Terugloop winkels in dorpen KERSTSHOPPEN AMSTERDAM Akko Geld De Rede voor Indiaas project Terneuzen mag met plan Othene starten INHARTIE Sluiting y; Nieuwe huisvesting voor stichting Toonbeeld POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS ibis Verpleeghulp bejaarden pas na nieuwe regeling Stijging aantal inwoners lager en inkopen meer in grote plaatsen DE STEM ZEELAND Gouden medaille voor koorlid Indiër S. Martine zet zich in voor de armsten van zijn land Bureau Halt voorziet in een behoefte DE STEM restaurant Projectontwik WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 C3 Van onze verslaggeefster Terneuzen - Of meer bewo ners in de Temeuzense ver zorgingstehuizen extra ver pleeghulp krijgen, hangt af van de snelheid waarmee er een nieuwe financieringsre geling tot stand komt. De Protestantse Stichting Oude renzorg Terneuzen vroeg Gede puteerde Staten vorige maand om extra zogeheten substitutie- projecten. Onder substitutie wordt in de bejaardenzorg ver staan het verlenen van verpleeg hulp aan die mensen die in een verzorgingstehuis wonen, maar eigenlijk in een verpleeghuis zouden moeten zitten. Als een verpleeghuis vol zit, wordt ter plekke in een verzorgingstehuis waar dat nodig is vervangende hulp aangeboden. In Terneuzen is er alleen in De Molenhof in Zaamslag sprake van een substitutieproject. Zo'n vijftien bewoners krijgen vanuit het verpleeghuis Ter Schorre de benodigde hulp zodat ze toch in De Molenhof kunnen blijven. Ook in Vremdieke in Hoek en in Bachten Dieke in Terneuzen wo nen nu zo'n vijftien mensen met een verpleeghuis-indicatie. Geld om die mensen de benodigde zorg te geven is er echter nog niet. Volgens provincie-ambtenaar H. Sul streeft het Rijk ernaar om per 1 januari 1995 de verschil lende financieringsregelingen voor substitutiezorg te harmoni seren. Er als het ware een grote pot geld in plaats van drie kleine potjes van te maken. „De Zie kenfondsraad heeft het ministe rie echter nog geen advies gege ven over die nieuwe regeling. Wanneer dat komt is niet be kend." GS laten de directie van Vrem dieke en Bachten Dieke nu we ten 'goede nota' van hun substi- tutieverzoek te hebben genomen. Het wordt echter pas in behan deling genomen als de nieuwe geharmoniseerde regeling er is. J. de Zeeuw, directeur van Vremdieke en Bachten Dieke, verwacht dat de beoordeling dan positief zal zijn. „We zijn nu al bezig om met Vremdieke iets op te zetten. Onze brief was bedoeld als een kattebelletje om de pro vincie te laten weten dat we er zijn." Van onze verslaggever Terneuzen - Het aantal winkels in Biervliet, Hoek, Sluiskil en Zaamslag is de afgelopen vijftien jaar afgenomen. De oorzaken van deze terugloop zijn te zoeken in de geringe stijging van het aantal inwoners terwijl die bewoners hun inkopen meer en meer doen in grotere plaatsen als Oostburg en Terneuzen. Daarnaast hebben ondernemers meer vloeroppervlakte en dus meer bestedingen en klanten no dig om rendabel te kunnen draaien. Hierdoor dreigt het ge vaar van een vicieuze cirkel. Im mers: het aantal winkels neemt af omdat er te weinig klanten zijn en nieuwe mensen vestigen zich niet in dorpen omdat er geen winkels zijn. Om hier wat aan te doen hebben Burgemeester en Wethouders (B en W) van Terneuzen een notitie laten opstellen met als titel 'Be- winkeling in de kernen, een aan zet tot beleid'. In de praktijk blijkt immers dat het gemeente bestuur geen recent beleidsdocu ment heeft om vestiging van nieuwe- en/of uitbreiding en verplaatsing van winkels op hun economische haalbaarheid te toetsen. De notitie geeft hiertoe een eerste aanzet. Wisselwerking Als een van de aanbevelingen wordt het voorstel gedaan dat er planologisch ruimte moet wor den geboden als een bestaande ondernemer plannen heeft zijn winkel te vernieuwen of uit te breiden. Op deze manier blijft deze winkel immers voor het dorp behouden. Een vestiging of uitbreiding van een winkel moet wel bij voorkeur in het centrum Tegen de plannen waren beden kingen binnengekomen van een aantal bewoners van de Reuzen- hoeksedijk. De gemeente wil het rijtje huizen aan het begin van de Reuzenhoeksedijk, gezien vanaf de Rooseveltlaan, slopen omdat de dijk wordt verbreed. De Reuzenhoeksedijk wordt na melijk een ontsluitingsweg voor de nieuwe wijk. De gemeente meent dat de be woners van die woningen anders teveel last krijgen van het ver keer. De bewoners zijn een ande re mening toegedaan. Door de gemeente is een lap grond ge kocht nabij de Kreek om die bewoners vervangende huisves ting te bieden. Maar hierover is nog geen overeenstemming met de bewoners bereikt. GS achten die ingediende be zwaren in ieder geval ongegrond. Van onze correspondente Eede - In de r.-k.kerk van Eede werd zaterdag tijdens een dienst aan R. van Belleghem de gouden eremedaille van de Ne derlandse Gregoriusvere- niging uitgereikt. Pastoor M. Janssen over handigde de medaille van wege het feit dat mevrouw Van Belleghem al veertig jaar een gewaardeerd lid is van het plaatselijk gemengd koor Sint-Cecilia. Het koor uit Eede geniet grote be langstelling in Zeeuws- Vlaanderen. Dit omdat het één van de weinige koren is die de uitvoeringen in het Gregoriaans brengen. Na de viering in de kerk kregen de leden van het zangkoor een diner aange boden in De Hof van Eede ter ere van de feestdag van Sint-Cecilia, de bescherm heilige waar het koor naar genoemd is. plaatsvinden omdat er op deze manier een wisselwerking met andere winkeliers ontstaat. Een ondernemer mag zijn zaak alleen naar een bedrijventerrein verplaatsen als het bedrijf op de huidige locatie geen mogelijk heid tot uitbreiding heeft en dus ten onder dreigt te gaan, milieu technisch niet te handhaven is op de bestaande locatie of door de ontplooiing van nieuwe acti viteiten een toegevoegde waarde heeft voor het dorp zoals bij voorbeeld extra werkgelegen heid of vergroting van de aan trekkingskracht. Aandacht Als andere aanbevelingen wor den onder meer gedaan dat er aandacht moet zijn voor wo ningbouw in de dorpen en dat er een beleid is gericht op de in standhouding van basisonder wijs en sportaccommodaties en sociaal-culturele voorzieningen. Maar deze aanbevelingen maken al deel uit van het bestaande beleid van de gemeente zodat die niet nader uitgewerkt hoeven te worden. De notitie wordt maandag 28 november besproken door de le den van de commissie voor het midden- en kleinbedrijf. De ver gadering begint om 09.30 uur in het stadhuis. i Eric Colsen (links) en P. Baecke overhandigen de cheque aan S. Martine. Van onze verslaggever Middelburg - GS van Zeeland hebben geen planologische bezwaren tegen voorbereidende werkzaamheden voor het uitbreidingsplan Othene. Tijdens de gisteren gehouden GS- vergadering zijn verklaringen van geen bezwaar afgegeven en kan Terneuzen beginnen met het in profiel brengen en aanleggen van wegen in verband met de realisering van het eerste deelproject van dit plan. Die bewoners zijn straks in de gelegenheid tijdens de vervolg- procedure opnieuw bezwaren in te dienen. Het betreft mensen die wegens het plan-Othene hun huidige behuizing moeten verla ten. Tot nu toe is nog geen overeenstemming bereikt tussen gemeente en bezwaarmakers over vervangende huisvesting. Terneuzen wil snel aan de slag. „Wanneer nu niet vooruitgelo pen wordt op het nieuwe be stemmingsplan zal dit - gezien ook de terzake met (projectont- wikelaar) Mabon aangegane overeenkomsten - tot een onaan vaardbare vertraging leiden, hetgeen voor Terneuzen een on gewenste ontwikkeling bete kent," schreven B en W aan Gedeputeerde Staten. Van onze verslaggever Oostburg - Formeel moet de gemeenteraad van Oostburg binnenkort nog akkoord gaan met het convenant Halt-sa- menwerking Zeeuwsch- Vlaanderen. Al in november 1993 besloot Oostburg per 1 januari 1994 toe te treden, maar de overeenkomst moest her en der nog wat worden aangepast. In het afgelopen jaar blijkt het Bureau Halt ook in West- Zeeuws-Vlaanderen in een be hoefte te voorzien. Woordvoer der R. Dekker van het Halt-bu reau zei dat dit jaar uit West- Zeeuws-Vlaanderen (alle drie huidige gemeenten) al 25 'geval len' ter afdoening waren voorge legd. Het betrof tweemaal een zaak in Aardenburg, drie keer in Sluis en twintig maal in Oost- burg. „Het vorig jaar genomen besluit toe te treden is een goed besluit geweest", zegt Dekker. „Het loopt in 't westen als een trein". Van onze verslaggeefster Terneuzen - De leerlingen van scholen gemeenschap 'De Rede' uit Terneuzen hadden gisteren een bijzondere ontmoe ting met de uit India afkomstige S. Martine. Martine is een medewerker van het Village Community Development (VCDS). Dit is een dorpsontwikkelings project in Zuid-India. Sinds een paar jaar zamelt De Rede, als ook de gemeen te Terneuzen en Axel, geld in voor dit project. Martine probeert door contacten met wes terse landen, geld bij elkaar te krijgen voor de aanschaf van lesmateriaal voor een (tech nische) school en de bouw van een soort 'buurthuis' in het Indiase dorpje Vellakulam. In dit gebouwtje komt een naaischool, een bijwerkklas, een vergader- en opvangruimte. Deze week reist Martine heel Nederland door om de instanties die VCDS financieel ondersteunen te bezoeken. Gistermiddag was hij dus in De Rede en verzorgde voor de brugklassen een aantal lessen over zijn werk bij het VCDS. Uit handen van P. Baecke, conrector van De Rede, kreeg Martine een symbolische cheque ter waarde van 2700 gulden overhandigd. Dit geld is afkomstig van de voormalige scholengemeenschap Pet rus Hondius, die begin dit schooljaar fuseer de met De Vaart. Het was de opbrengst van de sponsorloop die vlak voor de zomerva kantie werd gehouden. Symbolisch Gisteravond ontving Martine in het Axelse gemeentehuis, in de aanwezigheid van B en W, nog een geldbedrag. Twee jeugdige Axe laren boden de Indiër wederom een symboli sche cheque aan ter waarde van 1250 gul den. Dit was de opbrengst van de kinderva kantieweek van afgelopen zomer. Martine vindt het heel belangrijk om juist in de Indiase dorpen voorzieningen als scholen op te bouwen. „Je moet bij de basis begin nen. De meeste mensen in mijn land komen oorspronkelijk van het platteland. Maar om dat de voorzieningen in deze dorpen vaak niks voorstellen, verhuizen er velen naar de steden, die deze mensenstroom niet langer aankunnen." „Het doel van dit project is dan ook om de FOTO WIM KOOIJMAN faciliteiten in de dorpen te verbeteren. Zodat de mensen er blijven wonen. VCDS ziet het als haar taak om de mensen in Zuid-India op te leiden, een soort 'zelfontwikkeling'. VCDS geeft de bevolking bewustzijnscursussen en we leren de mensen lezen en schrijven. Om dat te blijven doen is er geld nodig. Voor de bouw van bijvoorbeeld een school, hebben we amper tienduizend dollar nodig, maar van onze regering hoeven we geen hulp te verwachten. Zij doen niks voor de armen. Ja, buitenlandse multinationals, die steunen ze. Deze bedrijven hoeven amper belasting te betalen terwijl ze de Indiase mensen op alle manieren proberen uit te buiten. Verbitterd Martine is verbitterd is over de leiders van zijn land. Daarom reist hij de hele wereld rond om mensen duidelijk te maken hoe hard de bevolking van India hulp nodig heeft. Zo'n tien jaar geleden kwam hij in contact met Eric Colsen, leraar op de toen malige PH. Colsen: „Ik was direct enthou siast voor dit project. De school stond er ook positief tegenover en sindsdien gaat de op brengst van de jaarlijkse sponsorloop naar VCDS." E. Blauw rechtsoverhandigt wethouder P.C. Hamelinck een kunstwerk. v Van onze correspondent Terneuzen - De stichting Toonbeeld kan, als de raad akkoord gaat, in de loop van volgend jaar verhuizen naar een andere locatie. Het college van Terneuzen doet hieromtrent een voorstel, dat vandaag naar de raadsleden gaat. Wethouder P.C. Hamelinck nam gisteravond glunderend de 125 handtekeningen van de cursisten van de kunstzinnige vorming in ontvangst. Woordvoerder Theo de Vos memoreerde in zijn toespraak de slechte staat van onderhoud van de huisvesting. „De daken lekken, er zitten gaten in de vloer en de cursisten zijn 's avonds bang om hier in het donker te verschijnen." Zijn betoog werd onderstreept door de overhandiging van een kunstwerk van E. Blauw, dat de sloop van het huidige gebouw voorstelt. Auto vernield Hulst - Een 55-jarige man uit St.Jansteen deed gisteren bij de politie te Hulst aangifte van een vernieling aan zijn personenauto. Met en scherp voorwerp waren de motorkap en de achterzijde van het voertuig flink bekrast. Dat ge beurde toen de auto gepar keerd stond aan het Oranje- bolwerk in Hulst. Over de kop Terneuzen - Bij een poging om een aanrijding met een ander voertuig te voorkomen, raakte maandagavond een 23-jarige bestuurder van een personen auto uit Terneuzen van de rij baan. Hij botste eerst tegen een verkeerspaaltje en sloeg vervolgens over de kop. Het ongeval gebeurde op de krui sing Axelsestraat-Leeuwen- laan in Terneuzen. De be stuurder van de andere wagen, die geen voorrang verleende, is doorgereden. Planten weg Zaamslag - Een 53-jarige man uit Zaamslag deed gisteren bij de politie in Terneuzen aan gifte van diefstal van een aan tal planten uit de tuin van zijn woning aan de Axelsestraat in Zaamslag, gepleegd in de voorgaande nacht. Een feit waarvan hij in het afgelopen jaar al verschillende keren het slachtoffer van was geworden. Al met al is de totale schade nu opgelopen tot zo'n duizend gulden. Automaten geleegd Goes - Onbekenden hebben tussen zaterdagavond 19.00 uur en zondagnacht 2.30 uur van het afgelopen weekeinde in Goes zes parkeerautomaten geleegd. Vermoedelijk is dit gebeurd door gebruik te ma ken van een valse sleutel. Daarbij is volgens de politie de gemeente Goes benadeeld voor een aanzienlijk geldbe drag. Op zondagmiddag werd door een getuige gezien dat door twee mannen getracht werd een parkeerautomaat aan de Koepoort met behulp van een valse sleutel te ope nen. Toen de mannen bemerk ten dat ze werden gadegesla gen, gingen ze er vandoor met achterlating van de valse sleu tel. Terneuzen COC - De COC-afdeling Zeeuws-Vlaanderen houdt vrijdag 2 december een leden vergadering in Porgy Bess in Terneuzen. Na de vergade ring is een feestavond met mu ziek die in het teken staat van de Wereld Aids Dag op 1 de cember. De ledenvergadering begint om 21.00 uur, de feest avond, die voor iedereen toe gankelijk is, om 22.00 uur. BERGSPORT - De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Nederlandse Bergsportvereni ging houdt donderdag een clu bavond in restaurant De Braakman. Er is een vertoning van een serie grootbeelddia's van bergwandelingen in Wal- lis-Grindelwald door Cees van Vliet. De bijeenkomst begint om 19.45 uur en is ook voor niet-leden vrij toegankelijk. Sluis CONCERT - In de raadszaal van het Sluisse Belfort wordt zondag 27 november een kof fieconcert gegeven. Het con cert wordt verzorgd door het Scaldistrio. Dit ensemble be staat uit Trudi Gunsto op fluit, Henny van Heersel op piano en Annemrie Jansen op klarinet. De aanvang is om 11.00 uur. VERKOOP - In bejaardente huis Rozenoord wordt woens dag, vandaag, een verkoop ge houden van handwerkartike- len die gemaakt zijn door de bewoners ten bate van het Welfarewerk van het Rode Kruis afdeling West-Zeeuws- Vlaanderen. Behalve een groot aanbod van handwerkartike- len is er een altijd-prijs-lote- rij. Voor de inwendige mens is er kofie en worden er wafels gebakken. Men kan er terecht tussen 13.00 en 16.00 uur. SINTERKLAAS - Sinterklaas brengt zaterdag 26 november een bezoek aan de Belfortstad. Voordat de Sint om 15.15 uur in het stadhuis wordt ontvan gen door een vertegenwoordi ger van het college van burge meester en wethouders, wordt een tocht door Sluis gemaakt onder muzikale notenregen van de muziekvereniging Apollo. Kinderen tot 4 jaar ontvangen in het Belfort een presentje. ling West-Zeeuws-Vlaanderen houdt woensdag 30 november een kerstverkoop in het ge- bowu aan de Burg. Grata- mastraat. Naast veel kerst- handwerken zijn er nog tal van andere handwerken te koop. Verder is er koffie of thee met een wafel. De ver koop is geopend om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. KOOR - De eucharistieviering van zondag 27 november in de parochiekerk van de H.-Eli- gius wordt opgeluisterd door het West-Zeeuws-Vlaams Gregoriaans Koor. De dienst begint om 10.30 uur. ZANGVREUGD - Het oude- renkoor Zangvreugd is op zoek naar zangers en zange ressen. Er wordt elke maan dag gerepeteerd in De Burcht te Oostburg van 15.00 tot 16.00 uur. Eede RAAD - De leden van de ge meenteraad van Aardenburg komen voor de vergadering van donderdag 24 november bijeen in De Hof van Eede. De bijeenkomst is openbaar en begint om 19.30 uur. Aardenburg SINTERKLAAS - Sinterklaas brengt zaterdag 26 november een bezoek aan Aardenburg. Hij wordt rond 14.00 uur op gewacht bij het woonzorgcen trum Coensdike door de ko ninklijke muzieksociëteit Aar- denburgsche Fanfaren en maakt dan een rondgang door de kikkerstad. Het gemeente bestuur, dat de Sint voor het laatst in een zelfstandige ge meente Aardenburg ontvangt, wacht hem op het bordes van het stadhuis op. Na de offi ciële begroeting wordt op nieuw een tocht door Aarden burg gemaakt, waarna de kin deren tot en met 7 jaar een traktatie ontvangen in het dorpshuis aan de Westmolen straat. Slijkplaal Oostburg KERSTVERKOOP - De Wel fare van het Rode Kruis afde- KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor is zaterdag om 17.00 uur te gast in de parochiekerk van O.L.Vrouw Sterre der Zee te Slijkplaat. Het koor gaat bij die gelegenheid zijn 25e le vensjaar in. Gezongen worden in de wisselende gezangen van de eerste zondag van de ad vent en het Rorate Caeli. (ADVERTENTIE) FOTO WIM KOOIJMAN De vraag van de cursisten om een gebouw waarmee men een aantal jaren vooruit kan, werd direct gehonoreerd. Wethouder Hamelinck: „Deze problematiek ligt al langer op het bordje van de gemeente. De handtekeningen bewijzen dat het water aan de lippen staat. De gemeente heeft wel meer zorgenkindjes. Daarom verheugt het mij te kunnen meedelen dat er binnen afzienbare tijd een voorstel naar de raad gaat voor een nieuwe huisvesting. Ik ben er van overtuigd dat de raad hiermee akkoord kan gaan." De wethouder wilde niet ingaan op de locatie. „Het was de bedoeling dat de muziek en de kunstzinnige vorming onder een dak zouden komen. Dat is nog niet te verwezenlijken. Wel is er een alternatief voor Toonbeeld." Als een goede schoolmeester gaf de wethouder een ruim voldoende voor de gevonden oplossing. De Vos reageerde positief. „Als we volgend jaar in een nieuwe locatie zitten, dan is onze actie bij voorbaat geslaagd." Beleef de kerstsfeer in Amsterdam! Het moderne Hotel IBIS AMSTERDAM CENTRE, gelegen naast het Centraal Station biedt u aan: Een overnachting in een comfortabele kamer, inclusief uitgebreid ontbijtbuffet, een rondvaart door de Amsterdamse grachten en een bezoek aan een ambach telijke Amsterdamse diamantslijperij. Uiteraard blijft er genoeg tijd over om daadwerkelijk te gaan shoppen!! De prijs bedraagt 79,- per persoon in een tweepersoonskamer. (De toeslag voor een een persoonskamer is 40,-.) Indien u arriveert op een zondag ontvangt u een extra korting van 10,- per persoon of een 3-gangendiner voor maar 15,- per persoon extra. Reserveringen en inlichtingen: 020-638 30 80. Geldig tot 31 dec. '94, m.u.v. 24, 25 en 26 dec. '94. hotel Van onze correspondent Schoondijke - De dorpsra; Schoondijke is boos op de ge Oostburg. Vorige week moei via een bericht in de krant men dat het zwembad in B: en Schoondijke volgend ja; meer open gaat. Al enkele jaren is de dorpsraa acties te voeren om het zwemb; te houden. Dat ze nu door de gi buiten spel zijn gezet en vooraf Van onze verslaggever Oostburg - Gemeente Oost burg en projectontwikkelaar Proverko uit Terneuzen heb ben in principe overeenstem ming bereikt over de realise ring van het ambitieuze plat Scheldeveste aan de Nieuwe sluis weg in Breskens. De gemeenteraad krijgt in ziji decembervergadering de exploi tatie-overeenkomst tussei Proverko en de gemeente te goedkeuring voorgelegd. Gaat d< raad akkoord dan krijgt Bres kens een nieuw zwembad en eet sporthal. Daarmee gaat eer langgekoesterde wens in vervul ling. Het huidige zwembad D( Veste wordt gesloopt. Daarnaast komen er, om he' plan rendabel te maken, maxi maal 210 recreatiewoningen Volgens woordvoerder De Feijtei van Proverko gaan deze wonin gen 210.000 tot 220.000 gulder (excl. btw) kosten. Nadrukkelijk is in de overeenstemming opge nomen dat in Scheldeveste nie' permanent gewoond mag wor den. Verwacht wordt dat het totaal aantal woningen wat klei ner wordt omdat er in het plan moeilijk bereikbare hoekkaveh zijn. De gemeente Oostburg draagt ir de kosten van de bouw van d< sporthal een miljoen gulden bij Daarnaast komt er een aanvul lende bijdrage van 750.000 gul den, waar de projectontwikke laar aanvankelijk een miljoen vroeg. Het plan is tijdens gesprekken met de provincie informeel ter sprake gekomen. „Het plan wordt geacht te behoren tot de zogenaamde 'pijplijn-projecten' Die mogen van de provincie nog tot ontwikkeling gebracht wor den. Voor andere plannen is het in de toekomst nagenoeg onmo gelijk provinciale medewerking te verkrijgen", zo laat het colle ge de raad weten. Plan Scheldeveste krijgt een soort meerwaarde, iets waaraan de provincie hecht. „Bedoeling is dat wij de contouren van de oude vesting Imperial - zoals Napoleon die noemde - weer in het landschap terugbrengen", zegt De Feijter. „Daarvoor wordt de waterpartij rond de vroegere vesting weer uitgegra ven, worden er (niet te hoge) wallen aangelegd. Op de 'kop pen' van de vesting, die na de Napoleontische tijd Fort Fre- derik Hendrik werd genoemd, komen hoog opgaande bomen zodat men echt een indruk krijgt van hoe de vesting er vroeger in het landschap uitzag", zegt De Feijter. Wanneer de gemeenteraad het licht op groen zet, gaat architec tenbureau Oranjewoud aan de slag. Verloopt de procedure nor maal, dat wil zeggen als er geen bezwaren tegen worden inge diend, dan verwacht Proverko binnen zes maanden de bouw vergunning. „Zomer 1995 zou den we dan van start kunnen gaan", zegt De Feijter optimis tisch. „Op basis van onze erva ring denken wij in een markt segment te zitten, waarin vol doende belangstelling voor dit soort woningen is". Verenigingen in de gemeente Oostburg zijn inmiddels aange schreven om hen te wijzen op de nieuwe sportmogelijkheden die straks in Breskens ontstaan. De verenigingen krijgen de gelegen heid om uren in sporthal en zwembad in te roosteren. Over het gebruik door de sportvereni gingen, de daarbij behorende prijzen en openstellingen wor den in de exploitatie-overeen komst bepalingen opgenomen. (AD VER LI O

de Stem | 1994 | | pagina 14