Toonbeeld zet druk op ketel Sasse Vogelvrienden na veertig jaar toonaangevend Terug naar de gezellige 'Dixies' Privé POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Jw traktieve rmarkt. Actie voor nieuw cursusgebouw gemeentelijk instituut Terneuzen Willibrordus- school kiest foto 4Seizoenarbeid in de tuinbouw beter regelen' doorschakelen 06-96.88 Direct contact 06-96.80 mm' DB STEM ZEELAND C3 Prinsenbal Westdorpe Bazaar de Zonneschool FOTO WENSKAARTEN V.A. 99 CT. Terneuzen krijgt meer jazzmuziek waar je op kunt dansen EXAMENS Sinterklaas in Caraïbische sfeer in Terneuzen 994 X 57 Zoek je rijpe vrouwen voor sexkontakt? (niet-comrrier cieel). 06-350.266.59 1gDm' Naar dames thuis door het hele land 24 u/p.d. 100 c.p.m. met dames uit heel Nederland geheel privé thuis doorgeschakeld 24 u/p.d. 100 c.p.m. 100% Wilde Live Sex 06-9715 Geen wachttijd 1gpm. 100% Wilde Live Sex 06-9891 Geen wachttijd 1 gpm. THUISKONTAKT hete vrouwen in jouw reqio Bel nu 06-9811 (75cpm) oben de laatste maanden s het vlees bij tijd hebben A/0nEPRi/c ngen voor u. Pr°r"'" ns te laten Riblappen per kilo -I9£& Slagersgehaktballen voorgebraden, per 8 stuks w volle spaarkaarten in nog t/m 31 december a.s. an 10 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur kunt u gratis bellen Daar kunt u ook terecht voor het adres van de Edah ngen zijn geldig t/m zaterdag 26 november 1994. DINSDAG 22 NOVEMBER 1994 Van onze verslaggever Terneuzen - Alle cursisten van het gemeentelijk insti tuut Toonbeeld in Terneuzen voeren actie voor een nieuw cursusgebouw. Aan wethouder P. Hamelinck worden vanavond een paar honderd handtekeningen overhandigd om de druk op de ketel te zetten. De cursisten willen met deze actie voorkomen dat het ge meentebestuur de noodzakelijke vervangende huisvesting ver schuift naar 1996 of later. „De huidige lokalen zijn versleten en gevaarlijk. Zo is er regelmatig sprake van lekkages en met de versleten bedrading is dat le vensgevaarlijk," zegt cursist Th. de Vos. „Het college vraagt gelukkig in de begroting 1995 aandacht voor de zorgelijke situatie rond de huidige huisvesting maar dat ge beurt al drie jaar. Met deze actie willen we onderstrepen dat het echt niet meer zo langer kan." De cursisten zitten in een ge bouw met lekkende daken, ver rotte vloeren, niet sluitende ra men en deuren, ondeugdelijke verwarming een onveilige entree en een milieuvervuilende werk wijze. „Kijk, de gemeente legt bedrijven en instellingen allerlei normen op voor wat betreft de veiligheid en de milieuvoor schriften. Maar het is toch op zijn minst gezegd vreemd dat de gemeente zelf niet aan die voor schriften voldoet. Het gebouw is immers onveilig en er is bijvoor beeld geen opslagplaats voor verdunningsmiddelen. Er wordt door de cursisten veel met verf gewerkt. Het gebeurt regelmatig dat de verdunningsmiddelen door de gootsteen in het riool terechtkomen. Dus daar moet ook iets aan worden gedaan. Maar het belangrijkste blijft dat Van onze correspondent Westdorpe - Her en der zijn de carnavalvierders al in de stem ming gebracht voor de komende leutdagen van 25 tot en met 28 februari volgend jaar. Natuurlijk sluiten ook de Koeters uit West dorpe zich daarbij aan. Aanstaande zaterdag, 26 novem ber, houden zij hun Prinsenbal in café de Tukker. De Raad van Elf, die momenteel uit negen leden bestaat, weet zich voor dit jaar gesteund door Jan Brooy- mans, die als kandidaatslid zich het komend carnaval waar moet maken, Vorig jaar, na afloop van het 22-jarig jubileum van de Koe ters, vertelde Prins Edwindo I (Edwin de Bock) met betraande ogen, dat dit het laatste jaar van zijn regeerperiode zou zijn. In middels is hij van gedachten ver anderd en heeft hij zich weer kandidaat gesteld. Hij heeft wel veel concurrentie te duchten van drie andere kan didaten. Allereerst Luc van Hurck, die al een paar maal eerder als Prins Lucas I de scep ter zwaaide. Ook van Hurcks' echtgenote, Ilse, doet een gooi naar de titel van Prinses Carna val. Tenslotte zal ook John van Vooren zijn gewicht in de strijd gooien om als Prins Carnaval over Westdorpe te regeren. Aan staande zaterdag om elf minuten over elf zullen we het weten. Het Prinsenbal begint om 21.00 u en de toegang is gratis. we echt dringend aan een nieu we huisvesting toe zijn. De maat is vol." Naast de handtekeningen krijgt wethouder Hamelinck vanavond een door een van de jonge cursis ten gemaakte tekening waarop korte metten wordt gemaakt met de huidige huisvesting. De cur sisten hopen dat de wethouder dan voldoende gemotiveerd zal zijn om te komen tot een snelle besluitvorming voor een nieuwe huisvesting. Van onze correspondent Terneuzen - Vrije school de Zonneschool in Terneuzen hield zaterdag een geslaagde bazaar. Er waren diverse kraampjes en de kinderen konden naar hartelust knut selen. Bij binnenkomst stond er een pompoenenkraam opgemaakt. Tevens waren er allerlei kraam pjes onder meer met biologische wijnen, half-edelstenen en een boekenkraam. Natuurlijk ont braken de zelfgemaakte spullen van de kinderen niet. Zo was er een stand ingericht met houten speelgoed. In het restaurant van de Zonne school waren er allerlei lekkere zelfgemaakte taarten en koekjes te koop en er was limonade, koffie en thee. Met het rad van avontuur waren er mooie prijzen te winnen. De kinderen konden geschminkt worden of ze waren creatief bezig. Zo konden er on der meer heksenbezems gemaakt worden. In het kader van de herfstactiviteiten werd er ook geknutseld met kastanjes en ei kels. Van onze verslaggever Terneuzen - Erwin Boeye van de basisschool St. Willibror- dus in Terneuzen gaat op 10 december naar Hilversum waar hij in de Avro-studio's deel uitmaakt van de lande lijke Kinderjury voor de bes te persfoto van 1994. Deze jury bepaalt aan de hand van ingezonden foto's uit de cate- goriën binnenland, buiten land, sport en regio welke foto in de ogen van de kinde ren de beste is. De groepen 7 en 8 van de Ter- neuzense basisschool werkten de afgelopen twee weken aan het project. Iedere dag kozen ze uit de krant van die dag de vier beste foto's uit. De voorronde vond gisteren plaats. Er werd bepaald welke leerling de school in Hilversum mag afvaardigen. Dat gebeurde aan de hand van een afvalrace. De foto's uit de vier categoriën werden genummerd op vier bor den geplakt. Alle leerlingen vul den op een formulier in welke foto zij de beste of de mooiste vonden. De kinderen die de win nende foto hadden aangewezen deden mee aan de laatste ronde. Er bleven uiteindelijk vier leer lingen over die een envelop moesten trekken. Erwin Boeye had de gelukkige hand. Hij trok de winnende envelop uit het sta peltje van vier. De leerlingen vertelden dat zij het project leuk vonden om te doen. „Toch viel het niet altijd mee de mooiste of beste foto uit te zoeken," werd verteld. Het project is een initiatief van de Stichting Krant in de Klas. Van onze correspondent Sas van Gent - Op 28 februa ri 1954 vormden 12 vogelk wekers uit Sas van Gent de 'Sasse Kanarievrienden', een vereniging die in beginsel zuiver gericht was op de ka- nariekweek. M. Danel werd verkozen tot voorzitter en de Reseda werd het vereni gingslokaal. In de loop der jaren breide de interresse van de vereniging zich uit naar andere vogelsoorten, zo dat de naam werd gewijzigd in de Sasse Vogelvrienden. Nu, veertig jaar later, telt de vereni ging 60 leden en is men toonaan gevend voor het hele district op het gebied van zangkanaries. Van het begin af aan organiseert de club ieder jaar een vogelten toonstelling. Komend weekend vindt in cultureel centrum de Speye de jubileumvogelshow plaats, waarbij tevens een aantal nevenactiviteiten op het pro gramma staan. In de veertig jaar van het be staan is er binnen de vereniging het nodige gebeurt. In 1958 sloot men zich aan bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers en in het jaar daarop werd door de vereniging een volière gebouwd op de 'Molenberg' en uiteraard ook voorzien van vogels. Inmid dels bestaat deze volière al een aantal jaar niet meer en een poging om deze opnieuw op te bouwen is helaas op niets uitge lopen. De eerste jaren bleef de Reseda het clublokaal, tot in 1960 ver huisd werd naar de 'Oude Brug', een café, dat inmiddels ook niet meer bestaat. Van 1961 tot 1966 was K. Hamelink de voorzitter van de bloeiende sasse vereni ging. Zijn opvolger, J. Torbijn, hanteerde de voorzittershamer tot 1974, gevolgd door T. Ferket, die tot 1977 voorzitter was. In de tussentijd volgde in 1969 een verhuizing naar het Planeta rium, bij Staf en Melda. Dit bleef het clublokaal tot 1986, toen men verhuisde naar het huidige onderkomen in de Speye. Inmiddels waren er nog twee wijzigingen in het voorzit terschap geweest. Na Ferket werd J. de Kort voorzitter tot 1981, waarna de huidige voorzit ter, T. Spuessens, aantrad. Tijdens de afgelopen veertig jaar organiseerde de vereniging twee maal de Kampioenschappen van Zeeland en ook de Nationale en Internationale tentoonstellingen kennen een grote belangstelling van de Sasse Vogelvrienden. Verder werden er diverse malen prijzen in de wacht gesleept tij dens het jaarlijkse Nederlandse Bondskampioenschap in Breda. De laatste jaren zijn ook de Vorm en Houding rassen van de kanaries sterk in opmars binnen de vereniging. Tijdens de ten toonstellingen worden de vogels door keurmeesters van de bond beoordeeld op zang, kleur, hou ding, conditie etc. De jubileumtentoonstelling zal aanstaande vrijdag, 25 novem ber, om 20.00 uur gratis voor het publiek toegankelijk zijn. Zater dagmiddag vindt vanaf 13.00 uur, naast de vogeltentoonstel ling, een hobbypresentatie plaats van diverse amateurs die iets met de natuur te maken hebben. Denk daarbij aan eieren beschil deren, vogels uitsnijden uit hout, (ADVERTENTIES) hwtl Wie maakt de origineelste wenskaarten binnen 1-uurv 99 ct. per afdruk? luist! FOTO VERSCHOORE Hulst, 's-Gravenhofplein 8, 01140 16162 Terneuzen, Noordstraat 6, 01150 21575 NAAST DE stichting Jazz en de stichting Blues Promotion is er in Terneuzen een nieuwe organisatie die regelma tig concerten gaat orga niseren. 'Back to the dixies' heeft op zaterdag 26 november haar eerste concert. De stichting richt zich voornamelijk op Dixieland. Door Ronald Verstraten HET MOEST weer gezelliger worden in Terneuzen. Jazzmu ziek waar je op kunt dansen en waar je doorheen kunt babbelen. En opeens had Rita Bardoel (se cretariaat) het: 'Back to the Dixies'. Dat werd dan ook de naam van de nieuwe stichting die in Terneuzen jazz-, en dan vooral dixieland-concerten op touw gaat zetten. Begin deze maand opgericht en aanstaande zaterdag is er al meteen de eerste klapper: de New Orleans Red Beans treden op in jazz-café Porgy Bess. Waarom een nieuwe stichting? „De bestaande stichting Jazz heeft goede muziek. Maar niet de muziek waar het grote pu bliek in Terneuzen gek van is," zegt voorzitter Ed Bardoel. „Onze naam is een variant op 'back to the sixties'. In de jaren zestig is Porgy groot geworden. Terneuzen was de eerste stad in Nederland waar streetparades werden gehouden. We grijpen terug naar een stukje gezellig heid. We hebben een andere doelgroep dan de stichting Jazz," legt penningmeester Pim Broekhuijsen nader uit. Ongedwongen Volgens Ed houdt de stichting Jazz zich voornamelijk met het Schelde Jazzfestival bezig. Als oud-bestuurslid weet hij waar hij over praat: „Ze brengen meer luister-jazz, de wat modernere muziek. Voor iedereen, maar je moet ervan houden". En Pim: „Het is wat elitairder". Waarop Ed weer: „Dixieland is gezelli ger, heeft een ongedwongen uit straling." De dixieland kwam volgens bei den te weinig tot zijn recht. 'Anders programmeren' was de boodschap, zodat dansen en babbelen weer wel kon. Maar dat wil niet zeggen dat de ver houdingen met de stichting Jazz verstoord zouden zijn. „Als ze me zouden vragen om tijdens het Schelde Jazzfestival iets te doen in deze (dixieland-)richting, ben ik daartoe graag bereid," geeft Ed aan. Voorlopig denken ze aan zes concerten per jaar, afhankelijk van de animo. „We houden de entreeprijs bewust laag, zodat er geen te hoge drempel is. Voor het eerste concert hopen we op zo'n honderdvijftig bezoekers. Gelet op de reacties die we tot nu toe hebben gekregen, moet dat lukken," denken beiden. Voor de volgende concerten heeft Adrie van Meurs, die de muzikale contacten onderhoudt, al het oog laten vallen op de New Orleans Music Company uit Breda en op een band uit Til burg. Niet uitgesloten is dat ook zijn eigen band, de New Orleans Longfield Jazz Crackers zullen optreden, evenals de andere 'huisband', de Flying Dixies. Agenda Het eerste concert vindt plaats in Porgy, maar voor volgende concerten worden ook andere horeca-gelegenheden, zoals De Vriendschap en Ter Nose bena- Voorzitter Ed Bardoel en penningmeester Pim Broekhuijsen van Dixies'. derd, om die ook aan bod te laten komen. Bovendien speelt mee dat Porgy al een vrij drukke agenda heeft. De New Orleans Red Beans die zaterdag optreden, komen uit Middelburg. Ze hebben wel een oud-Terneuzenaar in hun gele deren, in de persoon van kla rinettist/altsaxofonist/vocalist Hans Hamelink. De zes man tel lende formatie legt zich toe op Dixieland in in de oude vorm, een 'New Orleans Revival'. Die stijl grijpt terug naar de muziek zoals die rond de eeuwwisseling de nieuwe stichting 'Back to the FOTO WIM KOOIJMAN werd gespeeld in New Orleans. De Red Beans brachten vorig jaar de cd 'Fine and Dandy' uit. Inmiddels wordt een extra per sing, nieuwe opnamen of wel licht beide overwogen. Het op treden begint om 21.30 uur. Toe gangskaarten kosten 7,50. Inbraak in auto's Biervliet - Zondagmiddag werd ingebroken in twee aan de Paulinahaven te Biervliet geparkeerde personenauto's. Een 30-jarige man uit Heus- den mist zijn rijbewijs en ver der twee jassen. Uit het voer tuig van een 49-jarige inwoner uit het Belgische Assenede werd een geldbedrag ont vreemd. Inbraak op camping Breskens - Bij een inbraak in een op camping Schoneveld te Breskens geparkeerde caravan werden een kleurentelevisie, huishoudelijke apparaten, en kele cd's, verrekijkers en slaapzakken ontvreemd. De benadeelde, een 39-man uit Wurselen (D) ontdekte dat gis teren en deed aangifte bij de politie. Winkeldief Hulst - De politie te Hulst heeft proces-verbaal opge maakt tegen een 53-jarige in woner uit Hengstdijk. De man werd zondagmiddag betrapt op diefstal bij het verlaten van een winkel aan de Gent sestraat. Duo bij diefstal biesel betrapt Sint Jansteen - Zondagavond omstreeks tien uur werden een 26-jarige man en een 29-jarige vrouw uit Kapellebrug betrapt bij een diefstal van ongeveer 50 liter dieselolie uit de tank van een vrachtauto, eigendom van een transportbedrijf uit Kloosterzande, die stond ge parkeerd aan de Badhuisweg te St.-Jansteen. Het tweetal werd overgebracht naar het politiebureau in Hulst en is ingesloten. Dronken rijden Terneuzen - Verdacht van het rijden onder invloed heeft de politie in Terneuzen gister nacht aan het Debussyhof in die plaats een 36-jarige man uit Zaamslag aangehouden. De man bleek inderdaad alco hol te hebben genuttigd doch verleende geen medewerking bij het afnemen van een ade manalysetest. Dat kwam hem wel op een proces verbaal te staan. Muur vernield Terneuzen - In het afgelopen weekeinde is bij een pand aan de De Jongestraat te Terneu zen een stenen muurtje ver nield. Voor de 49-jarige eige naar, die hiervan aangifte deed bij de politie in zijn woonplaats, een schadepost van ongeveer 1500 gulden. Verkeersongeval Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op de kruising Van Steenbergenlaan-Emmalaan in Terneuzen zijn gistermor gen twee personenauto's aan zienlijk beschadigd. Het onge val gebeurde doordat een 69-jarige automobilist uit Sluiskil geen voorrang ver leende aan een 45-jarige man uit Terneuzen. Niemand liep enig letsel op. Recorder weg Westdorpe - In de nacht van zondag op maandag is inge broken in een woning aan de Jan Dellaertstraat te Westdo pe. Vermist wordt een video recorder ter waarde van zes honderd gulden. De benadeel de een 45-jarige bewoner deed hiervan aangifte bij de politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Leerlingen van de St. Willibrordusschool tonen de foto's waaruit gekozen werd. foto wim kooijman vogels geschilderd op leisteen, natuurfotografie etc. Tevens is er voor de jeugd een kleurwedstrijd. De kleurplaten zijn inmiddels verspreid op de basisscholen in Sas van Gent. Rond 16.30 uur volgt de bekend making van de prijswinnaars van de kleurwedstrijd. 's Avonds is er een jubileumbal met orkest, waarbij tevens de prijzen uitge reikt worden van de kampioenen van de vogeltentoonstelling. Ook op zondag is de tentoonstel ling vanaf 13.00 uur geopend. Na de trekking van de loterij om 16.00 uur zal de jubileumshow om 17.00 uur afgesloten worden. Terneuzen ZONNEBLOEM - Albert He- ijn, Blokker, Dingemans en Gall en Gall in de Zuidpolder houden vanavond vanaf 19.00 uur open Hhis voor de leden van De Zonnebloem. Westdorpe PAPIER - Aanstaande zater dag, 26 november, wordt het oud papier in Westdorpe weer opgehaald door bestuur en le den van muziekvereniging Ei kels worden Boomen. Zij be ginnen hiermee om 09.00 uur. Sas van Gent RECLAME - De werkgroep Huishouden en Milieu onder steunt de actie 'ongewenst drukwerk' die Milieudefensie in de week van 21 tot en met 25 november houdt. Onder zocht wordt of de nee-ja en nee-nee stickers goed werken. Mensen die klachten of vragen hebben over de sticker-rege ling worden opgeroepen in die week te bellen met de Milieu telefoon: 020-6262620. Con tactpersoon is M. Vereecken, 01157-1260. Tilburg - Katholieke Universiteit Brabant. Bedrijfseconomie cum laude: Veerle Fruytier, Terneuzen. Wageningen - Landbouwuniversiteit. Promotie tot Doctor in de Landbouwwetenschappen: Christianne Marcelis-van Acker, Sint-Jansteen. Voorzitter NCB tijdens in Philippine: Van onze verslaggeefster Philippine - Er moeten snel nieuwe regels voor seizoenarbeid in de tuinbouw komen. Dat zei A. Latijnhouwers, voor zitter van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) gisteravond op de jaarlijkse na- jaars-kringvergadering in Phi lippine. „We moeten onze pijlen niet uit sluitend op de werklozen rich ten," zei hij. „Er zijn wel veel werklozen, maar als ze in de tuinbouw moeten werken, zijn ze ineens heel moeilijk te vinden. Over het algemeen zijn werklo zen slecht gemotiveerd. Ze zijn dan ook zo weer weg. Proeven met de arbeidsbureau's om werklozen beter te selecteren voor het werk in de tuinbouw waren weinig succesvol. Daarom moeten we proberen ook scholie ren en huisvrouwen voor de ge legenheidsarbeid te krijgen. Dat kan volgens ons door het ver schil in bruto- en nettobeloning te verkleinen. Zaak is om het ministerie van sociale zaken wat dit betreft aan onze kant te krijgen. Er wordt al een hele tijd met dit onderwerp gesukkeld. Voor de NCB is een praktische en betaalbare oplossing voor ge legenheidsarbeid in ieder geval een heel belangrijk aandachts punt." Seizoenarbeid was slechts een van de zaken waarvan Latijn houwers aangaf dat 'het anders zou moeten', het thema van de kringbijeenkomsten van de NCB. Kort analyseerde hij de stand van zaken in de diverse takken binnen de agrarische sector. Ver der ging hij ook in op de inge- wikkelheid van de huidige maat schappelijke en sociaal-econo mische veranderingen. Hij riep de aanwezigen, die in groten getale aanwezig waren, op om vooral ook zelf suggesties te doen waar het nieuwe paarse kabinet praat over 'plattelands vernieuwing'. „Dat zie ik als een nieuwe impuls voor niet alleen de landbouw maar ook de agra rische samenleving op zich. Als de minister van landbouw op 8 december naar de algemene le denvergadering in Breda komt, zullen we hem daarover flink aan de tand voelen." Van onze verslaggever Terneuzen - De stichting Antilli- anen, Surinamers en Terneuze- naren houdt zaterdag 3 decem ber een swingende Sinterklaas- party in Caraïbische sfeer in Porgy and Bess in Terneuzen. Voor muziek en dansen zorgen dansgroep Rupia uit Rotterdam en dj Don Carlos uit Terneuzen. De zaal is al om 20.00 uur open maar het echte feest begint om 22.00 uur. Toegang kost twintig gulden. In de voorverkoop, bij Porgy and Bess, Warun Carry en Sonora, kost een kaartje vijftien gulden.

de Stem | 1994 | | pagina 15