College Sluis uit kritiek op GS EMBER: 'ALLEN! I °p*Des7eTren Terneuzen dubt nog over een locatie voor woonwagencentrum Investering in haven Terneuzen Rijk moet meer oog hebben voor Zeeland POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT E2ZS9 Provincie hanteert te strenge regels voor uitbreiding recreatiecomplexen GS: Gemeente Oostburg moet parkeerterrein in Cadzand-Bad opruimen DE STEM ZEELAND C3 *»jr Z 003 SI 026 031 DO voor e doei! MI.J+JT M. Leenhouts uit Sluis Officier Oranje Nassau Rectificaties Advies van D66'er Herman van Rie 'Ga niet stemmen' Tentoonstelling kleinvee in Westdorpe Schaamrood? Zwembad 57 WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 t ee*t> t. VtNETiAANS OOIUER hT vkH «6.- voo* Ay',\ JU VM 208,- VOOR1>»I v»n 280,-VOOR 1/*» AAR ckl VAN 144,-VOOR 90 :,1,T VAN 200,- VOOR 125,' '475 EK '478 RB '481 SC 7491 BA '512 ZG '521 GX '553 WG '554 PJ '557 HE '575 AC '595 BD 100, '601 XL 25, '607 KP '621 ER '772 DN '824 LC 7833 ER '881 EZ '891 EM '902 BL '902 CG '908 RE 500,- 1011 MC 25,- 1017 PE 500,- 1021 VW 25,- $032 LM 50,- $033 CZ $033 DJ $051 CR $072 HR $102 SH 1171 LC $226 DK 1232 KK 1232 VE 1242 EP 500, 1251 XZ 25, $265 LT 25,- 50, 50, 100, 50, 50,- 25,- 25,- 25,- 25,- 50,- 50,- 25,- 25,- 100,- 50,- 100,- 25,- 50,- 25,- 50, 100, 25, 25, 25,- 25,- 50,- 100, 50, 8411 XS 8426 DC 8441 PL 8444 AP 8447 BP 8471 JH 8471 ZM 8501 MP 8531 HB 500 25, 25, 100,- 25,- 50,- 25,- 25,- 50,- Gran Dorado Prijzen 3042 PM 034 3438 AW 016 3835 PH 013 8922 GX 011 9606 RE 035 SA EN OO 1303 HM 50,- 1321 ES 25,- 1331 KB 25,- I375 GV 50,- 8748 BN 500, 8911 KH 25, 8923 BH 8925 AR 9204 KE 9221 SE 9243 SL 9263 PB 9298 JZ 9402 HD 9406 RB 100, 9603 AJ 25, 9645 CA 9677 PD 9677 PD 9715 KH 9715 NP 9728 GT 9771 AD 9921 PJ 9934 PL 500, 9981 AN 100, m m a 50, 50, 25, 50, 100, 25, 25, 25, 50,- 25,- 25,- 25,- 100,- 25,- 25, 50, 100,- 4841 DX 25,- 25,- 4851 AD 25,- 25,- 4870 AE 25,- 100,- 4871 CD 50,- 25,- 4884 MJ 50,- 25,- 4891 XD 50,- 50,- 50,- 25,- Van onze verslaggever Terneuzen - B en W van Terneuzen zijn van plan om op de hoek Spoor weg/ Frans Naereboutstraat bij Stroodorpe een nieuwe woonwa gencentrum aan te leggen. De be woners van beide straten en die van Spoorweg en Leidinglaan zijn in middels geïnformeerd, eerder per brief en gisteren mondeling in de burgerzaal van het stadhuis. Het Terneuzense college werkt al gerui me tijd aan twee nieuwe centra voor woonwagenbewoners. Die moeten ko men in Sluiskil/Stroodorpe en in Zaam- slag. De locatie in Stroodorpe ligt in de zogenaamde bejaardenbuurt. Het cen trum daar moet volgens de huidige plannen twaalf standplaatsen krijgen. De gemeente heeft nog steeds geen definitieve besluiten over deze locatie genomen. Ruim twintig bewoners hebben inmid dels schriftelijk gereageerd op het plan. Zij zijn weliswaar niet tegen de komst van de woonwagenbewoners maar vre zen anderzijds wel voor drukte en over last als de huidige opzet wordt uitge voerd. „Een onmiddellijke toename van de drukte en overlast voor bejaarden die van hun rust genieten," aldus de brief. De bewoners pleiten in verband daar mee om de locatie voor het nieuwe centrum honderd meter in zuidelijke richting te verschuiven en om de ont- sluitingsweg van het centrum te verleg gen. De woonwagenbewoners van het huidi ge centrum aan de Blikweide in Sluiskil hebben al eerder een voorkeur geuit voor een locatie bij de Evertsenlaan in Terneuzen. Recent nog deden zij bij Gedeputeerde Staten van Zeeland hun beklag over het uitblijven van een reac tie op hun verzoek naar een andere locatie te mogen vertrekken. De bewo ners willen zo snel mogelijk weg uit Sluiskil in verband met de slechte leefomstandigheden. Van onze verslaggever Sluis - De provincie Zeeland hanteert te strenge criteria bij de beoordeling van plannen tot uitbreiding van bestaande recreatiecomplexen. Door die regels worden uitbreidingsmogelijkheden vrijwel geheel geblokkeerd, schrijven Burgemeester en Wethouders van Sluis aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. B en W van Sluis doen een dringend beroep op GS het be leid enigszins te versoepelen zo dat er in elk geval nog enige nieuwe ontwikkelingen mogelijk blijven op het gebied van de verblijfsrecreatie in de gemeen te. In de brief legt het college uit waarom dat noodzakelijk is. „De recreative sector is momenteel de enige waarin nog groeimoge lijkheden zitten. De minder gun stige ontwikkelingen in de land bouw leiden ertoe dat veel agra rische bedrijven gedeeltelijk om schakelen naar activiteiten als intensieve veeteelt en recreatieve mogelijkheden als hoevetoerisme en kamperen bij de boer." Ongebreidelde uitbreiding van intensieve veehouderij achten B en W van Sluis echter gezien het karakter van de gemeente (koop- toerisme en verblijfstoerisme vormen er een belangrijke be- staansbron) zeer ongewenst. Het dagelijks gemeentebestuur zoekt het daarom meer in de richting van het hoevetoerisme, in combinatie met kamperen bij de boer. Daarom pleit het Sluis- se college voor uitbreidingsmo gelijkheden op het gebied van de verblijfsrecreatie, zij het op be perkte schaal. Die mogelijkhe den moeten zowel gelden voor bestaande bedrijven als voor nieuwkomers, vinden B en W. Middelburg - Het kabinet wordt vrijdag op een wel erg onalledaagse wijze om aandacht gevraagd. Achter reclame vliegtuigen zal dan boven Den Haag en Zeeland de noodkreet hangen 'Kabinet: 3000 banen weg? Sol niet met Zeeland!' De afdeling Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel wil op deze manier wij zen op de 'zorgwekkend ver slechterende' economie in Zee land. Het beleid van het Rijk en rijksinstellingen heeft daar ac tief toe bijgedragen, vindt het platform tussen bedrijfsleven en overheid. Directe aanleiding voor de actie is de uitspraak van een krappe kamermeerderheid tegen verlen ging van de levensduur van de kerncentrale in Borssele. In een brief wijst de Maatschappij voor Nijverheid en Handel premier Kok en de ministerraad op ver- Van onze verslaggever Utrecht/Sluis - Directeur M. Leenhouts van het aanne mingsbedrijf LAB in Sluis is bij bevordering benoemd tot Officier in de Orde van Oran je Nassau. Tijdens een bijeenkomst in Utrecht speldde staatssecretaris D. Tommei (Vrom) hem de bijbe horende versierselen op. De bevordering is vrij opmerke lijk. Nauwelijks vijf jaar geleden kreeg Leenhouts al een konink lijke onderscheiding. Destijds werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De bevordering tot officier valt samen met het afscheid van Leenhouts (67) als vice-voorzit- ter van de NVOB, de Nederland se Vereniging van Ondernemin gen in de Bouwnijverheid. Deze functie is slechts één van de vele die Leenhouts heeft be kleed in regionale en landelijke besturen. De meeste functies heeft hij in verband met zijn leeftijd inmiddels afgestoten; in zes instanties heeft hij echter zeggenschap behouden. De Cavalier - In het bericht over het Terneuzense woonzorgcen trum De Cavalier in De Stem van dinsdag wordt ten onrechte de suggestie gewekt dat de per soon op de foto mevrouw R. Eijsackers is. Mevrouw Eijs- ackers nam weliswaar de eerste sleutel in ontvangst, maar op de foto is mevrouw E. van de Klooster-Harte op weg om haar sleutel op te halen. Amnesty - Het Benefietconcert ten bate van Amnesty Interna tional, dat op 10 december wordt gehouden, is in het wijk centrum de Triangel. De avond begint om 20.00 uur. De volgen de groepen treden op: Fluvopi, Maagneurose, Fup, Are you nor- mal, No Idea en Paralysis. lies van arbeidsplaatsen in het recente verleden door bijvoor beeld bedrijfssluitingen en ver plaatsing van rijksdiensten. Dit alles heeft Zeeland al het hoog ste werkloosheidspercentage van Nederland bezorgd, aldus het schrijven. De voorgenomen verplaatsing van defensie-onderdelen kost Zeeland opnieuw banen. In het verlengde van sluiting van de kerncentrale acht de Maatschap pij het niet uitgesloten dat ook het voortbestaan van alumi- niumproducent Pechiney in Vlis- singen, met 900 arbeidsplaatsen, in gevaar komt. Volgens de Maatschappij kan ook een domino-effect ontstaan: het verdwijnen van arbeids plaatsen bij toeleveringsbedrij ven en daardoor verschraling van zaken als onderwijs, gezond heidszorg en cultuur. Daarom heeft Zeeland recht op hulp van de rijksoverheid op het gebied van economie en werkge legenheid. Ze zou een grotere financiële verantwoordelijkheid kunnen nemen bij de totstand koming van een Scheldetunnel of sterker kunnen bijdragen aan investeringen in de havens van Vlissingen en Terneuzen. Ook bij het beoordelen van de motie- Borssele dient het kabinet de wankele economische positie van Zeeland nadrukkelijk onder ogen te zien, aldus de Maat schappij. Aan de Zwedenweg in de Terneuzen is gisteren de eerste paal geslagen voor de bouw van twee nieuwe loodsen voor een papiertrafiek. foto camile schelstraete Terneuzen - De papiertra fiek in de Terneuzense Ze- venaarhaven zal volgend jaar toenemen van 1 miljoen tot 1,4 miljoen ton. Directeur M. Verbrugge van Verbrugge International sprak die verwachting gisteren uit bij het slaan van de eerste paal voor de bouw van twee nieuwe loodsen aan de Zwedenweg (samen 25.000 vierkante me ter). De toename van de pa pieroverslag betekent ook twintig nieuwe arbeidsplaat sen. Verbrugge investeert samen met het havenschap Terneuzen meer dan twintig miljoen gul den in opslag- spoor- en kade faciliteiten aan de Zevenaarha- ven ten behoeve van een nieu we papiertrafiek (200.000 ton per jaar) uit Zweden. De ver wachting is dat ook bestaande klanten meer in Terneuzen gaan overzetten. Verbrugge tekende kortgeleden een contract met de Zweedse exporteur AssiDoman. As siDoman zat 27 jaar lang in Rotterdam maar zag zich ge noodzaakt daar te vertrekken omdat Rotterdam zich meer gaat toeleggen op containers, fruit en olie. De Zweden had den de keus tussen Antwerpen en Terneuzen. Slagvaardig op treden van Verbrugge deed As siDoman voor Terneuzen kie zen, bleek gisteren. De onderhandelingen met As siDoman verliepen snel. Bin nen een half jaar was de zaak beklonken. Directeur R. Thulin roemde daar gisteren de Ter- neuzens havenautoriteiten en Verbrugge voor. „We zijn ge wend snel zaken te doen," rea geerde grondlegger A. Ver brugge die zijn imperium in Europa heeft zien groeien tot een onderneming met 1100 werknemers. Het havenschap neemt 8,5 mil joen gulden van de totale in vesteringen voor zijn rekening. Verbrugge de rest. Gedeputeerde D. Bruinooge (economische zaken) en direc teur R. Thulin van de As siDoman sloegen gisteren geza menlijk de eerste paal. Gede puteerde D. Bruinooge zei het belangrijk te vinden dat Ter neuzen als relatief kleine haven zich onderscheidt en speciali seert met specifieke trafieken. Van onze verslaggever Sluis/Aardenburg - De inwo ners van Aardenburg en Sluis kunnen morgen (woensdag 30 november) beter niet gaan stemmen voor de gemeente raad van de nieuwe gemeente Sluis-Aardenburg. Want de fusie tussen Sluis en Aardenburg is zinloos. Het is verkwisting van gemeenschaps geld omdat Zeeuws-Vlaanderen over enkele jaren toch toe is aan een gemeentelijke herindeling, waarbij Sluis-Aardenburg en Oostburg samengevoegd worden tot één gemeente West-Zeeuws- Vlaanderen. Dat staat in het anti-verkie zingspamflet van D66 West- Zeeuws-VIaanderen dat opge steld is door Eedenaar Herman van Rie. Zijn stemadvies aan de bevolking van Sluis en Aarden burg is duidelijk: 'Ga niet stem men'. „Hiermee geeft u een signaal af dat u West-Zeeuws-Vlaams durft te denken. De dertien raadszetels zullen toch wel bezet worden. Al is het enkel doordat de huidige raadsleden uit zelf zucht op zichzelf stemmen." Want volgens Van Rie is het niet zozeer de bevolking die zich af zet tegen samenwerking met de gemeente Oostburg maar zijn het meer de gemeentebestuur ders. En dat verzet van de be stuurders is er niet om het be lang van de bevolking te dienen, maar om de eigen beurs te spek ken, aldus het Eedese D66-lid. „Deze bestuurders wisten dat bij één te vormen gemeente West- Zeeuws-Vlaanderen er zestien bestuurders minder verkozen worden, terwijl het er bij de komende fusie tussen Sluis en Aardenburg maar vijf minder zijn. De voorstanders hebben dus niet gekozen voor het belang van de West-Zeeuws-Vlaamse bevolking, doch enkel voor hun eigen (herkiesbaar) belang." Van onze correspondent Westdorpe - In cultureel cen trum Concordia aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe wordt een tentoonstelling van kleinvee ge houden. Er zullen zo'n vijfhon derd dieren te zien zijn. Het is voor de 35e keer dat de Konijnen en Pluimvee Vereniging West dorpe en Omstreken dit organi seert. Vrijdag, 2 december, worden de dieren gekeurd, waarna om 19.00 uur de officiële opening is door wethouder Marquinie. De tentoonstelling is dan open tot 22.00 uur. Zowel zaterdag als zondag zijn de openingstijden van 10.00 tot 22.00 uur. Blijkens een artikel van Frank Deij in uw uitgave van donderdag 24 november j.l. heeft de lezer weinig meer vernomen van de D66-frac- tievoorzitter in de gemeente raad van Sas van Gent, Jan Smit. Het is niet onwaarschijnlijk dat Frank Deij het artikel heeft zitten schrijven met het schaamrood op zijn kaken. Dat hij de lezer niets te mel den heeft van de D66-fractie- voorzitter komt namelijk door een journalistieke blun der: niet aanwezig zijn wan neer er nieuws is! Waar was Frank Deij tijdens de raadsvergadering in no vember? Waar was zijn ver vangster aan het eind van deze vergadering (en bedenk u, de fractievoorzitter heeft tegen haar gezegd dat het laatste agendapunt 'wel vuurwerk opleveren kan')? De dag na de raadsvergade ring had uw krant de lezer kunnen verhalen over de ma nier waarop en waarom D66- fractievoorzitter Jan Smit achterkamertjespolitiek weerstaan heeft. Uw krant ""«AM. I korten en te bewerken. Geen brieve*n Publicatie betekent™ redt0matiSCh dat ",et 17Tehetmetuw standpunt eens is. had de lezer kunnen melden over handel en wandel van collegeleden teneinde een voor hen netelig punt van de agenda te weren. Uw krant had de lezer op de hoogte kunnen brengen van het ex cuus dat de voorzitster van de gemeenteraad de raad aan bood. Als zelfs de tip 'vuurwerk' niet door aanwezig zijn/blij ven van journalisten wordt gehonoreerd, moet het nieuws hen dan achterna gebracht worden? De D66-fractievoorzitter was blij met de bij dit (ruimtelijke ordening-) agendapunt be haalde resultaten: het college van B en W heeft excuses gemaakt en beloofd voortaan de procedure correct uit te voeren en door de juiste stel- lingname van onder andere D66 is bereikt dat de voorzit ster van de raad tijdens de vergadering - bij dit agenda punt - zich fair opstelde. Westdorpe Jan Smit, fractievoorzitter D66 Sas van Gent Naschrift redactie: De term 'vuurwerk' uit de mond van een plaatselijke politicus kan zeker reden zijn om een raadsvergadering met verhoogde aandacht te volgen en met een aangescherpte pen op het puntje van de stoel te gaan zitten. D66 in Sas van Gent, in de persoon van Jan Smit, heeft in het verleden echter te vaak geschermd met 'onthullingen', maar dat vuurwerk bleek helaas al te vaak een losse flodder te zijn. Er is nog hoop voor het zwembad in Schoondijke. Dat is de conclusie die afgelo pen woensdag 23 november op tafel bleef na de vergade ring openbare werken. Het bad zou misschien nog een jaar open mogen blijven, maar er hangt wel een prijs kaartje aan. Randjes bijsme- ren, trottoir verbeteren en een kleine technische aanpas sing. Anderhalve ton voor bijsmeren en trottoir Kom nou mevrouw Bolijn, in Schoondijke wonen geen suk kels hoor. Als dorpsraad kun nen wij genoeg vrijwilligers en vutters krijgen om dit kar wei te klaren voor een mini mum. 50.000 gulden zal wel nodig zijn voor explotatiekosten, maar het zwembad in Bres- kens gaat dicht. Personeel voor Schoondijke is er dus genoeg. Schoondijke is het enige buitenbad dat Groot Oostburg nog heeft. Vorig jaar is er goed gedraaid met 4.000 bezoekers. Ook de wa terkwaliteit is goed. In de krant van 26-08-'92 stond: Gedeputeerde Staten Zeeland ontzien zwembaden. Ik citeer: veel Zeeuwse ge meenten hebben een zorg minder GS Zeeland besloten de eisen voor de openbare zwembaden te versoepelen. Zolang de gemeenten er voor zorgen dat de kwaliteit van het zwemwater maar goed blijft. En het water in Schoondijke is goed. En als het zwembad dan na een of twee jaar toch zou moeten sluiten, heeft de dorpsraad op de jaarvergadering van 09-03-'94 al een alternatief aangedragen. Een grote soli de speeltuin met alles erop en eraan voor onze kinderen. Als de personele en onder houdskosten van het zwem bad wegvallen, en er komt een goede speeltuin, zijn de kosten voor de gemeente mi nimaal. Ook in Schoondijke vallen de 'blauwe envelop pen' regelmatig in de bus. Mogen wij daar dan ook iets voor terug hebben Wij zouden de commissie openbare werken willen vra gen hun huiswerk nog eens goed te maken. Ga nog eens aan tafel zitten met de dorps raden met een gespecificeerd onkostenplaatje, dan kunnen we dat misschien op een nor male manier doorpraten en hoeven we het niet bij het ontbijt in de krant te lezen. Zo ga je als gemeente niet met een dorpsraad om. Schoondijke L. de Smit-Sutin Diefstal Terneuzen - Vanuit een aan de Achter de Kerk geparkeerd- staande Belgische personen auto is maandagavond een ra diocassetterecorder en een zwart lederen mptorjas gesto len. De benadeelde is een 22-jarige inwoner uit Assene de. Achtervolging Terneuzen - Twee stadswach ten zagen maandagmiddag dat een man enkele kledingstuk ken wegnam van een rek van een kledingzaak aan de Kers straat in Terneuzen. Tijdens de achtervolging liet de ver dachte de weggenomen goede ren vallen doch slaagde erin zelf te ontkomen. De twee spijkerblousses en een trui konden aan de rechtmatige ei genaar worden teruggegeven. Jas gestolen Terneuzen - Een 16-jarig meisje uit Terneuzen deed bij de politie in haar woonplaats aangifte van diefstal van haar jas. Die verdween maandag middag van een kapstok in de hal van een school aan de Zeldenrustlaan in Terneuzen. Verder werd dezelfde dag van uit een garderobe van een school aan de Zuidlandstraat een witte helm ontvreemd van een 17-jarige scholier uit de buurtschap Zandstraat. Winkelkraak Terneuzen - Bij een gister nacht in een winkel aan de Noordstraat in Terneuzen ge pleegde inbraak is een aan zienlijk geldbedrag buitge maakt. De eigenaar, een 64-jarige inwoner uit Oost burg, deed gisteren aangifte bij de politie in Terneuzen. Auto gestolen Terneuzen - Vanaf een par keerplaats aan de Klaproo slaan in Terneuzen is maan dagnacht een grijze Toyota Camry personenauto gestoln. Het voertuig, voorzien van het kentekennummer GN-ZP-91, is eigendom van een 39-jarige man uit Terneuzen. Fietscontrole Terneuzen - Gistermorgen werd, evenzoals de dag daar voor, op de Bellamystraat in Terneuzen door de politie ge controleerd op juiste verlich ting van bromfietsen en fiet sen. Dat leidde tot zes proces sen-verbaal. De controle werd gehouden van 07.20 tot 08.00 uur. Op dezelfde tijd werd ook gecontroleerd door de politie in West-Zeeuws-Vlaanderen op de Lange Heerenstraat in de gemeente Oostburg, waar vier fietsers werden bekeurd. Granaten gevonden Oostburg - Tijdens graafwerk zaamheden aan de Maaidijk te Oostburg werden gisteren rond het middaguur zeven granaten ontdekt. De projec tielen, elk met een afmeting van 45x10 centimeter, zijn in middels door de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) op gehaald ter vernietiging. Installatie weg Zaamslag - Een 21-jarige man uit Vogelwaarde deed bij de politie in Oost-Zeeuws-Vlaan deren aangifte van diefstal uit zijn personenauto. Uit het voertuig dat in het afgelopen weekeinde stond geparkeerd in een afgesloten loods in de buurtschap De Kwakkel ver dween een stereo-installatie met een waarde van enkele duizenden guldens. Snelheidscontroles ZaamsIag/IJzendijke - De po litie in Zeeuws-Vlaanderen heeft maandagmiddag en -avond bij twee snelheidscon troles gehouden op rijksweg N61 bij Zaamslag en IJzendij- ke negentig automobilisten bekeurd wegens het overtre den van de maximum snelheid die op beide locaties 80 kilo meter per uur bedraagt. Bij de controle in Zaamslag, waarbij 936 voertuigen werden gecon troleerd, reden 65 bestuurders te hard met als hoogstgemeten snelheid 123 kilometer per uur. In IJzendijke waren dat er respectievelijk 659 en 25. Gewonde Middelburg - Maandagmiddag omstreeks half drie reed de bestuurder van een witte auto in op twee mensen, die op het Damplein in Middelburg lie pen. Een 45-jarige man uit Middelburg werd daarbij licht gewond. De naast hem lopen de vrouw bleef ongedeerd. De vermoedelijke dader, een man uit Zaanstad, is aangehouden. Volgens de politie zijn relatie problemen de aanleiding van het incident. Bedrijfscompetitie squash Terneuzen - Met nog een wed strijddag te gaan in de plaat singsronde van de bedrijfs- competitie squash in Terneu zen zijn Foaks 1, Petrus Paulus, Taxicentrale/Avis, ING en Flying Dutchman al zeker van een plaats in de eerste klasse. Het sportieve team van Pan- nenschuur won deze week alle wedstrijden en behaalde dus twaalf punten. Hiermee be zorgde het zichzelf een goede dienst, want het heeft nog alle kans om bij de beste zeven teams te komen. Wout Jeans versloeg de hermandad met 3-1, een knappe prestatie. Op 2 december wordt de laatste wedstrijddag van de voorron den gespeeld. UITSLAGEN Taxicentrale/ Avis-Pannenschuur 0-4, Foaks 2-Pannenschuur 0-4, ING-Wout Jeans 3-1, Politie Zeeuws-Vlaanderen-Wout Jeans 1-3, Flying Dutchman-Taxicentrale/ Avis 2-2, Union 2-Taxicentrale/Avis I-3, Union 1-Pannenschuur 0-4 STAND Foaks 1 13-48, Petrus Paulus 13-35, Taxicentrale/Avis 13-33, ING 13-31, Flying Dutchman 11-29, Wout Jeans 12-24, Elocoat/Ver- straeten 11-23, Politie Zeeuws- Vlaanderen 11-22, Pannenschuur II-22, Foaks 2 11-18, Yellow Dot 11-17, Radio Zeeland 10-10, Union 2 11-10, Union 1 11-7 Spel/sport 55+ krijgt nieuwe impuls Kapelle - De Stichting Wel zijn Ouderen, in samenwer king met de Zeeuwse Sport raad, geeft donderdag 1 de cember het project Spel/sport voor 55-plussers in sportcen trum Groenewoud in Kapelle een nieuwe impuls. Burge meester J. van Bommel van Kapelle is aanwezig om deze activiteit een warm hart toe te dragen. Spel/sport voor 55-plussers bestaat al twee jaar en wordt iedere donderdag van O9.tot 10.00 uur gehouden. In Kapel le biedt men mensen ook de mogelijkheid om zonder een vast lidmaatschap te sporten. In Groenewoud worden don derdag drie gratis lessen gege ven. Om 09.00 en 10.00 uur starten de eerste twee lessen. Voor mensen die overdag geen tijd hebben wordt van 18.30 tot 19.30 uur nog een les gge- ven. Men kan gratis kennis maken met sport- en spelvor men zoals volleybal, badmin ton en verder cirquittrainings- vormen en allerlei spelvormen. De gestelde leeftijdsgrens is slechts een indicatie. Van onze verslaggever Middelburg - De gemeente Oostburg mag het parkeerterrein van Beach Deputy Services aan de Zwartepolderweg bij Cadzand-Bad niet gedogen maar moet ervoor zorgen dat het verdwijnt. Met die boodschap richten Ge deputeerde Staten van Zeeland (GS) zich tot het dagelijks ge meentebestuur van Oostburg. GS besloten maart dit jaar al dat het parkeerterrein (voor negen tig auto's) weg moest omdat het biet in de omgeving past. Het ,errein van zesduizend vierkante ïeter ligt in een 'scheidingszone iet agrarische doeleinden', lm die reden weigerden GS dit Voorjaar een door B en W ge vraagde verklaring van geen be zwaar om het parkeerterrein planologisch te regelen. Maar het college van Oostburg trok zich daar niets van aan en zei het parkeerterrein te zullen ge dogen tot het herinrichtingsplan voor de kust West-Zeeuws- Vlaanderen gereed is. Dat kwam erop neer dat de gemunte het terrein niet legaliseerde, maar ook dat zij het terrein niet liet verwijderen tot die tijd. De natuurbeschermingsvereni ging 't Duumpje legde zich daar niet bij neer. 't Duumpje maakte in maart al bezwaar en verzocht de gemeente in augustus de be slissing van GS te respecteren.

de Stem | 1994 | | pagina 17