L LI 'N GRAVEUR 'Echte' mini-container Unieke regeling... He ja, dat ken ik (2) -team g bureau f Zeeuwse babbels HE JA, DAT KEN IK! doen ionaal Bedrijf E ZOON N.V. LEERBEDRIJF DE STEM ZEELAND C5 Ondernemer is geen mens Nieuwe 'attracties' Garderobe Eerlijk Da gaank aon zijnen neus nie angen Verkeers- of toeristenremmers? Airmile voor een caissière PREDIKBEURTEN RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN 1994 X 72 riedewerker m/v n Breda. U bent verantwoordelijk n crediteurenadministratie, het s en het verzorgen van de salaris- e nodige vakkennis hebt u ook eets. Daarnaast bent u flexibel, t u over goede contactuele d: 20 tot 30 jaar. 5 li, Mandy Turner nekenstraat 38 ker m/v nde instelling. Bent u tussen de n langs voor deze afwisselende 85 00, Jackeline Dekkers psmolenstraat 125a iger m/v n Breda. U hebt enkele jaren rciële buitendienst en bent gen auto is noodzakelijk. Hebt u snel mogelijk voor een afspraak. 96 Si, Nathalie Biermans nekenstraat 38 n in en rond Zundert. Bent u een Dan is er regelmatig werk voor u! I 85 00, Jackeline Dekkers opsmolenstraat 125a SERVICE /v tie-leden. Hiervoor hebt u minimaal n een afgeronde opleiding Directle- esse en enkele jaren relevante sst beheerst u Engels, Duits en schrift en hebt u goede kennis van -s is een pre. 25 li, Lilian van Gink nnekenstraat 38 i tten-Leur. Je gaat voor een periode ukten sorteren en inpakken, gezorgd. Leeftijd: 18 tot 21 jaar. 85 00, Philippe van Wersch opsmolenstraat 125a chniek m/v IJ Oosterhout U gaat o.a. koelcellen rhouden en repareren. Hiervoor koeltechniek en kunt u zelfstandig erken. Een CFK-diploma is een pre. ~gere tijd beschikbaar? Bel dan 2 35 20, Peter van der Veeken nhoek 19 onteur m/v lektro-oplelding en kennis van e baan is voor langere tijd. 1 85 00. Philippe van Wersch opsmolenstraat 125a edewerkers m/v osterhout Het werk bestaat uit hakelkasten en/of het in elkaar en. U hebt een opleiding LT5- et assemblage-ervaring óf een 1 met bedradings-ervaring. thousiast gemotiveerd en zelf- beschikbaar. Leeftijd: 19 tot 25 jaar. 2 35 20, Peter van der Veeken enhoek 19 m/v st-Brabant U hebt MTS- *n commerciële achtergrond, gere tijd. I 85 00, Philippe van Wersch opsmolenstraat 125a och óók doen it binnenkort itoren en afdelingen. activiteiten, boeken en kantoor- len mode, muziek en speelgoed mensen voor kantoor, verkoop, ment. raak t/m 18.00 uur. 4817 te Antwerpen/België <endste Graveer- en Stempel- ;n sinds 1926, zoekt wegens iiding contact met een graveren van naamplaten en CNC gestuurde machines, ditionele DECKEL graveerma- spunt. 3 kunnen werken en initiatieven jk zonder shiftwerk. eindigt telkens op vrijdag 12 voor ervaren kracht, modern bedrijf, liale werksfeer. gevarieerd en verantwoordelijk r voor afspraak tot een sollici- a Delmotte Zn N.V., Lange 2000 Antwerpen/België, t.a.v. /eken. Tel. 09/32/3/231.40.53 ZATERDAG 26 NOVEMBER 1994 ONDERNEMERS verzamelt U, sluit de rangen en neem de tijd tot bezinnen. Tijdens de presen tatie van van het boek 'Vlieg- hende Vaendels' brak onderne mer Theo Mattheeuws een lans voor de promotie van Hulst als vestingstad. Het liefst stuurt hij alle toeristen de wallen op zo dat ze aan den lijve kunnen ondervinden hoe middeleeuws Hulst oogt. Hulst als vesting, Hulst als Reynaertstad, daar moet volgens de voorzitter van Hulst Reynaertstad iets aan ge daan worden. En hij verhulde niet dat Hulst voor hem nog lang niet de werkelijke parel van Zeeuws-Vlaanderen is. Zijn betoog dwong de aanwezi gen tot luisteren. Ondernemend Hulst lag aan zijn lippen tot het moment dat hij zei: „Ik zet nu even mijn andere pet op, ik heb twee petten, één als ondernemer en één als mens." En wij maar denken dat onder nemers ook mensen zijn. Recreatiecentrum De Braakman in Hoek heeft er sinds vorige week een nieuwe attractie bij. Meestal wordt de ingebruikna me van nieuwe attracties vooraf aangekondigd met veel feestge druis. Ook is het de bedoeling dat een dergelijke nieuwe attracties veel publiek naar het recreatie centrum lokken, maar na slechts enkele dagen is het al zeker, de attracties zijn een bron van ergernis en zal velen, zo blijkt uit de eerste reacties, er toe bewegen om de Braak man te mijden. Waar gaat het nu allemaal om? Op de doorgaande weg vanaf de rijksweg richting tennishal zijn vorige week snelheidsbeperken- de heuvels van asfalt gelegd. Wat, verkeersdrempels? Nee, de nieuwste attracties van de Braakman kunnen met recht heuvels worden genoemd. De obstakels zijn van een der gelijke hoogte dat inmiddels al veel uitlaten en carters zijn ge sneuveld en dat kan toch wel licht nooit de bedoeling zijn. Oorzaak: te hoge snelheid? Nee hoor, want zelfs bij een snelheid van 5 kilometer per uur worden uitlaten en carters al op degelijkheid getest. „Van zelfsprekend is het terecht dat er snelheidsbeperkende maatre gelen worden genomen. Er wordt vaak te hard gereden op deze weg. Of zouden de initia tiefnemers van deze heuvels be langen hebben bij de regionale garagebedrijven. Ik kan er wel van braken, man," liet een tot nu toe vaste bezoeker van de Braakman weten. Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Wim Kooijman, Willy van Leeuwen, Ronald Verstraten, Jeanette Vergouwen, Wil Verher- brugge, Theo Giele en Cees Maas. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetens waardigheden, op- en/of aanmerkingen belt u: 01150-18924. U kunt ook schrijven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. ÜC Boerenhol? Door dat gat ben je zo. Zeeland krijgt een douwboot. Kerk Brouwershaven accepteerde het aanbod gre(e)tig. Werknemer Borssele: Van zo'n beleid gaan wij uit onze bol. In Sluis woont wel meer dan één uil. sü Douanebeambte: Ik vond de spullen op de kaai-man. Terneuzen: Da's even 'slikken'. Voor die kapel staat nog een begijn te bidden. Als de gemeente de zaak ondergraaft zakken de flats vanzelf ineen. Voor tandartsen is het dezer dagen even doorbijten. Brown Bess heeft kruit nog niet verschoten. Rijkswaterstaat: 'Aya? Oh, nee!' Zo bij tijd en wijle gaan de tenen weer eens krullen als je ziet hoe de armlastige overheid steeds weer plannen bedenkt en hoe het ook steeds weer lukt om de even armlastige burger geld uit de zak te kloppen. Het Middelburgse zwembad Poelendaele, ook al krap bij kas zoals zovele gemeentelijke zwembaden, heeft er zo haar eigen bonus-malustheorie op losgelaten. Bonus malus, u weet wel, de werkgever wordt finan cieel gestraft als zijn werkne mers ziek worden. Niettemin: voor het Middelburgse zwem bad valt er met die regeling wat te verdienen, want kinderen die zwemlessen nemen worden fi nancieel gestraft als ze ziek worden. Het systeem werkt simpel. De leskaart is goed voor tien zwemlessen maar gekoppeld aan een termijn. Vooruit beta len natuurlijk. Een kind mag nog wel op de kop af twee keer overslaan, maar dan is de kaart op. En als een kind een gebro- ken arm of been krijgt? Niets aan de hand. Er wordt niet geknipt, de geldigheidsduur van de kaart wordt niet verlengd en dus is moe d'r centen voor het lessen van haar kind kwijt. Moet het koter maar geen poot breken of zo. Valt daar dan over te praten? Ja. Gebeurt er dan ook wat? Nee. Tenminste niet als het kind minder dan vijf weken ziek is, want daar geldt weer andere regel voor waar het zwembad maar liever niet over rept en de ouder moet het toe vallig nog weten ook. En zo zit kind met een onafgemaakte les kaart die alleen maar geld kost omdat de kaart niet mag(?) wor den verlengd. Er is nog een kleine pleister op de wonde: de (dure)kaart kan nog wel worden gebruikt voor het (goedkope) vrij zwemmen. Hetzelfde geldt als halverwege de kaart examen wordt gedaan. Burgemeester mr. Chris Rutten heeft gelijk. Het is een unieke stad. En het plukken via een bonus-malusregeling van het Middelburgse zwembad is óók uniek. Alleen niet direct iets om trots op te zijn. Praktisch alle inwoners van Zeeuws-Vlaan deren hebben inmiddels twee mini-containers voor de deur. Een voor het groente-, fruit- en tuinafval en de andere voor de rest. Nu vinden de mensen het best een prima zaak dat milieu bewust met het afval wordt omgegaan maar veel mensen vragen zich af waarom die bakken zo groot moeten zijn. Want het gaat toch om mini-containers. Voor veel inwoners zorgen deze mini-containers voor maximale problemen. Wat te denken van het bejaarde vrouwtje in een dijkwoning dat de containers twee trappen op moet slepen. Of de inwoner van de Terneuzense binnenstad die de bakken telkens door de gang moet sleuren. Maar niet gevreesd. Voor die mensen die ruimtegebrek hebben of voor wie de bakken te groot en/of te zwaar zijn is er een 'echte' mini-container op de markt. Eentje van zo'n tien centimeter hoog. Makkelijk voor het schil len van een appeltje. Want meer kan er toch echt niet in. foto wim kooyman HET theatergezelschap 'De Hollandse Comedie' in het Zuidlandtheater in Terneuzen, was voor dat ouder echtpaar een reden om weer eens naar het theater te gaan. Schijnbaar was dat al weer een tijd gele den. Bij het afgeven van de jassen bij de garderobe, ver wonderden zij zich er over, dat het afgeven slechts 50 cent kostte. „Kost het maar 50 cent?" werd er nog eens met nadruk ge vraagd of het wel waar was. „Jazeker," antwoordde de me vrouw van de garderobe. „Dat is al vele jaren zo. Nou snapt u ook waarom wij geen geld heb ben om het Zuidlandtheater op te knappen." Jaws II was niet zo goed als de eerste versie. En ook Back To The Futere II en Police Aca- damy II vielen tegen. Ik weet met of dat voor Emanuelle II ook gold, maar voor Aya II toch wel zeker. Aya II? Geen film, maar werke lijkheid, om een oude slogan van Peugeot aan te halen. Rijks- waterstaat-woordvoerder Jos Geluk werd maandagavond ge beld: „We hebben een Aya twee." Geluks gedachten gingen meteen naar de gebeurtenissen van een jaar geleden. Toen zonk begin november het autotrans portschip Aya na een aanvaring met een Poolse schuit naar de bodem van de Westerschelde. Het verhaal leek maandag als twee druppels water op de ver sie uit '93: aanvaring, oostelijk deel Westerschelde, gat in de romp, andere schip doorgeva ren... „Maar hoe heet dat schip nu?" vroeg Geluk, nadat hij de' hele toedracht had gehoord. „Nou dat zei ik toch al. Aya II..." Er was echter een belangrijk verschil. De Aya I verdween in de diepte, nadat overigens de bemanning al in veiligheid was gebracht. Er moesten drijvende bokken aan te pas komen om het ongelukkige schip te bergen en de Aya vond uiteindelijk een roemloos einde onder de slo pershamer in de Sloehaven. Bij de Aya II was het vervolg na de aanvaring minder spectacu lair. Het bleef het bij een gat in de romp. Het schip ligt vast op een zandbank. Wij hebben no vember 1995 al in de agenda genoteerd om op de dijk bij Walsoorden getuige te kunnen zijn van de verwikkelingen rond de Aya III. Zelden zal er in een raadsverga dering zo langdradig gepraat zijn over verkeersremmers dan afgelopen donderdag in het Hof van Eede waar de Aardenburg- se raad te gast was. Nu de gemeenten Sluis en Aardenburg samengaan, had men voor de bevolking een afscheidstoernee van de raad in petto. Onlangs was het in St.Kruis niet druk, afgelopen donderdag was het volle bak in het Hof van Eede. Er werd gesproken over de ver keersremmers in Eede en Aar denburg. De bloembakken in Eede komen er niet, dat was redelijk snel duidelijk. De rem mers in de Peurssenstraat lever den meer gespreksstof op. Voor al omdat de fracties van de WD en Gemeentebelangen ge zamenlijk een voorstel hadden ingediend om alle drie de rem mers weg te halen. Onveilig, hinderlijk, maar vooral schade lijk voor de gemeentekas, de overige wegen en vooral voor de naam Aardenburg. „We plaat sen wel welkomsborden aan het begin van onze gemeente, maar als de toeristen eenmaal bij ons binnen zijn, dan lijkt het wel of we ze willen weren," merkte WD'er J. Dees op. „De naam van Aardenburg wordt dan aangetast en dat zullen de men sen met snel vergeten. Twee verkeersremmers worden nu weggehaald, zo werd don derdagavond besloten. Dat veel toeristen op zondag via de Peurssenstraat richting Sluis koersen zal de heer Dees ook met ontgaan zijn. Nu zal blijken of die ene resterende verkeers remmer inderdaad een toeris tenremmer zal zijn. Dat zou de nieuwe gemeente Sluis-Aarden- burg toch niet goed uitkomen. Zou de heer Dees straks toch nog gelijk krijgen of wordt die ene verkeersremmer, die Dees toch weg wilde hebben, een stemmenremmer? Meestal agg' achter 'n pint zit mee ouw maots int stammenee oort'r deur d'n band meest over de daogelukse dingen gepraat eeh. Alleen Levien die durf wel 's wa dieper te graoven, nou en dan. Zo vroogtij overlest: Free, de seizoenen, wa vinde gij daor nou van? Wa d'èn kik daor van te vinnen Levien, ze zijn d'r nou emaol. En we zijnt al zo lank gewend, we vinnent maor eel normaal. We zummen d'r ons maol mee moeten doen, peisde gij da d'ook nie Ik kant wel anders willen, maor da luk mij vast nie zo een-twee-drie. „Da bedoel'k nie! Ik bedoel: wa d'ijj gij nou 't liefst van al? 1st de winter, t'voorjaor, de zomer of d'n baomes die ou t'meest beval?" Ge zie wel: Levien ist'r enen die a d's wa wijjer deurdink niewaor? Al ettij da gelukkug nie vele meer as een of twee keren op ejaor. IJ bleef aonouwenKom nou's mee ouw billen bloot! Ik wed: t'voorjaor! Agg' ouwen 'of weerouder zaoi keu toen en de duiven zitten weeral volop klaor? IJ zatt'r flink neffest: t'achterjaor da's bij mij echteluk faveriet. Binnen ouw krantjen lezen, twint at buiten reget da d't giet! At mistug is, de ivjèreld lekker klein en g'oor ost nergest geen lawijt; allenug n'n boot die blaos, oft geronk van n'n trekker in de polder eel wijd. Anders ne sturm, die mee veel geweld last de pannen vant dak fluit en dagge dan in ouw bed lig, lekker werm en diep weggedoken in ouw kuit! Da's mijn weer Levien, d'n baomes mee al zij kracht en al t'gevallen blad. Maor, docht'k, da gaonk aon ouwen neus nie angen, wa d'is mij dat! „Ge slaote naogel op zijne kop, Levien t'voor jaor! Oe keuj't zo raoien?" „WA mensekennus eeh,en grootsug zattij op zijne stoel te draoien. Dat is me nog nooit overkomen. Zojuist ben ik van de veerboot naar Perkpolder gestapt met 25 piek meer in mij n portemonee dan ik bij het instappen in Kruiningen bij me had. Dat komt zo. Meer dan een jaar geleden, de vorige maal dat ik overstak, schijn ik vijftig gul den te weinig teruggekregen te hebben van Jan van achter het buffet. Jan ken ik al jaren. En Jan kende mij, zoals hij alle vaste gebruikers kent, opper vlakkig. Een jaar geleden dus, schijnt hij me vijftig gulden te weinig te hebben teruggegeven na het be talen van een koffie-zwart. Het was me niet opgevallen, maar hij weet zeker dat ik het was. Het kan best, want één van mijn vele slechte eigenschappen is dat ik slap ben met geld. Jan wel. Hij heeft me, vertelde hij net, die bewuste dag nog gezocht, maar ik scheen al naar het autodek vertrokken te zijn. Dus heeft Jan die vijftig piek geduldig bewaard, meer dan een jaar lang. Tot hij me weer zag en me de vijftig piek terug wilde geven. Ik heb beschaamd de helft maar geaccepteerd, en de andere helft in de fooienpot laten doen. Mensen zoals Jan zijn er dus ook nog m deze wereld. Hij zou een flinke op slag moeten krijgen van zijn baas, want wat hij doet, is zo zeldzaam tegenwoordig: eerlijk is eerlijk. GEMAK dient de mens. Dat moet ook de cassière van Albert Heijn in Terneuzen gedacht hebben, toen deze week een klant aan haar verscheen. Nuf fig liet ze haar blik over het mandje op de rolband glijden. Er lagen twee artikelen in. „Wilt u die voortaan uit het mandje halen?" was haar drin gend verzoek. Niet bepaald ge neigd daaraan te voldoen, infor meerde de klant of het erg ver moeiend was om toch zowel het bosje wortelen als het stukje ■vlees eruit te halen. „Nou. als dat twintig keer per dag ge beurt wel," nufte zij verder. De klant had inmiddels'spijt dat hij niet wat meer had gekocht. Om de voor de hand liggende reden, maar ook omdat hij dan mischien een 'airmile' had ge kregen. Eentje was al genoeg. zaterdag 26 november ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u 10 u. ds. P. Sol (HA). Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u ds. J. Engelheer Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. W. Verdouw. zondag 27 november HERVORMDE KERKDIEN STEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u ds. H. Valk (HA). Axel: 10 u ds. C. Hoogendoorn. 17 u. ds. C. Hoogendoorn (SOW- dienst in Ichtuskerk). Biervliet: 9.30 u ds. J.v.d Schee. Breskens 9.30 u. ds. Mietus (ge- zam. dienst in Vrij. Evang Kerk). Cadzand: 9.30 u. ds. Houwaart Groede: 9.30 u. ds. v.d. Sar (HA), do. 1/12: 19 u adventsvesper. Hoek: 10 u. dhr. M. Rouw, 19 u. dhr. A den Ouden. Hontenisse: 9.30 u. ds. A. de Meij Mecima Hoofdplaat: 10 u. dr. C Lecomp- te, Brasschaat. Hulst: 11 u. mw. C. Don, Graauw. Nieuwvliet 10 u. dhr J. Sinke. Oostburg: 10 u. ds. M. Lorier (SOW-dienst in Herv. Kerk). 19 u. Oecum dienst in Geref Kerk. Philippine: 10 u. ds. Boersma. Sas van Gent: Zie Philippine. Schoondijke 9 30 u. ds R. Blo kland (SOW-dienst in Geref. Kerk, HA) Sint Anna ter Muiden: 11 u. ds. Houwaart. Sluiskil: Zie Philippine. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. F.v. Vliet; (Goede Herders- kerk); 10 u ds. D. de Best. 11.30 u jongerendienst. 19 u. ds. M. Heijting (Opstandingskerk) 9 u. ds. D. Koelman. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u ds. J. Boersma, Terneuzen. Waterlandkerkje: 11 u ds. v.d. Sar (HA). IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders. Zuidzande: Zie Oostburg. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 en 17 u. ds. R.v. Elde- ren. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 u. ds. D de Best. (Opstan dingskerk): 10.30 en 16 u. ds. A. Bosch. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9 30 u. ds. L. Mietus. Oostburg: 19 u. ds. M. Lorier. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blo kland (HA). GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. A. van Essen, Drachten. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Sou man. Terneuzen: 10.30 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u leesdienst. Woensd. 30/11: 19.30 u ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: ('t Kruispunt): 10 u. br. Joh. Wulffraat. Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. dhr. R. Bogaerts. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9.30 u. ds. E. Seppe, Hoogland. Retranchement: 11 u. ds. J. van de Hoek, Oostburg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Middelburg 10 u. gezam. dienst Vlissingen: 9.30 u. mevr. C. de GRauw-Steyl. Goes: 10 u. ds M. Postema. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Mana Hemel vaart, zat. 19 u., zond 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10 30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u IJzendijke - H Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10 30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 10.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper, zat 19 u. Boschkapelle H. Petrus en Paulus zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie. zat. 19 u. Hengstdijk H. Catharina. zond. 9.30 u Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande H Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.30 u. Koewacht - H. H Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H Joseph, zond. 9 u Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 11.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 11.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat 1.9 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Triniteitskerk). zat. 19 u. Verre zen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pas torie te bereiken OOST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. L Verver. Hulst, tel. 01140-13167. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pastor A. de Nijs, tel. 01152-1382 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. J Eggermont, tel. 01158-51882 of 01150-88000. Aflevering 383 - Onder het zilveren kapsel van de 88-jarige Brigitta Donker-de Groot schuilt ene opmerkelijk geheugen voor de liedjes van weleer. Wie kent de melodie van onderstaand versje? Liedjes als deze, zo deelt mevrouw Donker ons mee, werden vroeger graag op school en op bruiloften gezongen. Haar bijdrage aan 'Hé ja, dat ken ik! heet: - Tot zover een brief waarin de melodie van een liedje gevraagd wordt. We weten echter met wie de afzender is en dus ook niet waar we mevrouw Donker-de Groot moeten lokaliseren. Waar schijnlijk stonden naam en adres van de schrijver/schrijfster op de envelop, maar die is op het kantor van de krant weggegooid. Desalniettemin ondersteunen we het verzoek: wie kent de melodie van: JANTJES VUILE VINGERTJES Onder de wol, het hartje zo vol, zit snikkend kleine Jantje Jantje is boos en rusteloos woelt hij in zijn ledikantje. Zijn handjes zijn vuil; hij groef een kuil in de tuin. Moesje heeft hem beknord: Dat mocht Jantje niet doen en zij gaf hem geen zoen. Nu zingt hij als hij slaperig wordt: Refrein: „Tien kleine, vuile vingertjes aan twee handjes, zwart als roet." Tien kleme, vuile vingers waarmee hij veel ondeugends doet. Twee grote, dikke tranen biggelen langs zijn wangen neer. En hij fluistert zacht, half in slaap: „Moeder, Jantje doet 't nooit meer!" Ook de moeder droomt. Zij ziet beschroomd aan de hemelpoort klein Jantje. Stil blijft hij staan. Dan klopt hij aan met het kleine, vuile handje. De engel die het hoort opent de poort en zegt: „Jantje, kom binnen mijn kind! Zijn je handjes ook zwart - wit als sneeuw is jouw hart...." Dan ontwaakt moeder plotseling en vindt: Refrein: Tien kleine, vuile vingers, die haar al strelen in 't gelaat. Tien kleine, vuile vingers, vergeving vragend voor het kwaad. Zij wil ze niet meer missen en vol liefde drukt ze aan haar hart die tien klein, vuile vingertjes en twee handjes, vuil en zwart. Refrein: Pegam.

de Stem | 1994 | | pagina 21