LST Verbouw kost 'aantal tonnen' Woningbouwvereniging ziet niets in ''draaien' woningen Koewacht DE STEM KOSTUUMS 589.- UITSLAGEN Deining rond huisvuil tijdens besprekingen Hontenisse DAG klapper PLAATSELIJK nieuws Uitgewerkt plan voor gemeentekantoor in Kloosterzande nog niet op papier Voorlichting ouderbonden over gebruik medicijnen DE STEM ZEELAND C2 EDITIE ZEELAND Sint in Hulst Positief Ai Voorde komende FEESTDAGEN Open huis asielzoekers in Zuiddorpe Rode Kruis zoekt onder EHBO'ers vrijwilligers Boos op NS Zacht als boter VRIJDAG 11 NOVEMBER 1994 RAGE horende personen kan een erieend voor 1 of meer- komende voorzieningen per gezin verhoogd met kind. RAGEN t, u aan alle voorwaarden e in aanmerking te komen, ovember tot en met 31 de- indienen bij het Buro So- e Hulst. vanaf 1 november 1994 lefonisch aan te vragen bij te Markt 21 te Hulst (tel. anvraagformulieren ver- schapscentra, de Lieve, de elijk werk en diverse be- E AANVRAGEN r de vereiste bewijsstuk- troleerd, neemt het college uders een beslissing op de besluit schriftelijk medege- g of advies kunt u terecht Grote Markt 21 te Hulst. LITEITSBEHEER REN ZEELAND. r de kernen Hulst, Heikant, linge en Nieuw-Namen, P- rs van Hulst maken over- artikel 25 van de 'Verorde- rvlaktewateren Zeeland" heden gedurende een or de gemeenteraad in zijn ber jl. vastgestelde herziene n Hulst, St. Jansteen, Ka- Namen, alsmede 3 wijzigin- ringsplan omvatten de aan- wijken "Keizersdijk", "de e rioleringsplan alsmede de aatsgevonden conform de ontwerpen. ig artikel 24, lid 4 van ge ren hebben ingediend te- "leringsplan en de vermelde gedurende bovenvermelde van het besluit bij Gede- d, Postbus 6001 te 4330 n indienen. rs van Hulst, •O. t brengt ter voldoening aan van de Wet op Ruimtelijke nis, dat burgemeester en an onderstaande bouwplan- de Wet op de Ruimtelijke verlenen van het ter plaatse plan en bezwaar aan te vragen als 6 van de Woningwet, ngen op een perceel aan de steen; zinsvervangend tehuis op tanjelaan te Sint Jansteen; ngen op het perceel Magda- oonwagen op het perceel linge en peditiecentrum op een per- te Sint Jansteen. er 1994 liggen de verzoe- n voor een ieder ter inzage rpsontwikkeling van de ge- 08 (Buro Bouwen en Wo- heeft tegen het uitvoeren ie gedurende voornoemde bij burgemeester en wet- AA Hulst. .O. t brengt ter openbare kennis eester en wethouders voor- het ter plaatse geldende be- Bebouwingsconcentraties 18a van de Wet op de emming te verlenen voor het bouwplan. rging op het perceel Haven- toer 1994 ligt dit bouwplan 0 de afdeling Stads- en gemeentesecretarie, kamer nen), voor een ieder ter inza- ngen heeft tegen het bouw- oomoemde termijn schrifte ster en wethouders. Van onze verslaggeefster Axel - De Regionale Woningbouw vereniging Zeeuws-Vlaanderen voelt niks voor het voorstel van de WD om de zes bejaardenwoningen in de Beukenlaan in Koewacht 180 graden te draaien. Dat laat E. Merckx desgevraagd weten. De liberalen menen dat door de wonin gen omgedraaid te bouwen de inkijk vanuit het bejaardenhuis De Lange Ak kers vermindert en er zo bovendien meer zon in de woningen schijnt. „Onze eerste reactie was 'even over nadenken'. Maar de architect heeft nu juist voor de huidige opstelling gekozen vanwege de zelfde argumenten die de WD voor draaiing aanvoert," zegt Merckx. „Ik heb de architect meteen even gebeld toen we de brief van de WD kregen. Toen werd al snel duidelijk dat hij voor deze ligging heeft gekozen omdat het zicht op tuintjes van bungalows leuker is voor de bejaarden dan de achtergevel van het bejaardenhuis. Bovendien valt er aan de westkant van een woning altijd meer zon binnen dan aan de oostkant. Dus dat zonlicht-argument van de WD gaat ook niet op." Ook het Axelse college van B en W is inmiddels op de hoogte gesteld van het standpunt van de woningbouwvereni ging. Als het over het WD-idee wil overleggen, doet de RZVW daaraan wel mee. „Maar voor ons heeft het draai- plan eigenlijk al afgedaan," aldus Mer ckx. Wethouder A. van Waes was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. Van onze verslaggever Kloosterzande - De verbouwing van het gemeentekan- 'toor (voormalig pand Collot) in Kloosterzande gaat de gemeente Hontenisse 'een aantal tonnen' kosten. Burgemeester Th. Steenkamp zei dat tijdens de begro tingsvergadering. Hoeveel geld er precies mee ge moeid is kon hij niet zeggen, omdat de hele zaak nog op pa pier moet worden gezet. Voordat de architect aan de slag gaat, maken B en W een rondje langs 'de verschillende afdelingen om de behoeften te peilen. Tegelijk met de uitbreiding kan dan wel licht ook nog met de indeling van het huidige gebouw gescho ven worden. Op dit moment heerst er op de gemeentesecretarie een nijpend mimtegebrek. Er is vooral een grote behoefte aan spreekka mers. Ook moet het gemeente kantoor toegankelijk worden ge maakt voor gehandicapten. Op die twee zaken wordt dan ook de prioriteit gelegd. Het plan van B en W om voor het toegankelijk maken van het gebouw deels gelden uit de pot Wet Voorzieningen Gehandicap ten te gebruiken stuitte tijdens de begrotingsvergadering op fel protest van Progressief Honte nisse. Mevrouw M. Ie Roy stelde dat de gelden uit die pot niet voor dat doel bedoeld zijn. Vol gens burgemeester Steenkamp mag het geld daar best wel voor gebruikt worden. Overigens is het niet alleen ruimtegebrek waarmee de ge meente kampt. De gemeente vol doet niet aan de Arbeidsomstig- hedenwetgeving. De bedrijfsge neeskundige dienst en de ar beidsinspectie hebben een hele waslijst met punten opgesteld die verbeterd moeten worden. Dat varieert van de opstelling van beeldschermen en klimaat beheersing tot de veiligheid van werknemers. De problemen spe len overigens niet alleen in het gemeentehuis, maar ook in de gemeentelijke werkplaatsen. Hoeveel alle gewenste aanpas singen de gemeente gaan kosten is niet bekend. Wel dat ze moe ten gebeuren. „We kunnen er niet meer omheen," aldus Steen kamp. „Er moet een plan van aanpak komen." Van onze verslaggever Hulst - De ouderenbonden ANBO, PCOB en KBO organiseren in samenwerking met de consumentenbonden en het ministe rie van WVC in het hele land voorlichtingsbijeenkomsten over medicijngebruik. In Hulst is dat 25 november en 2 december en Hulst is meteen een van de perste plaatsen waar dergelijke bijeenkomsten worden gehouden. 4 -e» noötpnpl. De informatiebijeenkomsten zijn bedoeld voor iedereen boven de vijftig jaar. Volgens de organisa toren is er vooral voor oudere patiëten reden om kritisch naar hun gebruik van medicijnen te kijken. Velen gebruiken name lijk teveel verschilende pillen en poedertjes. Daarbij combineert men het ene medicijn met het andere. Ook wordt vaak een te grote dosis voorgeschreven. Een en ander kan leiden tot medicijnvergiftiging of andere bijwerkingen. Die bijwerkingen behoren zelfs tot de belangrijk ste klachten waarmee ouderen naar hun huisarts komen. Als gevolg van teveel of verkeerd medicijngebruik belanden jaar lijks 10.000 mensen in het zie kenhuis en in 600 gevallen is er een dodelijke afloop. Ouderen lopen meer risico dan jongeren, omdat bepaalde lichaamsfunc ties op latere leeftijd veranderen. Dat vereist van de meeste ge neesmiddelen een aangepaste dosis. Volgens de bonden houden veel artsen en apothekers daar onvoldoende rekening mee. De twee bijeenkomsten zijn niet los van elkaar te volgen. De eerste gaat over wat ouderen verwachten van medicijnen en ledactie lerneuzen: Zuidlandstraat 32, el. 01150-18924, fax 01150- 16554. Redacteuren; Peter Oggel (editie- thef), Frank van Cooten, Frank Jeij, Theo Giele, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton <oomen (sport), Harold de Puys- seleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op pagina A2. 17-10-94 fy»«s de voor- en nadelen van het gebruik. De tweede bijeenkomst gaat over wat ouderen zelf kun nen doen om de risico's te beper ken. De bijeenkomsten op 25 november en 2 december in Hulst worden gehouden in het dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt en beginnen tel kens om 14.00 uur. Van onze verslaggever Hulst - De Sinterklaasintocht in Hulst, op zondag 20 no vember, wordt dit jaar vooraf gegaan door een kleurwed- strijd voor de kinderen uit groep 1 tot en met 4 van de basisscholen in Hulst. De scholen hebben spontaan hun medewerking verleend voor het verspreiden van de kleurplaten en het VW-kantoor zal de kleurplaten in ontvangst nemen tot uiterlijk 16 november. Sinterklaas maakt 20 november een rondrit door de Hulster bin nenstad, vergezeld van vele zwarte pieten. Voor de muzikale begeleiding zorgt de Koninklijke Stedelijke Harmonie, voor deze gelegenheid versterkt met een tiental muzikale pieten. Omstreeks 15.00 uur arriveert de Sint op de Markt en wordt daar verwelkomd door de burgemees ter. Daarna maakt de goedhei ligman in de hal van het stad huis de winnaars bekend van de kleurwedstrijd en worden de prijzen uitgereikt. Uiteraard is er voor ieder kind een zak snoep. De intocht van de Sint is moge lijk gemaakt en verzorgd door Hulst Reynaertstad. 1 Jf err- V- Walter van Driessèhe van de Rotary bevestigt het herdenkingsschildje op de afzuigkap van de nieuwe keukeninstallatie van Hoeve La Salette. foto wim kooyman Van onze correpondente Vogelwaarde - De Rotary Hulst-Hontenisse zette gis teren de kroon op het werk. Op de keuken van La Salet- te in Vogelwaarde werd een plaquette geplaatst ter her innering aan het succesvolle project 1994. De plaquette werd bevestigd door Walter van Driessche van de Rotary. Begin dit jaar nam Gerard Blommers het initiatief om flink wat geld bijeen te garen zodat er in Hoeve La Salette een nieuwe keukenin stallatie kon worden geplaatst. Blommers was onder de indruk van de theorie van het positief denken van Robert Benninga. De Rotary schreef de leden en het bedrijfsleven aan om een lezing over positief denken en positief in het leven staan van Robert Benninga mee te maken in Den Dullaert in Hulst. Er werd een fikse toegangsprijs gevraagd en de opbrengst was voor het goede doel. De avond leverde een op brengst van 50.000 gulden op en dat geld kwam ten goede aan Hoeve La Salette, een be schermde woonvorm die werkt met vrijwilligers en zonder subsidie. Met het huidige be wonersaantal van veertig bleek de oude keuken absoluut on toereikend. Nieuwe keuken Met de Rotary-gift kon een nieuwe keukeninrichting wor den aangeschaft. Met het aanbrengen van de plaquette op de keuken van La Salette sloot de Rotary het pro ject 1994 af. (ADVERTENTIE) marine, midden en antraciet grijs zolang de voorraad strekt Noordstraat 15 4531 GA Terneuzen K0ERSBAL St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. M. van Bunder/W. de Windt, 2. R. de Smet/C. Verweij, 3. Th. Kints/A. van Remoortere. KAARTINGEN Axel - Kaartclub Ons Genoegen, café De Graanbeurs, Bieden zon der roem: 1. Raf van Eerden- burgh, 2. Jan Maas, 3. Rinus Ver- helst. Joken: 1: Truus de Pooter, 2. Roza Theunissen, 3. Wim van Smaalen. Standen: Bieden. 1. Leen de Kraker, 162 punten, 2. David Messaadi, 161, 3. Josef van de Bos en Jan Hamelink, elk met 158 punten. Jokeren: 1. Wim van Smaalen, 115 punten, 2. Lilian van Ham, 98, 3. Golda Martinu en Anna Reijns, beiden met 91 pun ten. Lamswaarde - Bridgeclub Lamswaarde, zaal De Reizende Man, tweede wedstrijd competi-" tie. Groep A: 1. De Schrijver-Van Wateschoot, 2. Nijs-Taalman, 3. Biesbroeck-Goossen. Groep B: 1. Seton-Van Ombergen, 2. Eggink- Merison, 3. Aarts-Van Puyvelde. SCHIETINGEN Ovezande - Bar R2, Spes Nostra, 31 schutters. Wip 1: hoge en tweede zijvogel: J. Rentmeester, Willem Teil; eerste zijvogel: D. Boonman, Soranus; eerste klep: H. Boonman, tweede klep: J. van Steenbergen, derde klep: L. Rent meester, allen Willem Teil; groot ste aantal (10): W. de Jonge, Spes Nostra; vliegende vogels: D. Ver- bart, Willem Tell en C. Breugel- mans, Spes Nostra. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Boelens, Willem Teil; tweede hoge vogel: W. Fij- aars, Spes Nostra; eerste zijvogel: D. Boonman, Soranus; tweede zij- vogel: W. Bek, Spes Nostra; derde zijvogel: J. Boelens, Willem Teil; vierde zijvogel: H. Koens, Spes Nostra. Van onze verslaggever Zuiddorpe - Het asielzoekers centrum De Lindenhof in Zuid dorpe houdt zaterdag 19 novem ber open huis. Tegelijkertijd is er een expositie te zien van schilde rijen die gemaakt zijn door de asielzoekers. Marian de Ridder, coördinator van het centrum zal de bezoe kers uitleggen hoe het er in het centrum aan toe gaat. Mensen kunnen ook zien in welke om standigheden de asielzoekers in Zuiddorpe leven. De open dag is van 10.00 tot 17.00 uur. Hulst - De Rode Kruis Colon ne Hulst-Hontenisse zoekt vrijwilligers uit de EHBO- verenigingen in de streek. Deze EHBO'ers zouden een gratis opleiding krijgen en zo deel kunnen uitmaken van de Colonne of de Sigmagroep. „Wil het Rode Kruis in Zeeuws- Vlaanderen goed bereikbaar en# inzetbaar zijn, dan moeten we zorgen voor een goede spreiding van de hiervoor opgeleide vrij willigers. We willen in Oost- Zeeuws-Vlaanderen een goed lo pende georganiseerde hulpverle ning verwezenlijken. We zijn aardig op weg, maar we missen toch wat mankracht," aldus Jos Valckx. De Colonne heeft om bij calami teiten goed te kunnen functione ren minimaal twintig nieuwe le- den nodig. Volgens Valckx zou dit aantal gemakkelijk bereikt worden als elke EHBO-vereni- ging een viertal leden naar de opleiding stuurde. Gelukkig zijn er weer wel aan meldingen binnen voor een EH- BO-opleiding. De eerste cursus is al van start gegaan. Liefheb bers kunnen zich nog altijd aan sluiten. De GGD in Zeeland wil naast de drie bestaande Geneeskundige Pelotons in Zeeland een Sigma groep oprichten. Voor de Sigma (Snel Inzetbare Groep ter Medi sche Assistentie) groep krijgen vrijwilligers een speciale oplei ding die aansluit op de Rode Kruisopleiding. Intussen is de cursus Stabiliseren van slachtof fers gestart. „We zitten echt wat verlegen om mensen die bereid zijn cursussen te volgen. Als we goed voorbe reid willen zijn en blijven is uitbreiding van de bestaande groepen nodig. De cursussen zijn gratis en al het opleidingsmate riaal is voorradig. Belangstellen den kunnen altijd bellen om in lichtingen, telefoon 01140-10790." Schoondijke - Het Platform Zeeuwse Vrouwenraad protes teert tegen de sluiting van vier kleine stations langs de lijn Vlis- singen-Roosendaal en het ophef- fen van de rechtstreeks interci ty-verbinding met de Randstad. „Een verslechtering van het openbaar vervoer zal tot gevolg hebben dat veel mensen en voor al vrouwen geïsoleerd raken. In deze tijd is dat niet acceptabel," zo schrijft de vrouwenraad aan de directie van de NS. J Van onze verslaggever Kloosterzande - De ontwik kelingen rond het ophalen en verwerken van het huisvuil maakten tijdens de Hontenis- ser begrotingsvergaderingen de tongen los. Met name waar het gaat om de invoering van gedifferen tieerde tarieven voor de rei nigingsrechten. In hun algemene beschouwingen hadden Algemeen Belang en Progressief Hontenisse al forse kritiek geuit op het plan om eenpersoonshuishoudens vol gend jaar 275 gulden te laten betalen en meerpersoonshuis- houdens 298 gulden. Een ver schil van 23 gulden vonden beide fracties het woord gedifferen tieerd eigenlijk niet waard. Het verschil zou groter moeten zijn, zo meenden ze. Wethouder B. Pauwels probeer de tijdens de vergadering uit te leggen dat het allemaal wel sim pel klonk, maar het in werkelijk heid niet is. De gemeente is op dagen dat het huisvuil werd op gehaald eens langs adressen ge reden waar alleenstaanden wo nen. „In onze gemeente is een groot aantal alleenstaanden met een grote tuin en een groot aan bod aan huisvuil," aldus Pau wels. „Dat heeft ons toch aan het denken gezet. „Want is het dan eerlijk om een alleenstaande die veel afval mee geeft veel minder te laten betalen dan een gezin met drie kinderen dat mi lieubewust is en veel minder af val heeft? Daarom hebben we besloten dat verschil te beperken tot 23 gulden". A. Roctus (Algemeen Belang) hechtte weinig geloof aan de uitlatingen van de wethouder. „Natuurlijk, er zijn altijd uit zonderingen," betoogde hij. „Maar meestal levert een alleen staande toch minder huisvuil aan dan een gezin." De eerlijkste manier om .het principe 'de vervuiler betaalt' waar te maken is het wegen van het huisvuil, zo stelde Progres sief Hontenisse al in de algemene beschouwingen. Wat dat betreft moest Pauwels mevrouw M. le Roy gelijk geven. „Maar dat vergt zoveel investeringen, dat het tarief zeker nog eens een' kleine honderd gulden per huis aansluiting omhoog zou moe ten," stelde Pauwels. „Ik denk dat dit toch ook niet is wat Progressief Hontenisse voor ogen staat. Bovendien ga je dan het risico van veel meer zwerfvuil krijgen". De uitspraken van de wethouder deden mevrouw M. le Roy zowat van verbazing van haar stoel vallen. Ze wees op de gemeente Oost-Zaan, waar een geslaagde proef is gehouden met het wegen van huisvuil. „Daar is sprake' van ongeveer 10 procent vuiltoe- risme. Ik denk dat we daar hier nu ook al aan zitten." Wat haar echter het meest trof was dat in Oost-Zaan heel het project bud gettair neutraal is uitgevoerd. Zonder dat het extra geld heeft gekost dus. „Hoe kan het dan dat er dan hier honderd gulden per aansluiting bij zou moeten," vroeg ze zich af. Bij de beant woording van de vragen van de verschillende fracties ging Pau wels daar echter niet verder op in. THEATER AXEL Blijspel - Het mirakel van het pol derken door Siesa - De Halle - 20.00 uur HULST Coppelia - Ballet door Compagnie Aimé de Lignière - Den Dullaert Sportlaan 24-20.15 uur MIDDELBURG Waardenberg De Jong - cabaret - 'Naggelwauz' - Stadsschouwburg Molenwater 99 - 20.30 uur 30) TERNEUZEN Theater Split - 'Een Zwarte Pool' van Karst Woudstra - Zuidlandthea- ter VLISSINGEN Wakzines - De Piek Hellebardier- straat 13-20.15 uur 12,50) KLASSIEK CLINGE Off On Broadway - musicalshow door Malpertuus Musical Exchange - 20.00 uur MIDDELBURG Festival Nieuwe Muziek - Klove niersdoelen Achter de Houttuinen 30 (ƒ20) OOSTBURG Rosenberg Trio - Ledeltheater - 20.00 uur 25) POP EN JAZZ VLISSINGEN Wakzines (droogkomisch muzikaal entertainment) - De Piek - 20.15 uur Hans Visser a Friends - Arsenaal theater DIVERSEN DOMBURG Beleef het Domburg van Mond riaan - Kunsthistorisch weekendpro gramma - lezing door kunsthistorica Jacqueline van Paaschen 19.45-22.00 uur LOKEREN Nationale sterrenkijkdag - bezoe kerscentrum Molsbroek - vanaf 19.00 uur LAMSWAARDE Café De Lamsoren - 20.00 uur bingo ST.-JANSTEEN Café De Kroon -14.00 uur kaarting De Warande -19.00 uur jeugdsoos AXEL Gregoriuscentrum - 20.00 uur fo rumavond over duivenziekten mt spreker dierenarts dokter Kop. Gregoriuscentrum - Thalia - 20.00 uur bieden zonder roem en jokeren TERNEUZEN Galerie 99 - expositie keramiek op afspraak CLINGE Malpertuus - ANBO - 13.30 uur bingo FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.45 uur Forrest Gump HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur The shadow 19.15 en 22.00 uur True lies 19.30 en 22.00 uur The Specialist 22.00 uur Forrest Gump 19.30 uur The chase 19.30 en 22.00 uur The mask MIDDELBURG Schuttershof 20.00 uur The dient 22.30 uur Moge u gelukkig worden VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.45 uur True lies 19.00 uur The shadow 21.30 uur The crow 19.00 en 21.45 uur The mask 19.00 en 21.45 uur The specialist GENT Decascoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Pulp Fiction 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The shadow 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The specialist 14.30, 17.00, 20.00 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Clear and present danger 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Max 17.00 en 22.30 uur Threesome 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Suite 16 14.30 en 17.00 uur Baby's day out 20.00 en 22.30 uur Natural born killers <22.30 uur Color of the night 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Reality bites 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur True lies 14.30 en 20.00 uur Speed 14.30 uur The Aristocats KNOKKE Beverly Screens 17.30, 20.00 en 22.30 uur Clear and present danger 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur The specialist 15.00 en 20.00 uur Forrest Gump 15.00 uur Baby's day out 17.30 en 22.30 uur When a man loves a woman 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur Max SOMMIGE - berichten ill deze altijd weer boeiende krant bren gen bij mij zonder mankeren een wonderlijk proces der verbeelding op gang. Zo gebeurde dat nu weer met dat bericht over onze commis saris van de koningin, die ver bolgen blijkt te zijn over de wijze waarop het pikante mannenblad 'Playboy' de Zeeuwse meisjes typeert. „Ze zijn zo zacht als boter," meld de 'Playboy' bij de foto van een stel naakte en verder wel gebouwde Zeeuwse schonen. Wat mij nu bezighoudt is niet de vraag of de Playboy-redac tie door Zeeuwse boterbabbe- laars of de oubollige boterre- clame voor Zeeuws Meisje margarine ('Geen cent te veel hoor!') op het verkeerde been is gezet. Nee, mij beklemt veeleer de vraag welke effec ten de griffie-organisatie on dergaat als zo'n blad als 'Play boy' zijn weg langs de brie- venbakjes met 'ter kennisna me', 'gaarne uw advies' en 'direct behandelen' gaat, vooraleer het naast het ont bijtbordje van de heer Van Gelder ligt. Mij dunkt hierover zou een in de vreze des Heren levende statenfractie eens wat vragen aan GS moeten stellen. Ik doe een voorzet. Vraag 1: Heeft de Griffie een abonnement op 'Playboy', of krijgt men in de Abdij het blad via de leesportefeuille? Op welk begrotingshoofdstuk drukken de kosten van één en ander? Indien de commissaris zelf geregeld lezer van 'play boy' mocht zijn dan doorgaan naar vraag 2. Vraag 2: Wie signaleerde in het bewuste blad de naaktfo to's met het beboterde com mentaar? Was dat 'voorlich ting'? Was dat de afdeling 'Cultuur en Recreatie' of was het de laatste overgebleven, nog altijd wrokkige medewer ker van het Bureau Ontwik keling Zeeland? Vraag 3: Bij één van de vorige nummers van 'Playboy' is vol gens onze informatie een bril letje meegeleverd met behulp waarvan men de naaktfoto's in het blad driedimensionaal kan bekijken. Is dit brilletje deze keer ook gehanteerd bij de bestudering van de boter- meisjes? En zo ja, wie heeft dat brilletje dan nu onder zijn berusting? Kan het worden uitgeleend? (Zie ook vraag 5) Vraag 4: Hebben de commisa- ris (of griffie-ambtenaren die in zijn naam handelen) de betrokken fotomodellen ook persoonlijk geraadpleegd over het probleem harer bo terzachtheid? En zo ja, kan men aan de hand van deze expertise het verhaal in 'Play boy' ontzenuwen? Vraag 5: Kunnen de statenle den voortaan met enige regel maat het blad 'Playboy' bij de statenstukken ontvangen? Toelichting: Uit het voor gaande blijkt dat lezing van het blad, gelet ook op de negatieve uitstraling die mis leidende fotoreportages op het toerisme kunnen hebben, voor kritische statenleden van groot belang mag worden ge acht. Het soort boter dat hier aan de orde is, hebben wij graag op ons hoofd....! Clinge COLLECTE - De huis-aan- huis-collecte ten bate van de Nederlandse Brandwonden stichting heeft 826,80 opge bracht. Vogelwaarde VAKANTIEBONNEN - De af deling Vogelwaarde van de Hout- en Bouwbond geeft maandag 14 november gele genheid vankantiebonnen te verzilveren voor kerst en nieuwjaar. Dat kan tussen 19.30 en 20.30 uur bij J. de Poorter in de Populierenstraat 12. Koewacht OUD PAPIER - Leden van de muziekvereniging EMM in Koewacht halen morgen weer oud papier op. De ophaalploeg vertrekt om 9.00 uur.

de Stem | 1994 | | pagina 11