Twee marathons in een week Miljo Vragen over overschrijving Davy Gijsel Goes gebrand op overwinning op Rood Wit Zwaantjes/Kiss loopt verder uit Werkstraf e Peter Remmé: 'Er lag veel zwarte sneeuw in het Central Park': Gebroeders De Bakker bij laatste vier Europese Cor Partijen mak niet erg moei DE STEM SPORT ZEELAND B 2 Optreden in Capelle-Hoek onzeker; KNVB onderzoekt overschrijving Derbies tussen Koewacht en Axel en Sluiskil en STEEN In eerste klasse regionaal zaalvoetbal BRIDGERUBRIEK Inzicht SCHAAKRUBRIEK 4 A VRIJDAG 18 NOVEMBER 1994 Van onze voetbalmedewerker Terneuzen - Het meespelen van Davy Gijsel in het duel Capelle-Hoek in onzeker ge worden. De KNVB stelt na melijk een onderzoek in naar de gronden waarop de over schrijving is verleend. „We zijn bezig met een nader on derzoek naar de in inhoud van de overschrijvingsbrief," liet Hans Boll, beleidsmede werker secretariaat amateur- voetbal, vanuit het bonds- kantoor in Zeist desgevraagd weten. Davy Gijsel kreeg onlangs van de KNVB zijn overschrijving van Deinze naar zaterdageersteklas ser Hoek. Om tussentijds van club te mogen veranderen, ver huisde de 22-jarige Belgische spits naar Hoek en werd werk zaam bij Hitepro. Op papier werd Benny Langeraert zijn baas, zo blijkt uit de werkge versverklaring die de komst naar Hoek mogelijk maakte. Over dat laatste en zijn woona dres, werd door derden aan Zeist enkele vragen gesteld. „Voor ons waren de diverse vragen en op merkingen die hierover gesteld zijn in ieder geval voldoende om een nader onderzoek te starten. Dit onderzoek loopt nog," aldus Hans Boll, die verder zegt: „Hoek is hier formeel nog niet van de op hoogte gebracht." Over eventuele consequenties zegt Boll: „Ten eerste kan blij ken dat de overschrijving terecht is verleend. Ten tweede zou kun nen blijken dat er onjuiste infor matie is gegeven waardoor de verleende overschrijving alsnog ingetrokken zal worden." Over het meespelen van Davy Gijsel tegen Capelle wilde Boll zich niet uitlaten. „De kans dat hij niet mag spelen, is aanwe zig," aldus de Zeister medewer ker, die met zijn onderzoek be kijkt over de overschrijvingsre- gels juist zijn geïntepreteerd. Van onze medewerker Fred Rabout Philippine - De koffers zijn uitgepakt en staan nog in de gang leeg te wachten op een volgende opdracht. Peter Remmé blikt met tevredenheid terug op zijn twee weken States. De 35-jarige douanier uit Philippine heeft zijn doelstellingen om twee marathons binnen acht dagen en onder de drie uur te lopen bereikt. ATLETIEK In Chicago liet hij een eindtijd voor zich afdrukken van 2 uur, 51 minuten en 10 seconden. Exact acht dagen later werd de martelgang van New York beëindigd in 2.56.21. Ruim bo ven zijn persoonlijk record van 2.38.38, dat hij vorig jaar april in Rotterdam liet optekenen, maar dat zal hem een zorg zijn. „Ik ging naar de States samen met de ploeg van SV Aloy om er twee marathons in acht dagen onder de drie uur te lopen. Mijn omgeving fronste de wenkbrau wen, voorspelden me, dat lukt je nooit. Aan mij de taak hen de mond te snoeren en dat is gelukt en daarom zit hier een tevreden Peter Remmé." De ontberingen zijn geleden, maar niet vergeten. Het Central Park in New York zal altijd in een van zijn geheugencellen ach terblijven, ondanks dat het de vierde keer was dat hij in New York de marathon afwerkte. „Ik ben er duizend keer gestorven. Wat er allemaal in mijn hoofd is omgegaan de laatste tien kilo meter van die marathon is met geen pen te beschrijven. Ik weet het niet meer. De marathon van New York is geen meter vlak. Dat was me bekend. Ook dat iedere marathon een keer het moment komt, dat je stuk zit. Voor mij altijd een heerlijk mo ment, hoe raar het ook mag klinken. Schitterend Op die momenten is het immers schitterend, het gevecht met de bovenkamer. Alles lijkt dienst te weigeren. Onder de schedel is alles ontregeld, maar het is mooi, schitterend. Op de 30 kilometer feat het allemaal nog goed. Exact bp de twee uur kwam ik daar door, maar toen begon de ellen de. Central Park, die laatste ze ven kilometer, wat heb ik daar een zwarte sneeuw gezien. Ik kwam er achter een landgenoot te lopen. Honderden meters lang heb ik mijn blik alleen maar op zijn schoenen gericht. Wat wa- Schermen DE NATIONALE sabelselectie heeft woensdag een sponsorcon tract afgesloten met Dirks Auto verhuur. Dank zij deze verbinte nis kan de deelneming aan inter nationale wedstrijden worden uitgebreid. Het sabelteam is de eerste nationale schermselectie die een sponsor heeft gevonden. Voetbal DE ENGELSE voetbalbond heeft aanvaller John Fashanu van Aston Villa veroordeeld tot een geldboete van ruim 16.000 gulden nadat hij in een column in de krant forse kritiek had geuit op de Franse international Eric Cantona. ren die enig en mooi. Ik kreeg er een geweldige kick van. Onbe grijpelijk. Iets bovennatuurlijks. Ik heb het hem toegeschreeuwd toen ik er voorbij ging. Een moment om nooit te vergeten." Acht dagen eerder dus Chicago, waar hij voor de tweede keer van de partij was. Ontspannen lo pend werkte hij daar zijn eerste deel van het experiment af. De States hebben Remmé ondertus sen ingepalmd. „Ik vind het fan tastisch volk. Een discipline waar we hier van kunnen leren. In Chicago maakte ik daarvan een staaltje mee dat hier gewoon niet te bevatten valt. In de grote marathons wordt iedereen naar kunnen, naar tijd dus, in een startvak ingedeeld. Normaal probeert iedereen in een sneller vak terecht te komen. Is het duwen en trekken geblazen. In Chicago, waar het veld hoofd zakelijk uit Amerikanen be stond, gebeurde dit, niet te gelo ven, op basis van vrijwilligheid. Iedereen ging rustig in zijn eigen vak staan. Nee. zoiets heb ik nog nooit meegemaakt, ondanks dat dit toch al mijn dertiende en veertiende marathon was." Critici Remme snoerde de critici dus de mond, ondanks dat zijn voorbe reiding meer dan te wensen overliet. In maart verhuisde de geboren Yersekenaar van Ter- neuzen naar Philippine, wat de nodige werkzaamheden met zich meebracht. In juni werd hij tij dens het Rode Kruis-voet- baltoernooi in Breskens dusda nig geblesseerd dat trainen al leen maar op papier kon. Half juli kon hij pas vanaf 'nul' be ginnen. Tot overmaat van ramp vielen in deze periode ook nog een keer de mussen van het dak door de enorme temperaturen. „Ik zag het allemaal op een gegeven moment niet meer zit ten, maar ik had A gezegd, dan moet de vervolgletter er ook ko men. Marathons blijf ik lopen, maar twee in acht dagen nooit meer. New York was te zware kost." De volgende staat echter al in zijn agenda. Uiteraard wordt het weer in de Verenigde Staten en wel in Los Angeles, maart vol gend jaar. „Daar wil ik eens een knappe tijd neerzetten. Mijn persoonlijk record aanvallen. Wellicht pak ik daarna in april ook nog Rotterdam mee. De komende weken wil ik wat herstellen. Terneuzen-Graauw over een paar weken, een voor mij toch met veel liefde gekoes terde klassieker, laat ik links liggen. In Beveren-Graauw, be gin januari, wil ik er weer staan. Dan begint voor mij de voorbe reiding op mijn vijftiende mara thon. Opnieuw het gevecht aan gaan met de man met de hamer, die tijdens een marathon altijd weer en dan op de meest onver wachte momenten opduikt. Dat zijn de prachtige niet te be schrijven momenten. Iets wat een buitenstaander nooit zal kunnen begrijpen." Peter Remmé: „Ik ben tevreden over mijn optreden in Amerika." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Axel - Het regionale ama teurvoetbal staat zondag weer bol van interessante duels met als toppers Goes- Rood Wit in de eerste klasse E, HW'24-Terheijden in de tweede klasse B en Patrijzen- Terneuzen in de derde klasse D. De vierde klasse H heeft in de derby's Sluiskil-STEEN en Koewacht-Axel trekpleis ters. KNVB-Z0NDAGV0ETBAL Goes, dat vorige week inhaalde tegen WSC en met de hakken over de sloot met 1-0 won, krijgt de mannen uit 't Heike op visite. Rood Wit behoort tot de mid denmoters en dat houdt in dat een attent spelend Goes kansen heeft op een zege. Goes heeft die hard nodig om de rode lantaarn kwijt te geraken. Uit de degra datiezone geraken is momenteel het credo bij Goes, dat met iets hogere verwachtingen van start ging. „Handhaving in deze klas se is het uitgangspunt," oordeel de trainer Ron Schrier vooraf. Het leek, gezien de resultaten in de voorgaande competitie, een te voorzichtige inschatting. De praktijk doet momenteel anders geloven. Winnen van Rood Wit kan na de opsteker tegen WSC de Goesenaren goed doen. HW'24 was vorige week als een van de weinigen in de tweede klasse B vrij. Zondag komt Ter- heijden naar Hulst. Trainer Paul Telussa moet het in dit duel doen zonder Dennis Rietjens (ge schorst) en Angelo Verbraeken, die aan zijn pijnlijke enkel is geopereerd na eerder onder zijn niveau gebleven te zijn door dat pijnlijke gewricht. En ook zon der 'invaller' Marlon van der Goes, die disciplinair is gestraft en is teruggezet naar het tweede team. Harm Rietjens keerde intussen terug na een duel schorsing. Paul Telussa heeft met het steeds door diverse oorzaken absent zijn van spelers leren leven. Dat het tot een van de redenen behoort waardoor HW'24 minder speelt dan vorig jaar, is ook bij hem bekend. Telussa: „Toch staan we te laag. Normaal gesproken moet er meer in deze ploeg zitten. Het mindere presteren is voorname lijk een mentale kwestie." Over de kansen tegen Terheijden laat Telussa geen twijfel bestaan. „Thuis moeten we er van win nen." Dit ondanks dat Terheij den vorige week met 0-3 bij DESK won. Patrijzen-Terneuzen is een Zeeuws onderonsje in de derde klasse D. Periodekampioen en koploper Terneuzen is zonder meer favoriet voor de zege. On danks dat Benny van Leeuwen geschorst is. Met 21 treffers voor in vergelijking met Patrijzen, dat zes maal scoorde, mag er vanuit gegaan worden dat de ploeg van trainer Henk Ottens met de buit richting huiswaarts zal keren. Breskens kan eenzelfde opsteker eveneens goed gebruiken. DOS- KO, dat de Bressiaanders ont vangt, draait moeizaam. Deson danks zou een puntendeling in Bergen op Zoom evenmin onaar dig zijn. Temeer daar de 7-1-ne- derlaag bij Unitas'30 bij de Bressiaanders een slechte smaak achter liet. Sluiskil-STEEN is voor Jean- Pierre Hubregtsen van Sluiskil een duel waarin zijn team moet winnen en een kloof met de ondersten slaan. „Tot nu toe spe len we beneden hetgeen ik ver wachtte. Gelukkig hebben we de stijgende lijn te pakken. Die voortzetten tegen STEEN is be langrijk," aldus Hubregsen, die zijn team veel kansen ziet schep pen, behoorlijk ziet scoren, maar ook teveel treffers ziet incasse ren (20 voor en 21 tegen). Dat trainer Eddy van der Hooft alle mannen present heeft, is op Nic ky de Wolff na, zeker. STEEN, dat vijf keer scoorde en 21 maal de bal uit het eigen net moest halen, wacht dus een zwa re klus. Koewacht-Axel is een 'gemeentelijke' derby waarin het bijzonder spannend kan worden. Zeker nu Koewacht niet meer tegen de grote broer op moet kijken. Momenteel is het eerder andersom. „Het zal wel een mooie pot worden," is hetgeen Rudy Rietjens van Koewacht er over kwijt wil. Zijn getalenteer de 20-jarige middenvelder Dan ny Vlassenrood zegt: „Ik maak geen probleem van Axel. We moeten ze kunnen hebben. On danks dat het toch een speciale wedstrijd is." Koewacht komt voltallig binnen de lijnen en Axel kam spits Gino van de Broecke weer inzetten. Vorige week tegen Hoek viel hij in. De Koewachtenaar Harald Verschu ren, die in dienst van Axel speelt, is nog absent. „Jammer," zegt Danny Vlassenrood, die graag nog eens tegen zijn oude ploeggenoot op had willen bok sen. PROGRAMMA Eerste klasse E: Gemert-UDI'19, De Valk-BW/Verachtert, VES'35-WSC, JVC31-TSC, Goes-Rood Wit, Wilhel- mina-OJC Rosmalen. Tweede klasse B: Dongen-SVSSS, Middelburg-NOAD, HW'24-Terheij- den, VOAB-TAC/BWB, DESK-SC Gastel, RKTW-MOC'17. Derde klasse D: Patrijzen-Terneuzen, DOSKO-Breskens, BSC Moerse Boys, Unitas'30-VC Vlissingen, Virtus- Roosendaal, RCS-Steenbergen. Vierde klasse H: Sluiskil-STEEN, Phi lippine-Walcheren, Zeeland Sport-Vo- gelwaarde, Koewacht-Axel, Zierikzee- Luctor'88, Hoofdplaat-Zeelandia. In Dullaert-tennistoernooi Hulst Van onze tennismedewerker Hulst - In het Dullaert Dubbel-tennistoernooi te Hulst bereikten de Axelse gebroeders Jean-Paul en Jurgen de Bakker de laatste vier op het C2-schema. In de kwartfinale werd via 8-5 afgerekend met de Belgisch- Nederlandse combinatie Amedé Calle/Ben Kint. TENNIS Eerder al schaarden Robert As- selman en Peter Provoost zich bij de halve finalisten. Bij de vrouwen-Dl maakte de als eer ste geplaatste combinatie Loes Kool/Margo Lauwereys haar favorietenrol tot dusverre waar. De halve finale werd bereikt dankzij een overtuigen de 9-1-zege op Bolssens/Van Damme. In de D2-categorie maakten Saskia Franse en Jac queline van de Voorde het overstapje naar de laatste vier door Hegeman/Kerckhaert met ruime cijfers te verslaan. In het 'gemengd dubbel-Cl kwamen Esmeralda Bral en Bennie de Boy tot een zwaar bevochten zege op Janine Moerland/Rudi Martens: 7-6. In de mixed-Dl completeerden Maaike Veenstra en Henk van de Voorde het rijtje kwartfina listen dankzij een 7-5-over- winning op Jeanne Dobbelaar/ Wilfried de Roeck. Het koppel Marisa Adriaansens/Berry Knibbeler mag zich zelfs al halve finalist noemen via een walk over van Van der Klok/ Schakel. In de mixed-D2 plaatste het echtpaar d'Haens zich voor de halve finale. UITSLAGEN MANNEN C2: tweede ronde: De Bakker/De Bakker-Calle/Kint 8-5. Dl: tweede ronde: Kint/Steel- Adriaansens/Cools 7-5; kwartfina le: Kool/Lauwereys-Bolssens/Van Damme 9-1. D2: kwartfinale: Franse/Van de Voorde-Hegeman/Kerckhaert 10-3. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: Bral/De Boy-Visser/Bleyen- berg 11-7. Dl: tweede ronde: Veenstra/Van de Voorde-Dobbelaar/De Roeck 7-5; kwartfinale: Adriaansens/ Knibbeler-Van der Klok/Schakel walk over. D2: kwartfinale: d'Haens/d'Hae- ns-Van de Voorde/Franse 9-6. E: poule 1: Vlassenrood/Van Eck- Plasschaert/Plasschaert 6-5. Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klas van het regionale zaalvoetbal heeft Zwaantjes/Kiss via een 2-12-zege op Philippine/Ploegaert meer af stand van de naaste belagers genomen. ABAB dat tweede stond en op twee punten volgde, kwam een punt verder achter door tegen Gemeente niet verder dan een draw te komen. ZAALVOETBAL In de Oostburgse sporthal De Veerhoek eindigde het doelpnuntrijke duel tegen de Terneuzenaars in 8-8. Van der Gucht kwam op gelijke hoogte met de Terneuzense ambtenaren door met 10-1 van AZWZ te winnen. BVS, dat een moeizame start kende, begint zich te herstellen getuige de 2-7-zege op Maas. Bonte Hert 2-Terneuzen werd verrassend met 7-2 op de borden besloten en Vervaet-Kees Mechielsen werd uitgesteld. VAN DER GUCHT-AZWZ 10-1 - AZWZ begon met te weinig spelers. Toen de ploeg op sterkte was, was de klap al gevallen. Van der Gucht, dat met een 8-0-voorsprong aan de tweede termijn begon, kon het spel daarna rustig controlerend voorbij laten gaan. Jan de Visser (5x), Piet de Visser (2x), Patrick de Cock (2x) en Marcel Verdur- men voltrokken het vonnis over de Terneuzense verzekeraars. Peter van Langevelde scoorde tegen. ABAB-GEMEENTE 8-8 - ABAB nam steeds voor sprong waarna Gemeente er steevast in slaagde terug te komen. Piet de Blaey was bij laatstge noemde de beste intikker met vier treffers. Alex Dehulsters, George Gernaert en Hans de Klerk maakten het achttal van Gemeente vol. Henk Ottens (4x), Ab Dieleman (2x) en Theo Schram (2x) schoten voor de equipe van Theo de Smet raak. PHILIPPINE/PLOEGAERT-ZWAANTJES/KISS 2-12 - De cijfers spreken voor zich. De gastheren kwamen in dit duel duidelijk tekort en keken halverwege al tegen 0-6 aan. De race was er toen al mee gelopen. Zwaantjes/Kiss liet het er niet bij en scoorde na de doelwisseling nogmaals zes keer. De winnende treffers kwamen van de voeten van Paul Tjen-A-Sem (5x), Mike van Rossem (5x), Bert Wilting en Jos van der Maarschalkerweert. Huub Dhuyvetter scoorde twee maal voor de mannen uit Philippine. MAAS-BVS 2-7 - De twee doelpunten die de gebroeders Hans en Leo Zegers op de borden brachten, was voor Maas onvoldoende om BVS van een dikke zege af te houden. De formatie van coach Patrick Mc Taggert had voor het wisselen van speelhelft al een 1-5-voorsprong genomen en gaf die niet meer uit handen. Voor de zegevierende pegels tekenden Adrie Meyer (4x), Mark Triest; Philip Hiel en Peter Bouwman. BONTE HERT 2-TERNEUZEN 7-2 - Beide teams, konden niet met de sterkste formaties binnen de lijnen komen. Bonte Hert kwam nog het best uit de verf met de sterk acterende doelman John Ducar- mon en won ruim na halverwege de dans met 4-1 geleid te hebben. Voor de winnende goals meldden zich Arno Zwegers (3x), Wim Kuperus (2x), Martin Jongsma en Benny Langeraert. Stand: Zwaantjes/Kiss 7-14, ABAB 7-11, Van der Gucht 7-11, Bonte Hert 2 7-8, Vervaet 6-7, Philippine/Ploegae rt 7-7, Terneuzen 7-6, BVS 7-6, Gemeente 7-5, Maas 7-5, Kees Mechielsen 7-1, AZWZ 7-1.EINDE BERICHT Onlangs deed ene David Stern in een buitenlands bridge-magazine van het bete re genre, luchthartig en soms grappig uit de doeken waar om zijn vrouw niet meer met hem wil bridgen. Dit spel was de aanleiding daartoe. N gever A V 9 Niem. kw. »AHV H V 5 4 3 AB *81043 V 8 3 2 10 *HV 1042 N W O Z *87 B 10975 B 9 8 *876 H652 V 64 A762 *953 Door Ruud van den Bergh Stern (N) opende 2K1; zijn vrouw (Z) bood 2Rui (af- wachtbod) en het contract werd 7Rui, te spelen door mevrouw Stern. De uitkomst met klaverheer werd met het aas genomen. In drie keer werden de troeven getrokken waarna de hartenhonneurs werden verzilverd. Dit was over met Noord aan slag: Zgever A V 7 4 Niem. kw. B 10 8 AV1072 9 H B 105 V 9 ♦HB983 A85 N W O Z 862 »63 654 H V 1032 93 AHV7542 - B 7 6 4 A V 9 V - 54 B B 1043 - - V4 N W O Z *87 V 1097 5 - *- H652 r - 7 *5 Hij opende (Z) lHa; West 2Rui; Karei Verharen (N) doublet; Zuid - 3Ha en Noord - 6Ha. Uitkomst was harten negen voor Noords tien. Kla vernegen was voor de vrouw van Oost die weer harten speelde; in Zuid genomen. Een klaver werd in Noord getroefd en een ruiten in Zuid. Schoppennegen was via de heer voor het aas. Wesl had beter de tien kunnen spe len, maar het maakt niets uit want Smulders had toch de snit genomen. Op ruitenaas verdween Smulders' derde klaver en weer werd een rui ten in Zuid getroefd. Hij speelde nu zijn troeven uit tot dit was bereikt: Sterns vrouw ging nu op de schoppens af en toen die niet 3-3 bleken te zitten, ging zij een down. Stern vertelde haar dat zij in deze situatie ruiten naar de zeven en daarna schoppen naar het aas had moeten spelen. Vervolgens had haar laatste ruiten West onoverkomenlijke problemen gegeven. Die was in dwang gekomen en had öf de klaver controle öf de schoppendek king moeten opgeven. Frans Smulders liet afgelopen maandagmiddag in de Cam- meleur (Dongen) zien dat hij evenveel inzicht als Stern heeft. Door het uitspelen van een lange kleur kan een te genstander in de problemen komen, maar hij bracht zelfs beide tegenstanders in dwang. Op hartenzeven had eerst West het moeilijk. Schoppen tien ging weg en uit Noord verdween ruitenvrouw. Maar nu kon Oost geen kaart meer missen en toen daar klaver- heer verdween, maakte Smul ders met klaverboer en schop penvrouw de twee laatste sla gen. Agenda: 23 november: Interpo- lisvoorronde Distr. West-Brabant te Breda; 26 november: BC Wil lemstad Bellevuedrive. Middels een ruime 1Vi-2Vi overwin ning op Eindho ven houdt het Bredase Pan fox-De Variant de kansen op prolongatie van de titel in eigen hand. Voor aanvang van de wedstrijd werd door insiders reikhalzend uitgezien naar het treffen tussen groot meester Loek van Wely en Nederlands sterkste meester Johan van Mil. In drie eerde re partijen had Van Wely wei nig heel gelaten van Van Mil's Leningrader variant van het Hollands. Ditmaal ging de Eindhovenaar echter weer vol vertrouwen af op de stelling die na dertien zetten op het bord zou verschijnen. De ge hele week had hij zich voor bereid en zijn partner, de Ne derlands kampioene Erika Sziva, bereid gevonden te sparren. Johan oefende de stelling met de witte stukken en scoorde in talloze vlugger tjes slechts een half punt. Het systeem was dus Ó.K voor zwart. Van Wely - Van Mil 1. Pgl-f3 f7-f5; 2. d2-d4 Pg8-f6; 3. g2-g3 g7-g6; 4. Lf 1 -g2 Lf8-g7; 5. O-O O-O; 6. b2-b3 d7-d6; 7. Lel - b2 Dd8 - e8; 8. c2 - c4 Pb8 - aó; 9. Tfl - el Kg8 - h8; 10. Pbl-c3e7-e5; 11. d4xe5 d6xe5; 12. e2-e4 f5-f4; 13. Pc3-d5 Lc8-g4; 14. Pd5xf6 Lg7xf6; 15. Ddl-d5 c7-c6; In afwachting van 16. Da5. Door Theo Hommeles 1 .H m a (X Df6-g7; Het is nog steeds mat na 19.Dxd6; 20. Pf7++ etc. 20. Lb2-al! Ta8-e8; Zwart heeft al geen zinnige zetten meer. 20. Kg8; 21. Pxg4 en de dame mag niet weg vanwege het bekende matje. 21. Pe5xg4 h7 - h5!; Slim geprobeerd. Nu heeft het witte paard na 22. Lxg7+ Kxg7; geen velden. 22. Pg4-f6! Maar Van Wely (22 jaar) heeft geen haast met dames. 22.f4xg3; 23. h2xg3. Zwart gaf het op. Voor Van Wely was het nog niet genoeg. Hij instrueerde de nieuwe aanwinst, Neder lands jeugdkampioen Job De- lemarre (17 jaar), rechtstreeks naar de overwinning. Delemarre - Vosselman 1. d2-d4 d7-d5; 2. c2-c4 e7 - e6; 3. Pbl - c3 cl - c6; 4. Pgl-f3 d5xc4; 5. a2-a4 Lf8-b4; 6. e2-e3 b7-b5; 7. Pf3-d2 IfciUMf ftl BlBj H Al Ah i £A±A 16. Dd5xe5ü Hela! Dit heb ben we niet geoefend. Van Mil verzonk nu drie kwartier in gepeins en zelfverwijt. 16. Lxe5; ziet er inderdaad niet aantrekkelijk uit. Na 17. Pxe5 dreigt er 18. Pf7++ Kg8; 19. Ph6+ mat, zodat zwart ofwel 17. h5; 18. Pxg4+ Kh7; 19. Pf6+ moet toelaten, danwel na 17. Kg8; 18. Pxg4 Kf7; met zijn koning in de brand haard moet. 16. De8-d8; 17. Tal-dl Lf6xe5; 18. Pf3xe5 Dd8-f6; 19. Tdl-d6! Een idee van Van Wely. 7. Pg8-f6; 8. a4xb5 Lb4xc3; 9. b2xc3 c6xb5; 10. Lcl-a3 a7-a5; 11. Ddl-f3 Ta8-a6; 12. Tal-bl Lc8-d7; 13. Df3-g3 g7-g6; 14. Pd2xc4 Einde instructie. Zwart staat hopeloos verloren. 14. Pf6-h5; 15. Pc4-d6+ Ke8-f8; 16. Dg3-f3 Kf8-g7; 17. Df3xf7+ Kg7-h6; 18. g2 - g4 Ld7 - e8; 19. Pd6xe8. Zwart geeft het op. Aan Erika Sziva heeft het allemaal niet gelegen. Zij ver sloeg Erik Knoppert op zeer overtuigende wijze. Kunt u met een doen meteen ,,t Vakantie". Imr Stern-lezers en N tien) zeggen bijsy hebben vc „Klei»;; Van onze verslaggever Terneuzen - De verdwijning van de 14-jarige M.B. maakte keel wat los in het voorjaar van 1994. De pers in Zeeland en in Vlaan deren werd ingeschakeld, zelfs Interpol kwam er aan te pas. Twee maanden bleef zij onvind baar. Uiteindelijk bleek dat ze zat ondergedoken bij haar vriend Van onze verslaggever Brussel/Middelburg - De E lidstaten voor aan Zeeland r in het kader van plattelands de 5B-gebieden) toe te kenntj Naast Zeeland komen ook de provincies Groningen, Drenthe en Overijssel voor een dergelijke steun in aanmerking. In totaal gaat het om 133,7 miljoen gulden steun. 23 November beslissen de lidstaten over het voorstel van de commissie. In het Zeeuws provinciehuis wil men de huid nog niet verkopen voor de beer geschoten is. „Het voorstel van de Europese Com missie is een stap in de goede richting, dat wel. Er is in de uit gebreide procedure weer een be langrijke drempel genomen, maar de besluitvorming is nog niet compleet. Er kan nog van al les gebeuren. Als één lidstaat zijn veto uitspreekt, kunnen we naar het geld fluiten", zegt een provin ciaal woordvoerder. Concreet De vanuit Zeeland aangedragen thema's in het kader van de plat telandsontwikkeling zijn in ieder geval welwillend ontvangen. De thema's zijn duurzame agrari sche marktverbreding, vernieu wing van de economische struc tuur, verbetering van de arbeids markt en aanpassing infra-struc- Verkiezingsforum geen o Van onze correspondent Sluis - Het verkiezingsf orm gisfl Sluyse Haven, georganiseerd dl was geen opwindende gebeurtef Als dit de voorbode is van wat komen gaat, verloopt de fusie vlekkeloos. De vier deelnemende partijen aan de komende (op woensdag 30 november) verkie zingen voor de fusiegemeente Sluis/Aardenburg kruisten de wapens niet echt. Forumvoorzit ter Wim Deijnen had het dan ook niet moeilijk om de discussies voor een matig bezet publiek (slechts een dertigtal aanwezi gen) in de juiste banen te leiden. Over het agendapunt milieu wa ren er wat meningsverschillen. J. du Fosse, lijstrekker WD/Ge meentebelangen vond dat gezien de ligging van Zeeuws Vlaande ren men wat de afvoer van de af valstroom men naar een samen- I werking met Belgie moest stre ven. „We hebben hier op amper een paar kilometer afstand een verbrandingsoven. In het verle den had de gemeente Sluis de plannen tot samenwerking rond maar van bovenaf werden we te ruggefloten. Nu gaat het in de toekomst naar Moerdijk maar wat gaat dat niet kosten mensen. Waar blijven we met ons groot Europa," vroeg hij zich af. R. van de Wijnckel, lijstrekker van het CDA, deelde zijn mening niet. België zit volgens hem niet op Nederlands vuil te wachten. Ook waarschuwde de huidige wethouder van Aardenburg voor de aanleg van milieuparken. „Niet zaligmakend door hun be perkte openingstijden," gaf hij mee in reactie op J. Boogaard, lijstrekker PVDA, die zich een voorstander van milieuparken toonde. Wat het thema toerisme betrof was men eensgezind. Alle rand voorwaarden scheppen om dit straks in de fusiegemeente op peil te houden en men was ook niet bang dat de op handen zijnde winkelsluitingswet (langere ope ningstijden en ook in het week end open) een grote concurrentie voor Sluis op zou gaan leveren. Du Fosse „Sluis heeft een derma te sterk collectief dat we daar niet bang voor moeten zijn." V

de Stem | 1994 | | pagina 8