urt Dienstplicht blijft bestaan tot '96 Automatenbranche wil schade door valse munten verhalen in gezondheidszorg 'Wetten tegen asiel-toeloop helpen niet' Patstelling over Borssele Kamer wil snel af van wao-boete werkgevers DE STEM BINNENLAND A3 Plan van PvdA voor afschaffing een jaar eerder lijdt schipbreuk Universiteit slordig met dierkadavers Tweede Kamer stelt enquête in Borst bezuinigt foi'S DE STEM (tkXa COMMENTAAR Na 'Borssele' IS ER NOC NIEUWS OVER UITGEKLEDE STUDENTEN OF KUNNEN WE EVEN ONGESTOORD GENIETEN? BINNENLAND KORT fVEMBER 1994 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 foto de stem/dick de boer por commentaar te bereiken. Iers in het land een andei efenen. vervelende zaak voor dl zegt Thijs Stoffer na- Jederlandse Vereniging vai |(NVM). „Maar wij zijn ii blij met het arrest van dl j Deze uitspraak schept ein lelijkheid. Wie er verant^ I is bij een dergelijke transac Jilt er vervolgens het Nieuu Wetboek bij. „In dat wet It er meer verantwoordelijk- |l bij de koper en verkoper avordt beter beschermd. Dt loet duidelijk maken wat ei jd het pand gebeurt. In dit |rt de makelaar zich op de verkoper. De Hoge Raad er voor de makelaar !gnaal was dat er juist daar [agenkamp zou komen. NVM-woordvoerder hoeft lin een advertentie niet alles rorden. „Nee, je zet er in wat Ijk is. De bewuste adverten- et onjuist. Er was een fraai Jat er later iets gebouwd die makelaar niet weten, lat anders zijn als de k jar in de hand genomen had makelaar wel op onderzoek in." ling Eigen Huis die de belan- Jseigenaren behartigt wil nog Iveel kwijt over het vonnis |dere zaak anders is," schoten van de vereniging eerst het arrest grondig en pas dan commentaar pet ik eerlijkheidshalve we! het toch aannemelijk moei iets bekend was. De buurt |rs nog geprocedeerd tegen de lat woonwagenkamp." -'-v- lr v - foto jaap wolterbeek want ze weten dat ook ier Kok maar heel weinig voor vervroegde sluiting de Zeeuwse centrale. Maar t hoop koestert D66 ook s. De vrees dat het kabinet ndelijk de motie eenvou- rng naast zich neer zal leg- Met als motief dat de Ka- zo tot op het bot verdeeld is ie zelfs de bedoeling van de e verschillend uitlegt. Dat i het kabinet ongestraft de i om gewoon te doen wat altijd heeft gewild: Borssele 2007 openhouden. Onge- :t, want een eventuele motie afkeuring is in de Kamer kansloos, weet iedereen. Door Paul de Schipper Breda - De Vereniging Automaten- branche Nederland (VAN) probeert bij het Britse bedrijf Mars Money Systems de schade te verhalen die is ontstaan door het gebruik van valse munten in gokautomaten. Mars Money Systems, een dochter van het Amerikaanse Mars-concern, is pro ducent van muntproeven. Dat zijn de apparaatjes die in automaten de munt controleren direct nadat deze in de gleuf is geworpen. „Die muntproeven moeten aangepast worden," aldus Piere de Jonge, inte rim-voorzitter van de VAN. Binnen zijn eigen Bredase bedrijf zegt hij voor duizenden guldens schade te hebben door valsemunterij. Vals geld tot be dragen van 600 gulden per machine waren de afgelopen tijd niet onge woon. In heel Nederland gaat het om bedragen van tienduizenden guldens De automatenhandel heeft de golf van valsemunterij, uit zelfbescherming, en kele maanden stilgehouden. In de regio Noord-Holland en in West-Brabant werd de schade echter steeds groter. In beide regio's zijn inmiddels valsemun ters aangehouden door de politie. In Oosterhout werd deze week een man gepakt die van twee guldens één vijfje maakte. Volgens de politie gebeurde dat met een wals, maar volgens Jac ques Naalden, de technische man van Pierre de Jonge, moet het meer dan alleen een wals geweest zijn. De valse munten die Naalden onder zocht, waren dwars doormidden ge zaagd, over de smalle rand van de gulden waar 'God zij met ons' op staat en vervolgens weer aan elkaar gesol deerd zodat de dikte van een vijfje werd bereikt. Naalden: „Daarvoor moet je zeer gespecialiseerd gereed schap hebben. Daar komt bij dat de muntproeven best wel geperfectio neerd zijn. Een man die dit doet, moet over het nieuwste model muntproef beschikken om zijn valse munten te testen." Wel geperfectioneerd maar niet ge noeg, zo meent de automatenbranche en stelt Mars Money Systems aanspra kelijk, erkennend dat het niet makke lijk is om alle vals geld buiten de automaten te houden. Naalden: „Hoe nauwkeuriger je meet, hoe meer goeie vijfjes geweigerd worden. Het is een compromis. Stel je zo'n muntproef heel krap af, dan worden acht op tien vijfjes niet geaccepteerd, omdat het munten zijn van relatief zacht metaal, dat snel beschadigd raakt." Van onze Haagse redactie Den Haag - De PvdA krijgt vrijwel zeker geen meerderheid in de Tweede Kamer aan haar zijde om de opkomstplicht voor dienstplichtigen nog sneller af te schaffen. De PvdA wil dat de laatste dienstplichtige in april van volgend jaar wordt opge roepen. Het kabinet stelt voor om de laatste dienstplichtige in april 1996 op te roepen. Ten opzichte van de oorspronkelijke plannen van het ministerie van Defensie betekent dat al een vervroeging van de afschaffing van de op- Utrecht (anp) - De faculteit Diergeneeskunde van de Univer siteit van Utrecht heeft jaren onzorgvuldig omgesprongen met kadavers van dieren. In plaats van de dode dieren na onderzoek te vernietigen, zijn kadavers van beschermde dieren aan een 57-jarige patholoog overhan digd. Die liet ze vervolgens op zetten. Justitie vermoedt dat veel exem plaren vervolgens via prepara teurs in de illegale handel te recht zijn gekomen. Het open baar ministerie in Utrecht heeft een vooronderzoek ingesteld naar het handelen van de patho loog en kijkt of de universiteit zich schuldig heeft gemaakt aan overtreding van de Destructie- wet. De meeste kadavers waren af komstig van door de Algemene Inspectie Dienst (AID) in beslag genomen illegale partijen. De universiteit krijgt de dieren ge woonlijk toegestuurd om de doodsoorzaak te onderzoeken en die te rapporteren aan de AID. Daarna moet de universiteit de restanten vernietigen. Medewerkers van de afdeling Diergeneeskunde gaven de lijken van bijzondere of exotische die ren tot 1992 mee aan de patho loog van de faculteit. De man was een verwoed verzamelaar. Om de kosten te verminderen schonk hij een deel aan prepara teurs, die de opgezette dieren in de illegale handel brachten. komstplicht van een jaar: van het oproepen van de laatste dienstplichtige in april 1997 naar april 1996. De PvdA vindt het onrechtvaar dig als de dienstplicht nog lan ger wordt gehandhaafd dan no dig is. In 1996 zijn nog 10.291 en in 1997 nog 4.042 dienstplichti gen nodig. „Dat betekent dat in 1997 1 op de 25 jongens in dienst moet. Dan kun je niet meer spre ken van een plicht, maar is het een loterij," aldus PvdA-kamer- lid Zijlstra gisteren tijdens de behandeling van de Defensiebe groting. Zijlstra pleitte er daar om voor de opkomstplicht nog een jaar eerder af te schaffen. Vrijwilligheid D66 schaarde zich gisteren niet achter de PvdA. Eerder deelde D66 het standpunt van de PvdA, maar de Democraten hebben hun standpunt gewijzigd. D66 is het eens met het kabinet dat de kosten te hoog zijn voor nog snellere afschaffing van de op komstplicht. „Dat kost miljoe nen guldens," aldus D66-kamer- lid De Koning. Wel bepleitte zij een tussenvariant: de dienst plicht moet verkort worden van 9 naar 5 maanden en de werk week zou verkort moeten wor den door het schrappen van de maandagochtend en de vrijdag middag. „Bovendien zouden dienstplichtigen op basis van vrijwilligheid moeten worden opgeroepen," aldus De Koning. De PvdA kreeg uiteindelijk al leen steun van de oppositiepar tijen GroenLinks en de SP; CDA, AOV, CD, SGP en lijst Hendriks steunen het kabinetsplan. Ook de andere regeringspartij, de WD maakte duidelijk weinig te voelen voor het plan van de PvdA en toonde zich ook niet bijster enthousiast over het plan van het kabinet om de opkomst plicht een jaar eerder af te schaffen, al zal die partij zich daar - omder voorwaarden - niet tegen verzetten. - w Een dienstplichtig soldaat zet een onafzienbare massa 'dienstkistjes' in het gelid op het Plein in Den Haag. Leden van de soldatenvakbond VVDM voerden daar gisteren actie. Zij eisten onmiddellijke afschaffing van de dienstplicht en financiële compensatie voor de laatste lichtingen. foto anp Van onze Haagse redactie Den Haag - De bezuinigingen van het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport treffen een reeks opleidingen in de gezondheidszorg. De Rutgersstichting verliest haar subsidie nagenoeg helemaal. Den Haag - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer heeft gisteren voor een parlementaire enquête naar de opsporingsmetho den van justitie en politie gestemd. Alleen de SGP en WD, met uitzondering van fractielid Van der Stoel, stemde tegen de enquête. Van der Stoel was lid van de werkgroep Van Traa die het vooronderzoek naar een enquête heeft verricht. Het CDA stemde toch voor de motie, hoewel deze partij vorige week tijdens het kamerdebat nog liet weten eigenlijk liever te zien dat minister Sorgdrager van Justitie met het materiaal dat ze nu voorhanden heeft aan wetgeving gaat werken. Vandaag vergadert de kamercommissie van justitie over de invulling van de commissie die de enquête gaat houden, en wie de voorzitter moet worden. DAT 'BORSSELE' in de politiek nog zo spannend kan zijn. Zelfs als alle Tweede-Kamerleden vandaag present zijn, is het vrijwel uitgesloten dat de GroenLinks-motie alsnog een nipte meerder heid krijgt. Oorzaak daarvan is de ommezwaai van de RPF. En dan nog: zelfs als de motie een meerderheid zou halen, is dat voor de tegenstanders van kernenergie slechts een schijnsucces- je, want de kerncentrale gaat toch niet vóór 2004 dicht. Voor de levensduur van de kerncentrale Borssele is de uitslag van vandaag daarom van weinig praktische betekenis: drie jaar. Wat overblijft is de vaststelling dat de tweeslachtige houding van D66 meer problemen heeft veroorzaakt dan opgelost. Hoofdrol speelster en D66-woordvoerder Jorritsma was als lid van de Zeeuwse Provinciale Staten steeds een uitgesproken voorstander van sluiting van de centrale. Nu ze meespeelt in het Haagse gezelschapsspel der hogere politiek, leidt dat tot een onbedoeld monsterverbond tussen D66 en de voorstanders van modernise ring. Voor de Samenwerkende Elektriciteits Producenten is de investering van een kleine half miljard gulden - noodzakelijk om Borssele aan de veiligheidseisen te laten blijven voldoen - alleen lonend als de centrale drie jaar langer open blijft. De vraag dringt zich op wat D66 nu eigenlijk wil, naast het voorkomen van een frontale aanvaring met de eigen minister Wijers, die zich schaarde aan de zijde van de voorstanders van modernisering. De centrale 'een beetje' veilig maken, zodat de benodigde investering omlaag kan? Sterk zijn de argumenten om Borssele open te houden aller minst. Voor de stroomvoorziening is de kerncentrale, zeker op de korte termijn, volstrekt overbodig. Warmtekrachtcentrales, met een veel groter vermogen dan van Borssele, worden onder meer in Moerdijk en Terneuzen uit de grond gestampt. En wel in zo'n tempo dat een overcapaciteit aan elektriciteitsopwekking dreigt. Behoud van kennis over kernenergie? Alsof die kennis wordt behouden met het opknappen van een verouderd type. Boven dien houdt de kennisoverdracht in de Europese Unie niet op bij de grens. Wie het goed meent met kernenergie, zou er beter aan doen een pleidooi te houden voor de bouw van een moderne centrale die vele malen veiliger is dan de reactor in Borssele. De werkgelegenheid in Zeeland? Verlies van zevenhonderd arbeidsplaatsen dreigt en daar is men in Midden-Zeeland uiter aard zeer rouwig om. Maar modernisering van de centrale helpt niet. Die modernisering is immers slechts uitstel van executie. Het zou daarom zinvoller zijn als de politiek zich nu al zou bezighouden met de vraag hoe dat - binnen afzienbare tijd - wegvallen van een omvangrijke portie werkgelegenheid in Zeeland kan worden gecompenseerd. Daar is geen politiek spel maar politieke daadkracht voor nodig. Den Haag (anp) - Een kamer meerderheid van WD, D66 en CDA wil dat er spoedig een einde komt aan de boete die een werkgever moet beta len als een personeelslid in de wao verdwijnt. De PvdA wil aan de boete vast houden tot er overeenstemming over een alternatief is. Daarna kan de zogeheten malus wat de sociaal-democraten betreft ook meteen van tafel. CDA-kamerlid Biesheuvel zal bij de behandeling van de begroting van sociale zaken volgende week vragen om de malus zo snel mogelijk af te schaffen. Gaat' staatssecretaris Linschoten van Sociale Zaken er niet op in, dan zal Biesheuvel de WD vragen een uit de vorige kabinetsperio de daterend initiatiefvoorstel in te dienen, dat werd geschreven door (toen nog) WD-Kamerlid Linschoten zelf. De bonus/malusregeling werd ingesteld om bedrijven te prik kelen (gedeeltelijk) arbeidsonge schikten in dienst te houden. Het systeem wordt als onrechtvaar dig gezien omdat de boete ook moet worden betaald bij ar beidsongeschiktheid buiten ver antwoordelijkheid van de werk gever om. Het Verbond van Verzekeraars heeft zijn leden gisteren aange raden, de premies voor de verze kering van het wao-gat 5 tot 15 procent te verlagen. Dit kan doordat de strengere criteria voor (her)keuringen hebben ge leid tot een minder grote in stroom van uitkeringsgerechtig den. Het wao-gat (ontstaan door vermindering van de wao-uitke- ring) behoeft dus minder vaak te worden uitgekeerd. Dat blijkt uit een brief die mi nister Borst-Eilers gisteren naar de Tweede Kamer heeft ge stuurd. Ze geeft daarin aan wel ke organisaties getroffen worden door de 113 miljoen gulden aan kortingen op subsidies. Het mi nisterie moet in totaal 167 mil joen gulden bezuinigen en draagt daarvan zelf de resteren de 54 miljoen gulden. Het Nederlandse Kankerinsti tuut wordt door Borst ontzien. Wel zullen subsidies verlaagd of beëindigd worden bij de vrou wenhulpverlening, consumente norganisaties en instellingen voor verslavingszorg De Rut gersstichting (seksualiteit en ge- boortenregeling) krijgt momen teel 6,2 miljoen gulden per jaar. De feitelijke bezuiniging be draagt 5,4 miljoen. De stichting zou moeten opgaan in een nieu we organisatie, die de resterende acht ton krijgt. Ook subsidies voor aids-bestrijding en voor hulp aan vluchtelingen worden verminderd. De Rutgersstichting heeft gister avond verbijsterd gereageerd. „Dit betekent voor ons het einde. Ons budget is in een klap met 70 procent verminderd," zegt direc teur P. Babeliowsky. Bij de Rut gersstichting werken ongeveer 150 mensen, verdeeld over zeven kantoren in het land. Vooral zwakkere groepen en mensen die om een bepaalde reden niet naar de huisarts gaan, doen een be roep op de stichting: die komen volgens Babeliowsky nu in de kou. Babeliowsky snapt niet wat Borst bezielt. De stichting werkt aan een fusie met andere instel lingen, maar 'hoe kunnen we nu fuseren als we geen geld meer hebben?' (ADVERTENTIE) I O N C E GRAANJENEVER Zouden er geen banen te creëren zijn met een uitzendbureau dat zich specialiseert in het leveren van actievoerders voor diverse doeleinden en met een design-team dat pakkende slogans en ander actiemate riaal vervaardigt? Ik kom daar op door twee demonstraties die ik gisteren op tv zag. De ene was van diensplichtigen die pleitten voor afschaffing van de dienstplicht en de andere was van arbeidsbureau-personeel dat betoogde voor be houd van banen. Vooral die demonstratie van die arbeidsbureaus was natuurlijk niet meer van deze tijd. Qua spreekkoren kwamen ze niet verder dan 'Actie, actie, actie!' en het briljantste spandoek luidde zo ongeveer: 'We worden uitge-Melkert'. Nou begrijp ik ook wel dat dat personeel de werkelijk heid alleen in afgeleide vorm via kaartenbakken kent, maar met zoveel wereldvreemdheid bereik je in Den Haag niets. Zouden ze bij het zoeken naar banen net zo doortastend te werk gaan? Bij die soldaten-betoging viel vooral het hoge Calime- ro-gehalte op, maar gelukkig is dat in '97 voorbij. Dan kunnen jongens van die leeftijd carrière maken als werkloze schoolverlater of dito academicus. Intussen zitten we wel met een nagenoeg beroepsleger dat met het modernste materieel nog niet eens in staat is om een vliegveld van toch behoorlijke afmetingen flink te raken. O, over, overste en sluiten. MERIJN Olifant mag alsnog in Blijdorp blijven Rotterdam - De Vietnamese olifant Douanita die sinds 1988 op een wankele juridische status in Diergaarde Blijdorp verblijft, mag in Rotterdam blijven wonen. Directeur Mikolica van de Tjechische dierentuin Usti nad Labem heeft gisteren Blijdorp- directeur A. Dorresteyn de verzekering gegeven dat hij de olifantskoe niet langer opeist. In september bepaalde het gerechtshof in Den Haag na een slepende procedure dat Douanita aan de Tsjechische dierentuin moest worden afgestaan. In 1988 was het dier onderschept in de Rotterdamse haven in een Poolse vrachtvaarder die het in erbarmelijke toestand verkerende olifantje olifantje vanuit Viet nam vervoerde. Daarop werd het voorlopig in Blijdorp onderge bracht. Het dier was echter rechtmatig eigendom van de Tsjechische diergaarde. Celstraffen voor pitbull-bevrijders Utrecht - Twee leden van het 'Pitbull-bevrijdingsfront' zijn gisteren door de Utrechtse rechter bestraft met acht en tien weken cel. De twee mannen, de 28-jarige J S. uit Rotterdam en de 36-jarige A.H. hadden in maart van dit jaar in totaal zeven pitbulls uit een kennel in Soest ontvoerd en bij diverse hondenliefhebbers ondergebracht. De politie heeft vijf dieren teruggevonden, waarvan er drie inmiddels zijn afgemaakt. De twee andere, destijds nug pups, zijn nog niet boven water. Kankeronderzoek krijgt gift 20 miljoen Rotterdam - De Erasmusuniversiteit in Rotterdam heeft een donatie van twintig miljoen gulden gekregen. Met het geld kan de universiteit een nieuw onderzoekscentrum voor kanker betalen. Het gebouw komt naast het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt te staan. De gift is afkomstig van de Josephine Nefkens Stichting, vernoemd naar een vrouw die in 1971 aan kanker is overleden. De weduwnaar H. Nefkens heeft daarna de stichting opgericht om onderzoek naar de genezing van de aandoening te financie ren. Als architect en belegger in vastgoed heeft hij veel geld verdiend. Eis 6 maanden tegen provincie-ambtenaar Maastricht - Zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk en een boete van 25.000. Dat is de straf die gisteren voor de Maastrichtse rechtbank is geëist tegen de van corruptie verdachte Limburgse provincie-ambtenaar Van V. Justitie heeft geen twijfels over de schuld van de provincieambtenaar, die door zijn zakenvrienden als 'een wandelende encyclopedie van de wegenbouw' betiteld werd. Volgens het Openbaar Ministerie is het overduidelijk dat Van Vlijmen bij de bouw van zijn huis giften of smeergeld kreeg van vijf Limburgse bedrijven. Van Vlijmen ontkende ook maar iets misdaan te hebben. Boy Edgarprijs voor Franky Douglas Amsterdam - De VPRO/Boy Edgarprijs is dit jaar toegekend aan jazzmuzikant Franky Douglas. De jury prijst zijn verdiensten als gitarist, componist en orkestleider. Douglas krijgt de prijs in december uitgereikt. De jury noemt Douglas een uitstekend voorbeeld van een musicus die zijn wortels niet verloochent. De Afro-Caribische ritmiek en de zangerigheid van de muziek uit Curaqao, waar hij werd geboren en waar hij opgroeide, vormt 'de warme hartslag' van zijn stijl. Jumbo El Al maakt noodstop op Schiphol Schiphol - Een vrachtvliegtuig van het type Boeing 747 van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al heeft gisteren de start vanaf Schiphol afgebroken. De bemanning van het toestel maakte bij hoge snelheid een noodstop. De Jumbo is identiek aan het El Al-toestel dat op 4 oktober 1992 op de Bijlmerflats Groeneveen en Klein Kruitberg stortte. Het toestel kon na de noodstop op eigen kracht naar het vrachtplatform taxiën. Volgens woordvoerder G. Knook van de luchtverkeersbeveili ging op Schiphol brak de gezagvoerder de start af toen hij merkte dat één van de vier motoren niet goed functioneerde. Van onze Haagse redactie Den Haag - De nieuwe wet ten die het kabinet in de maak heeft om het aantal asielzoekers terug te dringen, zullen niet dat effect hebben. Dat zegt mr. D. van Dijk, vice- president van de rechtbank van Zwolle en tot voor kort landelijk coördinator van de vreemdelin genkamers. Hij deed zijn uitspraak gisteren op het symposium 'Wetgeving en Vreemdeling' in Den Haag. Vol gens van Dijk is het überhaupt de vraag of je met welke nieuwe wetten dan ook de stroom asiel zoekers kunt afremmen. „Tot nu toe hebben nieuwe wetten nog nooit dat effect gehad," aldus Van Dijk. Staatssecretaris Schmitz (Justi tie) verwacht veel effect van een wet die het mogelijk maakt asielzoekers, die via een veilig land Nederland binnenkomen (bijv. Duitsland of België) weer meteen terug te sturen. Die wet zou al op 1 januari 1995 van kracht moeten worden. De voorzitter van Vluchtelingen werk, J. Scholten, wees er giste ren op dat de nieuwe wetten eerder nieuwe problemen zullen oproepen. Om mensen terug te sturen naar een ander (veilig) land moet eerst de terugname in verdragen geregeld zijn. Er zijn echter nog geen verdragen die daarin voorzien. Twee nieuwe verdragen die binnenkort (moge lijk) van kracht worden (Verdra gen van Schengen en Dublin) sluiten volgens Scholten niet aan op de nieuwe wetten in Neder land. Volgens vreemdelingenrechter Van Dijk kan een belangrijk deel van de asielzoekers problema tiek worden opgelost als er iets gedaan wordt aan de vele, inge wikkelde en langdurige juridi sche procedures waar asielzoe kers in verzeild raken. Bij vijf rechtbanken liggen op dit moment meer dan 12.000 vreemdelingenzaken op afhan- deliong te wachten. Per 1 januari kunnen dat er wel eens rond de 15.000 zijn. Het grootste deel van die zaken betreft asielzoe kers die zeker kansloos zijn. Die mensen moeten maanden in op vangcentra wachten, terwijl voor iedereen duidelijk is dat ze niet tot Nederland toegelaten wor den. De procedures moeten zo gemaakt worden dat dit niet meer kan voorkomen, vindt Van Dijk. VERVOLG VOORPAGINA Daarin wordt het kabinet opgeroepen vóór 1997 definitief knopen door te hakken over het gebruik van kernenergie in Nederland. De WD steunde deze RPF-motie, in tegenstelling tot CDA en SP, gisteren niet omdat dit voorstel overbodig zou zijn. Uit woede daarover besloot de RPF vóór de motie van GroenLinks te stemmen. Maar de liberalen steunen vandaag, na overleg met de kleine christelijke fractie, de RPF-motie wel, omdat de VVD daarmee een vroegtijdige sluiting van Borssele kan voorkomen. Het aannemen van de motie van GroenLinks zou overigens nog geen vroegtijdige sluiting van Borssele hoeven betekenen. Minister Wijers (Economische Zaken) sluit niet uit dat het kabinet zo'n kameruit spraak naast zich neerlegt en eind dit jaar toch instemt met een bedrijfstijdverlenging tot 2007 in plaats van 2004. Die drie extra jaar zijn nodig om de kosten voor modernisering, 470 miljoen gulden, terug te kunnen verdienen. Die investering moet ervoor zorgen dat de centrale voldoet aan alle internationale veiligheidseisen.

de Stem | 1994 | | pagina 3