Achttien wetsontwerpen in honderd dagen Dijkstal w 'Femke zegt iedere keer: Ik wil bij oma en opa blijven' Sixties-activist in VS Jerry Rubin overleden DE STEM WD, gesteu DE STEM Luxe of minirv DE STEM UIT HET HART VAN AFRIKA Onthoofd voor 30.000 dollar DE STEM Lage waarderii BINNENLAND BUITENLAND woensdag30november 1994 /\i Vermeend laat zijn fantasie niet in de Kamer liggen Draru was in de ja ren tachtig een van de notabelen in Ni- mule, een stadje dichtbij de Ugandese grens in Zuid-Su- dan. Hij runde er een winkel die in zowat al de levensbehoeften van de mensen in de wijde omgeving, van veiligheids spelden tot jurken, voorzag. Ongetwijfeld kocht hij onder de toonbank ook het stofgoud op dat verderop in de streek werd gewonnen. Met name dit laatste was een lucratieve handel, want de wijze van be palen van de waarde van een hoeveelheid goud - de ge bruikte gewichtseenheid was een scheermesje - stond nogal ver af van wat op Wall Street te doen gebruikelijk is. In 1987 begonnen de Zuidsu- danese rebellen Nimule, dat een detachement van het Khartoum leger herbergde, te bedreigen. Elke rebellenbe weging opereert per definitie in de illegaliteit. Een financiële bijdrage eraan beschouwt de een als een legi tieme belasting voor het goe de doel en de ander als het resultaat van afpersing. Wat voor de een een bevrijdings beweging is, is voor de ander een roversbende. In afwachting van het uitein delijke succes of falen van zo'n beweging gaat het om een subjectieve keuze die al lerminst wordt vergemakke lijkt door het feit dat de door snee rebellenbeweging niet allen uit idealisten bestaat, maar ook een grote aantrek kingskracht uitoefent op cri minelen. Draru zag de rebellen als ge wone bandieten. Hij hielp dus mee in de streek van Nimule een volksmilitie op te richten die tot doel had de roversben de buiten de deur te houden. De militie werd getraind en bewapend door het officiële Sudanese leger. De officieren konden hun geluk niet op: niet alleen was er nu een groep lokale mensen waaraan het vuile werk van het vech ten kon worden overgelaten, maar ook kon nu de officiële raison d'etre van de rebellen, te vechten voor de onafhan kelijkheid van het zuiden, ge makkelijk ontkend worden. Er waren immers zuidelingen die vrijwillig aan de kant van het Khartoum-leger stonden. De machinaties van Khar toum mochten niet baten. Spoedig dreven de rebellen het leger en zijn collabora teurs, de militie van Draru, de Ugandese grens over. Als be loning voor bewezen diensten moe''ten Draru en zijn gezin mee naar Khartoum toen de Door Veldman verslagen soldaten daarheen werden teruggevlogen. Daar aangekomen voelde Draru zich te oud om opnieuw een zaak op te bouwen; dat liet hij nu liever aan zijn zoon Igga over. Spoedig daarop kreeg de te genwoordige dictator Omar El Beshir de macht in Sudan. Een van de maatregelen die hij afkondigde, was het bezit van Amerikaanse dollars on wettig te verklaren. Had je dollars, dan werd je verondersteld die onmiddel lijk tegen Sudanese ponden in te wisselen, uiteraard tegen een vastgestelde, ongunstige koers. De maatregel stelde Omar in staat voordelig op de internationale wapenmarkt rond te scharrelen. Draru's zoon Igga werd ech ter betrapt op het in bezit hebben van 30.000 dollar - waarschijnlijk alles wat de fa milie aan haar vlucht uit Ni mule had overgehouden. Omdat het regime een voor beeld wilde stellen en omdat Igga een zuiderling is, werd hij ter dood veroordeeld. Zijn vader smeekte om clementie met een beroep op zijn staat van dienst tegen de rebellen, maar het regime had Draru, nu een onbetekenende balling in het noorden, allang niet meer nodig. In de Paasnacht van 1991 werd Igga onthoofd Dictator Omar El Beshir zit nog steeds in het zadel maar sommige onderdelen van zijn beleid heeft hij, wijzer gewor den, herzien. Nog steeds probeert hij lokale milities op te zetten tegen de rebellen, maar voor het bezit van dollars gaat je hoofd er tegenwoordig niet meer af. Veldman is de.,schuilnaam van een aantal hulpverleners en priesters die werkzaam zijn in het grensgebied van Sudan, Ke nya en Uganda. Los Angeles (rtr/anp) - De voormalige linkse activist Jerry Rubin is maandag op 56-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Los Angeles overleden. Rubin was een van de leiders van het protest onder Ameri kaanse jongeren tegen de Viet- nam-oorlog in de jaren zestig. Rubin maakte deel uit van de Chicago Seven, die werden be recht wegens verstoring van de conventie van de Democra tische Partij in 1968. Die bij eenkomst van de anti-Viet- nambetogers mondde uit in bloedige gevechten met de po litie. In 1968 was hij kandidaat voor het Amerikaanse vice- presidentschap naast de zwar te activist Eldridge Cleaver, leider van de Black Panthers. Rubin en Cleaver, wiens enige verkiezingsbelofte was dat hij op de dag van zijn inauguratie het Witte Huis zou platbran den, vergaarden uiteindelijk slechts 20.000 stemmen. Na de woelige jaren zestig stortte Rubin zich op zaken als yoga en bio-energetica. Dit mondde uit in een succesvolle carrière als bankier op Wall Street, waar hij een netwerk voor yuppies opzette. Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader en D. Ahles (adjunct). Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229,4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie 076-236309. Bezorgklachten en abonnementenadministratie: Afdeling Lezerscontact 06-0226116 (gratis) ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur, zat. 8.00-12.00 uur. Kantoren: Bergen op Zoom, Postbus 65, 4600 AB; 01640-36850, fax 01640-40731, redactie 01640-377 3. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-178" Goes, Klokstraat 101100-28030, fax 01100-2192b. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751, fax 01140-1969 Oosterhout, Bredaseweg 108B,® 01620-54957, fax 01;.20-34782. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Temeuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 0150-96554. Vlissingen, Scheldestraat 7-9, 01184-19910, fax C1184-11446. Openingstijden: van 8.30-17.00 uur. (Middagpauze van 12.30-13.30 uur m.u.v. Oosterhout) Abonnementsprijzen (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 87.20, per half jaar 173.45 óf per jaar 337.30. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 29.05, per kwartaal 84.70, per halfjaar 168.45 óf per jaar 327.30. Voor posttoezending geldf een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Ginnekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881Fax 076-236405. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur 076-236881fax 076-236405 zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076-236242/236911 Alle advertentie-opdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de Algemene Voorwaarden van Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. als mede de Regelen voor het Advertentiewezen. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. De Stem op band: Centrum voor gesproken lektuur 08860-82345. Van onze Haagse redactie Den Haag - Minister Dijkstal (Binnenlandse Zaken) vindt dat de politie en het perso neel van beveiligingsdiensten zich duidelijker moeten gaan onderscheiden. Volgens de minister wordt het steeds moeilijker voor het publiek om te zien wie er nou wel en niet tot de 'echte' politie be horen. Van onze Haagse redactie Den Haag - De aansche opnieuw geleid tot scherp De WD, gesteund door nacht lijnrecht tegenover F Twistpunt is het terugsturen var asielzoekers die, voordat ze ir Nederland arriveren, in een an-: der en voor hen veilig land heb ben verbleven, zoals België o Duitsland. De WD wil dat zo'n asielzoeker zonder meer teruggestuurd wordt. PvdA en D66 vinden dat de rechter eerst een oordeel moet kunnen geven. Dat duurt volgens staatssecretaris Schmitz niet langer dan negen dagen. D66- Kamerlid Rijpstra twijfelt daar aan. Hij denkt dat het veel lan ger duurt. Daardoor blijft Ne derland volgens hem voor asiel zoekers interessanter dan andere landen. Schmitz en de Kamerleden Van Traa (PvdA) en Dittrich (D66) probeerden Rijpstra in een uren lang debat te overtuigen dat het volgens de Nederlandse wet niet mogelijk is asielzoekers zonder meer weg te sturen. Als asielzoe kers niet voor de vreemdelingen rechter kunnen verschijnen zoals het kabinet wil, kunnen ze in een civiele procedure uitzetting voorkomen. Die civiele procedu re duurt echter veel langer dan de negen dagen die de vreemde lingenrechter nodig heeft. Rijpstra baseert zich bij zijn op stelling op het regeerakkoord. Dat gaat nog uit van een aan scherping van de vreemdelingen- wet zonder tussenkomst van de vreemdelingenrechter. Dat heeft staatssecretaris Schmitz na de totstandkoming van het regeer- Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet-Ko blijkt uit een enquête van 2Var 54 procent van de ondervraagde procent vindt het kabinet slecht het kabinet-Kok een goed tot zeer Een ruime meerderheid (63 proct voor nieuw beleid heeft gezorgd, nieuw. De populariteit van de ministers ministers zijn bij een meerderh Ritzen (Onderwijs, 64 Pro 54 en vice-premier Van Mi Alleen Voorhoeve (Defensie) komt Premier Kok boezemt het meeste nieuwkomers geniet Sorgdrager 1 Daarentegen geniet Ritzen van procent vertrouwt Ritzen wel. ONDERWIJS IS een zaak voor kosten voor zijn rekening neem extra, dan kan dat. Bijzondere eigen bijdrage vragen. Over het die zelden een probleem oplevei Toch wil staatssecretaris Netel voor basis- en voortgezet or ouderbijdrage te maximaliseren de ouders bedragen oplopend gulden verlangen. Wat de scholen met deze in tot< niet geheel duidelijk. De ondi onderzoek bezig. Het is echter n de betreffende scholen een dee om meer onderwijskrachten, aai niet verplichte vakken mee te fir De staatssecretaris maakt, als e te, bezwaar tegen deze concur beter hebben, kunnen zo hun ki bieden. Voor de armeren restf van het openbaar onderwijs. Vanuit dit gezichtspunt heeft suggestie die ze met haar opm dat de bijdrage uit de algeme behoorlijk onderwijs, raakt echts Er wordt al jaren bezuinigd op onderwijs. Een basisschool die wat de gemeenschap voor het nauwelijks op tijd nieuwe Ie helemaal niet meer in staat het schoon te houden. Ouderbijdrac dies zijn een noodzakelijkheid. Dat de staatssecretaris zich ver akkoord, maar laat ze zich dan ti behoorlijk standaardpakket. One het koopje van het minimum te bescherming van burgers in hu 'gevecht' met de fiscus. De voorj malige staatssecretarissen K0 ning en Van Amelsvoort voelden daar niets voor. Maar Vermeend heeft direct en. kele hooggeleerde heren aange. zocht - Flinterman van de Maas. trichtse en Geppaart van de Til. burgse universiteit - die rechtsbescherming onder de loep gaan nemen. „Ik heb ook voo? dit onderwerp buitenstaanders aangetrokken anders krijg 3. ook nog het verwijt dat ik niet objectief ben, en misschien dop terecht ook." Het houdt niet op. „In het ver. lengde van de plannen om d( winkelsluitingswet te verruimen zullen we ook belastingkantoren langer open stellen voor bedrij. ven. In vier steden komt er een proef. Het heeft allemaal te ma. ken met de open houding die» als fiscus willen uitstralen. Hel moet meer een open cult® worden, want we hebben niks verbergen en we willen niks ver- bergen." Speurwerk Die open houding zal er ook toe leiden dat de belastingdienst burgers en bedrijven vaker gaai waarschuwen op welke punten er gecontroleerd dreigt te wor den. Als een bepaalde bedrijfsb- ranche onderwerp van nauwkeu- rig speurwerk zal worden, wordt dat gemeld. En hetzelfde geldt als de belastingdienst - pakweg - strenger gaat kijken naar af trekposten. Van te voren zal di waarschuwing te horen zijn: spaar voor een bepaalde aftrek post bonnetjes. Het valt niet uit te sluiten dat staatssecretaris Vermeend hier op - en op andere opvattingen- nog terug komt. Want hij is een bron van ideeën, maar ook niet te bang om terug te komen op een eerder geopperd plan. Dat hoort zo bij een fiscaal politicus van het soepele slag van Vermeend. SINDS zijn aantreden als staatssecretaris op Fi nanciën diende dr. Wil lem Vermeend - samen met minister Zalm, dat wel - achttien wetsont werpen in. De Willie Wortel van de PvdA-fractie verkaste naar Financiën en laat daar na alweer honderd honderd dagen als be windsman zijn fiscale fantasie welig tieren. Een interview vol plannetjes. Door Jan Greyn HIJ verontschuldigt zich. „Ik zit er natuurlijk nog maar kort." De staatssecretaris kreeg de vraag voorgelegd wat er nu 'Vermeend' is aan het belastingplan waar de Tweede Kamer - en volgende maand de Senaat - over praat. „Laat ik het zo zeggen: van mezelf zit er nog niet zoveel in, maar van de paarse coalitie wel, want er is echt een trendbreuk. We combineren fiscaliteit en werkgelegenheid heel nadrukke lijk." Dat vraagt om een verdere ver duidelijking. De voormalige (deeltijd-)professor begint colle ge te geven. „Internationaal ge zien moeten we aantrekkelijker worden. We verruimen de fiscale verliesregeling, de belasting op buitenlands dividend moet om laag, er komen meer mogelijkhe den om belastingafdrachten te verrekenen tussen landen en we stimuleren de vestiging van zee scheepvaart in Nederland." Irritatie De staatssecretaris raakt snel enthousiast: „Ik stel me zo voor dat we over een aantal jaren een stuk meer zeeschepen in Rotter dam zien met rood-wit-blauwe Vermeend, een soepele fiscaal politicus. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP vlaggen. We verliezen, je kunt het je nauwelijks voorstellen, zo curieus is het, aan Luxemburg. Steeds meer reders vestigen zich vanwege het fiscaal gunstige kli maat in Luxemburg! Gek toch, zo ver van de zee?" Deel twee van het korte college: de nationale aanpak, die vooral is gericht op het verruimen van de werkgelegenheid in het mid den- en kleinbedrijf. „Het is de bedoeling dat we een half mil jard vrijmaken, onder meer om startende ondernemers een handje te helpen. De zelfstandi- genaftrek moet hoger uitkomen dan veertig procent, de vennoot schapsbelasting omlaag terwijl de investeringsaftrek omhoog moet. Bedrijven moeten ook makkelijker overgedragen kun nen worden, dat vereist ook een aanpassing van regels." En dan: de burger zelf. „De ergernis van mensen dat ze be lasting moeten betalen, kan ik niet wegnemen. Wel de irritatie over onduidelijkheden of admi nistratieve hindernissen. Daar werken we aan. In januari komt er een sterk vereenvoudigd for mulier voor jongeren tot 27 jaar. Als die vakantiewerk hebben ge daan, hoeven ze voor teruggaaf van belasting nog slechts een kantje A-4 in te vullen. Simpel." Pensionering Van jongeren naar ouderen. Ver meend studeert op de mogelijk heid om een fiscale oplossing te verzinnen voor flexibele pensio nering. Dat moet min of meer in de plaats komen van de bestaan de vervroegde uittreding (vut) die steeds meer onder vuur komt te liggen. Het plan is nog niet uitgewerkt. De staatssecretaris: „Ik wil het mogelijk maken dat mensen vóór hun 65e al bijvoorbeeld een of twee dagen minder werken en van een opgebouwd pensioentje genieten. Nu is dat heel onaan trekkelijk, omdat men over dat pensioen de volledige belasting moet betalen; we moeten het stelsel daarvoor aanpassen." Willem Vermeend loopt over - er is niets veranderd sinds de over stap van Kamer naar ministerie - van plannen en van enthou siasme. Rond Kerstmis is een pakketje vereenvoudigingen op het vlak van administratie voor het bedrijfsleven (vooral het midden- en kleinbedrijf) te ver wachten. Er komt ook een spe ciaal, ook vereenvoudigd, E-bil- jet, waarmee in Noord-Limburg een proef is gedaan. „Die proef met het algemene teruggave bil jet is prima gelukt. Het nieuwe E-biljet zal ook veel korter zijn." Een hele batterij 'praktijkmen sen' is op verzoek van de staats secretaris aan de slag om concre te voorstellen tot verbetering van de relatie burger-fiscus en bedrijfsleven-fiscus te komen. „Ik ben afgestapt van het idee dat op het ministerie van Finan ciën, alsof het een ivoren toren is, wetten worden voorbereid. Laat mensen die dag-in dag-uit met de effecten van belasting wetten te maken hebben, voor stellen doen." Helderheid Vermeend is ervan overtuigd dat de fiscale wetten met deze aan pak aan helderheid winnen. De staatssecretaris geeft toe, dat hij door de inschakeling van mensen uit het bedrijfsleven eerstdaags kritiek op wetten ook makkelij ker kan pareren. Immers, hij kan altijd meedelen dat de doorge voerde wijzigingen voorstellen waren vanuit het bedrijfsleven. Ook de rechtsbescherming van de belastingbetaler moet beter. Sinds een jaar of tien hamert Vermeend - samen met zijn WD-collega en vriend Frank de Grave - op verbetering van de VERVOLG VAN VOORPAGINA De reden? Mulders vermoedt dat het een wraakactie is voor het feit dat hij de perikelen rond het voogdijschap en de opvoeding van zijn kleinkind heeft voorge legd aan de Nationale Ombuds man. „Bedreigingen schrikken, mij niet meer af. Twee jaar gele den nog wel. Toen kwam ik op de televisie, maar vertelde lang niet alles. Maar nu is de maat vol: ik ga door tot de allerhoog ste instantie. Wat hebben we nog te verliezen?" Naar de reden van de beslissing van de rechter om Femke door de ouders van haar vader te laten opvoeden, moet Mulders viereneenhalf jaar later nog steeds gissen, zegt hij. Hij wordt emotioneel als hij begint te pra ten en spreekt steeds harder: „Waarom? Waarom? Ik heb het zo vaak gevraagd! En het ant woord dat ik steeds krijg is: 'Wij doen dit in het belang van het kind'." Fouten Maar wat is dan het belang van het kind, vraagt de grootvader zich af. „Dat het wordt opge voed door een familie die een moordenaar heeft voortge bracht?" Mulders: „Tijdens de rechtzaak van mijn ex-schoon zoon werd al duidelijk dat zijn moeder mede-verantwoordelijk is voor het slechte gedrag van haar zoon. Nu, aan diezelfde moeder, Femke's grootmoeder dus, is de opvoeding van dit meisje in handen gegeven. Hoe is het in Godsnaam mogelijk? Er zijn fouten gemaakt, stelt Mulders, veel fouten. „Al op de dag van de moord ging het ver keerd. Ik had om elf uur mijn dochter nog aan de telefoon die zei 'dat het weer mis was met hem'. Ze bedoelde Frank. Altijd hadden ze ruzie. Dit keer ging het om vijftien cent, die had-ie nodig om naar de kapper te gaan, want hij had die middag z'n zoveelste sollicitatiegesprek. Diana weigerde het geld te ge ven. Ze had het nodig om melk te kopen. Drie kwartier later was ze dood. Gewurgd, en of dat nog niet genoeg was, daarna net zo lang met haar hoofd tegen de vloer gebonkt tot al het leven uit haar was. Om kwart voor 12 was de politie ter plekke; om kwart voor vijf pas werden wij, haar ouders gewaarschuwd. Femke was toen al meegenomen door de familie van Frank." Vitaal Niet dat dat de reden is geweest voor de kinderbescherming om haar daar dan maar te laten. Maar de echte reden heeft Mul ders nooit kunnen achterhalen, zegt hij. „Er zijn rapporten ge maakt. Over ons is ooit gerap porteerd dat ik hartpatiënt ben en mijn vrouw zwaar suikerpa tiënt. Maar moet u mij zien." Mulders recht z'n rug. „Ik ben nog heel vitaal, werk hele da gen." En dan nog, stelt hij: „Als wij de opvoeding lichamelijk niet aan zouden kunnen dan zouden mijn zoon en diens vrouw in aanmerking kunnen komen. Ze hebben al twee kin deren, Maar zodra die zich mel den bij de Stichting Jeugd en Gezin in Roosendaal, wordt hen de deur gewezen. 'U heeft hier niks mee te maken', krijgen ze dan te horen." In de ogen van Mulders is de Stichting Jeugd en Gezin, die onder andere de bezoektijden re gelt, de grote boosdoener in deze zaak. „Ook al is Femke niet aan ons toegewezen, dan hoeven ze haar toch niet bij ons vandaan te houden? Een halve dag per maand en geen uur langer, mag ze bij ons zijn." Mulders haalt een grote lijst van de muur die is volgeplakt met foto's van Femke. Een mooi, le venslustig meisje, stralend bij opa en oma Mulders op schoot. „Hoe dikwijls hebben wij niet gevraagd of ze niet wat langer mocht blijven, of ze niet een weekendje mee mocht naar ons huisje aan zee? Dat deed ze vroe ger ook. Maar nee, ze geven geen duimbreed toe." Bloedband Zo kan het gebeuren dat de vader van Femke zijn dochter nog vaker te zien krijgt dan de grootouders Mulders: een hele dag per maand, tijdens zijn proefverlof. Hoe is dat mogelijk? „Dat kan voorkomen," zegt unithoofd B. Rabijns van de Raad voor de Kinderbescher ming in Breda, „want voor een kind blijft de ouder trekken. In de loop van de tijd bouwen ze toch weer een relatie op. Daar voor is de bloedband te sterk." Het belang van het kind staat altijd voorop bij de Kinderbe scherming, zegt Rabijns. Zij be nadrukt alleen in algemene ter men te kunnen spreken omdat .zij de zaak-Mulders niet kent. En de mensen bij de Kinderbe scherming die vier jaar geleden geadviseerd hebben in deze zaak, zeggen op dit moment niet te kunnen reageren omdat zij meer tijd nodig hebben om deze 'oude zaak' weer goed op een rij te kunnen hebben. Traumatisch Het belang van het kind, daar gaat het dus om volgens Rabijns. „En dan zou het best eens kun nen dat de familie van de dader als meest geschikt voor de op voeding wordt geacht, omdat daar bijvoorbeeld de beste peda gogische mogelijkheden liggen. Een ander argument zou kunnen zijn dat de betreffende familie op zo'n goede manier met de moord weet om te gaan, dat het gebeuren voor het kind minder traumatisch wordt. Stel dat er bij de familie van het slachtoffer zoveel agressie en haat jegens de dader bestaat, dan kan het be- 5- t x- v tfapfaéii- - 'f De bekladde grafsteen van Diana Mulders. lang van het kind daar grote schade van ondervinden." Die redenering volgend zou het in theorie zelfs mogelijk kunnen zijn dat het kind weer bij de vader gaat wonen. Bij een moor denaar dus. Rabijns: „Natuur lijk, de vader blijft een moorde naar, maar hij is tegelijkertijd de vader van het kind. Hij zal in ieder geval heel veel uit te leg gen hebben." Voor Mulders valt er niets meer uit te leggen. De tijd verstrijkt. Femke is inmiddels zes jaar. Mulders: „Maar ik ga door met mijn strijd. Zo lang Femke iede re keer als ze bij komt nog zegt: 'Ik wil bij opa een oma blijven'." De heer en mevrouw Mul ders: 'Hoe vaak hebben wij niet gevraagd of Femke wat langer bij ons kon blijven?' FOTO'S DE STEM BEN/STEFFEN

de Stem | 1994 | | pagina 2