23.650,- Betere plek bezoekerscentrum Hulst handhaaft ook in '95 nullijn subsidies voor instellingen enheid EMM Koewacht haalt eerste prijs en beker 'Decentralisatie van De Rape loopt gevaar'' Bel nu 013-357777 DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN Eis achttien maanden voor amfetaminehandel \l ilma Lieve beer wie meer wil. Bioloog en voormalig schapenhouder Jan Boom in Saeftinghe: Kloosterzandenaar krijgt van Nationale Ombudsman deels gelijk in klachten Brandweer oefent bij DE STEM Cerestar in Sas van Gent met verplaatsen water Schoolvoorstellingen in Hulster onderwijs blijven iculieren KORTING DE STEM ZEELAND C2 Als staatssecretaris Tommei niet betaalt VIJFMAANDBLADEN IN DE LEESAAAP DANKLOF LEESMAP1 Inbraak Diefstal Inbraak Vernielingen Vogelwaarde Graauw EXAMENS Examens Heikant IJzendijke: Subsidie voor Samen Beter ankje, jubileum, ijk, verloving, tatie, examen, enz. m 1.09 incl. BTW, rplicht. Foto of at 35 x 40 mm verige tarieven op 's worden niet neerd. f geef uw tekst ing af bij één van riftelijke opgaven eaccepteerd indien nd zijn, ook indien ijgevoegd is. t recht voor teksten denen te weigeren, klachten bereiken tekst behoudt de t voor om de naam r bekend te rr .ken. in haar te zien vanavond taart komen eten in even weten. ifeliciteerd. ment in Breda. Nog vele jaren (samen met mij) xxx en dat Opel Corsa de toeft u echt geen enge ereen laten nalezen in pioen. Het ligt voor u 'el Corsa de veiligste in z'n klasst. aarin wordt opnieuw n gordelspanners, een ligheidsstuurkolom en trtieren. Allemaal stan- ok van harte welkom Corsa '95. Hij staat nu bier. OPEL O eJdzaken. Prijzen incl. B.TW. en :cificatiewijzigingen voorbehouden- DINSDAG 15 NOVEMBER 1994 Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst houdt ook voor volgend jaar nog vast aan de nullijn als het gaat om subsidies voor instellingen. Hoewel B en W de nullijn eigenlijk zo snel mogelijk willen afschaffen vinden ze de financiële gevolgen van het nu laten vallen van de nullijn te groot. Pat betekent dat instellingen volgend jaar maxi maal hetzelfde subsidiebedrag kunnen krijgen als ze dit jaar krijgen. Er kunnen zich volgens B en W echter wel omstandigheden voordoen, waarin het uit 'billijkheidsoverwegingen' noodzakelijk is om van de nullijn af te wijken. Bijvoorbeeld als er toestemming is gegeven voor structurele uitgaven maar op een gedeelte van 1994 betrekking hebben, maar colgend jaar voor een vol jaar jaar op de begroting drukken. Verder vallen cao-verplichtingen, rechtspositieregelingen of wettelijke voorschriften waaruit een verhoging van de personeelskosten vloeit buiten de nullijn. Inmiddel heeft de gemeente de afgelopen jaren via wijzigingen van de subsidiegrondslag al wat in stellingen buiten de nullijn gebracht. Het gaat onder meer om de kinderopvang, peuterspeelzalen, scouting, gemeenschapscentrum Den Dullaert, ouderenbonden en sportverenigingen. De gemeenteraad krijgt deze maand ook een voorstel om de subsidiegrondslag voor het gemeen schapscentrum Malpertuus in Clinge te wijzigen. B en W stellen voor Malpertuus voor 1995 een budget van 65.000 gulden te geven. De stichting kan dat geld dan naar eigen goeddun ken besteden. Het betekent ook dat men tekorten zelf moet dekken en overschotten mag reserveren. B en W willen volgend jaar met het stichtingsbe stuur om de tafel gaan zitten om te kijken of men het eens kan worden over een meerjarige budgetaf spraak. Van onze verslaggever Emmahaven - Er is een veel betere plaats denkbaar voor een bezoekerscentrum voor het natuurgebied Saefting he. Dat is het plateau op 'de Noord', een hoog boven het schor verheven kunstmatig zandlichaam van ruim vijf hectare groot. Dat zegt Jan Boom, bioloog en voormalig schapenhouder in Saeftinghe, in een open brief aan het gemeentebestuur van Hulst. Door te kiezen voor die locatie zouden meteen alle bezwaren over te verwachten verkeerso verlast van de baan zijn. Boom wijst erop dat op het pla teau al verschillende gebouwen van het Zeeuwse Landschap staan en er al een hele infra structuur met gemeenschapsgeld is aangelegd. Zoals dammen, bruggen en schaapskooien. „Hier is zonder meer voldoende ruimte voor alles wat nodig is en een fantastisch uitzicht," aldus Boom. „Het enige tot nu toe gehoorde bezwaar van het Zeeuwse Land schap is dat het schor in de omgeving in de winter een be langrijke rust- en fourageer- plaats voor ganzen is," schrijft Boom. „Dat nu lijkt me een onzinnig bezwaar. Die ganzen zitten daar, zeker, maar als je ze niet wilt verstoren moet je er eenvoudig niet met kolonnes na tuurliefhebbers per se dwars doorheen willen banjeren, zoals dat in het schor bij Emmahaven voor iedereen zichtbaar bijna dagelijks gebeurt." Met zijn open brief regaeert Boom op de plannen van het Zeeuwse Landschap om bij Em mahaven een bezoekerscentrum op te trekken. Daarin zou via verschillende tentoonstellingen het natuurgebied Saeftinghe in als zijn aspecten aan bod komen. Met zo'n bezoekerscentrum wil het Zeeuwse Landschap de druk op het natuurgebied verlichten. Nu al telt het gebied jaarlijks zo'n 10.000 excursiegangers, ter wijl er wel aanvragen liggen voor 30.000 mensen. Al vier jaar geleden kwam het idee voor het eerst op tafel, maar de kans van slagen nam pas toe toen de gemeente Hulst zich er vorig jaar achter schaarde. En dat terwijl de gemeente, volgens Boom, nooit veel interesse had getoond voor het grote stuk na tuur binnen haar grenzen. In Hulst ziet men het bezoekerscen trum al als nieuwe toeristische trekpleister en slechtweervoor- ziening. De inwoners van Emmahaven zijn echter niet blij met de plan nen. Zowat het hele dorp heeft massaal bezwaar gemaakt tegen de komst van het bezoekerscen trum. In Emmahaven vreest men dat het gedaan is met de rust. Men is bang dat er zoveel bezoe kers komen dat er grote en ge vaarlijke verkeersproblemen zullen ontstaan. Volgens Boom zou de locatie Emmahaven overigens 'veel rea listischer' worden als er een gro te parkeerplaats zou worden op genomen. Van een hectare groot en een kilometer van het dorp in westelijke richting. Omgeven met verkeersmaatregelen die het verkeer in het dorp tot een mini mum beperken. „Het vraagt al leen om een beetje gezond ver stand bij de beslissers. Het is toch te bizar voor wqqrdep dat liefde voor de natuur, óp het moment dat natuurbeheer big business wordt, het dagelijks le ven in een gastvrij dorp zou moeten ontwrichten." Van onze verslaggever Kloosterzande - De Nationale Ombudsman heeft klachten van J. Vermunt uit Kloosterzande over de behandeling van zijn ontslagaanvraag door de Regionale Arbeidsvoorziening Zee land in Terneuzen gedeeltelijk gegrond verklaard. Optreden van EMM Koewacht in Den Dullaert in Hulst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondénte Hulst - Van de twee Zeeuws-Vlaamse deelnemers aan de concertwedstrijd, die zondag in Den Dullaert in Hulst werd gehouden door de Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland in samenwerking met de WeZeBo, kreeg EMM Koewacht de beker van Den Dullaert. Voor de beoordeling van de aan vraag had de regionaal directeur voor de arbeidsvoorziening zich niet mogen baseren op eerder uitgebrachte adviezen van de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD). Die hadden na melijk geen betrekking op de gezondheidstoestand van Ver munt op het moment dat hij zich ziek meldde. Ook had arbeidsvoorziening na der onderzoek moeten plegen naar de feitelijke werkzaamhe den van de inwoner van Kloos terzande bij zijn werkgever, het Hulster meubelbedrijf Morres. Vermunt maakte verder bezwaar bij de ombudsman tegen het niet aanhouden van de beslissing op de ontslagaanvraag door ar beidsvoorziening totdat een rap port van de Sociale Verzeke ringsraad beschikbaar was. De ombudsman oordeelde dat op dat punt behoorlijk was gehan deld. De Koewachtse muzikanten haalden evenveel punten als har monie Sint Cecilia Kloosterzan de, maar verdienden de beker omdat zij voor het verplicht werk drie punten hoger scoorden en bovendien drie klassen lager in de afdeling spelen. De harmo nie van Kloosterzande onder lei ding van E. Meyers speelde Bal let Dreams van Lankester/Peet- ers en Italiana in Algeri van Rossini/Boedijn en haalde nipt een eerste prijs. Negen harmoniën en fanfares brachten onder leiding van hun vaste dirigent vanaf 10.00 tot 18.00 uur een programma van ongeveer een half uur. De muzi kanten brachten eerst een in- speelnummer en daarna een ver plicht werk en een keuzewerk. De jury (J. Claessens, L. Adams en H. van Lijnschoten) beoor deelde het optreden op zuiver heid, klankgehalte en -verhou- EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Theo Giele, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puys- seleijr. Goes: Klokstraat 1tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op pagina A2. 17-10-94 Van onze correspondent Sas van Gent - Eén van de nachtmerries van een brandweer man is dat er tijdens het blussen van een brand geen water meer uit de straalpijp komt. Water vormt immers nog altijd het belangrijkste blus- en koelmiddel bij brand. Afgelopen zaterdag oefende de brandweer op het terrein van Cerestar in Sas van Gent in het verplaatsen van water. ding. techniek en articulatie, rit miek en samenspel, dynamiek, nuancering en interpretatie. De ereprijs van Hulst voor de vereniging die het hoogste aan tal punten behaalde ging naar harmonie Aurora uit Dongen die in totaal 300 punten bijeen speelde onder leiding van W. Werkman. De beker van Den Dullaert was voor Eendracht Maakt Macht uit Koewacht die onder leiding van E. Koyen met Miniatures for Band van Defoort en Petite Suite Europenne van Waignein de spits van de noten- rijke dag afbeet. Uitslag: (in volgorde van optreden, punten voor verplicht werk, keuze- werk, totaal aantal punten en prijs)). De Fanfare Eendracht Maakt Macht uit Koewacht: 144; 144; 288 punten en eerste prijs. De Harmonie Geldrops Muziek Corps uit Geldrop: 146,5; 148, 294,5 punten en een eerste prijs. De fanfare St. Cecilia uit Vessem: 147; 145; 292 punten en een eerste prijs. De harmonie De Scheldezonen uit Hoogerheide: 140; 136,5, 176,5 punten en een 2de prijs. De fanfare St Anthonius uit Gen- hout-Beek: 148,5; 146; 294,5 punten en een eerste prijs. De fanfare Door het Volk, Voor het Volk uit Sprun- del: 145,5; 146,5; 292 punten en een eerste prijs. De harmonie Fusica uit Naaldwijk: 150; 148; 298 punten en een eerste prijs De harmonie St. Cecilia uit Kloosterzande: 141, 147, 288 punten en een eerste prijs en de harmonie Aurora uit Dongen: 148,5; 151,5; 300 punten en een eerste prijs. Van onze verslaggever Hulst - De schoolvoorstellingen op de Hulster scholen voor basis- en speciaal onderwijs kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan de culturele ontwikkeling van de kinderen. Deze voorstellingen moeten dan ook voor de komende jaren veilig gesteld worden. Dat is de mening van burgemeester en wethouders van Hulst. Ze stellen de gemeenteraad dan ook voor het benodigde geld op tafel te leggen. Om een goed en verantwoord programma voor de komende drie schooljaren samen te stellen is een budget van 16.000 gulden nodig. De scholen dragen zelf 10.000 gulden bij, de provincie doet 2.000 gulden in het zakje en de gemeente moet dan nog 4.000 gulden bijspijkeren. B en W stellen voor dat te doen uit de post culturele activiteiten, waar een jaarlijks bedrag van vier mille is gereserveerd voor schoolvoorstellingen. Van onze verslaggever Middelburg/Hulst - Staatssecretaris Dick Tommei moet met geld over de brug komen wil de laatste fase van de deconcen tratie van woonwagencentrum De Rape niet in gevaar komen. Het gaat om 144.000 gulden die delijke steun ontruiming en op- het woownagenschap Midden- en Noord-Zeeland van het Rijk wil krijgen wegens de ontrui ming en opheffing van zestien legale krot-standplaatsen op het woonwagencentrum De Wind hoek in Vlissingen. Met ingang van dit jaar is de uitvoering van de regeling 'gel- (ADVERTENTIE) De bedrijfsbrandweer van het tarwe- en maïsverwerkende be drijf Cerestar heeft de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in de aanschaf van nieuw materiaal om tijdens calamiteiten blus- en koelwater op die plaats te krij gen waar het nodig is. Daarbij wordt gebruik gemaakt van het waterleidingnet op het fabrieksterrein eri een aantal tanks met een flinke hoeveelheid water. Maar wat als deze hoe veelheid water nu niet toerei kend is of als er door storingen geen gebruik gemaakt kan wor den van het leidingnet? Dan moet er met pompen en slangen water uit het kanaal gehaald worden, dat vervolgens naar de plaats des onheils moet worden getransporteerd. Bij de oefening van zaterdag werden acht brandweervoertui gen gebruikt en waren circa vijf tig brandweermensen betrokken. Deze waren afkomstig van de bedrijfsbrandweer van Cerestar en de vrijwillige brandweer van Philippine, Sas van Gent, West- dorpe en Zelzate. Twee voertuigen van de vrijwil lige brandweer Sas van Gent stonden stand by om in geval van een echte brand uit te ruk ken. De brandweermensen wer den tijdens hun werkzaamheden onder meer gadegeslagen door burgemeester J. van Rest. Zowel de commandant van de bedrijfsbrandweer, J. van der Staal, als de plaatsvervangend commandant van de gemeente lijke vrijwillige brandweer Sas van Gent. C. de Huisters, waren tevreden over het verloop van de oefening. Met de maandbladen Nouveau, AvantGarde, Playboy, Sport International en Cosmopolitan wordt de Danklof Leesmap wel héél voordelig. Burg, Krollaan 14H 5126 PTG.lze heffing krot-standplaatsen' overgeheveld van Rijk naar pro vincie. De provincie echter vindt dat zij die 144.000 gulden niet moet betalen omdat de toezegging voor dit geld is gegeven in de tijd dat de provincie nog niets met de regeling te maken had. Bij de overdracht van Rijk naar pro vincie is bovendien door het Rijk hierop niet gewezen. „De provincie was dus niet op de hoogte van deze afspraak en heeft daarom ook geen rekening gehouden met deze kostenpost," aldus GS. In Middelburg heeft men alleen geld opzij gezet voor de nog op te heffen standplaat sen op woonwagencentrum De Rape in Hulst. De regeling is indertijd in het leven geroepen ten behoeve van grote regionale woonwagencen tra. Hij voorziet in het geven van geld aan gemeenten waar de op te heffen krot-standplaatsen zijn gelegen. De bijdrage is bedoeld als tegemoetkoming in de ver huiskosten van de bewoners en als compensatie van de kosten van de eigenaar die zijn stand plaats vernietigd ziet. Dient de provincie toch te beta len voor De Windhoek dan is het geld op en kan de sanering in Hulst voorlopig nog even op zich laten wachten, want het daar voor gereserveerde geld is dan op. POP EN JAZZ MIDDELBURG The Sound of Motown - Swinging Sixties Soul Revue - Stadsschouw burg Molenwater 99 - 20.00 uur (ƒ60) DIVERSEN CLINGE Café De Gouden Kroon -14.00 uur kaarting KIOOSTER2ANDE Café De Reizende Man -19.30 uur vleeskaarting ST.-JANSTEEN Café Zondags Vermaak -14.00 uur vleeskaarting WALSOORDEN Café Rue du Nord 13.30 uur schieting voor bejaarden ZUIDDORPE Café 't Gemeentehuis - 13 30 uur schieting voor bejaarden TERNEUZEN Galerie 99 - expositie keramiek op afspraak GRAAUW Gemeenschapshuis - 13.30 uur jo keren HULST De Lieve - KBO - 20.00 uur dansen De Lieve -13.30 uur bieden FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Forrest Gump HULST De Koning van Engeland 20.00 uur The shadow 20.00 uur True lies 20.00 uur The specialist 20.00 uur Forrest Gump 20.00 uur The mask MIDDELBURG Schuttershof 19.30 uur La Tarea VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur True lies 20.00 uur The crow 20.00 uur The mask 20.00 uur The specialist GENT Decascoop 14.», 17.00, 20 00 en 22.30 uur Pulp Fiction 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The shadow 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The specialist 14.30, 17 00, 20.00 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Clear and present danger 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Max 17.00 en 22.30 uur Threesome 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Suite 16 14.30 en 17.00 uur Baby's day out 20.00 en 22.30 uur Natural born killers 22.36 uur Color of the night 20.00 en 2239 uur Reality bites 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump 20.00 en 22.30 uur True lies 14.30 en 20.00 uur Speed KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Clear and present danger 20.00 uur The specialist 20.00 uur Forrest Gump 20.00 uur Max Hoofdplaat - Bij een inbraak in een onbewoond pand aan de Oostlangeweg in Hoofd plaat werd een verrekijker ontvreemd. Verder had men de telefoon vernield. Men was binnengekomen door het ver nielen van een ruit aan de achterzijde van de woning. Een 51-jarige man uit Hoofd plaat deed van het feit aangif te bij de politie in Oostburg. Nieuwvliet - Een 65-jarige man uit Monchengladbach deed bij de politie in West- Zeeuws-Vlaanderen aangifte van een inbraak in zijn cara van op een camping aan de Baanstpoldersedijk in Nieuw vliet. Men verschafte zich toe gang door het forceren van een deur. Vermist worden een verrekijker en een regenjas. Terneuzen - Gisternacht is in gebroken in een woninginrich tingszaak aan de Arsenaal straat in Terneuzen. Ont vreemd werd een kassa met daarin wat muntgeld. Men kwam binnen door het vernie len van de glazen voordeur en een glazen zijwand. Westdorpe - Gistermorgen werd ontdekt dat in het afge lopen weekeinde van een aan de Finlandweg te Westdorpe staande kraan alle lampen Waren gedemonteerd en een ruit was vernield. Namens een sloopbedrijf uit Terneuzen werd hiervan aangifte gedaan bij de politie in Oost-Zeeuw- Vlaanderen. COLLECTE - De collecte van de Nederlandse Brandwon denstichting heeft in Vogel waarde 944,35 gulden opge bracht. COLLECTE - De collecte ten bate van de Brandwonden stichting bracht in Graauw 489,40 gulden op. Tilburg - Katholieke Universiteit Brabant, fac. sociale weten schappen, doctoraal beleids en organisatiewetenschappen deel- richting management en organisatie: Frank Abbeel, Hulst. Schieting 't Heike: Uitslag: Hoge vogel: E. Fierens, Lokeren, le zijvogel: E. Janssen, Moerbeke, 2e zijvogel: R. d'Hondt, Zuiddorpe. extra Hoge Vogel E. Fierens, Lo keren. M.k.v.(4). M. de Kifid, Hel lestraat en P. de Bot, Heikant. Regio Zeeland/Bridge uitslagen: Uitslagen zesde "wedstrijd club competitie BC IJzendijke: 1. dd. Buyze/Mijnsbergh, 2. dd. Kerckhaert/de Waal, 3.dd. Houte- pen/Ransschaert, 4. dd. van Poel je/den Doelder, 5. dh. van Dam- me/van Looy. bolling: eerste bolling:66 deelne mers:! M. Wauters-C. Dhaese 2 R. van de Meirsch-R. van Limmen 3 F. Verbeke-Sj. Boerman tweede bolling: 1 F. Blaakman-C. Boer- man-G. van Zeïe 2 R. Dhaese-C. de Poorter-J. Dellaeft; derde bol ling: 84 deelnemers: 1 P. Pielaat- S. Ras-A. van Looy-R. de Baere 2 R. van Lent-J. Dhaens-R. Boer- jan-A. Lacayse 3 L. de Martelae- re-F. Blaakman-M. Wauters-A. Baeke. Van onze correspondente Middelburg - Dat hij ooit amfetamine zou hebben verhandeld ontkende de 22-jarige Goesenaar W. R. voor de Middelburgse rechtbank in alle toonaarden. Wel erkende hij zelf kleinver bruiker te zijn en hash had hij inderdaad in de periode '93-'93 weieens verkocht. Toch waren de verklaringen van een lange rij getuigen belastend genoeg voor R. en vier van hen hadden dit voor de rechtbank Van onze verslaggever Hulst - De Zeeuwse Patiënten vereniging Samen Beter mag met ingang van volgend jaar rekenen op een jaarlijkse waar deringssubsidie van 150 gulden van de gemeente Hulst. Volgens burgemeester en wet houders vervult Samen Beter een goede functie op het terrein van de gezondheidszorg en is een gemeentelijek bijdrage in de vorm van een waarderingssubsi die op zijn plaats. onder ede nog eens moeten be vestigen. In het reclasseringrapport werd R. 'een aardige jongen' genoemd, die echter in groepsverband en na het gebruik van alcohol 'le vensgevaarlijk' voor zijn omge ving kan worden. Dat bleek ook we) op 20 februari toen twee groepen jongeren na discobezoek ruzie kregen waarop R. in blinde Woede op enkele 'tegenstanders' zou hebben ingeslagen. Enkele maanden later had hij een automobilist een (alarm)pis- taol tegen het hoofd gezet. En tenslotte herinnerde rechtbank voorzitter mr. Zomer de Goese naar aan eerdere veroordelingen voor geweldmisdrijven. Tegen R. werd tenslotte een gevangenis straf geëist van achttien maan den. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak.

de Stem | 1994 | | pagina 13