'Maximaal dertig kilometer' Drukke tijden Cantate Domino genheid| Axelse vogelvrienden verkeren in grote nood voor kerstshow Meerderheid bewoners binnenstad Hulst wil lagere maximimum-snelheid: DESTEM Gentsestraat in Hulst veruit het gevaarlijkst DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS ir maar waar /ordt 50 jaar Vogelshow van Vlaamse Gaai in Clinge sncces 'Ge keu mij nog meer vertellen' nu wel in bovenzaal Baudeloo DE STEM ZEELAND C2 [rticulieren KORTING gefeliciteerd. gefeliciteerd Die boervrouw VUTTER C0EI\1 Weer cake-slag Kriekeputters in Clinge Henk Willaert uit St.-Jansteen in Wie van de Drie Kloosterzande Walsoorden Hulst Koewacht 994 X 67 WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 |bedankje, jubileum, velijk, verloving, orestatie, examen, ham, enz. lolom 1.09 incl. BTW, el verplicht. Foto of ^maat 35 x 40 mm If. Overige tarieven op bto's worden niet Itourneerd. 02 of geef uw tekst aatsing af bij één van Schriftelijke opgaven ld geaccepteerd indien }ekend zijn, ook indien l bijgevoegd is. het recht voor teksten In redenen te weigeren, yer klachten bereiken ven tekst behoudt de l-echt voor om de naam lever bekend te maken. hadoer in Etten-Leur. Natasja en Mike en Ad en 1 de Laat van ons, die is vandaag al I heel lang in Nederland. H.g. Je weet wel hé. Ga maar iets leuks met je vrije tijd doen. Wil, Ger, Ans j en Ron, Kitty en Frits. .JCi* Van onze verslaggeefster Axel - De Zeeuws-Vlaamse Vogel vrienden Axel verkeren in grote nood. Voor het tweede achtereen volgende jaar kunnen ze niet genoeg sponsors vinden om hun jaarlijkse kerstvogelshow te betalen. De reacties op de wervingsactie vallen tot nu toe erg tegen, zegt R. van Over- meeren die de public relations van de vereniging verzorgt. „Het gaat niet zo goed met het bedijfsleven en dat kun nen we goed merken. En toch, we vragen maar vijftig tot honderd gulden, dat moet toch best op te brengen zijn? Maar juist de grote bedrijven doen niet mee en dat valt toch behoorlijk tegen." De Axelse vogelvrienden houden hun kerstshows al sinds jaar en dag in cultureel centrum De Halle. De hele organisatie kost tussen de zes- en acht duizend gulden, zegt Overmeeren. „We proberen altijd wat extra's te doen om mensen te trekken. Dit jaar hebben we bijvoorbeeld een supergroot video scherm en vele soorten kolibri's. Dat kost een hoop geld. Verder moeten we ook regelmatig nieuwe kooien aan schaffen en prijzen kopen en dat is ook allemaal erg duur.' De contributie die de clubleden betalen, valt volgens Vermeeren niet verder te verhogen. „We hebben tachtig leden en die betalen dertig gulden per jaar. Het grootste gedeelte van het geld moeten we aan de vogelbond afdragen." Overmeeren hoopt binnen enkele weken toch nog wat plaatselijke ondernemers en leveranciers uit de vogelwereld over de streep te trekken. Dat is hard nodig om uit de vorig jaar ontstane rode cijfers te komen. „Je kunt natuurlijk niet eeuwig doorgaan met schulden ma ken. We moeten dit jaar echt een grote klapper maken om te kunnen blijven voortbestaan." Volgens Overmeeren legden de afgelo pen jaren al meer clubs vanwege geld gebrek het loodje. Van onze verslaggever Hulst - Een grote meerderheid van de bewoners van de Hulster binnenstad wil dat de maximum snelheid wordt verlaagd naar dertig kilometer per uur. Dat blijkt uit een enquête die de Wijkraad Binnenstad heeft gehouden en waarvan de resultaten gisteren werden gepresen teerd. Van de ongeveer zeshonderd uit gezette vragenformulieren kreeg de wijkraad er 152 ingevuld te rug. Een redelijke score voor een schriftelijke enquête, aldus de wijkraad. Uit de antwoorden blijkt dat de verkeersveiligheid naar het gevoel van velen op alle fronten te wensen over laat. Re gelmatig maakt men als voet ganger, fietser of automobilist verkeersonveilige situaties mee. Genoemde oorzaken zijn te smalle trottoirs, terrassen, paal tjes, fietsers en geparkeerde fiet sen op de stoep en uitstallingen van winkels. Zaken waar de ge meente werk van moet maken, vindt de wijkraad. Het tegen de rijrichting rijden van fietsers moet volgens de wijkraad even eens een punt van aandacht zijn. Verkeersdrempels Naar de mening van velen, 84 Van onze correspondent Clinge - Carnavalsvereniging De Kriekeputters houdt zaterdag 3 december de jaarlijkse cake slag. Leden van de carnavalsstichting bieden huis-aan-huis een hele of halve doos cakes aan tegen een billijke prijs. De opbrengst is bestemd voor het carnavalsfeest 1995. procent, zou de leefbaarheid van de Hulster binnenstad verbeterd kunnen worden via een verla ging van de maximum-snelheid naar dertig kilometer per uur. Dit gecombineerd met een aan tal snelheidsbeperkende maatre gelen, zoals verkeersdrempels, asverschuivingen en visuele maatregelen. „Het zou ons in ziens, ook in het kader van de 'Sociale Vernieuwing', wenselijk zijn dat de gemeente Hulst de politieke wil hiertoe duidelijk uitspreekt! Een expliciete poli tieke stellingname lijkt ons in deze kwestie een vereiste", aldus de wijkraad. Het teveel aan auto's in de bin nenstad moet volgens de wij kraad eveneens een aandachts punt voor de gemeente zijn. Het gaat daarbij om meer parkeer plaatsen buiten de binnenstad, een oplossing voor de problema tiek van de langparkeerders en een betere bewegwijzering naar de parkeerplaatsen buiten de binnenstad. Sluitingsuur Meer parkeerplaatsen buiten het centrum zou ook voor de ge luidsoverlast een verbetering zijn, evenals de verlaging van de maximum-snelheid. In dat kader blijft ook het sluitingsuur van de horeca de aandacht houden. Daarover is nog steeds overleg gaande tussen de gemeenten, de horeca en de wijkraad. Uit de enquête komt ook de uitdrukkelijke roep naar voor om meer controle en toezicht in de binnenstad. Van onze correspondent Clinge - Tijdens de in zaal De regionale vogeltentoonstelling groot aantal vogels door de hoge puntenwaardering. A. Rombout werd wmnaar van het bondskruis, hij werd trio kampioen en winnaar van het klassement van verdienste. Twee vogels, een roodschimmelkleur- kanarie van A. Rombout en een cresamadine van J. d'Hondt, kregen het hoogst haalbare aan tal punten, namelijk 92. Voorzitter P. Kint kon zondag bij de sluiting van de show te rugzien op een geslaagd evene ment. Hij sprak wel de wens uit dat meer jongere mensen zich met het houden en kweken van vogels gaan bezighouden in het belang van de sport. KAMPIOENEN REGIONAAL EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Theo Giele, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puys- seleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01 FO ISTS!, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op I pagina A2. 17.10-94 Troubadour te Clinge gehouden van De Vlaamse Gaai werd een keurmeesters beloond met een Stammen kanaries en overige vo gels: H Nicolaas (St.-Jansteen) Enkelingen kleurkanaries: Th. Lern- out (St.-Jansteen), W. Blommaert, A Rombout (2x) (beiden Hulst), H. Nicolaas (2x), P. Kint (Hulst), J Kox (Zuiddorpe), A. Blommaert (Hei kant). Vorm- en postuurkanaries: C. van der Bilt (2x Axel). Tropische vogels, parkieten en grondvogels: D. Segers (2x Hulst), J. D'Honddt (3x Kloosterzande), P. de Smit (2x St.-Jansteen), P. de cock (2x Vogelwaarde). Trio stammen: H. Nicolaas. Enkelin gen: A. Rombout. VLAAMSE GAAI Kanaries: A. Rombout. Tropische vogels: D. Segers (Hulst), tevens vrije derby en PK-prijs. Klassement van verdienste EK vo gels: 1. A. Rombout, 2. D. Segers, 3. J. d'Hondt, 4. C. van der Bilt, 5. P. de Smit. OK vogels: 1. A. Blommaert, 2. P. de Cock, 3. W. Blommaert, 4. J. d'Hondt, 5. Th. Lernout. Van onze correspondent St.-Jansteen - Henk Wil laert uit St.-Jansteen komt vrijdag in het pro gramma Wie van de Drie op de televisie. Het pro gramma wordt gepresen teerd door Rob van Hulst en in het panel zitten onder andere Goedele Liekens en Joop Braak- hekke. Willaert, in het dagelijks le ven werkzaam bij water schap Het Vrije van Sluis in Oostburg, moest zich bij het spelletje uitgeven voor hon denbegeleider bij de politie. Bij het spelletje Een Tegen Een wordt Willaert onder vraagd door Goedele Lie kens over de functie van directeur van het Neder lands Centtum voor Vlag- gendocumentatie. Willaert wil zich nog niet uitlaten over de vraag of de panelle den het wel of niet geraden hebben. Van onze correspondenten Kloosterzande - Het 28 leden tellende gemengd koor Can tate Domino van de H. Marti- nusparochie heeft het mo menteel erg druk. Er wordt stevig gerepeteerd on der leiding van organist/dirigent Pieter de Nijs. De 22 vrouwelijke en zes mannelijke leden komen drie maal per week opdraven. Het is zo druk omdat het koor, naast de wekelijkse eucharistie vieringen en de rouw- en trouw- diensten, ook nog een aantal andere optredens op de agenda heeft staan. Het koor is een graag geziene gast in ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Ook zal het verschil lende kerstavonden opluisteren. Dan zijn er verder dit jaar nog twee hoogtepunten, waar extra repetities voor nodig zijn. Vrijdag verzorgt Cantate Domi no een concert in de Nederlands Hervormde Kerk in Kloosterzan de samen met het koor Terra Sancta uit Lamswaarde. Beide koren zingen religieuze en profa ne liederen, hoofdzakelijk a ca- pella. Zo zingt Cantate Domino liederen van Jongerius, Tallis. Haydn, Willcocks, Mozart en Van Beethoven. Dit laatste lied is door de dirigent bewerkt. Terra Sancta brengt onder lei ding van Tony de Ruysscher ook enkele eeuwen vokale muziek met composities van Purcell, Pa- lestrina, Mozart, Telemann, Morley, Stolz en Schrammel. Variatie te over dus. Het concert begmt om 20.00 uur. Als tweede hoogtepunt ziet het koor uit Groenendijk de kerst nachtmis. Dan wordt een door Pieter de Nijs gecomponeerde driestemmige mis gezongen en verschillende nieuwe kerstliede- Het gemengd koor Cantate Domino uit Groenendijk is druk in de weer met repetities voor diverse optredens. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Hulst - De Gentsestraat is de meest verkeersonveilige straat in de Hulster binnen stad. Dat geldt zowel voor voetgangers als voor fietsers en automobilisten. Dat blijkt uit een enquête van de Wijkraad Hulst met betrekking tot de verkeerveiligheid in de binnenstad van Hulst. Volgens het onderzoek scoort de Gent sestraat bij 46 procent van de bewoners het hoogst, gevolgd door het kruispunt Van Wae- sbergestraat/Gentsestraat en de Grote Markt, aansluitend aan de Gentsestraat (20 procent). Bijna 80 procent van de deelne mers aan de enquête vindt ook de verkeersonveiligheid voor fietsers het grootst in de Gent sestraat en omgeving. Hetzelfde geldt voor automobilisten (75 procent). Belangrijke oorzaken zijn naar de mening van de binnenstadbe woners te smalle stoepen, paal tjes, fietsers op de stoepen, te hard rijden en fietsers die tegen de rijrichting in rijden. Met na me is dat in de Gentsestraat en de Steenstraat. Als oplossingen voor de Gent sestraat wordt het opheffen van het tweerichtingsverkeer voor fietsers genoemd. Verder vindt 20 procent van de inwoners dat de straat in het weekend moet worden afgesloten voor autover keer. Tijdens de laatste raadsvergade ring in Hulst werden de verkeer sproblemen ook al aangesneden. De Gentsestraat in Hulst is door het drukke verkeer gevaarlijk. Met name het tweerichtingsver keer voor fietsers. Volgens wet houder G. van de Voorde zou het echter niet verstandig zijn de fietsstrook in de Gentsestraat op te heffen. Dat zou alleen maar mogelijkheden scheppen om ille gaal te parkeren. En dat pro bleem was nou met de recon structie van de Gentsestraat gro tendeels opgelost. Volgens Van de Voorde doen de problemen zich enkel voor op drukke dagen. De trottoirs zijn dan overvol, zodat mensen op straat en met name op de fiets strook gaan lopen. Op dat mo ment is er voor fietsers geen foto camile schelstraete doorkomen meer aan en ont staan gevaarlijkse situaties. Tijdens de raadsvergadering kondigde de wethouder ai maat regelen aan om de verkeers stroom beter te reguleren. Daar bij wordt inderdaad gedacht aan het afsluiten van de Gentsestraat op drukken dagen. THEATER ZIERIKZEE Jeans 4 - Een theaterfeest rond hits jaren '50-'60-'70 - Concertzaal - 20.00 uur 35) FILMS GOES Grand Theater 14.00 en 20.00 uur De Leeuweko ning HULST De Koning van Engeland 14.00 en 20.00 uur De Leeuweko ning 20.00 uur Blown away 14.00 en 20.00 uur The mask 20.00 uur The specialist 20.00 uur Forrest Gump MIDDELBURG Schuttershof 20.00 uur Fresa y Chocolate TERNEUZEN Porgy Bess 20.00 uur Four weddings and a fune ral VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14 en 20.00 uur The Lion King 14.00 uur The mask 14.00 uur Baby's day out 20.00 uur The specialist 14.00 en 20.00 uur When a man loves a woman 20.00 uur Blown away GENT Decascoop 14.30, 17.00 (Ned. versie), 20.00 en 22.30 uur The Lion King 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur I love trouble 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Blown away 17.15, 20.00 en 22.45 uur Pulp Fic tion 14.30,17.00,20.00 uur The shadow 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The specialist 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Clear and present danger 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Max 14.30,17.00 en 22.30 uur Threesome 20.00 en 22.30 uur Suite 16 20.00 en 22.30 uur Natural born killers 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump 14.30 uur Speed KNOKKE Beverly Screens 15.00 uur De Leeuwekoning 20.00 uur The specialist 15.00 en 20.00 uur I love trouble 15.00 en 20.00 uur Blown away 15.00 en 20.00 uur Max DIVERSEN TERNEUZEN 't Schelpenhoekje -19.30 uur joke ren Galerie 99 - expositie keramiek op afspraak CLINGE Malpertuus - KBO -13.30 uur hand werken, kaarten, biljarten, pergama- no Malpertuus - ANBO - 13.30 uur koersbal HEIKANT 't Heike - KBO - 14.00 uur viering Sinterklaasfeest met bingo en prijs- kaarting SAS VAN GENT DE Roselaer -14.00 uur bingo HENGELEN - Zeehengelclub De Vogel hield eenwedstrijd in de Westerscheide nabij Kruis polderhaven. Hieraan namen 39 personen deel. Uitslag vrij aas: 1. H. van Sikkele rus, 2. M. van Bellen, 3. K. van Kerkhoven. Leeglopers: 1. Th. van Broeck jr, 2. M. de Rudder, 3. B. Rademakers. Traditionele pijp: P van Vooren. SINTERKLAAS - Sinterklaas komt zaterdag 3 december om 12.30 uur per boot aan in de haven van Walsoorden. Zodra de Pieten de boot hebben af gemeerd, wordt de goedheilig man verwelkomd door de bur gemeester en wethouders van Hontenisse. De koninklijke harmonie St.-Cecilia zal op de kade het geheel muzikaal om lijsten. Kinderen uit Walsoor den en Kloosterzande, die nog niet naar de basisschool gaan, kunnen in de kantine van de WSW hun surprise in ont vangst nemen. Om 13.00 uur vertrekt de Sint met zijn ge volg naar Kloosterzande. Van af het Poolsplein begeleidt de harmonie het gezelschap. Op het Marijkeplein, om ongeveer 13.25 uur, kunnen kinderen vanaf de onderbouw aanslui ten om naar basisschool Ter Duinen te gaan. De Sint hoopt om 13.45 uur bij Ter Duinen aan te komen. Kinderen die naar de basis scholen gaan en in de boven bouw zitten, worden om 14.15 uur verwacht in Disco Love. De discomiddag heeft een be sloten karakter. De Sint gaat hoogstpersoonlijk om 16.00 uur naar de disco. De middag wordt om 16.30 uur afgeslo ten. 's Avonds brengen de Pie ten nog een bezoek aan zieken in Kloosterzande en omgeving. SINTERKLAAS - Buurtver eniging Den Dullaert bezorgt de jeugd uit die wijk weer een gezellige Sinterklaasmiddag. Zaterdag 3 december komt de goedheiligman met een rij pie terbazen naar het gemeen schapscentrum. Hij maakt zijn plechtige entree om 14.00 uur en daarna volgt een feestelijk programma. De zwarte Pieten zullen zich ontpoppen als acrobaten en er wordt ook heel wat afgezongen. De buurtvereniging zorgt voor een extra service voor de zieke kinderen uit de Dullaertwijk. Als de ouders voor 3 december een seintje geven aan het se cretariaat (telefoon 01140-19089) dan komt Sin terklaas bij de zieke op be zoek. KBO - De dansavond van de Katholieke Bond voor Oude ren, die oorspronkelijk ge pland was voor 10 december, is verplaatst naar 20 decem ber. Aanvang 20.00 uur in De Vlaschaard. De koersbalwed- strijd van maandag 5 decem ber is in verband met de Sin terklaasviering verplaatst naar 12 december, aanvang 13.30 uur. Van onze correspondente Hulst - De derde vertelavond 'Ge keu mij nog mêêr vertell'n' die het gemeenschapscentrum den Dullaert organiseert, wordt deze keer echt in de bovenzaal van het Baudeloo-gebouw (muziekschool) gehouden. Vorig jaar werd de avond wel als eerste evenement in deze nieuwe locatie aangekondigd, maar moest op het laatste mo ment toch in de kleine zaal van den Dullaert plaatsvin den, omdat de Baudeloozaal nog niet af was. Dit jaar wordt de avond, die het moet hebben van een hui selijke wat ouderwetse sfeer, onder de eeuwenoude dakbal ken van Baudeloo gehouden op vrijdag 9 december om 20.00 uur. De spits wordt afgebeten door de tot nu toe jongste deelne mer aan dit evenement: Mar- lieke Kieboom uit Biervliet die vorig jaar de vierde prijs won bij het Nationaal Voorlees- kampioenschap in Utrecht. Voor deze nationale zegen was zij als winnares in Hulst en Middelburg. Jan Zwemer uit Oostkapelle is de tweede verteller. Hij treedt niet op als de gepromoveerde vakhistoricus, die hij in wer kelijkheid is, maar als vertel ler van zelfgeschreven verha len in het onvervalst Walchers dialect. De bekende Hulster toneelspe ler Regie Buysrogge (van de Camere van Rhetorica de Transfiguratie) is bij vele be kend als buutreedner. Als Sui- kerke weet hij de lachers in het publiek steeds te bereiken. Als deelnemer aan de avond 'Ge keu mij' gaat hij op de serieuze toer met ernstige ver halen uit de recente geschie denis van Hulst. Maar Regie Buysrogge verloochent zijn humor niet. Hij verzekert dat het publiek de ogen niet droog zal houden. De laatste verteller is een nieuwkomer en toch een oude rot in het vak. Piet Scheer ders, beter bekend als Piet van Ambras de volksmuziekgroep, brengt een waarlijk bloedstol lend, echt gebeurd en gedeel telijk onthullend verhaal uit het Land van Hulst. De vier vertellers worden mu zikaal afgewisseld door bij dragen van de leden van Am- bras. In de historische zaal kunnen ongeveer honderd personen plaatsnemen. De toegangs kaarten kosten f 12,50. Vanaf heden te verkrijgen aan de kassa in den Dullaert of tele fonisch te bestellen.

de Stem | 1994 | | pagina 15