Hulst steunt plan 'Saeftinghe' 32 'Breek de afbraakwet van minister Kit zen" HOOFT PvdA in Axel heeft kritiek op bestuursconstructie bibliotheek DE STEM 'Het Verdrietige Kwartje*' in Hulst DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Ballekom Lieve Jolanda College vraagt verklaring geen bezwaar aan voor bouw in Emmahaven E. van Deur sen generaal kampioen bij kring Oost Van Landeghem algemeen kampioen De Snelle Duif ticulieren KORTING htoe [l gevonden!!!!!! fr 4 weken ZEELAND C2 Ij Gefeliciteerd 1NDERNEMING wmt \AmujK <umnr? In, dan doen Feest Zonnebloem Massaal protest scholieren Jansenius-lyceum in Hulst tegen onderwijsbeleid: 'Groen Axel beter onderhouden' Demonstratie reddingsbrigade Vogelexpositie Kloosterzande bedankje, jubileum, jvelijk, verloving, Irestatie, examen, lam, enz. plom 1.09 incl. BTW, l verplicht. Foto of naat 35 x 40 mm I. Overige tarieven op Ito's worden niet jpumeerd. 12 of geef uw tekst latsing af bij één van schriftelijke opgaven 1 geaccepteerd indien Ikend zijn, ook indien J bijgevoegd is. Ihet recht voor teksten I redenen te weigeren, er klachten bereiken jen tekst behoudt de |cht voor om de naam ver bekend te maken. nristje DE STEM VRIJDAG 18 NOVEMBER 1994 Hoera het is waar, Joey wordt 1 jaar Opa en oma Biemans. Ook dit jaar frappant je leeftijd in de krant Hartelijk Gefeliciteerd Traaf 25 's-Gravenpolder [517 b.g.g. 1327 king. Overal te ontbieden. cht bereikbaar. Imenwerking met de Stichting Ideele Reclame pBEZORCERS M/V 15^+ EN 15 DE KRANT NERGENS. y8n onze verslaggeefster Axel - De Axelse sociaal-de mocraten willen nu eindelijk wel eens af van het 'christe- lijk-openbare' label van de bibliotheek. „Een draak van een naam", schrijft de PvdA in de algemene beschouwin gen over de begroting van 1995. PvdA-fractievoorzitter M. van Oyen vindt dat de manier waar op mensen in het bestuur van de bibliotheek terecht komen 'geen deskundigheid garandeert'. „Daarmee heb ik niet gezegd dat het huidige bestuur slecht func tioneert. Nee, de constructie van het bestuur is slecht. Er moeten volgens ongeschreven regels per se mensen van een bepaalde ge loofsrichting in zitten. Het zijn door de eigen bloedgroep naar voren geschoven pionnen. Per soonlijk kun je die mensen niet op hun bestuursfunctie aanspre ken." De PvdA wil met het huidige bestuur rond de tafel om kwali teitseisen voor bestuurders op te stellen. „De bibliotheek is met een half miljoen gulden per jaar de grootste subsidie-ontvanger van onze gemeente. Dat moet dus door een deskundig bestuur worden gerund. Voor ongebon den deskundigen zit de deur ge woon dicht, die komen er niet in. Wij vinden dat een openbare instelling een openbaar bestuur moet krijgen." Het is er de PvdA volgens Van Oyen beslist niet om te doen om het christelijke element uit het bestuur te drukken. „Binnen on ze partij hebben wij vele mensen die christelijk belijdend zijn. Daar hebben we absoluut geen problemen mee." Wat voor de bestuursconstructie van de bieb geldt, gaat volgens Van Oyen ook op voor het Ge coördineerd Ouderenwerk. „Daarin moeten nu vertegen woordigers zitten van de diverse kernen, de activiteitencentra, de gemeente en ouderenbonden ge rangschikt naar bloedgroepen. Zo krijg je -ik zit er overigens zelf namens de gemeente in- een log bestuur met allerei overlap pingen. En dat werkt niet slag vaardig." Van onze verslaggever Emmahaven - De plannen voor een bezoekerscen trum Saeftinghe in Emma haven worden doorgezet. Burgemeester en wethouders van Hulst gaan ten behoeve van het Zeeuwse Landschap bij de pro vincie een verklaring van geen bezwaar aanvragen voor de bouw van het centrum. Tegen de plannen is massaal verzet gerezen bij de inwoners van Emmahaven. Die zijn bang voor overlast door bezoekers en verkeersonveilige situaties. „Wij hebben de zaak nog eens heel goed bekeken en er worden al lerlei voorwaarden ingebouwd die overlast tot het uiterste zul len beperken", zegt wethouder g. van de Voorde. „Ik denk dat de leefsituatie in Emmahaven door de komst van het centrum niet verstoord zal worden". Het Zeeuwse Landschap, dat het bezoekerscentrum bouwt, zorgt voor een parkeerterrein voor mi nimaal 50 auto's en enige par keerplaatsen voor bussen. „Als nu na een paar maanden blijkt dat dit niet toereikend is", stelt Van de Voorde, „dan ligt er de toezegging dat de parkeergele genheid wordt uitgebreid". Daarnaast eist de gemeente dat er voldoende afvalbakken wor den geplaatst om zwervuil te voorkomen. Ook moet er rondom de parkeerplaats een omheining komen om te voorkomen dat eventueel zwerfafval in de pol der terecht komt. De gemeente zal er bij het Zeeuwse Landschap op aandrin gen om gelelde bezoeken zoveel mogelijk te spreiden. „Zodat er niet te veel pieken optreden", zegt Van de Voorde. „Met het waterschap zullen we contact opnemen over de verkeersregule- ring in de Koninginnestraat". Mocht het nodig zijn, dan zal de gemeente voorstellen om bij voorbeeld aan één zijde van de straat een parkeerverbod in te stellen. „Met al deze maatregelen heb ben wij er alle vertrouwen in. Bovendien, als er geen bezoe kerscentrum komt zal het in Em- magaven zeker niet rustiger worden met al die excursiegan- gers. Dan is het toch veel beter om dat te reguleren. En die mo gelijkheid biedt het bezoekers centrum". Sint-Jansteen - De Zonnebloem houdt dinsdag 22 november een feestmiddag voor Zonnebloem- gasten uit Sint-Jansteen en Hei- Kant. Het evenement vindt plaats in het gemeenschapscen trum De Warande. De feestmid dag wordt opgeluisterd door het koor van Sint-Jansteen onder leiding van G. Pollet, het koor uit Heikant onder leiding van R. Ferket. muzikaal bijgestaan door de heer Vreeswijk uit Sint-Jan steen. EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Theo Giele, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puys- seleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op pagina A2. 17-10-94 Actievoerende scholieren tijdens de lunchpauze op het schoolplein. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Hulst - „We hebben alle leerlingen opgeroepen om vandaag in het zwart naar school te komen. Dat symboliseert het afsterven van het studentenleven door de bezuinigin gen op het hoger onderwijs". Aan het woord is de 19-jarige Pepijn van der Geld. vwo-6-scholier van het Jansenius-lyceum in Hulst. Samen met mede-leerling Els Velten heeft hij de protestactie georganiseerd. „We wilden liever niet staken want dan zou 90 procent van de mensen naar het café of naar huis gaan. Dit is veel beter. Men verdiept zich er nu meer in. We hebben ook gezegd: 'Kalk de frustraties weg op het schoolplein'. Hieraan hebben de leerlingen, alle waren inderdaad in het zwart gekleed, gisteren massaal gehoor gegeven. Voor de hoofdingang van het Jansenius hing gisteren een groot spandoek met de tekst 'Stop (breek) de afbraakwet van Ritzen'. Een handtekeningenactie be doeld om de plannen van onderwijsmi nister Ritzen tegen te houden vond de nodige respons. De handtekeningen worden door het actie-comité opge stuurd naar Den Haag. Schulden Folders werden uitgedeeld met onder meer als tekst dat de studenten 'een toekomst wordt beloofd vol schulden door het bezuinigen op de studiefinan ciering' en dat 'de kwaliteit van het onderwijs wordt bedreigd door het ver korten van de studietijd'. In het kort komen de onderwijsplannen er op neer dat het collegegeld steeds wordt verhoogd, terwijl de basisbeurs steeds verder zal afnemen. Bovendien krijgt men nog slechts vier jaar recht op een beurs en wordt de tempobeurs om gezet in een prestatiebeurs. Dat houdt in dat een rentedragende lening uitgangs punt is die pas omgezet wordt in een gift als 'de vereiste norm' wordt gehaald. Bang „De opleidingen in het hoger onderwijs worden gesplitst in twee fases. Na drie jaar kun je het bachelors-diploma beha len. Hierna kan 20 procent verder stude ren voor het mastersdiploma. Wij zijn bang dat men zo snel voor makkelijke studies zal kiezen. Tevens geen extra bijvakken meer of vakken in een andere studierichting. Er zijn veel werklozen en de huidige arbeidsmarkt heeft juist mensen nodig die op veel terreinen in zetbaar zijn, die allround zijn. Dat wordt met dit systeem tegengewerkt. Bovendien zullen studenten met rijke ouders in het voordeel zijn. Van de Nederlandse welvaarts-staat blijft zo weinig over. Het wordt meer een klasse- staat", aldus Van der Geld. Hij begrijpt dat de minister van Onder wijs aan het regeerakkoord gebonden is waarin gerept wordt over bezuinigingen van anderhalf miljard gulden op het hoger onderwijs. „Hij zit natuurlijk niet thuis achter de tv te denken van 'nu zal ik de studenten eens een poot uit draaien' Ik ben niet tegen Ritzen maar hoop wel dat hij met andere alternatie ven komt. Dat de plannen opnieuw worden bekeken", besluit Pepijn van der Geld. Van onze duivensportmedewerker Terneuzen - Het generaal kam pioenschap in de kring Oost- Zeeuws-Vlaanderen van de Zeeuwse zondagvliegers is in 1994 gewonnen door E. van Deursen uit Sint Jansteen. Bij de kring Oost zijn acht postduiven verenigingen aangesloten met een gezamelijk ledental van 389. Eindstanden 1994 Oude duiven, onaangewezen: 1 E. van Deursen, 2, Ed van Goethem, beiden St.-Jansteen, 3. Adrie Thijs, Heikant, 4. Combinatie Smet-Van Kerkhoven, Clinge, 5. Ed Verschue- ren, St.-Jansteen Oude duiven aan gewezen: l.J. van Goethem, Clinge, 2. Ch. de Beule, Heikant, 3. R. van de Bilt, Koewacht, 4. Ed. van Goethem, St.-Jansteen, 5. J. de Kindt, Heikant. Jonge duiven, onaangewezen: 1. J. Dhanis, Hulst, 2 B. Danckaert, St.- Jansteen, 3. Combinatie Van Hou ten, Heikant, 4. J. van Goethem, Clinge, 5. Ed. van Goethem, St.-Jan- steen. Jonge duiven, aangewezen: 1. E. van Deursen, St.-Jansteen, 2. B. Danckaert, St.-Jansteen, 3. Combi natie Van Houten, Heikant, 4. R. Mahu, Walsoorden, 5. Th. de Block, Heikant. Asduif oude duiven: E. van Deursen, asduif jonge duiven: J. Dhanis, Hulst. Generaal kampioenschap: 1. E. van Deursen, St.-Jansteen, 2. Ed. van Goethem, St.-Jansteen, 3. J. van Goethem, Clinge, 4. Th. de Block, Heikant, 5 R. van de Bilt, Koe wacht, 6. Ch, de Beule, Heikant, 7 Adrie Thijs Heikant, 8 P. d'Hondt, Hulst, 9 R. Vermorken, St.-Jan steen, 10. E de Kind, St.-Jansteen, 11 B Danckaert, St.-Jansteen, 12. J. de Kindt, Heikant, 13. G. Vioen, Lamswaarde, 14. Combinatie Van Houten. Heikant, 15. Combinatie Smet-Van Kerkhoven, Clinge. Van onze verslaggeefster Axel - Axel moet haar bosschages en plantsoentjes beter onderhouden vindt de PvdA-fractie van die gemeente. „Het onderhoudspeil van het openbaar groen is minimaal", schrijft de PvdA in de algemene beschouwingen over de begroting van 1995. Volgens fractievoorzitter M. van Oyen komen de sociaal-democraten tot deze vaststelling 'naar aanleiding van wat je hoort op straat'. „Mensen klagen over het onderhoud. Er is wel voldoende groen, maar het groeit hard en sommige mensen ergeren zich aan gras tussen de stoeptegels en zo." De PvdA stelt voor om meer tijd aan het onderhoud van het gemeentelijke groen te besteden. „Het werk moet efficiënter of er moeten andere prioriteiten gesteld worden", aldus Van Oyen. Van onze correspondente Hulst - Als je voor een dub beltje geboren bent, word je nooit een kwartje. Dat zong Louis Davids met zijn meeslepende stem. Hij kon toen niet vermoeden dat de jeugd van het Land van Hulst in 1994 voor dat dubbeltje een première kon meemaken van de muzikale ver-, telling 'Het verdrietige Kwartje' met de televisiester Edwin Rut ten. Het gezinsconcert vindt vrijdag 16 december om 19.30 uur plaats in den Dullaert in Hulst. Het concert wordt georganiseerd door de Rabobank. Deze bank liet Rutten al eens opdraven een jaar geleden voor een familie concert in Heikant. Bij die gele genheid ontstond het verlangen van zowel Rutten als de Muziek vereniging Heikant om nog eens samen te werken. „Ik werk graag met amateurs samen. Dat zijn geen ambtena ren die volgens de vakbondsre- gels hun partituren dichtslaan na een tijdje. Die maken muziek met plezier en blijven enthou siast tot het einde toe," liet Rut ten zich tijdens een interview ontvallen. Hij onderstreept tij dens het gesprek ook dat men nooit kinderen mag onderschat ten. „Die hebben een groot ab sorptievermogen en zijn nog niet zo gefrustreerd als volwassenen. Ikzelf blijf me voelen als een kind. Dat is toch heerlijk, niets moet en alles mag." Edwin Rutten wordt meestal ge zien als Ome Willem maar de man heeft meer in zijn mars. Hij Edwin Rutten brengt muzi kale vertelling. schrijft en vertelt verhalen bij klassieke muziek, treedt op als jazzmusicus en beweegt zich zelfs op het podium waar liedjes voor het songfestival worden ge boren. „Ik bind me aan geen enkel genre, muziek is een we reld waar het heerlijk toeven is. Ik voel me op mijn gemak bij een symfonie-orkest, maar ook bij een fanfare, een koor of een schoolorkest. Als we maar lekker kunnen musiceren 'Het verdrie tige Kwartje' is een vertelling voor kinderen van zes tot twaalf en vanaf twaalf tot zesenzeven tig en ouder," grapt Rutten. Samen met de Muziekvereniging Heikant voert hij 'Het Verdrieti ge kwartje' voor de allereerste keer uit. De Première is deze keer dus niet voor Carré in Am sterdam, maar voor den Dullaert in Hulst. THEATER GOES De Hollandse Comedie - 'Valstrik voor een man alleen' - Prins van Oranje - 20.00 uur 30) HULST Raymond van het Groenewoud - 'De Minister van Ruimtelijke Orde ning' - Den Dullaert-20.15 uur MIDDELBURG De Goese Operette Vereniging - 'Zwei Herzen im Dreiviertelakt - Stadsschouwburg - 20.00 uur (ƒ22,50) SINT NIKLAAS 'De Golf' - door theater Jas - Stads schouwburg - 20.00 uur TERNEUZEN Jan Rot - 'Rot is de liefde' - Zuid- landtheater - 20.00 uur KLASSIEK MIDDELBURG Festival Nieuwe Muziek - Klove niersdoelen Achter de Houttuinen 30 (ƒ20) Goese Operettevereniging - 'Zwei Herzen im Dreiviertelakt' - Stads schouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur 22,50) POP EN JAZZ HULST Raymond van het Groenewoud - 'De Minister van Ruimtelijke Orde ning' - Den Dullaert Sportlaan 24 - 20.15 uur MIDDELBURG New Age Concert - 'Zweef mee met Coen B.' - door Het Coen Bais Trio - Arsenaaltheater - 20.30 uur 17,50) VLI5SINGEN Jamsessie - De Piek Hellebardier- straat 13-21.00 uur (gratis) DIVERSEN AXEL Boemerang - 20.00 uur kaarting ST.-JANSTEEN Café Zondags Vermaak -14.00 uur kaarting STOPPELDIJK 't Gelaag - KBO -13.30 uur bingo TERNEUZEN Galerie 99 - expositie keramiek op afspraak CLINGE Malpertuus - 13.30 uur bieden een tegen drie GRAAUW Gemeenschapshuis - KBO - 14.00 uurspelmiddag FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.45 uur Forrest Gump HULST De Koning van Engeland 19.30 uur The shadow 19.30 en 22.00 uur Blown away 19.15 en 22.00 uur True lies 19.30 en 22.00 uur The specialist 19.30 en 22.00 uur The mask 22.00 uur Forrest Gump MIDDELBURG Schuttershof 20.00 uur Rock 'n Roll Junkie 22.30 uur Die tödliche Maria OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur The chase VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.45 uur True lies 21.45 uur The crow 19.00 uur The mask 19.00 en 21.45 uur The specialist 19.00 en 21.45 uur Blown away GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Blown away 20.00 uur Killing Zoe 14.30, 17.15, 20.00 en 22.45 uur Pulp Fiction 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The shadow 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The specialist 14.30, 17.00, 20.00 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Clear and present danger 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Max 20.00 en 22.30 uur Threesome 17.00, 20.00 en 22.30 uur Suite 16 14.30 en 17.00 uur Baby's day out 20.00 en 22.30 uur Natural born killers 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump 14.30 en 17.00 uur True lies 14.30, 17.00 en 22.30 uur Speed 14.30 uur The Aristocats (za en zo) KNOKKE Beverly Screens 22.30 uur Clear and present danger 20.00 en 22.30 uur The specialist 20.00 uur Forrest Gump 20.00 en 22.30 uur Blown away 22.30 uur When a man loves a woman 20.00 uur Max Kloosterzande Axel KLOOSTERZANDE - De voetbalvereniging Hontenisse haalt zaterdag weer oud pa pier op in Kloosterzande. Zij beginnen om 9.00 uur. COLLECTE - De jaarlijkse collecte ten behoeve van het Nationaal Jeugdfonds (Jantje Beton) heeft in de gemeente Hontenisse f. 3.439,20 opge bracht. In 1993 was dat f. 3.356,80. GREGORIUS - Het Grego- riuskoor houdt zaterdag de jaarlijkse gezinsdag. Om 13.00 uur vertrekt de bus naar een tot nu toe onbekende bestem ming. In restaurant De Graan- beurs wordt de dag met een etentje afgesloten. Mevrouw A. Fermont wordt dan gehul digd vanwege haar jarenlange trouwe inzet voor het koor. „We hebben er echt zin in, zo'n première heeft altijd iets bijzon ders. De jeugd hoeft niets te betalen, maar ze moeten wel allemaal een dubbeltje meebren gen." Wat er met dat dubbeltje gebeurt, wil de organisatie- niet vertellen. Ze houden dat diep verborgen in hun spaarvarken- tjes. Ook over de inhoud van de ver telling wil Rutten weinig kwijt. „Het gaat over een kwartje me! de naam Ootje. Het heeft een probleem en beleeft allerlei won derlijke dingen. De wereld van het geld blijkt met zo vrolijk er met kwartjes kun je een heleboel doen. We gaan kijken wat er gebeurt als je in de nek van de dirigent kijkt en we luisteren hoe een kwartjesorkest klinkt....de zaal mag (moet) ten slotte het probleem van Ootje oplossen. Nee, ik verzeker je ik neem niemand in het otje! Natuurlijk zit er aan het concert ook een commercieel tintje. Rut ten vindt het prima als er na afloop kinderen zijn die meer willen weten over de instrumen ten en laat zich gedwee op de foto zetten. Na afloop trakteert hij zelf gratis kinderchampagne en stuurt nu alvast zijn rinkelen de, klinkende groeten. Kaarten voor dit feestelijke fa milieconcert kunnen gratis afge haald worden bij de Rabobanken in Hulst, Sint Jansteeen, Clinge, Heikant, Graauw, Nieuw-Na- men, Kloosterzande, Vogelwaar de en Koewacht of bij het WV- Hulst of Den Dullaert. Van onze duivensportmedewerker Clinge - C. van Landeghem is dit jaar algemeen kampioen geworden bij de postduivenvereniging De Snelle Duif in Clinge. Bij de door de leden aan de gehouden wedvluchten in ZNB- verband klasseerde L. van Vliembergen zich als eerste, voor de combinatie Smet-Kerkhoven en R. Bracke. Hij won in die categorie ook het asduifkam- pioenschap oude duiven, bij de jaarlingduiven werd dat R. Pie- laet. De vereniging kent een apart kampioenschap over de wed vluchten vanuit Quievrain. Van uit deze iossingspiaats wordt het hele seizoen door elke week een wedvlucht gehouden. Verder ui teraard over de wedvluchten ge houden vanuit Franse plaatsen. Quievrain, aangeduid, periode 10/4-29/5 Oude duiven: 1 P. Bolsens, 2. Smet- Kerkhoven, 3 P. Goosens. 4. R, Willae- rt- Jaarlingduiven, periode 10/4-12/6: 1. Smet-Kerkhoven, 2. P. Bolsens, 3 P. Goosens. 4. C. van Landeghem. Jonge duiven, periode 23/5-17-7. 1. A. van de Brande, 2 D. van de Bergen, 3. W. Vergauwen, 4. G. Fyen. Quievrain, onaangeduid, oude duiven: 1. Smet-Kerkhoven, 2. C. van Landeg hem, 3. D. van de Bergen. Asduif: Smet-Kerkhoven. Jaarlingduiven, on aangeduid: 1. Smet-Kerkhoven, 2. C. van Landeghem, 3. P. Bolsens. Asduif: Smet-Kerkhoven. Jonge duiven, aan geduid, periode 23/5-17/7. 1 A. van de Brande, 2. D. van de Bergen, 3. W. Van onze verslaggever Hulst - De Reddingsbrigade Kloosterzande houdt zaterdag een demonstratiemiddag in het zwembad de Driehoek in Hulst. Van 16.00 tot 17.00 uur kunnen belangstellenden kennismaken met verschillende aspecten van reddend zwemmen. Iedereen die zijn of haar zwemspullen mee neemt, kan zelf ook eens mee doen. Na het praktijkuurtje wordt er in de kantine aan de hand van videobeelden uitleg gegeven over het werk en de diverse opleidin gen en mogelijkheden binnen de KNBRD. Vergauwen. Quievrain, oude duiven, aangeduid, periode 7/8-4/9.1. Smet-Kerkhoven, 2 C. van Landeghem, 3. D van de Ber gen, 4. R. van Gaever Oude duiven onaangeduid: 1. Smet-Kerkhoven, 2. C van Landeghem, 3. D. van de Bergen. Asduif, Smet-Kerkhoven Quievrain, jonge duiven, periode 21/8-2/10, aan geduid: l.D, van de Bergen, 2. C. van Landeghem, 3 P. Bolsens, 4. W Ver gauwen. Jonge duiven, onaangeduid: 1 C. van Landeghem, 2. D. van de Ber gen, 3. P Bolsens. Asduif, P Bolsens Franse vluchten Oude duiven, aangeduid, periode 17/4-11/6. 1.Smet-Kerkhoven, 2. J. van Goethem, 3. C. van Landeghem Oude duiven, onaangeduid: 1. Smet-Kerkho ven, 2. C. van landeghem, 3. J. van Goethem, 4. Is. Merckx. Jaarlingdui ven, aangeduid: 1. Smet-Kerkhoven, 2 Is. Merckx, 3. J. van Goethem, 4 C van Landeghem. Jaarlingduiven, on aangeduid: 1. Smet-Kerkhoven, 2. J. van Goethem, 3. Is. Merckx. Asduif. Smet-Kerkhoven. Oude duiven, perio de 25/6-30/7, Aangeduid: 1 Smet- Kerkhoven, 2. C. van Landeghem, 3, W. de Cock, 4. J. van Goethem Oude duiven, onaangeduid: 1 Smet-Kerkho ven, 2. C. van Landeghem, 3. J. van Goethem. Asduif: Smet-kerkhoven. Jonge duiven, aangeduid, periode 19/6-27/8. I D. van de Bergen, 2. J van Goethem, 3. C. van Landeghem, 4. G. Fyen. Jonge duiven, onaangeduid: 1. G. Fyen, 2. C. van landeghem, 3. D. van de Bergen. Van onze correspondent Kloosterzande - Dit weekend is er in zaal Molenhof aan de Groe nendijk de jaarlijkse vogelshow van vogelvereniging Zang en Kleur uit Kloosterzande. Er worden zo'n 360 vogels van allerlei pluimage ten toon ge steld, die worden ingebracht door 25 leden van de vereniging. Vandaag zullen de juryleden de gehele dag in weer zijn om de vogels te keuren en een beoorde ling mee te geven. De vogelshow is zaterdag voor het publiek geopend van 13.00 tot 22.00 uur en zondag is de show toe-gankelijk vanaf 10.00 uur en zal om 18.00 uur worden afgesloten met de prijsuitrei king.

de Stem | 1994 | | pagina 11