'Geen ophaal afval zomerdorpen' Aya II wordt vandaag vlotgetrokken Overeenstemming aankoop woningen op plek Othene Terneuzen Eerste sleutel in project De Cavalier Terneuzen: bijdrage aan verslavingszorg 'Provincie voor milieu een slecht voorbeeld' SPORT IN HET KORT Geen krediet aanpassing gymzaal in Breskens ZEELAND Sluis maakt nog even uitzondering bij gescheiden inzameling G. Koffeman voorzitter van binnenvisserij Subsidie voor VYY Terneuzen blijft gelijk Vrachtwagen loopt vooruit op fusie DE STEM VRIJDAG 25 NOVEMBER 1994 CÊ Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester en Wet houders van Terneuzen hebben op hoofdlijnen overeenstemming be reikt met de bewoners van het rijtje huizen aan de Reuzenhoeksedijk met betrekking tot het plannetje voor herbouw, zoals dat is voorzien aan de westzijde van het gehucht Othene. Het rijtje huizen moet worden gesloopt in verband met de verbreding van de Reuzenhoeksedijk ten behoeve van de nieuwe stadswijk Othene. De gemeente begint op korte termijn met de aankoo ponderhandelingen met de bewoners van de huizen. De gemeente heeft recentelijk definitie ve overeenstemming bereikt met pro jectontwikkelaar Mabon over de bouw van de eerste honderdtwintig woningen, waaronder een aantal vrije kavels, in de nieuwe wijk Othene. Het was in eerste instantie de bedoeling dat voor de gehe le Nieuw Othenepolder met een capaci teit van totaal zeshonderd woningen één realisatieovereenkomst zou worden opgesteld. Maar thans is met Mabon overeengeko men dat per deelgebied (in totaal vier) een realisatieovereenkomst wordt aan gegaan. Voor het eerste gebied gaat het dus om honderdtwintig woningen. De daadwerkelijke bouw van de wonin gen zal overigens niet eerder kunnen beginnen dan 1 mei. Met de verkoop campagne wordt in ieder geval dit jaar al gestart. Het college acht het gewenst dat de raad voor het eerste deelgebied een krediet van tien miljoen gulden be schikbaar stelt. Dat krediet is bedoeld voor de reeds in voorbereiding zijnde werkzaamheden in het kader van ver wervingen, planvorming en planrealisa tie. Van onze correspondent Sluis - Evenals de gemeente Oostburg gaat ook de gemeente Sluis het gescheiden afval niet ophalen in de zomerdorpen. Een uitzondering waartegen J. Boogaard (PVDA) zich tijdens de raadsvergadering verzette. „Waarom de permanente bewo ners van Sluis wel en waarom weer een uitzondering gemaakt voor de bewoners van de zomer dorpen," vroeg hij zich af. Een oorzaak die volgens de be trokken wethouder J. du Fossé gelegen is in het feit dat het technisch nog niet tot de moge lijkheden behoort. Wel gaf hij Boogaard te kennen dat zodra die problemen zijn opgelost, ook in de zomerdorpen gescheiden afval zal worden opgehaald. Op een tweede vraag van de sociaal democraat „waarom de gekozen firma Bron duurder is met het uitzetten van de contai ners dan Dethon" moest de wet houder het antwoord schuldig blijven. „Ik zal dit natrekken en zo spoedig mogelijk antwoord geven" aldus du Fosse. Voor de aanschaf van de containers trok de raad een bedrag uit van 66.350 gulden. De raad had geen problemen met het voorstel om het gemeen tehuis in Sluis te verbouwen en aan te passen om voldoende ruimte te creëeren voor de ko mende fusiegemeente. Het be drag werd in verband met de nog uit te voeren aanbesteding ge heim gehouden. Boogaard betreurde het wel dat de inpandige lift om het gebouw toegangkelijker te maken er nog steeds niet is. „Daar hebben we al twee jaar over gesproken en die had er al moeten zijn." Bur gemeester M. Everaers moest dat beamen. „Maar in de eerste helft van '95 zal er in dit gebouw veel gebeuren," gaf hij Boogaard mee die overigens met dit antwoord niet uit de voeten kon. Ook het bedrag dat gemoeid is met de reconstructie van de St. Annastraat werd niet openbaar bekend gemaakt. De raadsvoor zitter vroeg de raadsleden hier niet over te praten in verband met de komende aanbesteding. H. Masclee (D66) vroeg aan het college wel welke garantie er is dat dit project in de komende raadsperiode gerealiseerd wordt omdat men over een maand met de nieuwe gemeente van start gaat. Die garantie kon du Fossé hem niet geven, „maar als je ziet hoe broederlijk Sluizenaren en Aardenburgers op de lijsten staan voor de komende verkie zingen zie ik daar geen enkel probleem in." Van onze verslaggeefster Terneuzen - De eerste bewoners van De Cavalier in Terneuzen krijgen maandag de sleutel van hun woning. De Cavalier is een uniek project. Niet alleen voor Zeeland, maar voor heelNederland, zegt al thans C. Fuykschot. Hij is be leidsmedewerker bij de Huma nistische Bouwstichting Bejaar denhuisvesting (HBB) in Am sterdam. Het unieke zit hem erin dat er in dit woonzorgcentrum, want dat is De Cavalier, jongeren, oude ren, zieken en gezonden samen komen te leven in zelfstandige woningen. De ouderen boven, de jongeren beneden. Van de 50 woningen die de Ca valier telt zijn er 33 bestemd voor mensen boven de 55 jaar. Die woningen vormen de eerste etage van het complex. Van die 33 huizen zijn er weer twaalf bestemd voor mensen die verple ging nodig hebben, ofwel 'ver pleeghuis-geïndiceerd' zijn. Het zijn eigenlijk alleen deze verpleeg-woningen die nog niet vol zijn, zegt de beleidsmede werker. Is dat niet een beetje verwonderlijk in een tijd waarin steen en been geklaagd wordt over grote tekorten aan ver pleeghuisbedden? „Er staan in derdaad veel mensen op de wachtlijsten van verpleeghuizen, maar het blijkt toch voor veel mensen een grote stap om je aan te melden. De rest van de wonin gen vloog weg. Daar was een hele grote belangstelling voor. Zo groot dat daar inmiddels een wachtlijst is." Verder zijn er op de begane grond zeventien woningen voor mensen tussen de 18 en 65 jaar. Daarvan zijn er twaalf voor li chamelijk gehandicapten en vijf voor verpleeghuis-mensen. In De Cavalier komen enkele hulpverleners te werken en de rest van de benodigde zorg wordt geregeld door diverse Nieuwegein - Oud-Kamerlid G. Koffeman is door minister Van Aartsen van Visserij benoemd tot voorzitter van de Organisatie ter Verbetering van de Binnen visserij (OVB). De 46-jarige Koffeman kreeg in de jaren tachtig landelijke be kendheid als voorzitter van de Algemene Christelijke Politie bond. Van 1989 tot mei van dit jaar was hij voor het CDA lid van de Tweede Kamer. Hij maakte in die periode deel uit van de vaste Commissie voor de Visserij. De Aya II lag gisteren nog vast terwijl het gat in de boeg werd gedicht. foto camile schelstraete Van onze verslaggever jj weer ^an blijven drijven. Het autoschip kwam maandagavond in Terneuzen - Het bergingsbedrijf Wijsmuller gaat vandaag aanvaring met een tankschip. De Aya H liep na de aanvaring op een proberen het gestrande autoschip Aya II vlot te trekken. Heb zandbank in de Westerschelde ter hoogte van Ossenisse. Zeeuws-Vlaamse instellingen zo als de Stichting Thuiszorg. Al die voorzieningen zijn bedoeld om mensen zo zelfstandig moge lijk en met zo veel mogelijk privacy te laten leven. De woningen hebben een woon kamer, een slaapkamer en een berging die ook als logeerkamer of hobbyruimte gebruikt kan worden. In het complex zijn ver der een ontmoetingsruimte en twee kamers voor de dagverzor ging. Ook de beheerder en de zorgcoördinator hebben een ei gen onderdak. Alle woningen zijn aangesloten op een alarme ringssysteem dat 24 uur per et maal werkt. De Cavalier werd gebouwd op initiatief van de HBB, een bouw stichting die vindt dat 'zelfstan digheid en behoud van eigen leefstijl voor ouderen de belang rijkste uitgangspunten van het ontwikkelen en beheren van ouderenhuisvesting is'. Aan de uitvoering van het wooncomplex werkten tevens mee verpleeghuis Ter Schorre, Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen, de ge meente Terneuzen en de Stich ting Zorg Lichamelijk Gehandi capten. Deze laatste stichting verhuurt de zeventien woningen op de begane grond. Terneuzen - De VW Terneuzen kan volgend jaar rekenen op hetzelfde subsidiebedrag als dit jaar, namelijk 82.500 gulden. Burgemeester en wethouders willen de VW voorlopig niet zes procent meer geven, zoals de VW had gevraagd. Volgens het college rechtvaar digt de functie die de VW voor de lokale overheid vervult een gemeentelijke financiële onder steuning. Maar, merken B en W verder op, dat laat onverlet dat de VW verantwoordelijk blijft voor het eigen reilen en zeilen. Daarom moet het bestuur de nodige in spanningen doen om de finan ciële armslag te verruimen en er niet zonder meer vanuit gaan dat de gemeente de inkomsten wel inbrengt. Het college constateert overigens dat de VW in haar werkplan de bereidheid om zelf geld bijeen te brengen ook heeft opgenomen. De gemeente wacht de resultaten van die inspanningen eerst nog af, voordat ze besluit in te stem men met de gevraagde subsidie verhoging van zes procent. is de bedoeling het schip naar een werkhaven bij Hansweert te slepen. Het gat in de romp van het schip is deze week gedicht zodat de Aya De berging van het schip verloopt geheel volgens plan. Volgens Wijsmuller hebben zich geen onverwachte problemen voorgedaan. Om te voorkomen dat bij de berging olie in de Westerschelde terecht zou komen, is alle brandstof uit de tanks van het schip gepompt. Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester en Wethou ders (B en W) van Terneuzen willen een bijdrage beschikbaar stellen van maxi maal 35.776 gulden uit het fonds sociale vernieuwing voor het opvangen van de bezuinigingen in de verslavingszorg over 1994. Het college noemt de situatie in de versla vingszorg ernstig. De ingrijpende bezuini gingen laten diepe sporen na. Ontslagen zijn onontkoombaar gebleken om de bezuinigin gen binnen de instellingen op te vangen. Zo zijn bij het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) in '94 drie forma tieplaatsen vervallen. Bij het Huiskamerproject voor Druggebrui kers (HKPD) wordt de directeur ontslagen en zijn verder dit jaar reeds acht formatieu ren vervallen. Tevens is bezuinigd op de materiële kosten en zijn de eigen bijdragen van de cliënten verhoogd. Rechtspositioneel is het volgens het college onmogelijk alle bezuinigingen op deze ma nier in '94 op te vangen. Volgens het college staat ook de hulpverle ning door de terugloop in formatie-uren in toenemende mate onder druk. De gemeen schappelijke regeling Regionale Commissie Verslavingszorg in Zeeland heeft grote be zwaren tegen de rijksopstelling. Dit overleg contstateert niettemin dat er een gezamenlij ke verantwoordelijkheid is van instellingen en gemeenten voor de verslavingszorg. Zo leveren de instellingen volgend jaar een maximale inspanning om de bezuinigingen in de instellingsbegrotingen te verwerken. Ze proberen een oplossing te vinden voor een verwacht tekort van 86.000 gulden. De verslavingszorg kent dit jaar een tekort van 154.000 gulden. De bijdrage van Terneu zen is gerelateerd aan het aantal inwoners. De vier beleidsgemeenten Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen dragen elk naar rato van het inwonersaantal bij aan dit tekort. Voor Terneuzen komt dat dus neer op 35.776 gulden. Van onze correspondent Oostburg - De commissie financiën van de gemeente Oostburg floot gisteren het college van burgemeester en Wethouders terug om 25.000 gulden uit te trekken als voorbereidingskrediet voor de aanpassing van de gymzaal in de Van Dalestraat. Daar zal eventueel het nieuwe multifunctionele centrum van Breskens moeten komen in plaats van de Uitkomst. De WD'er D. Doeze Jager verwierp het voorstel omdat hij vond dat het college niet voldoende had onderzocht hoe de verenigingen straks onder dak krijgen. Hij had geluiden opgevangen dat er nog naar alternatieve ruimtes gezocht wordt. „Er zal eerst onderzocht moe ten worden of de verenigingen inderdaad gebruik zullen ma ken van de aanpassing bij de gymzaal. Ik vind dat het voor stel teruggenomen moet wor den en dat de zaak grondig onderzocht dient te worden," was zijn standpunt. PvdA' er L. Wille sloot zich bij deze woorden aan. Hij stoorde zich verder aan het feit dat er maar zeer weinig alternatie ven waren aangedragen door het college. Iets wat volgens J. Quist (CDA) door de verant woordelijke wethouder C. Bo- lijn-Hertzberger wel degelijk was beloofd. Hij wilde graag een uitgebreide motivatie, ze ker als dit het enige alterna tief zou zijn. De commissie was van oordeel dat hier toch wel sprake was van een haast- klus. Commissievoorzitter wethou der A. Rosendaal verdedigde zich door te stellen dat dit het enige alternatief is. „Verder is er niks beschikbaar. Dat heb ben we al onderzocht." Hij zei wel dat alle verenigingen wa ren aangeschreven om na 1 januari, de sluitingsdatum van de Uitkomst, een vervangende ruimte aan te bieden. Of de Uitkomst werkelijk te gen de grond zal gaan, is nog de vraag. S. de Putter (D&T) deelde mee dat op het terrein van het verenigingsgebouw vervuilde grond is geconsta teerd. „De vraag is dan na tuurlijk of de projectontwik kelaar (Projectbouw Zeeland) het gebouw nog zal willen ko pen," zei hij. Hoewel de com missie over het WD-voorstel wat verdeeld was, werd het toch teruggenomen om de zaak nader met de verenigin gen te onderzoeken. Middelburg - Het provinciaal bestuur heeft wel allerlei dikke milieurapporten gemaakt, maar geeft zelf een slecht voorbeeld als het op echt milieubewustzijn aankomt. Die kritiek uitte Statenlid Woudstra van Delta Anders gis teren tijdens een commissiezit ting in Middelburg. Woudstra doelde op een financiële con structie die Gedeputeerde Staten hadden kunnen maken en daar mee het geld voor minstens nog eens drie jaar duur milieubeleid veilig hadden kunnen stellen. Dat dit niet is gebeurd noemde Woudstra 'een kans voor open doel die gemist is'. Simpel ge zegd komt het hierop neer dat de provincie vorig jaar 1,5 miljoen gulden aan meevallers in het milieubeleid incasseerde. Dat waren leges van milieuvergun ningen van grote bedrijven. Woudstra pleitte er ook in de begrotingsvergadering van de Staten al voor om een reserve weg te zetten van 3 tot 4 ton en het overblijvende miljoen te ge bruiken om drie jaar lang finan cieel onbelemmerd het provin ciaal milieubeleidsplan Kerend. Tij uit te voeren. Elk najaar is dat plan bijkans een sluitpost op de provinciale begroting waar met moeite het geld voor gevon den kan worden. Gedeputeerde Staten kiezen er echter voor de 1,5 miljoen gul den in zijn geheel te steken in het nieuwe milieu-uitvoerings programma, en worden daarin door de meerderheid van de Sta ten gesteund. Woudstra kwam gisteren terug op de kwestie toen dat milieuplan weer werd be sproken en er gezegd werd dat de overheid de bevolking milieu bewuster moet maken. Woudstra: „Dit is onvoldoende financiële inzet, we hadden Ke rend Tij voor de volgende drie jaar veilig kunnen stellen maar hebben dat nagelaten. Met welk recht kun je als overheid in een voorbeeld-rol dan nog een appél doen op de samenleving?" Sluis - De Sluise gemeentewer ken zijn schijnbaar al gefuseerd. Voor aanvang van de raadsver gadering afgelopen donderdag werd daar blijk van gegeven toen de nieuwe pick-up vracht wagen werd overgedragen. Op de cabine staan zowel 'Jantje van Sluis' als 'de kikker' afge beeld met daartussen 'gemeente Sluis/Aardenburg'. Wethouder J. du Fosse: „Waarop zouden we wachten? De huwe lijksakte ligt toch al op ons te wachten. Mijn gedachten zijn al een poosje bij de nieuwe ge meente. We hebben hem wel zelf moeten betalen maar dat speelt in een goede verlovingsperiode geen rol". BeVoBo Terneuzen Terneuzen - In de Terneuzense bedrijfsvolleybalcompetitie zijn er deze competitie al in een vroeg stadium beslissin gen gevallen. De laatste wed strijden hiervoor worden im mers pas 20 december ge speeld. In de tweede klasse A is Aster kampioen en in de derde klas se B is dat Tevore. Beide tems staan zo ver los dat de concur rentie ze niet meer in kan halen. Aster gaat de volgende competitie naar eerste klasse en Tevore verlaat als debutant de laagste klasse. Tevore is bovendien de enige ploeg van alle 42 teams die geen enkel punt heeft hoeven inleveren. In de overige klassen zit de spanning er nog goed in. UITSLAGEN Eerste klasse A: Stuntmarkt-De Pooter 3-0 (15-7, 15-12, 15-9), Foaks 1-CIS 2-1 (15-2, 10-15, 15-6), A&A 1-Dow 1 1-2 (15-12, 11-15, 7-9). Eerste klasse B: Neelemans-V&V 2-1 (14-16, 15-11, 15-8), ECho/ Audio-Foaks 2 1-2 (15-9, 4-15, 4-10), ING-VC Notabene 1-2 (16-14, 15-4, 15-6). Tweede klasse A: Dow 2-Aster 0-3 (2-15, 4-15, 14-16), Vervaet-Del- tan 1 3-0 (16-14, 15-5, 15-7), De Hoop PSV 1 1-2 (8-15, 16-17, 7-4). Tweede klasse B: PSV 2-Deltan 2 3-0 (reglementair), Rabo-V&SH 3-0 (15-4, 15-9, 15-2), Dees 2-Ge- meente 1 1-2 (13-15, 15-12, 2-9). Derde klasse A: Havenschap- Foaks 4 3-0 (15-4, 16-14, 15-8), Voorwaarts-A&A 2 0-3 (13-15, 10-15, 5-7). Derde klasse B: Wabeko-VC Schelde 3-0 (15-10, 15-12, 16-14), Tvore-B&S 3-0 (16-14, 15-7, 15-8). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 8-23, Foaks 1 9-23, CIS 10-19, Stunt- markt 9-14, Dow 1 9-10, A&A 1 9-3, De Pooter 10-3. Eerste klasse B: VC Notabene 9-20, ING 9-19, Foaks 1 10-18, Neelemans 9-16, V&V 10-14, Echo/Audio 9-7, Scheldesport 8-2. Tweede klasse A: Aster 9-25, Bei- do 9-15, Deltan 1 9-15, PSV 1 9-12, Vervaet 9-11, De Hoop 10-9, Dow 2 9-8 Tweede klasse B: NHI 8-21, Rabo 10-20, Gemeente 1 9-15, PSV 2 9-15, Dees 2 9-15, Deltan 2 10-6, V&SH 9-3 Derde klasse A: A&A 2 9-22, Ha venschap 9-16, Foaks 4 8-13, Voorwasrts 9-13, Philips 9-13, Foaks 3 9-8, Dow 3 9-6. Derde klasse B: Teovre 9-27, Ge meente 2 9-17, Wabeko 8-16, B&S 10-15, VC Schelde 9-12, WM 9-5, URS 8-4. Vrouwentennis Cadzand Cadzand - In poule B van de vrouwentenniscompetitie in Cadzand eindigde de partij tussen Connie van Eenen- naam/Marianne Glimmerveen en Fransien Smith/Mab Pleijte na een spannende strijd in een 9-9-gelijkspel. In de hoogste poule zegevierden Annemarie de Blander en Erna de Lodder met 12-7 over Marie-Anne Grosveld/Addy Musson/Mar- git Trapman. OVERIGE UITSLAGEN Poule C: Ineke Brakman/Ann van Hootegem-Clazien Minnaert/ Claudine Timmerman 15-0, Rie- neke DhontGreta Ingels-Oda Koens/Anneke de Groene 8-10 Poule D: Diane Gijsel/Kristien Uyttenhove-Rianne van Wanrooy/ Acldy Carels 10-11, Trees Neu- haus/Lilian Heyens-Dina van Be- celaere/Laura Standaert 6-7. Poule E: Ineke van Noord/Brigitte Standaert-Netty Louws/Elly Nie- zing/Suus de Kant 7-12, Sary Jan sen van Rosendaal/Koos Doorne- bos/Leny Catsburg-Lena Kools/ Matty Dees 8-3. Poule F: Dirma Verheul/Ina Bar- telse-Vera Smits/Elsie Polderman 10-9, Hanny Heijdens/Marleen Heijens-Josephine ten Braak/Gus- ta de Waard 8-8. Tennisschool Hulst Hulst - Onlangs is de tweede wedstrijdperiode van de ten nisschool Hulst van start ge gaan. In poule 1 bij de mannen zijn de promovendi Jan Maas en René de Maagt nieuwe ge zichten. Vanuit poule 3 naar poule 2 gepromoveerd zijn Ro nald de Kind en Edwin Rin- goot. Bij de vrouwen zijn in poule 1 Eliane Verstraeten en Marieta Bogaert nieuwko mers. INDELING MANNEN Poule 1: Georges van Hoye, Eugè- ne de Maagt, Sophie van Dieren- donck, Jans Boes, Jan Maas (ge promoveerd) en René de Maagt (gepromoveerd). Poule 2: Pieter de Klerk (gedegra deerd), Etiënne Nachtegael (gede gradeerd), Peter van Remoortere, Dave Kuypers, Ronald de Kind (gepromoveerd) en Edwin Ringoot (gepromoveerd). Poule 3: Jan-Joost van 't Veer (gedegradeerd), Jan Vermeulen (gedegradeerd), Edwin Sinke, Jos van Denderen, Jack Roctus, René Brouwer en Cor Millenaer. VROUWEN Poule 1: Rita van de Berg, Els Vermeulen, Sonja de Witte, Mau- rena d'Hooghe, Eliane Verstraeten (gepromoveerd) en Marieta Bo gaert (gepromoveerd). Poule 2: Arianda Kerckhaert (ge promoveerd), Chris Biesbroeck, Karin Boes, Trees Kint, Hella Bosman, Carla Brouwer. JEUGD Poule 1: Klaas Alberda, Koos Al- berda, Beatrix Verhaegen, Wouter Herrewegh, Bram van Hoof, Niels Bogaert. Poule 2: Wendy de Kesel (gede gradeerd), Davy de Kesel (gede gradeerd), Eiso Alberda, Kim Boes, Evelien de Mey, Francis de Mey. Indeling Ador-competitie Hoek - In de Ador-tenniscom- petities in recreatiegebied De Braakman te Hoek zit de eer ste wedstrijdperiode erop. Hieronder volgt de indeling van de tweede periode. In de damescompetitie is het Aar- denburgse SJEF geproveerd naar de hoogste poule. Het zelfde geldt voor Van der Sloot en Right Line in de herencompetitie. Groosman en De Paepe zijn nieuwkomers in poule A van de mixed-compe titie. INDELING 2E PERIODE VROUWEN Poule A: Louwerse, Noordzuid- kwartet, Les Quatres, SJEF. Poule B: Nouveau, Vijverboom, Verplanke, De Keijzer. Poule C: Aardenburg, Drive, Doesburg, TS Ador. Poule D: Wit-wit-wit, Zeeland Supply, Boskreek 1 en Volhou ders. Poule E: Verhelst, TVS, Tegen standers, De Jojo's. Poule F: Meppers, Boskreek 2, Ador Sport I, Boskreek 3. Poule G: Nijsse, Dropshotje, Smash, Denoek. Poule H: Petit Paris, Friends, Be- rendsen, Advantage. MANNEN Poule Af ClOOO, Dees, Van der Sloot, Right Line. Poule B: Philten, Zeeland Supply, Ron's Fashion, Cerestar. Poule C: Pecom, TS Ador, Cruson, SGZ 1. Poule D: Van Noorden, De Kra ker, Wabeko. MIXED Poule A: Longueville, Ador Sport, Groosman, De Paepe. Poule B: GVD's, TC Dow, Bos kreek, BVC Sluis. Poule C: Tricot Luxe, Brako Kro- no, Steenbakker, Stropielekkers. Poule D: Meppers, ROB, Erpel- kappers, Verschelling. Poule E: Akba, Rammelaars, Wij- land/Neels, Gravel Mixers. Poule F: Team'91, De Bart, Voor uit 1, De Kraker BV. Poule G: Sjans, Boskreek 2, Zie kenzorg, Vooruit 2. Poule H: Baronie, Bouterse, Ce restar, De Bock. Ador-vrouwentennis Hoek - In de Ador-vrouwen tenniscompetitie in De Braak man te Hoek deelden in poule H Friends en Berendsen via 2-2 de punten. Voor Berend sen wonnen Tannie Epskamp en Janny Donks met 9-7 van Marian Cupido/Marty Vran- cken. Voor Friends waren An nie Neve en Jeanne Berendsen met een 12-2-score succesvol tegen Marga de Ruiter/Marjet de Wit. UITSLAGEN Poule A: Louwerse-Noordzuid- kwartet 0-4, Les Quatres-SJEF 0-4 Poule B: Nouveau-Vij verboom 3-1, Verplanke-De Keyzer 2-2. Poule D: Wit-wit-wit-Zeeland Supply 3-1, Boskreek 1-Volhou- ders 2-2. Poule J: Advantage-Ador Sport 4 4-0. Poule H: Friends-Berendsen 2-2, Smash-Denoek 2-2. Ador-mixedtennis Hoek - In de Ador-mixed-ten- niseompetitie eindigde het treffen in poule H tussen De Zwiepers en ZVH in een pun- tendeling: 6-6. In het heren- dubbel waren Adrie Hendrik- se en Hilaire Risseeuw (ZVH) met 7-5 te sterk voor Marco Potvlieger/Ronny Verstraaten, terwijl in het damesdubbel Sonja en Annemarie Nijsse met 8-3 zegevierden over Sa- rien Witte/Netty Hendrikse. In de mixed wonnen voor Zwie pers de koppels Annemarie Nijsse/Gerard de Milliano en Sonja Nijsse/Ronny Ver straaten van Netty Hendrikse/ Hilaire Risseeuw (10-2) en Netty en Adrie Hendrikse (8-4). Voor ZVH waren in de mixed Sarien Witte/Adrie Hendrikse en Sarien Witte/Hi- laire Risseeuw succesvol ten koste "Van Ada de Milliano/ Marco Potvlieger (7-6) en Ada en Gerard de Milliano (10-6). UITSLAGEN Poule E: Rammelaars-Verschel ling 5-7, Wijland/Neels-Team'91 10-2. Poule G: Baronie-Ziekenzorg 8-4, De Kraker-Boskreek 2 6-6. Poule J: Cerestar-De Bock 9-3, Sukkels-Stuntels 0-12. Ador-tennis mannen Hoek - In de Ador-tenniscom- petitie voor mannen boekte in poule D De Kraker de kleinst mogelijke zege op SGZ 1: 7-5. Voor De Kraker won Pieter Harms zijn partij van Bert van Broekhoven (8-5) en Jean- Paul de Kraker van Ed Bobe- lijn (7-4). Voor SGZ 1 zette Alex Deron zijn partij in winst om tegen Marco Potvlieger (7-2). Doorslaggevend waren de beide dubbels want de combinaties Alex Deron Bert van Broekhoven en Ed Bobe- lijn/Guido van Acker zege vierden over Jean-Paul de Kraker/Pieter Harms (9-7) en Adrie Vantricht/Bram de Kra ker (8-5). UITSLAGEN Poule C: TS Ador-Van Noorden 12-0, Cruson-Cerestar 4-8. Poule D: Wabeko-Ador Sp-ort 1 11-1, De Kraker-SGZ 1 5-7. Snookertoernooi Hulst - In café-brasserie De Smickel te Hulst hield de per soneelsvereniging van Albert Heijn een snookertoernooi. Daaraan namen dertig perso nen deel. EINDSTAND 1. Penny de Wilde/Jimmy van Goethem, 2. Miranda van der Haar/Angelo Vlassenrood, 3. Mar- lou Mattheeuse/Michaël Freyzer

de Stem | 1994 | | pagina 23