Bosnië: EU weet het niet meer Regie Europa heft wapenembargo tegen Syrië op, Israël boos Scholen in Paramaribo blijven voorlopig dicht Moordenaar-kannibaal gedood in gevangenis Inkrimping langzamer] sector bes] Tsjetsjenië dreigt 70 Russen te executeren De Senio Europa houdt vast aan opdelingsplan, oproep tot militair ingrijpen blijft uit Nationale Ne< DE STEM BUITENLAND Turkse minister Soysal treedt af Algerije doodt 49 radicalen Sanguinetti president van Uruguay BUITENLAND KORT DE STEM DINSDAG 29 NOVEMBER 1994 J\l Van onze correspondenten Brussel/Parijs - De lidsta- ,ten van de Europese Unie weten niet hoe het verder moet in ex-Joegoslavië. Wellicht tegen beter weten in, hebben de Twaalf gis teren besloten maar door te gaan op de oude politie ke lijn, namelijk vasthou den aan het opdelingsplan voor Bosnië zoals dat door de Internationale Contact groep (VS, Rusland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Frankrijk) is uitgewerkt. De ministers van Buitenlandse Zaken reageerden gisteren na afloop van hun eerste vergader dag in Brussel uiterst terughou dend. „Ik kan geen bevrijdende antwoorden geven," begon mi nister Van Mierlo, die zich net als zijn collega's verontwaardigd toonde over de schending van de zogenoemde veilige zone rond Bihac. Tienduizenden moslims liggen daar onder Servisch vuur. „Ik begrijp de woede en ontgoo cheling van de mensen die elke dag opnieuw worden geconfron teerd met beelden en berichten over de militaire agressie en schendingen van staakt-het-vu- ren in en rond Bihac. Maar het is te gemakkelijk om te roepen om militair ingrijpen," zei ook de Duitse minister en EU-voorzitter Klaus Kinkel, daarmee de on macht van Europa verwoordend. Van Mierlo uitte zijn zorg over de relaties binnen de Contact groep, die dreigt uit elkaar te vallen nu in de VS steeds meer stemmen opgaan om de VN-_ blauwhelmen terug te trekken en" Amerikaanse schepen schendin gen van het embargo niet langer controleren. „Het is evident dat de opvattingen van de VS, die niet door de EU worden gedeeld, dit effect hebben gehad. Er is druk nodig van de Unie op de slagkracht van de Contactgroep. We moeten de geloofwaardig heid van de groep in stand hou den." Rusland neigt binnen de Con tactgroep weer meer partij te De 12-jarige Bosnische jongen Malkic Kenan verloor bij een granaatontploffing beide armen en een been. Hij ligt in het streekziekenhuis van Zenica. foto piet den blanken kiezen voor de oude bondgenoot Servië. Rusland wil de Servische president Milosevic verder belo nen met verzachting van sanc ties. Maar dit standpunt wordt niet gedeeld door de andere le den van de Contactgroep, zolang Milosevic Kroatië en Bosnië niet openlijk erkent als soevereine staten. Vrijdagavond praten de vijf partijen in Brussel in een poging de geschillen bij te leggen en nieuwe voorstellen te doen die kunnen bijdragen aan een oplossing van het conflict in ex- Joegoslavië. De EU-ministers zitten met de handen in het haar. Van Mierlo beperkte zich te zeggen dat de vergadering van gisteren niet het geijkte forum was om zich over nieuwe oplossingen en suggesties te buigen. Dezelfde ministers worden geacht dat donderdag en vrijdag in Navo-verband wel te doen, maar concrete resultaten zijn ook daar hoogst twijfelach tig. Begin volgende week komen in Boedapest de staatshoofden van de landen van de Conferentie voor Veiligheid en Samenwer king in Europa bij elkaar. Joego slavië staat ook daar op de agen da. Maar opnieuw is de vraag of zelfs op het hoogste niveau, met Clinton en Jeltsin van de partij, gedurfde besluiten vallen. EU-voorzitter Duitsland liet gis teren nog een papier verspreiden met daarop de oproep aan de Serviërs om de VN-militairen hun bewegingsvrijheid terug te geven. De reactie in Bosnië daar op lijkt voorspelbaar. „We zijn niet verdeeld. Wat onze stand punten betreft zitten we alle maal op dezelfde lijn," zei Van Mierlo nog. Ter geruststelling liet hij erop volgen dat hij 'geen aanwijzingen heeft dat de gegij zelde Nederlandse VN-militairen slecht worden behandeld'. Paramaribo (anp)- De scholen voor voortgezet onderwijs in Paramaribo en wijde omgeving blijven voorlopig nog dicht. Minister Gerard Hiwat van Onderwijs bekijkt vandaag wan neer het verantwoord is de schooldeuren te heropenen. „De scholen gaan pas weer open als de veiligheid van scholieren en andere burgers gegarandeerd kan worden," aldus Hiwat. Hij is in constant beraad met zijn col lega's van Justitie en Politie. Evaluaties van hun diensten hebben uitgewezen dat de scho lieren tot straatacties worden aangezet door mensen van de oppositiepartij NDP van ex-le- gerleider Desi Bouterse. „Door chaos te creëren wil men andere zaken realiseren dan al leen maar het betaalbaar maken van levensmiddelen, waaronder brood," zegt Hiwat. De NDP heeft er in de afgelopen maan den herhaaldelijk op aangedron- Ankara (rtr/dpa) - De Turkse minister van Buitenlandse Zaken Mümtaz Soysal is gis teren afgetreden. Premier Tansu filler heeft het ontslag aanvaard. De sociaaldemocraat Soysal, die pas in juli was aangetreden, trachtte als minister van Buiten landse Zaken het beeld van Tur kije in de internationale gemeen schap te verbeteren. Maar de pogingen van de 65-jarige hoog leraar constitutioneel recht en voormalig vice-voorzitter van de Turkse afdeling van Amnesty In ternational vielen bij de conser vatieve coalitiegenoot, die een harde aanpak van het Koerdi sche probleem voorstaat, niet in de goede aarde. Achtergrond van het aftreden lijkt de voorgenomen benoeming van een conservatieve staatsse cretaris te zijn, wat de kloof tussen giller en Soysal onover brugbaar maakte. De sfeer in de coalitie van de sociaaldemocratische SHP en Qillers Partij van het juiste pad (DYP) is de afgelopen weken verslechterd. De sociaaldemo craten hadden een privatise- ringswet gekoppeld aan een wet voor het scheppen van grotere democratische vrijheden. Nadat de privatiseringswet vorige week door het parlement werd aan vaard, liet een deel van de DYP onder leiding van Giller weten niet aan de democratiserings- koers te zullen meewerken. gen dat de regering aftreedt. De leiding van het politiekorps beschikt over informatie dat de scholieren wachten op herope ning van hun scholen om weer de straat op te gaan. In het weekeinde namen de autoritei ten een scholierencollectief dat gisteren actie wilde voeren, de wind uit de zeilen door verlen ging van de schoolsluiting be kend te maken. De politie zegt waakzaam te blijven en herhaalt de uitdruk kelijke opdracht die ze kreeg om gepaste maatregelen te nemen tegens wetsovertreders. De vier leiders van de regerings combinatie Nieuw Front zijn met ministers en parlementariërs van de coalitie m vergadering bijeen. De actuele situatie en maatregelen die sociale rust moeten bevorderen, staan hoog op de agenda van de bijzondere vergadering. Gisteren besloot de regering de prijs van brood te halveren tot vijf gulden. Levensmiddelen voor de eerste levensbehoeften gaan op de bon. Enkele weken geleden was de broodprijs ver vijfvoudigd. Algiers (ap) - Het Algerijnse le ger en de politie hebben bij ope raties 49 gewapende leden van het fundamentalistische verzet gedood. Autoriteiten hebben dit gisteren bekendgemaakt. Het officieuze dodencijfer aan de' zijde van de moslim-fundamen talisten steeg daarmee voor no vember tot 391, waarmee het de bloedigste maand is geworden van de thans drie jaar oude opstand. Zoals gebruikelijk wer den geen verliezen aan de zijde van de regering genoemd. Ook over de aard van de operaties bleven mededelingen uit. Sinds de militaire leiders in ja nuari 1992 verkiezingen annu leerden die een zege voor de moslim-fundamentalisten zou den hebben opgeleverd, woedt in Algerije een burgeroorlog die in middels aan ruim 11.000 mensen het leven heeft gekost. De strijd escaleerde deze maand doordat president Liamine Ze- roual een totaal offensief gelast te tegen de radicalen. Van onze correspondent Mare De Koninck Washington - Een van Ame- rika's meest notoire serie moordenaars, Jeffrey Dah- mer, is gisteren in een ge vangenis in de staat Wiscon sin door een medegevangene vermoord. De 34-jarige Dahmer was in 1992 tot levenslang veroordeeld wegens moord op zeventien jongens en mannen. Enkele slachtoffers waren door Dah mer opgegeten. De man die Dahmer doodde door hem in een toilet in de gevangenis zware hoofdwonden toe te brengen, is in staat van be schuldiging gesteld. De aanhouding van Jeffrey Dahmer in 1991 zond een golf van afschuw door Amerika. Het bleek dat zijn moorddadig ge drag, waarvan vooral homofiele en tevens zwarte mannen het slachtoffer werden, al dertien jaar geleden was begonnen. In zijn appartement in de stad Jeffrey Dahmer foto ap Milwaukee trof de politie di verse lijken aan, deels verrot en deels bewaard in een ijskast. Dahmer bekende dat hij de jon ge mannen uit homobars had meegelokt, hen seksueel placht dood te martelen en soms maal tijden bereidde van de lijken. De ontdekking maakte felle kritiek los op de politie en gaf Amerika te denken over de 'anonimiteit' van haar samenle ving, waarin ontspoorde enke lingen lange tijd ongemoeid worden gelaten door autoritei ten en sociale hulpdiensten. Dahmer, een teruggetrokken man die tal van simpele baan tjes had, woonde in een over wegend zwarte buurt van Mil waukee. Leiders van de zwarte en de homo-gemeenschap me nen dat discriminatie heeft bij gedragen tot de omvang van de tragedie. In een 'gewone' buurt met blanke gezinnen zou Dah mer nooit zo lang zijn gang hebben kunnen gaan zonder in greep van de politie. Verscheidene nabestaanden van Dahmers slachtoffers toon den zich gisteren opgelucht door diens dood. „Misschien dat we nu eindelijk enige vrede in ons hoofd en hart vinden," aldus een van hen. Ook Dah mers stiefmoeder verklaarde te hopen dat de nabestaanden troost putten uit de moord op haar stiefzoon. Dahmer was eerder dit jaar al een keer aangevallen door een medegevangene. Seksuele mis dadigers plegen in Amerikaan se gevangenisgemeenschappen een gehaat soort te zijn. Vaak worden zulke gedetineerden daarom geïsoleerd van anderen. Maar Dahmer had in de gevan genis toch beperkt contact met collega's. Dahmer was door de rechter volledig toerekenings vatbaar verklaard. Tijdens de rechtzaak bleek hij zich geheel bewust van wat hij had gedaan en van de misdadigheid ervan. Jaarlijks worden in Ameri kaanse gevangenissen zo'n hon derd gedetineerden door mede gevangenen om het leven ge bracht. Enerzijds zijn de voor zorgsmaatregelen daartegen verbeterd, maar anderzijds neemt het aantal gedetineerden toe dat toch niets meer te ver liezen heeft omdat ze tot le venslang zonder mogelijkheid van vervroegde vrijlating zijn veroordeeld. Brussel (rtr/dpa) - De Euro pese Unie heeft gisteren het acht jaar oude wapenembar go tegen Syrië opgeheven. Dit tot woede van Israël, dat de maatregel 'een fout' noemde. De ministers van Buitenlandse Zaken van de EU namen het besluit na een ontmoeting met een Syrische regeringsdelegatie onder leiding van minister van Buitenlandse Zaken Farouq al- Shara. De sancties werden in 1986 ingesteld na beschuldigin gen dat Syrië betrokken was bij een (mislukte) poging explosie ven in een El Al-vliegtuig te smokkelen. De stap van de EU werd fel bekritiseerd door de Israëlische minister van Buitenlandse Za ken Shimon Peres: „Als de Sy- riërs vrede willen, waarom ko pen ze dan wapens?", verklaarde hij. Peres zei echter ook dat Israël met de opheffing van het embargo kan leven als Damas cus bereid is serieus met Israël te onderhandelen over vrede. „Laat hen van mening veranderen en misschien is er dan geen reden meer voor een wapenembargo." De Syrische pers viel gisteren uit naar Israël dat nog steeds pro beert 'de banden van Syrië met Europa te verwoesten'. Andere strafmaatregelen tegen het bewind van president Hafez al-Assad werden al eerder gelei delijk opgeheven. Syrië's pro- Westerse houding in de Golfoor log tegen Irak maakte weder zijdse diplomatieke contacten weer mogelijk. De EU en Syrië bespreken de mogelijkheden om de wederzijdse contacten verder uit te breiden, vooral op econo mische gebied. Damascus hoopt ook op financiële steun van de EU. Israël en Syrië begonnen kort na de vredesconferentie over het Midden-Oosten in Madrid in 1991 vredesbesprekingen, maar die raakten in een impasse. Grootste struikelblok voor een permanente vredesregeling is de strategische Golan-hoogvlakte, die Israël in 1967 veroverde. De Israëlische minister ontmoet te in Brussel tevens PLO-leider Yasser Arafat. Gespreksthema's vormden de uitbreiding van de autonomie voor de Palestijnen op de door Israël bezette Weste lijke Jordaanoever en de voorbe reiding van de verkiezingen in de Palestijnse autonome gebie den. Vandaag begint in Brussel een tweedaagse conferentie van do norlanden die financiële steun beloofden aan de Palestijnse au tonome gebieden. De Palestijnse Autoriteit heeft slechts 10 pro cent van de gelden ontvangen die haar in 1994 waren toege zegd, 70 miljoen op 700 miljoen dollar. Arafat wil met name snel financiële middelen voor de Ga- zastrook om verdere sociale spanningen en onrust te voorko men. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Christopher brengt van 6 tot 8 december een kort bezoek aan het Midden- Oosten, waarbij hij zal pogen de onderhandelingen tussen Israël en Syrië weer op gang te bren gen. Montevideo (afp/dpa) - Het voormalige Uruguayaanse staatshoofd Julio Sanguinetti is in de afgelopen weekeinde ge houden verkiezingen voor de tweede keer tot president van zijn land gekozen. Met meer dan 95 procent van de stemmen ge teld gaat zijn liberale Colorado- partij aan de leiding. Volgens de voorlopige uitslag heeft de Colorado-partij 31,36 procent van de stemmen be haald. Dat is ruim één procent meer dan de conservatieve Na tionale Blanco-partij van de ver trekkende president Luis Alber to Lacalle behaalde. Een samen werkingsverband van linkse par tijen zou op ruim 29 procent van de stemmen uitkomen. Sanguinetti, een 58-jarige advo caat, was eerder president van 1985 tot 1990. Hij werd in 1984 gekozen, nadat democratische verkiezingen het einde van èen militaire dictatuur van elf jaar hadden gemarkeerd. Aan het eind van zijn ambtstermijn ont stond veel beroering toen het parlement amnestie verleende aan militairen die zich tijdens de dictatuur schuldig hadden ge maakt aan schendingen van de mensenrechten. Major wint cruciale stemming Londen - De Britse regering heeft gisteravond een cruciale stemming in het Lagerhuis gewonnen over de verhoging van de Britse bijdrage aan de Europese Unie. De regering, die haar politieke lot aan de stemming had verbonden, won de stemming met 330 tegen 303 stemmen. Premier Major stelde de vertrou wenskwestie nadat de harde kern van Euro-rebellen onder zijn Conservatieven hadden gedreigd de wet af te stemmen. De stemverhouding gaf aan dat uiteindelijk zeven Conservatieve afgevaardigden de regering niet hebben gesteund. De bereidheid van de anti-Europeanen het risico van uitzetting uit de partij te nemen, weerspiegelt de diepgaande verdeeldheid binnen de Conservatieven over Europa. Communisten vormen regering in Nepal - Kathmandu - De regerende Nepalese Congrespartij heeft giste ren voor de oppositiebankjes gekozen en daarmee de weg geplaveid voor een communistische minderheidsregering. Een woordvoerster van de partij, Tara Nath Bhat, zei dat besprekin gen van de Congrespartij met leiders van de communisten en de monarchisten over de vorming van een coalitie waren afgebro ken. Aangezien krachtens de grondwet de grootste politieke partij als eerste het recht van regeringsformatie heeft, zal koning Birendra de communisten (die onlangs de verkiezingen wonnen) met de formatie moeten belasten. De eerste communis tische regering van Nepal krijgt als premier vermoedelijk de communistische leider Man Mohan Adhikary. EU-trojka spreekt met Rushdie Brussel - De Britse schrijver Salman Rushdie heeft de Europese Unie gisteren gevraagd haar macht te gebruiken om Iran te bewegen het doodvonnis op te heffen dat wijlen ayatollah Khomeini zes jaar geleden tegen hem uitsprak. Hij sprak in Brussel op initiatief van Bonn onverwacht met de ministers van Buitenlandse Zaken van Griekenland, Duitsland en Frankrijk. De Duitse minister Kinkel zegde toe dat de EU er bij Iran op aan zal dringen een eind te maken aan het doodvonnis. Zwitsers nemen goud van Craxi in beslag Bern - De Zwitserse regering heeft op verzoek van de Italiaanse justitie 15 kilogram goud van de Italiaanse ex-premier Bettino Craxi uit een bankkluis in Geneve gehaald in verband met het onderzoek dat in Italië tegen Craxi loopt wegens corruptie. Craxi dreigt met een proces tegen de Zwitserse autoriteiten. Hij zegt met het goud niets te maken te hebben en dat zijn reputatie nu verder verslechtert. De gevallen politicus leeft, gevlucht, in Tunesië. Hij is bij verstek tot 8,5 jaar cel veroordeeld. Cessna brandt bi Duitsland uit Coburg - Een Nederlands vliegtuigje is in de nacht van zondag op maandag op een vliegveld bij Coburg in Beieren grotendeels uitgebrand, nadat het in brand was gestoken. Het tweemotorige toestel, een Cessna 421, was zondagmiddag opgestegen vanaf Schiphol en landde kort na vieren op het vliegveld bij Coburg. Voorbijgangers zagen 's nachts een vuurgloed op het vliegveld en waarschuwden de brandweer. Wie de schuldigen zijn, weet de politie niet. Cervantes-prijs naar Vargas Llosa Madrid - De Peruaanse ro mancier Mario Vargas Llosa is gisteren onderscheiden met de Cervantes-prijs 1994, de be langrijkste literaire prijs in Spanje. Vargas Llosa, die geldt als een van de grootste auteurs in de Spaanstalige wereld, krijgt de prijs van 200.000 gulden voor zijn gehe le oeuvre. De 58-jarige schrijver, die in ternationaal befaamd is om zijn tientallen romans, essays en toneelstukken, heeft sinds juli 1993 de Spaanse nationa liteit maar hield het Peruaan se staatsburgerschap aan. Vargas Llosa streed bij de Pe ruaanse presidentsverkiezin gen in 1990 zonder succes tegen het huidige staatshoofd, Alberto Fujimori. Over zijn ervaringen als presidentskandidaat publi ceerde hij in 1993 'De vis in het water'. Kohl herkozen als partijleider CDU Bonn - Een eendaags partijcongres van de Duitse regeringspar tij CDU heeft maandag met overweldigende meerderheid bonds kanselier Helmut Kohl tot partijleider herkozen. Kohl kreeg 864 van de 929 uitgebrachte stemmen. Aangenomen wordt dat de nu 64-jarige Kohl, die de partij al 21 jaar leidt, mogelijk over twee jaar al als partijvoorzitter terugtreedt. Kohl riep zijn partijleden op er ook de komende vier jaar voor te zorgen dat de CDU de leidende factor blijft in de Duitse politiek, ondanks de magere verkiezingsuitslag van onlangs. Kohl diende een voorstel van het partijbestuur in dat ei voor moet zorgen dat voortaan een derde van de bestuursleden en van de parlementsfractie uit vrouwen bestaat. Turks centrum gaat in vlammen op Hamburg - Door aanslagen met molotov-cocktails op Turkse instellingen in Bremen, Hamburg en het stadje Ütersen in Schleswig-Holstein zijn in de nacht van zondag op maandag drie mensen licht gewond geraakt. Zes mensen met de Turkse nationaliteit werden naar aanleiding van de aanslagen gearres teerd. Het gebouw van de Turkse culturele vereniging in Bremen ging in vlammen op. Een sportclub elders in Bremen, en enkele Turkse instellingen in Hamburg en Ütersen werden door de aanslagen slechts licht beschadigd. De politie hield aanvankelijk ultra-rechtse personen aan, maar later werden arrestaties ver richt in kringen van de Turks-Koerdische terreurorganisatie PKK. Van onze redactie economie Den Haag - Een woonhuis opstalverzekering van Natie Nederlanden (NN) wordt ii ene regio goedkoper dan d: een andere. NN wil de pre hoogte voor dergelijke poli meer in overeenstemming t gen met de schade die ui verschillende regio's wordt meld. Inwoners van de steden Amste: Rotterdam, Utrecht en Den Haag Van onze redactie landbouw Roosendaal/Den Haag - HetJ nodige mitsen en maren. Tocht lijken dat de intensieve veehJ over inkrimping van de veestj verschot te lijf te gaan. Marius Varekamp, voorzitter van het Landbouwschap en als zodanig namens het landbouw bedrijfsleven de vaste gespreks partner van de minister van Landbouw, ging afgelopen weekeinde voor de Avro-micro- foon door de bocht: „Inkrimping mag geen doel op zich zijn, maar het taboe over het onderwerp moet verdwijnen." NCB-voorzitter A. Latijnhou wers liet eind vorig maand ook nog al wat stof opwaaien door j afscheid te nemen van het stand punt dat inkrimping van de vee stapel onbespreekbaar is. Het lag echter allemaal wel heel ge nuanceerd: „Als de Kamer in meerderheid een dergelijke in krimping ziet als oplossing van het mestprobleem, dan mogen j wij niet met de armen over el kaar blijven zitten." De opmerkingen van Latijnhou- I wers en Varekamp getuigen van een scherp inzicht in het politie ke klimaat. Anders dan voor gaande kabinetten, waarin het I CDA wél vertegenwoordigd was, hebben het huidige paarse kabi- I net en de bijbehorende Kamer- I meerderheid er geen trek in om I nog langer voort te blijven mod deren over het mestoverschot. Het kabinet is vastgesloten vol gend jaar 'knopen door te hak ken. Wat allemaal nog niet wil zeg- j gen dat volgend voorjaar letter lijk en op grotere dan de gebrui kelijk schaal het mes in varkens, kippen en runderen gaat. Varkenshouder J. Martens in Roosendaal, tevens voorzitter van de vakgroep 'Varkenshoude rij' van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) en als zodanig lid van het hoofd- j bestuur van diezelfde agrarische I organisatie, zegt: „Een warme 1 sanering is in principe bespreek-1 baar, een verplichte inkrimping 1 absoluut niet. Vrijwilligheid K moet de basis zijn en de overheid! moet met compensatie komen." I Martens verwijst naar de al tij-I denlang beroerde inkomenssi-l tuatie van zeugenhouders: „Er isl een structureel overschot aanl biggen. Dus kan een opkoop-J regeling structuurverbeterendj werken. Overigens wil ik aante-| (AD VEE GROTE Moskou (dpa/afp/rtr) - De autoriteiten in Tsjetsjenië hebbetj gedreigd Russische krijgsgevangenen te executeren indikt Moskou weigert te erkennen dat Russen meevechten aan i kant van de Tsjetsjeense oppositie. ZATERDAG MEUE Dit meldt het persbureau Inter fax op basis van een verklaring van het ministerie van Veiligheid van de van Rusland afgescheiden republiek in de Kaukasus. Rege ringstroepen sloegen in het weekeinde een aanval van de oppositie op de hoofdstad Groz ny af en namen daarbij rond 70 Russische huurlingen gevangen. De Nationale Veiligheidsraad van Rusland kwam gisteren bij een om zich over de toestand in Tsjetsjenië te beraden. De Russische minister van De fensie Gratsjov sprak opnieuw elke Russische deelneming aan de strijd in Tsjetsjenië tegen. Indien Russische troepen aan de gevechten om de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny hadden deel genomen, dan zou hij nooit hel ben toegestaan dat tanks de sta' binnenreden, zei de ministet Gratsjov sloot echter niet uit da zowel aan de kant van de Tsjets jeense president Doedajev aan de zijde van de opposi® Russische huurlingen vechten. Na zware gevechten Doedajevs troepen gisteren tot dusver grootschaligste a val van de oppositietroepen Volgens Interfax was het gis ren rustig in Grozny. Volgens h' Tsjetsjeense ministerie van Bij' nenlandse Zaken staat de hooft stad weer geheel onder control' van president Doedajev. Tsjets jenië scheidde zich drie jaar leden eenzijdig af van Rusland. Comfort. Daar draait het in tabel zitten en slapen voor ee wij u onze nieuwe collectie zi klassieke meubelen op uw ma Kerstverrassing. Bij aankoo onze show krijgt u van ons ee Slapen op maat Breda, Ettensebaa Tijdens de showdagen zijn wij v

de Stem | 1994 | | pagina 4