Oranjecomité Oostburg stopt Protest tegen sluiting vier NS-stations DESTE Een mobilisatie-herinnering in Groede AbvaKabo eist garanties voor werknemers kleine bejaardenoorden SPORT IN HET KORT beshi aanbevolen Vrijwilligers zijn niet tevrede over financiële medewerking gemeente DE STEM ZEELAND Onderwijs in beroep tegen uitspraak rechter over Thoolse Montessorischool Succes voor leden De Vink Breskens Playbackshow in ÏJzendijke weer een succes Vooroefeningen Mobilisatie Argwaan Geschenk Dankbaarheid Ook dit jaar weer huldiging van Oostburgse sportlieden Fokkersduo Savat/Kaas nationaal succesvol BEIEEFD ROBERTO ZUCCO van Bernard-Marie Koltès wordt mor genavond door het Vlaamse Theater Antigone gespeeld in Theater Achter om in Breda. GOLDEN EAR RING geeft van avond een concert in de Nobelaer in Etten-Leur in het kader van hun Un plugged Vol. II- toernee. Earring- drummer Cesar Zui- derwijk geeft zon dagmiddag een openbare drumles in Para in Breda. DE KONINKLIJKE Luchtmacht Kapel brengt, vanavond in de Zeelandhallen in Goes de bevrijding sshow 'On the Air'. In de speciaal aan geklede hal trek ken de jaren 1930- 1945 muzikaal voorbij. DONDERDAG 1 DECEMBER 1994 C4 Van onze verslaggever Terneuzen - De AbvaKabo eist harde garan ties voor de werknemers van de zes kleinere Zeeuwse bejaardenoorden die dit en volgend jaar de deuren sluiten. In Zeeuws-Vlaanderen gaat het om Ruschevliet in Schoondijke en Ter Walle in Biervliet. In totaal dreigen honderd mensen, voor het meren deel deeltijdwerkers, hun werk te verliezen. Het Zeeuws-Vlaamse aandeel in dit totaal is overigens beperkt. In Schoondijke en Biervliet gaat het in elk tehuis om twee arbeidsplaatsen. De provincie Zeeland heeft er bij de besturen van andere bejaardenoorden steeds op aangedrongen om deze, met ontslag bedreigde werknemers, aan te stellen. Volgens AbvaKabo zijn er echter werk gevers in deze sector die dit weigeren. „Personeel dat bij een ander tehuis solliciteerde, werd soms niet eens op gesprek uitgenodigd," aldus Peter Verschragen, regiobestuurder van de AbvaKabo. Voor de FNV-bond reden om tegen de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Be jaarden te zeggen 'deze zaak hard te gaan spelen'. De bond eist van de bejaardenoorden de garantie dat niemand gedwongen wordt ontslagen. Verder eist de vakbond dat 'de gebruikelijke afspraken gerealiseerd worden zoals die in een sociaal plan vastgelegd worden'. Binnenkort gaat de bond met de VNB om de tafel zitten om te spreken over de gevolgen van de sluiting van de bejaardenoorden. In januari moet er voor de honderd betrokken werknemers duide lijkheid zijn. Van onze verslaggever Oostburg - Het Oranjecomité in Oostburg is ter ziele. De vier vrijwilligers, die deel uitmaken van het comité, hebben de voorbereidingen voor de viering van Konin ginnedag en de herdenking van 5 mei voor volgend jaar met onmiddellijke ingang stopgezet. Het Oranjecomité gooit het bijl tje erbij neer omdat de gemeente Oostburg een strafkorting toe paste op het subsidiebedrag dat het comité jaarlijks ontvangt. Formeel heeft de gemeente gelijk omdat de aanvraag van het Oranjecomité te laat was inge diend. Maar op de vrijwilligers, die de Oranje-activiteiten in de ge meente organiseren, heeft dat dermate demotiverend gewerkt dat ze besloten hebben te stop pen met hun werk. Want, stellen de leden, de gemeente mag er bij de subsidieplanning toch vanuit gaan dat het Oranjecomité elk jaar aanklopt om financiële steun voor de te houden evene menten. Ambtenarij „Wij zijn een comité dat puur voor de jeugd iets wil doen op de enige nationale feestdag die wij in Nederland nog kennen. Maar we zijn niet' van plan om deze tijdrovende activiteiten ook nog te laten bemoeilijken door amb tenarij en/of het bedelen van geld," zo luidt de verklaring voor de plotselinge opdoeking van het comité. Het Oranjecomité roept nog wel mensen op hun taak over te nemen, zodat de jeugd niet de dupe wordt van zijn beslissing. De opvolgers kunnen alle spul len overnemen. Wel moeten zij er rekening mee houden dat het door het oude comité geplande activiteitenprogramma voor de herdenking van 5 mei een finan cieel gat vertoont. Herdenkingsconcert De gedachten gingen uit naar een herdenkingsconcert met een groot koor in de N. H.-kerk in Oostburg met aansluitend een lampionoptocht door Oostburg naar de bijvelden van het sport complex en een groot bevrij dingsvuurwerk. „Maar alleen al de kosten voor het optreden van het koor zijn hoger dan de nu door de gemeente toegezegde subsidie van tweehonderdvijftig gulden." Middelburg - Het ministerie van Onderwijs gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechtbank in Middelburg, vorige week, dat de overheid toch ruim 1,3 miljoen gulden moet bijdragen in de bouwkosten van een Montessori basisschool in Tholen. Dat heeft het ministerie deze week meegedeeld. Breskens - Aan een grote in ternationale vogeltentonstel- ling in Roeselare, de Euro- Birdshow, werd deelgenomen door vijf leden van De Vink uit Breskens. In een sterk deelnemersveld, er waren meer dan 1500 EK-vogels in geschreven door 150 vogel liefhebbers uit alle landen van Europa, behaalden zij in totaal 21 medailles. Zelfs Kroatië was vertegenwoor digd door inzenders uit Za greb. In de reeksen kanaries eigen kweek 1994 werden de volgende titels behaald: Arie en Piet Morel uit Breskens twee keer goud, twee kee zilver en drie keer brons. Arsene en Angelo Stok- kerman uit Oostburg een keer goud, twee keer zilver en drie keer brons. Corry van Bostelen uit Aardenburg een keer goud, een keer zilver en een keer brons. Theo Cornelis uit Hoofdplaat twee keer zilver en een keer brons. Rinus Fliers behaalde een keer goud en een keer zilver met zijn eigen kweek zaadetende tro pische vogels 1994. Een gouden ecu werd uitgereikt aan vader en zoon Morel in ver band met het hoogste aantal punten met tien vogels in de kanariereeks. De tentoonstelling werd gehouden in de Hallen in Roeselare. IJzendijke - De Kopak-play- backshow, die gisteren in IJzen dijke werd gehouden, is een suc ces geworden. Maar liefst 28 talentvolle jeugdige zangers en zangeressen verzorgden een op treden. De organisatie was in handen van Tiny Buysse en Anneke van Hevele. De show werd gehouden omdat de familie Buysse met zijn winkel weer de eerste prijs had gewonnen in de landelijke Ko- ak-competitie. Fitslag: 1. Leonie de Bock, Lotje Verdonk, Marieke Spuessens, Maartje Timmers;; 2. Bomy Aers- sens; 3. Brendy Boogaard; 4. Renate van Landschoot; 5. Mareille de Bock en Yoni de Jaeger. Het departement weigerde bij te dragen in de kosten, omdat de school een fout had gemaakt in de procedure. De rechtbank vond echter met het schoolbe stuur en de gemeente Tholen dat het ministerie te kort had ge schoten in de voorlichting. Er lopen nog soortgelijke proce dures van enkele tientallen an dere scholen die net als de Tho- lense basisschool verzuimden de bevestiging van de bouwop dracht naar het ministerie te sturen. Volgens een woordvoerder van het ministerie is nog niet duide lijk wat de financiële gevolgen zijn als al die scholen ook gelijk krijgen van de rechter. Overi gens won het ministerie in maart van dit jaar een soortgelijke zaak van een school in Duiven, aldus de woordvoerder. HET NEDERLANDSE volk is in z'n algemeenheid niet zo op 'das Militar' gesteld. Het wil zich nog weieens vergapen aan een optocht van oude leger voertuigen of een militaire luchtvaarshow, maar respect voor leger en legerleiding is er nauwelijks. Zelfs een soldaat- eerste-klas, niet eens een rang, maar een stand, wordt al met wantrouwen bekeken. „Het zal wel een bruinwerker zijn," een uitslover. En wie wist er nu1" voor de Tweede Wereldoorlog in Nederland wat oorlog was en wat voor nut een goed leger kan hebben? Tijdens de Tiendaagse Veld tocht in 1831 was het de laatste keer geweest dat Nederlandse militairen binnen Europa ten strijde trokken: de Eerste We reldoorlog bleef ons bespaard en bijna iedereen rekende erop dat dat ook met de Tweede Wereldorlog wel het geval zou zijn. Na 1918 werd de algemene dienstplicht weer afgeschaft en later wel opnieuw ingevoerd, maar toen werd de diensttijd weer zeer bekort en door deel te nemen aan 'vooroefeningen' konden er nog een paar maan den af. Zo'n vooroefening hield in dat je in eigen omgeving 'voor soldaat leerde', een soort zelfstudie, maar dan in groeps verband, want excerceren al leen levert zo weinig op. Nog jaren na de Tweede Wereldoor log zag je dat de Nationale Reserve doen, maar de ervaring heeft wel geleerd dat het plaat selijke café niet de meest uitge lezen plek is om gevechtstroe pen op te leiden. In de tweede helft van de jaren dertig werd het echter duidelijk dat Duitsland onder Hitler met slechte plannen rondliep en er kwam weer wat meer struc tuur, organisatie, geld en mate rieel. De mogeljikheid bestond het hele leger te mobiliseren, op te roepen dus. Dat gebeurde ook daadwerkelijk op 28 au gustus 1939. 'Algemene Mobilisatie. Eerste mobilisatiedag 29 Augustus. Vordering van paarden en mo torrijtuigen' stond er op grote aanplakbiljetten die overal op de plakborden verschenen. Het was niet voor niets: op 1 september viel Hitler (of Duits land? Wie schiep eignelijk de Door George Sponselee voorwaarden voor wie?) Polen binnen. De opgeroepen militai ren van het 40e Regiment In fanterie, gelegerd te Utrecht, kregen de provicnie Zeeland te verdedigen. Voor het Tweede Bataljon betekende dat West- Zeeuws-Vlaanderen en daar werden de compagnieën ver deeld over Groede, Nieuwvliet en Cadzand, met dien verstan de dat in Groede 1-II-40 R.I. lag en zo verder. De taak was de kust te bewa ken en voor de in Groede gele gerde militairen betekende dat een strook van drie kilometer tussen Breskens en Nieuwvliet. Dikwijls staan 'vreemde' bevol- kinsgroepen argwanend, zo niet vijandelijk tegenover elkaar -probeer in Clinge maar eens een goed woord los te krijgen over eentje van 't Steen! - maar dat was daar niet het geval. Het klikte direct tussen de Groede- naren en de Utrechtse platte landers. De Groese VW, zes jaar tevo ren gestart, heeft er veel aan bijgedragen de 250 militairen te integreren, zoals we dat te genwoordig zeggen: toen zal dat wel inburgeren geheten hebben. De liefde leek van kort duur te zijn, want al in novem ber werd 1-II-40 R.I. overge plaatst naar Vlissingen, maar in januari 1940 streek de com pagnie weer neer in Groede. Op de tweede oorlogsdag na de Duitse inval, op zaterdag 11 mei 1940, daags voor Pinkste ren, werd 1-II-40 R.I. ver plaatst naar Hoek van Holland Als herinnering aan de korte maar goede band in de Tweede Wereldoorlog tussen de bevolking van Groede en de militairen schonk de Vereniging van Oud-militairen van 1-II-40 R.I. Groede een gedenksteen. foto camile schelstraete plaatsje in de westelijke muur van de Nederlands hervormde kerk op de Markt. De gedenkplaat vermeldt: 'Uit dankbaarheid aangeboden door 1-II-40 R.I. ter herinnering aan de mobilisatie en aan hen die vielen voor vrijheid en recht'. De twee ronde stenen onderaan geven de korte, maar hechte periode weer dat de Eerste Compagnie van het Tweede Ba taljon van het 40e Regiment Infanterie in Groede verbleef: 1939 (tot) 1940. Met dank aan directeur Th. Kerckhaert en de leerlingen van groep 5 tot en met 8 van de Meerstromenschool te Groede. en maakte daar op 14 mei de capitulatie mee. De manschap pen werden kort daarop met groot verlof gestuurd. De contacten tussen de militai ren onderling bleven bestaan en na de bezetting werd er een Vereniging van Oud-militairen van 1-II-40 R.I. opgericht. Een van de doelstellingen was een blijvend geschenk voor Groede. De eerste reünie was op 8 juni 1946, weer daags voor Pinkste ren, en het geschenk was er wel, maar het kon nog niet- geplaatst worden. Zevenentwintig jaar later, op 28 juli 1973, toen de Groese VW haar veertigjarig jubileum vierde, werd een gedenkteken onthuld door de weduwe van de inmiddels overleden ontwer per Ligterink. Het kreeg een 'Utrecht - Een groep Zeeuwen heeft gisteren bij de Neder landse Spoorwegen in Utrecht een schriftelijk pro test, voorzien van ongeveer tienduizend handtekeningen, afgeleverd tegen het sluiten van vier kleine stations in Zeeland. De NS zijn van plan meer trei nen te laten rijden naar Middel burg, waarbij Rilland-Bath, Krabbendijke, Kapelle-Biezelin- ge en Arnemuiden niet meer worden aangedaan. Afhankelijk van het reiziger saanbod zouden op dat traject bussen of taxi's ingeschakeld worden. De actievoerders zien dat niet zitten. „Zo'n plan met bussen en taxi's werkt misschien in een grote stad, maar in Zee land niet." De grootste angst van de actie voerders is het langzaamaan ge heel verdwijnen van openbaar vervoer op het Zeeuwse platte land. „Het gaat om een proef van een half jaar. Als die proef niet bevalt, vervalt 'de bus ook en hebben we niets meer," vreest Knook. Netwerk-directeur Zuid van de NS, W. Walraven, nam de hand tekeningen gisteren in ont vangst. Hij beloofde de delegatie Een delegatie uit Zeeland bood gisteren op het hoofdkantoor van de NS in Utrecht handtekeningen aan uit protest tegen i van vier stations. Damestennis Terneuzen Terneuzen - In de damesten- niscompetitie in het Terneu- zense Racketcentrum speelden in poule 2 Van Riet en Van Buren tegen elkaar gelijk. Karin van Riet en Marlies van de Walle versloegen met 12-2 Isabel Liebman/Jeanette d'Hont, terwijl Marijke van Buren en Willy Liedenbaum tot een 10-8-zege geraakten op Lenie Tenbroek/Els Konig: 2-2. UITSLAGEN Poule 1: Van Driel-Moerbeke 2-2. Poule 2: De Keyzer-Bakker 4-0, Van Riet-Van Buren 2-2. Poule 3: Dooms-Van de Zeijst 2-2, Jansen-Leeuw 0-4. Poule 4; Schaart-Van Kuylenburg 2-2, Loof-De Meisjes 2-2. Poule 5: Hokke-De Smit 2-2, CIS- Kavelaars 0-4. Bedrijfstennis Racketcentrum Terneuzen - In de Terneuzense bedrijfstenniscompetitie ein digde het treffen in poule 3 tussen Kint en Broomchemie broederlijk in een 4-4-gelijks- pel. In het damesdubbel waren Marian Broeckaert en Francis van Kerkhoven met 10-4 te sterk voor A. de Bree/T. van Driel, terwijl Broomchemie via het herendubbel op gelijke hoogte kwam door een 7-3-overwinning van Kees van Tatenhove en Cor van Halst op Rein Dreesman/Evert van Kerkhoven. De mixed-partijen werden eveneens gelijkelijk verdeeld want het koppel Van Driel/Van Halst zegevierde met 11-2 over Broeckaert/Van Kerkhoven, terwijl de combi natie Van Kerkhove/Drees- man met 7-3 De Bree/Van Ta tenhove bedwong. UITSLAGEN Poule 1: ISM 1-Botega 8-0. Poule 2: Los Amigos-Electron 2-6. Poule 3: Kint-Broomchemie 4-4. Poule 4: Van Wijck-Arbeidsvoor- ziening Z.V. 4-4. Tennis mannen Terneuzen Terneuzen - In poule 6 van de Terneuzense tenniscompetitie voor mannen boekte Visser/ Kriekaard de maximale 6-0-winst op Aarts/Vennix. Rien Kriekaard won zijn par tij met 8-4 van André Vennix en Peter Visser was met 8-4 succesvol tegen Chris Aarts. De dubbelcombinatie Rien Kriekaard/Peter Visser won met 10-3 van Chris Aarts/ André Vennix. UITSLAGEN Poule 1: Edwards van Muyen/Van der Sloot-Van Quekelberghe/ Bleyenberg 2-4, Bleyenberg/De Klerk-Martens/Hamelink 6-0. Poule 2: Oppeneer/Van Damme- Hokke/Van Amersfoort 0-6, Cob- ben/Van Dijk-De Waal/De Rech ter 4-2. Poule 3: Van den Akker/Van Tiel- De Regt/De Putter 3-3, Kool/Ke- gels-Heye/Antheunis 0-6. Poule 4: Van de Zeijst/De Feyter- Den Haan/Koole 4-2. Poule 5: Doolaard/Doolaard-Pie- ters/Witte 0-6. Poule 6: Visser/Kriekaard-Aarts/ Vennix 6-0. Poule 7: Heyman/Filippo-Oostvo- gels/Van Duyse 4-2. Poule 8: Vantricht/De Kraker- d'Hauw/Verschelling 4-2. Poule 9: Wijland/Dobbelaer- Broomchemie 4-2. Ador-damestennis Hoek/De Braakman - In de Ador-damestenniscompetitie eindigde de partij in poule H tussen Berendsen en Advanta ge in een 2-2-gelijkspel. Voor Berendsen wonnen Ans van de Maarschalkerweerd en Madet- te Lardinois met 13-4 van Mientje Schot/Sandra Hame link, terwijl namens Advanta ge Vivian de Bock en Louise Apon tot een positieve score van 10-8 reikten tegen Annie Neve/Jeanne Berendsen. UITSLAGEN Poule C; Aardenburg-Drive 2-2, Doesburg-TS Ador 4-0. Poule E; Verhelst-TVS 2-2, Te genstanders-De Jojo's 0-4. Poule F: Meppers-Boskreek 2 4-0, Ador Sport 1-Boskreek 3 4-0. Poule G: Nijsse-Dropshotje 1-3, Smash-Denoek 4-0. Ador mixed-tennis Hoek/De Braakman - In de Ador-mixed-tenniscompetitie versloeg in poule C Steenbak ker met 8-4 Stropielekkers. Beide dubbels gingen via Ja mes Proost/Peter Steenbakker en Loes Steenbakker/Matty Harms naar Steenbakker ten koste van Jan van Fraeyenho- ve/Herman de Regt (7-4) en Marijke Dieleman/Hannie Wieland (7-5). In de mixed konden Stropielekkers wat te rugdoen dankzij Sandra Ha melink/Herman de Regt en Hannie Wieland/Ko Schuit- vlot tegen Loes Steenbakker/ Etiënne Termont (9-3) respec tievelijk Jennie Tarant/Etiën- ne Termont. Verder waren voor het winnende team de koppels Jennie Tarant/James Proost en Mattie Harms/Peter Steenbakker succesvol tegen Marijke Dieleman/Ko Schuit- vlot (7-4) en Sandra Hame link/Jan van Fraeyenhove (9-6). UITSLAGEN Poule C: Tricot Luxe-Brako Kro- no 8-4, Steenbakker-Stropielek- kers 8-4. Poule D: Meppers-ROB 4-8, Er- pelkappers-Verschelling 0-12. Ador-tennis mannen Hoek/De Braakman - In de Ador-herentenniscompetitie versloeg in poule E Onze Zorg met 10-2 SGZ 2. Alle singles gingen naar Onze Zorg. Ben Sanders won met 6-2 van Fer nando Yastrxembiec, Johan Vermeulen met 14-1 van Ro nald Roest, Isgar Klaver met 8-5 van Hannie Minnaert en Wim Carabain met 8-3 van Anco de Putter. De dubbel combinatie Roest/Yastrxem- biec redde via een 9-7-over- winning op Carabain/Sanders de eer voor SGZ. Het treffen tussen Vermeulen/Klaver en De Putter/Minnaert eindige in 10-6 in het voordeel van eerst genoemde combinatie. UITSLAGEN Poule E: Onze Zorg-SGZ 2 10-2, Ador Sport 2-Positivo's 4-8. Damestennis Cadzand Cadzand - In poule A van de damestenniscompetitie in de sporthal te Cadzand etaleer den Nicky Verieye en Mariëtte de Craemer een prima vorm, Zij versloegen Christiane Dhont en Riny Schijve met 13-2. In dezelfde poule waren Annemarie de Blander en Er na de Lodder eveneens opper machtig via een 13-5-score te gen Ina Verhage/Carma Won- dergem. OVERIGE UITSLAGEN Poule A: Jetty Henry/Christiane Schouppe-Ina Verhage/Carma' Wondergem 11-4. Poule B: Paulien Verplanke/Ur- sula Corijn-Carine Dekker/Chelly Pieters 12-6, Marian de Milliano/ Gien Verhagen-Anita Maas/Jo- landa Wisse 6-9. Poule D: Koos Vermeulen/Ellen Berckmoes-Karin deLille/Corrie Zoeteweij 13-3. Poule E: Annie Mabelis/Marietje de Maillie-Sary Jansen van Ro- sendaal/Koos Doomebos/Leny Catsburg 6-11, Ineke van Noord/ Brigitte Standaert-Zitta Broijl/ Sary Risseeuw 10-4. Poule F: Netty de Winter/Janny Hamelink-Hanny Heijdens/Mar- leen Heijens 9-7. Van onze verslaggever Oostburg - Oostburgse sportlieden, die het afgelopen jaar opmerkelijke prestaties in hun sport hebben geleverd, kunnen zich tot 31 december aanmelden bij het gemeentebestuur voor de jaarlijkse huldiging. De sportlieden moeten wel in Oostburg wonen en aangesloten zijn bij een vereniging die aangesloten is bij een overkoepelde sportorganisa tie. Senioren moeten minstens een bij de eerste drie van een nationaal kampioenschap geëindigd zijn, of Zuid-Nederlands of Zeeuws kam pioenschap geworden zijn. Junioren en pupillen moeten minstens regionaal of provinciaal kampioen zijn, bij de eerste drie van een Zuid-Nederlands kam pioenschap geëindigd zijn of bij de eerste zes van een landelijk kampioenschap. bij de uitwerking van de plannen rekening te houden met de op vatting van de Zeeuwse bevol king. Knook en zijn medestan ders worden daarbij in elk geval actief betrokken, is gisteren overeengekomen. De datum van 1 september 1995 voor het invoeren van het gewij zigd Zeeuws net wordt overigens naar alle waarschijnlijkheid niet gehaald. Ermelo - Was het fokkersduo Luc Savat/Jacques Kaas uit Aardenburg/Philippine tijdens de fokdag in Nieuwvliet- Bad al succesvol door het kampioenschap bij de hengst veulens op te eisen, in het federatiecentrum in Ermelo had het duo succes op nationaal niveau. De driejarige Jappeloup, een nazaat van de hengst Elmshorn, werd in de einduitslag vierde, maar kreeg een extra prijs voor het beste exterieur van alle 64 concurrenten. Dat is een enorme prestatie. Totaalwinnaar werd Jackson van R. van Erp en H. van de Goor uit Oss. Volle bak in 't Beest. Door Ronald Verstraten Cultuur is een ernstige zaak. Geconcentreerd lijmen spe cialisten een houten vloer in de concert- en theaterzaal. Schilders op vrijwillige basis verdoven 't Beest met een al lesdoordringende stank. Kij ken op, groeten vriendelijk, werken daarna wordt meteen weer door. Film- en theaterprogrammeur Chris Tangelder dribbelt er door heen, neemt hier en daar een hin dernis en wijst op de beheerder van het gebouw: „Dat is Ingmar Berman. Zo heet hij echt, leuke naam hè!" Scènes uit een verbouwing. Zes maanden geleden begonnen en het langstlopende evenement uit de geschiedenis van 't Beest. Een kassucces. Misschien niet zozeer voor de gemeente Goes die er ne genhonderdduizend gulden voor uittrok, noch voor het ministerie van WVC dat een ton beschik baar stelde voor de 'extra din gen'. Wel voor kwaliteitscontrol ler, voor de aannemer, de vloer specialist, de leverancier van de tribune en die van de lichttafel. „Het is inderdaad een groot be drag, maar voor dat geld is wel

de Stem | 1994 | | pagina 20