Rolluiken in winkelcentrum I Een rampzalige dag voor Oostburg ORT SPORT IN HET KORT College Sluis wil discussie over regels voor voorziening aan winkels Twee jaar cel geëist tegen drugverslaafde Ylissinger Slotconcert jubilerende Fanfaren in Aardenburg Nog plaatsen cursussen van het SKI in Sluiskil Bruin hengstveulen Marlon kampioen interlandfokdag DE STEM ZEELAND C3 VOORDELIG 19.95 15.45 17.95 22.95 27.95 21.95 30ETIEK 30EDE ZAAK Verschrikkelijk Hopelozer Massagraf Shock Lift DINSDAG 15 NOVEMBER 1994 I E R G E N S Van onze verslaggever Sluis - Burgemeester en wethouders (B en W) van Sluis gaan met de politieke partijen die vertegenwoor digd zijn in de gemeente raad een discussie aan over het aanbrengen van (dichte) rolluiken aan win kelpanden in het centrum van het koopstadje. Het college nam de opstelling van een discussienota over dit onderwerp ter hand na een aan vraag van ondernemer Ulijn, die een deel van zijn winkel aan de Oude Kerkstraat wil afsluiten met een rolluik. De aanvraag valt onder zoge naamde 'meldingsplichtige bouwwerken' en daar is het ge meentelijke welstandsbeleid op van toepassing. In tal van Ne derlandse gemeenten, zo meldt het Sluisse college aan de com missie Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, geldt een welstandsbeleid dat dichte rol luiken in de winkelstraten niet toestaat. Sommige verzekeringsmaat schappijen eisen echter van hun klanten dat ze dichte rolluiken aanbrengen tegen vandalisme en diefstal. B en W vertellen verder dat de gemeente Middelburg rol luiken in de winkelstraten wél toestaat, als ze een transparant oppervlak van tenminste 65 pro cent hebben. Het blijkt dat die afdoende beveiliging bieden te gen diefstal en vernieling. Het aantal rolluiken in de win kelstraten van Sluis is nu nog beperkt. Na de aanvraag van Ulijn wil het dagelijks gemeen tebestuur regels formuleren om het welstandsbeleid op af te stemmen. Het college wijst er op dat Sluis een leidende positie heeft binnen de koop'centra in Zeeuws-Vlaan- deren en er alles aan moet doen om die positie te behouden, zo niet te verstevigen. De bekende nota 'Sluis naar een hoger peil' is een eerste aanzet geweest om daar de aandacht op te vestigen. De kwaliteit van de aanwezige horecagelegenheden in de Bel- fortstad wordt er ruimschoots in omschreven, die van de winkels minder duidelijk. Nu is loketver- koop minder kwalitatief dan an dere zaken waar het straatbeeld en sfeer betreft. Maar wat is kwaliteit?, vraagt het college zich af. Vandaar dat B en W met de fracties in de gemeenteraad wil debatteren over de kwestie van de rolluiken. Dat gebeurt van avond in de commissie Volks huisvesting en Ruimtelijke Orde ning. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de commissiekamer van het stadskantoor. Van onze correspondente Middelburg - Door een harddrugverslaving van ruim tien jaar brengt de 30-jarige Vlissinger S.P. meer tijd door in de gevangenis dan daarbuiten. En ook nu weer vorderde officier van justitie mr. Hemelaar een gevangenisstraf van twee jaar voor een dertigtal inbraken of pogingen daartoe. P. gaf de feiten voor de Middel burgse rechtbank vlot toe. In juli, augustus en september was hij vrijwel onafgebroken bezig geweest met inbraken in bedrij ven, waarbij hij voor bijna an derhalve ton aan spullen achter over drukte. De schade die de junk daarbij had aangericht liep, zo had de officier berekend, in de tienduizenden guldens. De officier sprak van een 'pro- fesssionele werkwijze' die erop zou wijzen dat P. waarschijnlijk voor een vaste afnemer inbraken op bestelling pleegde. De Vlis singer ontkende dit niet hele maal, maar wenste uiteraard niet de naam te noemen van een mogelijke afnemer. Wel had hij justitie gesmeekt hem na zijn laatste aanhouding vooral lang durig vast te houden omdat ook P. vindt dat er nu eindelijk een eind moet komen aan zijn ver slaving en de daarmee samen hangende criminaliteit. Uitspraak over veertien dagen. Van onze correspondent Aardenburg - De Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburg- sche Fanfaren besluit zaterdag de jubileumfestiviteiten rond om het 125-jarig bestaan met een concert met dank. Dit jubileumconcert, eigenlijk het traditionele najaarsconcert, wordt gegeven in de plaatselijke I sportzaal. „Nu alle festiviteiten I van het 125-jarig bestaan achter de rug zijn zullen we zelf het allerlaatste evenement rondom dit schitterende jubileum verzor gen," aldus bestuurslid Mare Moens. „In de afgelopen jaren werd het concert altijd gegeven in ons eigen clublokaal, het Dorpshuis. Aangezien onze vereniging is uitgebreid, waren we genood zaakt op zoek te gaan naar een andere lokatie. De sportzaal zal voor deze speciale gelegenheid worden omgetoverd tot een sfeervolle concertzaal." Zaterdagavond kunnen de be zoekers ook genieten van optre dens van de majorettes, de drumband, leden van de muziek-, school en natuurlijk de fanfare. De fanfare en drumband staan onder leiding van Erwin Swim- berghe en de majoretten staan onder leiding van Monique Maas. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Tijdens het concert kunnen ook foto's worden bekeken. De foto's kunnen ter plaatse worden bij besteld. Jenever enjenever eerenburg e Jenever iterfles Red Label 1,7 liter :1 Sluis tel. 01178- 61801 Van onze verslaggeefster Sluiskil - De welzijnsinstel- ling in oprichting Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) uit Sluiskil kan nog cursisten TADVERTENTIE) Directe verbindingswegen naar Gent, Antwerpen en Brussel geven u direct de nodige Europese uitstraling! Bedrijvenpark Handelspoort Voor inlichtingen: 01150-75460. t n e u z e plaatsen op de cursussen bloemschikken, callanetics, yoga, vrouwengym en perga- mano. Die worden gehouden in 't Meu- lengat. Bloemschikken is op dinsdag- en donderdagavond, de vier callaneticsgroepen oefenen op maandag vanaf 19.30 uur oefenen en ook de yogalessen worden op de maandag gegeven. Woensdagavond is voor de vrou wengym. De cursus pergamano start in januari. Belangstellenden voor de cursus pergamano kunnen contact op nemen met mevrouw de la Ruel- le, 01158-51012, over de overige cursussen kan G. Jansen, 01157-1344, informatie geven. Ook niet-Sluiskillenaren zijn welkom in 't Meulengat. Andere activiteiten van het SKI zijn het kinder- en jeugdcabaret, de jeugdsoos op vrijdag en de maandelijkse fles- en disco avonden. Het verwoeste stadhuis op de Markt met daarnaast het kantoor van het waterschap het Vrije van Sluis. Oostburg - Nadat de Canade zen vaste voet in West-Zeeuws- Vlaanderen hadden gekregen en zware strijd voerden om voor uitgang te kunnen boeken, werd het achterland meedogen loos onder vuur genomen. Niet alleen door artillerie, maar vooral ook vanuit de lucht. Jachtbommenwerpers van het type Typhoon bestookten met hun boordwapens en raketten alles wat maar bewoog om de Duitsers zo weinig mogelijk de gelegenheid te geven troepen en materiaal naar de gevechtszo nes te zenden. Op 10 oktober was Schoondij- ke, dat in de aanvalsroute lag van de groepen die bij Biervliet waren geland, het doelwit. In de vroege morgen werd het reeds zwaar beschoten. Na de middag volgde een bombarde ment op het dorp. Overal bra ken branden uit. Een bom kwam op een betonnen bunker terecht, ketste af en vloog tot. aan de Molenkreek. Ongeveer veertig huizen brandden af. 's Avonds om negen uur waren er weer twee grote branden. Vanaf half elf 's avonds tot vier uur in de morgen werd er enorm ge schoten. In die dagen moest de ene boer derij na de andere vanaf Hoofd plaat tot Oostburg eraan gelo ven. Dagenlang zochten vlieg tuigen wegen en boerderijen af. Waar men maar wat beweging constateerde doken de Typ hoons neer. Schoondijke lag in die dagen temidden van bran dende boerderijen, 's Nachts werd de hemel verlicht door schuren die in lichterlaaie ston den en door afgeschoten licht- kogels. Oostburg kreeg het op 11 okto ber zwaar te verduren. Vanaf middernacht tot half vijf in de morgen lag het onder hevig ar tillerievuur. Een granaat kwam over de betonnen schutting rond het ziekenhuis in een raam, juist bij de kruipkelder terecht, waar een paar honderd vluchtelingen een schuilplaats hadden gevonden. De gevolgen waren verschrik kelijk: zeven doden en een groot aantal gewonden, waarvan er vier nadien aan hun verwon dingen bezweken. De doden konden niet naar het kerkhof worden vervoerd, daarvoor was de beschieting te hevig. Boven dien was er geen hout om kisten te maken. Er zat niets anders op dan ze in dekens te wikkelen en later achter het ziekenhuis te begraven. 's Middags volgde een zwaar bombardement. Tijdens dit bombardement werden de graf- Oorlogsverwoestingen in de Brouwerijstraat. In de kelder delver van de algemene be graafplaats, de veertigjarige Jan van de Kerkhove en zijn zestienjarige zoon Frans ge dood. Ze hadden hun toevlucht gezocht in een aarden schuil kelder die op de begraafplaats was aangelegd om te kunnen schuilen wanneer ze met hun werk bezig waren en het te gevaarlijk werd. De schuil plaats kreeg een voltreffer. van de familie Mooyen aan de Oude Haven Vielen zes doden. Hier zorgde de latere burgemeester van Aardenburg, Sjef van Dongen, die familieleden onder de slachtoffers had, eigenhandig voor het graven van een massa graf. De meeste gebouwen aan de Markt brandden tot de grond toe af. Achter de Lange- straat vielen nogal wat bommen in de tuinen. Na die fatale inslagen vluchtten vele inwoners naar elders. Ook veel vluchtelingen uit de zie kenhuiskelders zijn na de fatale Inslag naar elders vertrokken, vooral naar boerderijen waar zij minder gevaar dachten te lopen. Maar de boerderijen werden ook steeds meer doelwit van beschietingen, zodat zij de vluchtelingen niet veel soelaas konden bieden. Ook elders maakten voltreffers slachtoffers. In een schuilkelder in de Nieuwstraat, waar een groot aantal buurtbewoners een onderkomen had gevonden, werden zeventien personen ge dood, waaronder de families F. Christiaansen, A. Bleyenberg, P. Dellebeke, A. de Wolf en de weduwe Van Poucke. Twee slachtoffers werden vanuit de kelder tot op het dak van een aangrenzend pand geslingerd. Eerst een paar dagen later kon den de omgekomenen door en kele vrijwilligers, een paar boe ren en wat helpers, in een mas sagraf worden begraven. De toestand in het ziekenhuis werd steeds hopelozer. Uit vei ligheidsoverwegingen waren al le patiënten naar de kelders overgebracht. In de keldergan gen lieten de daar opgestelde ledikanten weinig ruimte om te passeren. Veel patiënten lagen zelfs op matrassen onder de ledikanten. Er kwamen steeds nieuwe ge wonden binnen die in een klein laag kelderkamertje behandeld werden. De zusters werkten steeds maar door met veel te weinig rust en onvoldoende eten. Aan slapen kwamen ze bijna niet toe. De hygiëne liet veel te wensen over. Ventilatie ontbrak, wondinfectie nam toe, het voedsel raakte op en ontlas ting kon niet behoorlijk worden afgevoerd, zodat een nare stank ontstond. tn deze situatie werd er over gedacht om de patiënten naar Groede over te brengen. Daar Dit bleef over van de Markt na het bombardement van 11 oktober en de daarop volgende brand. Rechts de ruïne van de hervormde kerk. was de Duitse hoofdverband- plaats gevestigd en zo'n plaats mocht volgens internationale afspraken niet gebombardeerd of beschoten worden. Al spoedig werden maatregelen genomen om beddegoed uit Oostburg naar Groede over te brengen. Op donderdag 12 ok tober werd een begin gemaakt met het transport van gewon den en zieken, na een vreselijke nacht waarin de ene granaat na de andere rondom het zieken huis was ingeslagen. Vanuit Groede was men met een flink aantal boerenwagens gekomen om de mensen op te halen. Tijdens het opladen van de pa tiënten werd er hevig gescho ten. Een geëvacueerde vrouw uit Terneuzen, die kort tevoren bevallen was, kreeg een shock en overleed korte tijd nadat ze weer in het ziekenhuis was te- rugebracht. Toen men vertrok werden over verschillende wa gens lakens met een groot rood kruis gelegd. Een vliegtuig kreeg de stoet in de gaten, maar schoot niet. In Groede was de Lutherse kerk tot hospitaal ingericht. De ze ven zusters religieuzen en enke le hulpverleners moesten zich behelpen in de consistorieka mer. Wasgelegenheid en toilet waren daar niet aanwezig. In Oostburg waren nog enkele zusters onder leiding van zuster Theodosia en een aantal patiën ten en ouden van dagen achter gebleven. Een van de zusters, Ediltrudis, is daar nog, toen ze een oude vrouw hulp verleende, door een granaatscherf getrof fen en gedood. Een van de zwaar gewonden die daar ook achterbleef, was de in Eede neergestorte Engelse pi loot John Sellors. Hij was langs binnenwegen door twee Eede naren per boerenwagen naar het ziekenhuis in Oostburg ge smokkeld. Daar werd hij ver borgen gehouden. Tijdens de hevige beschietingen wps hij in de lift geplaatst, omdat hij met zijn rekverband niet in de kel der kon liggen. De lift werd iets opgetrokken en een bordje 'defect' ervoor geplaatst. Door zijn shocktoe stand schreeuwde hij soms zo hard dat men hem door het hele ziekenhuis kon horen. Gelukkig is hij door de Duitsers nooit ontdekt. Ondanks de hevige be schietingen heeft hij het er le vend afgebracht en is hij na de bevrijding naar Engeland over gebracht. Zaalvoetbal Oostburg Oostburg - Albert Heijn komt in de eerste klasse van het West Zeeuws Vlaamse recrea tieve zaalvoetbal na de winst op OBS/Erasmus mee aan de leiding. De 'grutters' hebben wel een wedstrijd meer ge speeld dan Oud Sluis. Ook Traas komt zich in het titelde- bat mengen. De Groedenaren hielden de volle buit over aan het treffen met de Block. In de tweede klasse zorgde Deltan ,yoor de uitslag van de week. Met 12-4 werd Stekelinck aan de zegekar gebonden. Boeme rang verstevigde de leidende positie. Valentine stevent in de derde klasse regelrecht op de titel af. Concurrent Wielewaal kon de zegedrang van de Slui- zenaren niet indammen en la ter op de week was Wolf on danks hevig verzet niet in staat de zegereeks te onder breken. Uitslagen: eerste klasse - de Block - Traas 2-4, OBS/Erasmus - Albert Heijn 3-6. tweede klasse - de Zwart - Bon Ami 4-2, Deltan - Stekelinck 12-4, Boemerang - Gemeente Oostburg 5-1 derde klasse - Valentine - Wiele waal 6-1, Wolf - van Looy 6-0, Jopie - Riemens 1-2, van de San- de - Opties 3-3, Valentine - Wolf 3-2. Standen: eerste klasse - Oud Sluis 6-11, Albert Heijn 7-11, Traas 6-9, Ve teranen 6-8, La Porte d'Or 6-7, OBS/Erasmus 6-6, Francke Sport 5-4, Edah/Mijnders 6-4, Texaco/'t Krikje 5-2, de Block 6-2, ABN/ AMRO 5-0. tweede klasse - Boemerang 6-11, Omnisport 5-8, Stekelinck 6-7, Sunset Boulevard 5-6, Groosman/ Pacojeans 5-6, Bon Ami 6-5, Del tan 4-4, Rode Leeuw 5-4, Meeu- sen 5-3, de Zwart 4-2, Gemeente Oostburg 5-0. derde klasse - Valentine 6-12, Wielewaal 6-8, Wolf 7-8, Opties 5-7, Telepost 5-6, WOD/St.Pierre 4-5, van de Sande 6-5, Riemens 6-4, van Looy 6-4, Jopie 6-2, Chez Rene 5-1. Volleybal Sas van Gent Sas van Gent - In de eerste klasse gemengd blijft Acke winnen. Deze keer werd het team van de Rabobank met dikke cijfers geklopt. In de eerste set kon de Rabobank nog goed bijblijven tot 13-15, maar daarna stoomde het team van Acke ongehinderd door tot 4-15 en 5-15. Bij de mannen had HAS weinig pro blemen met Carioca en won met 3-0. Ook Citroen Wisse boekte de volle winst. Savok 1 bleef met lege handen achter en verloor met 3-0. Uitslagen: vrouwen: eerste klasse: Swagemaekrs-Savok 2 3-0 (15-5 15-7 15-12), Gilderakkers-Zaam- slag 2-1 (15-8 14-16 15-11), twee de klasse:Place du Marche-Savok 3 2-1 (8-15 15-10 15-4), mannen: HAS-Carioca 3-0 (15-5 15-6 15-11), Savok-Citroen Wisse 0-3 (6-15 11-15 7-12) gemengd: eerste klasse: Rabobank-Acke 0-3 (13-15 4-15 5-15), Savok-Carioca 3-0 (15-10 15-8 15-3), Garage Bode 2-Philippine 1-2 (6-15 15-7 6-15), tweede klasse: Rijschool van der Tuyn-Fabricom 2-1 (8-15 15-8 15-0), Savok 2-Spuit elf 2-1 (5-15 15-2 15-3), Philippine 2-Gilderakkers 2 2-1 (8-15 15-5 15-7), Garage Bode 1-Super Cr- omheecke 3 1-2 (15-6 8-15 12-13). BeVoBo Hulst Hulst - In de Hulsterse be- drijfsvolleybalcompetitie heeft CVC/Doolaege in het treffen met het oppermachtige Broomchemie prima gepres teerd. De ploeg van aanvoer der Jan de Poorter slaagde er zelfs in een set te pakken. Desondanks werd met 2-1 ver loren en bleef Broomchemie leider met tien punten voor sprong op de naaste concur renten. In de tweede klas zet Brandax de toon. De club van nestor Wim Borghstijn leidt hier de dans met vier punten voorsprong. Bij de vrouwen was de winst van Zaman op het aan een ijzersterk seizoen bezig zijnde Lybeert/Verstraeten opmerke lijk. Zaman schoof er door naar de tweede stek met uitzicht op overname van het leiderschap. Uitslagen Vrouwen: Eerste klas: Lybeert/ Verstraeten-Zaman 1-2 (14-15, 4-15, 15-14), Voorwaarts-Jong Morres 2 2-1 (15-11, 10-15, 15-9), SC Morres 2-Rhodos 0-3 (0-15, 2-15, 8-15), Van Waterschoot-A- Markt 0-3 (5-15, 6-15, 13-15), Jong Morres-Ferket en De Maat 3-0 (15-9, 15-6, 15-14). Tweede klas: Jansenius-Van We- semael 1-2 (15-12, 5-15, 8-15), CVC 2-SC Morres 3 2-1 (15-12, 0-15, 15-7), De Sterre-Broomche- mie 0-3 (4-15, 5-15, 10-15), 't Hoeksken-Wentzler/Pauwels 0-3 (7-15, 13-15, 4-15), Ivens-Jong Morres 3 1-2 (15-9, 11-15, 14-15). Mannen: Eerste klas: De Sterre- Broomchemie 0-3 (6-15, 9-15, 12-15), CVC/Doolaege-De Trou badour 2-1 (8-15, 15-10, 15-2), Rhodos-Smash 2000 3-0 (15-11, 15-13, 15-8), Broomchemie 2-Luctor 1-2 (9-15, 15-11, 4-15), CVC/Doolaege-Broomchemie 1-2 (7-15, 12-15, 15-13). Tweede klas: ABN/Amro-De Vos/ Eggermont 2-1 (6-15, 15-14, 15-3), Jong Morres-Brandax 0-3 (13-15, 7-15, 10-15), ABN/Amro- Van Westen 3-0 (15-6, 15-6, 15-12), ABN/Amro-Luctor 2 3-0 (15-13, 15-11, 15-4), Van Westen- Jansenius 1-2 (7-15, 9-15, 15-11). Standen: Vrouwen: Eerste klas: Jong Morres 9-18, Zaman 6-17, Rhodos 7-17, A-Markt 8-17, Ly beert/Verstraeten 7-14, Van Wa terschoot 8-13, Van Damme 7-9, SC Morres 2 7-9, Ferket en De Maat 8-8, Voorwaarts 7-7, SC Morres 8-7, Jong Morres 2 8-5, CVC 7-3. Tweede klas: Neelemans 8-22, Wentzler/Pauwels 8-21, Rhodos 2 7-18, SC Morres 3 7-14, Broom chemie 7-14, Van Wesemael 7-13, CVC 2 8-10, Jansenius 7-8, 't Hoeksken 8-8, Ivens 7-6, De Stere 6-4, Jong Morres 3 7-3, Rabo 7-0. Mannen: Eerste klas: Broomche mie 10-28, Smash 2000 9-18, Broomchemie 2 9-15, CVC/ Doolaege 9-15, Rhodos 9-12, Luc- tor 8-11, De Sterre 9-5, De Trou badour 9-4. Tweede klas: Brandax 7-19, Jan senius 7-15, 't Jagertje 6-14, Jong Morres 8-14, De Vos/Eggermont 7-11, ABN/Amro 6-9, Ambulo 5-5, Van Westen 6-4, Luctor 2 7-3, Rijk 5-2. Van onze paardesportmedewerker Nieuwvliet - Het prachtige bruine hengstveulen Marlon, een nakomeling van Pavarotti van de fokkerscombinatie Jacques Kaas uit Philippine en Luc Savat uit Aardenburg, werd tijdens de elfde interlandfokdag te Nieuwvliet uitgeroepen tot kampioen van de hengstveulens. Een geweldige prestatie met zoveel concurrentie uit België. Ruim tweederde van de deelne mers kwam uit België, waarvan een groot gedeelte van nationaal en internationaal niveau. Dat was voor de Zeeuws-Vlamingen geen probleem, gezien de eerste premies die in de verschillende rubrieken door de Zeeuws- Vlaamse fokkers gescoord wer den. Ook in de rubrieken vrij sprin gen voor de twee- en driejarigen, die dit jaar voor het eerst werd gehouden en door het talrijke publiek met spanning werden gevolgd, deden de Zeeuwen het goed. Bij de driejarigen ging lan ge tijd Divina de Frely van Henk van Hanegem uit Waterland kerkje met een totaal van 81 punten aan de leiding. Uiteinde lijk werd hij door Highwind- Mayflower van Hubert Hamer- linck uit Evergem met 83 punten voorbij gestreefd en Divina de Frely behaalde het zilver. To Picavet, voorzitter van het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland) district Zeeuws-Vlaanderen: „Wij als bestuur vinden het jam mer dat er zoveel Zeeuws- Vlaamse fokkers zijn thuis ge bleven. Dat heeft natuurlijk ver schillende oorzaken. Voorheen was deze fokdag een Zeeuws- Vlaamse aangelegenheid, toen zijn de Belgen gekomen om zich met onze fokkers te meten. Dat gaf toen al meteen meer compe titie. Later zijn de Belgen met hun toppers gekomen, waar zij nationaal en internationaal mee uitkomen en waarmee ze natuur lijk hier bijna alle prijzen mee namen. Veel Zeeuws-Vlaamse fokkers bleven daarna weg, maar nu is het voor de Belgen ook niet meer zo leuk, want zij komen hier in Nieuwvliet hun concurrenten tegen die zij ook al in België op de keuringen gezien hadden. Nu kan het gebeuren dat zij op onze fokdag in het vervolg in mindere mate gaan komen. Wat ook een nadeel voor onze fokkers is, is dat onze zo- merkeuringen veel vroeger (be gin juli) zijn dan in België. Bij ons lopen de paarden dan al in de wei tewijl de Belgische dan nog volop in keuringsconditie zijn. Dit alles vinden wij als bestuur jammer en wij moeten iets proberen te vinden om dit op te lossen." PRESTATIES HENGSTVEULENS Kampioen: Marlon van J. Kaas (Phi lippine) en L. Savat (Aardenburg). Eerste premie: Megavanck van H. Poppelaars (Kortgene). Tweede premie: Girbo de Suruville van De Cauwer/Van Helsland (Ka- pellebrug), Galant de Suruville van De Cauwer/Van Helsland. Derde premie: Rodriques van C. Ge nie (Schoondijke), Gerard de Suru ville van De Cauwer/Van Helsland. MERRIEVEULENS Eerste premie: Maranda van gebroe ders Hameeteman (Nieuwe-Tonge), Manica van J. Noordhoek (Kort gene), Mona Lisa van J. Noordhoek, Murona van P Riemens (Nieuw vliet) en Ch. de Feyter (Axel), Raja van Plutoniashof van De Cauwer/ Van Helsland. Tweede premie: Katanga van springstal De Loos (Spui), Made moiselle le Jerune van J. de Jonge (Breskens), Medici van R. de Badts (Hulst). Derde premie: Rocha van de Vijver hoeve van C. Genie DRIEJARIGE MERRIES Kampioen: Kanjonda van H. Kerk- hove-Vlieghe (Torhout). Eerste premie: Jsssica van J. Haak (Hoek). Tweede premie: Jarona van J. van 't Westeinde (Oostburg) TWEEEJARIGEN Kampioen: Praline van de Heffinck van Hubert Hamerlinck (Evergem). Eerste premie: Kacharel van T van H Tas (Waterlandkerkje), Karole van Ch. de Feyter en P. Riemens. EENJARIGE MERRIES Kampioen: Quirina van de Gavers van R. van Pamelen (Sint-Jan Ere- mo). Eerste premie: Lancia T van H. Tas, Leoniki van Kaas/Savat, Lacarole van P. Riemens en Ch. de Feyter, Landy van P. Riemens en Ch* de Feyter.

de Stem | 1994 | | pagina 15