lNTIE AASACTIE Hoek mag zich opnieuw bewijzen 'We zijn als ploeg enorm gegroeid' Teleurstellende start van Duitsland èhlé Vandenbroucke in wurggreep familie 'IENST IED" v.o.f. lie Marjan Ganseman plaatst zich voor A-circuit QESTEM SPORT ZEELAND B3 IFETTI )E KROON IEULEN POORTER int voordeel |rtering in scooters jr Kawasaki, (prilia, iromfietsen .ERCENTRUM Zeeuws-Vlamingen ontvangen ambitieus Kozakken Boys Voor Oltmans breken op WK de dagen van stress aan tennis SPORTNIEUWS KORT Wielertalent stapt naar rechter RKT-REIZEN 3 RAM MA '94-'95 IS UIT! fiGEN! 01140-12941 194 X 51 DONDERDAG 24 NOVEMBER 1994 IDSTRAAT 23 JANSTEEN ANT PENSION INASTRAAT 2 - 4 JANSTEEN I - TWEEWIELERS 1INASTRAAT 78 JANSTEEN IELHANDEL NDRIKSTRAAT 31 JANSTEEN 'ENKAPSALON 29 - ST.JANSTEEN 1140-12692 VRTJE" DE VOORSTE 1 leen nieuwe Gazelle of neot rijwiel Ider inruil) fieel dealer HPI 'raat 78 St. Jansteen 01140-13268 Van onze sportmedewerker }Xe) - Hoek mag zaterdag op eigen terrein tegen Kozakken govs bewijzen dat de l-5-zege op Capelle geen uit schieter is geweest. Die op steker, die voor opluchting zorgde, werd al snel als 'de ommekeer' getypeerd. Voor die invulling moet de groep van Dick Buitelaar nog zor gen. Twee klassen lager staat AZVV voor de topper in de derde klasse A. In Oostkapel- je moeten de Axelaars de Icopplaats verdedigen tegen de nummer twee. Taterdagvoetbal Hoek had het zaterdag in de eindfase tegen Capelle en lang daarna prima naar de zin. Drie nederlagen op rij hadden huil sporen achtergelaten en werden spoorslags uitgewist door de riante winst die geboekt werd. Uitbundigheid was zelfs even troef. Trainer Dick Buitelaar ge noot eveneens. „Maar," reali seerde hij zich: „Eén zwaluw maakt nog geen zomer." De grij ze oefenmeester van Hoek had immers eveneens gezien dat zijn groep niet goed startte en on danks de winst niet echt groots speelde. Dat de zwakte van Ca pelle werd benut en afgestraft, was uiteindelijk klasse. Zaterdag komt Kozakken Boys naar Hoek en dat is net als Hoek een club die met grote ambities de competitie inging. De mid denmoot die de mannen uit Wer kendam innemen, is dus beneden de verwachtingen. In principe is deze tegenstander geen haar be ter dan Hoek. Want wint Hoek de inhaalwedstrijd tegen WHC in Wezep, dan staan beiden ge lijk. Nu heeft Kozakken Boys twee punten meer en één duel meer gespeeld. In doelsaldo is het een evenknie van Hoek (14-12). Kortom, Hoek moet mi nimaal een punt pakken. On danks dat Buitelaar in eigen huis altijd van 'winnen' uitgaat. Deze maal moet deze coach het meer dan waarschijnlijk doen zonder ".Danny Magito, die vorige week zijn derde gele prent kreeg. Jos Kayser, die op de bank zat, is dan zo goed als zeker zijn ver vanger. Geert de Poorter, die vorige week met name na de thee sterk acteerde, hoopt op een zege. „Thuis zou dat moeten kunnen. Ik zou het met overtui ging willen zeggen, maar helaas draaien we daar nog niet goed genoeg voor. Hopelijk komt de overschrijving van Davy Gijsel rond. Hij zou de reddende engel kunnen zijn." In de derde klasse staat AZW voor een loodzware opgave. De Axelaars moeten de eerste stek in en tegen Oostkapelle gaan verdedigen tegen de grootste concurrent van dit moment. Doelman Johnny Dieleman, die vorige week tegen Yerseke, via een verre uittrap rechtstreeks verantwoordelijk werd voor de 2-2-score, zegt over dit treffen.' „Ik geef ons een goede kans. In het begin van de competitie wonnen we wel, maar speelden we niet zo goed als je volgens de stand mocht en zou verwachten. Nu spelen we naar mijn mening duidelijk beter." In de vierde klasse A is Zaam- slag doorgedrongen tot de subtop. In eigen huis winnen van SSV'65, dat drie punten minder totaliseerde, maakt dat de kloof tussen de eerste zes en volgende zes teams alleen maar groter wordt. De ploeg van coach Wilf- ried Bogaert zit duidelijk in de lift en moet dus de winst in eigen huis houden en daarmee blijven meedoen in de strijd om de twee de periodetitel. Minder fraai vergaat het Terneu- zense Boys, dat voor een gevecht in de onderste regionen naar Smerdiek verkast. Daar een punt pakken, zou voor de oranje- zwarten een opsteker betekenen. Om over winnen nog maar hele maal niet te spreken. PROGRAMMA Eerste klasse B: De Valleivogels-Ex- eelsior Maassluis, WHC-GVVV, DO- VO-DVS'33, Rozenburg-Capelle, Hoek-Kozakken Boys, Lunteren- Bennekom, Achilles Veen-WGZ. Tweede klasse A: Altena-Strijen, Veere-Zwaluwe, 's-Heer Arendsker- ke-Roda Boys, Kloetinge-BLC, VVC'68-Serooskerke, Wilhelmi- na'26-RWH. Derde klasse A: Colijnsplaatse Boys-WHS, Middelburg-Bruse Boys, Rillandia-Kapelle, Oostkapelïe- AZW, Yerseke-Arnemuiden, Tho- lense Boys-Bevelanders. Vierde klasse A: GPC-Kogelvangers, NOAD'67-Krabbendijke, Zaamslag- SSV'65, Smerdiek-Terneuzense Boys, Kruiningen-Dauwendaele, WIK'57-SKNWK. Sydney (anp/rtr) - Het Duit se hockeyteam is het toer nooi om de wereldtitel (mannen) in Sydney weinig overtuigend begonnen. De olympische kampioen bleef woensdag tijdens de eerste wedstrijd tegen Zuid-Afrika in groep B, de afdeling waarin ook Nederland uit komt, steken op 1-1. Duitsland kwam dank zij een doelpunt van Blunck snel op voorsprong, maar kon de mi nieme marge daarna niet uit bouwen. In de slotfase waande de favoriete ploeg zich iets te vroeg zeker van de overwin ning. Boddington bracht in de zeventigste minuut de gelijk maker op zijn naam. Pakistan opende het WK met een royale overwinning op Ar gentinië: 3-0. Ashraf, Zaman en Feroze maakten de treffers. Het was de grootste zege voor Paki stan op de Argentijnen in veer tien jaar. Engeland en Spanje scoorden tijdens hun ouverture met (0-0). De Britten, die zeven strafcorners afdwongen, deden zichzelf te kort. Ze verzuimden een groot overwicht in de stand tot uitdrukking te brengen. Het gastland versloeg nieuwko mer Wit-Rusland met 2-0. De eindstand was al bij de rust bereikt via treffers van Elmer en Hager. Na de pauze miste het Australische team legio kansen. Voor Wit-Rusland was het pas de zevende internatio nale wedstrijd in de hock- eyhistorie van de voormalige Sovjet-republiek. Nederland, dat in Sydney de wereldtitel verdedigt, komt vandaag voor de eerste keer in actie. België is de tegenstander. Sydney. WK mannen, eerste dag GROEP A AUSTRALIË - WIT-RUSLAND 2-0 (2-0). 8. Elmer 1-0 (se), 32. Hager 2-0 ENGELAND - SPANJE 0-0. PAKISTAN - ARGENTINIË 3-0 (1-0). 30. Ashraf 1-0, 60. Zaman 2-0 (sb), 64. Feroze 3-0. GROEP B DUITSLAND - ZUID-AFRIKA 1-1 (1-0). 7. Blunck 1-0, 70. Bod dington 1-1. Speelster uit Kapelle levert goede prestaties in Goes I Van onze medewerker Henk van de Voorde Goes - Marjan Ganseman uit Kapelle heeft zich bij de meisjes tot en met 16 jaar opnieuw geplaatst voor het KNLTB-jeugd-A-circuit. Dat heeft zij te danken aan goede prestaties in het B- circuit in Tennis Schelde International I (TSI-hal) te Goes. j In de eerste ronde van dit B-circuit was dg j speelster uit Kapelle met 6-4, 6-1 te sterk voor de Haagse Judith Boekstal. In de twee- j de ronde moest ook Cecilia Borbola, even eens afkomstig uit Den Haag, eraan geloven in twee sets. Binnenkort mag Ganseman via het A-circuit in Doorn en Almere een ticket proberen te bemachtigen voor de Masters. Prestaties Hetzelfde geldt voor de Oostburgse Kelly Bouman. Zij was in het A-eircuit gebleven door prima prestaties. Zo zette zij onlangs in Doorn in de eerste ronde Nathaly Birac (Rotterdam) en in de tweede ronde de als opzij. 7/8-geplaatste Juliëtte van Eerden Vervolgens moest zij in Almere in de kwart finale aantreden tegen Andrea van de Hurck uit Haarlem, met plaatsingsnummer één. Hierin had Bouman in de eerste set nog een tie-break nodig, maar de tweede set schreef 2e maar liefst met 6-1 op haar naam. Pas in I de halve finale kon de Oostburgse een halt worden toegeroepen door Kim Kilsdonk. Ze F verloor eervol van de Haarlemse in drie sets. Sophie van Dierendonck uit Hulst werd uitgeschakeld doordat zij in de eerste ronde van bovengenoemd B-circuit te Goes verloor van Irene Muysson: 1-6, 3-6. Eervol In de jongste klasse bij de meisjes (tot en met 12 jaar) moet Lindsey Knop van het Thoolse Eegedima aantreden in Almere voor het A-circuit. Bij de meisjes tot en met 14 jaar was invalster Jeantien van den Dries goed op dreef in het B-circuit in het Limburgse Helden/Panningen. Zij zegevierde zowel over Merel van de Spoel uit Utrecht als in de tweede ronde over Tinta van Wely die tegen woordig in Kapelle woont. De oud-Oost-, burgse ging echter alleszins eervol ten onder: 5-6, 6-5, 6-4. In de eerste ronde had Van Wely nog in twee sets gewonnen van de Utrechtse Lorraine Rosmuller. Succesvol Van den Dries plaatste zich door bovenge noemde prestaties voor het A-circuit in Badhoevedorp. De Middelburgse Hanneke Snijder is evenals Tinta van Wely uitgescha keld hoewel ook zij in de eerste ronde van het B-circuit in Helden/Panningen succesvol was. Bij de jongens zijn alle Zeeuws-Vlaamse representanten in het landelijke jeugd-cir- cuit uitgeschakeld. De Oostburger Andy de Bruyne was nochtans in de klasse tot en met 12 jaar dichtbij plaatsing voor het A-circuit in Almere. In het B-circuit van Capelle aan den IJssel was de als eerste geplaatste De Bruijne in de openingsronde vrijgeloot. In de tweede ronde ging De Bruijne via twee keer 6-4 onderuit tegen de Brabander Reinoud de Leur. „Hij kan zijn punten niet verdedigen voor De Masters want na het tweede A-cir- cuit konden er slechts 16 in blijven. Vanaf de nummer twaalf eindigden verschillende spe lers met evenveel punten. Loting Voor de resterende plaatsen werd ofwel geloot ofwel naar leeftijd gekeken waarbij een jongere leeftijd gunstiger is. Niet duide lijk is of hij op grond van leeftijd of loting is uitgeschakeld", aldus Rianne van Wanrooy van de commissie geselecteerd jeugdtennis. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 12 jaar: A-circuit: eerste ronde: Andy de Bruyne-Joris Setiadi 6-1, 6-1; Andy de Bruyne-Bart van Delft 5-6, 0-6. B-circuit: eerste ronde: Sander Roose-Jasper van Limpt 6-4, 6-2; Alexander Nonnekes-Roy Meessen 1-6, 0-6; tweede ronde: Andy de Bruyne-Rein- oud de Leur 4-6, 4-6. Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Eli Verhage- Frank Clausing 6-5, 3-6, 6-4; tweede ronde: Eli Verhage-Ton Strrsnijder 3-6, 1-6. MEISJES Tot en met 12 jaar: eerste ronde: A-circuit: Lindsey Knop-Jitske Frankenhuis 5-6, 3-6; B-circuit: eerste ronde: Marianne Snijder-Va- lerie Spigt 1-6, 1-6. Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Hanneke Snijder-Marieke Maas 6-2, 6-2; tweede ronde: Hanneke Snijder-Vanessa Elmendorp 1-6, 1-6. B-circuit: eerste ronde: Corine Blankenburgh- Merlin Wetzels 2-6, 6-2, 6-4; Jeantien van den Dries-Merel van de Spoel 6-1, 6-5; Tinta van Wely-Lorraine Rosmuller 6-5, 6-3; Malu van Houten-Renee Baselmans 3-6, 1-6; Hanneke Snijder-Marieke Maas 6-4, 5-6, 6-3; tweede ronde: Jeantien van den Dries-Tinta van Wely 5-6, 6-5, 6-4; Hanneke Snijder-Kelly Pijpers 4-6, 3-6. Tot en met 16 jaar: B-circuit: eerste ronde: Sophie van Dierendonck-Irene Muysson 1-6, 3-6, Marjan Ganseman-Judith Boekstal 6-4, 6-1; tweede ronde: Marjan Ganseman-Cecilia Borbola 6-4, 6-2. Sydney (anp) - Voor bondscoach Roelant Oltmans breken de dagen van stress aan. Vandaag begint in Sydney het WK hockey voor mannen. Elf maanden arbeid worden beoordeeld in zeven wedstrijden in twaalf dagen. De vier toernooizeges in dit jaar tellen niet meer. „Het WK," aldus Oltmans, „is de werkelijke graadmeter. De enige die telt." Roelant Oltmans: „Het is een grote uitdaging met deze spelers samen te werken. Er zit zoveel talent en gretigheid in deze groep. Prachtig.foto anp „Ondanks de waanzinnig goede voorbereiding zal ik niet echt ontspannen op de bank zitten," blikt hij vooruit. „Het worden spannende dagen. Dagen van stress, dagen van ingespannen, gericht werken. Ik moet de ploeg scherp houden, waakzaam, alert. De lichtste vorm van verslapping van concentratie zal ik niet dul den." Zijn ploeg is fit en gezond. Is favoriet bij de bookmakers met elf tegen vier, op de hielen geze ten door Australië met drie tegen één. „Het meeste werk ligt ach ter de rug. Als het fluitje gaat, ben je als coach overgeleverd aan de spelers. Zij moeten datge ne wat je in de voorbereiding hebt gedaan, in het veld in da den omzetten. Je kan van de bank op details wat bijsturen, maar de grote lijnen staan vast. Als er niet uitkomt wat er inzit, is dat verschrikkelijk, een ramp. Als het er wel uitkomt, zitten we dicht bij de wereldtitel. Die on zekerheid is soms wurgend, al tijd spannend, ja." Ruim honderd dagen voorberei ding en dertig officiële inter lands in de aanloop naar Austra lië moeten resulteren in een klin kend resultaat. Het minimum is een plaats bij de laatste vier, het maximum de prolongatie van de wereldtitel. „Vanaf de eerste centrale training in januari was het WK het uitgangspunt," geeft Olt mans aan. „Alles werd daaraan ondergeschikt gemaakt. Zelfs de Champions Trophy in Lahore, door voorafgaand twee wedstrij den tegen India (tegenstander in Sydney) in te lassen." Dag en nacht was Oltmans met het WK bezig. „Zelfs tijdens mijn vakanties betrapte ik me erop dat het toernooi door mijn hoofd speelde," lacht hij. Een dictafoon was zijn beste metge zel. Elk ideetje, elk detail werd ingesproken en geëvalueerd. „Slapeloze nachten kende ik niet, wel kwam het voor dat ik wakker schoot en een ideetje of een bepaalde trainingsvorm in sprak. Die dictafoon lag altijd binnen handbereik." In de loop van het jaar groeide het samenspel met de selectie. Na de nederlaag tegen Pakistan tijdens de Champions Trophy in maart verloor het Nederlands elftal niet meer. De ploeg bleef 21 wedstrijden ongeslagen. Een record, het oude stond op elf. „Na Lahore hebben we de ploeg doorgelicht. Evaluatiegesprek ken gevoerd, wedstrijden geana lyseerd op techniek en tactiek en eigen ideeën getoetst aan de me ningen van oud-internationals zoals Diepeveen." Het resulteerde in een ombui gingsoperatie. Vijf spelers (Looije, Smolenaars, Van Wes- terop, Van Meer en Van Hout) kregen een bedankje. „Dat wa ren voor mij de vervelendste mo menten in het jaar," aldus Olt mans. „Die jongens vertellen dat er geen plaats meer voor ze was." Drenth, Klein Gebbink, Eikel boom, De Nooijer en De Rooij kwamen evoor in de plaats. „De verdediging moest worden ver sterkt," kijkt de gedreven Oegst- geester terug. „We hadden in dertig wedstrijden gemiddeld meer dan twee doelpunten tegen. Dat was teveel." Oltmans ging over op fore- checking, het pressen van de tegenstander op de eigen helft. Een systeem dat de defensie ver licht. Het resultaat loog er niet om. „Wij wonnen niet alleen de laat ste 21 wedstrijden, we kregen gemiddeld minder dan één doel punt per wedstrijd tegen. Dat gaf mij enorm veel bevrediging. Het betekende dat we de aan sluiting weer hadden gevonden." Bovendien maakte hij basisaf spraken met zijn spelers. „Wij willen aanvallend hockeyen, daar zijn afspraken voor nodig. Maar er blijft ruimte voor de natuurlijke kwaliteiten van spe lers als Van den Honert en De Nooijer. Zij kunnen met hun creativiteit een wedstrijd beslis sen. Alleen zijn we kwetsbaar als we een duel alleen op individue le kwaliteiten willen beslissen. Die tijd is in mijn ogen voorbij. Wij zijn als ploeg enorm ge groeid in de laatste maanden. Er staat een hecht collectief in het veld, een echt team." Volgens Oltmans ligt de bijzon dere kracht van zijn elftal in de ideale mix van creatieve en die nende spelers én in de goede balans in leeftijdopbouw. „Daardoor bestaat er een na tuurlijke hiërarchie in het elftal. Iedereen weet zijn plaats en kent zijn taak. Elke speler, van num mer één tot nummer zestien, kan op het respect van zijn medespe ler rekenen. Dat is weieens an ders geweest. Deze jongens gaan voor elkaar door het vuur. Ook zonder belangrijke spelers kan dit elftal wedstrijden winnen. Dat hebben we bewezen in de periodes dat Van den Honert en Poortenaar geblesseerd waren." Verliezen, Oltmans weet bijna niet meer wat het is. „Ik heb," grijnst hij, „af en toe gepreveld om een afstraffing. Om de men tale veerkracht te kunnen meten. Dat is de enige onzekere factor op dit moment: hoe houdt de ploeg zich na verlies." Rekenen doet hij niet tijdens de poule wedstrijden op het WK. „Wij spelen wedstrijd voor wedstrijd en willen ze allemaal winnen." Zijn hartslag zal flink oplopen tijdens de wedstrijden van Oran je in het Homebush State Sports Centre. Toch zou hij voor geen geld van baan willen wisselen. „Dit is een wereldvak," zegt hij met lichte stemverheffing. „Een fantastisch vak, elke dag weer. Ik vind er ontzettend veel plezier in terug. Het is een grote uitda ging met deze spelers samen te werken. Er zit zoveel talent en gretigheid in deze groep. Prach tig." Atletiek Schumacher officieel wereldkampioen Parijs - De internationale autosportfederatie (FIA) heeft giste ren het dossier Schumacher-Hill gesloten. Volgens het bestuur bestaat er onvoldoende bewijs om één of beide Formule-l-cou- reurs voor de onderzoekscommissie te dagvaarden. Na die (verwachte) uitspraak mag Michael Schumacher zich nu ook officieel wereldkampioen noemen. .„Na bestudering van alle relevante informatie zien wij geen aanleiding verdere stappen te ondernemen," liet de FIA in een verklaring weten. „De zaak is nu gesloten." In de laatste Grand Prix van het seizoen, op 13 november in Adelaide, knalde Michael Schumacher op de bolide van Damon Hill. Beide titelkandidaten vielen als gevolg van de botsing uit. Schumacher behield daardoor zijn voorsprong van één punt in het eindklassement om de wereldtitel. Kunstzwemster Both uit selectie gezet Marjolijn Both. foto anp Nieuwegein - Het bondsbestuur van de Nederlandse zwembond heeft kunstzwemster Marjolijn Both uit de nationale selectie gezet. Het college nam deze beslissing op advies van Henk Geesink, technisch commissaris kunstzwemmen, en bondscoach Heather Johnston. Volgens het bestuur is tussen Both en Johnston een onwerkbare situatie ontstaan. „Aan beide kanten deden zich de laatste maanden veel irritaties voor," laat Geesink weten. „De houding van Marjolijn brengt de samenwerking in de ploeg en met de bondscoach in gevaar. Aangezien de teamprestatie centraal staat in verband met de selectie voor de Olympische Spelen in Atlanta, hebben we besloten Marjolijn niet meer uit te nodigen voor de trainingen en wedstrijden van de nationale ploeg." De relatie tussen Both en Johnston was al geruime tijd slecht. Na de Olympische Spelen in Barcelona, waar ze solo op de achtste plaats eindigde, trok de 23-jarige Amsterdamse zich vrijwillig terug uit Oranje. Both keerde dit seizoen terug in de nationale selectie, maar raakte snel weer in conflict met de Canadese bondstrainer. Door Jean Nelissen Ploegsteert - In België dreigt een affaire te ontstaan, die het sportminnende deel van de natie in twee kampen verdeelt. Middelpunt van de commotie: Frank Vandenbroucke, prof- wielrenner, negentien jaar en volgens velen het grootste talent sinds Eddy Merckx. HARDLOOPSTER Liu Dong, wereldkampioene op de 1500 meter, heeft geld nodig om in training te kunnen blijven voor de grote toernooien. De Chinese wil daartoe haar gouden medail le verkopen die ze vorig jaar in Stuttgart won. De befaamde Oimitaffp trainer Ma Junren zette Liu Dong vorig jaar uit de nationale selectie na een knallende ruzie. Vandenbroucke wil komend sei zoen per se rijden voor de Ma pei—GB—formatie van zijn gro te vriend en voorbeeld Johan Museeuw. Maar zijn familie houdt hem in een wurggreep. Zijn familie, vertegenwoordigd door oom Jean—Luc Vanden broucke, ploegleider bij Lotto, en vader Jean—Jacques Vanden broucke, mecanicien bij Lotto. Frank tekende begin dit jaar een contract voor twee seizoenen bij Lotto. Daar wil hij nu vanaf. Want hij voelt zich niet thuis bij Lotto en hij wil koste wat het kost voor de Italiaans—Bel gische formatie van Mapei en GB rijden. Een wereldploeg. Frank: "Daar kan ik het vak leren, niet bij Lotto." Skiën NIEUWE WINTER, oude proble men. De eerste skiwedstrijden om de wereldbeker, een slalom en reuzenslalom voor mannen in Sestrière, gaan komend weekein de niet door. In het Italiaanse ski-oord ligt te weinig sneeuw. Hetzelfde probleem doet zich voor in Val d'Isère, waar in het weekeinde van 3-4 december de afdaling en de Super-G zouden plaats hebben. Ook die wereld bekerwedstrijden zijn van het programma afgevoerd. Wielrennen PLOEGLEIDER Cyrille Gui- mard heeft bij de Franse wieier- formatie Castorama promotie ge maakt. De 47-jarige Fransman is benoemd tot directeur van het team. Bernard Quilfen en Jean- René Bernaudeau nemen zijn ta ken over. Begin dit jaar sprak Peter Post bij de voorstelling van zijn ploeg al schande over de 'terreur' die de familie Vandenbroucke zou uitoefenen op Frank. Post: "Die jongen wilde dolgraag voor onze ploeg rijden, maar zijn familie heeft hem gechanteerd." Inmiddels heeft Frank een advo caat in de arm genomen om hem van zijn contract met Lotto te bevrijden. De advocaat heeft de ze week aan Lotto aangeboden een afkoopsom te betalen, als de nationale loterij Frank vrij laat. Maar Lotto reageert afwijzend. Directielid en hoofd juridische zaken Schollaert: „Frank moet bij ons blijven. Wij accepteren geen afkoopsom, daarmee wordt de Belgische wielersport geen dienst bewezen." De advocaat van Frank Vanden broucke is nu van plan naar een burgerlijke rechtbank te stappen om ontbinding van het contract te vragen. Een unieke situatie. Een zoon, respectievelijk neef, die zich via de rechter wil vrij maken van zijn vader en oom. Wie is Frank Vandenbroucke? De jongeman uit Ploegsteert ver toonde bij de junioren en ama teurs over unieke gaven voor het hardfietsen te beschikken. Zijn roem snelde hem bij de profs vooruit. Op 13 februari van dit jaar, een week na zijn profde buut, eindigde de achtste etappe van de Ronde van de Middel landse zee op de venijnige hel ling bij de Notre Dame de la Garde in Marseille. In zijn vijfde profwedstrijd fietste Frank daar in Marseille in de slotkilometer iedereen uit het wiel. Zijn over winning maakte grote indruk. Negentien jaar en al over zoveel vermogen beschikken. Vanaf die dag is het nooit meer rustig geworden rond Frank Vanden broucke. Straf Op 27 september verscheen Frank Vandenbroucke voor de televisiecamera's van de BRT en verklaarde: „Ik wil weg bij Lot to." Maar de nationale loterij en zijn familie willen van geen ver trek weten. Frank heeft nu ver klaard dat hij de komende week bij de Belgische wielerbond een licentie zal aanvragen met als ploeg Mapei—GB en niet Lotto. Ook weigert hij half december te verschijnen op de eerste trai ningsbijeenkomst van Lotto in Combloux in de Belgische Ar dennen. Directielid Schollaert van Lotto: „Als Frank een licentie voor Ma pei aanvraagt, rekenen wij op de medewerking van de BWB en de UCI, dat deze bonden zijn aan vraag zullen weigeren. Als Frank niet op ons trainingskamp in Combloux verschijnt, zullen ge paste strafmaatregelen volgen. Frank blijft bij Lotto, contracten dienen gerespecteerd te wor den." IER ESSEN p.p. 40.00 IER AKEN p.p./40.00 IER DÜSSELD0RF p.p. 45.00 IER ESSEN p.p. 40.00 IER KEULEN p.p./40.00 3ER PARIJS p.p. 55.00 3ER ESSEN p.p. 40.00 BER BRUSSEL p.p./35.00 JBER KEULEN p.p./40.00 EDRIJF Tot in de... verzorgd 68-4564 AG SINT JANSTEEN: N 01140-129411 4

de Stem | 1994 | | pagina 13