"Zwembad in 1995 nog open' Toch toestemming voor Welgelegen om camping om te bouwen UITSLAGEN Unaniem advies van Oostburgse commissie Openbare Werken aan wethouder: Toneelliefliebbers brengen 6Beeld van een man' RT ORT 4 wijzigen nauwelijks t Sluiskil omer PvdA 1 Zeeuws groen DE STEM ZEELAND C4 Ouderavond op school Breskens Postduivenhouder Van Hee had uitstekend vliegseizoen Romantisch concert in Knoldie Koffiebonen voor J. Boogerd-Quaak Zeeuwse Landschap legt werk uit in Retranchement WD en Gemeentebelangen: 'Alle verkeersremmers weg' NOVEMBER 1994 C3 gepaard met luide klap- Verontruste mensen bel de politie. Die kon ieder- gerust stellen daar er be- ■e wat lawaai verder geen gevaar in welke vorm ook bestond. Het bedrijf het euvel bovendien snel ;r controle. der invloed euzen - De politie van .euzen heeft gisternacht es verbaal opgemaakt te- een 35-jarige inwoner uit plaats De man reed met personenauto over de Bel- 'Straat en werd verdacht het rijden onder invloed 'ehouden. Hij kreeg een dijk rijverbod opgelegd en ier een transactiebedrag geboden tot het betalen 320 gulden boete. dio gestolen tdorpe - Van een aan de ersverkorting te Westdor- geparkeerde vrachtauto dinsdag de radio- en tele- lantenne afgebroken. Van ernieling werd bij de poli- in Oost-Zeeuws-Vlaande- aangifte gedaan door een arige man uit Westdorpe. drijfstennis rneuzen leuzen - Gevos zegevierde 6-2 over Paal en Perk in 'erneuzense bedrijfstennis- ripetitie. Alleen in het he- dubbel was Paal en Perk cesvol via een 9-4-zege van Cobben en Paul de Kort Jan van Dam en Stanny k. In het damesdubbel inen voor Gevos Brigitte chepper en Tilly de Kort 10-3 van Janny Nouwen/ ole Cobben. De mixed pels Tilly de Kort/Jan van n en Brigitte de Schepper/ nny Vink versloegen Nicole Sric Cobben (11-5) en Jan- Nouwen/Paul de Kort SLAGEN le 1: Smit-Trend 5-3. tie 2: Paal en Perk-Gevos 2-6. le 3: Van Kouteren-Sabina le 4: Verlinde-Arnen 0-8 lebben gisteren de voorge- kiezingen van Provinciaal jzigingen aanvaard. De top e Dek werd gisteravond in zen tot lijsttrekker. am gisteravond uit op een 21e ats en steeg daarmee vier atsen in vergelijking met de werp-lijst. Stoffels heeft ove- ;ns al aangekondigd te probe- via voorkeurstemmen een ats in de Staten te verwerven, definitieve CD A-lijst: 1. Dek pelle), 2. Coppoolse (Middel- g), 3. Sandee (Kamperland), Vederhoed (Dreischor), 5. Van es (Westdorpe), 6. Ramondt hoondijke), 7. De Looff ts), 8. Westerveld (St.—Phi- land), 9 Poppelaars (Veere), Buijs (Goes), 11. Berrevoet rkwerve), 12. Pronk (Vlissin- i), 13. Dijkhuis (Terneuzen), Brus (Terneuzen), 16. Van k (Hontenisse), 21. Stoffels nemuiden). en zesde plaats de hoogste ididatenlijst van de PvdA iale Staten op 8 maart. De teren een lijst met zestien Zeeuws-Vlaamse inbreng op lijst bestaat verder nog uit iria Le Roy uit Vogelwaarde e) en Joost Klaver (14e). Partij van de Arbeid is in de idige samenstelling van Pro- ïciale Staten met negen men- vertegenwoordigd. Drie van Piet de Nooijer, Joop Rood- lurg en Harm Venekamp, lie- eerder al weten geen zetel in nieuwe Staten te ambiëren. ehouden met het beproeven ider gebruik van chemische Deze vorm van onderhoud arbeidsuren. nemers tot het project Gifvrij nwerking tussen de firma uit iale werkvoorziening voor de de benodigde kennis en de ling, als specialist in arbeids- mkracht. en gifvrije manier onderhoud n een plaquette krijgen van de ;roep streeft ernaar uiteinde- m de provincie Zeeland te vrije werkmethode willen de lere provincies introduceren. DONDERDAG 24 NOVEMBER 1994 Van onze verslaggever Oostburg - De eigenaar van Cam ping Welgelegen in Cadzand-Bad krijgt van de gemeente Oostburg waarschijnlijk toch toestemming zijn camping om te bouwen. Een meerderheid van de gemeente raadsfracties in de commissie Planolo gie schaarde zich gisteren niet achter het voorstel van burgemeester en wet houders de aanvraag van Welgelegen af te wijzen. Eigenaar De Keuninck wil zijn camping in de Vlamingpolder ombouwen tot een terrein met rond tachtig recreatiewo ningen en een klein gedeelte 'luxe-cam ping', met voorzieningen als een tennis baan, squashbanen en een speeltuin erbij. Twee maanden geleden trok De Keu ninck zijn plan in toen B en W van Oostburg vonden dat de bouw van meer dan duizend recreatiewoningen, die al in uitvoering zijn genomen of als pro jecten in de pijplijn zitten, de behoefte de komende jaren ruimschoots dekt. Om die reden weigerde het college mee te werken en daar is het gemeentebe stuur nog altijd niet van afgestapt. De Keuninck verdedigde zijn aanvraag gisterochtend nogmaals in de commissie Planologie. Hij wees erop dat zijn cam ping aan vernieuwing toe was en zich in het licht van een toekomstige gezonde bedrijfsvoering moest richten op andere wensen van de toerist. Aan zijn plan zat bovendien een be langrijk winstpunt, namelijk dat van het seizoensverlengende effect door de aanwezigheid van vakantiebungalows. Zijn aanvraag kreeg unanieme instem ming van de fracties van CDA en WD. De woordvoerder van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) deelde de voorzitter van de commissie, burgemeester J. Kruize, mee dat de meningen binnen zijn groepering verdeeld waren. Van de zes D&T-raadsleden zou de helft De Keuninck wel medewerking willen ge ven, zo leerde navraag na afloop van de vergadering. A. Verhage, de vertegenwoordiger van D66, twijfelde en bracht in de commis sie nog geen advies uit. Maar ook hij liet na afloop van de bijeenkomst weten waarschijnlijk in de gemeenteraadsver gadering toch voor het plan van De Keuninck te stemmen. De enige fractie die zonder meer tegen het plan was en de zienswijze van het college deelde, was die van de Partij van de Arbeid. Een rekensommetje leert dat De Keu ninck zo waarschijnlijk een nipte meer derheid van de Oostburgse raad voor zijn plan heeft gewonnen. Met de stem men van het CDA (twee), de WD (drie), D66 (één) en twee van D&T zou De Keuninck dan met negen van de zeven tien stemmen van de raad toestemming krijgen voor de omvorming van zijn camping. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg moet alles in het werk stellen om het zwembad in Schoondijke tenminste volgend jaar nog open te stellen. Dat unanieme advies kreeg wethouder C. Bolijn-Hertberger gisterochtend van de commissie Openbare Werken. Het college kondigde in een voorstel aan dat zowel het bui tenbad in Schoondijke als dat in Breskens nu definitief dicht moesten omdat het financieel niet langer verantwoord was de zwemvoorzieningen open te hou den. Vanuit de Schoondijkse bevol king kwam een verontwaardigde reactie van de dorpsraad. Giste rochtend was een van de be stuursleden afgevaardigd om er in het spreekrecht bij de com missie voor te pleiten het bad niet te sluiten. De dorpsraad wil het zwembad behouden, vertelde het bestuurslid. „Want het is onlogisch onze kinderen op de fiets naar het zwembad van Oostburg of Breskens te laten rijden." Wethouder Bolijn legde daarna nog maar eens uit dat er bijna een miljoen gulden nodig is om het bad weer open te kunnen stellen. Dat geld is nodig om de voorziening aan te passen aan de eisen die de inspectie voor de milieuhygiëne stelt. Voor 1 no vember moest de gemeente daar gehoor aan geven. Maar omdat de gemeente twee jaar geleden Van onze correspondent Breskens - Morgen, vrijdag, wordt op de openbare basis school van Breskens de algemene ouderavond gehouden met als thema 'Kind en televisie'. Na de agendapunten komt me vrouw I. Smit, pedagogisch me dewerkster van de schoolbege leidingsdienst van Hilversum en oud-leerkracht van de obs aan het woord. Zij geeft een uiteen zetting over de effecten van tele visieprogramma's op de gedra gingen van kinderen. De ouder avond begint om 20.00 uur. gekozen heeft voor de bouw van nieuwe zwembaden in Oostburg en Breskens, en die volgend jaar gereed zijn, wilde de gemeente dat enorme bedrag niet meer in het zwembad investeren. De raadsleden in de commissie zochten een tussenweg. J. Pro voost (WD) wilde weten hoeveel het zou kosten het Schoondijkse bad volgend jaar nog open te houden zonder de vereiste aan passingen. Ook de vertegen woordigers van CDA, PvdA, D66 en Dorpsbelangen en Toerisme wilden graag antwoord op die vraag. Volgens wethouder Bolijn kon de gemeente geen ontheffing krij gen van de aangescherpte mi lieuregels. „De overgangsperiode liep tot 1 november. Dan moest het bad aangepast zijn of dicht. Maar de waterkwaliteit in Schoondijke was niet slecht, dus misschien valt er nog te onder handelen." Bolijn hield de commissieleden wel voor dat er niettemin een aardig prijskaartje hangt aan het openhouden van het zwembad tot de nieuwe zwemaccommoda- tie in Oostburg gereed is. Anderhalve ton is hoe dan ook nodig om de scherpe betonran- den van het bad aan te smeren, het trottoir bij het zwembad te verbeteren en nog wat kleinere technische aanpassingen te doen. Voor de exploitatie is vijftigdui zend gulden nodig, zodat de openstelling van het zwembad volgend jaar alles bij elkaar toch nog twee ton kost. Bijkomend probleem is verder nog dat de privatisering van de tennisvereniging in Schoondijke met een jaar wordt uitgesteld. Deze vereniging maakt gebruik van voorzieningen van het zwembad en de gemeente kan pas serieus in de slag met de tennisclub als het bad definitief dicht gaat. Van onze duivensportmedewerker Oostburg - Met recht kan gesteld worden dat de Oostburgse post duivenhouder R. van Hee kan terugblikken op een uitstekend vliegseizoen 1994. Hij won dit jaar bij de plaatselij ke postduivenvereniging De Snelvliegers het generaal kam pioenschap. Uitzonderlijk is ook dat zowel de drie beste oude Van onze correspondent Knokke - In verband met het 37-jarig bestaan van het koor Cantabile wordt zater dag 26 november in de H.- Hartkerk te Knokke een ro mantisch concert gegeven. Aanvang 20.30 uur. De solisten zijn sopraan Ri- na Marteijn-Goossens, so praan Ingrid Santy, mezzo Sabrina Deschacht en bari ton Leendert Bakker. Het gemengd koor Cantabile treedt op onder leiding van Jacques Maertens en met medewerking van het Or- keste de Chambre de Wallo nië onder leiding van Jean- Francois Camberlain. Op het programma komen voor Ydille voor snaarorkest van Leos Janacek, Messe in C van Anton Brückner, Son te voor Orkest van Giacchi- nino Bartholdy en Vier Composities van Felix Men- delssohn-Bartholdy. Bij de mfo-toerisme te Knokke zijn kaarten in de voorver koop voor 400 Belgische franken. In 1992 hield de jeugd van Schoondijke al een actie toen bekend werd dat het bad op termijn definitief zou moeten sluiten. Wethouder A. Thomaes dook toen een kistje op met de symbolische geldkraan. foto wim kooijman alsmede de drie beste jonge as- duiven op zijn hokken zitten. Kampioenschappen 1994 Vitesse oude duiven: 1. R. van Hee, 2. M. Zeegers-Verstraete, 3. T de Poorter en zoon. Midfond oude duiven: 1 R. van Hee, 2. J de Smet, 3. M. Buijsse. Dagfond oude duiven: 1 A. de Wever en dochter, 2. T. de Jonge, 3. R. van Hee. Overnachtfond oude duiven: 1. G. Tas, 2. T. de Jonge, 3 H. Vandevelde en zoon Vitesse jonge duiven: 1. R. van Hee, 2. J de Smet, 3. W Prenen Fond jonge duiven: 1. R. van Hee, 2. J. de Smet, 3. M. Zeegers-Verstraete. Na- vluchten: 1. W. Prenen, 2. M. Zeegers- Verstraete, 3. R. van Hee. Generaal kampioenschap: 1 R. van Hee, 2. J de Smet, 3. M. Zeegers-Verstraete, 4 W Prenen, 5. T. de Jonge. 6. T. de Poorter en zoon, 7. J Simpelaar, 8. C. Bron, 9 M. Buijsse, 10. A. de Wever en dochter. Van onze verslaggever Oostburg - J. Boogerd-Quaak, lid van het Europees Parlement namens D66, neemt morgen de koffiebonen in ontvangst die met de actie 'Europa open voor eer lijke koffie' binnengebracht zijn. Deze actie van de Wereldwinkels in Oostburg en Breskens is on derdeel van een pakket voorstel len van de wereldwinkels aan het Europees Parlement maatre gelen te nemen voor rechtvaar dige koffieprijzen voor koffie boeren in ontwikkelingslanden. De bonen zijn bijeengebracht door consumenten die de' actie steunden en behalve hun hand tekening in het Bonenboek een koffieboon in een mok of vaas deponeerden. Mevrouw Boogerd-Quaak neemt de bonenboeken en de koffiebo nen 30 november mee naar het Europees Parlement in Brussel om daar de doelstellingen van de actie te ondersteunen. Ze krijgt de bonen en boeken om 16.00 uur overhandigd in de Wereld winkel aan het Raadhuisplein in Oostburg. Retranchement - De dorpsraad en inwoners van Ret ranchement hebben kritiek op en vragen over het werk van de stichting Het Zeeuwse Landschap. Daarom houdt de dorpsraad in samenwerking met de stichting een bijeenkomst in dorpshuis d'Ouwe Schoole. René Beijersbergen van het Zeeuwse Landschap houdt daar morgen eerst een praatje over het werk van de stichting. Daarna is er voor de aanwezigen gelegenheid hem vragen te stellen en met hem in discussie te gaan over de werkwijze van het Zeeuwse Landschap. De kritiek van de Retranchementse bevolking op het werk van de stichting richt zich vooral op het kappen van de bomen die op de vestingwallen staan. Dat de bomen in een keer worden gekapt en niet in verschillende fasen, stoort veel mensen uit het dorp. 'Zoals de wallen er nu uitzien, zijn ze een gedrocht', is een gehoorde klacht. Een ander kritiekpunt is het leegpompen van de veste zonder dat iemand in Retranchement daar tevoren van op de hoogte wordt gesteld en weet waarom dat nu precies nodig is. De bijeenkomst van de dorpsraad en het Zeeuwse Landschap begint om 20.00 uur. De dorpsraad hoopt in de uitnodiging aan de bevolking op een zinvol gesprek en meer duidelijkheid en wederzijds begrip. 'Onveilig, schadelijk en hinderlijk' Van onze correspondent Aardenburg - Niet twee, zoals het college wil, maar alle drie verkeersremmers in de Peurssenstraat moeten weg. Ze zijn onveilig, schadelijk en hinderlijk voor verkeer, gemeentekas en bewoners. Dit schrijven de al gezamenlijk optrekkende fracties van .Ge meentebelangen en WD in een voorstel aan de raad van Aar denburg, die vanavond bijeen komt. Voor de verkeershinder die in deze straat word ondervonden moet in het kader van duurzaam veilig, samen met de bewoners, een andere oplossing gevonden worden. Het is een van de drie voorstel len die richting raad zijn ge stuurd. Het tweede betreft het idee om alles in het werk te stellen de ventweg, die langs de weg Oost burg-Aardenburg komt, ten noorden van de weg te leggen. Door de ventweg, zo stellen de fracties, dreigt de rust in het kleine Draaibrug ernstig ver stoord te worden. Bovendien ontstaat overlast op het kruis punt van Draaibrug. Het derde voorstel is het ver pachten en verkopen van ge meentegrond weer tot de be voegdheid van de gemeenteraad te maken. Daaraan gekoppeld is het verzoek de pachtzaak, die in de vorige raadsvergadering aan de orde is geweest, alsnog in de raad te brengen. Van onze correspondente Eede - De Toneelliefhebbers uit Eede brengen dit jaar voor de twaalfde achtereen volgende keer een voorstel ling op de planken. Dit jaar is gekozen voor het blijspel 'Een beeld van een man', ge schreven door J. Hemmink- Kamp. Het toneelstuk speelt zich af in de werkkamer van de barones. Zij heeft haar hart verpand aan de beeldende kunst, hoewel de verstrooide baron haar ook niet geheel koud laat. De laatste kun staankoop van de barones is een beeltenis van Napoleon, waar zij zelfs bedienden voor zoekt om hem te bewaken en verzorgen. Het liefst moet dat een echtpaar zijn. Er dient zich een aantal gegadigden aan. De butler heeft naast zijn werk voldoende oog voor de lieftallige secretaresse. De tuinman, de kok en de keu kenmeisjes weten eveneens van wanten en ook de naaste familie doet een aardige duit in het zakje. Of dat Napoleon allemaal ten goede komt, is nog maar de vraag. De Toneelliefhebbers brengen het blijspel zaterdag 3 en 10 december. De voorstellingen be- De Toneelliefhebbers tijdens een repetitie in een scène uit 'Een beeld van een i ginnen beide keren om 20.00 uur in de Hof van Eede. De deuren zijn vanaf 19.30 uur open. Kaar ten zijn daar te koop of op verschillende verkoopadressen in Aardenburg en Eede. foto wim kooijmafj Voor de leden van de Zonne bloem is er zaterdag 26 novem ber al een voorstelling. KAARTINGEN Axel - Kaartclub Ons Genoegen, vijfde kaart wedstrijd, seizoen 1994-'95. Bieden zonder roem. 1. Elsa de Kaijser, 2. Peter Assel- man, 3. Leen de Kraker. Stand: 1. Leen de Kraker, 210 punten, 2. David Messaadi, 202, 3. Jozef van de Bos, 201 punten. Jokeren: 1. Miep Hamelink, 2. Marian den Beer, 3. Truus de Pooter. Stand: 1. Wim van Smaalen, 137 punten, 2. Golda Martinu, 3. Lilan van Ham, beiden 115 punten Oostburg - Najaarscompetitie Bridge Sociëteit Oostburg. A- lijn: 1. Fermont/Van Opdorp, 2. Kupfer/De Zwart, 3. Te Beek/ Brasser. B-lijn: 1. Rijk/Vriendts, 2. Geense/Verwilst, 3. Luteijn/ Hoogkamer. Hulst - Zaal De Lieve, 45 deelne mers. Bieden: 1. L. Verstraeten, 2. J. de Rijke, 3. A. Picavet, allen Hulst. Nieuw-Namen - Bij Nico: 1. W. de Maayer-A Thieleman, 2. F. Blommaert-H. van den Eede, 3. G. de Maayer-E. de Koning. Nieuw-Namen - Cafe De B°urs: 1. E. de Caluwaert-F. de Kmdt, 2. R. Uythenhouwen-F. de Witte, 3. W. van de Gucht-J. de Witte. Clinge - Zaal Malpertuus, 24 personen. Bieden een tegen drie: 1. P. van Itegem, 2. J. Seghers, 3. E. Danckaert. Oostburg - Oostburgse Bridge club, zaal 1'Ambassadeur, vrije wedstrijd, 22 paren. Groep A: 1. Langedijk-De Ruyter, 2. Christi- aansen-Pielaet, 3. Van Ast-Ba- rendregt. Groep B: 1. echtpaar De Badts, 2 Gernaert-Lako, 3. De Ruyter-Van Wanrooy. Lamswaarde - Brigeclub Lams waarde, derde wedstrijd competitie. A-lijn: 1. Biesbroeck- Goossen, 2. Aarts-Smulders, 3. Nieland-Timmermans. B-lijn 1. Aarts-Van Puyvelde, 2 Kerck- haert-Vael, 3. Seton-Van Om- bergen. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, vijftig personen. Bieden: 1. A. van Aerden, 2. C. Smit, 3. O. de Jaeger. Jokeren: 1 mevrouw De Wit, 2. mevrouw Coone, 3. me vrouw Bode. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 34 personen. Bieden: 1. J van de Velde, 2. H. Coalone, 3 J Seton. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. mevrouw Vereecken, 3. mevrouw Ferket Terhole - Zaal Staminee, zestien personen Jokeren: 1. M. de Waal, 2. L. Melonders, 3. mevrouw Schalje. Bieden: 1. mevrouw He- melaar, 2. J. Brouwers, 3. me vrouw Lucasse. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 24 personen. Bieden: 1 E. Bracke, 2. mevrouw Tilleman, 3. Th. Bolssens. Jokeren: 1. me vrouw De Bruyn, 2. mevrouw Giesen, 3. A. van Vooren Hulst - Zaal De Lieve, 45 perso nen Bieden: 1 L. Verstraeten, 2 J. de Rijk, 3. A. Picavet. Graauw - Gemeenschapshuis, negentien personen. Jokeren: 1 A. de Bruyn, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Van Eerden burg Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, 26 personen. Bieden: 1. mevrouw Hemelaar, 2. N. Goos- sen, 3. mevrouw Goossen. Joke ren: 1 W van Smale, 2. mevrouw De Schepper, 3. mevrouw Ver schuren. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 22 personen. Bieden: 1 mevrouw De Vos, 2. R. van de Branden, 3. P de Nijs. Jokeren: 1. A van Vooren, 2 mevrouw Van de Lee, 3. mevrouw Van de Kelen. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, 24 personen. Bieden: 1. me vrouw Poppe, 2. A Timmerman, 3. mevrouw Elegeert. Jokeren: 1. mevrouw De Wit, 2. mevrouw Saeye, 3. mevrouw De Pan. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 32 personen. Bieden: 1. C Inghels, 2. A. de Vlieger, 3. M. van Hove Hulst - Zaal De Kroon, 44 perso nen. Jokeren 1. mevrouw De Block, 2 F Buys, 3. R. Rodrigo. Bieden: 1. W. Rombout, 2. J. Bogaert, 3. A. de Bruyn St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, zestien personen. Bieden: 1. J. Schenkels, 2. Th. de Vet, 3. mevrouw Hermans. Graauw - Gemeenschapshuis, 23 personen. Bieden: 1. A. Picavet, 2. P. de Caluwé, 3. mevrouw Van Hooye. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 38 personen. Bieden: 1. A. Jansen, 2. Th. Bos, 3. T. Tieleman. Jokeren 1 mevrouw Domines, 2. me vrouw De Waal, 3. mevrouw Ro- yirigo. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Bieden: 1. P. Dierickx, 2. R. Audenaerd, 3. A. Wille. Axel - Gregoriuscentrum, 36 per sonen. Bieden: 1. A. van Esbroek, 2 E. Marcus, 3. F Vink. Kloosterzande - Zaal De Kastan je, 26 personen. Jokeren: 1. R. Verschuren, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrouw De Waal-de BooV Bieden 1 Th. Neve, 2. L. van Goethem, 3. A. de Bruyn. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, veertien personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. E. Otjes, 3. C. Herman. Axel - Zaal Boemerang, 42 per sonen. Bieden: 1. W. Moelker, 2. F. den Beer, 3 J. van Heese Jokeren: 1. mevrouw Ysebaert, 2. mevrouw De Rijk, 3. L. de Fey- ter. Sluiskil - Zaal Dallinga, 78 per sonen. Bieden: 1 J de Schepper, 2. C. de Smit, 3. mè vrouw Destombes. Jokeren: 1. mevrouw Tieleman, 2. mevrouw Scheele, 3. mevrouw Dubbeldam. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 62 personen. Bieden: 1. J. Piersen, 2. A. de Kort, 3. L. van Goethem. Jokeren: 1. F de Kort, 2 L. van Cadsand, 3. mevrouw Rietjes. Clinge - Zaal De Landbouw, 48 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw De Beer, 3. mevrouw Acke. Bieden. 1. me vrouw De Winkel, 2. P. Haulez, 3. P. Praet. Sluis - Dorpshuis, 58 personen. Bieden. 1. mevrouw De Smit, 2. M. Beerens, 3. J. Mussche Joke ren: 1. J Eversdijk, 2. A. van Iwaarden, 3. mevrouw Van Unen. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 43 personen. Bieden: 1 J de Cock, 2. Th. de Rijk, 3. A. Man- naert. Jokeren: 1 mevrouw Van Gutscoven, 2. mevrouw Van Heese-Reyns, 3. mevrouw Vink. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Bieden 1 P. Sa- man, 2. J. Hermes, 3. mevrouw De Cock Jokeren: 1. mevrouw Crombeen, 2. mevrouw Bosman, 3 P. de Waal. Breskens - Zaal 't Zonneke, 31 personen. Bieden: 1. P. Cruson, 2. Ch. van Aart, 3. T. van Oostende. Jokeren: 1 A. Patijn, 2 D. Schoones, 3. A. Harms. Hulst - Zaal De Kroon, 56 perso nen. Bieden: 1. J. van de Hendel, 2. W. Rombout, 3 F. de Block. Jokeren: 1. J. Himbrechts, 2. M. Haulez, 3. mevrouw De Block. Zaamslag - Café Het Wapen van Zeeland, kaartclub DW, tiende ronde in bieden zonder roem, meetellend clubkampioenshap 1994. 1. A. Overdulve, Terneuzen, 2. P. van Doom, Stoppel dijk veer, 3. P. Wissel. Stand: 1. N. Knol, 472 punten, 2. J van Doorn, 461, 3. A. de Zeeuw, 444 punten. SCHIETINGEN Heikant - Gemeenschapscentrum 't Heike 30 schutters. Hoge vogel: E Fierens-Lokeren, le zijvogel: B. Dankaert-St. Jansteen, 2e zij vogel: J. Martens-Koewacht. Extra hoge vogel: R. Schalkens- Heikant. Meeste kleine vogels (4): A. Tieleman-Verrebroek. Ovezande - Bar R2, Zeelandia, 34 schutters. Wip 1: hoge vogel: J Boelens, Willem Teil; eerste zij vogel: W. de Jonge, Spes Nostra, tweede zij vogel: J. van Steenber gen, Willem Teil; eerste klep: L. Rentmeester, tweede klep: H. Boonman, Willem Teil; derde klep: W. Fijaars, Spes Nostra; vliegende vogels: W. bek en T van Beers, beiden Spes Nostra. Wip 2: eerste hoge en eerste zij vogel: J. Boelens, tweede hoge vogel: H. Boonman, tweede zijvo gel: J Rentmeester,, derde zijvo gel: T. van Beers, grootste aantal (11): N. Schouwenaar, Juliana. Kloetinge - Ravenstein, 45 schut ters. Wip 1: eerse hoge vogel: J. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: N Schipper, .St.-Andries; eerste zijvogel: J. Doene, Victo ria; tweede zijvogel: J. Lansen, Ravenstein; derde zijvogel: L. van Dijke, St.-Sebastiaan; vierde zij vogel: J. Repkes, Victoria; vlie gende vogels: A. Clarijs, ADLM en P Meeuwse, St.-Sebastiaan. Wip 2 eerste hoge vogel: J de Bruin, St.-Andries; tweede hoge vogel: J Lansen, eerste zijvogel: J Repkes, tweede, derde en vier de zijvogel: J de Bruin, St.- Andries. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, zestien schutters. Hoge vogel: A. Cocqheyt, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (5) B Verschoten. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 23 schutters, koningsschieting. Ko ning: G. Baart, eerste minister: J. Baart, tweede minister: J. de Boer. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, dertig schutters. Hoge vogel. L. Fierens, eerste zijvogel: R. Schal- kens, tweede zijvogel: H. D'Hondt, grootste aantal (5): J Suy Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 33 schutters. Hoge en tweede zijvogel: R. Bogaert, eerste zijvo gel: F. D'Hooghe, grootste aantal (4): J. de Gucht en P de Doey. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 23 schutters. Hoge vogel: R. D'Hondt, eerste zijvogel: G Baart, tweede zijvogel: E. Baart, grootste aantal (4): J. Suy Walsoorden - Zaal Rue du Nord, achttien schutters. Hoge vogel: Th. de Kort, beide zijvogels. A. de Waal, grootste aantal (14): H. de Gucht. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 44 schutters. Hoge vogel: M. van Hoeke. eerste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: F. Rot tier, grootste aantal (5): G. Rot- tier. Koewacht - Zaal 't Hoekske, zes tien schutters. Hoge yqgel: R. Martens, eerste zijvogel: tË. de Kort, tweede zij vogel en grootste aantal (4): J. Lijbaart. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, 94 schutters Wip 1: eerste hoge vo gel: P. de Klerk, tweede hoge vogel: Th. Tieleman, eerste zijvo gel: L. van Poucke, tweede zijvo gel: J van Keeste, derde zij vogel: R. van Haver, vierde zijvogel: J. Ferket. Wip 2: eerste hoge vogel: S. Vlamink, tweede hoge vogel: R. Beelaert, eerste zijvogel: G. Cocqheyt, tweede zijvogel: T. In ghels, derde zijvogel: E. Ongenae, vierde zijvogel: B Kojac. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, zestien schutters. Hoge vogel: E. Hulshout, eerste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: P. Ne ve, grootste aantal (6): mevrouw De Kort. IJzendijke - Zaal Les Amies, achttien schutters Hoge vogel verloot, beide zijvogels: A. Blaakman, grootste aantal (4): A. Claeys. - KOERSBAL St.-Jansteen - KBO, De Waran de: 1. C. Verweij, W. de Windt en Th Kmts, 2. A. van Remoortere, 3 M. van Bunder. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 24 personen 1. H de Gucht/L Kint, 2. G. Cornelis- sens/L. Neve, 3. A. de Waal/H. Baart. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: 1. M. Taelman, 2. E. Burm. Mat 2: 1. M. van Vlierbergen, 2. E. Burm Clinge - Zaal Malpertuus, KBO, 22 personen. Mat 1: C. van Gij- sel/R. de Block, 2. P. van de Broeck. Mat 2: 1. S. Govaert/A. Buys, 2. L. van Hoeyland/J. Spit- ters. Westdorpe - Zaal Concordia, 23 personen Mat 1 1. R. Janssens/ E. Dhaene, 2. R. Spuessens/L. Audenaerd. Mat 2: I.E. de Smet, 2. R. van Hecke/C. de Smet. Axel - Gregoriuscentrum, veer tien personen: 1. G. Antheunis, 2. E. Snoek, 3. G. Braun. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, twaalf personen: 1. mevrouw Va le/F de Kort, 2. mevrouw De Bruyn/L. Coone, 3. B. Rammeloo/ mevrouw Coone. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. A. Mannaert/ M. van Landegem 2. J Schrau- wen/T. van Vooren, 3. A. Rottier/ R. Reyns-de Kort. Zuiddorpe Zaal 't Kaaike, GOW: 1. J. la Heyne/R. Kempe, 2, A. de Mey/C. Wijnacker, 3. A. van Damme/M. van der Sijpt. Heikant - Zaal 't Heike, KBO, 35 personen. Groep 1: 1. P. Ringoot, 2. L. Ferket. Groep 2: 1. A. Bae- yens, 2. M. Ferket-de Beule. BOLLINGEN Aardenburg - Wedstrijd met 92 personen: 1. M den Dekker-A Haverbeke-P. Verstringe-G. van Hove, 2. G Pieters-F. Sa vat-A. van de Walle-W Rogiers, 3. L. Voet-R. de Rocker-R. van Rie-G. Vermeersch. Aardenburg - Wedstrijd met 72 personen: 1. R Dhooge-N. de Dekker-L Rijckaert-J. de Buck, 2. D. Taillie-L Roets-A. Breijae- rt-P Verstringe, 3. W. Scheele-C. van Landschoot-G. van Hove-R. Goethals. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, achttien personen. Hoge vogel: verloot, rechter zijvogel: F. Sera- rens, linker zijvogel: K. Engels- bel, grootste aantal (7): A. Val- ckx. k

de Stem | 1994 | | pagina 21