DE STEM 'Alleen een doelpunt ontbreekt' Oranje mist voetbalvernuft Debutantenbal in de Kuip Italië gaat onderuit tegen Kroatië Inu in een koffer INDER. CREEN Rit naar Wembley '96 verloopt uiterst krakkemikkig Advocaat: 'Beslissing valt komende week' anon ONDERNEMERS OPGELET!! van riel autobedrijven irzaag kiezen wers ind. software: Vindows 3.11 (NL), -ELD RAW 4 en ti virus lite*. 36 0X2-66 VL: COMPUTER Tl bezoek onze Hyundai H100 Zwoegen van Oranje blijft zonder resultaat Engeland nog steeds ongeslagen UITSLAGEN EK KWALIFICATIES GROEP 1 GROEP 2 GROEP 3 GROEP 4 GROEP 5 GROEP 6 GROEP 7 GROEP 8 Noren nemen koppositié over 1 11994 63 Canon Benelux N.V., Postbus 1500, 2130 HA Hoofddorp Telefoon: 02503-81603 - Krachtige motor (350 watt) Verstekzagen tot 45° Max. zaagdiepte50 mm ■OP ïugen, 420 Mb hard- ive, 1 Mb LocalBus 14" kleurenmonitor, rd en software. Showweek t/m 19 november gen. Maczekstr 6-14 ^HYUnDRI j Breda tel. 0/b-ziJöZö «et-nieuwe wereldmerk Sport DONDERDAG 17 NOVEMBER 1994 DEEL B Door Bert Willemsen Rotterdam - Scoringsmoge- lijkheden zijn schaarse artike len in het moderne topvoet bal. Met het geringe aantal kansen moet dan ook efficiënt worden omgesprongen. „Dat heeft er in deze wedstrijd aan ontbroken", treurde Bryan Roy nadat Oranje tegen Tsje chië op 0-0 was blijven ste ken. De sierlijke aanvaller was een van de kandidaten voor de rol van zondebok. Van alle Oranje- spelers kwam hij het vaakst in een kansrijke positie voor het Tsjechische doel. Daar bestond een goede reden voor. Eindelijk was Roy verlost van de vaste plaats op de linker vleugel. Bij ontstentenis van Bergkamp en Ronald de Boer, die gisteren toch te veel last van zijn rugbles sure bleek te hebben om in de Kuip aan te treden, mocht Roy als tweede centrumspits aan de slag. De positie die hij bij zijn club Nottingham Forest bezet. De positie die hij ook in Oranje gmbieerde. Tegen Tsjechië kreeg Roy einde lijk het rugnummer 10. „Daar sprak waardering en vertrouwen van Advocaat uit. Ik ben hem er dankbaar voor. Alleen is het jam mer dat ik het niet heb kunnen belonen met een doelpunt. Het scheelde soms niet veel. Ach, we moeten gewoon een goal maken", ergerde Roy zich. Een uitspraak die Danny Blind uit het hart gegrepen was. „We hebben niet goed gespeeld. Dat kon ook moeilijk omdat een aan tal cruciale spelers ontbrak. Maar we kregen toch voldoende kansen om een doelpunt te ma ken. Verdedigend zat de zaak goed in elkaar. We wilden Tsje chië zo min mogelijk kans geven om gevaarlijk te counteren en dat is goed gelukt. We houden de nul vast, dus één keer scoren zou vol doende zijn geweest." „Een overwinning had ons een uitstekende positie opgeleverd. Nu is Noorwegen door de 4-0 overwinning in Wit-Rusland uit gelopen. Ik had gedacht dat we de Tsjechen na hun puntenverlies op Malta verder konden afschud den. Nu rest ons niets anders dan de komende thuiswedstrijden te gen Luxemburg en Malta dik te winnen. Daarna moeten we kij ken hoe ver we komen." Door Chris van Nijnatten Rotterdam - De KNVB is 'On the Road, to Wembley', op weg naar Wembley '96, heet het in een pompeuze marke ting-slogan van de bond. Maar de rit naar Engeland ver loopt tot nu toe uiterst krakkemikkig. Het Nederlands elftal bleef gisteravond in de tot een omgekeerde tefal- pan getransformeerde Kuip op 0-0 steken tegen Tsjechië. Na drie wedstrijden tegen de niet al te gerenommeerde tegenstan ders Luxemburg (0-4), Noorwe gen (1-1) en Tsjechië heeft Oranje nog maar vijf schamele puntjes. Mocht bondscoach Dick Advo caat dezer dagen bezwijken voor de verlokkingen van PSV, dan kan hij dat nooit met een voldaan gevoel doen. Daarvoor is zijn conduitestaat in de EK-kwalifi- catie te mager. Tegen de zwaar defensief spelen de Tsjechen slaagde het domine rende Nederlands elftal er niet in voldoende kansen te creëren. En die kansen die er kwamen, hiel pen Roy en invaller Kluivert om zeep. Toegegeven, er werd ook weinig weggegeven, maar dat mocht ook wel tegen de super verdedigende tegenstander. En het begon allemaal zo mooi, zo leek het, nadat Prins Willem- Alexander de vernieuwde spe lerstunnel had geopend. Want niet Ronald de Boer, maar de de buterende Youri Mulder wandel de als nummer negen het veld op. De Ajacied was gisterochtend alsnog met een pijnlijke rug uit het trainingskamp vertrokken. Het opportunistische publiek zat duidelijk niet met deze aderla ting. Het doopte de 25-jarige zoon van ex-international Jan onmiddellijk tot lieveling, van de avond. Zo kortzichtig kan een Oranje-aanhanger zijn. Het verlies van de intelligente De Boer was immers precies de te genslag, die het team van Advo caat niet meer kon hebben. Het voetbal van het Nederlands elftal staat erom bekend dat er veel spelers met hersens in rondlopen. Aan hersens ontbrak het gister avond. In Oranje concentreert het voetbalvernuft zich normaal gesproken op drie plaatsen: bij Blind op de libero-positie, bij Jonk in de aanvoer naar de aan val en bij Bergkamp in de spits. Menigeen zal gisteren vooral Bergkamp gemist hebben. Want Mulder mag dan een hartverove- rende inzet gedemonstreerd heb ben, van veel vernuft is bij hem geen sprake. Hij is precies het ty pe 'boomstam', dat in Ajax-krin- gen nog weieens verketterd wordt. Daarvan kunnen Wim Kieft en zelfs Van Vossen mee praten. En in Van Vossen heeft het Nederlands team natuurlijk al een speler met een onstuitbare Londen (rtr) - Aanvoerder David Platt bezorgde Engeland woens dag in Londen een gelukkige overwinning op Nigeria. De Afri kaanse verrassing van het WK in de zomer boog kort voor de rust voor een kopbal van de bij Samp- doria spelende aanvaller. De or ganisator van de eindronde van het Europees kampioenschap in 1996, vrijgesteld van kwalifica tieduels, bleef voor de zesde ach tereenvolgende keer ongeslagen. drang naar het doel. Daarbij is Van Vossen nog een stuk balvas ter dan de Bundesliga-spits. Zo wel Blind als Jonk moet zich na afloop de haren uit het hoofd ge trokken hebben. De uitvoering van hun plannen hield keer op keer op in de frontlinie. Achter die linie maakte Roy er ook niet veel van. Hij had, zo zei hij zelf, enkele kansen op een doelpunt, maar passeerde doel man Smicek niet. Roy kwam er al combinerend niet uit en ver zandde tegen het einde van de wedstrijd in solistisch gepriegel. Tussen de speler van Nottingham Forest en Mulder groeide er zel den iets moois. Overigens was dat zeker ook de verdienste van vrije verdediger Kubik, die steeds tus sen Roy, die al gedekt werd door Nemec of Hapal, en de diepste spits ging lopen. „De Tsjechen hadden wel erg veel mensen achter de bal," con stateerde Advocaat. Gelijk had- ie, maar het is de realiteit die ie dere aanvallende ploeg op inter nationaal niveau ervaart. In de eerste helft wist Oranje er geen weg mee. Het kreeg de Tsjechi sche muur niet uit elkaar gesla gen en maakte er een rommelige eerste fase van. Al kopte man dekker De Boer in de derde mi nuut wel een keer op de lat. Roy kreeg nog een tweetal kansjes en Jonk krulde de bal via de doel man tot hoekschop en dat was het dan. Na rust ontwikkelden de Neder landers veel meer druk. Taument en-Van Vossen trokken diepe vo ren in de Tsjechische verdedi ging, plaatsten ook menige bal goed voor, maar zagen hun werk niet verzilverd. Mulder voelde zich door zijn gesjouw kapot ge speeld en Roy had zijn vizier nog steeds niet goed afgesteld. Toen Kluivert inviel, veroorzaakte dat opwinding in de Kuip, maar de jonge debutant maakte dat niet waar. Een kwartier voor tijd had-ie historie kunnen schrijven, zei Advocaat, maar bleek daar niet toe in staat. Taument was van heel ver tot aan de achterlijn gekomen, legde de bal panklaar, maar de tijdelijk door Louis van Gaal monddood gemaakte Klui vert schoot hoog over. Tot over maat van ramp verprutste hij pal voor tijd nog een fraaie één-twee met Jonk. In de negentigste minuut tikte De Goey nog net een Tsjechische doelpoging over de lat. Advocaat: „Ik geloof dat de 0-0 van van avond wel een juiste uitslag is," sprak hij na afloop. Wie had dat vooraf gedacht? Nederland staat nu derde, achter Tsjechië en Noorwegen. NEDERLAND - TSJECHIË 0-0. Scheidsrechter: Puhl (Hon). Toe schouwers: 46.500. Gele kaarten: Roy (Ned), Kubik, Suchoparek (Tsj). NEDERLAND: De Goey; Valckx, Blind en Frank de Boer; Winter, Jonk, Roy en Witschge (80. Numan); Taument, Mulder (71. Kluivert) en Van Vossen. TSJECHIË: Smicek; Latal, Kubik, Kadlec en Suchoparek; Poborsky (75. Berger), Bilek, Hapal en Nemec; Siegl en Kuka (89. Samec). Rotterdam - Ook na de interland van het Nederlands elftal tegen Tsjechië (0-0) wilde bondscoach Advocaat niet te veel op zijn toe komst vooruitlopen. „Ik ben nog veel met deze wedstrijd bezig." Na enig aandringen gaf hij toe serieus over de aanbieding van PSV te gaan nadenken. „Ik beslis de komende week of weken." Of zijn 25e ook zijn laatste wedstrijd als zelfstandig bondscoach was? ..Dat kan ik nu nog niet zeggen." Gaston Taument (rechts) in duel met een Tsjechische verdediger. FOTO ANP Door Bert Willemsen Rotterdam - „Patrick, je moeder wacht in de ruimte voor genodigden op je." Een driftig rondstappende functionaris klampte Kluivert aan in de catacomben van de vernieuwde Kuip. De jonge Ajax- aanvaller had net zijn eerste optreden voor de nationale ploeg net achter de rug. Zijn eerste Oranje-shirt maakte Kluivert niet hoteldebotel. Hij heeft amper achttien lentes en een handvol wedstrijden in de eredivisie achter de rug, maar keek toch opmerkelijk nuchter en volwassen terug op zijn debuut. Zoals hij ook reageerde op de tegenvaller, dat Advocaat hem niet in de basisploeg opnam. „Ik had inderdaad verwacht te mogen spe len." Zeventig minuten lang moest Kluivert geduld uitoefenen in de dug-out. Youri Mul der, een andere debutant, mocht als eerste de honneurs waarnemen. Voor Kluivert was slechts de rol als invaller weggelegd. Bij Ajax weet hij daar wel raad mee, in Oranje lukte dat veel minder goed. „Ik kreeg veel minder ruimte dan bij Ajax", had hij ontdekt. „De Tsjechen hielden veel mensen achterin. Bo vendien draaide het elftal niet lekker. Dan is het moeilijk invallen." Een belangrijk deel van de 43.000 toeschou wers scandeerden zijn naam op het moment dat Kluivert de neus buiten de dug-out stak. De bijval had hem gesterkt. „Het doet je toch wel wat", bekende hij. En het scheelde maar weinig of het was uitgedraaid op een droom- debuut. Nog geen vijf minuten stond hij in het veld of Taument legde de bal panklaar voor zijn voeten. Kluivert, die tot dat moment nog geen bal had geraakt, aarzelde een moment. Dat was net te lang. „Ik zag de pass wel ko men, maar schrok toch van de kans. Daardoor durfde ik niet direct te schieten. Ik contro leerde de bal en moest vervolgens geforceerd schieten. Daardoor ging het schot over het doel." Van zo'n kans kon Youri Mulder slechts dromen. De Schalke-spits mocht het in de nationale ploeg proberen, maar speelde voornamelijk in de voorbereiding een rol. „Ik heb Roy een paar keer goed in positie kunnen brengen. Dat was mijn belangrijkste in breng." Nadat hij dinsdagmorgen als eventuele stand-in voor de sukkelende Ronald de Boer in het Oranje-gezelschap was opgenomen, zwenkten Mulders gevoelens van het ene ui terste naar het andere. Dinsdag leek De Boer fit genoeg om te spelen. „Ik denk dat ik de wedstrijd bij jou op de tv kom bekijken", liet Mulder zijn vroegere Twente-maatje Van Halst weten. Gisteren, nadat Advocaat hem van zijn uitverkiezing op de hoogte had ge bracht, zegde hij de afspraak snel af. „Kom naar de Kuip", nodigde hij Van Halst uit. "Ik zorg dat er een kaartje voor je klaar ligt. Het razende tempo waarmee de ontwikkelin gen zich voltrokken, betekende allerminst een nadeel voor Mulder. „Ik kreeg eenvoudig de tijd niet om zenuwachtig te worden. Dat was wel lekker. Voor de rest heb ik mijn best ge daan. Daar moet ik tevreden mee zijn." Palermo (anp) - Niet Italië, maar Kroatië gaat aan de lei ding in EK-kwalificatiegroep 4. De ploeg van Sacchi verloor in Palermo met 2-1 van de grootste concurrent. Suker, in Spanje uitkomend voor Sevil- la, maakte op Sicilië de twee doelpunten voor de Kroaten. Dino Baggio tekende in de slotminuut voor de treffer. Kroatië, met Milan-speler Boban centraal op het middenveld, haalde uit de drie duels de volle winst. Italië verspeelde al eerder twee punten door de 1-1 tegen Slovenië en staat met vier uit drie ook nog achter Litouwen. De Baltische republiek won met 2-1 bij Slovenië. Frankrijk dreigt ook het EK in Engeland aan zich voorbij te moeten laten gaan. De selectie van Jacquet, met AC Milan-mid- denvelder Desailly en Manches ter-spits Cantona, maar zonder Papin van Bayem München, kwam ook in het derde kwalifica tieduel niet verder dan 0-0. Na de doelpuntloze gelijke spelen tegen Israël en Slowakije scoor den de Fransen nu ook in Zabrze tegen de Polen niet. De Franse middenvelder Karembeu moest in de 50e minuut met een tweede gele kaart van het veld. In de poule van Frankrijk, dat de vierde plaats inneemt, kwam koploper Roemenië zondag al tot winst (3-2) tegen Slowakije. De ploeg van Barcelona-reserve Haghi kreeg bovenaan de rang lijst van groep 1 gezelschap van Israël, dat met 2-0 bij het nog puntloze Azerbeidzjan won. In groep 2 sprokkelt België moei zaam de punten bijeen. De ploeg van Van Himst kwam in Brussel niet verder dan 1-1 tegen Mace donië. Verheyen opende na een half uur de score. Tien minuten na de pauze scoorde Boskovski tegen. Cyprus kwam met vier punten uit drie duels op gelijke hoogte met de Rode Duivels, door een overwinning (2-0) op Arme nië. Brolin hield Zweden in de race in groep 3. De speler van Parma nam in Stockholm tegen de Hon garen de 1-0 voor zijn rekening en bereidde halverwege de twee de helft de 2-0 van Dahlin voor. Een paar minuten later moest hij het veld ruimeri met een enkel breuk. Detari speelde, onder toe ziend oog van arbiter Van den Ende, zijn 61e en laatste inter land voor de Hongaren. Zwitser land, dat dank zij een treffer van Bickei met 1-0 van IJsland won, voert de groep aan. In groep 7 kwam Duitsland voor het eerst in actie. In Tirana werd het volgens de Duitse pers 'een plichtmatige overwinning zonder glans'. Bondscoach Vogts zag zijn ploeg met 2-1 van Albanië win nen en haalde opgelucht adem. „Op dit veld was niet te spelen, was er voor ons niks anders te verdienen dan de drie punten. Met deze start moeten we gewoon tevreden zijn, maar er is de ko mende maanden nog genoeg te verbeteren." Klinsmann bezorgde de Duitsers in de achttiende minuut een vroe ge voorsprong. Zmijani gaf de 23.000 toeschouwers weer hoop door de thuisploeg uit een vrije trap naar 1-1 te schieten. Kirsten nam vlak na de rust de winnende treffer voor zijn rekening, al was invaller Pano in de slotminuut met een vrije trap op de paal dicht bij de gelijkmaker. Eén punt had de elf in het buitenland spelende Albaniërs tienduizend gulden opgeleverd. Waar de Duitsers ondanks het gezichtsverlies schadevrij bleven, ging Wales in de andere partij in groep 7 total-loss. De Britse ploeg, met een 'droom-voorhoe- de' bestaande uit Rush, Hughes en Saunders, beleefde een nacht merrie in Tbilisi, waar het met 5- 0 tegen Georgië onderuit ging. Wales verloor onlangs ook al van Moldavië, dat na de nederlaag (4- 1) in Sofia woensdag de kopposi tie in groep 7 prijsgaf aan Bulga rije. Stoitsjkov van Barcelona scoorde twee keer. Jari Litmanen was voor de Finse ploeg ook twee keer succesvol. De Ajacied leverde een groot aandeel in de ruime overwinning (5-0) op De Faeröer. Finland verloor, net als de tegenstander van woens dag, de eerste twee duels in groep 8. Koploper Griekenland hand haafde in Athene de ongeslagen status. San Marino werd met een magere 2-0 aan de kant gezet. Zabrze: Polen - Frankrijk 0-0. Scheidsrechter: Amendolia (Ita). Toeschouwers: 25.000. Rode kaart: 52. Karembeu (Frankrijk, 2x geel). Gele kaart: Angioma (Frankrijk). Polen: Wandzik; Jaskulski, Cze- reszewski, M. Swierczewski, Wal- doch en Kozminski (29. Bak); P. Swierczewski, Kosecki en Balus- zynski (83. Gesior); Juskowiak en Warzycha. Frankrijk: Lama; Angioma, Ro che, Blanc en Di Meco; Karembeu, Desailly, Le Guen en Pedros (27. Djorkaeff); Cantona en Ouédec (79. Dugarry). Trabzon (Tur). Azerbeidzjan - Is raël 0-2 (0-1). 29. R. Harazi 0-1, 51. Rosenthal 0-2. Scheidsrechter: Vagner (Hon). Toeschouwers: .3000. Rode kaart: 88. Ahmedov (Azerbeidzjan). Azerbeidzjan: Jitkov; Allahver- diev, Cabbarov, Ahmedov en Ese- dov; Majarov (46. Agajev), Husej- inov, Suleimanov en Dmijev (77. Rizajev); Asimov en Aliekberov. Israel: Ginsburg; Balbul, Glam, Hazan en Alon Harazi (82. She- lah); Klinger, Banin, Ronnen Ha razi en Revivo; Berkowitz (68. Nimni) en Rosenthal. STAND Roemenië 3 2 1 0 7 6-2 Israël 3 2 1 0 7 6-3 Polen 3 1114 2-2 Frankrijk 3 0 3 0 3 0-0 Slowakije 3 0 2 1 2 4-5 Azerbeidzjan 3 0 0 3 0 0-6 Programma: 14 december: Azer- beidzjan-Frankrijk, Israël-Roe- menië. Brussel: België - Macedonië 1-1 (1-0). 31. Verheyen 1-0, 55. Bosko vski 1-1. Scheidsrechter: Kjoesai- nov (Rus). Toeschouwers: 17.000. Limassol: Cyprus - Armenië 2-0 (1-0). 7. Soteriou 1-0, 87. Fassou- liotis 2-0. Scheidsrechter: Ashby (Eng). Toeschouwers: 8000. Sevilla: Spanje - Denemarken 3-0 (1-0). 41. Nadal 1-0, 56. Donato 2- 0, 87. Luis Enrique 3-0. Scheids rechter: McCluskey (Sch). Toe schouwers: 38.000. STAND Spanje 3 3 0 0 9 7-1 Cyprus 3 1114 3-2 België 3 1114 4-4 Denemarken 3 1114 4-5 Macedonië 3 0 2 1 2 2-4 Armenië 3 0 12 1 0-4 Stockholm: Zweden - Hongarije 2-0 (1-0). 43. Brolin 1-0, 70. Da hlin 2-0. Scheidsrechter: Van den Ende (Ned). Toeschouwers: 27.500. Lausanne. Zwitserland - IJsland 1-0 (1-0). 45. Bickei 1-0. Scheids rechter: Kelly (Ier). Toeschouwers: 15.800. Zwitserland: Pascolo; Hottiger, Geiger, Henchoz en Thüler; Ohrel, Bickei, Sforza en Alain Sutter; Grassi (67. Türkyilmaz) en Cha- puisat. IJsland: Birkir Kristinsson; Ste- fansson, Sverrisson, Orlysson en Amar Gunnlaugsson; Gretarsson, Runar Kristinsson, Gislasson (64. Bjarki Gunnlaugsson) en Dervic; Jonsson en Bergsson. STAND Zwitserland 2 2 0 0 6 5-2 Zweden 3 2 0 1 6 5-4 Turkije 2 1 1 0 4 7-2 Hongarije 2 0 11 12-4 IJsJand 3 0 0 3 0 0-7 Programma: 14 december: Tur- kije-Zwitserland. mebye (42. Lydersen); Rushfeldt, Mykland, Bohinen en Leonhard sen; Fjörtoft en Rekdal. STAND Noorwegen 3 2 1 0 7 6-1 Tsjechië 3 1 2 0 5 6-1 Nederland 3 1 2 0 5 5-1 Wit-Rusland 3 1 0 2 3 2-5 Malta 2 0 1111-6 Luxemburg 2 0 0 2 0 0-6 Programma: 14 december: Neder land-Luxemburg, Malta-Noorwe- gen. Belfast: Noord-Ierland - Ierland 0-4 (0-3). 6. Aldridge 0-1,11. Kea- ne 0-2, 38. Sheridan 0-3, 54. Townsend 0-4. Scheidsrechter: Muhmenthaler (Zwi). Toeschou wers: 10.336. STAND Ierland 3 3 0 0 9 11-0 Portugal 3 3 0 0 9 6-2 Noord-Ierland 4 2 0 2 6 7-8 Oostenrijk 3 1 0 2 3 5-3 Letland 3 1 0 2 3 2-6 Liechtenstein 40040 1-13 Programma: 18 december: Portu gal-Liechtenstein Tbilisi: Georgië - Wales 5-0 (2-0). 31. Ketsbaja 1-0, 41. Kinkladze 2- 0, 41. Ketsbaja 3-0, 59. Gogritsji- gani 4-0, 67. Arveladze 5-0. Scheidsrechter: Sars (Fra). Toe schouwers: 45.000. Georgië: Devadze; Revitsjvili, Tskadadze, Tjelia en Tsjikradze; Gogitsjaitsjvili, Nesadze (42. Ina- litsjili) en Gogritsjiani; Ketsbaja (14. Kavelasjvili), Kinkladze en Arveladze. Wales: Southall; Neilson (46. Sy- mons), Bowen, Melville en Cole man; Phillips, Home, Saunders en Speed; Rusn en Hughes. Tirana: Albanië - Duitsland 1-2 (1-1). 18. Klinsmann 0-1, 32. Zmijani 1-1, 46. Kirsten 1-2. Scheidsrechter: Melnitsjoek (Oek). Toeschouwers: 23.000 (uit verkocht). Gele kaart: Kacaj, Bel- lai, Pano, Lekbello (Albanië). Albanië: Strakoscha; Vata, Lek bello, Xhumba en Zmijani (65. Pa no); Kacaj, Bellai, Kushta en Mil- lo; Rraklli en Demollari (55. Kola). Duitsland: Köpke; Reuter, Kohier, Matthaus en Weber (83. Schuster); Berthold, Sammer, Möller en Eilts; Klinsmann en Kirsten. Sofia: Bulgarije - Moldavië 4-1 (1- 0). 45. Stoitsjkov 1-0, 60. Klesjtsj- enko 1-1, 65. Balakov 2-1, 85. Stoitsjkov 3-1, 88. Kostadinov 4- 1. Scheidsrechter: McArdle (Ier). Toeschouwers: 50.000. Bulgarije: Mihailov; Kiriakov, Ivanov, Tzvetanov en Hubstjev; Jordanov, Balakov, Letsjkov (86. Stoilov) en Penev (80. Sirakov); Kostadinov en Stoitsjkov. Moldavië: Coselev; Secu, Belous, Pogorelov en Rebeja; Stroenko, Oprea, Curtianu (15. Kosse) en Nani; Spiridon en Klestsjenko. STAND Bulgarije 2 2 0 0 6 6-1 Moldavië 3 2 0 1 6 5-6 Duitsland 1 1 0 0 3 2-1 Georgië 3 1 0 2 3 5-3 Wales 3 1 0 2 3 4-8 Albanië 2 0 0 2 0 1-4 Programma: 14 december: Molda- vië-Duitsland, Wales-Bulgarije, Albanië-Georgië. Maribor: Slovenië - Litouwen 1-2 (0-0). 55. Zahovic 1-0, 64. Surkis- tovas 1-1, 87. Zuta 1-2. Scheids rechter: Ihring (Slw). Palermo: Italië - Kroatië 1-2 (0-1). 32. Suker 0-1, 60. Suker 0-2, 90. Dino Baggio 1-2. Scheidsrechter: Quiniou (Fra). Toeschouwers: 40.000. STAND Kroatië 3 3 0 0 9 6-1 Litouwen 3 2 0 1 6 4-3 Italië 3 1114 4-3 Oekraïne 3 1114 3-2 Slovenië 3 0 2 1 2 2-3 Estland 3 0 0 3 0 0-7 Programma: 25 maart 1995: Itahë- Estland, Kroatië-Oekraine. Minsk: Wit-Rusland - Noorwegen 0-4 (0-2). 34. Berg 0-1, 39 Leon- hardsen 0-2, 52. Bohinen 0-3, 82. Rekdal 0-4. Scheidsrechter: Spas- sov (Bul). Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Fjörtoft, Leonhardsen (Noorwegen). Wit-Rusland: Sjantalosov; Jasko- vitsj, Rodnenok, Metlitski en Jaki- movitsj; Zygmantovitsj, Antono- vitsj, Markhei (82. Joesipets) en Romasjtsjenko (82. Goerinovitsj); Gerasimets en Sjoekanov. Noorwegen: Grodaas; Halle, Jo- hnsen (80. Jakobsen), Berg en Bjö- Helsinki: Finland - De Faeröer 5-0 (1-0). 37. Sumiala 1-0, 51. Litma nen 2-0 (strafschop), 71. Litmanen 3-0, 75. Paatelainen 4-0, 85. Paat- elainen 5-0. Scheidsrechter: Or- rason (IJs). Toeschouwers: 2420. Rode kaart: 51. Tummas-Eli Han sen (De Faeröer). Finland: Laukkanen; Makela, Ka- nerva en Eriksson; Helin, Litma nen, Ukkonen en Lindberg (15. Rajamaki); Hjelm, Sumiala (90. Ruhanen) en Paatelainen. De Faeröer: Knudsen; Johanne- sen, Tummas-Eli Hansen, Ras mussen en Ossur Hansen (80. Ras mussen); Morkore, Magni Jams- kor, Henning Jamskor en Müller; Jonson en Jönsen. Athene: Griekenland - San Mari no 2-0 (1-0). 21. Mahlas 1-0, 84. Fratzeskos 2-0. Scheidsrechter: Lipkovitch (Isr).Toeschouwers: 15.000. Griekenland: Atmatsidis; Aposto- lakis, Kassapis, Dabizas en Kalit- zakis; Marangos (46. Fratzeskos), Zagorakis, Tsartas en Toursouni- dis; Machlas en Vryzas (70. Ba tista). San Marino: Benedettini; Gobbi, Gennari (46. Canti), Delia Valle (75. Gasperoni) en Valentini; Guerra, Manzaroli, Bonini en Francini; Bacciocchi en Gualtieri. Glasgow: Schotland - Rusland 1-1 (1-1). 19. Booth 1-0, 25. Radsjenko 1-1. Scheidsrechter: Karlsson (Zwe). Toeschouwers: 31,254. STAND Griekenland 33009 11-1 Schotland 3 2 1 0 7 8-2 Rusland 2 1 1 0 4 5-1 Finland 3 1 0 2 3 5-6 San Marino 2 0 0 2 0 0-6 De Faeröer 3 0 0 3 0 2-15 Programma: 14 december: Fin-; land-San Marino. Minsk (ntb) - De computerfanaat Egil Olsen wist het na het gelijke spel van Nederland en Tsjechië. „Noorwegen is halverwege het EK-toernooi in Engeland," verklaarde de bondscoach van het Noorse elftal. Na een moeilijke start in Minsk klaarde het team de klus tegen Wit-Rusland eenvoudig met 4-0 en nam het de leiding in groep vijf met zeven punten uit drie duels. De, omstandigheden in Minsk waren moeilijk. Het duurde een half uur voor de fysiek sterke ploeg van Olsen - nog steeds zonder doel man Thorstvedt, maar verder met tien WK-gangers - controle over het duel kreeg. Daarvoor hadden de Witrussen het meeste balbezit. Een hoekschop bracht opluchting bij de Noren. De bal schampte de rug van een verdediger, waarna Berg voor 1-0 tekende. De verlos sende tweede treffer viel ook nog voor de rust. Uit de rebound kon Leonhardsen de bal in het lege doel plaatsen. Direct na de rust, toen Olsen Bjomeby al had vervangen voor Ly dersen, was Bohinen verantwoordelijk voor 3-0. De collega van Roy bij Nottingham Forest schoot laag raak. Kort voor tijd pikte Rekdal zijn doelpunt mee. De speler, die ook tegen Nederland scoorde, benutte een strafschop.

de Stem | 1994 | | pagina 9