Veto CSR bedreigt akkoord Pakistan lijdt eerste nederlaag Ai li DE STEM KNVB schrijft jeugdteam in voor WK Chinese turners raken gehandicapt Spelersraad acht doorstromingsregeling onuitvoerbaar 6Ik heb losbandig geleefd, maar dat is nu over' Contra-expertises niet meer van belang 6 Smerige s UITSLAGEN standen 400 AUTO'S OP VOORRAAD! Slechts één vraag over Dick Advocaat sportnieuws KORT Elf Chinezen positief bij controle Come-back Nico van de Klundert Van Aerle gaat onder het mes Forse boete voor Daniel Fonseca Eltingh boven de miljoen dollar DE STEM WATERPOLO SCHAATSEN lubrecord van Vatasja Picavet Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen Sport DINSDAG 29 NOVEMBER 1994 DEEj Van onze verslaggever Zeist - Nog deze week, voor 1 december, schrijft de KNVB het nationale jeugdelftal tot 19 jaar in voor het WK voor junioren in Nigeria. Twijfel achtig is evenwel of de clubs in het betaald voetbal ver plicht zullen worden hun spelers af te staan in die periode (11-26 maart 1995). „We zullen de belangen van de clubs afwegen. Daarbij is het voor ons van vergelijkbaar be lang dat Ajax in die periode Europa Cup speelt en Fortuna Sittard in de eerste divisie. Ik zal nu niet garanderen dat we met het sterkst denkbare elftal naar Nigeria gaan. Dat zal het overleg met de clubs moeten uitwijzen," zei voorzitter Jos Staatsen van het sectiebestuur betaald voetbal gisteravond in Zeist. Vorige week liet hij nog doorschemeren dat het Nederlandse team wel eens kon thuisblijven. Bondsvoorzitter Jeu Sprengers heeft een andere mening dan Staatsen over de samenstelling van de selectie, blijkens zijn op merking: „We gaan met een zo sterk mogelijk elftal, want we willen de titel winnen." „Als we met een tweederangsploeg naar Nigeria moeten, worden we het lachertje van het WK. Die jon gens worden geslacht, zo sterk is zo'n WK voor junioren," rea geerde KNVB-arts Frits Kessel. Ajax, PSV en Twente hebben al eerder laten weten hun spelers liever thuis te houden, ook al omdat de geselecteerde spelers dan deze maand reeds injecties moeten krijgen. Ajax is met vier A-selectiespelers (Seedorf, Klui- vert, Wooter en Witzenhausen) in de jeugdploeg vertegenwoor digd. Namens PSV zijn Zenden en Dirkx geselecteerd. Bij Twen te spelen Bruggink en de nu geblesseerde Platvoet regelmatig in de eredivisie. Bij Heerenveen is Schoenmakers tot de hoofd macht doorgedrongen. Voor For tuna zijn Van Bommel en Riksen belangrijke spelers geworden. Dick Advocaat, nog steeds bondscoach, heeft overlegd met de betrokken clubs en intussen gerapporteerd aan het bondsbe- stuur. Nog voor hij medio de cember naar PSV vertrekt, zal Advocaat de clubs meedelen dat Nederland zo sterk mogelijk naar Nigeria wil en dat de clubs gehouden zijn aan de reglemen ten voor het afstaan van spelers. De KNVB eist van de FIFA vóór afvaardiging garanties inzake veiligheid en gezondheid. Door Henk Mees Zeist - Een doorstromingsregeling tussen eerste divisie en amateurs alsmede betalingen in het amateurvoetbal zijn nog lang geen vaststaand feit binnen de KNVB. De secties betaald voetbal en amateurvoetbal zijn het eens. De Centrale Spelersraad (CSR) blijft hardop dreigen met een veto. „Deze plannen zijn in de prak tijk onuitvoerbaar, onmogelijk. We wachten nu op uitwerking van deze uitgangspunten in de reglementen. Dan zullen we van ons laten horen," kondigde voor zitter Theo van Seggelen gistera vond namens de CSR aan. Tijdens de sectievergadering in de 'Johan Cruijff-zaal' op het KNVB-centrum in Zeist had nie mand van de spelers in het be taald voetbal tegengesputterd. Spelers als Peter Bosz (Feye- noord), Marcel Brands (RKC), Edward Sturing (Vitesse) en Ro berto Lanckhohr (MW) roerden zich niet. „Ik kijk er van op, ben echt verrast, dat de CSR buiten de vergadering wel van zich af bijt," reageerde voorzitter Jos Staatsen van de sectie betaald voetbal. Voor wijziging van de reglemen ten op ingrijpende punten als degradatie uit de eerste divisie en legalisering van betalingen in het amateurvoetbal heeft de KNVB instemming van de werk nemers, verenigd in de CSR, no- Zeist (anp) - Het bestuur betaald voetbal heeft maandag tijdens de alge mene vergadering in Zeist slechts één vraag gesteld gekregen over het vertrek van bondscoach Dick Advocaat naar PSV. Zij werd gesteld door Gaston Sporre van FC Zwolle. De vraag ging niet eens over het waarom de KNVB de bondscoach toestemming had gegeven te onderhande len zo kort na het onderte kenen van een vier-jarig contract als wel over de niet gevraagde afkoopsom. Het antwoord van betaald voet bal-voorzitter Jos Staatsen luidde: „Omdat er in de uit gewerkte constructie met Guus Hiddink als opvolger geen schade is geleden." dig. „Er zijn nog zoveel onbeant woorde vragen dat we conse quenties van besluitvorming op dit moment niet kunnen over zien. Daarom wachten we voor stellen in de vorm van regle mentswijzigingen af en behou den we de vrijheid de regelingen te blokkeren," aldus Van Segge len. Verwacht wordt dat de KNVB in het voorjaar met reglementswij zigingen komt. De effecten zou den daarvan dan in 1996 in de praktijk gestalte moeten krijgen. „Als de zaak zo moeilijk ligt bij de CSR, had men toch in deze vergadering een schot voor de boeg kunnen geven, niet alleen aan het bestuur, ook aan de clubs. Dan hadden we geweten waar we aan toe zijn," merkte Staatsen op. In een eerder stadium dreigde de CSR al met een blokkade via de rechter, zoals in 1986 met succes gebeurde toen het sectiebestuur versterkte degradatie uit de ere divisie, van achttien naar zestien clubs, wilde doorvoeren. „Het gaat me te ver nu te stellen dat door de houding van de CSR een onwerkbare verhouding ont staat." De CSR deed gisteravond wel bij een andere agendapunt openlijk, maar vergeefs, van zich spreken tijdens de opnieuw besloten ver gadering. Een voorstel van de spelersraad om met directe in gang pas na de vierde in plaats van de derde gele kaart een wedstrijd schorsing op te leggen, werd afgewezen. „Je kunt toch niet halverwege het seizoen de tuchtrecht - regeling veranderen. Dat zou pas echt rechtsongelijk heid betekenen," reageerde Staatsen op het voorstel. Michael van Praag, de voorzitter van Ajax, vroeg nog om af te stappen van het uitgangspunt geen eredivi sie-wedstrijden vast te stellen in het weekeinde voor interlands. Het sectiebestuur gaat daar werk van maken in de hoop het competitieverloop daarmee te verbeteren. Ook herhaalde Staatsen het voornemen sancties te treffen tegen clubs (een 1-0-nederlaag) wanneer wed strijden op last van de overheid ook in tweede termijn niet kun nen worden gespeeld. Peking (rtr) - Talloze Chinese turners hebben een blijven de handicap overgehouden aan zware blessures die ze opliepen bij trainingen en wedstrijden. Dit blijkt uit een officieel onderzoek dat maandag werd gepubliceerd in de Britse krant Press Digest. Een Chinese adviescommissie van het parlement op het ge bied van gezondheid onder zocht drie jaar lang atleten in diverse sporten. Volgens de krant blijkt uit de resultaten dat meer dan de helft van de onderzochte personen ernstige blessures opliep. De commis sie ontdekte dat 3.832 van de 6.340 atleten oftewel 59,6 pro cent ergens last van heeft. In het turnteam, dat uit zeven tig topsporters bestond, kwa men breuken in been of arm veelvuldig voor. Zeventien turners moesten een operatie ondergaan. Een medische be handeling werd 314 keer uit gevoerd. Van de mannen of vrouwen die in 1993 deelna men aan het Chinese nationale kampioenschap hadden zeven tien atleten last van blessures. Er raakten 23 anderen gebles- seeerd tijdens het toernooi. Officiële statistieken van de staatscommissie van sport wijzen uit dat tussen 1978 en 1992 welgeteld 119 atleten een handicap overhielden aan een blessure. Press Digest noemde als voorbeeld Huang Ruifen. De turnster won drie keer de wereldtitelstrijd bij het onder deel rytmische gymnastiek. Ze is nu gehandicapt en moet rondkomen van 200 yen, nog geen 65 gulden, per maand. Op vijftien-jarige leeftijd brak ze een been en liep een pees blessure op. Ze bleef met de kwalen sporten en kan nu haar benen nauwelijks meer gebruiken. Leontien van Moorsel: „Wat ik in vier jaar gemist heb, heb ik in één jaar ingehaald. De come-back van ex-wereldkampioene Leontien van Moorsel FOTO ANP Door Jean Nelissen Rotterdam - Ze is liefst tien kilo aange komen. „De mensen zouden mijn bolle toet eens moeten zien." Ze heeft intens genoten van het jaar, waarin ze haar vedettestatus vrijwillig aflegde. „Ik heb gelééfd, intens geleefd. Ik haalde 's avonds laat nog patat en ijs. Alles heb ik gegeten, vooral vet. Ik heb losbandig geleefd. Maar dat is nu over." Leontien van Moorsel is sinds gisteren weer op dieet. Ze wil terug aan de top van het vrouwenwielrennen. „Ik heb een bolle toet en zelfs een buikje!" Ze lacht spontaan. „Dat buikje zit me op mijn fiets natuurlijk in de weg. Ik ben vandaag met heilig vuur begonnen aan mijn gevecht tegen de kilo's. Wat ik in vier jaar gemist heb, heb ik in één jaar ingehaald. Ik weeg 63 kilo en mijn vormgewicht is 53. Het is een fantastisch jaar geweest. Die vrijheid, weldadig. Geen stress, niks. Maar ja, uitein delijk is de prikkel teruggekomen. Ik ben pas 24, nog jong. En ik wil weer presteren." Oslo, 28 augustus 1993. Na een imponerend duel met de befaamde Frangaise Jeanny Longo, wordt Leontien van Moorsel voor de tweede keer wereldkampioene op de weg. Een maand eerder won ze op Alpe d'Huez de Tour de France. Leontien van Moorsel kan niet meer stuk. Ze heeft haar rijk voor de komende jaren gevestigd. Zo lijkt het al thans. Maar niemand weet dat ze dan al mentaal óp is. Dat ze hunkert naar af. Weg uit de publiciteit, onder de schijnwerpers vandaan. Stilte, luwte. Leven zoals iedereen. Zoals vroeger, toen ze nog een onbekende verkoopster in een supermarkt in Boekei was. Haar omvangrijke supportersschare kan thuisblijven. Haar blaaskapel, die de koersen zo opvrolijkte, hoeft niet meer te blazen. Leontien van Moorsel zit voortaan 's avonds met haar vriend Michael Zijlaard, zelf getalenteerd pistier, in een restaurantje en stopt zich vol. Na al die jaren van totale opoffering, een bandeloos leven. „Het ein de," vindt Leontien. Michael Zijlaard maakt toekomstplannen. Zijn vader Joop, de prominente gangmaker, bezit een van de populairste restaurants in Rotterdam, Kaat Mossel. Michael begint bin nenkort een broodjeszaak in Rotterdam. Het liefst samen met Leontien. Zij aarzelt. Is dan alles al voorbij? Ze spreekt met haar oude coach Piet Hoekstra. Met de Fries komt ze tot het besluit nog één keer de top te halen. „Ik ben altijd al zo'n lekkere eter geweest. Maar ik ben er vandaag mee gekapt." Geen vet meer, geen buitensporigheden. Alles weer gericht op de koers. „Ik probeer het," zegt ze, „ik ga er alles voor doen. In decem ber kom ik naar Limburg, om tien dagen lang tijdens een kuur in een 'beauty-castle' bij Valkenburg de laatste overtollige kilo's eraf te halen. De vraag is hoe ik geestelijk reageer, als de pers weer over me heen valt. Kan ik er nog tegen, wil ik het nog?" Vandaag vergadert ze in Woerden met de KNWU en de bondscoach. Ze wil in 1995 twee keer pieken, de eerste keer voor het nationaal kampioenschap en de tweede keer voor het wereldkampioenschap in Colombia. De titelstrijd wordt gehouden op een berg achtig parcours, haar domein. „Ik doe het voor mezelf en voor het vrouwenfietsen in Nederland," zegt ze, „in 1993 wonnen we alles, dit jaar niets. Er stond geen ploeg meer. De meiden reden niet voor elkaar, de een wilde vóór de andere finishen. Zo werkt het niet. Ik wil de verantwoordelijkheid wel weer op mij nemen, aan ploeggeest bouwen. Maar dan dien ik zelf bestand te zijn tegen de mentale druk. In maart bekijk ik, of ik het nog aankan. Is dat zo, dan ga ik door. Bevalt het niet, dan ga ik in de broodjeszaak van Michael werken. Want ik kan ook heel gelukkig zijn, zonder die fiets." Sydney (rtr) - Pakistan heeft tijdens de wereldtitelstrijd hockey in Sydney zijn eerste nederlaag geleden. In een duel voor groep A greep En geland gisteren de laatste mogelijkheid op kwalificatie voor de halve finales door met 2-0 van de Pakistani te winnen. Door de zege van Australië op Spanje (2-1) hebben Pakistan, Australië en Engeland nu zes punten uit vier wedstrijden. Vandaag valt de beslissing over de bezetting van de bovenste twee plaatsen in de groep. Paki stan, dat tegen het nog puntloze Wit-Rusland moet aantreden, hoeft zich weinig zorgen te ma ken. Australië en Engeland moe ten onderling uitvechten welk team zich plaatst bij de laatste vier. Bij een gelijk spel gaan de Australiërs over omdat zij bij een gelijk doelsaldo van plus drie meer treffers hebben ge maakt. Aan het spel van de Pakistani, dit toernooi voor het laatst on der leiding van de Nederlandse coach Hans Jorritsma, was dui delijk te merken dat baltovenaar en aanvoerder Shahbaz ontbrak. Hij moest wegens een ham stringblessure aan de kant blij ven. Tahir Zaman kon niet spe len wegens een schorsing. Shah baz toonde zich na afloop kri tisch over zijn team: „Het was hopeloos. Ik hoop op tijd voor de halve finales weer fit te zijn." Nick Thompson was de grote man bij de Britten met twee treffers. De eerste kwam tot stand in de 28e minuut nadat Potter tegen de paal had gescho ten. In de 49e minuut scoorde Thompson opnieuw. Engeland heeft de laatste vier wedstrijden tegen Pakistan gewonnen nadat alle pogingen tot 1986 hadden gefaald. Vandaar dat coach Da vid Whitaker geen moeite had te zeggen: „We waren niet bang voor de Pakistani. De spelers hebben de tactiek perfect uitge voerd." Australië, zonder Wansbrough (geschorst), Stacy en Elmer (bei den geblesseerd) bleef met moei te in de race. Hager gaf de ploeg al in de tweede minuut de lei ding, maar Javier Escude liet het Spaanse antwoord zeven minu ten later van zijn stick komen. Het winnende doelpunt kwam in de 42e minuut door Lewis tot stand. Argentinië had geen moeite met het zwakke Wit-Rusland. Na een ruststand van 2-0 werd het 4-1. Jorge Lombi scoorde drie keer. UITSLAGEN GROEP A Argentinië - Wit-Rusland 4-1 (2-0). 10. Lombi 1-0, 25. Lombi 2-0, 59. Kholopov 2-1, 65. Lombi 3-1, 70. ■Querejeta 4-1. Engeland - Pakistan 2-0 (1-0). 28. Thompson 1-0, 49. Thompson 2-0. Australië - Spanje 2-1 (1-1). 2. Ha ger 1-0, 9. Javier Escude 1-1, 43. Lewis 2-1. Stand: Pakistan 4-6 (8-4), Australië 4-6 (7-4), Engeland 4-6 (4-1), Spanje 4-3 (6-6), Argentinië 4-3 (6-7), Wit- Rusland 4-0 (2-11). Programma vandaag: Spanje - Ar gentinië, Australië - Engeland. GROEP B Zuid-Afrika - België 1-1 (1-0). 31. Fredericks 1-0, 56. Coudron 1-1 (strafbal). Stand: Nederland 3-5 (12-3), Duits land 3-4 (7-1), Z-Afrika 4-4 (4-4), Z-Korea 3-3 (7-4), India 3-3 (6-6), België 4-1 (4-22). Programma vandaag: Duitsland - India, Nederland - Zuid-Korea. Barcelona (anp) - De Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) is in Barcelona akkoord gegaan met een opvallende reglementswijziging inzake doping. In hel vervolg zal een atleet wiens eerste test positief uitvalt meteen een schorsing krijgen opgelegd. De zogenaamde contra-expertise, het tweede onderzoek, is daarbij niet meer van belang. „Onze beslissing is gebaseerd op de wens de hele procedure te versnellen en de geruchten stroom in te dammen," zei de Zweed Ame Ljungqvist, voor zitter van de dopingcommissie van de IAAF. Tegenwoordig is het zo dat IAAF de naam van een zondaar tegen het do- pingreglement in de regel pas na de tweede positieve contro le bekendmaakt. Pas dan volgt ook een schorsing. Ljungqvist benadrukte het ge ringe belang van het tweede onderzoek. Hij zei in vijftien jaar pas één geval te hebben meegemaakt, waarin de on derzoeksresultaten van A- en B-test verschillend waren. Een atleet dient bij een control altijd twee urinestalen in tf leveren. Die worden in vet. schillende flesjes bewaard a krijgen een zegel. In de nieuwe constructie krijgt een nationale bond na d( openbaring van het eerste re sultaat 28 dagen de tijd een onderzoek naar de B-staal te gelasten. Als een dergelijk verzoek wordt gedaan, heeft het betreffende laboratorium drie weken om de controle uit te voeren. „Niets is de atleel ontnomen," aldus Ljungqvist. „Hij of zij behoudt het recht van beroep en het recht eet hoorzitting te entameren." Tokyo - Elf Chinese deelnemers aan de Aziatische Spelen, dit onlangs in Hiroshima werden gehouden, hebben positief gerea geerd op de dopingcontrole. Dat maakte het Japanse persbureaa Kyodo maandag bekend. De Olympische Council van Azië (OCA) bevestigde het bericht, maar voegde er aan toe dat de resultaten van de contra-experti se nog niet allemaal bekend waren. De namen van de betrokken sportmensen en de takken vau sport waaraan zij deelnamen, werden nog niet vrijgegeven. Wel wist de Japanse krant Yomiuri Shimbun eraan toe te voegen dat het ondermeer om twee zwemmers en vier zwemsters zou gaan. Voorts zou er geen lid van de atletiekgroep van de befaamde Chinese trainer Ma Junren positief hebben gereageerd. De betrokken sportmensen zouden in totaal vijftien medailles hebben veroverd. China won tijdens de Aziatische Spelen 131 gouden plakken. Woensdrecht - Nico van de Klundert heeft zich aangemeld als lid van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. De 31-jarige renner uit Woensdrecht lag een kleine twee jaar stil maar moet zeker in het criteriumwerk nog zijn mannetje kunnen staan. Hij was in het verleden als lid van de ter ziele gegane WV Zeeland twee keer Zeeuws kampioen en won ondermeer ook de Wim Hendriks trofee. Helmond - Berry van Aerle gaat vanochtend onder het mes. De middenvelder van Helmond Sport wordt in Geldrop door chirurg Cees-Rein van de Hoogenband geopereerd aan de meniscus in de linkerknie. Gistermiddag wees een scan uit dat operatief ingrijpen noodzakelijk is. Van Aerle komt dit jaar zeker niet meer in actie op het voetbalveld. Hoe lang de oud-PSV'er en ex-intemational precies uit de roulatie zal zijn, is moeilijk aan te geven. Rome - Daniel Fonseca, aanvaller van AS Roma en van het nationale team van Uruguay, moet een boete van ruim 30.000 gulden betalen voor een obsceen gebaar naar het publiek. De beroepscommissie van de Italiaanse voetbalbond bevestigde de straf, die de tuchtcommissie eerder uitsprak. Fonseca verloor dertien maanden geleden in het stadion van Cagliari zijn zelfbeheersing, nadat hij voor zijn toenmalige club Napoli had gescoord. Doelman Bruce Grobbelaar heeft van de Engelse voetbalbond (FA) meer tijd gekregen om officieel te reageren op de beschul digingen van omkoping en corruptie. De eerste termijn, die veertien dagen omvatte, liep gisteren af. De 37-jarige sluitpost van Southampton heeft voor onbepaalde tijd uitstel gekregen om zijn verdedigingsstrategie rond te krijgen. De Deense doelman Peter Schmeichel van Manchester United komt dit jaar niet meer in actie. Zijn rugblessure, die hij anderhalve week geleden opliep in de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace (3-0), is erger dan verwacht. Pas over zes weken mag Schmeichel de training hervatten. Het is 'Pluisje' eindelijk gelukt. Na dertien wedstrijden als trainer won de ploeg van Diego Maradona, Deportivo Mandiyl eindelijk. Gimnasia de Jujuy werd met 3-0 verslagen. De Poolse voetballer Andrzej Ruby van FC Köln heeft onverwacht het einde van zijn loopbaan aangekondigd. „Ik stop liever vandaag dan morgen," verklaarde hij na de nederlaag van zijn club zaterdag tegen 1860 München (1-2). Alleen als FC Köln hem houdt aan zijn contract, dat tot het einde van het seizoen doorloopt, wil Ruby daaraan gevolg geven. „Ik heb er geen zin meer in. Ik kan ook wat anders in het leven." Dave Sexton heeft maandag ontslag genomen als coach van Aston Villa. Eerder werd manager Ron Atkinson ontslagen, Diens vervanger Brian Little kreeg vorige week een aanstelling- Sexton blijft wel fungeren als coach van Jong Engeland. Jakarta - Ondanks de uitschakeling in de halve finales van het toernooi om de wereldtitel in Jakarta heeft Jacco Eltingh zijn I verdiensten over 1994 boven het miljoen dollar getild. De speler uit Heerde staat twaalfde op de salarislijst met 1.063.341 dollar- Zijn dubbelpartner Paul Haarhuis is vijftiende met 9 3 0.961 dollar. Op de diverse seizoenranglijsten is Richard Krajicek 'kampioen' op het onderdeel afweren van breekpunten. Hij scoorde in 45 partijen 73 procent. Van onze waterpolomèdewer Terneuzen - In de eerste 1 se van het districtspolo zet de Schelde-vrouwen de ze reeks onverdroten voort, eigen huis werd ZON dubbele cijfers geslacht ferd. De Schelde-man daarentegen konden de p tieve lijn van de laatste ken niet doortrekken. Ze v loren van Aegir. Een gehavend Ganze leverde de uitwedstrijd tegen Merlet degelijke partij af, maar het niet voldoende om punten naar huis te nemen. In de de- klasse KNZB won leider Sto vogel in Maastricht bij MZ&P De vrouwen van Stromvogel w ren vrij. Van onze tennismedewerker Terneuzen - In de hoo indoortenniscompetitie v Schouwen Duiveland. He Hulster Ambacht eindigde TENNIS De Temeuzense titelverdedige maakte deze keer geen opstel lingsfout. Dat hield in dat Han Smolders en Peter van der Sloot die in het dubbel B2 zijn, nu he eerste dubbel vormden. Zij gin gen echter zwaar onderuit tegen Peter Coppoolse en André Goe- degebuure. Norwin van Riel en Bas de Barbanson redden het in het tweede dubbel eveneens niet. In de singles zetten Norwin van Riel en Hans Smolders hun par tij in winst om voor Animo ten koste van Peter Coppoolse en Camiel Folmer. De Barbanson en Van der Sloot verloren hun en kelspel. Eindstand derhalve 8-4. „Vorige keer verloren wij nog met 7-5 van Animo, maar toen deden Van den Hout en Steyaert mee bij de Temeuzenaren. In het dubbel zijn we altijd wel sterk, terwijl we nu in het enkelspel die partijen die we konden win nen ook gewonnen hebben," al dus André Goedegebuure van Schouwen Duiveland. Animo leeft inmiddels van de competi- ';ieleider acht punten in minde- ■ing gekregen inzake bovenge noemde opstellingsfout. Hierdoor heeft het Sasse Drive momenteel de beste papieren in landen voor het kampioenschap. Met de wedstrijd tegen Sluiskil nog voor de boeg staat Drive één )unt achter op Animo, dat is litgespeeld. In sporthal Den Dullaert te Hulst kwam Drive liet verder dan 6-6 tegen Hul- iter Ambacht. In de singles wa- 'en Van Quekelberghe, Poppe en Leeuwenburg succesvol voor Drive, terwijl aanvoerder Cor De Jonge verrassend verloor van ■outinier Roland Renique van duister Ambacht. Beide dubbels (ingen naar het Hulster team. ,Het was eigenlijk een smerige itreek dat Hulster Ambacht in- lens met een heel sterk team [oor de dag kwam. Dat is in site vervalsing van de competi- :ie. Het is misschien een truc (eweest om zich in de hoogste dasse te handhaven, al verloren ifan Poecke en De Koster wel ïun single. De wedstrijd van 'olgende week tegen Sluiskil is leslissend voor het kampioen- ichap," aldus Timothy Poppe 'an Drive. Streekgenoot Sluiskil overigens ook kanshebber 'oor de titel. heilig n de tweede klasse blijft het fardenburgse SJEF op een veili- |e derde plaats staan ondanks de l-4-nederlaag tegen laagvlieger DOS. De papieren 12-0-zege van >JEF op De Schelde in de eerste ompetitiewedstrijd is goud Internationale wedstrijden Calga ry- Mannen, 500 meter: 1. S. Ireland (Can) 37,26, 2. Wotherspoon (Can) 37,48, 3. Parker (Can) 37,99. 1000 meter: 1. Curtis (Vst) 1.16,48, Wild (Can) 1.16.53. 1500 meter. Parker 1.54,43, 2. K. Marsh»» (Can) 1.54,88, 3. Hoffmann (V»; 1.55,64. 3000 meter: 1. Pa™? 4.00,01, 2. K. Marshall 4.02,15, Hoffmann 4.03,06. 5000 meter: K. Marshall 6.56,71, 2. K"°" (Can) 6.57,20. loboken - Tijdens indoorwed- trijden in het Belgische Hobo ken wist D-juniore Natasja Pica vet van RKHAV het clubrecord togelstoten te verbeteren. Ze twam tot een afstand van 9.18 'eter waarmee ze zevende werd. let oude record stond op naam 'an Angelique de Jong sinds J981 met 8.51 meter. PJ het hoogspringen eindigde |icayet als eerste met 1.40 meter ïrwijl ze op de 60 meter een ersoonlijk record liep (8,7 se inde), waarmee ze vijfde in aar serie werd. Liesbeth ri^cn06' w®rc* zes(fe in haar se- Meter in 9,5, sprong 1.15 gieter hoog en kwam met de Lu tQt 6.88 meter. René Helle- T ers hep in. zijn serie 60 me- !Leen,p r 9,5>wat kem een l?e P]aats in zijn serie ople- fno k°gel kwam hij tot tv45 meter.

de Stem | 1994 | | pagina 8