DE STEM Eindelijk weer thuiszege NAC PSV groeit eindelijk naar eenheid Gullit: 'Vertrek beste voor mij en de club' Dikke nek leidt tot tweede breuk Gullit Michael Stich nu al geen 'Master' meer EREDIVISIE As [ONDERNEMERS OPGELET!! van riel autobedrijven b ?Me Verdedigers zetten Bredase ploeg op het goede spoor tegen Go Ahead Eagles bezoek onze Hyundai H100 j^Showweek van 14 t/m 21 nov. <8>HYunoni \llafigura iers wonen ichepen Oranje zonder Bergkamp tegen Tsjechië NAC-Ajax op Filmnet UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEKEN TOPSCORERS PROGRAMMA Hoge boete geëist tegen Club Brugge VEMBER 1994 Gen. Maczekstr. 6-14 Breda tel. 076-213825 HET NIEUWE WERELDMERK 2 Sport DONDERDAG 10 NOVEMBER 1994 DEEL ■meesters en gasthuisbe- Yders zowel kunt zien dat het tentoonspreiden van I rijkdom als godslaster- I hovaardij veroordeelden, Ln de Italiaanse patriciërs I met elkaar in een geld- Jlindende wedstrijd in luxe loverdaad die heel wat jraanstaande families in Ibankroet heeft gestort. 1 Britse historicus Peter he heeft vastgesteld dat l'leven in pracht' voor de Italiaan een morele fit was en voorwaarde de toetreding tot de re- lenklasse. Burke heeft in I Italië van de zeventiende V maar liefst negen ver- lilende termen gevonden leen weelderige levensstijl Tmschrijven, die allemaal positieve bijklank had- ïr Aart Heering zijn nu driehonderd jaar tier, maar in de geschiede- Pvan idee en mentaliteit is niet eens zo lang. Nog lid wordt in Italië groot ang gehecht aan het uiter- vertoon van welstand, ll meer althans dan in Ne tland. Met dit verschil dat Icultuur van de weelde (of de verspilling) door de genomen welvaart en Ikzij de moderne commu- atiemiddelen inmiddels pr een breed publiek toe- pkelijk is geworden, zit mag en moet getoond Irden in Italië en de daaruit Invloeiende gedachte, dat bent wat je hebt. is onge- |jfeld een van de oorzaken veest van het succes van Irlusconi, die maar al te fag pronk met zijn miljar- n, zijn voetballers en zijn a's op een manier die in Iderland vermoedelijk ook 1 nog als patserig en protse- j zou worden beschouwd, har gelukkig beperkt de es- btiek van de 'bella figura' lh niet tot Berlusconi. Zij zich ook in de fraaie en ht zorg gekozen geschenken larmee gasten aan komen tten en in de adembene- pnde gewaden van willekeu- ^e voorbijgangsters. En dat dan weer het positieve peet. hteren meer dan twintig leile stalen trap naar hun |M-30, een bevoorradings- Russische marine-eiland isten met de meubels en an- :re bezittingen van de gezin- ;n staan opgeslagen in het tchtige ruim. De ongeveer jfendertig vrouwelijke be- [oners moeten een badkamer len. relkom in ons huis," zegt iderofficier Viktor Kropots- met een grijns en hij opent s deur naar een hut met de Emetingen van een groot uit- svallen meterkast. Het aan- ïchtje met kookplaat, de klei- e tafel en de smalle kooien m weerszijden, een televisie n een radio, het past allemaal et. ropotsjev heeft het nog rede- k getroffen: hij deelt de timte met een andere offi- er. Hij hoeft er niet met een eel gezin te wonen, zoals veel m zijn collega's. Kropotsjevs rouw en drie kinderen wonen j zijn zus in het noorden van usland. Voor een militair zijn dit oort levensomstandigheden lormaal, maar voor de gezin- len is dit verschrikkelijk," egt hij, terwijl hij zenuwach- ig van onder zijn blauwe offi- ierspet de omgeving in de aten houdt. lij zegt dat hij en zijn gezin mper kunnen rondkomen van e 360.000 roebel (ongeveer 00 gulden) die hij per maand erdiend. )e vrouw van Minkatsj zal ok spoedig verdwijnen. Ze laagt over hoofdpijn, de dun- e wanden, schokken door tatische elektriciteit, de con- :ante ruzies tussen de vrou- ■en onderling en de gevaarlij- e levensomstandigheden voor, le kinderen. Winkatsj en zijn vrienden tunnen het haar niet kwalijk lemen. Minkatsj overweegt om ontslag te nemen en poli- tie-agent te worden. Jlilaan/Genua (anp) - Hui lend nam Alessandro Melli af scheid van zijn ploeggenoten bij Sampdoria, door de ach terdeur verdween Ruud Gullit bij AC Milan. De triomfante lijke terugkeer bij de club waar hij eerder zes mooie ja ren had beleefd, eindigde woensdag in een persoonlijk drama. Milan bleek Milan niet meer te zijn, oude vrienden gedroegen zich ineens als scherpe critici, het publiek deed met de week vijandiger tegen de aanvaller. Gullit kaartte zondag zelf een mogelijk vertrek bij de leiding aan, Sampdoria verloste de als verlosser teruggehaalde vedette welwillend uit zijn lijden. De ruil werd woensdagmiddag kort voor het sluiten van de transfermarkt beklonken. Tot tevredenheid van Gullit, tot verdriet van Melli. De crisis binnen Milan, dat in de competitie slecht draait, voor de beker is uitgeschakeld en in de Champions League nog steeds in onzekerheid verkeert over een plaats in de kwartfinales, werd over de rug van Gullit uitgevoch ten. Massaro en trainer Capello vroegen zich openlijk af wat de Nederlander eigenlijk nog in Mi laan te zoeken had, Gullit sloeg met harde kritische woorden te rug naar zijn voormalige vrien den. Vooral tactisch schortte er volgens de Nederlander veel aan het huidige Milan. „Er was veel kritiek op mij. Ik kon hier niet spelen op de manier als ik gewend was. Ik kreeg over al de schuld van, terwijl ik ook niets aan de malaise kon doen. Het besluit om Milan te verlaten, heb ik niet alleen in het belang van mezelf genomen. Ook voor de club was mijn vertrek beter," verklaarde de oud-international woensdag zijn overhaaste ver trek richting Genua. Verlost van de Milanese druk hoopt hij daar zijn niveau van vorig jaar weer te halen, toen hij in een vrije rol wekelijks een hoofdrol binnen het team van Sampdoria vervul de. „Zondag nalMilan - Parma ben ik met het bestuur gaan 'praten en heb ik voorgesteld te verkas sen. Sampdoria werd als moge lijkheid geopperd. Dat leek mij geen slechte zaak. Ik was niet de speler waar AC Milan dit seizoen op zat te wachten," klonk het be rustend uit de mond van de 32- jarige Nederlander. Gullit toon de zich opgelucht over de afwik keling van de zaak. „Het is niet bepaald een vrolijk moment, maar ik ben wel opge lucht. Bij mijn beslissing naar AC Milan terug te keren, heb ik mijn hart laten spreken. Achter af is dat niet juist geweest." De in het geheim voorbereide overgang werd woensdagoch tend nog tegengewerkt door Ca pello. De trainer sprak zijn veto uit over de voorgenomen ruil. Maar ook zijn macht is geslonken door de magere resultaten. Bij Sampdoria reageerde trainer Eriksson verheugd. „Hoewel ik het jammer vind voor Melli. Hij kreeg een enorme huilbui bij zijn afscheid. Gullit zal het niveau van onze ploeg zeker kunnen verbeteren. We kunnen hem goed gebruiken," liet de Zweed zich positief uit over de bliksem- transfer. Van onze verslaggever Chris van Nijnatten Breda - Groot nieuws in Breda! NAC won gisteravond voor het eerst sinds 27 april weer een thuisduel in de com petitie. Met 3-0 zegevierde de ploeg van Spelbos enigszins geflatteerd over Go Ahead Eagles. Op slag was het mati ge peil van het duel vergeten en vergeven. Maar een kloot- loze wedstrijd was en bleef het. De runner-up van vorig seizoen won het treffen met de Deventer- naren overigens verdiend, het ver schil in doelpunten was alleen wat aan de hoge kant. NAC dwong echter meer kansen af en mocht alleen al op basis van twee scho ten op de paal zonder enige gêne de twee punten op zak steken. Voor de objectieve toeschouwer, onder wie een uur lang een aan dachtige Wim Kieft, was het een povere wedstrijd. Met name NAC leed ontelbare keren balverlies. „We moeten rustiger worden," sprak Spelbos. „Vorig seizoen stichtte elke bal naar voren ge vaar. Dat is nu even niet aan de orde. Daar moet de ploeg aan wennen." Zijn elftal startte bijzonder ner veus en Pierre van Hooijdonk, vrijwel altijd één van de beste mensen bij NAC, was ongelukkig in de meeste van zijn balcontac ten. Go Ahead ving de Bredanaars perfect op, maar was alleen slor- in de omgang met de enkele kansen die NAC per definitie weggeeft. De 'Eagles' hadden zich, zoals dat dit seizoen in Breda steeds gebeurt, goed ingesteld op de tegenstander. De prima spelen de verdediger Steinmann was be wust voor zijn defensie gepos teerd, waardoor van een over wicht op het middenveld, dat NAC nog weieens pleegt te koes teren, ditmaal geen sprake was. In de eerste helft bleven een rom melig NAC en een te voorzichtig Eagles zonder goals in evenwicht. Wel schoot Lammers voor de eer ste keer op de paal. Via de binnen- Van onze verslaggever Milaan/Zeist - Naast Mare Overmars ontbreekt volgen de week ook Dennis Berg kamp in het Nederlands voetbalelftal tijdens het EK- duel met Tsjechië in Rotter dam. Bergkamp pauzeert verder met een liesblessure. Overmars had zich met die zelfde kwaal al afgemeld. Wim Jonk, de clubgenoot van Bergkamp bij Inter Mi laan, komt wel over naar Ne derland. Beiden zijn bij hun club aan hevige kritiek on derhevig. Bayern München probeert inmiddels Berg kamp alsnog tot een transfer naar de Duitse landskam pioen te verleiden. Tijdens de laatste interland van Oranje, op 12 oktober in Oslo tegen Noorwegen (1-1), werd Bergkamp door bonds coach Dick Advocaat in de tweede helft gewisseld, om dat hij onvoldoende pres teerde. In de eerste EK-interland (uit tegen Luxemburg, 0-4) ontbrak Bergkamp ook al wegens een blessure. John Bosman (Anderleeht) was toen zijn vervanger. Gaston Taument, die na het WK niet meer werd geselec teerd, keert vrijwel zeker als vervanger van Overmars in de Oranje-selectie terug. Ad vocaat is van plan zijn selec tie voor het duel met Tsjechië vandaag bekend te maken. Wellicht moet hij nog een slag om de arm houden, om dat Feyenoord vanavond nog in actie komt tegen NEC. De voorbereiding van Oranje begint morgen in Noordwijk aan Zee. Zaterdag oefent Oranje twee keer 35 minuten tegen Volendam. kant van dat obstakel rolde de bal voorbij het doel aan de Beatrix- kant. Bij die actie blesseerde Lammers doelman Hiele. Trainer Ten Cate vermoedde dat Hiele zijn neus gebroken heeft. In de rust werd de doelman opgelapt, waar na hij de wedstrijd kon uitspelen. Omdat treffers zolang uitbleven, begon het publiek te morren. Langzaam maar zeker werd er na rust steeds harder om het invallen van pesthuizen geroepen. En Van Hooijdonk kreeg vanaf de tribu nes weinig steun in zijn matige partij. De aanhang heeft een posi tieve naam in het land, maar laat zijn favorieten gemakkelijk val len. Wat later scandeerden de sup porters, dat Ron Spelbos moet blijven. Maar in die fase zette NAC net aan om op 3-0 te komen, het feest was al begonnen. „Wij hebben het publiek hier toch maar stil gekregen," memoreerde Ten cate na afloop. „Maar dat ligt meer aan ons dan aan jullie," ri posteerde Spelbos, die het ook al niet met zijn collega eens was, toen deze constateerde dat de 'Ea gles' het NAC moeilijk gemaakt hadden. „We verspelen de bal gewoon te vaak," stelde de winnende coach. Spelbos beeomplimenteerde in de kleedkamer uitvoerig zijn verde digers. En daar had hij wel gelijk in. Wilnis, die meteen na het eer ste doelpunt een schot van Verha gen van de lijn kopte, en Koumans schakelden zeer geconcentreerd de flankaanvallers uit. En ook Van Burik kwam goed voor de dag, al blesseerde hij zichzelf voor rust lelijk in een duel met De Gier. Vandaag wordt bij Van Burik be keken hoe zwaar zijn kniekwet suur is. Sas verving hem in de tweede helft uitstekend. De eerste treffer, in de 68e mi nuut, was de mooiste van de avond. Hiele werkte een bal slecht weg, waardoor de bal via een ver dediger van de Eagles bij Van Hooijdonk kwam. Die plaatste de bal heel slim op de inlopende Lok- hoff, die even secuur als snel Hie le passeerde. Een loden last viel van de geelzwarte schouders. Bin nen twintig minuten stond het 3- 0. Dat was veel van het goede, om dat Steinman een harde knal vlak voor de tweede goal door Karelse met de voet gekeerd zag. Maar daar had Remie geen boodschap aan. Eerst joeg hij de bal op de paal. Enige momenten later dook hij als een duveltje uit een doosje in het keepersgebied op om een passje van Van Hooijdonk te ver zilveren. Pal daarop deed Van Wonderen van zich spreken. Hij is rechtsbenig, maar met links kromde hij de bal, aangegeven door Remie, voorbij alles en ieder een in de linker bovenhoek. „Een gelukkie," sprak Seplbos. Maar geluk dwing je af, zeggen ze wei eens in het voetbal. NAC - GO AHEAD EAGLES 3-0 (0- 0). 68. Lokhoff 1-0, 87. Remie 2-0, 88. Van Wonderen 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 10.188. NAC: Karelse; Koumans, Brood, Van Burik (46. Sas) en Wilnis; Remie, Van Wonderen, Lokhoff en Brusselers. Van Hooijdonk en Lammers. GO AHEAD EAGLES: Hiele; Huls- hoff, Verhagen, Steinmann en Verk- uijl; Valk, Michels en Schenning; Heering, De Gier en Rorije (78. Kam- meron). Van onze verslaggever Breda - Van de inhaalwed strijd NAC-Ajax, die op zon dag 18 december wordt ge speeld, wordt rechtstreeks een tv-verslag uitgezonden door Filmnet. In verband daarmee is het aanvangstijd- stip vastgesteld op 18.00 uur. Eagles-doelman Hiele grijpt naar zijn gezichtnadat John Lammers hem een trap tegen z'n neus heeft gegeven. FOTO COR VIVEEN Door Gerard Lukken Eindhoven - In '72 won MW in Eindhoven voor het laatst van PSV. Het was het eerste seizoen dat Kees Rijvers werkzaam was in roodwitte dienst. Maar bij de tijdelijke rentree van de oude voetbalmeester in het Philips Stadion was er geen eer te behalen voor de Maastrich tenaren, 4-0. Niet dat er op de midweekse voet balavond oogstrelend werd ge speeld door de discipelen van Rij vers. Bepaald niet zelfs. Maar de elf Eindhovenaren die gisteren het karwei klaarden, vormden een eenheid. En dat was lang geleden. De organisatie klopte, er werden geen kansen weggegeven en zo nu en dan kregen de PSV'ers zelfs de handen op elkaar voor goedlopen de combinaties. Rijvers probeerde voor het beken de bezettingsprobleem op de lin kerflank van de defensie het ne gende alternatief uit van dit sei zoen: Geoffrey Prommayon. En net als op de rechterflank - waar Faber gisteren speelde - voldeed hij daar boven verwachting goed. Zo goed, dat Rijvers die oplossing met een gerust hart nog eens kan uitproberen. De interim-oefenmeester had nog een verrassing in petto. Hij be loonde Björn van der Doelen voor zijn goede invalbeurt afgelopen zondag in Utrecht, waar hij spel maker Gorter de wedstrijd uit speelde. Gisteren deed de 18-jari- ge Rosmalenaar hetzelfde met Hans Visser, die halverwege de tweede helft werd gewisseld. Nu gebiedt de eerlijkheid te zeg gen dat MW een uiterst dunne prestatie leverde. Van het door gaans zo gesmeerd lopende, korte Maastrichtse combinatiespel kwam niets terecht. Steeds weer zochten de Limburgers het spit- senduo Scheepers/Roelofsen met verre passes. Maar als het tweetal al in balbezit kwam, liet de aan sluiting vanaf het middenveld te lang op zich wachten. Voor Valckx en Van der Gaag (PSV speelde achterin één op één) was er in ie der geval tijd genoeg om vakbe kwaam in te grijpen. En dat maakte het er voor PSV een allemaal stuk eenvoudiger op. Ze ker nadat Ronaldo de Eindhoven- aren al in de zevende minuut op voorsprong had gezet. De Brazili aan nam een pass van Numan aan, zette zijn turbo in werking en kwam Straal en Delahaye pas weer tegen toen hij juichend naar zijn eigen helft terugliep. Rein van Duynhoven, de Eindhovense doel man in MW-dienst, moest in de 38e minuut opnieuw capituleren. Door Henk Mees Milaan - De internationale voetbal loopbaan van Ruud Gullit lijkt gisteren abrupt afgebroken. Voor de tweede keer in een klein half jaar tijd kwam het tot een niet te lijmen breuk tussen de 32-ja- rige Nederlander en zijn medespelers. In mei liet hij veel onbegrip en weinig tranen achter bij zijn vlucht tijdens de WK-voorbereiding van Oranje. Giste ren haalden de spelers van AC Milan opgelucht adem, toen vast stond dat Gullit terugkeert naar Sampdoria in Genua. Zonder Gullit strijdt AC Milan verder in de Champions League. En mocht Sampdoria voor de kwartfinales van het Europa-Cup toernooi voor bekerwinnaars tegen Feyen oord loten, dan mag hij niet tegen zijn vroe gere club meespelen. De regels in het Europa-Cup-voetbal ver bieden immers dat spelers in een seizoen voor twee verschillende clubs uitkomen. Het contract van Gullit met Sampdoria geldt voorlopig slechts tot en met 30 juni. Wat de toekomst daarna voor hem brengt, is ongewis. De spelers van AC Milan pruimen hem niet langer. Ook als aanvaller Daniele Massaro en aanvoerder Franco Baresi, zijn belangrijkste vijanden, zouden stoppen, be houdt de oppositie in Milaan een dikke meerderheid. Sterker dan ooit hebben ze zich in de vier maanden van dit seizoen geërgerd aan de dikke nek van Ruud Gullit. Tegenover de fans komt hij meestal sympathiek over, ze ker als de tv-camera's draaien, voor de pers is hij meestal bereidwillig en bereid tot dui delijke uitspraken. Maar in de kleedkamer ziet de achterkant van Gullit er kennelijk anders uit. „Ruud Gullit wil altijd een trapje hoger dan de andere spelers staan," liet Daniele Mas saro, de sterke man binnen de spelersgroep, zich deze week ontvallen. De vlucht naar Genua was toen al op handen. Verbanning naar de door hem versmade rechtsbuiten plaats was tweeëneenhalve week geleden al een eerste vingerwijzing dat het tussen Gul lit en Milan niet meer boterde. Vervolgens meldde Gullit zich ziek af voor de bekerwedstrijd tegen Inter en kreeg hij last van blessures. De fysiotherapeut van AC Milan heeft nu geen werk meer aan hem. Bij Sampdoria hoopt hij, gesteund door haptonoom Ted Troost, nu op nieuwe inspi ratie. Bijna anderhalf jaar trof Gullit bij die club in Genua spelers, die - anders dan bij AC Milan en Oranje - wel het vuile werk voor hem op wilden knappen. Zonder last van de druk rond AC Milan kwam hij met een wedstrijd per week weer op toeren. Zelfs zijn knie protesteerde niet meer. Het ging bij Sampdoria zo goed met Gullit dat Silvio Berlusconi hem terughaalde naar Milan. Zo'n eervolle uitnodiging streelde de trots van Gullit, die zich - zoals op het veld - voornamelijk door zijn instinct liet leiden. Nu moet Gullit inzien een verkeerde keus te hebben gemaakt. Net zoals hij in het voor jaar te Iaat spijt kreeg van zijn jawoord aan bondscoach Dick Advocaat voor een rentree in Oranje op het WK. Zo dreigt de carrière van Gullit straks een treurig einde te krijgen. Zijn knie mag dan genezen zijn, de geknakte trots van Gullit moet nu evenveel pijn doen als de enkelbles sure waarmee Marco van Basten in een don kere tunnel voor zich uitstaart. Vitesse - Utrecht 2-1 RKC - Volendam 2-3 NAC - GA Eagles 3-0 Ajax - Groningen 3-1 PSV - MW 4-0 RodaJC-Willem II 3-0 Ajax 10 9 1 0 19 34- 6 Roda JC 12 7 5 0 19 25- 7 PSV 12 7 2 3 16 31- 17 Feyenoord 10 6 3 1 15 22- 9 Twente 9 5 4 0 14 21- 13 MW 11 5 2 4 12 19- 18 Vitesse 11 3 5 3 11 10- 15 Utrecht 10 4 2 4 10 16- 15 NAC 11 3 4 4 10 17- 19 Willem II 11 4 2 5 10 15- 18 Sparta 11 3 3 5 9 15- 16 Heerenveen 11 4 1 6 9 13- 25 Volendam 12 2 5 5 9 12- 20 NEC 9 3 2 4 8 14- 13 Groningen 12 2 4 6 8 16- 24 GA Eagles 12 1 b 6 10- 28 RKC 11 1 3 7 5 13- 23 Dordrecht 11 0 5 6 5 6- 23 VITESSE - FC UTRECHT 2-1 (0-1). 35. Gorter 0-1, 62 Gillhaus 1-1, 90. Makaay 2-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou wers: 6500. Gele kaart: Laamers, Van der Weerden (Vitesse), Van der Net, Vierklau (Utrecht) VITESSE: Van der Gouw; Sturing, Bos en Vermeulen; Cocu, Van der Weerden, Ma kaay en Laamers (59. Mise); Latuheru, Gill haus en Helder FC UTRECHT: Van Ede; Vierklau, Nascimen- to, Van der Net en Van Kessel (74. Asmus); De Jong, Smit, Gorter en Wijnands; Hofste de (79. Hasselbaink) en Booy. RKC - FC VOLENDAM 2-3(1-1). 37. Oecheiver 1-0,45. Bond 1-1,60. Petta 2-1,84 Ooijer 2-2, 90. Binken 2-3 Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Smeets, Kromheer (Volendam) RKC: Vonk; Hutten, Streppel, Van Haaren en Ten Hag; Muller, Brands, Petrovic, Schoo- nens en Petta; Decheiver. FC VOLENDAM. Zoetebier; Ooijer, Binken, Kromheer en Smeets; Den Ouden, Steur (75. Mormon), Pastoor en Wasiman (46. Wilson); Stefanovic en Bond. R0DA JC - WILLEM II3-0 (2-0). 16. Graef 1-0, 19. Atteveld 2- 0,53. Van Galen 3-0. Scheids rechter: Van der Ende. Toeschouwers: 7 000. Gele kaart: Luijpers (Roda JC). RODA JC: Hesp; Senden, Atteveld (78. Van der Heuvel), De Koek en Luijpers; Doomernik (78. Plum), Van der Leur en Van Galen; Iwan, Graef en Huiberts. WILLEM II: Jansen; Meijs, Hofstede (43 Van Geel), Smits en Bogers; Van Gastel, Feskens en Latupeirissa; Syila (55. Bouchlal), Ste wart en Laros. 1. Kluivert (Ajax) 10, 2. Ronaldo (PSV) 9, 3. Roelofsen (MW) en Graef (Roda JC) 8, 5. Van Hooijdonk (NAC), Nilis (PSV) en De- cheiver (RKC) 7, 8. Huiberts (Roda JC) 6, 9. Litmanen (Ajax), Dennis de Nooijer (Spar ta), Boogers (RKC/Sparta) en De Gier (Go Ahead Eagles) 5. DONDERDAG. Feyenoord-NEC. ZATERDAG: Dordrecht '90-Heerenveen ZONDAG: FC Utrecht-FC Twente, Sparta- NEC. De Belg krulde een vrije trap weergaloos over de muur in de kruising. Meijer - in het veld gekomen voor Prommayon - kopte 3-0 binnen, nadat Ronaldo een voorzet van Zenden op de lat had gevolleerd. In de slotminuut maakte de Brazi liaan, na nog een dot van een kans te hebben laten liggen, uit een voorzet van Numan zijn negende competitietreffer. PSV - MW 4-0 (2-0). 7. Ronaldo 1-0, 38. Nilis 2-0, 83. Meijer 3-0, 89. Ronaldo 4- 0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 25.200 Gele kaarten: Van der Doelen, Valckx (PSV), Delahaye, Schee pers, Van Wissen, Balarabe, Roelofsen (MW). PSV: Menzo; Van der Doelen, Valckx, Van der Gaag en Prommayon (75. Meij er); Faber, Linskens, Nilis en Numan, Ronaldo en Hoekstra (63. Zenden). MW: Van Duijnhoven; Van Wissen, Straal, Delahaye en Van As; Libregts (32. Benneker), Lanckohr, Reijners en Visser (68. Balarabe); Scheepers en Roe lofsen. MÊBtm Antwerpen - Een hele lelijke uitglijder in Antwerpen, rouw in Frankfurt. Een week voor de start van de ATP-Championships, waar de acht beste tennissers van de wereldranglijst uit moeten gaan maken wie zich een jaar lang 'Master' mag gaan noemen, is dat toernooi zijn titelverdediger al kwijt. Want in de eerste ronde van het European Community Championship verslikte meester Stich zich in leerling Sebastien Lareau en als conse quentie daarvan kan hij Frankfurt vergeten. In zijn hotel, een paar kilometer van het Sportpaleis verwijderd, moet Stefan Edberg een zucht van opluchting geslaakt hebben. Want nadat hij zelf gistermiddag alle zeilen bij moest zetten om het ve ge lijf te redden, betekende de eli minatie van Stich meteen dat hij én Alberto Berasategui zeker zijn van deelname in Frankfurt. Net als een week geleden tegen Guillaume Raoux toonde Stich te gen Lareau zelf aan, dat hij in zijn huidige vorm in Frankfurt hele maal niets te zoeken heeft. Alleen in de tie-break van de eerste set, die hij met 7-0 won, tenniste hij een beetje op zijn normale niveau, voor de rest was het huilen met de pet op. Lareau, een 21-jarige Frans-Canadees uit Montreal, maakte er dankbaar gebruik van en boekte de mooiste overwinning uit zijn nog prille loopbaan: 6-7 (0-7) 6-3 6-3. Voordat met de eliminatie van Stich de belangrijkste spanning uit het toernooi vloeide, had het er gistermiddag een goed uur naar uit gezien, dat Stefan Edberg het toernooi uitgeknikkerd zou gaan worden door Jeremy Bates. De Britse veteraan, die in de dertien jaar dat hij proftennisser is in de singles welgeteld één toernooi won. Dat was dit voorjaar, toen de oudste speler van het ECC op 32- jarige leeftijd het ATP-toernooi van Seoul won. In good old Bri tain geniet Bates een absolute sterrenstatus. Al was het maar, omdat in het land der blinden noog koning is, staat Bates in de hiërarchie vlak onder enkele leden der koninklijke familie. Wier ge drag de laatste seizoenen overi gens minder onbesproken is dan dat van de ideale schoonzoon Je remy. En iedereen in Engeland weet natuurlijk ook dat Bates een heuse Wimbledon-titel in zijn prijzenkast heeft staan: de mixed- dubbel die hij in 1987 aan de zijde van Jo Durie won. Twee keer haalde Bates de afgelo pen jaren de vierde ronde op Wimbledon en twee keer lag gans de natie op zijn gat toen die partij gespeeld werd. Hij verloor ze ove rigens allebei en maakte beide ke ren na afloop een bijna opgeluch te indruk. Hetgeen een begrijpelij ke zaak genoemd mag worden, ge zien de manier waarop de Engelse pers met adel en sterren om pleegt te gaan. De afspraak die hij gisteren met Edberg had, kwam zeer slecht uit. Want eigenlijk had hij op onge veer dezelfde tijd aan tafel moeten zitten in Downing Street 10 met ene meneer Major. „Dit is al de derde keer dat ik die afspraak heb moeten verzetten," zei hij gisteren met uitgestreken gezicht, „dus ik zal weer een tijdje moeten wach ten voordat ik in de adel verheven zal worden..." Wellicht had hij dat proces kun nen versnellen door twintig minu ten langer te blijven tennissen dan hij het eerste uur gedaan had. Want in dat uur steeg hij tot onge kende hoogten en liet hij stadge noot Stefan Edberg alle hoeken van de baan zien. Bates raakte bijna geen punt kwijt op eigen service, en viel aan en volleerde alsof hij Edberg zelf was. Het kan echter snel verkeren. Na dat hij op eigen service twintig punten achter elkaar had ge scoord, vier love-games derhalve, stortte zijn spel plotsklaps als een kaartenhuis ineen. Een eerste puntje tegen op eigen service, nog eentje, een breekpunt, en ineens was het verloop van de wedstrijd honderdtachtig graden gekeerd. Een puffende Edberg constateer de opgelucht dat Bates er 'dwars doorheen' zat, en speelde zo sober mogelijk de partij uit, goed voor 4-6 6-4 en 6-3. UITSLAGEN Eerste ronde: Black (Zim) - Agenor (Hai) 5-7 6-1 6-3, Larsson (Zwe/7) - Stark (VSt) 7-5 6-3, Edberg (Zwe/3) - Bates (GBr) 4-6 6-4 6-3. Tweede ronde: Bjorkman (Zwe) - Furlan (Ita) 6-3 7-6, Lareau (Can) - Stich (Dui/2) 6-7 6-3 6-3. Definitieve deelnemerslijst Frank furt: 1. Pete Sampras, 2. André Agas si, 3. Sergi Bruguera, 4. Goran Ivan isevic, 5. Boris Becker, 6. Michael Chang, 7. Alberto Berasategui, 8. Stefan Edberg. Van onze correspondente Brugge - De Belgische Rijks dienst voor Sociale Zeker heid eiste gisteren voor de arbeidsrechtbank van Brug ge van eredivisieclub Club Brugge een bedrag van 500.000 gulden. Dat bedrag zou de vereniging achterge houden hebben op het loon van trainer Georges Leekens, die tussen 1989 en 1991 bij de club in dienst was. De club zelf stelt dat Lee kens als zelfstandige een contract had afgesloten en zij dus niet verantwoordelijk is voor het betalen van de bijdragen voor sociale zeker heid. Op 23 november brengt de arbeidsauditeur van het parket van Brugge zijn ad vies uit, waarna de zaak ver der wordt behandeld. Georges Leekens, die als trainer ook aan de slag was bij ondermeer Anderleeht, KV Mechelen en Standard Luik, richtte het bedrijf So- file op, waarvan hijzelf di recteur werd. Sofile sloot een overeenkomst met Club Brugge, waarbij overeenge komen werd dat het bedrijf aan de club een full-time trainer ter beschikking zou stellen tegen vergoeding.

de Stem | 1994 | | pagina 9