Europol lijkt dood vogeltje Helpt u ons even openen? Mo Deze Berlusconi lijkt dans te ontspringen, opschudding in Italië De Willem Buys had veelbewogen leven Hol lan Casino'; 'Onze5 marinevrouwen verbazen Albanezen Hoofdbesl Moskou en Tsjetsjenië gaan besprekingen aan DE STEM BUITENLAND A DE STEM Ministers tekenen verdrag niet Pronk geeft Suriname hulp tégen B outer se BUITENLAND KORT In de Holland Casint kom je ogen tekort DONDERDAG 1 DECEMBER 1994 Van onze correspondent Aart Heering Kome - Een besluit van het Italiaanse Hof van Cassatie om het proces wegens cor ruptie tegen leden van de fiscale recherche (Guardia di Finanza) aan de rechtbank van Milaan te onttrekken, heeft in Italië grote opschud ding veroorzaakt. Met het argument dat het proces in Milaan niet 'in rust' kan wor den gevoerd, heeft het Hof het overgedragen aan de rechtbank van Brescia. In de praktijk bete kent dit dat het door Antonio Di Pietro en zijn collega's geleide onderzoek naar premier Silvio Berlusconi voor onbepaalde tijd wordt geblokkeerd. Ook het verhoor van Berlusconi zelf komt nu op losse schroeven te staan. De premier, die ver dacht wordt van het uitdelen van smeergeld aan leden van de fiscale recherche toen hij nog aan het hoofd van zijn Finin- vest-concern stond, ontving vo rige week een bevel om zich bij de Milanese rechtbank te ver voegen. Dat moet normaal bin nen 24 uur, maar Berlusconi rekt de zaak al een week: hij zegt 'geen tijd' te hebben. Het vermoeden bestaat dat Ber lusconi heel goed wist dat het besluit van het Hof eraan zat te komen en daarom expres ge wacht heeft om zich aan het verhoor te onttrekken. Zelf ont kende de premier gisteren ieder contact tussen regering en Hof van Cassatie. Hij verklaarde dat hij 'te zijner tijd' wel met de Milanese rechters zal gaan pra ten, ook omdat hij 'het toppunt van verontwaardiging' heeft be reikt. De overplaatsing naar Brescia lijkt een eenvoudige administra tieve maatregel, maar zal in de praktijk vérstrekkende en ver moedelijk funeste gevolgen heb ben voor het onderzoek Schone Handen. Het besluit van het Hof heeft in eerste instantie slechts betrekking op een deel van de 49 aangeklaagden in het corruptie proces rond "de Guardia di Fi nanza, dat maandag in Milaan had moeten beginnen maar nu voor onbepaalde tijd is ver daagd. Maar op basis van dit precedent kan eenzelfde over plaatsing worden gevraagd voor alle daarmee samenhangende processen. En daarmee voor de voornaamste corruptie-onder zoeken bij de Milanese recht bank, inclusief die waarbij Ber lusconi betrokken is. De rechtbank van Brescia, die maar acht leden telt, krijgt daar mee een 'molensteen' om de nek. Alle stukken worden de ter zake deskundige magistraten uit han den genomen om door anderen opnieuw te worden bestudeerd. De procesgang zal daardoor im mens worden vertraagd en uit eindelijk waarschijnlijk ten on der gaan. Tenzij de rechtbank van Brescia versterking krijgt, maar daarover moet minister van Justitie Biondi beslissen, en die is een gezworen vijand van het onderzoek Schone Handen. Van onze correspondent Bert Schampers Brussel - Er zal tijdens het Duitse voorzitterschap van de Europese Unie geen verdrag worden getekend dat de formele oprichting en werkwijze van Europol regelt. Europol, dat al zijn intrek heeft genomen in een kantoor in Den Haag, zou de Europese politie-inlichtingendienst moeten worden. De uüof<Aen van de EU zijn niet bereid Europol handen en voeten te geven, tot teleurstelling van de Nederlandse bewindslieden Sorgdrager (Justitie) en Dijkstal (Binnenlandse Zaken). Tijdens een vergadering met hun Euro pese collega's gisteren in Brussel bleek dat er grote bezwaren blij ven bestaan om tot een onbe perkte uitwisseling van gegevens in het kader van de criminali teitsbestrijding te komen. De vraag blijft: welke gegevens moeten er in de computer en wie krijgt toegang? Toch blijft volgens minister Sorgdrager Europol (waarvan voorlopig 74 medewerkers zich hebben gevestigd in het oude gebouw van de Centrale Recher che Informatiedienst in Den Haag) de inzet van de Neder landse regering. Belangrijk Ex-premier Lubbers heeft zich vorig jaar in Brussel op een Van onze verslaggevers Den Haag/Paramaribo - Ne derland gaat 80 miljoen gul den sociale hulp aan Surina me verstrekken om de sociale onrust te bezweren. Boven dien moet die hulp er voor zorgen dat ex-dictator Bou- terse geen kans maakt om winnaar te worden van de verkiezingen in mei 1996. Minister Pronk van Ontwikke lingssamenwerking heeft dit gis teren in de Tweede Kamer ver klaard. „Er moet gezorgd wor den voor een maatschappelijk draagvlak dat in mei 1996 per spectief biedt voor de verkiezing van partijen met een democra tisch programma en traditie," aldus Pronk. De NDP, de partij van ex-dictator Bouterse, geniet een steeds grotere populariteit omdat de bevolking de regering- Venetiaan verantwoordelijk houdt voor de economische ma laise. 50 miljoen wordt gebruikt om een sociaal vangnet te creëren voor de 60.000 armste Surina- mers. Verder wil Pronk zo'n 30 miljoen overmaken voor het re noveren van de energievoorzie ning en de watertoevoer van Pa ramaribo. Aftreden In Paramaribo hebben scholie ren gisteren het aftreden geëist van de regering en onmiddellijke stopzetting van bezuinigings maatregelen. In een petitie aan president Venetiaan zeggen ze actie te blijven voeren totdat er een 'bevredigende oplossing' is voor problemen waaronder de bevolking gebukt gaat. Venetiaan heeft de scholieren tijd gevraagd om maatregelen uit te werken ter verlichting van de noden. De scholieren willen echter morgen samen met andere ontevreden burgers een massa bijeenkomst beleggen. Het lager beroepsonderwijs ligt al een week stil. Studenten van het middelbaar onderwijs zijn gisteren ook in staking gegaan. Vandaag komen ook leerkrach ten in het lager onderwijs in actie omdat zij over november nog geen salaris hebben gehad. Om dezelfde reden hebben ver pleegkundigen van het zieken huis in Paramaribo gisteren het werk neergelegd: „Wij hebben geen geld meer om levensmidde len te kopen." De regering-Venetiaan krijgt het steeds moeilijker. Volgens Vene tiaan wakkert de NDP van Bou terse de onlusten aan. extra top blij laten maken met een dode mus, zo wordt langza merhand duidelijk. Toen werden onder Belgisch voorzitterschap de zetels van nieuwe Europese instellingen verdeeld. Nederland wilde de Europese Centrale Bank, maar moest genoegen ne men met Europol, waarvan Lub bers beweerde dat dit een heel belangrijke instelling zou zijn. Maar Europol komt niet van de grond, omdat de lidstaten niet echt samen willen werken en hun grenzen trekken als het gaat om uitwisseling van gegevens. Om formeel tot de oprichting van Europol over te gaan, moe ten alle lidstaten het verdrag ondertekenen. Frankrijk bleek gisteren weer een voorbeeld van een land dat graag zelf bepaalt wat het in de databank stopt en wie er dan vervolgens in mogen verdrag alvast enkele zaken te Bosnië-missie Boutros Ghali wordt fiasco Boutros Ghali en zijn VN-müitairen werden gisteren in Sarajevo uitgejouwd vanwege gemeenschap inzake de Bosnische oorlog. onmacht internationale foto ap regelen en behalve informatie uitwisseling over drugs en drug scriminaliteit, waartoe Europol zich nu beperkt, ook gegevens te verzamelen over terrorisme, au todiefstallen, mensensmokkel en smokkel van nucleair materiaal, bleek op zoveel weerstand te stuiten, dat de kwestie is doorge schoven naar het komende Fran se voorzitterschap van de EU. Sarajevo/Den Haag - De be middelingspoging die secre taris-generaal Boutros Ghali van de Verenigde Naties gis teren in Bosnië heeft onder nomen, is mislukt. Hij slaagde er niet in de Servi sche leider Karadzic te spreken te krijgen. De VN-top en de Serviërs waren het niet eens over de locatie waar ze elkaar zouden treffen. Begon Boutros Ghali 's ochtends nog als 'een optimist' aan zijn bezoek, bij terugkeer waar schuwde hij dat de VN-vredes- missie in Bosnië ernstig gevaar liep. Als de partijen niet willen onderhandelen is het 'onmoge lijk voor mij om de Veiligheids raad ervan te overtuigen dat de VN-troepen hier moeten blijven'. Boutros Ghali was naar Sarajevo afgereisd om de strijdende par tijen voor een staakt-het-vuren .in Bihac en in heel Bosnië te winnen. Behalve met de Bosni sche president Izetbegovic wilde hij ook met Karadzic spreken, Van onze verslaggever Paul de Schipper Dürres - Kolonel Niko Stambolliu viel gisteren op de kade van de Albanese havenstad Dürres zowat in katzwijm van verbazing. Een vrouw in uniform op een marineschip! Dat had-ie nog nooit gezien. Een vrouw nog wel met een pet op en wapperende blonde haren. Ze stond aan de reling toen hier gisteren Harer Majesteits Jan van Brakel voor een tweedaags bezoek arriveerde. Het Neder landse fregat loste in de haven van Dürres ook een lading hulpgoederen, verzonden door de stichting Mensen voor Mensen uit Son en Breughel. Mevrouw Henriëtte Gevers, drijvende kracht achter Mensen voor Mensen, aan het dek van de Jan van Brakel: „Kijk, dat zijn zeven baby-warmtelampen voor een kraamkliniek in Tirana. We hebben ook operatietafels bij ons voor een voormalig militair hospitaal in Tirana, dat nu een burgerziekenhuis is." De Stichting Mensen voor Mensen is sinds 1992 actief in Albanië. Een andere kleine hulporganisatie, die vooral in het geïso leerde binnenland werkt, is de Oosterhout- se stichting Hart voor Albanië. De grote hulporganisaties hebben het verloederde en vernielde landje in de onderbuik van Europa nog niet ontdekt. Na het afzweren van het orthodox commu nisme in 1991 raakte Albanië in de goot. De fabrieken liggen in puin, de markteco nomie voor zo ver die bestaat, speelt zich af in de wegberm. Boertjes kunnen met een koe, een paar kippen en een akkertje maar nauwelijks hun eigen familie voeden. Bui ten Tirana verplaatst de bevolking zich veelal te voet, per muilezel of met paard en wagen. Bij Albanezen was er verbazing over het vlagvertoon van de Nederlandse marine, die zich voor het eerst sinds 1914 in het land presenteerde, maar ook de 180 Neder landse marinemensen waren verrast over de kennismaking. Op de kade stond een erewacht van slonzige militairen, een smoezelig geklede moeder met een baby op de arm en een aantal bedelende jongens. De bemanning ging gisteren wel de wal op, maar niet individueel. Simone Leusink, de marinevrouw met pet en blonde haren: „We zijn door de leiding van het schip geadviseerd om alleen in groepen te gaan, omdat ze je hier van alles kunnen beste len." Van onze redactie buitenland DE ACHILLE Lauro, de vroegere Willem Ruys, is geen geluksschip. Het heeft een bewogen leven achter de rug en haalde diverse malen de wereldpers. Na een geheim zinnige aanvaring, een ge ruchtmakende kaping en een verwoestende brand lijkt nu een einde te komen aan haar roerig bestaan. De Willem Ruys van de Rotter- damsche Lloyd was laatste van de 'grote drie' van na-oorlogse passagiers-vlaggeschepen, sa men met de Nieuw Amsterdam (van de Holland Amerika Lijn) en de Oranje (KNSM). De Nieuw Amsterdam werd gesloopt. Dat de Willem Ruys een (eervoller) zeemansgraf krijgt, leek gistera vond niet erg waarschijnlijk De Oranje kwam na de verkoop aan de Italiaanse rederij Starlauro al eerder aan een on fortuinlijk einde. Dit cruise schip, omgedoopt tot Angelino Lauro, vloog in 1979 in brand bij de Maagdeneilanden en zonk. Met de bouw van de Willem Ruys werd in 1939 begonnen. Gedurende de oorlog lag het cas co bij de werf De Schelde in Vlissingen. De romp werd door de bezetter met rust gelaten. Kort na de oorlog heerste in De Achille Lauro alias Willem Ruys in oktober 1985, kort na de kaping door Palestijnse terroristen. foto ap Vlissingen een ernstig gebrek aan drinkwater; op het schip konden de Vlissingers voor 1 cent per liter drinkwater kopen dat daar met behulp van de ontziltingsinstallatie werd ge maakt. De naam Willem Ruys kreeg het schip ter nagedachtenis aan de oprichter van de rederij, die in 1942 door de Duitsers was gefu silleerd. In 1946 maakte het 200 m lange schip zijn maidentrip naar Nederlands-Indië. Vijfhon derd bemanningsleden zorgden voor het wel en wee van de negenhonderd passagiers. Voor het eerst kwam de Willem Ruys op 6 januari 1953 negatief in het nieuws na een aanvaring in de Rode Zee met concurrent de Oranje. De kapiteins wilden wat dichter bij elkaar gaan va ren (opdat de passagiers naar elkaar konden zwaaien), maak ten daarbij navigatiefouten met als gevolg een botsing en voor 10 miljoen schade. In januari 1965 verliet de blauw- overgeschilderde Willem Ruys als Achille Lauro de haven van Rotterdam op weg naar Italië. Eerst transporteerde hij Itali aanse emigranten naar Astralië, vanaf '70 was het een cruise schip. De Achille Lauro ramde in 1971 voor de kust van Italië een vis sersboot, waarbij een Napoli- taanse visser om het leven kwam. Op 2 december 1982 brak voor de kust van de Kanarische Eilanden brand aan boord van de Achille Lauro uit. Passagiers sprongen in paniek overboord en twee van hen verdronken. In 1982 werd het schip in de haven van Tenerife op last van een Duits bedrijf dat een schuld opeiste aan de ketting gehouden. De financiële problemen duur den voort en schip veranderde enkele malen van eigenaar. De grootste bekendheid kreeg het schip bij een kaping door een vier man sterke Palestijnse com mandogroep, in oktober 1985 in het oostelijk deel van de Middel landse Zee. De 69-jarige invalide Amerikaan Leon Klinghoffer werd doodgeschoten. Zijn lijk werd met rolstoel en al over boord gezet. De kapers wisten het schip via Egypte te verlaten. Toen zij later per vliegtuig probeerden weg te komen werd het toestel door Amerikaanse straaljagers ge dwongen in Italië te landen en werden zij ingerekend. Over de ze kaping werd niet alleen een film gemaakt, maar zelfs1 een opera geschreven. maar deze weigerde naar het door de VN gecontroleerde vlieg veld van Sarajevo te. komen. Boutros Ghali vertikte het op zijn beurt af te reizen naar het Servische hoofdkwartier in Pale (dicht bij Sarajevo), en vertrok onverrichtter zake Parijs. De secretaris-generaal sprak wel met Izetbegovic. Beiden ken merkten het gesprek als positief. De VN-delegatie moest zich wel gejoel en boe-geroep van de be volking van Sarajevo laten wel gevallen. Honderden mensen lie ten hun teleurstelling in de VN blijken door met hun duim langs de kant van de weg te staan en VN-soldaten uit te jouwen. In het noordwesten van Bosnië zetten de Serviërs de belegering van Bihac voort. Kroatië heeft laten weten de val van Bihac niet straffeloos te zullen laten passeren. Defensie-minister Susak dreigde zijn troepen aan de zijde van de moslims in te zetten. De Nederlandse VN-militairen worden nog niet teruggetrokken uit ex-Joegoslavië. „Nederland blijft zo lang als dat mogelijk en verantwoord is," aldus minister Voorhoeve van Defensie gisteren in de Tweede Kamer. Wel ver klaarde Voorhoeve dat Neder land de grote landen zal volgen als die besluiten hun grondtroe pen weg te halen. Minister Van Mierlo van Buiten landse Zaken maakte duidelijk dat het kabinet in het voorjaar wil bekijken in welke vorm Ne derland blijft deelnemen aan de vredesmacht. De vraag moet dan beantwoord worden of Neder land besluit om de inzet van de luchtmobiele brigade te verlen gen. Die is gegarandeerd tot half juli 1995. Officiële dialoog Londen-IRA ophanden Belfast - De Britse regering en Sinn Fein, de politieke vleugel I van het verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA), hebben aan het begin van de week in stilte voor het eerst contact met elkaar gehad om het begin voor te bereiden van een formele dialoog. Dat heeft de voorzitter van Sinn Fein, Gerry Adams, gisteren bekendgemaakt. De Britse regering heeft bevestigd dat een officiële dialoog ophanden is. Poolse veerboot mag niet uitvaren Helsinki - Finse inspecteurs hebben de Poolse veerboot Pomera- nia verboden uit te varen nadat zij gaten in de boegdeuren I hadden ontdekt. De Pomerania stond dinsdagavond op het punt van Helsinki naar Gdansk te varen. In de boegdeuren zaten niet alleen gaten, maar ook de ophanging en de sluiting waren ondeugdelijk. De inspecteurs besloten daarop het schip af te keuren, omdat zij een herhaling van de ramp met de veerboot Estonia vreesden. Donorlanden vullen tekort Palestijnen aan Brussel - Het begrotingstekort van 125 miljoen dollar van het j Palestijns bestuur in de Gazastrook en Jericho zal worden aangevuld. De donorlanden zijn gisteren in Brussel verdei j overeengekomen op korte termijn een bedrag van 23 miljoen dollar beschikbaar te stellen voor de snelle creatie van 1000 j banen. Een deel van de 125 miljoen dollar die voor eind maart 1995 beschikbaar komt, wordt bestemd voor het ontwikkelen van de Palestijnse politiemacht. De De donorlanden, verenigd in het Ad Hoe Liaison Committee, j willen hiermee een uiterste inspanning doen de economie in de Gazastrook en op de westelijke Jordaanoever op orde te krijgen, Uildagers Major komen stemmen te kort Londen - Tegenstanders van de Britse premier John Major die zijn leiderschap ter discussie wilden stellen, zijn er woensdag niet in geslaagd de 34 benodigde stemmen te vergaren voor een 'leadership challenge'. Major heeft nog een jaar voor de boeg als leider van de Conservatieve Partij. Rechtse critici van de premier hadden aangekondigd dat zij desnoods een kansloze kandidaat tegen Major in het veld zouden brengen om het gebrek aan enthousiasme voor diens leiderschap aan te tonen. Maar zij slaagden er niet in de benodigde 34 handtekeningen (een tiende van de Conservatieve parlementsle den) te verzamelen. Libanon wil Palestijnen ontwapenen Beiroet - Libanon heeft besloten de Palestijnse vluchtelingen te ontwapenen en zonodig het leger de vluchtelingenkampen binnen te laten gaan als de Palestijnen niet meewerken. De maatregel betreft voornamelijk lichte en middelzware wapens. De echte zware wapens zijn in juli 1991 al ingeleverd, toen het Libanese leger zich rond de kampen in Zuid-Libanon opstelde. Libanese regeringskringen zeggen dat de beslissing in principe wordt uitgevoerd in samenwerking met de diverse Palestijnse organisaties en de comités die de leiding hebben in de kampen, om ervoor te zorgen dat de zaak zonder incidenten verloopt. Rechtbank redt Bernard Tapie Parijs - De handelsrechtbank van Parijs heeft gisteren een curator aangesteld bij de bedrijven van Bernard Tapie. De Franse zakenman en politicus is daardoor voorlopig gevrijwaard van een faillissement dat ook zijn politieke loopbaan had beëindigd. De curator moet een oplossing vinden voor de met schulden overladen bedrijven van Tapie. Als de rechtbank een liquidatie van alle of een deel van de bedrijven van Tapie had uitgesproken, had hij persoonlijk aansprakelijk kunnen worden gesteld. Dan was Tapie zijn peperdure Parijse huis en zijn al even sjieke jacht kwijt geweest. De Russische premier ging met zijn verklaring in op een voorstel eerder op de dag van de Tsjetsj eense. president Doedajev. Hij wilde onmiddellijk onderhande lingen met Moskou, en zou daar toe al een delegatie hebben ge formeerd. In zijn aanbod gaf de Tsjetsjeen se president aan dat hij niet zou terugkomen op de onafhanke lijkheid van zijn republiek die hij in 1991 eenzijdig en tegen de zin van Moskou uitriep. Ook ver wierp hij categorisch het ultima tum van de Russische president Jeltsin, die dinsdag eiste dat de strijdende partijen in Tsjetsjenië de wapens binnen twee dagen zouden neerleggen op straffe van een Russische interventie. Dat de Russische regering klaar blijkelijk alsnog bereid is te on derhandelen, wekt verbazing. Eerder bestond de indruk dat Rusland vastbesloten was dit maal korte metten te maken met de 'onafhankelijke' Tsjetsjeense republiek. Uit regeringskringen werd vernomen dat tenminste 61 tanks klaarstonden bij de Tsjets jeense grens, en dat hier even eens elite-eenheden uit Moskou en uit Kaukasische bases heen werden gedirigeerd. In Grozny neemt in afwachting van het aflopen van het Russi sche ultimatum de spanning zichtbSar toe. Tientallen met ka- lasjnikovs en raketwerpers be wapende mannen verzamelden zich gisterem rond het presiden tiële paleis. Doedajev verklaarde op de tv het raadzaam te achten vrouwen en kinderen uit de Tsjetsjeense hoofdstad te eva cueren. Voor de tweede keer in twee dagen bombardeerden vliegtuigen woensdag de Tsjetsj eense hoofdstad Grozny. Twee toestellen bestookten het militai re vliegveld en vernielden daar bij zo'n tien militaire vliegtui gen. (ADVERTENTIE) arnhem breda den haag 's-hertogenbosch eindhoven groningen haarlem' z a o O Q S H C* O O (EEN OESTERTJE BIJV.) Kom profiteren van de feestelijke opening van de nieuwe Society Shop. Want op 1, 2 en 3 december kunt u ons helpen "openen" en uw voordeel doen met "parels van verrassingen" en speciale "oesterprijzen". Op 1 december is het echt feest: we ontvangen u graag tussen 17.00 uur en 19.00 uur met oesters en een drankje. In een schitterende ambiance naast het Bisschoppelijk Paleis. Tot ziens in een trotse nieuwe Society Shop. Veemarktstraat 44, Breda. Tel.: 076-220647. tk Society shop® Stijl Blijft. Beverwijk (anp) - Het en aluminiumconcern ovens reorganiseert staaldivisie. De staal. teiten worden opgespl vijf afzonderlijke eer" om de slagvaardigheid divisie Staal - vol Hoogovens Staal geno. te verbeteren. De vijf eenheden krijgen i algemeen directeur die rf teert aan de raad van best de persoon van bestuursli<J van der Velden. De Staal wordt opgeheven. Er worden vier nieuwe stal Van onze verslaggever Den Bosch - Binnerj compromis over de op le waarmee het mestcj Het voorstel houdt ir mee te betalen aan d| dure mesttransport. Het wordt hen juridisch i gelijk gemaakt om aan did ling te ontsnappen. De me trale zou dan meteen in w| kunnen treden. Volgens het compromis k| alleen veehouders die ovdf meerjarig mestafzetcontral akkerbouwers beschikken de regeling uit. Binnen de i verschotgebieden in Zui§- derland zou een termijn vaf (ADVERTENTIE) Moskou (afp/dpa) - De Russische premier Tsjernomyrdit I heeft gisteren oensdag gezegd dat Moskou bereid is tot f onderhandelingen met Tsjetsjenië als dat verder bloedvergie-1 ten voorkomt. Een bezoek aan de Jackpotc van de Holland Casino's is i maand de moeite meer waard. Want daar houden we Holland Casino Bingo Prij| Festival Wat betekent dat u 1 maakt op fantastische extra zen, als u uw geluk beproeft! de Bingo Speelautomaten. Dat gaat zo. Wint u tijd een rondje Bingo de Bonus Je pot, dan ontvangt u één of mi dere waardecheques. En van i en met 30 december krijg waardecheques die dubbel veel waard zijn. U kunt waar cheques winnen van minin f50,-, terwijl de hoogste m liefst f 5000,- waard is. U kunt de bonnen inv selen bij alle V&D warenhui en bij Siebel Juweliers in Nee land. Onze medewerkers ver len u graag precies hoe alles z'n werk gaat. Breng dus voor het e van het jaar nog een bezoekje i de Jackpotclub. U moet wel mi maal 18 jaar zijn, een geldig leg matiebewijs meenemen en c reet gekleed aan de receptie v schijnen.

de Stem | 1994 | | pagina 4