IGIO oske m EEEZB Hoek wacht zware opgave De Bruijn zeer optimistisch 4We gaan nog veel punten pakken' Hulstenaar verdedigt titel tijdens NK bandstoten in Gorssel Crombeen/Wouters in tennis-finale Hulst UITSLAGEN STANDEN IERMEN EN EUREN 'S Tweede ronde landelijke zwemcompetitie klasse 13 Arriva 01140-12937 MJRANT raat 8 - Hulst 140-13444 iteiten PORTING? SPORT ZEELAND KNVB- ZATERDAGVOETBAL Lij staanvoerder AZW krijgt Yerseke op bezoek BILJARTEN Veel concurrentie in selectie BKC KORFBAL TENNIS Absurd Onverwoestbare sluitpost Jan Mutsaers van Corn Boys: SPORTNIEUWS KORT ZWEMMEN B94 as voor avondjes niliediners. ebroken Irmen iste armen [men Inwering met pek beveiliging bend svrij is j werking suren bediening Imaakt 120 mm tig 16 mm net onderbreking >se dakplaten, )z.! Tegen ijzen n en kunststofl diverse DONDERDAG 17 NOVEMBER 1994 Van onze sportmedewerker ^el - In het aanstaande weekeinde staat eersteklasser Hoek voor een loodzware confrontatie tegen Capelle. Derdeklasser AZW, trots lei der in deze groep, is gastheer van Yerseke, terwijl de vier deklassers Terneuzense Boys en Zaamslag respectievelijk uitkomen tegen Kruiningen en Krabbendijke. Hoek heeft aan en in Capelle een tegenstander waarvan zowel in 'de eerste als in de tweede klasse nog nooit gewonnen werd. Bijna was het ooit zover. De 1-3-stand die toen ver na de thee het scorebord sierde werd in de eindfase alsnog omgezet in 4-3. Meer herinneringen dan aan goede duels, maar geen punten, heeft Hoek niet aan Capelle. Al- thans niet aan de uitwedstrijden. Liet Geert jan de Smet eerder al weten: „Winnen is voor ons niet meer zo normaal," die gedachte kan compleet veranderen als er punten gepakt worden in Capel le. Na de bekerzege van 0-3 tegen Axel en het positieve de buut van Davy Gijsel (twee tref fers) komt er mogelijk een om mekeer. Voorzitter Eddy Dobbe- leir, die weet dat Capelle een taaie tegenstander is, is en blijft optimistisch. „Tradities zijn er om gebroken te worden," is zijn visie in de aan loop naar Capelle. Dat Dick Bui telaar zijn nieuwe spits op zal stellen, is zo goed als zeker. De oefenmeester van Hoek komt met, zoals hij door liet sijpelen, vrijwel met dezelfde elf binnen de lijnen als waarmee in Axel het laatste kwartier werd gestre den. Dus met Remco van Keeken en Davy Gijsel in de punt en Mike But teruggetrokken, even als Geertjan de Smet, die via de linkerflank op zal moeten ko men. Vraagteken blijft het mee spelen van Jos Kayser, die vorige week niet speelde, maar intussen wel fit is. AZW won tot nu toe zes keer en speelde drie keer gelijk. Yerseke, dat naar Axel komt, is een mid denmoter die wisselvallig speelt. Laatste optreden was thuis tegen Kapelle en dat werd 1-1. AZW behaalde toen eenzelfde resul taat bij Colijnsplaatse Boys na een week eerder met 2-2 gelijk gespeeld te hebben tegen WHS. Een teken dat het de formatie van trainer Paul van Kouteren iets minder gemakkelijk afgaat. Meer in de defensie kruipende tegenstanders zijn hier mede oorzaak van. „Men gaat ons ken nen en is blij met een punt," oordeelde voorzitter Levien de Groote eerder al. Yerseke zal met een puntendeling eveneens tevreden zijn. AZW wil in ieder geval meer. Vierdeklasser Terneuzense Boys zal alle zeilen bij moeten zetten om tegen koploper Kruiningen een punt te kunnen pakken. Trainer Wim Pauw, die Joop de Jonge tussentijds opvolgde, weet dat als geen ander. „Het wordt weer een ontzettende moeilijke wedstrijd. Zeker nu ik jongens als de geschorste Jacky Scheele, Erik-Jan Wilting, die Sinter klaas moet spelen op het inter naat, Paul Sick, Jaap Buijze en John Heese wegens blessures moet missen. Zij worden vervan gen door jongens uit het tweede team terwijl er bij de rest ook nog eens knapen rondlopen die pas uit het tweede naar het eer ste team gehaald zijn. Kortom, we zitten in een moeilijk perio de. Opboksen tegen een in vorm verkerend team als Kruiningen, is dan loodzwaar. Maar, we zul len ons best doen," aldus de coach van Terneuzense Boys, die door zijn invallen de oranje- zwarten in ieder geval tot het einde van het seizoen zal bege leiden. In dezelfde klasse verkast Zaam slag naar Krabbendijke voor een gevecht in de middenmoot. De groen-witten verkeren in goede vorm en moeten in staat worden geacht deze slag te kunnen win nen. Is dat het geval, dan mag Zaamslag zich sub-topper noe men. PROGRAMMA Eerste klasse B: Excelsior Maas- sluis-WHC, VVGZ-De Valleivogels, Bennekom-Achilles Veen, Kozakken Boys-Lunteren, Capelle-Hoek, DO- VO-Rozenburg, DVS'33-GWV. Tweede klasse A: Strijen-Wilhelmi- na'26, Serooskerke-Altena, BLC- WC'68, Roda Boys-Kloetinge, Zwa- luwe-'s-Heer-Arendskerke, RWH- Veere. Derde klasse A: WHS-Tholense Boys, Arnemuiden-Colijnsplaatse Boys, AZW-Yerseke, Kapelle-Oost- kapelle, Bruse Boys-Rillandia, Be- velanders-Middelburg. Vierde klasse A: Kogelvangers- WIK'57, Dauwendaele-GPC, Ter neuzense Boys-Kruiningen, SSV'65- Smerdiek, Krabbendiike-Zaamslag, SKNWK-NOAD'67. Opnieuw gaat De Bruijn als één van de belangrijkste kansheb bers van start. Een conclusie die hij onderkent. „Normaal gespro ken gaat de strijd om het kam pioenschap tussen Jos Bongers, Piet Adrichem, Gert van Beek en mijn persoontje. Natuurlijk kun je dit nooit met zekerheid stel len, want het is al vaker voorge komen dat een outsider toch ver Van onze biljartmedewerker Hulst - Jean-Paul de Bruijn verdedigt van vrijdag 25 tot en met zondag 27 november zijn nationale titel in de ereklasse bandstoten. Op die dagen is hij te gast in het cultureel centrum 't Trefpunt te Gorssel, waar de gelijknamige vereniging 't Trefpunt voor de organisatie zorgt. kwam. Maar gezien het kwali teitsverschil in het bandstoten denk ik dat vooral Bongers en ik, zonder te overdrijven, de belang rijkste kanshebbers zijn. Dat komt ook tot uiting in het alge meen gemiddelde. Bongers plaatste zich voor dit kampioen- schaop via de voorwedstrijden met een algemeen gemiddelde van 12.00. Ik hoefde dit jaar als titelverdediger geen voorwed strijden te spelen, maar vorig jaar scoorde ik in de voorwed strijden 11,64. Nu sta in de teamwedstrijden eveneens op dat gemiddelde. Als je ziet dat de andere deelnemers aan dit NK met een moyenne van 7.00 en iets meer genoteerd staan, dan is het verschil duidelijk." De KNBB (Koninklijke Neder landse Biljart Bond) herstelt het kampioenschap grotendeels in oude stijl. Daar is de 29-jarige Jean-Paul de Bruijn gelukkig mee. „Dit is veel beter, dan de manier waarop het de laatste jaren verspeeld werd. Het pou lesysteem en de sets van 50 ca ramboles pasten niet bij het bandstoten. Nu wordt met acht man het Avé-systeem afgewerkt. Men speelt allemaal tegen el kaar. Daarnaast is de partijleng te vastgesteld op 125 carambo les. Dit biedt vrijwel zeker de garantie dat één van de sterkere spelers kampioen wordt. Van onze korfbalmedewerker Breskens - Bij de korfbalver eniging BKC is men er nog niet helemaal uit zo vlak voor het begin van de zaalkorfbal- competitie. Ronald Kraa- ijeveld, die samen met Mireil le Uhlenbusch het trainers koppel vormt, is van mening dat een aantal spelers elkaar niet veel ontloopt. Daarbij hebben zich nog twee speel sters gevoegd die voorheen in het eerste speelden: Saskia de Bree en Angeline Oskam. Het reservoir aan spelers is dus groot. Dat is de winst van dit seizoen: veel concurrentie. Kraaijeveld verwacht dat het ni veau daardoor vanzelf omhoog gaat. De motivatie onder de spe lers is dan ook enorm en hij is redelijk optimistisch over de ko mende zaalcompetitie. Op de vraag of het verschil in klasse ring op het veld in verhouding tot de zaal (scheelt twee klas sen!) BKC geen parten zal spe len, antwoordt hij dat juist daar om een redelijk zwaar oefenpro gramma is samengesteld. BKC heeft gespeeld tegen Tjoba 3, Luctor en Neerlandia. Dat ging niet slecht, maar toch zal het volgens hem een zware klus worden. Het streven is de middenmoot en hij verwacht in elk geval Zaamslag voor te blij ven. Hoewel een derby altijd wat anders is, speelt die wedstrijd, die als eerste op het programma staat, niet echt. Vorig seizoen speelde BKC tegen Luctor. Toen was de derbysfeer er wel. Kraaijeveld denkt met name te kunnen winnen bij de vrouwen, die hij een stuk sterker vindt dan die van Zaamslag. De samen werking met Mireille Uhlenbus ch, eigenlijk toevallig ontstaan, lukt goed. Qua denkrichting zit ten zij op dezelfde lijn en ook de ploeg heeft daar geen problemen mee. Op het veld was het best wel moeilijk de motivatie op te brengen. BKC was elke keer zo veel sterker, dat er steeds nieuwe doelen moesten worden gesteld om het nog een beetje aantrek kelijk te maken. Dat is aardig gelukt, al blijft het natuurlijk een jammerlijk verlo ren jaar op het veld. De trainers zijn nu bezig met het collectieve' verdedigen er in te krijgen. Zo' willen zij proberen de tegenscore zo laag mogelijk te houden. BKC gaat de ploeg samenstellen uit de volgende spelers: Joianda van Haneghem, Ilse de Zeeuw, Karin Kolijn, Anita de Ritter, Saskia de Bree, Angeline Oskam, Mark Kolijn, Vincent Corijn, Jacco Fenijn en Jerry van Hane ghem. Verder heeft BKC Peter de Zeeuw en Matthijs Geuze achter de hand en een talentvol le junior, Wouter Donze. Van onze tennismedewerker Hulst - Door een 8-5-overwinning op Bennie de Boy/Mare Leenknegt bereikten Werner Crombeen en Ivo Wouters de Cl-finale van het Dullaert Dubbel-tennistoernooi te Hulst. Jean-Paul de Bruijn verdedigt zijn titel in het Nederlands kampioenschap ereklasse bandstoten. foto wim kooyman Hierin moeten zij aantreden te gen Jean-Loup Deltour/Stanny Verstraeten die zich al eerder plaatsten. Tegen De Boy/Leen- knegt zijn Crombeen en Wouters eigenlijk geen moment in de pro blemen geweest. Laatstgenoem den gingen prima van start. In de beginfase werd de basis ge legd voor de eindzege omdat toen een beslissende voorsprong werd opgebouwd. Crombeen ser veerde ijzersterk wat ook de openingsgame opleverde. Ver volgens werd de service van De Boy gebroken en behield Wou ters zijn opslag: 3-0. Bij 4-2 verloor Wouters echter zijn ser vice: 4-3. Op dat moment slaagde Leen knegt er niet in zijn service te behouden waarmee de omme keer in de wedstrijd achterwege bleef. „Het was eigenlijk het zelfde scenario als tegen Mar- tens/De Witte. Gretig starten, op voorsprong komen en die niet meer uit handen geven. Zeker op tijd is een goede start vaak be slissend", aldus Werner Crom been na afloop. Dit onderschreef ook Mare Leenknegt: „we kwa men gelijk met 3-0 achter en dan kun je het wel vergeten". Op het Dl-schema bereikten Stephan van Bunder en Eddy van Pamelen verrassend de hal ve finale door Manuel van Goethem en Henk van de Voorde met 8-7 te verslaan. UITSLAGEN MANNEN Cl: poule 1: Crombeen/Wouters-De Boy/Leenknegt 8-5, C2: tweede ronde: Asselman/Provoost-Neve/Van de San- de 8-7, Dl: tweede ronde: Van Goethem/Van de Voorde-De R egt/ Schuitvlot 9-6, Van Bunder/Van Pa- melen-Cotman/Van Tienen 11-3; kwartfinale: Van Bunder/Van Pame- len-Van Goethem/Van de Voorde 8-7, D2: tweede ronde: Jutte/Scheffers- Martens/Mangnus 8-6; kwartfinale: C- laassens/V ael-Claessens/Meuldijk 10-4. VROUWEN Dl: eerste ronde: Adriaansens/Cools- -Hamelink/Wieland 8-6; kwartfinale: Van der Klok/Van Tiggelen-d'Hont- Koole 7-6, D2: kwartfinale: Deiman/ Van Dierendonck-Van Eerdenburgh/ De Witte 6-4; Broeckaert/Roelands- Van Gremberghe/Verbiest 12-2. GEMENGD DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Danckaert/De Block- Adriaansens/Apers 8-4; tweede ronde: Danckaert/De Block-Coenen/Martens ,7-5, Dl: tweede ronde: Adriaansens/K- nibbeler-Hamelink/Geysels 7-5, Da- vid/Verbiest-Van Kerkhoven/Cevaal 7-6; Neve/Neve-Lensen/Lensen 15-1, D40+: eerste ronde: Leermakers/Lau- wereys-Van Wijck/Grob 7-5. Bij het set-systeem in poules was dat niet altijd het geval. Jammer is wel dat men nu geen moyen- negrenzen heeft vastgesteld in de ereklasse. Dat was vroeger wel het geval. Nu degraderden de laatste twee van dit kampioen schap, ongeacht het moyenne dat ze behaald hebben, naar de eerste klasse. Het kan dus voor komen dat een speler die wat tegenslag kent met een veel ho ger moyenne dan nummer twee in de klassering degradeert. Dat kost hem wel drie seizoenen voordat hij weer terug in de eindstrijd van de ereklasse zit. Dat geldt trouwens ook als je ziek wordt. Ik vind dat een iet wat absurde regel." De wedstrijden op de gloednieu we lakens in Gorssel - „zonder meer een voordeel voor mij en Bongers," zegt De Bruijn - be ginnen vrijdag 25 november om 12.00 uur. Dan komt de Hulste naar overigens nog niet in actie. Hij speelt om 14.00 uur tegen de nummer acht van de plaatsings lijst, Peter Volleberg uit Venray. „Die partij moet ik winnen. Daar ben ik ook niet bang voor. Trouwens, verlies ik die, dan verdien ik het niet om een rol van belang in de titelstrijd te vervullen," zegt de optimistisch gestemde De Bruijn, die overi gens maar tot erg weinig trai- ningsarbeid komt voor deze ti telstrijd. Na dit nationaal kampioenschap staat hem ook een wereldkampi oenschap te wachten. Als rege rend kampioen bandstoten mag hij van donderdag 19 tot en met zondag 22 januari acte de pré- sence geven in het Franse Carvin onder de rook van Lille. DEELNEMERS NK TE GORSSEL 1. Jean-Paul de Bruijn (Hulst) (titel verdediger), 2. Jos Bongers (Nijme gen) moyenne 12,00, 3. Gert van Beek (Amersfoort) 7,58, 4. Piet Adri chem (Heemskerk) 7,48, 5. Freddy ter Braak (Borne) 7,19, 6. Michel van Silfhout (Dieren) 7,12, 7. Ferdi nand Polman (Doetinchem) 7,11, 8. Peter Volleberg (Venray) 7,00. Re serve: Raymond Knoors (Urmond) 6,70. Van onze sportmedewerker i Sas van Gent/Terneuzen - Corn Boys is niet overtuigend gestart in de eerste klasse afdeling van het zondagvoet bal. De ploeg, die op enige versterking kon rekenen bij aanvang van de competitie en die vrijwel niemand zag ver trekken, werd een plaats in de bovenste regionen toege dicht. Nu, negen wedstrijden verder, verkeert de ploeg angstvallig dicht bij de degradatiezone. Vol gens de onverwoestbare doelman Jan Mutsaers (41 jaar) is de kentering nabij. „Het heeft ons beslist niet mee gezeten. Ik kan me geen duel herinneren waarin we duidelijk veel minder waren dan de tegen stander. Juist op het beslissende moment liep het enkele keren mis. Het verhaal van de wed strijd tegen Renesse ken je. Dat duel werd zeven minuten voor tijd gestaakt bij de stand 3-2 voor Corn Boys, omdat er vier Rennesse-spelers met rood weg gezonden waren. En daarna te gen IJzendijke hadden we be paald pech. Nadat ik een foutje had gemaakt liet de scheidsrech ter bij de stand 3-2 in ons voor deel doorspelen tot zeven minu ten in blessuretijd. Prompt scoort IJzendijke in die slotmi nuut 3-3. Zo kan ik nog wel enkele voor beelden noemen. Daar komt nog bij dat we enkele belangrijke spelers door blessures moesten missen. We hebben nu wel een bredere selectie dan voorgaande jaren, maar dat betekent nog niet dat we daarmee ook het wegvallen van de betere voetbal lers op kunnen vangen." Volgens Jan Mutsaers is de ken tering nabij: „Ik denk dat we nu de opwaartse lijn inzetten. We hebben natuurlijk een flinke achterstand opgelopen ten op zichte van de top. Die zullen we waarschijnlijk niet meer goed maken, maar dat we nog ver kunnen komen is niet uitgeslo ten. Misschien kunnen we wel gokken op de tweede periodeti- tel. Je weet maar nooit. Er wordt keihard gewerkt en trainer Wal ter van Duyse doet er alles aan om iedereen op één lijn te krij gen. In ieder geval mogen we met deze ploeg nooit voor degra datie in aanmerking komen." Jan Mutsaers verdedigt al zeven tien jaar het doel van de Sasse formatie. Tot twee keer toe leek het hoofdstuk Jan Mutsaers ge passeerd toen de concurrentie zich aandiende in de vorm van jongere keepers. Beide keren kwam de dienstdoende trainer terug op zijn besluit en posteer de 'zekerheid Mutsaers' opnieuw onder de lat. Bezieling, de juiste mentaliteit, eerzucht en zijn drang om nog steeds vol overgave te trainen staan er borg voor dat Mutsaers nog moeiteloos meedraait op dit niveau. Hij kan het spelletje in feite geen minuut missen. „Ik ben nog steeds bezeten van voetbal en dan met name het keepen. Wanneer het stopt weet ik niet. Enkele keren zag het er naar uit dat ik genoegen zou moeten menem met een plaats op het tweede plan, maar steeds kwam ik terug. Momenteel heb ik eigenlijk geen concurrentie binnen Corn Boys. Bij de B-ju nioren staat een goede keeper, maar die is nog wat jong. Daar om denk ik dat ik er nog wel enkele jaren tegenaan kan. Al weet je dat nooit met zekerheid. Een blessure is snel gekomen en op mijn leeftijd kost het vaak wat meer tijd om te herstellen. Ik moet het afkloppen, want tot op heden ben ik nauwelijks ge kweld geweest door blessures. Een handblessure hield me eens acht weken aan de kant. Dat is alles." I Rokus Overheid in NK driebanden Middelharnis - Rokus Overheid van de biljartvereniging ALM uit Goes neemt van vrijdag 9 tot en met zondag 11 december deel aan het kampioenschap van Nederland derde klasse driebanden klein biljart. Op die dagen is hij te gast bij de organiserende biljartvereniging De Poedel in café Zaayer te Middelharnis. Het kampioenschap begint vrijdag om 19.00 uur. DEELNEMERS 1. A Meteer (Hengelo), 2. J. te Wierike (Luttenberg), 3. C. Klokgieter (Boekei), 4. R. Visser (Hilversum), 5. J. de Mink (Gouda), 6. M. van Mal (Alphen aan de Rijn), 7. R. Overheid (Goes), 8. L. van de Steen (Waalwijk). Segers en Goethals in titelstrijd libre Middelburg - Ad Segers uit Clinge en Davy Goethals uit Eede nemen op zaterdag 26 en zondag 27 november deel aan het kampioenschap vijfde klasse libre van het gewest Zuid-NederT land. Beide Zeeuws-Vlamingen komen in actie in biljart- en snookercentrum Cue Action te Middelburg, waar de biljartver eniging 't Raedthuys voor de organisatie zorgt. De wedstrijden starten zowel zaterdag als zondag om 10.30 uur. DEELNEMERS 1. Ad Segers (Clinge), 2. Antony van Hooydonk (Oud-Gastel), 3- Bartloo van Mourik (Zevenbergen), 4. Stanik Vejdruba (Tilburg), 5. Rob de Wolf (Tilburg), 6. Nico Bogers (Roosendaal), 7. Davy Goethals (Eede), 8. Hornghan van de Par (Bergen op Zoom). Tweede wedstrijd voor De Stem-trofee Axel - Ruim honderd dressuurcombinaties uit de kring Zeeuws- Vlaanderen komen zondag 20 november in actie voor de tweede wedstrijd van de dressuurcompetitie voor paarden en pony's voor De Stem-trofee. Plaats van handeling is manege Magrette van de familie Kosters nabij Axel en voor de organistie tekent de landelijke rijvereni- ging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent, die in manege Magrette zijn thuishaven heeft. In deze dressuurcompetitie van vier wedstrijden gaat het om het hoogste aantal punten voor paarden en pony's in alle klassen in handicap. Aan de leiding na de eerste wedstrijd van zondag 16 oktober gaan de beide Zwinruiter-amazones Ingrid Faes met Diana en Nathalie Tarant met Diana, beiden met 133 punten. De wed strijden beginnen zondag 20 november om 09.00 uur met de B-pony's en eindigen om ongeveer 19.15 uur met de Zl- en Z2-paarden. De Leeuwen-trofee in Vlissingen Vlissingen - De springcompetitie van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Scheldestad in Vlissingen gaat zaterdag 19 november in de manege aan de Gerbrandystraat in Vlissingen weer van start. Deze competitie kent drie wedstrijden en de rangschikking voor de eindstand wordt bepaald over drie klassieke parcoursen. Voor de pony's wordt in deze competitie De Hoondert-trofee beschikbaar gesteld. Dit is voor het eerst dit jaar. De huidige De Leeuwen-trofeehoudster is Lenet Sandee met Gondi van Zuid- Beveland, die ook zaterdag aan he't vertrek komt. Winnaar bij de pony's vorig seizoen was Ingrid Jakobsen met Axceen Ansfried van Oranjezon. De wedstrijden beginnen zaterdag om 09.00 uur. Nederlaag voor Jong Zeeland Beveren - Jong Zeeland heeft het niet kunnen bolwerken tegen de beloften van SK Beveren. In Beveren leden de pupillen van trainer-coach Wies van Avermaete een ruime 5-1-nederlaag. Het beloftenteam van SK Beveren toonde zich sneller en balvaardiger. Het had een betere techniek in huis dan Jong Zeeland, dat al na een half uur tegen een verdiende 3-0-ach- terstand aankeek. Beveren kreeg meer kansen dan de Zeeuwen en het benutte die ook. Vlak na het begin van de tweede helft bood Jong Zeeland meer tegenstand. Dit vooral door de inbreng van Wilco de Valk van SKNWK, die in die periode ook het enige Zeeuwse doelpunt voor zijn rekening nam. Daarna nam het conditioneel sterkere SK Beveren het initiatief over en liep verdiend uit naar 5-1. Gorter zeven wedstrijden geschorst Zeist - Edwin Gorter is woensdag door de tuchtcommissie van de KNVB voor zeven wedstrijden geschorst. De speler van FC Utrecht stak tijdens het duel tegen PSV op 6 november een vinger onder het rechter oog van zijn tegenstander Van der Doelen. De arbitrage en de waarnemers op de tribune ontging het incident. Op grond van de televisiebeelden heeft de tuchtcom missie Gorter alsnog gestraft. De spelverdeler werd vorige week voorlopig geschorst en zat zondag tegen FC Twente zijn eerste wedstrijd uit. Gorter, die aan het begin van dit seizoen na buitenlandse avonturen in Zwitserland, Frankrijk en België naar Nederland terugkeerde, mag van zijn club geen commentaar leveren op de schorsing. VOETBAL A-JUNIOREN Derde divisie C: EDS Al-SC Feyenoord Al 2-0, Neptunes Al- Spartaan'20 Al 2-3, SW Al- Dauwendaele Al 2-0, Kapelle Al-Internos Al 1-8, Xerxes Al- Oranje Wit Al 1-6. Groep A3: Middelburg A2-RCS A2 6-0, Dauwendaele A2-VCK Al 0-2. Groep A7: IJzendijke Al-AZW Al 7-2, Philippine Al-Terneuzen se Boys Al 2-4. Groep A8: RIA Al-Vogelwaarde Al 0-2. Bekerwedstrijden: GPC Al-RCS Al 4-8, HW'24 Al-Aardenburg Al 3-4, Goes Al-Serooskerke Al 6-2, Walcheren Al-Bruse Boys Al 5-1. B-JUNIOREN Derde divisie C: DFC BI-SC Feyenoord BI 0-6, Neptunes Bl- Terneuzen BI 2-0, Excelsior'20 BI-Middelburg BI 1-1, Spartaan'20 Bl-LRC BI 8-0, Soc cer Boys Bi-Zwart Wit'28 BI 2-0. Groep B3: Rillandia Bl-Kloetinge B2 3-3. Groep B4: Zeelandia Bl-Robur BI 4-2. Groep B5: Zierikzee B2-Yerseke BI 4-6. Groep B9: Sluiskil Bl-Aarden- burg BI 4-0. Bekerwedstrijden: Clinge BI STEEN BI 2-7, Hoek Bl-HW'24 Bl 9-3, Corn Boys Bl-Breskens Bl 3-0, Domburg Bl-Walcheren Bl 1-4, Serooskerke Bl-Arnemui- den Bl 3-2, 's-Heer Arendskerke Bl-Kloetinge Bl 2-3, VCK Bl- Dauwendaele Bl 3-3 Dauwen daele Bl wint na strafschoppen, GPC Bl-Vlissingen Bl 3-7, ZSC Bl-Kapelle Bl 2-2 ZSC Bl wint na strafschoppen, Wemeldinge Bl-Oostkapelle Bl 1-1 Wemel dinge Bl wint na strafschoppen, STEEN B2-Terneuzense Boys Bl 0-5, Hoofdplaat Bl-RCS Bl 1-15 Jan Mutsaers, de geroutineerde doelman van het Sasse Corn Boys, is er van overtuigd dat zijn ploeg nog de nodige punten gaat pakken in de komende competitieduels. foto camile schelstraete Van onze zwemmedewerker Terneuzen - In de zwembaden te Hulst, Terneuzen, Goes, Middelburg en Vlaardingen wordt zondag 20 november de tweede ronde voor de landelijke zwemcompetitie en die van het district afgewerkt. na de eerste ronde erg tegen. De Schelde (10e), Luctor (12e), Scheldestroom B (20e) en De Bruinvis (22e), zijn allen nage noeg kansloos voor promotie. Vooral de prestaties van l3e Bruinvis, dat vorig seizoen zo hoog eindigde, vallen zwaar te gen. Deze teams komen in Ter neuzen tegen elkaar uit. In de tweede afdeling van het district gaat het wat beter. De Bevelanders en De Ganze staan respectievelijk op de tweede en derde plaats en hebben goede promotiekansen. De Ganze ont vangt in Goes De Bevelanders en Stormvogel B (23e). De Zuidwes ter (30e) is in Middelburg gast heer voor Zeelandia (13e), On derdak (14e), De Dolfijn (26e) en De Stelleduikers (32e). De Zeeuwse vertegenwoordigers in de bondscompetitie krijgen het bijzonder zwaar. In de B-af deling staat Scheldestroom op de dertiende plaats en moet De Stormvogel proberen weg te ko men van de 26e plaats. Lukt dat in de komende vijf wedstrijden niet dan volgt degradatie. De Vlissingers treffen in Vlaardin gen VZC, WVZ. en DSZ. In de C-afdeling is ook de zwem- club Koewacht (52e) op een de gradatieplaats terecht gekomen. Koewacht ontvangt in Hulst het team van Scheldestroom. In de districtscompetitie, eerste afdeling, valt de klassering van de Zeeuwse vertegenwoordigers

de Stem | 1994 | | pagina 13