I DE STEM Rijvers blijft zeker tot winterstop Race-seizoen eindigt in stijl Gemakkelijke bekerwinst Hoek 2 a Advocaat wacht op groen licht dokter Schumacher wereldkampioen Formule-I na crash ananas 'Het is slikken of stikken' Jffen? Itsen??? [toe? /oningruil huuraang. oe Investments miJVEN HEN Zonen B.V. ^/Lekker uitwaaien? ^oHuur eetftnotorfiets o V bij tigchelaar Br£daJ>> Interim-coach heeft 'verhelderend gesprek' met bestuur PSY Verstappen juicht Axel komt er op eigen veld niet aan te pas BEKERVOETBAL B Kluivert speelt zich in de gratie 51 076-712712 >w 076-222590 CON 06-0432 ■WEST BREDA): 076-205205 06-0228070 070-3563563 076-241000 076-215744 laratuur handelen pun advertentie ebben. Ize rubriek. [36255 Ie stem kan, zorg dan dat Inen handbereik tier deze rubriek f36255 DE stem j dan dat Inen handbereik Jer deze rubriek. 136255 Ie stem helt, zorg dan dat finen handbereik (der deze rubriek. f36255 de stem PPt, ptie direct binnen i advertentie 236255 ide stem flOOIE 3 KAMER hflat Breda-Noord, (zicht, hr. 580,- iets dergelijks in |n voorkeur Valke- ie.o. Tel. 876331. Iclusief wonen, leerd-gemeubileerd prte of langere duur - tot 6.000,- p/m ll. 076-717133. [leintje nu nog ikerder dan voor- In, of deelneming in j en N. Brabant IC DORDRECHT etie verzekerd!) TENUE!!! wenste resultaat aan :aken- en han- t gewenste re- }én gratis her- plaatsingsda- in combinatie er 1994. O1-' O Voor toer-en choppermodellen. r>^ 2 ,.o Bel voor info 4r8 Sport goor Martin van de Kimmenade Eindhoven - Kees Rijvers zal zeker tot de winterstop als trainer en coach bij PSV blij ven. Dat is een van de resulta ten van een gesprek tussen Rijvers, voorzitter Bill Maeyer en penningmeester Harry van Raay op zaterdagmorgen. Een zeer 'verhelderende' ontmoe ting, een 'totaalgesprek' zo kwalificeert Rijvers de bijeen komst. „Ik heb in ieder geval de garantie gekregen voor een betere commu nicatie," aldus Rijvers, die zich er zaterdag in deze krant over be klaagde, dat het PSV-bestuur hem in belangrijke zaken pas seerde in de afgelopen twee we ken. Hij ergerde zich eraan dat spelers wel om hun mening over een nieuwe trainer was gevraagd en hij niet, dat met zijn adviezen over spelers erg slordig werd om gesprongen en dat hij nauwelijks reactie kreeg op zijn vergaande plannen over de voortzetting van de jeugdopleiding. Vooral op dit terrein wil Rijvers zich nog een aantal jaren voor PSV inzetten. „Dat we niet eerder aan tafel ge zeten hebben is kennelijk een ge volg van een aantal misverstan den, misschien ook van mijn kant," zegt Rijvers. „Maar ik ben in ieder geval erg blij dat er nu een gesprek is geweest met Mae yer en Van Raay. Bovendien was de trend eigenlijk heel anders dan ik verwacht had. Ik verkeer nu in de wetenschap dat er ook een invulling aan mijn gedachten gegeven wordt." Manager Frank Arnesen was za terdagmorgen niet aanwezig om dat hij in het buitenland verbleef. „Na dat gesprek voelde ik mee een heel stuk gelukkiger met de situatie en ik ben er van over tuigd dat het zal bijdragen tot meer rust. Als alles loopt zoals het moet zal men van mij niet veel horen." „Na zaterdagmorgen is er wat minder haast met het aantrekken van een nieuwe trainer," aldus Rijvers die eerder te kennen gaf zo snel mogelijk weer van zijn ta ken ontheven te willen worden. „Er is me gevraagd mee te den ken over een nieuwe trainer en ik heb de belofte gekregen dat men ook naar me zal luisteren." „PSV heeft nog geen concrete plannen. Het bestuur zit nog dui delijk in de denkfase, maar ik heb toch het gevoel dat binnen een week een beslissing valt over dat gene waar we op toegespitst zul len zijn. Daarna zullen eventueel namen worden ingevuld en zullen we kijken of er nu al iets moet ge beuren of dat dat in de zomer zal zijn. Ik heb in ieder geval vol doende zekerheden gekregen, dat ik tot aan de winterstop doorga, in welke vorm dan ook." Dat houdt in dat Rijvers, mocht er voor de Kerst een nieuwe trainer worden benoemd, met hem zal Adelaide (anp) - Jos Vers tappen maakte zondag ook deel uit van het fees tende Benetton-team. De 22-jarige Limburger ju belde in Adelaide. Op de eerste plaats wegens de wereldtitel van zijn kop man Michael Schuma cher. Op de tweede plaats juichte hij innerlijk, want zijn plaatsvervanger Johnny Herbert, haalde ook in Australië de finish niet. Verstappen had plaats moe ten maken voor de Brit, om dat deze meer ervaring heeft dan de dit seizoen in de For mule 1 debuterende Neder lander. „De spanning was te snijden toen Schumacher crashte. Niemand wist hoe het met Hill was. Toen hij met een gehavende auto de garage inkwam, zag je de ge zichten opklaren. Toen hij vervolgens uit zijn wagen stapte, brak het gejuich los", beschreef Verstappen de vreugdetaferelen. „Nee, ik heb niet staan juichen toen Herbert uitviel. Het is wel het bewijs dat routine alleen ook niet voldoende is." Hoe de toekomst voor de on getwijfeld getalenteerde kasteleinszoon er uitziet staat in de sterren geschre ven. De altijd optimistische coureur twijfelt er niet aan volgend jaar weer voldoende aan zijn trekken te komen. „Teammanager Flavio Bna- tore heeft me toegezegd dat ik volgend jaar minimaal aan zes Grand-Prixraces kan deelnemen", vertelde Verstappen onlangs nog. De Nederlander kan terug blikken op een turbulent de buut, met hoogte- en diepte punten. Ereplaatsen wissel de hij af met schuivers en uitglijders. Adelaide (anp/dpa/sid) - De ontknoping was illus tratief voor het afgelopen Formule-I-seizoen. Bizar, dramatisch, tumultueus en chaotisch.' Michael Schu macher won het tot het laatste moment zinderende duel met Damon Hill. Op punten: 92-91. Schumacher werd wereldkampi oen. Zonder de de Grote Prijs van Australië, gewonnen door vete raan Nigel Mansell, te voltooien. In de 36e van de 81 ronden raak te de Duitser, op dat moment koploper, met zijn Benetton van de baan. Via een muur stuiterde de bijna onbestuurbare bolide te rug op het wegdek. Juist op dat moment naderde de aanstormen de Hill. Links passeren lukte niet meer en daarom probeerde de Engelsman zijn Williams aan de rechterkant voorbij de Ford te 'prikken'. De Duitser stuurde zijn kreupele wagen op dat mo ment echter naar de binnenkant van de rechter bocht die volgde. Hill ramde de zijkant van de Be- netton, die daardoor de lucht in vloog en definitief tot stilstand kwam. Hill slaagde er weliswaar met een lekke band de pitstraat te bereiken, maar kreeg tot zijn grote verdriet te horen dat de ra ce voorbij was omdat de wielop hanging teveel schade had opge lopen. Schumacher zat op dat moment beteuterd langs de kant. Hoofdschuddend en peinzend, met de handen voor zijn gezicht. In de veronderstelling dat de hoofdprijs in de handen van zijn rivaal zou terecht komen. Van alles spookte door zijn hoofd, de zoete droom leek een wrede te worden. Een baanoffi- cial verloste de Duitser van zijn nachtmerrie: „Hill heeft ook op gegeven." Schumacher balde zijn vuist en sprintte naar de box. Onderweg moest hij al talloze handen schudden. In trance maakte hij zijn triomftocht. Te voet. „Ik kan niet beschrijven wat er door me heen ging", vertelde de intens ge lukkige Duitser later. „Ik draag deze titel op aan Ayrton Senna. Hij was de grootste, de beste. Hij zou wereldkampioen zijn gewor den. Het heeft heiaas niet zo mo gen zijn. Ik besef nog steeds niet wat me is overkomen. Het is als een droom. Het zal nog wel dagen duren voordat de werkelijkheid tot me is doorgedrongen." Enkele meters verder, in de gara ge van het Williams-team, was de stemming tot diep onder het nul punt gezakt. Als een murw ge beukte bokser staarde Hill voor zich uit. Diep teleurgesteld. „Op dit moment voel ik me leeg. Op gebrand. Ik ben op dit moment zwaar teleurgesteld. Anderzijds ben ik blij dat het seizoen voorbij is. Volgend jaar beginnen we op nieuw", troostte hij zichzelf. „Ik denk niet dat bij het ongeluk sprake was van opzet. Schuma cher reageerde zoals we allemaal in zulke situaties doen. Alleen Van onze verslaggever Ton Koomen Axel - Hoek bekert verder, maar dat is allerminst een sensatie. Dat Axel zaterdag middag werd uitgeschakeld in het Axelse bos was voorzien. Het klasseverschil tussen KNVB-zaterdag-eersteklas- ser Hoek en KNVB-zondag- vierdeklasser Axel was duide lijk. Eigenlijk was het nog knap dat Axel de schade be perkt wist te houden tot 0-3. Een overwinning voor Hoek die tot stand kwam door twee doelpunten van de nieuwe Belgische aanwinst Dave Gij- sel en één treffer van Franky Standaert. Voor Hoek was het min of meer een verplicht nummer. De forma tie van trainer Dick Buitelaar heeft het momenteel moeilijk in de competitie, staat op de weinig benijdenswaardige voorlaatste plaats, een positie Hoek onwaar dig. Hoek kon dit bekerduel te gen Axel aangrijpen om het zelf vertrouwen wat op te vijzelen en zijn nieuwe aanwinst, de van Deinze overgekomen Dave Gij- sel, een kans te geven in de spits. Een doelpuntenregen van Hoek- zijde was welkom geweest voor Buitelaar. Hoek begon stroef. Keek een beetje vreemd op tegen de agres sie die Axel aan de dag legde in het eerste kwartier. Het duurde dan ook tot de achttiende minuut voordat Hoek gevaarlijk kon worden, maar toen was het wel meteen raak. Geertjan de Smet, opnieuw de gevaarlijkste aanval ler en altijd goed voor spectacu laire acties, trok de bal perfect voor naar Franky Standaert (met De Smet en Gijsel tot de uitblin kers behorend), die tegen de paal knalde. Dave Gijsel bewees een echte spits te zijn door op de goe de plaats te staan om af te ronden uit de rebound. Hoek, dat zonder de geblesseerde Leo Kayser en de niet geheel fitte Remco van Keeken gestart was, domineerde daarna de wedstrijd. Axel kwam technisch en condi tioneel klasse tekort en trok zich massaal terug in de verdediging. En dat kon de elf van Rinus Ze- gers, de ex-trainer van Hoek niet kwalijk worden genomen. Het werd eenrichtingsverkeer, waar bij toch de onmacht om te scoren bij Hoek opviel. Gezien het veld- overwicht zou het aantal doel punten voor rust groter hebben moeten zijn. Vakantie Vlak na de hervatting leek Axel zelfs op gelijke hoogte te komen toen de Hoek-verdediging even met vakantie was. Jordi van Bun deren kon in de zesde minuut op rukken naar de Hoek-achterlijn zonder door ook maar één Hoek- verdediger te worden gestoord. Zijn voorzet op maat bereikte Menno van Gremberghe, die zijn schot - helaas voor de Axel-aan hang - door Jaap Pijnenburg ge stopt zag worden. Deze afgang bleef Hoek bespaard. Het kwam via Dave Gijsel, na goed voorbe reidend werk van Geertjan de Smet op 0-2 en vlak voor tijd kopte Franky Standaert een voorzet van Gijsel beheerst in de touwen. Met het oog op het competitie duel van zaterdag tegen Capelle experimenteerde Buitelaar in het laatste kwartier nog even. Hij posteerde Remco van Keeken in de aanval en haalde Mike But naar de defensie in de plaats van Erwin Dek. Een goede greep. But bakt er aanvallend niet al te veel van, al moet gezegd worden dat het voor hem vaak moeilijk spe len is alleen in de spits tussen een mengelmoes van verdedigers. In defensief opzicht kan But ech ter van meer waarde zijn voor Hoek, vooral omdat er in de ach terhoede van Hoek momenteel zeer weinig rust heerst. De mees te verdedigers hebben de broek al vol als ze aangespeeld worden en kunnen voor weinig opbouwende impulsen zorgen. En vooral nu Hoek de beschikking heeft gekre gen over een nieuwe scorende spits, die er in zijn eerste duel meteen twee inknalde, een onge kende weelde, lijken er zonniger tijden aan te komen voor Buitel aar en zijn mannen. Met een fitte spelbepaler Remco van Keeken, een spits als Dave Gijsel en een altijd sterke Geert jan de Smet in de aanval en But als 'stofzuiger' in de Hoek-defen- sie, zou het tegen Capelle wel eens kunnen spoken. En dat is tenslotte datgene waar de Hoek- aanhang al geruime tijd op wacht, In zoverre was het beker duel tegen Axel nuttig voor Bui- tclnsr AXEL-HOEK 0-3 (0-1). 19. Dave Gijsel 0-1, 57. Dave Gijsel 0-2, 88. Franky Standaert 0-3. Toeschou wers: 600. Scheidsrechter: Ron Speetjens. AXEL: Danny Oppeneer, Mike van Rossem, Pascal Lensen, Eric MAANDAG 14 NOVEMBER 1994 DEEL samenwerken en zich vooral op de jeugdopleiding zal concentre ren. Rijvers heeft de overtuiging gekregen dat in de toekomst wat hij te vertellen heeft als meer dan een 'vrijblijvend adviesje' zal worden beschouwd. „Er is een grote bereidheid om te luisteren en volop perspectief om samen te werken." Het PSV-bestuur en Rijvers heb ben ook gesproken over de tijd na de interim-periode. Rijvers: „Als er een nieuwe trainer is zullen de jeugd en de voortgezette oplei ding opnieuw de eerste karweien zijn voor mij. Daar wil ik graag verder aan werken. Maar dan moet eerst bekend zijn wie de nieuwe trainer is en vooral of die bereid is mee te denken met de werkwijze die ik voorsta." Patrick Kluivert in duel met Volendammer Elro Kromheer. foto anp Door Henk Mees Amsterdam - Frits Kessel, de teamarts van Oranje, krijgt van daag als eerste zeggenschap over de opstelling van het Neder lands voetbalelftal. Met Rob Witschge, Ronald de Boer en Gas ton Taument hadden drie van de zestien geselecteerden afgelo pen weekeinde intensieve medische behandeling nodig. Dick Advocaat, de bondscoach, wacht eerst de rapporten van Kessel af voor hij vandaag verder gaat met invulling van het elftal, dat woensdag in Rotterdam aan het EK-duel met Tsjechië begint. Schumacher (links) en Nigel Mansell kunnen allebei lachen. De Duitser werd wereldkampioen, de Engelsman won de Grand Prix van Australië. foto ap wilde tot mijn grote pech zijn au to niet luisteren. Dit hoort bij het autoracen. Ik moest risico's ne men om mijn achterstand van één punt weg te werken. Dan loop je gevaar bij dergelijke inhaalma noeuvres. ZIE OOK SPORT - B4 Rob Witschge (spierblessure), Ronald de Boer (rugspier) en Gaston Taument (achillespees) ontbraken zaterdag alle drie in het oefenpartijtje tegen Volen- dam (1-1). Debutant Patrick Kluivert maakte het enige doel punt en liet daarbij in twee ver schillende rollen zoveel kwaliteit zien, dat Advocaat nu overweegt hem vanaf de aftrap in te zetten. „Ik heb Kluivert er bij gehaald om op de bank een sterke invaller achter de hand te hebben, maar nu is het nog zaterdag. De uit gangssituatie kan wel eens ver anderen", zei Advocaat, wijzend op de blessures van de aanvallers Taument en De Boer. Te riskant? Voor alle twee is een plaats in de basis-elf ingeruimd. Maar als snelle genezing uitblijft, acht Ad vocaat het te riskant beiden op te stellen. Daarom kwam het de bondscoach goed uit dat de 18- jarige Kluivert zaterdag tegen Volendam snel zijn draai vond. Zowel als 'schaduwspits' achter clubgenoot Van Vossen (voor de rust) als 'diep voorin' in een aan- valstandem met Aron Winter (na de rust). Bovendien wekte Van Vossen in diens twee posities (spits en rechtsbuiten) het onge noegen op van Advocaat, die van plan was de Zeeuw samen met Ronald de Boer in het centrum op te stellen. „Als Peter van Vossen bij Ajax speelt, is dat als linksbuiten. Daar krijgt hij nog wel ruimte. Als spits mist hij de ruimte, die hij juist zo nodig heeft. Daarom speelt hij in het Nederlands elftal zo weinig in die positie. Twee jaar geleden uit tegen Turkije (1- 3), toen liep dat goed, en daarna thuis tegen Noorwegen (0-0), dat ging helemaal niet. Op dat soort herinneringen en dit oefenpartij tje wil ik hem niet meteen veroor delen, maar ik neem het wel mee in mijn overwegingen", aldus Advocaat. Aan een andere rol voor Bryan Roy denkt hij niet. „Bryan Roy speelt bij Nottingham Forest als tweede spits in een veel defensie ver concept. Bij ons is hij links buiten. Als ik daaraan zou gaan sleutelen, gooien we te veel over hoop", zei Advocaat. Volgens Kessel hoeven de blessu res de plannen van Advocaat niet te doorkruisen. „De progressie is zodanig dat ik verwacht dat ze woensdag alle drie kunnen spe len. Rob Witschge had nu al mee kunnen doen", zei Kessel zater dag in het lege Olympisch Sta dion. Bij afwezigheid van Taument speelde zaterdag eerst verdediger Michael Reiziger als rechtsbui ten, na de rust opgevolgd door Van Vossen. In het oefenpartijtje met Volendam kwam na de rust ook Arnold Scholten aan bod als rechtermiddenvelder toen Winter naar voren was geschoven. Afge zien van de inbreng van Kluivert hield Advocaat weinig houvast over aan het duel met Volendam. De eredivisieclub speelde, a la Tsjechië, traag en defensief en waarschuwde Oranje voor het countergevaar toen Stefanovic in de slotfase zwak ingrijpen van Danny Blind bloot legde: 1-1. NEDERLANDS ELFTAL - VOLEN DAM 1-1 (0-0). 53. Kluivert 1-0, 64. Stefanovic 1-1. Twee keer 35 minu ten. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 150. NEDERLAND (èerste helft): De Goey; Valckx, Blind, Frank de Boer; Winter, Jonk, Numan; Reiziger, Kluivert, Van Vossen, Roy. NEDERLAND (tweede helft): Van der Sar; Valckx, Blind, Frank de Boer; Scholten, Jonk, Numan; Van Vossen, Winter, Kluivert, Roy. GO AHEAD EAGLES - JONG ORANJE 0-0. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 300. GO AHEAD EAGLES: Bos; Huls- hoff, Verhagen (36. Kuiken), Stein- mann en Schenning; Sikora, Valk, Pothoven en Leferink; Heering en Kammeron. JONG ORANJE: Roorda; Vierklau, Van Bronckhorst, Klomp en Ebbin- ge; Reuser, Hoekstra en Davids (36. Playfair); Rorije, Mackaay en Laros. ONCE biedt Breukink verlaagd contract aan Door Jean Nelissen Kalmthout - De Spaanse ONCE-ploeg heeft Erik Breukink een sterk verlaagd contract aangeboden. Breukink heeft twee we ken de tijd gekregen om over de nieuwe aanbieding voor 1995 te beslissen. Dave Gijsel, de nieuwe aanwinst en spitsspeler van Hoek - goed voor twee doelpunten zaterdag - in actie (uiterst links) in het be kerduel tegen Axel. Hoek-ploeggenoot Franky Standaert (tweede van rechts) kijkt gespannen toe. foto camile schelstraete. Rijckaert, Michael Pieters, Pascal Schieman (57. Gino van de Broecke), Gregorie van Hecke, Joep Frusch, Ivo Collet, Menno van Gremberghe, Jordi van Bunderen. HOEK: Jaap Pijnenburg, Danny Ma- gito, Jason Pattiasina, Leo Kayser, Geertjan de Smet, Mart van de Guchte, Erwin Dek (75. Remco van Keeken), Franky Standaert, Geert de Poorter, Mike But, Dave Gijsel. „Het is slikken of stikken," ver telde Breukink gisteravond. „Ik weet nog niet wat ik doe. Ik heb drie mogelijkheden: de aanbie ding aanvaarden, met andere ploegen onderhandelen of een rechtszaak tegen ONCE aan spannen." Begin oktober viel, tot Breukinks verbazing, een ontslagbrief van ONCE in de bus. De blindenorganisatie verbrak toen formeel de relatie. Breukink verdiende de afgelopen twee jaar ruim vier miljoen gulden bij de Spaanse ploeg. TVM-ploegleider Cees Priem wil Breukink graag in zijn ploeg opnemen. Priem, gis teravond: „Erik en ik hebben een keer met elkaar gesproken, maar toen zei hij dat hij eerst wilde proberen de kwestie met ONCE te regelen. Nu dat kennelijk niet lukt, zal ik deze week opnieuw contact met hem opnemen, om te bekijken of hij volgend jaar voor TVM kan rijden. Ik ben in elk geval zeer geïnteresseerd." Erik Breukink is de laatste Ne derlandse toprenner die nog niet weet waar hij komend seizoen onderdak is. Adri van der Poel tekende twee weken geleden al een contract bij de Italiaanse sponsor Brescialat. Dat bevestigde ploegleider Bruno Leali van Brescialat gisteren.

de Stem | 1994 | | pagina 11