Hockeyers na pauze langs India 'Voor het geld hoefde het niet' Eltingh woedend na eerste verlies Trainersruil nieuwe impuls voor Oranje 'Eer prijs is bi Fonny Van der Lee zegt af voor NK judo UITSLAGEN standen "Nieuwe PSV-trainer Dick Advocaat herkent de signalen in zijn jungle Robby de 1 DE STEM SPORT Advocaat legt geschil met Van Hanegem bij KNVB twijfelt over jeugd WK Gullit: 'Oranje? Nee, bedankt...' Guus Hiddink verplicht zich tot EK-kwalificatie met Nederlands elftal DE STEM sportnieuws KORT Geurts huilt bij eerste bob-zege Erik Breukink blijft Paul Merson geeft cocaïnegebruik toe Nieuwe regels in de maak Rijvers kritiseert Ronaldo BADMINTON HANDBAL BILJART PAARDESP0RT DAMMEN GEWICHTHEFFEN GOLF SCHAATSEN SPORTPRIJSVRAGEN, VOETBAL VOETBAL Zaterdag Zeem ATLETIEK ZATERDAG 26 NOVEMBER 1994 Bj Sydney (anp) - Het Neder lands mannen hockeyteam heeft ook de tweede wed strijd op het WK in Sydney in winst omgezet. Oranje ver sloeg India vrijdag met 4-2 (1-1). Door de overwinning nam Nederland ongeslagen de leiding in groep B. De zege kwam gisteren niet zon der slag of stoot tot stand. India was een tegenstander van kali ber. „Van zwaar kaliber," oor deelde aanvoerder Delissen. „Van het soort dat wij in maan den niet tegenkwamen." Hij deelde zijn ploegmakkers een compliment uit dat ze het karwei tot een goed einde brachten. „De ploeg hield zich met verve over eind. We stonden regelmatig on der grote druk, maar bewaarden altijd het overzicht. Er ontstond nooit paniek." Nederland startte nerveus tegen de Indiërs. Vooral op het mid denveld en aanval lag het tempo te laag, waardoor Oranje zelden gevaarlijk werd. Toch nam Oranje de leiding. In de 28e minuut verlengde Taco van den Honert duikend een vrije slag van Delissen. In eerste instantie raakte hij doelman Subbiah, in de rebound tikte hij de bal op het plankier, 1-0. Zes minuten later was het gelijk. Invaller Fe- reira benutte de derde strafcor- ner van de Indiërs, 1-1. Na de pauze schakelde Oranje over op het eigen systeem. De ploeg bewoog agressief over het veld en zette India in de eigen verdediging vast. Dat resulteer de in een stormloop op het doel van Subbiah. Uitblinker Klein Gebbink maakte in de 42e mi nuut 2-1 uit een vrije slag van Bovelander. Twaalf minuten la ter verdubbelde De Nooijer de voorsprong door een vrije slag van Bovelander in te tikken, 3-1. Met 3-1 leek de wedstrijd gelo pen, maar Nederland kwam be drogen uit. De zevenvoudig olympisch kampioen schakelde een tandje hoger en zette de ploeg van Oltmans onder zware druk. Arbiter Sana uit Japan gaf India een stfafbal, waaruit Ah med zeven minuten voor tijd India terugbracht in de wed strijd, 3-2. In de hectische-slotfase bracht Van den Honert zijn ploeg in veiligheid uit de tweede straf- corner, 4-2. UITSLAGEN Groep A: Pakistan - Spanje 3-1 (1-0). Stand: Pakistan 2-4 (6-1), Australië 2-4 (4-1), Engeland 2-3 (1-0), Spanje 2-1 (1-3), Wit-Rusland 2-0 (0-3), Argentinië 2-0 (1-5). Groep B. NEDERLAND - INDIA 4-2 <1-1). 28. Van den Honert 1-0, 34. Fereira 1-1 (sc), 42. Klein Gebbink 2-1, 54. De Nooijer 3-1, 63. Ahmed 3-2 (sb), 68. Van den Honert 4-2 (sc). Scheidsrechters: Deo (Spa), Sana (Jap). Toeschouwers: 1500 Gele kaart (5 min. straf): 48. Poortenaar. Strafcorners Nederland: 2, India: 5. NEDERLAND: Jansen; Van Pelt, Jazet, Poortenaar (64. Delmee) en Klein Gebbink; Brinkman, Delissen en Bovelander; Veen, Van den Ho nert en Van Wijk (24. De Nooijer). INDIA: Subbiah; Smgh, Mishra, Al- drin en Ahmed; Varkey, Felix en Saneev Kumar; Mukesh Kumar, Pil- lay en Aranha (25. Fereira). Vliegen- de*wissels: Riyaz, Aranha, Somesh. Overige uitslagen groep B: Duits land - België 6-0 (4-0), Zuid-Korea - Zuid-Afrika 0-0. Stand: Nederland 2-4 (12-3), Duits land 2-3 (7-1), India 2-2 (4-4), Zuid- Afrika 2-2 (1-1), Zuid-Korea 2-1 (0-2), België 2-0 (1-14). Eerstvolgende wedstrijd van Neder land: zondag: Nederland - Duits land. Van onze verslaggever Chris van Nijnatten Den Haag - In de nacht van vrijdag op zaterdag zit Dick Advocaat eindelijk thuis. Hij is de hele avond wegge weest. De horeca in Den Haag maakt aanstalten om de deuren op slot te doen. „Maar mij hebben ze daar niet gezien," zegt de aanstaande coach van PSV. Heeft-ie zijn overstap niet gevierd dan? „Vier ik weieens wat dan?" Nog één interlandje, thuis tegen Luxemburg, en dan gaat Advo caat naar De Herdgang. Nu de kogel door de kerk is, wordt hij, vlak voor het slapen gaan, over vallen door een gek gevoel. „Geen spijt natuurlijk, dat zou belachelijk zijn. Nee, gewoon een mengeling van gevoelens. Ik beleef die stap heel bewust." De suggestie dat hij wel erg gemakkelijk weg kon bij de KN VB en dus misschien wel niet meer zo gewenst was in Zeist, die maakt hem kwaad. „Dat is toch een gelul zeg. Staatsen (sec tievoorzitter KNVB, CvN) is ge woon misleid door zijn eigen eerlijkheid. Hij kon niet meer terug, in zijn opvatting. Hij werd op 4 november door de voorzit ter van PSV gebeld en heeft dat netjes aan me verteld. Hij reken de er helemaal niet op dat ik zou happen, zag het slechts als zijn morele verplichting mij van dat telefoontje op de hoogte te bren gen. Maar toen ik mijn interesse toonde, heeft hij de ontwikkeling niet meer terug willen draaien. Zo fatsoenlijk is die man." Het verraste de bondscoach ab soluut niet dat PSV hem zag als opvolger van Aad de Mos. „Je kunt het in mijn omgeving na vragen, ik zei onmiddellijk na het ontslag van De Mos: Let op, die komen, PSV komt bij mij terecht." Dat lijkt pedanterie maar Advocaat herkent de rook- en klopsignalen in zijn jungle. Dat Jan Wouters zijn voorkeur voor Ron Spelbos snel kenbaar maakte, deerde de Hagenaar niet. „Dat lag genuanceerder dan het in de kranten kwam," meer wil-ie er niet over kwijt. Is het de geur van het grote geld, die hem naar Eindhoven gelokt heeft? Naar verluidt verdient hij bij de KNVB een tonnetje of zes, PSV zou hem een miljoen gebo- Eindhoven (anp) - Dick Advo caat, nu nog bondscoach van de KNVB, heeft zijn controverse met Willem van Hanegem uit de wereld geholpen. Tijdens een re cent bezoekje aan de Kuip kon hij de grootste onvrede bij de trainer van Feyenoord wegne men. Van Hanegem haalde vorige week fel uit naar Advocaat. Vol gens de Kromme nam de Hage naar de internationals van Feye noord niet serieus. Ook klaagde hij over het feit dat de bonds coach zich vrijwel nooit in Rot terdam liet zien. '„Van Hanegem heeft tegen mij gezegd dat zijn kritiek niet per soonlijk was bedoeld," lichtte Advocaat toe. „Die uitleg van hem heb ik geaccepteerd. Op 'mijn beurt heb ik toegegeven, dat ik de laatste tijd te weinig bij Feyenoord ben geweest. Maar dat kwam, omdat ik vond dat Van Hanegem in het openbaar te kritisch was over het Nederlands elftal. Alles is nu echter verge ven en vergeten." Dick Advocaat (rechts) staat samen met PSV-voorzitter Bill Maeyer de pers te woord. Zeist (anp) - De KNVB twij felt over deelneming aan het WK voetbal voor spelers on der 19 jaar, van 11 tot 26 maart in Nigeria. De bond is niet overtuigd van de veilig heid in het Afrikaanse land en weet dat sommige clubs hun spelers niet graag aan het UEFA-elftal afstaan in die periode. Het bondsbe- .stuur neemt maandag een be slissing. Tijdens het evenement in Nigeria spelen Ajax en Feyenoord in de Europa Cup en loopt de compe titie gewoon door voor andere belangrijke leveranciers als Twente en PSV. De KNVB zal zich bij zijn uiteindelijke beslis sing richten op het advies van de huidige bondscoach Advocaat, die het UEFA-elftal 'erbij doet'. Voorzitter Staatsen van het sec- tiebestuur betaald voetbal wilde niet inhoudelijk ingaan op dat advies. De KNVB heeft zich nog niet verdiept in mogelijke strafmaat regelen van de FIFA in het geval de KNVB het geplaatste elftal weigert uit te zenden. den hebben. „Over bedragen praat ik niet, maar voor het geld hoefde ik het niet te doen, eerlijk niet. Ik ben er bijna niets mee vooruit gegaan." Speelt het af koopsommetje een rol? „Ik zal het anders zeggen: Als ik alleen naar het geld gekeken had, dan had ik bij de KNVB niet weg moeten gaan. Dat is sterk hè. Meer zeg ik niet." Is-ie er dan zo weinig op vooruit gegaan? Hij lacht. „Nou, ik krijg binnenkort een mooie audio-in- stallatie van Philips, echt waar, onderdeel van de overeenkomst. Maar daar deed ik het niet voor uiteraard." Waar dan wel voor? „Dat is duidelijk, een cluppie .trainen, een grote club, daar lag mijn ambitie." Die ambitie heeft Advocaat nooit onder stoelen of banken gestoken. Maar vanwaar dan het afdwingen van een vier jarig contract bij de bond? „Ik heb dat helemaal niet afgedwon gen, dat is een misverstand. De bond bood me aan om voor twee of vier jaar te kiezen, nou toen heb ik voor vier jaar gekozen." Waarmee hij voeding geeft aan de opvatting, dat hij altijd voor zekerheid kiest. „Maar wie doet dat niet dan? Wat is daar mis mee? Ik heb dit jaar bij de bond een contract getekend, omdat er op dat moment geen topclub vrij was. Daarna heb ik me met mijn hele ziel en zaligheid op het Nederlands elftal gestort." Zijn band met de internationals gold mogelijk als de belangrijk ste kwaliteit van de bondscoach. Voor hem gingen ze, als het echt moest, door het vuur. Daarom is de thuiswedstrijd tegen Enge land het hoogtepunt van zijn carrière in Zeist. In die inter land, op 13 oktober 1993, uitslag 2-0, plaatste Oranje zich offi cieus voor het WK in Amerika. „Ik kreeg toen veel kritiek, in een blad stonden wel vijf anti- Advocaat stukken. Men wilde me afschieten, maar dat pakte voor hen totaal anders uit. De spelers zijn als één blok achter me gaan staan. Dat deed me heel veel." Wie zo'n contact heeft met zijn spelers, zal ze moeilijk kunnen verlaten. „Valt wel mee," zegt de aanstaande PSV'er, „als ze er waren, vlak voor een interland, dan was ik erg close met de internationals. Buiten die perio des om niet. Nee, ik heb mijn FOTO ANP plan om weg te gaan ook echt niet getoetst aan de mening van de spelers van het Nederlands elftal, zover gaat de relatie niet." Wat PSV straks van hem mag 'verwachten, laat Advocaat nog in het midden. „Ik wil PSV met een duidelijk elftal verantwoord aanvallend laten spelen. Maar hoe? Ik denk daar nog over. Voorin kunnen we in ieder geval niet spelen zoals bij Oranje, daar heeft PSV de spelers niet voor." En wat straks de inbreng van Rijvers mag zijn, dat blijft een onbesproken onderwerp. „Over mijn relatie met Rijvers beant woord ik geen enkele vraag." Hij wil de interim-coach niet voor de voeten lopen. Zondag is hij bij PSV-Feyenoord niet in het Philips-stadion. Genua (anp) - Ruud Gul lit beschouwt het Neder landse elftal als voltooid verleden tijd. Ook nu de KNVB Guus Hiddink als bondscoach heeft aange steld, met wie hij in het verleden prettig samen werkte bij PSV. Gullit maakte een paar keer zijn rentree in Oranje, maar verliet afgelopen zomer het trainingskamp voor het we reldkampioenschap. Hij was het ondermeer niet eens met de tactiek. Hoe die ook ver andert onder Hiddink, Gul lit zal niet meer terugkeren. „Nee, bedankt. Ik heb in derdaad een goede relatie met hem, maar ik zal me niet meer beschikbaar stel len voor Oranje. Ik ben wel blij voor Hiddink. Hij is vooral een kundige trainer, met wie het Nederlands elf tal blij mag zijn." Door Roel Frissen Jakarta - Ingehouden woede straalde van zijn gezicht. Hij vloekte, sloeg de bal met een wilde klap voor zich uit en smeet uit pure frustratie zijn racket op de grond. Terwijl Paul Haarhuis koel en gela ten de eerste nederlaag op het wereldkampioenschap accep teerde, was de pil voor Jacco Eltingh onverteerbaar. De tennisser uit Heerde baalde er verschrikkelijk van dat de Zweden Jan Apell en Jonas Bjorkman gisteren een abrupt einde maakten aan hun mooie serie van zeven ongeslagen wed strijden tijdens het WK-dubbel- spel (4-6, 6-4, 6-2). Een uur na afloop van de partij was Eltingh nog steeds ontroost baar. „Ik ben in mijn tenniscar rière nog nooit zo ziek geweest van een nederlaag. Het kan er bij mij niet in dat we al twee keer in belangrijke wedstrijden van die jongens hebben verloren. Het is het steeds net niet. Dat vind ik frustrerend. Eerder deze week hebben we nog samen met Apell en Bjorkman gelachen tijdens een voetbalpartijtje. Nu had ik ze maar al te graag van de baan geveegd." Het was een troost voor Eltingh en Haarhuis dat hun pijnlijke nederlaag geen uitschakeling be tekende. Vandaag mogen ze het in de halve finale opnemen tegen de Australiërs Todd Woodbridge en Mark Woodforde, geduchte tegenstanders van wie ze tot dus ver vier keer hebben gewonnen en drie keer verloren. Dat de Nederlanders nog steeds in de race zijn voor prolongatie van de titel danken ze mede aan Sergio Casal en Emilio Sanchez. In hun laatste groepsduel bundelden de twee veteranen van het gezel schap nog een maal hun krach ten en sloegen met bravoure Grant Connell en Patrick Gal- braith, de directe concurrenten van Eltingh en Haarhuis, uit het toernooi: 3-6, 7-6, 6-2. Voordat Eltingh en Haarhuis aan hun laatste groepswedstrijd begonnnen, wisten ze dat de winst van één set voldoende zou zijn voor plaatsing bij vier beste teams. Aan alles was te merken dat dit hoopgevende vooruit zicht de concentratie niet ten goede kwam. Nadat de Neder landers in minder dan een half uur de eerste set in hun voordeel hadden beslist, vervielen ze steeds meer in fouten. UITSLAGEN Rode groep: Apell/Björkman (Zwe/5) - Eltingh/Haarhuis (Ned/1) 4-6 6-4 6-2, Casal/Emilio Sanchez (Spa/8) - Connell/Galbraith (Can/ VSt/4) 3-6 7-6 6-2. Eindstand: 1. Apell/Bjorkman 2 ze ges, 1 nederlaag, 2. Eltingh/Haar huis 2-1, 3. Casal/Emilio Sanchez 1-2, 4. Connell/Galbraith 1-2. Witte groep: Woodforde/Wood- bridge (Aus/2) - Black/Stark (Zim/ VSt/3) 6-3 6-4, Adams/Okhovski (Aus/Rus/6) - Nijssen/Suk (Ned/ Tsj/7) 6-3 7-6. Eindstand: 1. Woodforde/Wood- bridge 3-0, 2. Adams/Olhovski 2-1, 3. Black/Stark 1-2, 4. Niissen/Suk 0-3. Halve finales: Woodbridge/Wood- forde - Haarhuis/Eltingh, Adams/ Olhovski - Apell/Bjorkman. Door Henk Mees Zeist - „We hebben het niet gezocht, maar dit is wel het minst slechte moment om van coach te wisselen," zei Jos Staatsen, de voorzitter van de KNVB-sectie betaald voetbal gisteren, sprekend over de af lossing van Dick Advocaat door Guus Hiddink bij Oran je. De hoop dat de trainersruil het Nederlands voetbalelftal nieuwe impulsen geeft, was lichtelijk voelbaar op de dag dat Hiddink zijn opwachting maakte in Zeist. „Ja, we zijn natuurlijk teleurge steld in de resultaten van de twee laatste wedstrijden (gelijke spelen tegen Noorwegen en Tsje chië), maar dat was geen reden om naar een andere bondscoach uit te kijken," stelde Staatsen. Twee weken geleden polste Staatsen bij Hiddink de belang stelling voor Oranje na de eerste flirts van PSV met Dick Advo caat. Het seintje hing voor Hid dink kennelijk al in de lucht. Kort tevoren had de nieuwe bondscoach aanbiedingen van zowel de Japanse topclub Grampus Eight als van de En gelse grootmacht Tottenham Hotspur afgewezen. Na enkele dagen aftasten konden de zaken vervolgens geregeld donderdag avond met Hiddink worden af gehandeld. Gezeten naast voorzitter Staatsen sprak Hiddink gister middag in Zeist wel over zijn eerste doel. „Als we ons niet plaatsen voor de EK-eindronde van 1996, ben ik niet geslaagd. Ik ga verder: Nederland heeft voldoende kwaliteit om verplicht te worden op de eindronde een goed figuur te slaan, iets te pres teren." Vanaf 1 januari krijgt Oranje onder Hiddink in elf maanden tijd nog zes kwalificatiewedstrij den af te werken. Na de eerste drie duels staat Nederland op de derde plaats. Vanuit poule vijf plaatst nummer een zich zeker voor het EK, van de zeven num mers twee in de poules promove ren er zes. „De situatie is niet honderd pro cent gunstig, maar met een mix van meer strijd en tactisch ver antwoord spel moeten we verder zien te komen," betoogde Hid dink, die als voetballer minder temperament had dan Advocaat maar als coach andere accenten aanlegt. Tijdens het WK opperde de in Spanje en Turkije gelouter de Hiddink al dat Oranje harts tocht miste. Op 18 januari gaat de Achter hoeker bij de KNVB écht aan de slag, met de oefeninterland Ne derland-Frankrijk op 18 januari in Utrecht. De eerste EK-klus volgt op 29 maart tegen Malta. „Het is in het voordeel van de nieuwe bondscoach dat hij zich in alle rust kan inwerken. Dick Advocaat heeft de voorbereiding voor de wedstrijd tegen Luxem burg al ter hand genomen. Daar om is het beter dat hij dat werk tot half december voltooit," al dus Staatsen, die twee weken geleden persoonlijk Advocaat in seinde over de interesse van PSV. Staatsen: „Bill Maeyer (voorzit ter van PSV) belde me op met de vraag of hij met Advocaat mocht gaan praten. 'Ga je gang, maar ik denk dat je weinig kans hebt', zei ik. Toen ik Dick daarover inseinde, bleek hij toch interesse ,te hebben in PSV. Hij heeft nog nooit een grote club getraind en wilde die kans nu niet laten lopen. Soms kom je voor zulke keuzes te staan. Ik heb het zelf meegemaakt toen ik net ander half jaar directeur-generaal op het ministerie van Binnenlandse Zaken was en ineens burgemees ter van Groningen kon worden. Dan is het moeilijk nee zeggen," vertelde Staatsen. Van onze verslaggever Rijen - Monique van der Lee zal vandaag niet deelnemen aan het Nederlands kampioenschap judo dat in de Maaspoort in Den Bosch wordt gehouden. De Rijense zwaargewicht ligt met griep in bed. Gisteravond namen Van der Lee en haar clubcoach Peter Ooms de definitieve beslissing om af te zien van de titelstrijd. „Dinsdag is het begonnen. Keelpijn, misselijk en 's avonds flink koorts. Maandagavond heb ik voor de laatste keer getraind. Daarna ben ik in bed gekropen. Deze week ook weinig gegeten. Ik ben wel een paar kilootjes kwijt," aldus de Rijense judoka die uitkomt in de klasse boven 72 kg. „We hebben echt zo lang mogelijk gewacht met een beslissing te nemen, maar in haar conditie is het onmogelijk om op de mat te komen," aldus Peter Ooms. „Iemand die tegen de 40 graden koorts heeft, kun je geen kampioenschap laten draaien. Dokter Pijman die onze judoka's medisch begeleidt en de huisarts van Monique, Van Ardennen, hebben haar onderzocht. Monique kan dit kampioenschap wel missen, want het telt toch niet echt mee in de selectieprocedure voor het Europees kampioenschap." Ook vorig jaar werd het nationaal kampioenschap beroofd van een échte finale in de klasse boven 72 kg. Toen meldde Angelique Seriese zich kort voor de wedstrijd af met een hamstringblessure. Seriese, nog maar net hersteld van een knieblessure, zal vandaag in Den Bosch wel van de partij zijn. Calgary - De kampioen in het bedenken van uitvluchten na piislukte races stond gisteren huilend langs de bobslee-baan in Calgary. Rob Geurts won met zijn nieuwe remmer Marcel Weiten de eerste wedstrijd in de strijd om de Amerika Cup. De Nederlander liet nationale teams van Canada en de Verenigde Staten achter zich. Uitslag: 1. Geurts/Welten (Ned) 1.55,34 (57,71-57,63), 2. Canada n 1.55,45 (57,64-57,81), 3. Canada II 1.55,53 (57,67-57,86), 20. Glas/Berg (Ned) 2.01,16 (1.00,54-1.00,62). Madrid/Kalmthout - Erik Breukink is akkoord gegaan met een aangepast contract voor een jaar bij de Spaanse wielerformatie ONCE, waar hij de afgelopen twee jaar twee miljoen gulden per seizoen ontving. Die tijd is voorbij, hoewel hij niet hoeft te klagen. „Het salaris is aanzienlijk teruggebracht, het is nu beduidend minder dan de helft," klonk het openhartig. Londen - Paul Merson, de gerenommeerde aanvaller van Arsenal en Engeland, is het afgelopen jaar verslaafd geweest aan cocaïne. Dat geeft de 26-jarige spits, wiens transferwaarde ruim tien miljoen gulden bedraagt, toe in een vraaggesprek met de Daily Mirror van gisteren. Geneve - De Internationale Autosport Federatie (FIA) over weegt nieuwe regels in te voeren, waardoor de strijd om de wereldtitel in de formule 1 niet meer beslist kan worden door een crash. Een botsing tussen Michael Schumacher en Damon Hill tijdens de Grand Prix van Australië bracht de wereldtitel twee weken geleden op fortuinlijke wijze bij Schumacher, die in Adelaide een voorsprong van een punt op de Brit verdedigde. De FIA overweegt het gebruik van reservewagens in de toe komst toe te laten.' Rijders zouden dan na een crash de race kunnen vervolgen in hun tweede wagen. Eindhoven - Kees Rijvers, tot de komst van Dick Advocaat op 15 december interim-trainer van PSV, heeft vrijdag de vloer aan geveegd met Ronaldo. Rijvers, die al eerder hevige kritiek had op de 18-jarige Braziliaan, con stateert bij het 'wonderkind' vooral een gebrek aan conditie. „Het is met Ronaldo pappen en nathouden tot de winterstop. In de rustperiode zal hij toch eens ernstig aan zijn conditie moeten werken, want zijn basisconditie is op dit moment beneden alle peil. Ik kan daar op dit moment weinig aan doen, want we spelen in te korte tijd te veel wedstrij den. Ik ben al blij als hij daaraan fit kan beginnen." Glasgow. Open Schotse kampioen schappen. Mannen, enkel, eerste ronde: Jo hansson (Zwe/5/8) - Kuijten (Ned) 18-17 15-8. Kwartfinales: Magnus- son (Zwe) - Pelupessy (Ned) 15-11 15-11. Mannendubbelspel, eerste ronde: Michels/Van Soerland (Ned) Lundgaard/Stavngaard 18-13 15-9. Tweede ronde: Michels/Van Soer land - Ossenbrink/Mitteldorf (Dui) 15-2 6-15 15-7. Derde ronde: Antro- pov/Zvev (Rus) - Michels/Van Soer land 11-15 15-4 15-7. Gemengddubbel, eerste ronde: An- tonsson/Crabo (Zwe/1) - Michels/ Jakoesjeva (Ned/Rus) 15-5 15-12. (Wal), Woodland (Aus) 139, 5. Riley (Aus), Allenby (Aus) 140, 7. Calca- vecchia (VSt), Teravainen (VSt), Ba ker (Eng), Van de Velde (Fra), King (Aus) 141, 102. en uitgeschakeld Van der Velde (Ned) 152. Haarlem. Haarlemse Handbal Week, mannen, derde dag. Nederland - Italië 18-17 (11-9). Doelpunten Nederland: Van Olphen 5, Klein Gansey 4, Schuurs, Höl- scher, Kersten en Portengen 2, Ter Mors 1. Scheidsrechters: Seis en Kronenborch (Bel). Toeschouwers; 1400 (uitverkocht). Andere uitslag: Egypte - Turkije 28-23 (11-13). Gorssel. NK bandstoten. Eerste ronde: Ter Braak - Adrichem 125-89/19 beurten, Van Silfhout - Van Beek 125-120/31, Bongers - Polman 125-29/8, De Bruijn - Volle- berg 125-79/20. Tweede ronde: Van Silfhout - Volleberg 125-119/19, De Bruijn - Adrichem 122-125/21, Ter Braak - Polman 125-104/27, Bon gers - Van Beek 125-24/13. Stand: Bongers 2-4, Ter Braak 2-4, Van Silfhout 2-4, De Bruijn 2-2, Adrichem 2-2, Volleberg 2-0, Pol man 2-0, Van Beek 2-0. Den Haag. Wereldkampioenschap, zeventiende ronde: Baljakin (WRu) - Burleson (Sur) 1-1, Valneris (Let) - Clerc (Ned) 1-1, Merins (Dui) - Wes- selink (Ned) 0-2, Milsjin (Oek) - Schwarzman (Rus) 1-1, Gantwarg (WRu) - Tsjizjov (Rus) 2-0, Ba (Sen) - Durdyev (Toe) 2-0, Alias (NAn) - Koeperman (VSt) 0-2, Cissé (Fra) - Galasjov (Rus) 1-1, NDiaye (Sen) - Wiersma (Ned) 1-1, Aman (Ivo) - Jansen (Ned) 1-1. Stand: 1. Valneris 25, 2. Baljakin 22, 3. Ba, Gantwarg en Wiersma 21, 6. N'Diaye en Schwarzman 20, 8. Koe perman en Tsjizjov 19, 10. Aman, Clerc en Wesselink 18, 13. Jansen 17, 14. Merins 15, 15. Cissé en Milsjin 13, 17. Galasjov 12, 18. Dur- dyev 11, 19. Burleson 10, 20. Alias 7. Istanbul. WK. Mannen, tot 99 kg. Tweekamp: 1. Syrtsov (Rus) 417,5 kg (wr/trekken 192,5/ stoten 225,0), 2. Tregoebov (Rus) 405,0 (185-220), 3. Ribaltsjenko (Oek) 395,0 (177,5-217,5). Trekken: 1. Syrtsov 192,5 (wr), 2. Tregoebov 185, 3. Grigorian 180. Stoten: 1. Syrtsov 225,5 (wr), 2. Tregoebov 220, 3. Ribaltsjenko 217,5. Vrouwen. Klasse tot 83 kg. Tweekamp: 1. Urrutia (Col) 237,5 kg (trekken 105/stoten 132,5), 2. Chen Shu-Chih (Tai) 235 (105/130), 3. Acikgoz (Tur) 220 (100/120). Trekken: 1. Urrutia 105,5 kg, 2. Shu-Chih 105, 3. Acikgoz 100. Stoten: 1. Urrutia 132,5 (wr), 2. Shu-Chi 130, 3. Acikgoz 120. Sydney. Open Australische, stand na tweede dag: 1. Ogle (Aus) 137 slagen, 2. Grady (Aus) 138, 3. Parry Maastricht. CSI. Springconcours in 2 fasen, tabel A, na barrage: 1. Rozier (Fra) RoccoV Baiko 0-0-30,61, 2. Vandoorne (Bel) Une des Pipet 0-0-30,94, 3. Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana Zigeunerin 0-0-31,20, 4. Voorn (Ned) Jewel's Brown Boy 0-0-31,77, 10. Van der Vleuten/Vink Especiale 0-0-37,29, 14. Eras/Collezione Cesaro Uppy d'Espoir 0-0-40,85, 19. Lansink/ Bollvorm's Libero H 0-0,50, 2| Raymakers/Visa Riviera Z 0-4-35,03, 27. Tops/Operette La Sil- la 0-4-46,67, 30. Geerink/LBH Joly Roger 0-7. Springconcours, tabel A, 1,50 m: 1. Vandoorne/Une des Pipet 0-134,38 seconden, 2. Ma thy (Bel) Quel Plan- tero 1-149,67, 3. Laarakkers (Ned) Belladonna 4-129,79, 9. Munster huis/Jaguar Kiwi 8-139,58, 10 Harmsen/Bogie Look TDK 8,50. Dressuur, ktir op muziek: 1. De Kok/Facet 43,91, 2. Van der Hey- den/Chopin P 41,81, 3. Albera/Gre- gor 40,99, 4. Engbrocks/Dimitn 39,42. Kiel. CSI. Springconcours, tabel A, 1,45 m: 1- Weinberg (dui) Ferdinand 48,96,2. Nieberg (Dui) Zirkana 50,22, 3. Lu ther (Dui) Lagretto 004 50,63, 8, Roelof Bril (Ned) Bollform's Barb 54,38. Loting wereldbekerwedstrijden Berlijn, 1500 m. Mannen: Schreuder-Ayonagi Hersman-Johansen (Noo), Straat- hof-Söndral (Noo), Zandstra-Spid- mann (Dui), Ritsma-Tonat (Dui). Vrouwen: Thomas-Trapeznikova (Rus), Zijlstra-Belsi (Ita), De Jong; Nozaki (Jap), De Loor-Gavrusj (Oek). Toto 46a. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: o winnaars, f. 1342,80. Eerste divisie. FC Zwolle - TOP Oss 1-1 (0-1)- Schaap 0-1, 58. Koorman Scheidsrechter: Van Huiten. Tot schouwers: 3.650. Gele kaarten: Maaskant, Buisman (FC Zwolle), U* Jong, Hesp (TOP). Duitse Bundesliga: VF1 Bochum- Bayer Uerdingen 2-1, Werder Bre- men-Schalke'04 2-1. Schotland: Rangers-Aberdeen 1-°- 0 VERVOLG VAN SPORT B 1 Een Twents internaat voor komende voetbalprofs ziet niet zitten. „Achterhaald, zal mensen deden vroeger hun I deren naar internaten, omda geen tijd hadden om ze of voeden. Houd die jongens f thuis. Wat PSV doet met internaat van ze, gebeurt eigenbelang. Het gaat ze om geld dat zulke ventjes vertef woordigen en niet om het bel van het kind. Ze wilen die je aan zich binden om er zo' mogelijk, zowel technisch ah Van onze medewerker Fred R Schoondijke - Robby c schor. De trainer/spel Schoondijke ondervindt en van het feestje, dat van de eerste periode West-Zeeuws-Vlaamse winnen. „De eerste prijs is binnen, n onze zegehonger is nog verre gestild," stelt de 34-jarige B siaander, bezig aan zijn twe en tot nu toe uiterst succesv seizoen aan de Molenkreek. alghele titel zou toch een mi bekroning zijn. Dat is toch altijd de hoofdprijs. Het kar dit moment schijnbaar niet pot. Dus nog even doorgaan.' Slechts twee verliespunten lijk tegen Terhole en Jong bon) en na tien wedstrijden ongeslagen met een doelsr van 33 voor en 3 tegen. Muijnck; „Het is eigen gemak lijk verlopen tot nu toe. All tegen Volharding uit hebben gemazzeld. Legio kansen, wel, maar in de slotfase had we een dubieuze goal nodig overeind te blijven. Op dat ment heb je het geluk van ploeg die bovenaan staat. Ik het trouwens in de voorbereic al in de gaten dat we aan prijzentafel zouden mo plaatsnemen. De oefenduels ven het al aan. Onder meer tej Terneuzen, toch drie klassen ger spelend, werden we n< weggespeeld. We verloren met 4-2, maar organisatori zat het goed. Alleen kort voor de compet was de 7-1-nederlaag tegen zendijke een bittere pil, maa heb de jongens ingepompt Van onze atletiekmedewerke Terneuzen/Graauw - Tc Strijdonk is zaterdag 26 vember ongetwijfeld tu het publiek te vinden da Zeeuws-Vlaamse trimlc klassieker Terneu Graauw volgt. Hij wot 1980 de eerste editie, lange tijd de enige Zeei Vlaamse winnaar, tot van de Griendt vorig jaar naam op de erelijst schree De inmiddels 47-jarige Ter zenaar moest een aantal geleden de competitie we rugklachten vaarwel zej maar de polderwegen tl Terneuzen en Graauw zulli zijn geheugen tot in lengte dagen blijven hangen. Zijn 1 resse voor het lopen is ever gebleven. Zo af en toe pak zelfs nog een aantal kilom tjes mee, maar de echte com tie is verleden tijd. „Toch je niet raar opkijken als ik eens een trimloopje meepik.' Als de dag van gisteren ka zich zijn zegetocht van Ter zen naar Graauw nog heri ren. Het slijk in de polders hoort bij deze klassieker, traditiegetrouw eind nove; op de kalender staat. Toen het eveneens vies, mistroi weer. Mistflarden hielden dc irizon schuil. De polderw zijn steeds bedekt met slijk, oorzaakt door de nijvere riërs die net de suikerbieter het land hebben en hun lanc en winterklaar hadden gema Strijdonk: „Het was toen j starten bij het zwembad in neuzen. Zo'n zestig deelne

de Stem | 1994 | | pagina 10