Sport Robur verovert eerste periodetitel Verdiende nederlaag voor Hoek TOEGIFT OP MAANDAG Ui tgesprohen Verdediging van Zeeuws-Vlamingen weer zo lek als een zeef DE STEM ZEELAND AFDELINGSVOETBAL Moeizaam winnend Hontenisse mengt zich in titelstrijd EERSTE KLASSE B Bestuurslid Zierikzee overleden SPORT KORT Voetbal De koers van de lire B10 Groener Barmhartig Davy Gijsel Grens overschrijdend HARD STIKKE LEUK Managers bank op non-actief Regio bepaalt hoogte premie Vraagtekens bij uitdieping Westerschelde -Vi- Rolling Stones naar Nederland KLM-vluchten op Suriname stuk goedkoper Celstraf voor doden van pony The Lions King groot kassucces Van onze sportmedewerker Terneuzen - Via een 0-0-gelijk spel tegen IJzen- dijke en doordat Domburg verrassend met 0-2 van Re- nesse verloor, pakte Robur de eerste periodetitel in de eer ste klasse afdeling van het zondagvoetbal. Een veel sterker Clinge verzuim de de vele kansen in doelpunten om te zetten en kwam daardoor niet verder dan 1-1 tegen RIA. Corn Boys won geflatteerd met 3-4 van Hulsterloo en dat gold ook enigszins voor de 1-0-winst van Hontenisse tegen Oostburg. Lewedorpse Boys-Graauw ein digde in 1-1. ROBUR-IJZENDIJKE 0-0 - Bei de ploegen toonden veel inzet, maar doordat de verdedigingen overheersten deden zich spora disch kansen voor. De spanning vergoedde veel en daardoor ont spon zich toch een interessant duel. In de tweede helft was IJzendijke iets feller, maar kon de weg naar het net niet vinden in deze sportieve wedstrijd. HULSTERLOO-CORN BOYS 3-4 - Hulsterloo verdiende zeker een punt, maar had veel pech. Lode van der Heijden (2x) en Davy Bleijenberg raakten het houtwerk voor de thuisploeg. Dat geeft aan dat Corn Boys over geluk niet mocht klagen. Na tien minuten wees het score bord reeds 0-2 aan door treffers van Mark Maes. In de twinitgste minuut scoorde Lode van der Heijden tegen, maar op slag van rust verruimde Jeroen Navarro de marge opnieuw naar twee goals. De spanning keerde in de 65e minuut terug door een tref fer van Mario de Vos. Hulsterloo was in die periode sterker, maar via een uitval liet Mark Maes 2-4 noteren. De spanning keerde tien minuten voor tijd terug toen Da vy Bleijenberg 3-4 scoorde. Ver der kwam de thuisploeg niet. DOMBURG-RENESSE 0-2 - In de eerste helft hielden de ploe gen elkaar in evenwicht, maar waar Domburg de kansen liet liggen scoorde Renesse via Mi- cha van de Hoek. Na rust een aandringend Domburg, dat op nieuw verzuimde te scoren. Via een counter forceerde Renesse een strafschop en die werd door opnieuw Micha van de Hoek verzilverd. HONTENISSE-OOSTBURG 1-0 - Hontenisse pakte uit de laatste acht wedstrijden vijftien punten en telt nu weer volop mee in de titelstrijjd. Toch had de thuis ploeg tegen Oostburg over geluk niet te klagen. De gehele wed strijd bekeken verdiende Oost burg zeker een gelijk spel. Het enige doelpunt viel in de tiende minuut. Dave de Booy werd fou tief afgestopt en Werner van Kerckhoven benutte de toege kende strafschop. In de tweede helft kopte Oostburg-speler Bram Vercruysse in kansrijke positie over en hield Hontenisse- doelman Manfred Bisschop met fraaie reddingen de bezoekers van de gelijkmaker af. RIA-CLINGE 1-1 - Het vizier stond erg onzuiver bij Clinge, anders had die formatie met rui me cijfers gewonnen. In de 22e minuut zette Ingmar Hoefnagels één van die vele kansen om in 0-1. Omdat Clinge verzuimde af stand te nemen kon RIA in een goede afloop blijven geloven. Dat kwam uit, want een kwar tier voor tijd scoorde Arjan de Meij 1-1. LEWEDORPSE BOYS- GRAAUW 1-1 - De thuisploeg had vrijwel de gehele wedstrijd het beste van het spel en ver diende eigenlijk te winnen. Kort na de pauze kwam de thuisploeg op voorsprong door een doelpunt van Tom Huiskens. Een kwartier voor tijd pikte Graauw toch nog een punt mee doordat Edwin Molders 1-1 scoorde. Van onze verslaggever Ton Koomen Hoek - Hoek kreeg zater dagmiddag een volkomen terechte 2-3-nederlaag te slikken tegen Kozakken Boys. In de eerste helft van een 'vreemd' duel nam Hoek wel een uiterst ge flatteerde 2-1-voorsprong, maar de elf van de veel geplaagde trainer Dick Buitelaar moesten na rust nog twee tegentreffers in casseren, waardoor de for matie uit Werkendam ver diend met twee punten ging lopen. Een teleurstelling voor Hoek, dat moreel gesterkt leek door de ver rassend groot uitgevallen 1-5-overwinning op Capelle een week geleden. Wie verwacht had een aanvallend Hoek aan te tref fen in dit belangrijke duel, waarin Hoek zich naar de mid denmoot had kunnen werken, kwam bedrogen uit. Het eerste half uur kwam Hoek er absoluut niet aan te pas. Remco van Keeken 'spartelde' eenzaam als een aangespoelde potvis in de spits en de rest van het Hoek- team trok' zich als angsthazen terug in de verdediging. En dat tegen een Kozakken Boys, dat de laatste vier wed strijden slechts één doelpunt had gescoord. Een Kozakken Boys dat zijn eerste doelman Wouter Londema zag opstappen, nadat hij door trainer Hans van de Zee (ex-Quick Boys) was gepasseerd. Van de Zee koos duidelijk voor Johan van de Werff, die naar zijn smaak meer mee voetbalt dan Londema. Kozakken Boys miste voorts de geschorste Frenk van de Kleij. Bij Hoek ontbreek door schorsing Danny Magito. Dat betekende wel dat er defen sief problemen waren voor Hoek-trainer Buitelaar. Door het vertrek van Roy Hendriksen naar Eindhoven, de langdurige uitschakeling van de zwaar ge blesseerde Coppens en het ont breken van Magito kreeg Jos Van onze sportmedewerker Zierikzee - In verband met het vorige week woensdag plotseling overleden be stuurslid J. van der Hulle werden de voor afgelopen za terdag en zondag vastgestel de voetbalwedstrijden waar bij een elftal van Zierikzee was betrokken afgelast. De heer Van der Hulle, die 67 jaar werd, was de penningmees ter van de vereniging en maakte 17 jaar lang deel uit van het bestuur van de Schouwse voet balvereniging. Verder verzorgde hij het clubblad en was sedert 1987 tevens beheerder van de kantine. HET BESTUUR van de Italiaan se voetbalclub Genoa, uitkomend in de serie A, heeft coach Franco Scoglio ontslagen. Hij is de vier de trainer in de hoogste afdeling die dit seizoen de wacht kreeg aangezegd. Pippo Marchioro, en kele weken geleden ontslagen bij Reggiana, is de opvolger van Sc'oglio bij de club van Johnny van 't Schip. Hoek-aanvaller Mike But (goed voor twee doelpunten zaterdagmiddag) in duel met Kozakken Boys-doelman Johan van de Werff, Kayser de taak als laatste man te fungeren. In feite 'vierde keus' dus en dat bleek. Lek De verdediging van Hoek was zo lek als een zeef met een extra aantal gaten. Kozakken Boys, de laatste wedstrijden puur defen sief spelend, kreeg in de beginfa se alle kans om aan te vallen. Het bleek met mannen als Pa trick Leijtens, de gebroeders Ja- co en John Verbaan over aanval lers te beschikken die de Hoek- verdedigers volkomen dol draai den. Het was vooral aan doel man Jaap Pijnenburg en het on vermogen van de Kozakken Boys-aanvallers te danken dat de ploeg uit Werkendam voor rust niet op een riante voor sprong kwam. In de twaalfde minuut nam Ko zakken Boys een terechte 0-1-voorsprong via Jaco Ver baan, die een voorzet van Pa trick Leijtens bekwaam afrond de. Verbaan had daar alle gele genheid voor, want de Hoek-de- fensie was 'met verlof'. Toen in de negentiende minuut Jaap Pij nenburg Patrick Leijtens onder uit haalde in het strafschopge bied en scheidsrechter Hans Bakker uit Ermelo de bal op de penaltystip deponeerde, leek zich een debacle af te tekenen voor Hoek. Pijnenburg kwam weg met een gele kaart, terwijl rood bepaald niet zou hebben misstaan. Pijnenburg maakte veel goed door de strafschop van Jaco Verbaan te stoppen en be hoedde daarmee zijn ploeg, die 'panklaar' was, voor een afgang. Kozakken Boys kreeg nog schit terende kansen via Van Oord, Leijtens en Jaco en John Ver baan, maar gelukkig voor Hoek wensten de Werkendammers daarvan niet te profiteren. Ommekeer En dan kwam ineens de omme keer. Terwijl niet één van de 950 toeschouwers een cent gaf voor de kansen van Hoek, kwamen de Zeeuws-Vlamingen - op dat mo ment geheel tegen de verhouding in - ineens op voorsprong. Twee keer door briljante acties van Geertjan de Smet (later uitga- vallen met een pijnlijke ribbles- sure). De eerste keer bracht hij Mike But in stelling, die met een geweldig afstandsschot Kozak ken Boys-doelman Van de Werff kansloos liet en dezelfde But rondde twee minuten later een schitterende solo-actie van De Smet af. Hoek ineens op voorsprong en de aanhang van de Zeeuws-Vlamin gen wreef zich de ogen uit. Na rust kwam dan toch de genade slag. Al in de eerste minuut kwam de dik verdiende gelijk maker, toen de slapende Hoek- defensie Jacco van Oord in vrije positie liet staan, waardoor hij een voorzet van Ronald Visser knap koppend af kon ronden. De genadeslag werd zo'n tiental mi nuten voor het einde uitgedeeld door John Verbaan, die na een fraaie combinatie met Patrick Leijtens de bal voor de derde keer achter Pijnenburg kegelde. Daarvoor was er nog een gele kaart voor Kozakken Boys keeper Van de Werff, die de doorgebroken But grof onderuit haalde. Ook dit had rood moeten zijn, maar arbiter Bakker was barmhartig. Hoek verloor te recht, viel in de slotfase kramp achtig aan, was nog dicht bij de FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. gelijkmaker toen Van Keeken in- knalde (Bakker floot voor hands van But op de doellijn), maar verdiende in alle eerlijkheid geen punt. Daarvoor speelde een collectief veel beter Kozakken Boys te sterk zaterdagmiddag. HOEK-KOZAKKEN BOYS 2-3 - (2-1). 12. Jaco Verbaan 0-1, 32. Mike But 1-1, 34. Mike But 2-1, 46. Jacco van Oord 2-2, 82. John Verbaan 2-3. Toeschouwers: 950. Scheidsrechter: Hans Bakker. Gele kaarten: Jaap Pijnenburg (Hoek), Gerard Rikken en Johan van de Werff (Kozakken Boys). HOEK: Jaap Pijnenburg, Leo Kay ser, Jos Kayser, Erwin Dek, Geert de Poorter, Jason Pattiasina, Mike But, Franky Standaert, Mart van de Guchte (65. Kurt Migon), Remco van Keeken, Geertjan de Smet (70. Davy KOZAKKEN BOYS: Johan van de Werff, Gerard Rikken, Eric Gouda (62. Patrick Dumee), Ries Fok, Ro nald Visser, Paul Malherbe, Jacco van Oord, Freek Vorthoven (80. Henk Viveen), Jaco Verbaan, Pa trick Leijtens, John Verbaan. Niets is zo moeilijk in 'mijn' dorpje in Ita lië, als een drankje aan een plaatselijke bewoner aanbieden. Op de een of an dere manier zijn ze je altijd voor wanneer je van buitenaf komt. Al trek ik mijn porte feuille sneller dan Zorro zijn zwaard, dan nog accepteert Flavio, de baas van het eta blissement, mijn lires niet. „E gia pagato, non i preoccupa- re" (het is al afgerekend, maak je geen zorgen), meldt hij droog. Wel wilden de mannen, want vrouwen komen niet in het café (al heb ik het over een plaatsje dat 55 kilometer van Rome ligt), een weddenschap met mij afsluiten. Mocht AC Milan van Ajax winnen, dan moest ik me voor altijd neer leggen bij de grenzeloze gast vrijheid van mijn dorpgeno ten. Mocht daarentegen Ajax van AC Milan winnen, dan zouden ze me niet langer als hun gast beschouwen, met als consequentie dat ik zo nu en dan ook een rondje mocht geven. Aangezien de heren het verlies onmogelijk acht ten, stemden ze er verder in toe dat ik bij een nederlaag van AC Milan drie dagen lang iedere keer dat ik binnen kwam hen uit de kranten mocht voorlezen zonder dat ze het lokaal mochten verla ten. Vandaag gaat de derde dag in, voorlopig moesten ze van mij het volgende goed in hun hersenen prenten: La Gazzetta dello Sport: „Ajax was een wrede spiegel van de afgang van de rood zwarten. De intelligentie, de fantasie en de snelheid ge mengd met een portie gezon de arrogantie van de Amster damse jongens gaven geen en kele ruimte aan het verouder de, repetitieve spelpatroon van de ex-onverslaanbaren. Ajax is een gegeven waar je niet omheen kan. Een kandi daat voor de Europese titel." Corriere dello Sport: „Wij hebben verloren van een groots team dat gouden tijden beleeft, maar wiens toekomst nog glansrijker zal zijn. Ajax is jong, speelt schitterend voetbal en heeft een uitste kende keeper. Wij zijn verne derd door de fenomenen van morgen." „Ajax dat al meer dan een half jaar geen verlies kent, is op weg om Europa te verove ren. Daar is niet de regen van miljarden lires nodig die de balans van de Italiaanse clubs typeert. Rinus Michels, de grijze eminentie van het Ne derlands voetbal, heeft ons verteld: 'Wij zijn voorstanders van techniek en creativiteit. Ajax heeft een net van spion nen waar de CIA jaloers op zou zijn. Er is geen plek in Holland waar geen talents cout voor Ajax op jacht is.' Tuttosport: „Ajax? Formida bel. Deze prestatie zou het begin kunnen zijn van een succesvolle cyclus zoals Ajax in de tijd van Cruijff beleef de." „Wanneer de scheidsrechter Mikkelsen de 'wedstrijd af fluit, is Rijkaard verward. Aan de ene kant het gezang van de fans van AC Milan en hun spandoek met: 'Frank sei sempre net nostro cuore' (Frank, wij dragen jou nog altijd in ons hart). Aan de andere kant de omarmingen van teamgenoten die de over winning vieren. En dan zijn er ook nog de teneergeslagen ex-teamgenoten die hem om armen. Rijkaard legt zijn lin kerhand op het hart en met zijn rechterhand stuurt hij een kus het publiek in. Aange daan verdwijnt hij in de tun nel, maar wanneer hij Van Basten kruist, kan hij zijn tra nen niet langer inhouden. Van Basten, eindelijk zonder krukken, omhelst hem harte lijk." De dorpelingen smeken me nu om de marteling te staken. Ze zeggen: „Spaar ons! De olijven zijn dit jaar door de droogte ook al zo miezerig." Vandaag zal ik me de hand over het hart strijken en zeg gen: „Goed, ik laat jullie ver der met rust. Maar terwijl jul lie nu iets van me gaan drin ken, moeten jullie tot slot aanhoren hoeveel lires de Ita liaanse clubs tot nu toe voor Ajacieden hebben betaald: voor Wim Kieft in 1983 2,5 miljard lire; Marco van Bas ten in 1987 2,7 miljard; Bryan Roy in 1992 3 miljard; Aron Winter in 1992 5 miljard; Joh nny van het Schip in 1992 2,5 miljard; Marciano Vink in 1993 4,6 miljard; Dennis Bergkamp in 1993 18 miljard; Wim Jonk in 1993 11 miljard; Michel Kreek in 1994 2,6 mil jard. En dat is nog niet alles: hier hebben jullie allemaal potlood en papier en als ik vertel dat 1 gulden 922,640 lire waard is, moeten jullie voor straf uitrekenen hoeveel deze grap Italië in guldens heeft gekost. MAANDAG 28 NOVEMBER 1994 'HET GRAS bij de buren is altijd groener,' is een gezegde waaruit zou kunnen, zelf moe ten blijken dat iets wat van ver komt, beter moet zijn dan iets van dichtbij of uit eigen keu ken. Hoek kijkt door de erva ring wijs geworden, door de weinig aantrekkelijke regionale markt dan ook iets verder. Niet alleen de Westerschelde over, maar evenals bij veel jeugdige discogangers, is de blik met name richting België gericht. De vraag aan de KNVB om de reglementen te wijzigen zodat meer buitenlanders, lees Bel gen, ingezet kunnen worden en de kwestie rond de overschrij ving van Davy Gijsel, zijn daar voorbeelden van. Dat laatste kan deze week kan rond zijn als Hoek enkele door de KNVB gestelde 'examenvragen' goed beantwoordt. Insiders beweren zelfs dat Hoek het 'diploma' gaat halen en 100 procent gaat scoren. Is die vooruitziende blik juist, dan haalt deze eer steklasser uit Hoek de zoveelste 'redder' uit het Belgische bin nen. Terwijl velen juist de ge dachte toegedaan zijn dat Hoek meer gebaat zou zijn met een goede leidinggevende vrije ver dediger. Maar, kan men zich zo langza merhand afvragen, brengt het halen van zuiderburen, die daardoor automatisch even in de kijker staan, sportief gezien voldoende rendement op? Vol doen deze helaas vaak elders uitgerangeerden aan de ver wachtingen en is de binnenge haalde de juiste man? Vraagte kens, die gerust gezet kunnen worden omdat binnen de reeks uit België afkomstige spelers die Hoek al over de vloer kreeg, over de rij provinciale spelers nog maar niet te spreken, wei nig toppers zijn gesignaleerd. Het vaak gehoorde: 'Hij heeft gespeeld bij,' is een aardig bin nenkomer maar zegt weinig over de gelijkenis met de pro fielschets, voor zover die er is, en helemaal niets over de pres tatie die nog neergezet moet worden. Want wat brachten, zonder te willen natrappen, spelers als Jacques Caluwé, Pa trick Orlans, Patrick Hallaert, Lieven de Boey en Marino de Bie voetballend meer in dan regionale vedetten zouden in kunnen brengen? Hetzelfde geldt, hopelijk komt daar nog verandering in, voor de prestaties van huidige selec tiespelers als Kurt Migon, Tony Coppens, Franky Standaert, Bart de Neve en Mare Minnae- rt, 'die weliswaar in Eede, woont maar in Eeklo speelde. Knapen die soms leuk mee kunnen doen, maar nog niet rijp zijn voor de eerste klasse. Geen toppers dus. Uitzondering in de rij was de Yoegoslaaf en klasbak Milan Ruzie, die met zijn magistrale techniek en lichaamsbeheersing een spelletje op de mat kon leggen dat een lust voor het oog was. De uit Zelzate komende, in Sas van Gent woonachtige Geert de Poorter, mag eveneens tot de betere uitzonderingen gerekend worden. Twee man dus in een rij van dertien. De Nigeriaan Osmund Ogali, uit Amsterdam gehaald, had even eens iets extra's. Bert Otten uit Steenwijkerwold, in negatieve zin weliswaar, eveneens. Maar die kwam dan ook van ver. Hoek weet er alles van en zoekt in België. Het klinkt ver en lijkt op een grabbelton met veel 'prijzen' en weinig nieten. Hef is en blijft echter de naaste buur. En daar is het gras altijd groener. RODE KAARTEN ontbraken er zaterdagmiddag in het duel Hoek-Kozakken Boys. Toch had scheidsrechter Hans Bak ker uit Ermelo er. met een ge rust hart twee kunnen trekken. Voor het onderuit halen van spits Patrick Leijtens van Ko zakken Boys door Hoek-keeper Jaap Pijnenburg zou rood op zijn plaats geweest zijn. Zo zijn de regels nu eenmaal. Bakker was echter barmhartig. „Na tuurlijk had ik een rode kaart kunnen geven. Er was echter net negentien minuten gespeeld en het duel was niet te hard. Hij haalde hem op een 'nette' manier onderuit." Alsof er ook 'keurige' inbraken bestaan.... 'Pijnenburg mocht niet moppe ren met geel. Het was in dat opzicht ook terecht dat Kozak- ken Boys-keeper Johan van de Werff slechts geel kreeg na rust toen hij de doorgebroken Mike But trachtte 'bij te zetten' on der de zoden van het Hoek- veld. Ook hier slechts geel. En ook Van de Werff klaagde niet na afloop. HOEK WEET nog steeds niet of het Davy Gijsel voor de rest van het seizoen in kan zetten. De -Belgische 'aanwinst', die slechts tegen Axel in de beker wedstrijd in' actie mocht ko men, maar wiens overschrijving door de KNVB later wegens 'onregelmatigheden' rond de overschrijving werd ingetrok ken, wacht nog op een uit spraak van diezelfde KNVB. „We zijn naar Zeist gegaan en hebben een zeer prettig gesprek gehad. Een uitspraak van KN- VB-zijde verwachten we deze week. Het is een kwestie van fifty fifty. We hopen dat de balans in ons voordeel door zal slaan. Ik ben blij dat we naar Zeist zijn gegaan om ons stand punt naar voren te brengen. Al die trammelant kopen we niks voor. We wachten de uitspraak rustig af," stelde Hoek-voorzit ter Eddy Dobbeleir na afloop van het verloren duel tegen Kozakken Boys. DE GRENSLIJN moest in het verleden ergens getrokken wor den. Dat is ook gebeurd bij Yvan Ghyselen, die afgelopen zaterdag de loopklassieker Ter- neuzen-Graauw won. Hij woont officieel in het West- Vlaamse Menen, maar het is kantje boord. Gaat hij de voor deur uit dan staat hij in België, verlaat hij zijn woning via de achterdeur dan staat hij op de grond 'van het Franse Helkin. Ik zal het-je nog sterker vertel len laat Yvan - weten. „Mijn vrouw slaapt in Frankrijk en ik in België en toch bevind ik me heerlijk achter de 'gebreide broek'." Daar was Europa al één voordat Mansholt zich er voor ging inspannen. Eindredactie: Ton Koomen, Bijdragen: Tori Koomen en Fred Rabout, Feyenoorder Arnold Scholten in NRC Handelsblad: „Voor een trainer is het misschien interessant om elke wedstrijd te volgen, maar een speler wil ook nog weieens wat anders dan over voetbal praten." Vader van Jos Verstappen over de verhouding met zijn zoon in de Telegraaf: „Het gaat me heel erg aan het hart dat Jos niet meer zo open tegen me is. Ik heb het idee dat ik op een zijspoor word gezet en ik weet niet waarom." Fortuna Sittard-trainer Pim Verbeek in VI: „Het aanhoudende verval van FC Groningen heeft me op de been gehouden." Roda JC-middenvelder Eric van de Luer in de Volkskrant: „Als ik in een wedstrijd vijftiën kilometer aflegde, was het goed. Maar o wee als ik probeerde te voetballen. Dan zei iedereen: laat dat nou. Terwijl dat in principe mijn sterke kwaliteiten waren. Stevens heeft me weer aan het voetballen gekregen." Theo ten Caat, 'mislukte' aankoop van Vitesse in VI: „Vitesse heeft een verkeerde keus gemaakt en.ik ook." Milko Djurovski na België-Macedonië in Voetbal Magazine: „In Groningen maken ze het pas bont. Dat is het noordoosten van Friesland, weet je. Daar wonen alleen boeren." RKC'er Marcel Brands in VI: „Degraderen is duurder dan investeren." Ex-PSV-manager Kees Ploegsma in de Telegraaf: „Ik ga wel wennen aan dit nieuwe leven. Zeggen ze. Straks wil ik niets anders meer. Zeggen ze. Maar voorlopig kan ik niet ontkennen dat ik de hectiek van het voetbal mis." die ..Kleintjes" in De Stem. Omdat er zoveel bijzondere en interessante aanbiedingen in staan. Elke dag weer I Nieuw-Namen - Het bestuur de Rabobank Nieuw-Nan heeft drie managers op non- tief gesteld na meningsverscl len over de mogelijke fusie i de Rabobank Hulst. Volgens medewerkster van Rabobank 1 derland in Utrecht vormde conflict over de fusie slechts aanleiding tot het ontstaan een onwerkbare situatie. ZIE ZEELAND - Cl Den Haag - Een woonhuis- of stalverzekering van Nation Nederlanden (NN) wordt in ene regio goedkoper dan die een andere. NN wil de prem hoogte voor dergelijke polis: meer in overeenstemming br< gen met de schade die uit de v schillende regio's wordt gemel ZIE ECONOMIE - A5 Brussel - De uitdieping van Westerschelde is niet alleen e< logisch een ramp, het is ook ec nomisch onrendabel. Dat bev ren Nederlandse en Vlaamse r lieugroepen op grond van een nu toe geheim gehouden rappe De studie werd enige jaren ge den in opdracht van het besti van de Antwerpse haven v, richt.' ZIE ZEELAND-Cl MIN7MAX. 3 10 Mist De combinatie zeer hoge luchtdruk, amper wind en hoge luchtvochtigheid zorgt in de ochtend voor plaatselijk dichte mist. Overdag perioder met zon. Hannover - De legendarisc Rolling Stones komen in de z mer van 1995 naar Europa. Op juni beginnen zij hun naar t jongste album vernoemde Voo oo Lounge-tournee in Stoc holm. Na Zweden gaat de ba: naar Finland, Noorwegen, Der| marken, Nederland, Duitslarf Italië, Frankrijk en Groot-Br tannië. Amstelveen - De KLM en SLM verlagen met ingang var januari de tarieven voor vlucht tussen Nederland en Surinan De tickets worden gemiddf zo'n 10 procent goedkoper, april verlaagden beide ma; schappijen de tarieven ook Toen daalde de prijs voor een tour in het laagseizoen met 9 pa cent en met 4 procent voor e vlucht in het hoogseizoen. Amsterdam - De rechtbank Amsterdam heeft een 19-jarj man veroordeeld tot twee jaar waarvan acht maanden voi waardelijk. Hij mishandelde gelopen zomer een pony, die dood vond. De straf is conform eis van de officier van justitie, mishandeling en dood van de jj ny riepen destijds grote vero: waardiging op. Amsterdam - De nieuwste a matiefilm van Walt Disney, 1 Lions King,' die vorige week d( derdag in 'première ging, he het afgelopen weekeinde 200. bezoekers getrokken. Dat is bi; vier maal zoveel als Disney's rige recordhouder Aladin. Bi' alle voorstellingen in het la waren uitverkocht. Noren Europese Nunie

de Stem | 1994 | | pagina 24