6Hoge bomen vangen veel wind' DESTEM Patrick Kluivert begint op de bank Arbitraal trio drukt stempel op wedstrijd tegen FC Twente UITSLAGEN standen Met Wer UITSLAGE Issy ten Donkelaar neemt niets terug NAC beraadt zich op versterking Abortus als dope-methode Edwin Gorter teleurgesteld in commissie van beroep Valkenburg kandidaat voor WK'98 sportnieuws KORT DE STEM spo Sport WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 DEELB Triest (anp) - Ajax-spits Pa trick Kluivert begint vandaag op de reserve-bank tijdens de wedstrijd tegen AC Milan voor de Champions League. Ronald de Boer, vrijwel her steld van een rugblessure, speelt in het centrum van de aanval. De Boer is de laatste tijd meestal middenvelder. Topscorer Kluivert voetbalde afgelopen zondag slecht te gen FC Utrecht en werd ver vangen. Tijdens de twee trainingen van dinsdag bleek alleen Edgar Da- vids niet fit. Hij heeft de laatste tijd last van een liesblessure en trainde apart. Hij mag vandaag zelf aangeven of hij kan spelen. Is dat niet zo, dan doet de Nige- riaan Kanu mee. Normaliter voetbalt Ajax in de opstelling waarmee het onlangs PSV met 4-1 versloeg. Trainer Fabio Capello van AC Milan stelt door de blessures van Van Basten en Savicevic en het recente vertrek van Gullit slechts twee buitenlanders op: de Fransman Desailly en de Kroaat Boban. Gullits opvolger Melli is niet speelgerechtigd. Albertini en Simone ondergaan vandaag een laatste fitheidstest. Tussen de bedrijven van Cham pions League en competitie door speelt AC Milan op donderdag 1 december in Tokyo om de we reldbeker voor clubs. Tegenstan der van de Europese bekerhou der is de kampioen van Zuid- Amerika, Velez Sarsfield uit Ar gentinië. Capello: „De kalender is heel erg vol, maar daarmee hebben we leren leven." Capello zei dat hij ervan over tuigd is dat Milan de kwartfina les haalt. Een zege op koploper Ajax in het prachtige Nereo Roc- co-stadion van Triëst is niet eens noodzakelijk. „Zelfs met twee gelijke spelen in de resterende wedstrijden is het mogelijk ons te plaatsen," aldus Capello, die de aftrek van twee punten na het fles-incident tegen Salzburg een zeer kwalijke zaak noemde. De oud-international benadrukte wat collega Van Gaal eerder deed: Milan is na een belabberde seizoenstart op de weg terug. „Over één probleem maak ik me zorgen. Elk schot van de tegen stander op doel is de laatste tijd gelijk een doelpunt. Terwijl we zelf moeilijk scoren." Het stadion in de havenstad is pas twee jaar oud. De vaste bespeler, Triestina, maakte voor dit seizoen de vernederende gang naar de amateurs. De club kreeg een straf voor financieel wanbe leid. De arena is uitverkocht, 32.000 toeschouwers. Ajax krijgt steun van ongeveer 2000 suppor ters, van wie een paar honderd onlangs voor anker gingen in de haven van Triëst; de beman ningsleden van het fregat De Ruyter, dat in de Adriatische zee een NAVO-taak heeft. VERMOEDELIJKE OPSTELLIN GEN MILAN: Rossi; Panucci, Baresi, Cos- tacurta en Maldini; Desailly, Boban, Albertini en Donadoni; Massaro en Simone. AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; Seedorf Litmanen en Davids; Finidi, Ronald de Boer en Overmars. NAC krijgt puntje te weinig Van onze verslaggever Chris van Nijnatten Enschede - Vlak voor de deur van de kleedkamer schold John Lammers nog even grensrechter Talens stijf, na de met 2-1 verloren partij van NAC tegen FC Twente. Zoiets mag natuurlijk niet, maar voor de onvrede van de aanvaller was enig begrip op zijn plaats. Enschede - Mogelijk van daag al beraadt men zich bij NAC over het aan trekken van versterking. Of de club ook werkelijk een verdediger koopt danwel huurt, hangt af van de blessure van Jan Gaasbeek. De NAC'er moest zes minu ten voor tijd per brancard van het veld af. Hij kreeg een keiharde bal van Vol- mer op zijn borst en moest daardoor bloed opgeven. Gaasbeek werd daarom ter observatie per ambulance naar een ziekenhuis ver voerd. „Als-ie een paar weken uit geschakeld is, hebben we waarschijnlijk iemand no dig. Al moeten we uiteraard eerst maar eens praten of er wel middelen voor zijn," vertelde trainer Ron Spel- bos. De coach mist zaterdag tegen NEC in ieder geval Wilnis in de achterste linie, omdat die tegen zijn vijfde gele kaart aanliep. Daar naast zijn Gesthuizen, Jan sen en Zondervan nog steeds geblesseerd. „Ik moet wel een defensie op kunnen stellen," sprak de trainer cynisch. NAC heeft inmid dels al wel een verdediger op het oog, maar zijn naam wordt nog even geheim ge houden. „Ik weet niet of die jongen wil, of zijn club wil en of er geld is bij ons," aldus de gekwelde Spelbos. Keulen (afp/sid) - De Russi sche ex-turnster Olga Kova- lenko heeft voor een Duitse televisiezender verklaard dat abortussen in de vroege re Sovjetunie gebruikt wer den als dopingmethode. Volgens haar moesten jonge sportmeisjes op aandrang van de begeleidende artsen zwanger worden om vervol gens abortus te laten ple gen. „De artsen waren er in die tijd van overtuigd dat het lichaam van een vrouw bij een zwangerschap door de produktie van meer manne lijke hormonen sterker zou worden," aldus Kovalenko (44). In tranen bekende ze in de RTL-studio in Keulen als meisje zwanger geweest te zijn van haar toenmalige vriendje en dat zij zich na tien weken moest laten aborteren. „Weigeren zou hebben betekend dat ik het recht verspeelde mee te doen aan de Olympische Spelen." Kovalenko maakte in Mexico-Stad (1968) deel uit van de Sovjetrussische ploeg. Volgens een voormalige sportofficial, die eveneens aan het woord kwam, had Kovalenko nog geluk gehad- „De andere turnsters van vijftien jaar moesten met hun trainers naar bed," zei hij. Een gelijk spel was het minste waar NAC recht op had. Maar het arbitrale trio drukte een voor NAC vervelend stempel op de wedstrijd in het Diekman-sta- dion in Enschede. Op twee cruciale momenten leek scheidsrechter Van Dijk het zicht op de werkelijkheid even kwijt, terwijl de vette mist toch reeds lang opgetrokken was. In de 25e minuut plaatste Hoogma een lange bal naar voren, die inderdaad erg lang onderweg was, maar bij het loslaten van die bal stond Vurens toch echt al twee meter buitenspel. Grens rechter Koster vlagde echter niet, waardoor de tijdelijk naar links uitgeweken ex-Spartaan mocht doorgaan op Karelse. Die was vervolgens kansloos: 1-0. „Die grensrechter moeten ze hier een bungalow cadeau gedaan hebben," mopperde NAC-mana- ger Martien Vreijsen in de rust. Zijn boosheid was terecht, want Vurens zei nog tijdens de eerste helft tegen zijn tegenstanders, dat-ie uit buitenspelpositie had kunnen scoren. Teleurstelling Trainer Spelbos sprak na afloop zijn diepe teleurstelling uit. „Ik wil niet zeuren, maar het zit ons tegenwoordig ook helemaal nooit meer mee. Die eerste goal was zo ontzettend buitenspel. Die misser, maar so wie so het verlies van vanavond, dat heb ben we niet verdiend. Maar we gaan door, we komen uit het dal, dat moet." Geflatteerd De voorsprong die FC Twente halverwege koesterde, was ook in de ogen van de objectieve Twente-aanvaller Edwin Vurens (rechts), die tweemaal zou scoren, stuit dit keer op NAC-doelman John Karelse. Links komt Jack Koumans te laat om zijn keeper te helpen. toeschouwer geflatteerd. Er wa ren lange periodes, een enkele keer van wel vijf minuten lang, dat FC Twente de eigen helft niet wist te verlaten, zoveel druk oefende NAC uit. Toch bouwden de Tukkers hun voorsprong vlak na rust tot 2-0 uit. Op die goal was niets af te dingen. Mols maakte het Wilnis moeilijk, leg de de bal af op Vurens en die schoot weer raak. Pal daarop ging de scheidsrechter wederom in de fout. In de 55e minuut trapte Volmer de doorgebroken Brood in het strafschopgebied onderuit. Broods schoen scheur de door het incident helemaal open, Van Dijk leek een penalty te gaan geven, maar zag van dat voornemen af. Niemand bij NAC begreep die beslissing. Kansen Het gaat echter te ver om de nederlaag helemaal af te wente len op het leidende trio. NAC had meteen na het beginsignaal al op voorsprong moeten komen. FC Twente startte weliswaar ge motiveerd, de ploeg uit Overijs sel was zelfs in trainingskamp gegaan om de euforie na de winst op Feyenoord te ontlopen. Maar de eerstekansen waren voor NAC. Zowel in de vierde als in de zevende minuut had Van Hooijdonk alle mogelijkheden op een treffer, maar het ontbrak de Van onze verslaggever Enschede - Issy ten Donkelaar, trainer van FC Twente, neemt niets terug van de kritiek die hij afgelopen zondag uitte op bondscoach Dick Advocaat. Ten Donkelaar, oud-werknemer van de KNVB, betichtte zijn collega ondermeer van het verstren gelen van belangen. Advocaat treedt vrijwel zeker op korte termijn in dienst van PSV, een concurrent van bij voorbeeld FC Twente. Twente's trainer en Advocaat lagen in de clinch, omdat de bondscoach tegen de zin van Ten Donke laar de Enschedese aanvaller Bruggink opriep voor een jeugdinterland. De speler miste daardoor gis teravond de competitiewedstrijd tegen NAC. Het bestuur van de KNVB deed over de uitlatingen zijn beklag bij het bestuur van FC Twente. Dat college verklaarde daarop achter de eigen trainer te staan. Ten Donkelaar lag niet wakker van de kwestie. „Ik denk dat ik het recht heb mijn mening te geven. Dat ik er daarmee in Zeist niet geliefder op word, maakt me niet uit. Ik was toch al niet van plan te solliciteren op de vacature van bonds coach." aanvaller aan geluk. Niet veel later kwam Lammers net iets tekort bij een aangevertje van Van Hooijdonk. Ook Twente kreeg zijn kansen. Zo joeg Bosvelt de bal net naast en pareerde Karelse een kopbal van de verder onzichtbare Eller- man voortreffelijk. Na de eerste treffer bouwde NAC aan een heus offensief, waarbij Brusse- lers zich in de opbouw onder scheidde en Lokhoff een keer pas vlak voor doelman Boschker gestuit kon worden. Timide Dezelfde Boschker ging in de 70e minuut grof in de fout. Hij liet een bal los terwijl Lammers en Van Hooijdonk als aasgieren om hem heen cirkelden. Van Hooij donk greep zijn kans en poeierde raak, 2-1. Daarna moest Twente alle zeilen bij zetten om NAC van de gelijkmaker af te houden. De honderden meegereisde Bre- danaars overstemden het timide geworden Diekman, maar van een Brabants feest kwam het niet meer. Wel kreeg Wilnis een gele kaart omdat hij uitblinker Boerebach licht aantikte. De linksback van NAC kwam daar na wel goed weg, toen hij Vurens nog eens neerhaalde en Van Dijk het (tweede) geel op zak hield. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Zeist/St.-Willebrord - Edwin Gorter, de spelverdeler van FC Utrecht, reageerde gisteren teleurgesteld op de beslissing van de commissie van beroep van de KNVB, die zijn schorsing slechts met één duel terugbracht, van zeven naar zes wedstrijden. De in St.-Willebrord woonachtige Gorter kreeg de straf vorige week van de tucht'com- missie omdat hij in het duel met PSV op 6 november een vinger onder het rechter oog van zijn tegenstander Björn van der Doelen stak. Gorter heeft inmiddels twee wedstrij den van zijn schorsing uitgezeten. „Als je toch ziet wat er in het recente verleden op de voetbalvelden gebeurd is; kopstoten, elleboogstoten, kaakslagen, en spelers krijgen daar maar drie wedstrijden schorsing plus één voorwaardelijk, dan vind ik zes wedstrijden nog altijd veel te veel," aldus Gorter. „Zeker omdat ik nog een blanco strafblad had, rekende ik ook op niet meer dan drie duels schorsing. Ik heb me één keer laten gaan en dan zo'n straf. En dat terwijl ik in de eerste vier maanden bij FC Utrecht zo'n mooi imago neergezet had. Dat ben ik in vijf seconden kwijtgeraakt. Mis schien was ik wel iets te populair geworden, je kent het spreekwoord: 'Hoge bomen van gen veel wind'." FC Utrecht besloot vorige week na het uitspreken van de straf niet in beroep te gaan. Gorter zelf wel en tekende donderdag beroep aan. „Het heeft niet in mijn voordeel gesproken dat de club niet de kant van de speler koos," vervolgde Gorter. „Dat betreur ik natuurlijk en daarover krijg ik ook nog een gesprek met de leiding. Ik heb het vanaf de eerste dag vreselijk goed naar mijn zin in Utrecht. Dit is een incident, waar ik binnen- - f v kamers over wil praten. Ik heb al bepaalde conclusies getrokken, maar die houd ik voor me tot na dat gesprek." Gorter kreeg maandagavond in Zeist wel steun van de kant van PSV. Clubarts Van den Hoogenband van de Eindhovense club betoogde dat de verwonding van Van der Doelen niet ernstig was geweest en dat soortgelijke overtredingen in het waterpolo, waarin Van den Hoogenband eveneens bege leidend arts is, vaak voorkomen. Voorts liet de commissie van beroep het argument mee wegen dat Van der Doelen kort voor het incident een arm tegen het gezicht van Gorter had geduwd. De commissie bepaalde verder dat de straf van Zier Tebbenhof van FC Den Haag van zes wedstrijden schorsing, opgelegd 7 no vember, gehandhaafd blijft. Hij heeft tot nu toe drie duels voor zijn club gemist. Overige schorsingen: Mise (Vitesse), twee wed strijden; Aron (Excelsior) een wedstrijd. FOTO ANP FC TWENTE - NAC 2-1 (1-0) - 26. Vurens 1-0, 53. Vurens 2-0, 70. Van Hooijdonk 2-1. Scheidsrech ter: Van Dijk. Toeschouwers: 11.300. Gele kaarten: Karnebeek (FC Twente), Wilnis (NAC). FC TWENTE: Boschker; Zwijnen- berg, Hoogma, Volmer en Karne beek; Bosvelt, Boerebach en Ter Avest; Ellerman (46. Kool), Mols en Vurens. NAC: Karelse; Koumans, Brood, Van Burik en Wilnis; Gaasbeek (85. Lieftink), Lokhoff, Van Won deren en Brusselers (66. Abdella- oui); Van Hooijdonk en Lammers. Stand aan kop eredivisie: 1. Roda JC 13-21 (27-7), 2. Ajax 11-20 (34-6), 3. FC Twente 12-20 (32-15), 4. Feyenoord 12-17 (26-16), 5. PSV 13-17 (31-17), 13. NAC 12-10 (18-21). Programma eredivisie: Zaterdag: Go Ahead Eagles-Hee- renveen, Dordrecht '90-FC Gro ningen, NAC-NEC. Zondag: Sparta-Willem II, Roda JC-FC Utrecht, Ajax-MVV, Vites- se-Volendam, RKC-Twente, PSV- Feyenoord (18.00 uur). Van onze verslaggever Valkenburg - Valkenburg heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van het wereldkam pioenschap wielrennen op de weg in 1998. De Limburgse ge meente heeft als enige Neder landse plaats interesse getoond voor de mondiale titelstrijd. De kandidatuur van Valkenburg wordt gesteund door de wieler bond, de KNWU. Voor de orga nisatie van het WK moet naar verluidt drie miljoen gulden worden betaald. Tweederde daarvan moet door de organisa tie worden opgehoest. De wereldkampioenschappen op de weg werden eerder al in 1938, 1948 en 1979 op en rond de Cauberg gehouden. Als Valken burg de organisatie ook voor 1998 krijgt toegewezen, betekent dit een absoluut record in de internationale wielersport. Nooit eerder in de geschiedenis werd het WK vier keer in een zelfde plaats gehouden. Er bestaat ook grote interesse om de mondiale titelstrijd moun tainbike naar de Zuidlimburgse toeristenplaats te halen. Daar voor zijn al enkele parcoursen voorhanden. Menzo niet tegen Feyenoord Eindhoven - Stanley Menzo moet ook de wedstrijd van komend? zondag van zijn club PSV tegen Feyenoord missen. Na röntgen, foto's die dinsdag in een ziekenhuis in Geldrop werden gemaakt, is besloten dat de oud-Ajacied nog drie weken rust moei houden. Menzo heeft een hinderlijke blessure aan zijn linker ringvinger. Net als afgelopen weekeinde in het duel met Volendam staat Ronald Waterreus als vervanger in het doel. Maradona wil weer voetballen Buenos Aires - Diego Maradona heeft zich bedacht; hij wil een rentree maken op de voetbalvelden. „Ik wil graag voor Boca Juniors uitkomen," zei de Argentijn maandag. De schorsing van vijftien maanden voor doping bij de WK in de Verenigde Staten, loopt in september '95 af. Boca Juniors zal hem dan met open armen ontvangen. Vice- voorzitter Carlos Heller verklaarde desgevraagd: „Het is een droom van ons allemaal een speler van het kaliber Maradona in ons midden te hebben." 'Spaanse' start Eltingh-Haarhuis Jakarta - Jacco Eltingh en Paul Haarhuis beginnen vandaag het toernooi om de wereldtitel tennis in het dubbelspel in de rode groep met een wedstrijd tegen de Spanjaarden Sergio Casal en Emilio Sanchez. Het Nederlandse duo verdedigt het vorig jaar in Johannesburg veroverde kampioenschap. Tom Nijssen, die ia de witte groep speelt met de Tsjech Cyril Suk, opent tegen het als tweede geplaatste Australische koppel Todd Woodbridge/Mark Woodforde. Formule I begint 12 maart in Argentinië Parijs - De strijd om de wereldtitel coureurs Formule I begint volgend jaar op 12 maart met de Grote Prijs van Argentinië. De laatste wedstrijd, om de Grote Prijs van Australië, is vastgesteld op 12 november. De internationale automobiel federatie (FIA) maakt de circuits tijdens een vergadering op 9 december bekend. Er staan in totaal zestien wedstrijden op het program ma. Hongarije (13 augustus) is reserve. Het schema van Grote Prijzen is: 12 maart: Argentinië; 26 maart: Brazilië; 16 april: Pacific; 30 april: San Marino; 14 mei: Spanje; 28 mei: Mohaco; 11 juni: Canada; 2 juli: Frankrijk; 16 juli: Groot-Brittannië; 30 juli: Duitsland; 27 augustus: België; 10 september: Italië; 24 september. Portugal; 8 oktober: Europa; 29 oktober: Japan; 12 november: Austra lië. Hoekstra opnieuw bondscoach vrouwen Utrecht - Na twee jaar bondscoach te zijn geweest bij de amateurs, neemt Piet Hoekstra met ingang van het nieuwe wielerseizoen de vrouwenploeg weer onder zijn hoede. De Fries vervulde de functie van coach van de vrouwenploeg eerder van 1989 tot en met 1992. Het contract met de huidige coach van de vrouwenploeg, Frans van Diepen, is niet verlengd. Dat maakte het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) dinsdag op de unieraadvergadering in Utrecht bekend. WK-parcours vreselijk lastig Utrecht - Het WK-parcours in Colombia is 'vreselijk lastig'. Zo omschreef bondscoach Gerrie Knetemann gisteren het traject waarop volgend jaar in de provincie Boyaca, 180 kilometer en vier uur rijden van Bogota, de mondiale wielerstrijd op de weg wordt gehouden. De amateurs en de professionals krijgen een route van 17,5 kilometer voor de wielen. Bergop en bergaf. „Met tegen het einde een zeer steile klim van ongeveer 3,5 kilometer. Er is g vlak stukje te bekennen. Ik zou niet weten met welk parcours ik het zou moeten vergelijken," aldus Knetemann. Knetemann inspecteerde ook het parcours waarop het WK tijdrijden wordt gehouden. Dat gebeurt op de weg van Paipi naar Tunya over 45 kilometer. Ook bergachtig. „Het wordt dus een soort klimtijdrit," wist Knetemann. AUTOSPORT VOETBAL Chester. RAC-rally, tellend voor het WK. Stand na de derde dag: 1. McRae/ Ringer (GBr) Subaru Impreza 4.12.21, 2. Sainz/Moya (Spa) Su baru Impreza 4.14.06. 3. Kankku- nen/Grist (Fin/GBr) Toyota Celica 4.15.14, 4. Thiery/Prevot (Bel) Ford Escort Cosworth 4.20.00, 5. Blomqvist/Melander (Zwe) Ford Escort Cosworth 4.23.21 6. Wilson/ Thomas (GBr) Ford Escort Cos worth 4.23.38. DAMMEN WK in Den Haag. Uitslagen vijftiende ronde: Balja- kin (WRu) - Wiersma (Ned) 1-1, Valneris (Let) - Jansen (Ned) 1-1, Merins (Dui) - Burleson (Sur) 2-0, Milsjin (Oek) - Clerc (Ned) 1-1, Gantwarg (WRu) - Wesselink (Ned) 1-1, Ba (Sen) - Schwarzman (Rus) 1-1, Alias (NAn) - Tsjizjov (Rus) 0-2, Cissé (Fra) - Durdye (Toe) 1-1, N'Diaye (Sen) - Koeper- man (VSt) 2-0, Aman (Ivo) - Ga- lasjov (Rus) 1-1. Stand: 1. Valneris 23, 2. Baljakin 20, 3. Wiersma 19, 4. Ba, Gant warg, N'Diaye, Schwarzman en Tsjizjov 18, 9. Aman en Koeper- man 16, 11. Clerc, Jansen, Merins en Wesselink 15, 15. Cissé en Mils jin 11, 17. Galasjov 10, 18. Dur- dyev 9, 19. Burleson 8, 20. Alias 7. GEWICHTHEFFEN Istanbul. WK vrouwen. Tot 64 kg: 1. Hongyun Li (Chi) 235 kg (trekken 105/stoten 130, we reldrecord), 2. Su Fen Kuo (Tai) 205 (90/115), 3. Markus (Hon) 197,5 (92,5/105), 13. Van der Stoep (Ned) 160 kg (70/90). Trekken: 1. Hongyun Li 105 kg (wereldrecord), 2. Markus 92,5 kg, 3. Su-Fen Kuo 90. Stoten: Hongyun Li 130 kg (we reldrecord), 2. Su-Fen Kuo 115 kg, 3. Papageorgiou (Gri) 110. Tot 76 kg: 1. Lara (Cub)'365 kg (162,5/202,5), 2. Steinhöfel (Dui) 362,5 kg (165/197,5), 3. Savtsjenko (Oek) 360 kg (160/200). Trekken: 1. Steinhöfel 165 kg, 2. Sevastejev (Oek) 162,5, 3. Soba- chyoy (WRu) 162,5. Stoten: 1. Lara 202,5, 2. Savtsjen- ko 200, 3. Steinhöfel 197,5. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 46: eerste prijs: 3 winnaars, elk bruto f. 10.746,70; tweede prijs: 92 winnaars, elk f. 136,70; derde prijs: 1.158 winnaars, elk f. 27,10. UEFA-beker, derde ronde, eerste wedstrijd. GKS Katowice (Pol) - Bayer Le- verkusen (Dui) 1-4 (0-3). 29. Kir- sten 0-1, 41. Lehnhoff 0-2, 44. Kirsten-.0-3, 54. Nikodem 1-3,64, Lehnhoff 1-4. Scheidsrechten Frisk (Zwe). Toeschouwers: 8000. Gele kaarten: Nikodem, Szezygiei Kucz (Katowice), Hapal, Thorn (Leverkusen). Trabzonspor (Tur) - Lazio Roma (Ita) 1-2 (0-0). 59 Rambaudi 0-1, 61. Negro 0-2, 67. Karaman 1-2 Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa) Toeschouwers: 30.000. Athletic Bilbao (Spa) - Parma (Ita) 1-0 (0-0). 48. Ziganda 1-0 Scheidsrechter: Karlsson (Zwe). Toeschouwers: 29.000. Odense BK (Den) - Real Madrid (Spa) 2-3 (1-0). 45. Schjoenberg 1-0, 67. Zamorano 1-1, 69. Ama- visca 1-2, 79. Hjorth 2-2, 90 Laudrup 2-3. Scheidsrechter: Gra- bher (Oos). Toeschouwers: 14.253. Deportivo la Coruna (Spa) - Bor- ussia Dortmund (Dui) 1-0 (1-01 23. Bebeto 1-0. Scheidsrechter: Muhmenthaler (Zwi). Toeschou wers: 25.000. Gele kaarten: Ribera, Manjarin (Deportivo), Zore en Reuter (Dortmund). Assen. UEFA-jeugd, onder 18 jaar- Kwalificatiewedstrijd EK. Nederland - Zweden 1-0 (1-0). 12 Van Bommel 1-0. Scheidsrechter: Staffoggia (Ita). Toeschouwers: 5000. Gele kaarten: Van der Doe len en Aalbersberg. Opstelling Nederland: Hoegee (Feyenoord); Mensa (Ajax), Maas (PSV), Melchiot (Ajax/46. AalberS- berg/Feyenoord) en Overduin (Ajax); Van der Leegte (PSV). Wooter (Ajax) en Van der Doelen (PSV), Bruggink (FC Twente), Van Bommel (Fortuna Sittard/80. Mu- sampa/Ajax) en Zenden (PSV). Eindstand groep: 1. Nederland 4-6, 2. Zweden 4-5, 3. Ierland 4-1- Nederland speelt in mei twee wed strijden tegen Frankrijk om een plaats bij de laatste acht voor he' EK in Griekenland, in juli 1995. Reserve-klassen. Eredivisie: Feyenoord 2-Willem 1 2 1-0, FC Den Haag 2-Roda JC* 2-4, Fortuna S. 2-Vitesse 2 0-1. Reserve eerste divisie A: RKC 2 NEC 2 5-4. Reserve eerste divisie B: De Graaf schap 2-Telstar 2 1-0, Haarlem 2-Heracles 2 4-2. FIFA-wereldranglijst landen. Stand aan kop: 1. Brazilië 66,90 punten, 2. Zweden 61,52, 3. Italië 61,35, 4. Duitsland 60,68, 5. Span je 60,56, 6. Nederland 59,80, Zwitserland 57,66, 8. Ierland 57,63, 9. Argentinië 57,58, 1"' Noorwegen 57,37. Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse het regionale zaalvoetb de spanning terug. Ve woordelijk hiervoor is A dat in een rechtstreeks fen met afgetekend 1 Zwaantjes/Kiss met 9-8 ABAB kwam hierdoor o punt achterstand. Van Gucht kwam op dez hoogte omdat deze ploeg 4-6 van Gemeente won. AZWZ bleef met Kees Mee sen rode lantaarndrager. A verloor met 3-4 van Verva Kees Mechielsen ging met tegen Terneuzen ten onder derby Bonte Hert 2-BVS le in Hulst een 2-3-resultaat Philippine/Ploegaert-Maas Wo Van onze medewerker Henk Hulst - Bijna ging he combinatie Werner Cr nale van het Dullaert Een 9-3-voorsprong te Verstraeten verdween n TENNIS Na het verstrijken van de r liere speeltijd van één uur n bij een 11-11-gelijke stan extra tijd worden aangespr Ivo Wouters, die in zijn voe carrière goed met wedst spanning om kon gaan, liet ook in de apotheose van de nisfinale niet van de wijs b gen. Hij serveerde de parti love uit. Wel kreeg hij hierb' helpende hand toegestoken Jean-Loup Deltour die, t zijn gewoonte in, op het cru moment enkele missers pr ceerde. „We hebben goed speeld. Werner en ik wille kaar goed aan. Hij heeft goede service, terwijl ik vooral van mijn netspel hebben," aldus Wouters na loop. Om hier gekscherend toe te voegen: „We dachten die grote voorsprong, laat mannen maar terugkomen, ders is er voor het publiek aardigheid meer aan." Op het C2-schema gingen Axelse gebroeders Jean-Pa Jurgen de Bakker met de strijken door een 10-8-zege i finale op Reggie van de B Eric van Tatenhove. In de Dl nale heerste de favoriete co natie Huib van den Akker/ van Tiel. Het duo maakte plaatsing overtuigend waar gen het verrassend ver doo drongen tweetal Stephan Bunder/Eddy van Pamelen. combinatie Bolssens Goethem finishte als beste D2-categorie. Bij de D40-p sers was de hoofdrol weggel voor het koppel Huis/Kegels. Bij de vrouwen-C2 versloe Tiny Adriaansens en Ingrid ser in de finale met een ma van slechts één game Jacque Baecke en Annemarie de B die in de halve eindstrijd ve send Esther Geus/Wendy Schepper, met plaatsingsn mer één, een halt toewierpen, combinaties Loes Kool/Ma Lauwereys en Deiman/Van I rendonck werden toernooit naars in de Dl- respectieve D2-klasse. In de mixed-C 1 eindigden Fr ceska Adriaansens en Robin Witte als beste combinatie in poule van vier. Lilian Nijssen Eric Neve besloten de spanne C2-finale met een 11-10-zege de Dl-eindstrijd maakten I Poelbosloop in De Goes - De Goese atletiekv november de Poelbosloop, natuurgebied. De afstanden 6,8 en 11,4 kilometer. Alle afstanden gaan tegelijl aan de Theuniswegeling in Voorafgaand aan de trimlop Volleyballers in fii Tokyo - De Nederlandse Japanse hoofdstad Tokyo c Four, een lucratief onderoi plus het gastland. Oranje van Japan (3-0; 15-8 15-12 wereldkampioen Italië, dat VOLLEYBAL DISTRICT VROUWEN Promotieklasse: Mytilus 7-i Savok 6-16, Morres 2 6-] BOK 5-9, Voorwaarts 5-8, D namo'70 2 5-7, De Kikkers 5- Dynamo'70 1 5-3, WS'92 2 6- Sgravo 6-1. Eerste klasse: WS'92 3 7-i Scheldesport 6-16, BOK 2 6-] CVC 6-13, Ardito 6-10, Y\ 6-8, VVR 6-7, Sgravo 2 6- Delta 7-6, Ardito 2 7-3, Mytil 2 7-3. Tweede klasse: Morres 3 6-1 Savok 2 6-16, Voorwaarts 6-14, VVS'92 4 7-13, Delta 7-13, Dynamo'70 3 7-12, BOK 6-9. Scheldesport 2.6-6, WR

de Stem | 1994 | | pagina 8