Justitie heeft RaRa-verdachten 7,3% Garage in Best zou spil vormen in internationale autozwendel 06-0331 SONY IS DE DRAAD KWIJT. t Het wordt toch nog gezellig in actieland Politie verdenkt twee Amsterdammers van lidmaatschap actiegroep Wat en half wat 4 Rouwmis alleen voor trouw kerkvolk' DE STEM BINNENLAND A3 DE STEM COMMENTAAR Celstraf voor beledigen koning Bisdom Breda wil meer lijn brengen in aanbod van uitvaartdiensten Tijdelijk aanbod VSB'BANK BEDRIJFSWAGEN SHOW <H> HYUnDHI Van Riel Autobedrijven B.VJ BINNENLAND KORT WOENSDAG 16 NOVEMBER 1994 |16 NOVEMBER 1994 J\j voor hem bijeen brachten. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURft hebben onze reis geregeld u Rijswijk bij Cubanacan, eet reisorganisatie. Allemaal per. fect. In Rijswijk kun je allerlei informatie krijgen. Iedereen dii wil, kan op dat congres terecht Daar twijfelt dokter H. Breetve.. van het AMC geen moment aan' „Die Cubaanse dokter vertelt wel het een en ander, maar waai het nou precies om gaat vertel hij niet. Hij publiceert niets, was laatst een internationaa congres. Hij was daar ook. De essentie, wat hij nou preciei doet, horen we echter niet." Misschien dat er wat meer be kend wordt, als Cor Daamen n< zijn operatie weer onderzocht wordt. „Die afspraak is er," zegt professor Bleeker. „Dan kunnen we zien wat er gedaan is, wat hij aan de beschadigde netvliezen doet. Wij weten wel dat hij bij voorbeeld met ozon werkt. Maai ozon lost op in het bloed en wordt via de longen uitgeschei den. Vandaar al die vraagte kens." Cor Daamen heeft inmiddels de voorbereiding voor de verre reis naar het land van Fidel Castro bijna rond. Samen met een fam lielid vliegt hij volgende wei woensdag naar Cuba. „De eerstei week word ik onderzocht krijg ik diverse therapiën. Dan volgt de operatie en weer eet. week van therapie. Na 21 nach ten ziekenhuis, mag je weer naai huis. Spannend, heel spannend maar ik moet er naar toe." van depots voor verontreinigd slib, aan de plan-Holland en voor de grote rivieren en di beveiliging van de Maas in Lim burg. Daarnaast is er natuurlijk altijd de aanpassing en het on derhoud van de dijken en dam men van Nederland." En, het bloed kruipt waar het niet gaan kan; de jubileum-bro chure 40 jaar K&O rept voor zichtig over de zeespiegelrijzing van 60 centimeter in de komende eeuw. Dat gebeurt onder de veel betekende kop: 'Nieuw Delta plan nodig?' Een vraag aan Drooger: „Zou het openmaken van de zeegaten om milieu-redenen niet een aar dige portie werk voor de natte waterbouw betekenen." Drooger kortweg: „Dat is kapitaalsver nietiging. We moeten uitkijken dat de milieulobby niet zo domi nant wordt, dat het de veiligheid gaat bedreigen." Wat de voorzitter van K&O het meest zorgen baart is het 'ver loop van kennis': „De grote op bouw van praktische kennis be gint in 1918 met de aanleg van de Afsluitdijk, in '44 volgde de drooglegging van Walcheren en later het afsluiten van de zeega ten. Dan houdt het op. Het is nu '94, de ambachtelijke steenzet ters zijn met pensioen, juist ter wijl we nu zien dat Rijkswater staat in rivierengebied milieube wust afziet van het gebruik van kunststof als oeververdediging- Ze grijpen terug op oude tech nieken: de wilgentenen uit de Biesbosch. Het is zaak dat we de kennis om met die natuurpro- dukten om te gaan, behouden." Als getraind oeververdediger is Drooger een waardig opvolgen van Steenbergenaar Andries Vierlingh, de zestiende eeuwse grondlegger van de Nederlandse waterbouwer. Vierlingh was hij er geen voorstander van om maar lukraak dijken te bouwen- Hij vergeleek de zeestromen met 'ongetemde paarden die met voorzichtigheid en met zachte toom bereden dienden te wor den.' Drooger: „Ik ben een voorstan der van bouwen met de natuur, op plaatsen waar de natuur dat toelaat. Aan de andere kant her inner ik altijd aan het opschrift op het uitwateringsgemaal bij Kinderdijk. Daar staat heel een voudig: „Het geldt voor nu en later, weerstaat de kracht wind en water." tan onze verslaggever lest - Bij een inval in een garagebe- trijf in Best zijn gisteren 21 bestel- vagens, twee vuurwapens en de dministratie in beslag genomen. Iet bedrijf zou de spil vormen van iiternationale autozwendel. tok in Veldhoven, Valkenswaard, Iden, Urmond en Hamont (België) wer en invallen gedaan. Daarbij werden vier vuurwapens, twee auto's, een cara van en een bankrekening in beslag genomen. In nauwe samenwerking met de Neder landse autoriteiten zijn in het Franse Nice en Avignon invallen gedaan, waar bij drie mensen werden gearresteerd. In Nederland zijn nog geen aanhoudingen verricht. Die worden nog wel verwacht. Het onderzoek in Nederland spitst zich toe op acht verdachten. Het politie-onderzoek begon nadat in april van dit jaar een vrachtwagen dealer uit Varsseveld (Gelderland) ont dekte dat acht Iveco-bestelbussen die hij te goeder trouw tweedehands had gekocht, in Frankrijk waren gestolen. Het spoor leidde naar het garagebedrijf in Best. Daar stonden Iveco's met Fran se kentekenplaten. De gebruikte kente kens bleken in maart 1993 buitgemaakt bij een gewapende roofoverval op de préfecture in het Zuidfranse Narbonne. Kort na deze overval begon een reeks diefstallen van Iveco-bedrijfsauto's op een schaal die in Frankrijk nog nooit was voorgekomen. Het garagebedrijf in Best zou zeer nauw zijn betrokken bij de distributie van de in Frankrijk gestolen bestelbussen. De auto's werden afgezet in binnen- en buitenland. Naast de handel in gestolen Iveco's wordt het bedrijf ook verdacht van zwendel met import van personen auto's. De voertuigen werden met valse facturen vanuit de Verenigde Staten ingevoerd in Nederland, hier gekeurd en vervolgens geëxporteerd naar Span je. Het zou gaan om de illegale import van zeventig nieuwe auto's uit de hoge re prijsklasse. De garage deed zaken met de hoogste kringen in Spanje. Zo rijdt de Spaanse koning Juan Carlos sinds juni 1992 in een Cadillac Elegance die hij voor 200.000 gulden heeft gekocht via het bedrijf in Best. )en Haag (anp) - Justitie in Den Haag verdenkt twee :6-jarige Amsterdammers ervan lid te zijn van de ictiegroep RaRa die in juli vorig jaar bomaanslagen jleegde op het ministerie van Sociale Zaken in Den ïaag en het huis van de toenmalige staatssecretaris losto van Justitie. )e twee mannen zijn niet aange- louden, maar de aanwijzingen ijn volgens persofficier Zand ergen 'duidelijk'. Het zou voor .et eerst zijn dat justitie achter ie identiteit van RaRa-leden is ;ekomen. n september deed de politie in- 'allen in het kantoor van de dichting Opstand in Amster- iam, als onderdeel van het on- lerzoek naar de actiegroep RaRa •n de terreurdaden. 3e stichting Opstand is een col- iectief dat journalistieke pro- dukties maakt en is gespeciali seerd in arbeidsverhoudingen. Bén van de verdachten is journa list bij het collectief. Onbekend is wat de tweede verdachte bij het collectief doet. Bij de invallen en de daaropvol gende huiszoeking bij de stich ting en drie bestuursleden nam justitie sen hoeveelheid admini stratie in beslag. De inval vond plaats omdat het collectief con tacten sou hebben met leden van RaRa. Volgent officier Zandbergen staat au van de twee mensen bijna aast dat zij daadwerkelijk lid zijn van de actiegroep. Zandlergen noemt het 'een sprookje' dat de invallen een beknatting waren van de pers vrijheid. Dat de twee mannen nog op vrije voeten zijn, noemt hij riet ongewoon. „Hel kan soms in het licht van het onderzoek tactischer zijn mensen op vrije voeten te laten," zegt hij. Welke aanwijzingen duidelijk maken dat het duo lid is van de actiegroep, wilde Zandbergen niet zeggen. De twee verdachten noemden de beschuldigingen van Justitie gis teravond 'volstrekte onzin'. Ver dachte K. verklaarde dat hij 'nooit iets met RaRa te maken heeft gehad'. Zijn raadsvrouw Prakken sprak van 'onzorgvul dig handelen van Justitie'. Zij is van plan zo snel mogelijk het dossier op te vragen. Vooral de bomaanslag op de wo ning van Kosto schokte destijds het land, omdat het de eerste terreuractie was, gericht tegen een lid van een Nederlands kabi net. Sinds 1984 had RaRa (Revo lutionaire Anti Racistiese Actie) alleen aanslagen gepleegd op be drijven. Die veroorzaakten een totale schade van naar schatting 150 miljoen gulden. De acties waren gericht tegen bedrijven die eco nomische banden hadden met Zuid-Afrika, zoals de Makro en Shell. Het zou de tweede keer zijn dat justitie achter de identiteit van RaRa-leden is gekomen. In 1989 veroordeelde het hof in Amster dam René R. tot 18 maanden cel (waarvan zes voorwaardelijk), doch enkel voor zijn betrokken heid bij een poging om brand te stichten in drukkerij Elba in Schiedam. HET MINISTERSCHAP is een baan voor stalen zenuwen. Minister Ritzen en zijn kleine knecht Aad Nuis lijken daar nauwelijks over te beschikken. Het onderwijs, cultuur en wetenschappenduo veioont slechts paniek. Jo Ritzen, indertijd als tovenaarsleerling door Den Uyl in het Haggse circuit gehaald, verrichte in het vorig kabinet zo weinig zegenbrengende arbeid, dat niemand nog, zelfs hij zelf niet, op een herkansing rekende. Vandaar dat hij aan het eind van zijn to«nmalige dagen onbeschroomd dorst te zeggen dat het uit moest zijn met de bezuinigingen op het hoger onderwijs. Zifi natuurlijke opvolger, zijn staatssecretaris Cohen, kon de baan om familie- en gezondheidsredenen niet aanvaarden. In airen moede werd Ritzen weer benaderd, die verheugd over zoveel vertrouwen, onmiddellijk toehapte, ook al stond in het regeerakkoord dat het hoger onderwijs nu juist een van de melkkoeien van de komende bezuiningen zou worden. Ritzen beloofde, onder wat mitsen en maren, zijn best te doen, maar gaf intussen, zoals uitgelekt is, zijn ambtenaren opdracht het pro gramma van zijn collega van Financiën te boycotten. Met open vizier strijden durfde hij blijkbaar niet aan. Staatssecretaris Aad Nuis discussieerde nog voor zijn aantreden met zijn collega-literaire criticus Kees Fens over de verkorting der studieduur. Nuis dacht, op basis van een kort wetenschappelijk medewerkerschap in de vroege jaren zeventig te Leiden, dat best wat t jd van de academische opleidingen af kon. Dat zijn ervaring niet meer bij de tijd was en de studieduur inmiddels aanzienlijk bekod was, bleek hem ontgaan. Nuis haalde bakzeil, net zoals toen hij eenmaal in functie hardop denkend gezegd had dat het begrote bezuinigingsbedrag in zijn sector niet te halen viel. Een streng woo'd van bovenmeester Kok was genoeg om Nuis weer in het gareel te brengen. Dit duo verdedigt nu zijn onderwijsbegroting. Ze vinden beiden dat de encrme aanslag op hun budget niet haalbaar is, maar hebben allebei niet meer de moed het hardop te zeggen. Ze hebben zich immers gebonden aan het regeerakkoord. Als het niet zo treurig was, zou het om te lachen zijn om te zien hoe dit koppel eerder gedreven wordt door de zachtheid van het pluche dan door visie op het eigen terrein. nu Kampenaren protesteerden gisteren stethoscoop meegebracht. tegen de sluiting van ziekenhuis. hadden voor hun actie ook een skelet met FOTO ANP Dm Haag (anp) - De 21-jarige Nederlander A. van der Beek is in Marokko veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Hij zou dl straf hebben gekregen wegens het beledigen van enkele Marokkaanse politieagenten en koning Hassan II. Van der B. i) met behulp van een Marokkaanse advocaat in hoger beroep gegaan. De biologische vader van de jongen is van Marokkaanse afkomst. Dnder diens naam is hij nu veroordeeld. Hij was enkele weken, als toerist, bij zijn vader op bezoek. Tijdens een avondje in een café kreeg hij ruzie met twee Marokkanen, werd gearresteerd en kwam niet meer vrij. In het proces-verbaal stond dat hij de agenten en de koning had beledigd. Dat is volgens een vriend 'ongeveer het ergste wat je daar kan doen'. Volgens zijn advocaat spreekt de Nederlander Arabisch noch Frans en is het daarom een raadsel voor hem in welke - voor de Marokkaanse politie verstaanbare - taal hij de beledigingen geuit ;ou moeten hebben. Ook het feit dat de jongen onder een verkeerde laam is veroordeeld, probeert de advocaat te gebruiken om hem vrij 6 krijgen. Volgende week doet het Hof van Beroep in Casablanca titspraak. Door Elly Lammers Den Haag - Een groepje de monstranten van de Algeme ne Vereniging van Neder landse Militairen (AVNM) wordt bijkans platgedrukt te gen het Kamergebouw als de milieu-organisatie Green peace arriveert. Greenpeace-leden beginnen in hoog tempo vaten met 'nucleair' afval uit een truck te laden. De dertig in witte overall gehulde actievoerders van Greenpeace vertrokken gisterochtend vanuit Borssele met veertig vaten en één miljard gulden aan 'monopo- liegeld' om voor het kamerdebat over de kerncentrale nog eens duidelijk te maken dat openhou den van de reactor duur is en gevaarlijk vanwege het extra nu cleair afval dat ontstaat. Greenpeace, altijd goed voor een gestroomlijnde en dynamisch ogende actie, onttrekt al snel de dienstplichtig militairen aan het zicht. Zij voltooien hun pleidooi om de opkomstplicht al in 1995 af te schaffen verscholen achter de inmiddels hoog opgestapelde gele vaten en jute zakken vol geld. Greenpeace is boos. Niet alleen omdat het bedrag van 467 mil joen gulden voor het modernise ren van de kerncentrale 'verspild geld' is, 'want we hebben voorlo pig energie zat', zegt Jaap Ro denburg van Greenpeace. Ook omdat minister Wijers on langs de berekening van de orga nisatie dat versneld sluiten van Borssele één miljard gulden op levert, met eigen rekensommen van tafel veegde. Die sommen van de minister rammelen, vindt Greenpeace. Wijers berekende dat kern- stroom uit het vernieuwde Bors sele straks niet 10,9 cent kost, zoals Greenpeace heeft bere kend, maar 8 cent. „Hij heeft een verdwijntruc toegepast. De kos ten van opslag van afval en ontmanteling van de centrale er buiten gelaten." De organisatie overweegt de mi nister voor de rechter te dagen, omdat Wijers tot nu toe zijn eigen berekeningen niet wil prijsgeven. Als Greenpeace dat plan doorzet, is het de derde juridische stap tegen 'de nucleai re nachtmerrie' die Borssele voor de organisatie is. Greenpeace is ook al in beroep tegen de vergunningverlening voor modernisering en tegen het Elektriciteitsplan 1995-2004, waarin het langer open houden Van onze redacteur geestelijk leven Breda - Het bisdom Breda wil meer lijn gaan brengen in het aanbod van zijn paro chies aan uitvaartdiensten. In een notitie van nog bisschop H. Ernst wordt voorgesteld om de Woord- of Gebeds dienst tot gangbaar model voor de uitvaartliturgie te maken. De traditionele uit vaartliturgie (de rouwmis) zou gereserveerd moeten worden voor trouwe kerk gangers. Wanneer een rouwmis op zijn plaats zou zijn, maar door het ontbreken van een priester niet mogelijk is, is een Woord- en Communiedienst het aangewe zen alternatief. Maar dit alterna tief moet duidelijk als een nood geval gezien blijven worden, niet als een normale mogelijkheid om een overledene liturgisch naar zijn laatste rustplaats te begelei den. Ernst's notitie 'Beleidsstandpunt inzake uitvaartliturgie' is over genomen door zijn opvolger mgr. Muskens. Hij is gisteren gepubli ceerd om de meningsvorming in het bisdom in gang te zetten. Die meningsvorming moet zich uit kristalliseren op de bijeenkomst van de Diocesane Pastorale Raad, die voorzien is op vrijdag 10 februari volgend jaar. Een grotere eenheid in pastoraal beleid inzake de kerkelijke dienstverlening bij uitvaarten in het bisdom Breda wordt op meer dan één reden wenselijk geacht. Niet het geringste argument is de zeer verschillende kerkelijke situatie van overledenen en na bestaanden die in onze tijd is ontstaan. Was de rouwmis vroe ger standaardonderdeel van elke katholieke uitvaart, dat is tegen woordig vanuit kerkelijk oog punt gezien niet meer vanzelf sprekend. In geval van grote kerkbetrok kenheid van de overledene tij dens diens leven en van de nabe staanden ligt een rouwmis voor de hand, in het tegenoverge stelde geval eigenlijk niet meer. Dan is het ritueel van een Woorddienst of Gebedsdienst veel gepaster. In elke parochie moet het toe naar het aanbieden van een ker kelijke uitvaart die beantwoordt aan het kerkelijke gedrag van de overledene en de nabestaanden. Dat kan volgens de notieie niet op korte termijn gerealiseerd worden. Onder meer niet omdat veel mensen nog onbekend zijn met de gevarieerde liturgische moge lijkheden en bijna automatisch om een rouwmis vragen, ook al heeft dat ritueel voor hen amper of geen religieuze betekenis. De rouwmis, zegt de notitie, zou voortaan alleen gevierd moeten worden bij de uitvaart van dege nen die tijdens hun leven het liturgische leven en de Zondags viering van de kerk hebben ge dragen: priesters, diakens, pas torale werk(st)ers, lectoren, koorleden en trouwe kerkgan gers. Pastores moeten eigen bijdragen van nabestaanden aan de uit vaartliturgie aanmoedigen en meewerken om elke uitvaart tot een echt gemeenschapsgebeuren te maken. Niets hoeft katholieke pastores tenslotte ervan te weerhouden, stelt de notitie, om mee te wer ken aan een viering in kerk of crematorium 'die niet het karak ter van een christelijke uitvaart heeft, maar waarin wel uiting gegeven wordt aan een religieus besef inzake vragen van leven en dood, dat eigen is geweest aan de overledene en leeft in de nabestaanden'. (ADVERTENTIE) Vaste Termijn Deposito looptijd 5 jaar. Wanneer u nu minimaal f l.OOO,- vastzet voor een periode van 5 jaar ontvangt u 7,3% rente per jaar. Aanbod geldig t/m 25 november 1994. Kom langs of bel gratis Daar kom je verder mee. van Borssele is opgenomen. Na een klein halfuurtje worden de anti-atoomactivisten op hun beurt verdrongen door een stroom Kampenaren, die luid ruchtig kenbaar maken dat hun ziek-ziek-ziekenhuis moet blij ven. De massa uit Overijssel baant zich al snel een weg tussen het 'nucleair afval' door. Kwade huismoeders uit Kampen belan den naast grimmige beroepsac tievoerders. Wie is nu waar 'te gen'? Nederland actieland. Zo werd het toch nog gezellig. (ADVERTENTIES) Bezoek tot 19 nov. onze H-100 HET NIEUWE WERELDMERK Gen. Maczekstraat 6-14 Breda. Tel. 076-213825 Gisteravond was het het Diabetes Fonds dat met de collectebus in de hand aanbelde. Vroeger had ik de neiging collectanten in die categorie voor geld door te verwijzen naar Den Haag, want ik was zo naïef om te denken dat we in een verzorgingsstaat leefden. Tegenwoordig weet ik wel heter. Je belastinggeld wordt aangewend om hoges-snelheidslijnen aan te leggen of kerncentrales op te houden, maar de gezondheidszorg, die zullen we zelf moeten betalen. Voor de tandarts kun je je nog bijverzekeren. Hart- en vaatziekten, kanker, MS, astma, cara, aids, diabetes en al die andere vreselijke kwalen zijn moeilijker in een maandelijks bedragje te vangen en dus beschouw ik die giften via de collectebus maar als een soort vrijwillige bijverzekering. Als het goed is, gebruiken de fondsen achter die collectanten het geld voor onderzoekswerk en andere nobele pogingen om de betreffende ziekte onder de knie te krijgen en dus het bestrijden ervan goedkoper te maken. Als het aan Den Haag wordt overgelaten, bestaat een ziektenkostenverzekering straks uit een verplichte eigen bijdrage enige duizenden guldens per jaar en een eigen risico van 100 procent per geval. Zou er misschien au fonds iets mis zitten? MERIJN Behandeling voor verdrinken kleuter Maastricht - De 13-jarige jongen die in juli dit jaar zorgde voor de verdrinking van de 5-jarige kleuter Ramon Theuniszen in een zwembad in Limburg moet psychiatrisch behandeld worden in een gesloten inrichting. Dit besloot de Maastrichtse rechtbank gisteren conform de eis van de officier. Doodslag achtte de rechtbank niet bewezen, wel mishandeling met de dood tot gevolg. Voor de droeve gebeurtenis op 23 juli dit jaar legde justitie in Maastricht de jongen aanvankelijk moord ten laste. Hij werd daarmee de jongste verdachte van moord die ooit in Nederland terecht stond. De jongen bekende het kleutertje enkele keren onder water te hebben geduwd in het zwembad bij de camping Hommelheide in Susteren. Een dag later overleed het kind in een ziekenhuis. Anti-hiv middel toch vergoed Rijswijk - Het anti-hiv middel Hivid (ddC) wordt vanaf 1 december toch vergoed. Minister Borst van Volksgezondheid heeft gisteren besloten het middel in aanmerking te laten komen voor vergoeding uit de awbz. Volgens de HIV-vereniging Nederland dreigden gebruikers van het middel in de problemen te komen. De fabrikant stelde het niet meer gratis beschikbaar, omdat ddC een geregistreerd middel was geworden. In Neder land zijn ongeveer 140 mensen die ddC gebruiken, wat hen zo'n 700 gulden per maand zou gaan kosten. Schorsing vrouwenarts onterecht Helmond - Het Elkerliek ziekenhuis in Helmond heeft de vrouwenarts dr. O. Uttendorfsky ten onrechte geschorst. Het ziekenhuis heeft eveneens fout gehandeld door de bestaande toelatingsovereenkomst op te zeggen. Tot die conclusie komt het Scheidsgerecht voor het Nederlandse Ziekenhuiswezen in een door de specialist aangespannen beroepsprocedure. Het scheids gerecht heeft het ziekenhuis veroordeeld tot een openlijke rehabilitatie van de arts en een nog nader te bepalen vergoe ding. Vier gyneacologen in Helmond kwamen eerder dit jaar in opspraak omdat door hun onderlinge ruzies twee en mogelijk vier pasgeboren baby's overleden. Recht op uitkering vaak niet benut Den Haag - Het recht op een uitkering wordt vaak niet benut. Dat geldt vooral voor de huursubsidie, de bijstand en de toeslagenwet. Zo maakt één op de drie huishoudens (30 procent) met een inkomen onder het sociaal minimum geen gebruik van de huursubsidie. Dit blijkt uit een onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau. Inkomens onder de bijstandsnorm komen onder andere voor bij studenten en bij mensen met een te hoog vermogen. Deze groepen komen echter niet voor bijstand of de bijstandsnorm in aanmerking. Een derde groep bestaat uit mensen die onder de bijstandsnorm uitkomen omdat ze ten onrechte geen gebruik maken van voor hen bedoelde sociale regelingen. SOISTY Het is Sony nu echt in de bol geslagen. We geven de draadloze hoofdtelefoons bijna weg. 0e MDR-IF 210K bijvoorbeeld. Die u optimale bewegingsvrijheid en uit stekende geluidskwaliteit biedt. Geschikt voor zowel HiFi als TV. In plaats van ƒ249,- kost hij nu, geloof het of niet, maar ƒ199,-! Maar dat is nog niet alles. Als u echt het allermooiste wilt, is er de MDR-IF 410K En die kost nu in plaats van ƒ449,- slechts ƒ299,-! Te gek om los te lopen, nietwaar? Snel naar uw Sony dealer dus. Voor we ons bedenken. ONLY SONY DRAADLOZE HOOFDTELEFOON VAN F249,- VOOR F199,- Dit aanbod is van toepassing op de algebeelde MDR-IF 210K. Prijswijzigingen voorbehouden

de Stem | 1994 | | pagina 3