559.- Becker verrast tegen Sampras Jaspers te sterk voor Blomdahl Emotioneel afscheid Navratilova I. Berghe Koploper Valneris weerstaat Tsjizjov IES- EN IFIETSEN UITSLAGEN STANDEN O'Octie fe fths6 (bemeten 1ENU 1/AN SPARTA B2 Willebrorder winnaar toernooi Halle en nieuwe leider World-Cup-klassement hi lelijke art. inert ?n en TV |ealer W onomisch restaurant 5ILEUMDINER 6-jarlg bestaan jiieumprijs: of Bfrs. 1.758,00 RIGE FIETSEN KORTING VEKO-ACTIE DE STEM SPORT SPORTNIEUWS KORT 1994 24 Itraat 8 IL Koewacht 546-1914 \(vanaf 15 oktober 1994) les a la Vlasbloemeken I Hors d'Oeuvres kkk lieken gedragen Ierookie Duif en Eendelever I ten en Vlierbessendressing I kkk m mei gemengde badgasten piet garnituur van gerookte Zalm wikommerballetjes kkk t)p verzoek! m-Scampi's met kruidensaus en Viartigheden kkk J Ingepakt! wleeg met Ratatouille van Courgette kkk tdele stapper zijn herfsttooi met Bramensaus kirk noepgoed. Chocoladefantasietjes I 122,50 of Bfrs. 2.266,00 izoen serveren wij u alle wild" voor de kleine, aanko mende gaslronoompjes hebben wij gratis een kin derkamer Ier beschikking (even vermelden bij de re servering'.'.) uren en modellen 1995 reeds binnen, rrijblijvend langs proefrit te maken, ntjes heeft Sinterklaas vele fietsjes neergezet. i velgen met IATIS thuisbezorgd jw fietsvakman: tewacht, tel. 01146-1315 DONDERDAG 17 NOVEMBER 1994 Frankfurt (sid/dpa) - Boris Becker is al vrijwel zeker van een plaats in de halve finales van het tennistoernooi om de Masterstitel van de spelers- bond ATP. De Duitser boekte woensdag zijn tweede over winning in de witte groep. Becker zegevierde met 7-5 7.5 over de Amerikaanse nummer één van de wereld peter Sampras. Dinsdag wees Becker in Frank furt, op een steenworp afstand van zijn woonplaats Leimen, Goran Ivanisevic terug. In zijn laatste voorrondepartij ontmoet Becker vrijdag de Zweed Stefan Edberg, die woensdagavond zijn eerste partij tegen Ivanisevic simpel won met 6-3 6-4. Daar door was het Kroatische service kanon uitgeschakeld. Het was de tweede keer in een maand dat Becker van Sampras won. Eerder gebeurde dat in de halve finales van het toernooi van Stockholm, dat de Duitser op zijn naam bracht. „Het was voor mij een voordeel dat ik al een partij had gespeeld", zei Becker. „Sampras moest er nog inkomen. Ik voelde me veel beter dan gisteren. Meer ontspannen in elk geval. Ik wist namelijk dat ik een goede kans had tegen Sampras." Becker was aan het net vrijwel onpasseerbaar. Hij bewoog als in zijn beste dagen. Sampras was geen schaduw van de man die zondag het ECC-toernooi in Antwerpen won. In beide sets bracht Becker een doorbraak tot stand in de elfde game. Met een servicewinner besliste de Duitser de partij na een uur en drie kwartier op het eerste match point. „Dit was mijn beste wed strijd dit jaar", zei Becker. „Wat me vooral tevreden stemt is dat ik weer in staat ben over een langere periode goed te spelen. Ik ben agressief en zet de tegen stander onder druk. Zo zie ik het graag. De toeschouwers hielpen me daarbij. Ik wilde dat ze met een goed gevoel naar huis zou den gaan." Sampras liet zijn bewondering duidelijk blijken: „Hij heeft tegen mij nog nooit zo indrukwekkend gespeeld." Michael Chang, die maandag een nederlaag leed tegen de Span jaard Sergi Bruguera, behield uitzichten op de halve finales door diens landgenoot in de rode groep, gravelspecialist Alberto Berasategui, kansloos te laten: 6-1 6-0 in slechts 43 minuten. Berasategui, die dinsdag weer loos was tegen André Agassi, was wegens een duimblessure gehandicapt. Frankfurt. Masters-mannen. 5,1 mil- joen gulden. Rode groep: Chang (VSt) - Berasate gui (Spa) 6-1 6-0. Stand: 1. Agassi 1-2, 2. Bruguera (Spa) 1-2, 3. Chang 2-2, 4. Berasate gui 2-0. Witte groep: Becker (Dui) - Sampras (VSt) 7-5 7-5, Edberg (Zwe) - Ivan isevic (Kro) 6-3 6-4. Stand: 1. Becker 2-4, 2. Edberg 1-2, 3. Sampras 1-0, 4. Ivanisevic 2-0. Door Hein Groothuis Halle - Dick Jaspers lijkt nauwelijks meer te stuiten. Ook in Halle, waar het derde World-Cup-toernooi van dit seizoen werd afgewerkt, stond er geen maat op het spel van de 29-jarige Willebrorder, die dit jaar de zeges aan elkaar rijgt alsof het niets is. In de sfeervolle, met kristallen lampen behangen zaal van het Maritim Hotel, waarin zelfs op ie slotdag bij lange na geen volle bak werd gehaald, was hij in de finale beduidend sterker Burgman maakt succes compleet Van onze verslaggever Halle - De 30-jarige Rai- mond Burgman, die dit sei zoen voor het eerst een vol ledig wereldbekercircuit af werkt, maakte het Neder landse succes in Halle com pleet door in de strijd om de derde plaats Raimond Ceu- lemans met 2-1 (15-3, 7-15, 15-3) af te troeven. De horecaman uit Baarn le verde zijn beste prestatie voor de World Cup. Het vo rig jaar in Oosterhout werd hij vierde. Burgman, die een driejarig contract bij de BWA (profdriebandenorga- msatie) tekende, nadat hij dit jaar in Spa een ticket voor het wereldbekercircuit had verdiend, kent trou wens tot nu toe een zeer goed seizoen. Voor de World Cup, waarvoor hij in Istan bul in de eerste ronde ver loor van Raymond Ceule- mans, scoorde hij ook in Oosterhout, met een plaats in de kwartfinales, waarin hij door Torbjörn Blomdahl werd uitgeschakeld. In het nationale Masterstoernooi in Veghel reikte hij boven dien tot de finale, waarin hij zijn meerdere moest erken nen in Dick Jaspers. „Ik denk dat ik in de we reldbekerwedstrijden heb laten zien dat ik nu dicht tegen de top aan zit. Voor de World Cup heb ik nu bijna alle groten al versla gen. De volgende die aan de beurt komt, is Dick Jaspers. Het zint me niet dat hij twee keer kort achter elkaar van mij heeft gewonnen." WORLD CUP DRIEBANDEI HALLE Door Hein Groothuis dan Torbjörn Blomdahl, die daarmee een van zijn zeldzame nederlagen met 3-0 (15-14, 15-1, 15-14)leed. Jaspers, die zijn laatste duel met een fantastisch gemiddelde van 2.647 beëindigde, nam met de winst de leiding in het World- Cup-klassement over van Blom dahl en rukte op naar de tweede plaats op de wereldranglijst ach ter de 32-jarige Zweed. In het World-Cup-klassement heeft Jaspers, die ook de wereld bekerwedstrijd in Istanbul op zijn naam schreef, een voor sprong van 6 punten (126 tegen 120) op zijn grote rivaal. Voor de eindzege is er echter nog een viertal kapers op de kust, omdat in het slottoernooi in Gent (9 t/m 11 december) anderhalve maal het normale puntentotaal wordt toegekend. Jaspers, die met zijn zege onge veer 22.000 gulden opstreek: „Torbjörn en ik zijn nu de topfa vorieten, Maar ik blijf nuchter na twee van de drie wedstrijden te hebben gewonnen. In Gent beginnen we weer op nul. Het kan ook een sof voor me worden. Ik ben inmiddels gewend aan een moeilijke loting voor de eer ste ronde. Hier had ik in Habra- ken mijn moeilijkste tegenstan der. Bijna had ik eruit gelegen. Het hangt vaak van hele kleine dingen af." In de finale trof Jaspers een tegenstander, die onder zijn nor male niveau speelde. Blomdahl weet het voor een deel aan de onbekendheid met de tafel. Blomdahl: „Op die tafel, die een veel langere afslag had dan de andere, had ik nog helemaal niet gespeeld. Dat brak mij in de eerste set op. Ik kreeg een paar keer een situatie, die ik niet Dick jaspers aan stoot: 'Ik heb lekker aanvallend gespeeld, omdat ik geloofde dat ik series kon maken... foto de stem/ben steffen kende. Twee, drie stoten gingen daardoor mis." Desondanks kwam de Zweed met 14-13 voor. Zijn - overigens heel moeilijke - setbal was ech ter slecht raak en daarvan profi teerde Jaspers onmiddellijk: 14-15. In de tweede set had Blomdahl niets in te brengen tegen de Westbrabander (15-1). Blomdahl kreeg de mogelijkheid terug te komen in de wedstrijd, maar hij verprutste op 14-13 in de derde set de zeer goed maak bare setbal, die royaal mis ging. Waarna Jaspers andermaal met het kleinst mogelijke verschil aan het langste eind trok. „Die bal had ik zeker moeten maken. Waarschijnlijk heb ik er te veel bij nagedacht," aldus Blomdahl, die onder de indruk was van de prestatie(s) van Jaspers. „Als hij zo blijft spelen, is hij moeilijk te kloppen." Jaspers, die qua algemeen ge middelde (2.007) ver uitstak bo ven de andere deelnemers in Halle, is in een jaar tijd veel gegroeid, omdat hij niet meer te veel stilstaat bij de World Cup, maar ook omdat hij lef toont, van eigen kracht uitgaat. Jas pers: „In de finale heb ik nauwe lijks aan de verdediging gedacht. Ik heb lekker aanvallend ge speeld, omdat ik erin geloofde dat ik series kon maken en dat is er ook uitgekomen. Hij heeft daardoor een paar goede aan- vangsstoten gekregen, maar er geen gebruik van gemaakt." De Willebrorder, die zijn derde wereldbertoernooi in totaal won - hij zegevierde voor de eerste maal in Tokyo '91 - beschouwt zich nog niet als de beste drie bandenspeler in biljartland. „Over het hele jaar genomen is Torbjörn nog de beste, hoewel ik dan de meeste toernooien heb gewonnen. Ik ben hem echter heel dicht genaderd. Torbjörn heeft op de rest altijd voor gehad dat hij een biljartmaniak is. Ik ben net zo bezig om me toe te leggen op het driebanden. Ik ben heel fanatiek aan de gang, be reid me steeds goed voor op de toernooien en houd mijn conditie goed op peil met lopen in de bossen. Dinsdag in mijn derde partij, tegen Burgman, kwam dat goed van pas, want biljarten vergt veel concentratie." UITSLAGEN Finale: Jaspers (Ned) - Blomdahl (Zwe) 3-0 (15-14 15-1 15-14/2,647-1,812). Om derde plaats: Burgman (Ned) - Raymond Ceulemans (Bel) 2-1 (15-7 7-15 15-3/1,423-0,961). Eindstand: 1 Jaspers (toemooi-ge- middelde: 2,007). 2. Blomdahl (1,660), 3. Burgman (1,432), 4. Ceu lemans (1.444), 5. Zanetti (Ita/1,721), 6. Sayginer (Tur/1,410), 7. Carïsen (Den/1,625), 8. Kuhl (Dui/1,281). Stand wereldbeker: Jaspers 126 punten, 2. Blomdahl 120, 3. Ceule mans 87, 4. Pilss (Oos) 60, 5. Carlsen 56, 6. Burgman 52, 7. Sang Chun Lee (VSt), Zanetti, Sayginer 30, 10. Van Uum (Ned) 24, "ll. Van der Smissen (Ned) 20, 12. Weijenburg (Ned), Diehs (Bel) 18, 14. Pamuk (Tur) 16, 15. Kuhl, Caudron (Bel) 12. Finale wereldbeker: 7-11 december, Gent (Bel). Den Haag - Het begin van de tweede helft van het toernooi om de wereldtitel dammen leverde woensdag in het oude Haagse raadhuis vier overwinningen op, maar geen opvallen de wijzigingen in de top van het klassement. Koploper Valneris hield titelver dediger Tsjizjov in de tiende ronde in bedwang en ook zijn achtervolgers kwamen niet tot winst. Hans Jansen raakte zijn ongedeelde vierde plaats kwijt door een nederlaag tegen de on- deraanstaande Antilliaan Alias. Voor Jansen kreeg het toernooi een dramatische wending. De nationale kampioen wilde het duel tegen de Alias benutten om zijn positie in het klassement te versterken. Na een uur spelen leek de Nederlander daarin te slagen, omdat de Antilliaan een kwetsbare schijf in het centrum kreeg. Die bleek echter goed ver dedigbaar. Toen Jansen tegen het einde van het tweede uur probeerde die schijf toch te vero veren, liep hij in een heel een voudige damzet. „Ik heb daar helemaal niet naar gekeken", was het korte commentaar van de ontgoochelde Jansen. Valneris heeft aan zijn verJ schrikkelijke nederlaag in de WK-match tegen Tsjizjov van drie jaar geleden niets overge houden. „Dit was één van de weinige partijen waarin ik geen voordeel had", constateerde Ts jizjov na afloop van het duel dat hem na bijna vier uur niet meer dan remise opleverde. Daarmee bleef zijn achterstand vijf pun ten en kan hij prolongatie van zijn wereldtitel langzamerhand vergeten. Wiersma en Baljakin kwamen in flankpartijen niet verder dan een puntendeling. De Senegalees Ba vond de juiste verdediging tegen de Nederlandse oud-wereldkam pioen en de Witrus kreeg van Schwarzman weinig vrijheid van handelen. Clerc en N'Diaye ontweken de problemen door na dertig zetten remise overeen te komen. Beiden handhaafden zich daarmee in de subtop (gedeeld vierde), net als Ba, Aman, Gantwarg en Jansen. Aman had enige moeite om bij te blijven. De Ivoriaan, die een dag eerder Valneris op de rand van de afgrond bracht, moest zich in het eindspel tegen Wesselink van een offercombinatie bedienen om de remise veilig te stellen. Oud-wereldkampioen Gantwarg meldde zich op de vierde plaats door een eenvoudige overwin ning op Galasjov. UITSLAGEN Den Haag. Wereldkampioenschap, tiende ronde: Schwarzman (Rus) - Baljakin (WRu) 1-1, Tsjizjov (Rus) - Valneris (Let) 1-1, Durdyev (Toe) - Merins (Dui) 2-0, Koeperman (VSt) - Milsjin (Oek) 1-1, Galasjov (Rus) - Gantwarg (WRu) 0-2, Wiersma (Ned) - Ba (Sen) 1-1, Jansen (Ned) - Alias (Ant) 0-2, Burleson (Sur) - Ciss'e (Fra) 0-2, Clerc (Ned) - Ziaye (Sen) 1-1, Wesselink (Ned) - Aman (Ivo) 1-1. Stand: 1. Valneris 16, 2. Baljakm en Wiersma 14, 4. Aman, Ba, Clerc, Gantwarg, Jansen en N'Diaye 12, 10. Koeperman, Schwarzman en Ts jizjov 11, 13. Merins en Wesselink 8, 15. Cissé en Durdyev 7, 17. Burleson en Galasjov 6, 19. Milsjin 5, 20. Alias 4. New York (rtr/anp) - Met een doos tissues stapte Mar tina Navratilova dinsdaga vond het centre court van Madison Square Garden in New York op. Het was haar afscheidsavond, haar 'fare well-party' en de tranen verdrongen zich in de hoe ken van haar ogen. De 38-jarige grand lady van het vrouwentennis, zevenvoudig winnares van de Masters, werd in zeventig minuten van het blauwe tapijt gejaagd door Ga by Sabatini, 4-6 2-6. „Gaby speelde in een roes. Ze veegde me van de baan", zei Navrati lova na haar 212e nederlaag in 1650 enkelspelen in twintig jaar proftennis. Het werd een emotioneel af scheid voor Navratilova. De 17.131 fans in het uitverkochte sportpaleis begroetten elke winnende slag die van haar racket vertrok met een ovatie. Op de eerste rij zaten haar ouders, moeder Jana en stiefva der Mirek Navratil, haar coach sinds 1987 Craig Kardon, hartsvriendin Billie Jean King en vele vrienden en vriendin- IL. wfca&rWf-,* iW.i.o J Martina inspecteert haar afscheidscadeau: een nieuwe 'fiets'. foto ap Na de partij volgde een cere monieel afscheid van een half uur. Haar naam werd onthuld op een banier, die naar het dak van de beroemde sportarena werd gehesen en daar voorgoed kwam te hangen naast de shirts van beroemde basketballers en ijshockeyers. Van sponsor Vir ginia Slims kreeg ze een Harley Davidson. In haar dankwoord roemde Na vratilova de inbreng van Kar don en King en haalde ze haar ouders van de tribune. „Ik zal het tennis missen, maar ik ben klaar voor mijn nieuwe leven", zei ze bij haar afscheid. Huilen deed ze niet, al stonden de tranen in haar ogen. De tissues bleven in de doos. Voor Brenda Schultz duurde haar eerste Masters zeventig minuten. In die tijd verloor de 23-jarige tennisspeelster uit Heemstede in de Madison Square Garden in New York in twee sets van Steffi Graf, 5-7 3-6. Ze ontving 14.000 dollar voor haar optreden. Het was de vijfde nederlaag van Schultz tegen de nummer een van de wereld. Vier jaar was Schultz in de weer om de Masters te halen. „Dit is een mijlpaal, een droom die uitkomt", zei ze over haar debuut in de voorlopig laatste Masters bij de vrouwen. Spon sor Virginia Slims haakt na dit jaar af en een nieuwe geld schieter heeft het vrouwenten nis nog niet gevonden. „Het is fantastisch bij de beste zestien van de wereld te horen." Schultz, die op 8 april in Heemstede in het huwelijk treedt met Sean McCarthy, beëindigde het seizoen als vijf tiende van de wereld, haar hoogste klassering ooit. Tegen Graf veronderstelde ze in New York een kans te hebben. Voor de Duitse was het duel tegen Schultz haar eerste na de finale op de US Open tegen Sanchez- Vicario, begin september. Na die verloren eindstrijd trok Graf zich terug om haar rug blessure te laten genezen. UITSLAGEN New York. Masters vrouwen, 5,95 miljoen gulden: eerste ronde: Graf (Dui/1) - Schultz (Ned) 7-5 6-3, Sa batini (Arg) - Navratilova (VSt/6) 6-4 6-2, Novotna (Tsj/4) - Majoli (Kro) 6-2 3-6 6-1 Eastbourne. Vrouwen, challenger- toernooi, 45.000 gulden: tweede ron de: Basting (Ned) - Heisse (Dui) 6-0 6-4, De Weille (Ned) - Kleinova (Tsj) 6-3 6-1, Thijssen (Ned) - Tasch (Fra) 7-5 6-3. ATLETIEK Griesheim (Dui). Halve marathon. Mannen: 1. Lopuyet (Ken) 1.01.57, 2. Bremer (Dui) 1.01.59, 3 Legat (Ken) 1.02.58. Vrouwen: 1. Chepchumba (Ken) 1 11.55,2. Metzer (Dui) 1.12.28. BADMINTON NBB Cup, tweede ronde. De Ritte - Duinwijck 0-3, Hoornse BV - ESCA Arnhem 0-3. BASKETBAL Omaha. Oefenwedstrijden, mannen Creighton University - Nederland 80-80 nv (42-36, 70-70). Eerdere wedstrijden: University of Chicago - Nederland 72-113 (37-54), Drake University - Nederland 65-74 (27-39). Ereklasse: DSR-C - Ascrum 16-6 VOETBAL HANDBAL Vrouwen, eredivisie: SEW - Swift 19 - 19. RUGBY Kwalificatie EK onder 21 jaar. Groep 2: Larnaca: Cyprus - Armenië 2-1 (1-0). 21. Agathocleous 1-0, 53. Alexandrou 2-0, 78. Aik 2-1. Stand: 1. België 3-9, 2. Spanje 3-9, 3 Cyprus 3-6, 4. Macedonië 3-3, 5. Denemarken 3-0, 6. Armenië 3-0. Groep 4: Caltanissetta: Italië - Kroa tië 2-1 (2-1). 14 Del Piero 1-0 (straf schop), 18 Vugrinec 1-1, 27 Dionigi WIELRENNEN Berlijn. Internationale veldrit: 1. Si- munek (Tsj) 57.36, 2. Pontoni (Ita) 0.36, 3 Camrda (Tsj) 1 18, 4. Herij- gers (Bel) 119, 5. Elsnic (Tsj), 6. Wabel (Zwi). SPORTPRIJSVRAGEN Belgische lotto: 6-10-14-16-20-36. Reservegetal: 25. Jokergetal: 21 18 759. Rentree Rosa Mota op marathon Tokyo - Rosa Mota maakt zondag in Tokyo haar rentree in de marathon. De Portugese, die in 1987 wereldkampioene werd en een jaar later in Seoul de olympische titel in Seoul veroverde, heeft sedert 1992 geen marathon meer gelopen. De 36-jarige drievoudige Europese kampioene ('82, '86 en '90), die in 1985 in Chicago een persoonlijk record van 2.23.29 liep, heeft de problemen met haar maag die haar bij het WK in Tokyo (1991) en de marathon van Londen (1992) tot opgeven dwongen, overwonnen. Mota besloot tot een rentree op de 42 kilometer en 195 meter nadat zij in september in Zürich een halve marathon had gewonnen in 1.11.10. In Tokyo, waar alleen vrouwen aan de start komen, ontmoet Mota ondermeer de Russische olympisch kampioene Valentina Egorova die in april in Boston met 2.23.33 de tweede tijd van het seizoen liep, de Australische Lisa Ondieki, tweede van de Londen marathon, en de Japanse Mari Tanigawa, in april eerste in de marathon van Parijs. Deelnemersveld basketbalweek rond Haarlem - Het organisatiecomité van de Haarlem Basketball Week (HBW) die van 23 tot en met 31 december wordt gehouden, heeft het deelnemersveld rond. Australië is als laatste en achtste deelnemer voor de dertiende editie vastgelegd. Australië is een bekende in Haarlem. Tijdens de tiende HBW won de ploeg van „down under" het toernooi. Vier jaar eerder eindigden de Australiërs als derde. De andere deelnemers, Rode Ster Belgrado (KIJoe), Sao Paulo (Bra), Southern University (VSt), Hapoel Galil Elyon (Isr), Manchester Giants (GBr), Goba (Ned) en de nationale Neder landse ploeg werden eerder door de organisatie gecontracteerd. Chinese zwemster positief bevonden Chicago - Wereldkampioene zwemmen Yang Aihua heeft posi tief gereageerd bij een dopingtest voor de Aziatische Spelen. In haar urine werd een te hoog testosterongehalte waargenomen. Dat meldt de Chicago Tribune in haar woensdageditie. Yang Aihua werd in september in Rome wereldkampioene op de 400 meter vrije slag. De krant citeert niet nader genoemde bronnen. Een „vliegende brigade" controleerde Yang kort voor de Aziatische Spelen in oktober. Bij andere Chinese zwemsters werd eveneens een te hoog testosterongehalte geconstateerd, maar dat werd niet als een overtreding beschouwd omdat het eigen lichaam de veroor zaker van de verhoging kan zijn geweest. Op het WK in Rome wonnen de Chinese zwemsters twaalf van de zestien nummers. Zij verbeterden daarbij vijf wereldrecords. Cuba wint Super Four Osaka - De volleybalsters van Cuba hebben woensdag de finale van het Super-Fourtoernooi in Osaka gewonnen. De vrouwen versloegen Brazilië met 3-1 met de setstanden: 8-15 15-13 15-13 15-7. De winst leverde de Cubaanse volleybalsters 425.000 gulden op. De Braziliaanse vrouwen gingen met 204.000 gulden naar huis. Rusland eindigde als derde door met 3-1 te winnen van Japan. De mannenteams van Nederland, Italië, Japan en de Verenigde Staten beginnen vrijdag. UITSLAGEN Osaka. Super Four vrouwen. Finale: Cuba - Brazilië 3-1 (8-15 15-13 15-13 15-7). Om derde plaats: Rusland - Japan 3-1 (15-12 12-15 15-12 15-9). Gullit niet naar Japan Genua - Ruud Gullit heeft geen belangstelling voor een contract bij een Japanse profclub. Dat heeft de speler van Sampdoria donderdag in Genua laten weten. „Ik heb in het verleden contact gehad met enkele Japanse clubs", zegt Gullit, „maar er is geen sprake van dat ik aan het einde van dit seizoen naar Japan vertrekt." De 32-jarige ex-international heeft zoveel zakelijke belangen in Europa dat zijn aanwezigheid nog zeker drie jaar verlangd wordt. „Tegen die tijd zie ik wel." Yokohama Flugels had 5,5 miljoen gulden over voor de komst van Gullit. Barcelona wil Frank de Boer Barcelona - FC Barcelona is geïnteresseerd in Frank de Boer. Dit meldt de Spaanse sportkrant El Mundo Deportivo. De Ajacied moet de opvolger worden van Ronald Koeman. Volgens de krant moet De Boer 650 miljoen peseta's kosten, ongeveer 9 miljoen gulden. Johan Cruijff en zijn assistent Bruins Slot zien in De Boer de ideale vervanger van Koeman. De club onderhandelt overigens met Koeman over een verlenging van zijn contract met één jaar. De verbintenis van de ex-internatio nal loopt in de zomer van '95 af. Maximaal 9950 deelnemers bij OS in Atlanta Lausanne - Het aantal deelnemers aan de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta zal maximaal 9950 zijn. Dat getal is af te leiden uit afspraken die het Internationaal Olympisch Comité (IOC), de 26 olympische wewreldsportbonden en de 196 nationa le olympische comité 's hebben gemaakt. De Spelen van 1988 in Seoul trokken een record aantal deelnemers van 9851. Twee jaar geleden in Barcelona kwamen 9367 sporters in actie. Van een groot aantal takken van sport is het maximale aantal deelnemers bekend. Het gaat om badminton (192), basketbal (288), boksen (364), voetbal (480), gewichtheffen (485), worstelen (360), roeien (606), schieten (430) en zeilen (443). Voorlopige schattingen voor atletiek en zwemmen (met schoonspringen, synchroon zwemmen groepen en waterpolo) zijn respectievelijk 1650 en 900. Gevangenisstraf voor oud-voorzitter Ancona Ancona - De voormalige voorzitter van de Italiaanse tweede-di visieclub Ancona, Edoardo Longarini, is na maandenlang onder zoek veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Longarini heeft de Italiaanse staat voor ruim 180 miljoen gulden opgelicht. Hij heeft overheidsgeld in eigen zak gestoken in plaats van het te gebruiken voor openbare uitgaven. Bovendien wacht hem nog een proces wegens corruptie. Longarini werd twee jaar geleden gearresteerd. Sindsdien had hij huisarrest in Rome. Profvoetbal in VS uitgesteld New York - De start van een professionele voetbalcompetitie in de Verenigde Staten is met een jaar uitgesteld. De Major League Soccer (MLS) zou, dat was de afspraak met de wereldvoetbal bond FIFA, in april 1995 beginnen. De Verenigde Staten kreeg het WK voetbal van afgelopen zomer toegewezen met als afspraak dat er hard gewerkt zou worden aan de opzet van een profcompetitie in eigen land. Alan Rothenberg, organisator van het WK en drijvende kracht achter de MLS, maakte woensdag in New York bekend meer tijd nodig te hebben. „We hadden geen keuze: we moesten meer tijd vragen. Als we beginnen mag het nooit een valse start zijn. Als we in april waren begonnen, zou iedereen er spijt van krijgen." Rothenberg ging woensdag niet in op de reden van het uitstel. Naar verluidt hebben zeven van de tien aangemelde clubs problemen de begroting rond te krijgen.

de Stem | 1994 | | pagina 11