'Zw Terneuzen saneert vuile grond College wil niet meewerken aan sloop flats Alvarezlaan 01150 - Toch toe SPORT POLITIE LUX F I!K°0P mm WÊÊÊÊ Unaniem a Postduivenlioi had uitstekenc Afdelingen CDA wijzigen kandidatenlijst nauwelijks Fini de Pauw uit Sluiskil hoogste nieuwkomer PvdA Bodem aan Mozarthof en Schuberthof wordt voor zes ton schoon gemaakt U*E HERenhu.^. RPonf^tb.ouw aww 2zJL*^y m 18380 bouwbedrijf fmotec b.v. mm DE STEM ZEELAND DE STEM Ouderavond op school Breskens Romantisch concert in Knokke IN HET KORT RAPPORT Poging tot overval op wisselkantoor Gemeentebestuur Terneuzen twijfelt over onderbouwing woningbouwvereniging Overeenkomst over gifvrij onderhoud Zeeuws groen Zeven geweren om door gevaarlijke wijk te varen Goederen niet ingeklaard Gat in Aya wordt deze week gedicht Dagcentrum 't Trefpunt in Terneuzen officieel open Korenavond Westdorpe Bromfietser gewond b.v, ROOSEVELTLAAN 8 - T»,u SL.—X Rooseveltlaan 8 Tenwia» CU50 i«44 IIII Ami*»** Arch.buro KRËATLUR b.v. Terneuzart 0t?50-1,--396 m mm Wm&M .UA* De gemeente Temeuzen moet de vervuilde grond aan de Mozarthof en Schuberthof voor zes ton laten schoonmaken. FOTO WIM KOOIJMAN DONDERDAG 24 NOVEMBER 1994 C3 Van onze verslaggever Oostburg - De eigenaar v ping Welgelegen in Cadz krijgt van de gemeente waarschijnlijk toch toes zijn camping om te bouwen Een meerderheid van de g raadsfracties in de commissie gie schaarde zich gisteren ni Eet voorstel van burgemeeste houders de aanvraag van Welg te wijzen. Eigenaar De Keuninck wil zijn Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente stellen om het zwemba volgend jaar nog open te kreeg wethouder C. Bolijn de commissie Openbare W Het college kondigde in ee voorstel aan dat zowel het bui tenbad in Schoondijke als dat Breskens nu definitief dich moesten omdat het financiee niet langer verantwoord was d zwemvoorzieningen open te hou den. Vanuit de Schoondijkse bevol king kwam een verontwaardigd reactie van de dorpsraad. Giste rochtend was een van de be stuursleden afgevaardigd om e in het spreekrecht bij de com missie voor te pleiten het ba niet te sluiten. De dorpsraad w' het zwembad behouden, verteld het bestuurslid. „Want het i onlogisch onze kinderen op d fiets naar het zwembad va Oostburg of Breskens te late rijden." Wethouder Bolijn legde daarna nog maar eens uit dat er bijna een miljoen gulden nodig is om het bad weer open te kunnen stellen. Dat geld is nodig om de voorziening aan te passen aan de eisen die de inspectie voor de milieuhygiëne stelt. Voor 1 no vember moest de gemeente daar gehoor aan geven. Maar omdat de gemeente twee jaar geleden Van onze correspondent Breskens - Morgen, vrijdag, wordt op de openbare basis school van Breskens de algemene ouderavond gehouden met als thema 'Kind en televisie'. Na de agendapunten komt me vrouw I. Smit, pedagogisch me dewerkster van de schoolbege leidingsdienst van Hilversum en oud-leerkracht van de obs aan het woord. Zij geeft een uiteen zetting over de effecten van tele visieprogramma's op de gedra gingen van kinderen. De ouder avond begint om 20.00 uur. Van onze duivensportmedewerker Oostburg - Met recht kan gesteld worden dat de Oostburgse post- duivenhouder E. van Hee kan terugblikken op een uitstekend vliegseizoen 1994. Hij won dit jaar bij de plaatselij ke postduivenvereniging De Snelvliegers het generaal kam pioenschap. Uitzonderlijk is ook dat zowel de drie beste oude Van onze correspondent Knokke - In verband met het 37-jarig bestaan van het koor Cantabile wordt zater dag 26 november in de H.- Hartkerk te Knokke een ro mantisch concert gegeven. Aanvang 20.30 uur. De solisten zijn sopraan Ri- na Marteijn-Goossens, so praan Ingrid Santy, mezzo Sabrina Deschacht en bari ton Leendert Bakker. Het gemengd koor Cantabile treedt op onder leiding van Jacques Maertens en met medewerking van het Or- keste de Chambre de Wallo nië onder leiding van Jean- Francois Camberlain. Op het programma komen voor Ydille voor snaarorkest van Leos Janaeek, Messe in C van Anton Bruckner, Son te voor Orkest van Giacchi- nino Bartholdy en Vier Composities van Felix Men- delssohn-Bartholdy. Bij de info-toerisme te Knokke zijn kaarten in de voorver koop voor 400 Belgische franken. Damestennis Racketcentrum Temeuzen - In poule 3 van de dames-tenniscompetitie in het Terneuzense Racketcentrum versloeg Sponselee met 4-0 Nouwen. Miek van Kerkhoven en Matty Asselman wonnen met 11-8 van Janny Nouwen/ Trudy Roth, terwijl Roos Sponselee en Tosca Perdaen met 9-8 te sterk bleken voor Corry Claayssen/Lien Hame link. UITSLAGEN Poule 1: De Kort-Racketjack 0-4, Van Doeselaar-Moerbeke 4-0, Ba- ronie-Boeye 2-2, Van Driel-Tol- hoek 2-2. Poule 2: Everling-Van Buren 2-2. Poule 3: Sponselee-Nouwen 4-0, Fourty Love-Van de Starre 2-2. Poule 4: Dees-Van Kuylenburg 4-0. Poule 5: Vinke-De Waal 4-0, Ka velaars-De Smit 2-2. Bedrijfstennis Terneuzen Temeuzen - Gevos zegevierde met 6-2 over Paal en Perk in de Terneuzense bedrijfstennis- competitie. Alleen in het he- rendubbel was Paal en Perk succesvol via een 9-4-zege van Eric Cobben en Paul de Kort op Jan van Dam en Stanny Vink. In het damesdubbel wonnen voor Gevos Brigitte de Schepper en Tilly de Kort met 10-3 van Janny Nouwen/ Nicole Cobben. De mixed koppels Tilly de Kort/Jan van Dam en Brigitte de Schepper/ Stanny Vink versloegen Nicole en Eric Cobben (11-5) en Jan ny Nouwen/Paul de Kort (8-6). UITSLAGEN Poule 1: Smit-Trend 5-3. Poule 2: Paal en Perk-Gevos 2-6. Poule 3: Van Kouteren-Sabina 6-2. Poule 4: Verlinde-Arnen 0-8. Jenever weg Axel - Namens de ruitersport vereniging in Axel werd bij de politie in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren aangifte gedaan van een inbraak in het clubhuis aan de Boslaan te Axel. Vermist wor den drie flessen jonge jenever. Ruit kapot Hulst - Van een abri aan de Truffinoweg te Hulst werd een ruit vernield. Namens de ge meente Hulst werd hiervan aangifte gedaan bij de politie in Hulst, die een schade meld de van driehonderd gulden. Woninginbraak Sluiskil - Tijdns afwezigheid van de bewoner is dinsdaga vond ingebroken in de woning van een 48-jarige man aan de Louisastraat te Sluiskil. Hoe men is binnengekomen is niet bekend. Vermist wordt een halsketting. Ketel onklaar Sluiskil - Dinsdagavond raak te bij het bedrijf Hydro Agri te Sluiskil een elektrische ketel onklaar, waardoor een veilig heidsklep in werking trad. Dat ging gepaard met luide klap pen. Verontruste mensen bel den de politie. Die kon ieder een gerust stellen daar er be halve wat lawaai verder geen enkel gevaar in welke vorm dan ook bestond. Het bedrijf had het euvel bovendien snel onder controle. Onder invloed Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft gisternacht proces verbaal opgemaakt te gen een 35-jarige inwoner uit die plaats. De man reed met zijn personenauto over de Bel- lamystraat en werd verdacht van het rijden onder invloed aangehouden. Hij kreeg een tijdelijk rijverbod opgelegd en verder een transactiebedrag aangeboden tot het betalen van 320 gulden boete. Radio gestolen Westdorpe - Van een aan de Vissersverkorting te Westdor pe geparkeerde vrachtauto zijn dinsdag de radio- en tele foonantenne afgebroken. Van de vernieling werd bij de poli tie in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren aangifte gedaan door een 27-jarige man uit Westdorpe. Kapellebrug - Twee mannen hebben woensdagmorgen vroeg geprobeerd om het Grenswissel kantoor in Kapellebrug te over vallen. Eén van de overvallers bedreigde een baliemedewerker, toen die omstreeks 7.45 uur samen met een schoonmaakster per fiets bij het bankgebouw arriveerde. De overvaller stapte uit een perso nenwagen met een Belgisch ken teken, pakte de bankmedewer ker vast en toonde een vuurwa pen. Hij eiste de sleutel van de bank. Toen de medewerker niet snel genoeg reageerde, begon de overvaller zelf in de jaszak van de man te graaien. Met medene ming van een sleutelbos stapte de overvaller vervolgens weer in de auto, startte de motor en verdween richting België. De meegenomen sleutelbos bevat geen sleutels van het bankge bouw, doch privé-sleutels van de medewerker. De politie startte samen met de Rijkswacht een onderzoek. De auto werd in de loop van de dag enkele kilometers verder terug gevonden nabij Tromp-wal. De wagen bleek te zijn gestolen in een Brusselse voorstad. Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester en Wethouders (B en W) van Terneuzen zijn niet van plan mee te werken aan de sloop van de flats aan de Alvare zlaan. Het bestuur van de Woningbouwvereniging Ter neuzen heeft het principe-be sluit genomen de flats tegen de grond te gooien. Het plan, onderbouwd met argu menten, is bij de gemeente inge diend. De woningbouwvereni ging wil op de plaats van de flats twee-onder-kap koopwoningen bouwen. Maar het college plaatst vraagtekens bij met name de cijfermatige onderbouwing. Vol gens de corperatie blijven er na sloop voldoende huurwoningen over in de goedkope sociale huursector. Het college is daar niet van overtuigd. Het dagelijks bestuur van de gemeente nodigt het bestuur van, de corperatie uit voor een ge-, sprek om de argumenten nog eens duidelijk op een rij te zet ten. Directeur E. van Exter van de woningbouwvereniging heeft nog geen uitnodiging voor dat gesprek ontvangen maar hij wil graag praten met het college. „Kijk, als de gemeente aantoont dat onze onderbouwing niet klopt, wie zijn wij dan om vast te houden aan ons besluit. Het gaat erom dat er zo snel moge lijk duidelijkheid komt voor de bewoners. Want die weten nog steeds niet waar zij aan toe zijn. Ons plan is duidelijk. Wij willen de flats slopen. We moeten tij dens dat gesprek op basis van argumenten, zowel van onze kant als die van de de gemeente, proberen tot elkaar te komen." De corperatie beslist zelf of de flats worden gesloopt. Maar om dat het om een zaak van aan merkelijk belang gaat kan de gemeente het besluit van de cor peratie aanvechten bij de staats secretaris. Dat kan pasals de corperatie het formele verzoek tot sloop bij de gemeente heeft ingediend. En dat is nog niet gebeurd. Als het formele verzoek op tafel ligt kan de gemeente het verzoek binnen een maand na dato bij de staatssecretaris aankaarten. Aan de staatssecretaris wordt dan ge vraagd het besluit te vernietigen. Maar het college wil het voorals nog niet zover laten komen. B en W zijn immers niet uit op een conflictsituatie tussen de ge meente en de corperatie. Ook Van Exter wil het niet zover laten komen. „We moeten probe ren elkaar op basis van argu menten te overtuigen," aldus Van Exter. Kruiningen - De CD A-afdelingen hebben gisteren de voorge stelde kandidatenlijst voor de verkiezingen van Provinciaal Staten met slechts enkele kleine wijzigingen aanvaard. De top zes bleef ongewijzigd. Gedeputeerde Dek werd gisteravond in het dorpshuis van Kruiningen gekozen tot lijsttrekker. De roep vanuit Zeeuws-Vlaan- deren om meer kandidaten uit die regio op verkiesbare plaatsen heeft geen enkel effect gehad. De kandidaten Van Waes uit West dorpe en Ramondt uit Schoon dijke bleven op de vijfde en zesde plaats staan. En in de' lagere regionen werd ook aan de klassering van andere Zeeuws- Vlamingen in de 'top 15' niet getornd. Dijkhuis en Brus, bei den uit Terneuzen, bleven staan op nummer 13 en 14. Het pleidooi van de zakenman Stoffels om hoog op de lijst te komen had weinig effect. Stof fels vindt dat er te weinig men sen uit het bedrijfsleven in de politiek actief (kunnen) zijn. Hij kwam gisteravond uit op een 21e plaats en steeg daarmee vier plaatsen in vergelijking met de ontwerp-lijst. Stoffels heeft ove rigens al aangekondigd te probe ren via voorkeurstemmen een plaats in de Staten te verwerven. De definitieve CD A-lijst: 1. Dek (Kapelle), 2. Coppoolse (Middel burg), 3. Sandee (Kamperland), 4. Nederhoed (Dreischor), 5. Van Waes (Westdorpe), 6. Ramondt (Schoondijke), 7. De Looff (Kats), 8. Westerveld (St.—Phi- lipsland), 9. Poppelaars (Veere), 10. Buijs (Goes), 11. Berrevoet (Kerkwerve), 12. Pronk (Vlissin- gen), 13. Dijkhuis (Terneuzen), 14. Brus (Terneuzen), 16. Van Beek (Hontenisse), 21. Stoffels (Arnemuiden). Van onze verslaggever Terneuzen - Fini de Pauw is met een zesde plaats de hoogste 'nieuwkomer' op de ontwerp-kandidatenlijst van de PvdA voor de verkiezingen voor Provinciale Staten op 8 maart. De selectiecommissie presenteerde gisteren een lijst met zestien namen. Bovenaan de lijst staat de Vlis- singse gedeputeerde Daan Brui- nooge, gevolgd door zijn collega Gert de Kok uit Goes. Dan vol gen drie zittende Statenleden, Ineke Sturm uit Zierikzee, Lein- tje Vermeulen uit Oostburg en Doede Holtkamp uit Koudeker- ke. Dick Eveleens uit Ellewouts- dijk is met een zevende plaats het laagst geplaatste zittende Statenlid. De Zeeuws-Viaamse inbreng op de lijst bestaat verder nog uit Maria Le Roy uit Vogelwaarde (10e) en Joost Klaver (14e). De Partij van de Arbeid is in de huidige samenstelling van Pro vinciale Staten met negen men sen vertegenwoordigd. Drie van hen, Piet de Nooijer, Joop Rood- enburg en Harm Venekamp, lie ten eerder al weten geen zetel in de nieuwe Staten te ambiëren. Van onze verslaggever Goes - Vier Zeeuwse bedrijven van de sociale werkvoorziening, waaronder Dethon Terneu zen, en Braber Groenvoorziening willen het beheer van openbaar groen met behulp van gifvrije methoden gaan stimuleren. Dit moet vorm krijgen in het werk van de promotie- groep Gifvrij Groen. Gisteren ondertekenden de vijf ondernemingen een overeenkomst waarin de voorwaarden waaraan gifvrij onderhoud moet voldoen staan opgeschre ven. Braber Groenvoorziening uit Renesse heeft zich de laatste jaren beziggehouden met het beproeven van onderhoud zonder gebruik van chemischs bestrijdingsmiddelen. Deze vorm van onderhoud kost echter wel meer arbeidsuren. Volgens de initiatiefnemers tot het project Gifvrj) Groen, ligt de samenwerking tussen de firma uit Renesse met de sociale werkvoorziening voor de hand. Braber levert de benodigde kennis en de sociale werkvoorziening, als specialist in arbeids intensief werk, de mankracht. Projecten waar op een gifvrije manier onderhoud wordt gepleegd zullen een plaquette krijgen van de promotiegroep. De groep streeft ernaar uiteinde lijk al het groen in de provincie Zeeland 'e ontgiftigen. De gifvrije werkmethode willen de Zeeuwsen ook in andere provincies introduceren. Van onze verslaggever De sanering van de vervuilde grond start 5 december als de gemeenteraad de operatie goed keurt. In totaal wordt circa 2280 kubieke meter grond afgegraven en afgevoerd naar de stortplaats Koegorspolder. De ontgravings- diepte varieert van 0,5 tot 1,5 meter. De sanering kost de ge meente zes ton. Deze kosten worden betaald uit de opbrengst van het verkochte perceel. In dien nodig wordt het fonds bo demsanering aangeboord. De sanering van de vervuilde grond is noodzakelijk omdat op die plaats door Projektbouw Zeeland tien woningen worden gebouwd. De gemeente verkocht de grond aan de projectontwik kelaar zonder te weten dat de grond vervuild is. De gemeente had daar geen vermoeden van omdat op die plaats een school stond-. Maar het eerste onderzoek wees uit dat de grond vervuild is. Voor wethouder K. van der Hoofd is niet duidelijk waar de vervuiling vandaan komt. „Het is mogelijk dat de vervuiling is meegekomen met de aanvoering van grond in verband met de sloop van de school. Maar dat is niet zeker. De herkomst van de vervuilde grond wordt zeker na gezocht." Uit het onderzoek bleek dat de verontreiniging met pak's bij ge bruik van de grond voor woning bouw risico's oplevert ais er voe dingsgewassen worden ver bouwd of als bijvoorbeeld kinde ren grote hoeveelheden grond in hun mond stoppen. Vandaar dat de gemeente opdracht geeft de vervuilde grond op te ruimen. Voor de omwonenden zijn geen risico's aanwezig. „Er is geen gevaar voor de volksgezond heid," aldus Van der Hoofd. Er is onderzocht of de grond biologisch gereinigd kon wor- Terneuzen - Een perceel grond aan de Mozarthof in Terneuzen is vervuild met Polycyclische Aromatische Koolwaterstoffen (pak's). Dat heeft een nader bodemon derzoek van de sectie milieu van de gemeente uitgewe zen. De vervuiling beperkt zich alleen tot dat perceel. Het onderzoek wees ook uit dat het grondwater volledig schoon is. Terneuzen (anp) - Bij een con trole op een Belgisch binnen vaartschip heeft de waterpolitie in Terneuzen woensdag maar liefst zeven geweren gevonden. Enkele stonden geladen voor ge bruik gereed. Een grote hoeveel heid munitie lag in de buurt. De schipper verklaarde dat hij de wapens ondermeer voorhan den had als hij door Brussel voer. De wijk die hij dan pas seerde vertrouwde hij niet. De politie vond twee longrifles, waarvan één met geluiddemper en telescoopvizier, één zoge noemd olifantegeweer, één dub belloopsgeweer en drie jachtge weren met dubbele loop. Gewe ren en munitie zijn in beslag genomen. Tegen de schipper is proces-verbaal opgemaakt. VERVOLG VAN VOORPAGINA REGIO Bovendien werden in de verblij ven ook nog duizenden sigaret ten en 65 liter sterke drank aan getroffen. „Die waren niet inge klaard, dus worden daarover alsnog invoerrechten en accijn zen geheven plus een boete. Voor eenvoudige bemanningsleden, die hun dagloon van zeven dol lar met wat smokkelen willen aanvullen, wel een hard gelag. Maar het is nu eenmaal verbo den," zeggen de douaniers. Dinsdagavond ging men niet op de bonnefooi op de Alisgloria af. „Wij maken van te voren risico analyses. Kijken naar het verle den van het schip en wat de laatste havens zijn die werden aangedaan. Diverse onderdelen leveren punten op en bij een bepaald aantal is zo'n schip ver dacht," zegt Grave. Preventie De uitgestalde hoeveelheid ver boden waar op de tafel lijkt op het eerste gezicht een druppel op de spreekwoordelijke gloeiende plaat. „Misschien wel," geeft Grave toe, „maar toch werken wij graag mee aan de instand houding van de natuur. En er gaat een preventieve werking van uit. Een paar weken geleden hebben wij ook dit soort genees middelen van boord gehaald. De rederij, waarvoor het schip voer, heeft nu intern bepaald dat op al zijn schepen bekend gemaakt moet worden wat voor spullen Nederland wel en niet in mogen. Dat hebben wij er wel mee be reikt." De Engelse kapitein van de Alis gloria is echter niet van plan met lege handen bij moeder de vrouw terug te keren. „Deze week mon ster ik af in Gent en ga dan per vliegtuig terug naar Engeland. Ik koop dan nog wel wat op Schiphol," zei hij tegen de ver balisanten. Van onze verslaggever Terneuzen - Het IJmuidense ber gingsbedrijf Wijsmuller probeert binnen een week het gat in het autoschip Aya 2 te dichten. Het schip kwam maandagavond in aanvaring .met het tankschip Mercurius. Slepers van Wijsmullers houden het autoschip op zijn plaats. Het schip maakt bij hoogwater nog slagzij, maar dat gebeurt in steeds mindere mate. Volgens Rijskwaterstaat duidt dit erop dat het schip zich in het zand vastzet. den. Dat is niet mogelijk. Reini ging van de grond op een andere manier zou teveel geld kosten. Vandaar dat is besloten de grond af te voeren naar de stortplaats. De gemeente streeft ernaar in ieder geval voor kerstmis alle verontreinigde grond af te voe ren en zo snel mogelijk weer aan te vullen met schone grond. De ontstane put wordt eerst bemon sterd om te kijken of er na de sanering nog vervuiling aanwe zig is. Projektbouw Zeeland kan half januari met de bouw van de woningen beginnen. Dat bete kent een vertraging van een week of zes want de bouw zou oorspronkelijk rond deze tijd starten. Volgens Van der Hoofd heeft de projectontwikkelaar geen schadeclaim bij de gemeen te neergelegd. „We zijn in goed overleg met elkaar. De project ontwikkelaar heeft begrip voor deze situatie." Directeur W. de Winter van Pro jektbouw Zeeland beaamt dat. „Wij zijn niet van plan een scha declaim in te dienen bij de ge meente. Niemand had immers verwacht dat de grond vervuild zou zijn. Het betekent een tegen valler voor de gemeente. De bouw start nu wel een week of zes later maar daar is wel over heen te komen.' De Winter is tevreden over de manier waarop de gemeente de zaak aanpakt. „Kijk, het zou een ander verhaal zijn als de ge meente niet zou saneren. Maar de gemeente reageert nu ade quaat. En daarom gaan we niet zeuren." Projektbouw Zeeland heeft mo menteel acht kopers voor de wo ningen. Volgens De Winter heeft niemand afgehaakt. „Ik heb wel aan de gemeente gevraagd de akte voor die mensen die even tueel te maken krijgen met een stijging van de hypotheekrente eerder te laten passeren. Want het zou voor die mensen zonde zijn als de rente stijgt." Als op 1 december in de raads commissies voor Gemeentefinan- ciën en milieuzaken alsmede VROV blijkt dat een raadsmeer- derheid zich met het voorstel kan verenigingen wordt vooruit lopend op de raadsvergadering van 15 december met het werk begonnen. Dat gebeurt dus dan op 5 december. De direct omwonenden van de Mozarthof en Schuberthof kre gen gisteren een brief van de gemeente in de bus waarin de situatie wordt uitgelegd. Een beeld van 't Trefcentrum gisteren, tijdens de opening. foto wim kooijman Terneuzen - Dagcentrum 't Tref punt aan de Pelmolengang 5 in Terneuzen opende gisteren offi cieel zijn deuren voor (ex-)psy- chiatrische patiënten in Zeeuws- Vlaanderen. De openingshande ling werd verricht door A. Dijk- wel, gedeputeerde van de pro vincie Zeeland. Hij onthulde een bord met daarop de naam van het dagcentrum. Mensen die behoefte hebben om sociale contacten op te doen en aan activiteiten deel willen ne men, kunnen al sinds 3 oktober in 't Trefpunt terecht. Het dag centrum organiseert onder meer computer- en tekencursussen, er kan administratief werk worden verricht en volgende maand wordt er een Sinterklaas en een Kerstviering gehouden. Volgens G. Adan, directeur van de Zeeuwse Instelling voor Be schermd Wonen (ZIBW), dat het dagcentrum beheert, is 't Tref punt dé plaats om tot jezelf te komen. „Er kan hier van alles, niks moet. De bezoekers van het centrum moeten het gevoel krij gen dat ze niet bekeken worden, zodat ze zich veilig voelen en steviger in hun schoenen komen te staan." Tijdens de drukbezochte receptie kwam duidelijk naar voren dat de behoefte aan een dagcentrum in Zeeuws-Vlaanderen groot is. Volgens J. van de Voorde, coör dinator Dagbesteding Zeeland wordt het aantal mensen met psychische problemen steeds groter. „Op dit moment bezoe ken dagelijks zo'n tien a vijftien mensen het dagcentrum. Dat be tekent dat er inderdaad behoefte is aan een instelling als deze." Met het geld uit de zorgvernieu wingspot van de zorgverzeke raars en de steun van het RIAGG en de PZZ is de opening van het dagcentrum vrij snel tot stand gekomen. De vraag hierbij is of men genoeg geld heeft om 't Trefpunt draaiend te houden. Van de Voorde bekijkt de toe komst redelijk optimistisch. „Bij de zorgverzekeraars ligt inmid dels de aanvraag voor beste- dingsgelden. Voor hen is het een lucratieve zaak om in dit project te investeren, daar ben ik van overtuigd." Volgens gedeputeerde Dijkwel is het in de huidige maatschappij noodzakerlijk om een begelei- dings-project als het dagcentrum op te zetten. „Steeds meer men sen komen in de ziektewet, om deze mensen weer structuur in hun leven te geven, moet men steeds creatiever worden om dat op te lossen, 't Trefpunt is hier een goed voorbeeld van." In Zeeland zijn er inmiddels twee dagcentra (Terneuzen en Goes) voor (ex-)psychiatrische patiënten. Het is de bedoeling dat op de korte termijn ook een dagcentrum in Middelburg wordt geopend, 't Trefpunt is geopend van maandag tot en met donderdag, van 10.00 uur tot 16.00 uur. Westdorpe - De koorkring Midden-West Zeeuws- Vlaanderen houdt morgen een jeugdkorenavond in de parochiekerk van O.L.V. Vi sitatie in Westdorpe. Het thema van deze koren avond is Kerstmis. Er ne men zeven Zeeuws-Vlaamse jeugd- en kinderkoren deel: jongerenkoor Eede, kinder koor Groede, jeugdkoor de Gregoriaantjes uit Axel, rit misch koor IJzendijke, jeugdkoor Trinitas uit Ter neuzen, kinderkoor West dorpe en jeugdkoor de Sluisse Rakkers uit Sluis. Tijdens deze avond zal elk koor een drietal kerstliede ren ten gehore brengen. Te vens zullen er vier liedjes door alle koren gezamenlijk worden uitgevoerd. Aan vang 19.30 uur. Van onze correspondent Terhole - Bij een verkeerson geval nabij Terhole is gister morgen een 18-jarige man uit Graauw gewond geraakt. Per ambulance is hij overge bracht naar het streekzieken huis De Honte in Terneuzen. De bromfietser reed over het fietspad gelegen langs rijksweg N61 in de richting Stoppelijk en werd op de kruising met de Ha- vcndijk aangereden door een personenauto bestuurd door een 19-jarige inwoner uit Zaamslag, die bij het rechts afslaan aan de bromfietser geen voorrang ver leende. Die liep bij de botsing rugklach ten en een pijnlijke pols op. De bromfiets werd aan de voorzijde aanzienlijk, de personenauto licht beschadigd.

de Stem | 1994 | | pagina 20