o% "-.29! 5."! Aanbod van valse advertenties Roe voor harmonie Nieuw-Vossemeer vS WIND!' Acties Terneuzense scholen tegen racisme Geen grote verschuivingen bij verkiezingen Tholen POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT 'Gemeente Terneuzen heeft niets met die bedrijven te maken' DE STEM ZEELAND C3 f24,95 f24,95 f44,95 ïelgoed hoeft duur te zijn! ir dan i onze arti- ten in de win- is/15/of sdkoper! Poster mat I 20 x 30 Sint in Sas 'Samenwerking bouwers en aannemers noodzakelijk' 'Scholieren beslissen alsnog over voorstel Oostburg Zeeland helpt Brabant uit nood met afval Uiterst lage opkomst I AOV en D66 pakken ieder een zetel rT2AND Herfstbazaar op Zonneschool 1994 x 66 DONDERDAG 10 NOVEMBER 1994 f Doktersuniform Verpleegsters uniform 'S Dokterskoffer alleen van kleinbeeld ook glanzend van O AO I negatief 4^Vl I van dia 99 I 6M&Oai Kleurenfoto van negatief mat /glanzend AS Color HR 100 pi 135-24 K duo CQQU UI U Advertentie geldig vanaf I 9-11.94 t/m 22.11.9-4 I zolang de voorraad strekt. ^Prijswijzigingen voorbehouden. yan onze verslaggever lerneuzen - Scholieren be zoeken het asielzoekerscen trum in het Terneuzense Roosevelthotel om de asiel zoekers beter te leren kennen, er komt een lerareninforma- tiedag om het probleem van het toenemende racisme beter onder de aandacht van de leerlingen te brengen en er komt een benefietconcert in Terneuzen. Dat zijn enkele acties die de organisatie Scholen zonder Ra cisme in Terneuzen in petto heeft om het racisme een halt toe te roepen. Deze mogelijke acties rolden gis teravond uit de bus tijdens een discussiebijeenkomst in wijkcen trum De Triangel over het toene mende racisme. Deze bijeen komst was op poten gezet door Scholen zonder Racisme. Enkele scholen hebben dit predikaat ge kregen omdat meer dan zestig procent van de leerlingen enige tijd terug via een handtekenin genactie te kennen gaf racisme op school niet te tolereren. Doel van deze bijeenkomst was te bezien hoe verdere acties op gezet kunnen worden om het racisme-probleem in met name Terneuzen onder de aandacht van de bevolking te kunnen blij ven brengen. Om het racisme in Terneuzen te onderstrepen, wa ren twee bewoners van het asiel zoekerscentrum uitgenodigd om over hun ervaringen te vertellen. Ze vertelden hoe ze worden ge discrimineerd, onder meer in su permarkten en in discotheken. „En dat alleen omdat we zwart zijn. Asielzoekers van bijvoor beeld voormalig Joegoslavië hebben dat probleem veel min der. Als ik in een supermarkt kom, wordt ik achtervolgd door een personeelslid omdat ze ver moeden dat wij wel zullen jat ten," vertelde een asielzoeker uit Togo. Hij, en ook een vertegenwoor digster van Scholen zonder Ra cisme in België, noemen een be langrijke oorzaak van racisme vooral onwetendheid. Daarom werd aan de aanwezige scholie ren voorgesteld wat vaker het Rooseveltcentrum te bezoeken om eens kennis te maken met de bewoners. De aanwezige scholie ren knikten instemmend. Het viel de aanwezige vertegen woordigers van Scholen zonder Racisme overigens wat tegen dat de opkomst van mede-scholieren vrij matig was. „Wellicht moeten we scholieren meer aansporen naar vergaderingen te komen. Maar het belangrijkste is toch wel dat er een aantal voorstellen zijn gedaan waarmee we zeker aan de slag gaan." Van onze verslaggever Terneuzen - Ondernemers in Terneuzen zijn deze maand benaderd door een pf meerdere bedrijven die onder valse voorwendselen advertenties probeerden te werven. Die bedrijven zeggen~voor de gemeente Terneuzen te werken. Ze probeerden zoveel mogelijk advertenties binnen te halen. De advertenties zouden zijn be doeld voor een blad van de ge meente Terneuzen. De gemeente zegt in een persverklaring niets met deze bedrijven te maken te hebben. „Heel vervelend, want de gemeente is hier nelemaal niet bij betrokken," aldus een woordvoerder van de gemeente. Namen van bedrijven kon hij niet noemen. „Er is een paar keer gebeld. Wij hebben toen intern nagetrokken of er van ons iemand op pad was. Dat bleek niet het geval." De gemeente is momenteel al leen betrokken bij de produktie van de gemeentegids 1995 geti teld 'Samen Leven'. Het bedrijf Reclad werft advertenties voor het gemeentegidsje. In de ge meentelijke informatie-rubriek worden ondernemers volgende week gewaarschuwd voor vreemde acquisiteurs. Burgemeester en wethouders hebben een aanbevelingsbrief beschikbaar gesteld aan Reclad die enige tijd geleden naar po tentiële adverteerders is ver stuurd. „Er zijn geen opdrachten verstrekt aan andere acquisitie bureaus." Het is de tweede keer in korte tijd dat Zeeuws-Vlaanderen wordt opgeschrikt door adver tentie-oplichters. In augustus werd een Belgische dame aange houden die zich uitgaf als uitge ver van een toeristische gids voor de Benelux. De politie heeft nu geen klachten binnengekregen van gedupeerde bedrijven. Onbekend is ook of er een verband bestaat tussen de aanhouding van afgelopen zo mer en de recente gevallen. Sas van Gent - Sinterklaas komt zaterdag 19 november om 14.00 uur in Sas van Gent aan met de boot aan de Oostkade. In een open rijtuig gaat de Sint met zijn Pieten naar het gemeentehuis waar de burgemeester hem verwel komt. Vervolgens gaat Sint Nicolaas naar De Roselaer waar een voorstelling van ongeveer een uur wordt ge geven voor kinderen van de groepen 1 tot en met 5. Om 16.30 uur gaat hij naar be jaardenhuis De Redoute. Voor de muziek zorgen har monie De Vereenigde Vrien den en Showband Sas van Gent. Van onze verslaggever Terneuzen - Een samenwer king tussen bouwers en aan nemers in Zeeuws-Vlaande- ren is noodzakelijk om de concurrentie van collega's van buiten de regio de baas te kunnen. Deze boodschap gaf directeur G. van der Peijl van handel-, indus trie- en scheepvaartmaatschap pij De Hoop in Terneuzen onder nemend Zeeuws-Vlaanderen gis teren mee tijdens het slaan van de eerste paal van bouwmarkt Gamma aan de Schuttershofweg op de terreinen van De Hoop. „Een samenwerking in een be trekkelijk kleine regio als Zeeuws-Vlaanderen is niet altijd eenvoudig. Maar het is noodza kelijk om goed te kunnen blijven concurreren." Hij noemt de bouw van de Gam ma een goed voorbeeld van een dergelijke samenwerking. Diver se aannemers en bouwers, alle maal uit Zeeuws-Vlaanderen, slaan de handen ineen om de bouwmarkt van de grond te krij gen. Van der Peijl noemt de locatie uniek. „Makkelijk be reikbaar, grenzend aan de bin nenstad en een groot parkeerter rein voor 110 auto's." De Gamma beslaat een totale oppervlakte van negenduizend vierkante meter waarvan 2880 vierkante meter uit winkelop pervlakte bestaat. Voor latere i Wethouder Van Rooyen slaat de eerste paal van de Gamma. uitbreidingen houdt Gamma nog 550 vierkante meter achter de hand. De nieuwbouw betekent de eer ste invulling van het drie hectare grote terrein aan de Schutters hofweg waar onder andere ook nog plaats is ingeruimd voor woningbouw en meubelbedrij ven. De invulling van dit terrein is onderdeel van de face-lift van de Terneuzense binnenstad. „We zijn bezig met de parkeergarage, nu wordt begonnen met de .bouwmarkt en in januari wordt begonnen met de bouw van het stadskantoor en de nieuwe win kels in het plan Steenen Beer," zei wethouder J. van Rooijen die het slaan van de eerste paal voor zijn rekening nam. Van Rooijen blikte terug naar het verleden toen het doortrek ken van de Haarmanweg op het programma stond. De Hoop stel de toen een aantal eisen waar de gemeente noodgedwongen aan moest voldoen. „Dat was alle maal voor mijn tijd, maar het wordt tijd dat de gemeente niet meer achter de bezemwagen hangt. De gemeente moet juist voorop lopen, zakelijker gaan denken. Gelukkig wordt dat op gepakt." De bouw van de Gamma had wel een schaduwkant voor De Hoop. Het ontmoetingscentrum voor het personeel moest immers wor den afgebroken. Van der Peijl zei dat het in Terneuzen niet een- FOTO WIM KOOYMAN voüdig is een soortgelijke ac commodatie te vinden. „Geluk kig hebben we een oplossing ge vonden. We gaan een ontmoe tingscentrum bij de haven bou wen. De aannemer, die voor de hei werkzaamheden verantwoorde lijk is, verwacht geen problemen met de bewoners van de omlig gende huizen. De aannemer heeft de woningen bekeken en foto's genomen voor eventuele schade als gevolg van het heien. Terneuzen - Een jaar lang acti viteiten organiseren voor oude ren in het leegstaande bejaar dencentrum te Schoondijke. Uiteindelijk rolde dit voorstel uit de bus, nadat dinsdagavond tijdens de 'commissievergader ing' in het Oostburgse gemeente huis de stemmen staakten over de vijf voorstellen die Oostburg se scholieren tijdens de voor hen georganiseerde wegwijsdag op het gemeentehuis (met als thema sociale vernieuwing), hadden in gediend. De gemeente Oostburg had 2500 gulden beschikbaar gesteld voor het 'winnende' project. Omdat er dinsdag geen beslissing viel, zou dit geld blijven liggen. Gisteren hesloot de gemeente, in samen werking met 't Zwin, alsnog dat er een beslissing moest vallen. De deelnemende scholieren stemden vandaag op school voor de vierde keer. Dit keer mochten alle 55 leerlingen stemmen, in tegenstelling tot dinsdag toen alleen de 'fractieleden' hun stem Mochten uitbrengen. Uiteindelijk won met 24 stern- Men het voorstel om activiteiten voor ouderen te organiseren in het leegstaande Schoondijkse bejaardencentrum. Van onze verslaggever John Lazaroms Nieuw-Vossemeer - Speelt Semper Crescendo te weinig sinterklaasmuziek tijdens de intocht van de goedheilig man in Nieuw-Vossemeer? De waarheid zal wel ergens in het midden liggen, maar de harmonie mag dit jaar hoe dan ook niet meedoen met de in tocht van Sinterklaas. „We hebben de roe gehad van het Sint Nicolaas Comité," zegt harmonievoorzitter S. van Zo meren. Het Sint Nicolaas Comité heeft besloten dat het niet langer behoefte heeft aan de aanwe zigheid van de harmonie. Dit tot woede en teleurstelling van het bestuur van Semper Cres cendo. „We voelen ons bijzon der op onze ziel getrapt", aldus Van Zomeren. Semper Crescendo bestaat 73 jaar en heeft al die jaren de intocht van de goedheiligman m Nieuw-Vossemeer begeleid. Volgens het bestuur is een der gelijk evenement een dorpsge- beuren van belang waar de harmonie niet mag ontbreken. Het zegt zich er terdege van bewust te zijn dat Semper Crescendo zonder subsidie am per kan bestaan en dat ze in ruil daarvoor de gemeenschap bij alle publieke happeningen van muziek behoort te voor zien. Volgens E. Cools van het Sint Nicolaas Comité is het besluit van het bestuur met name inge geven door het feit dat Semper Crescendo te weinig sinter klaasmuziek speelt tijdens de intocht. „En dat terwijl er in het verleden toch regelmatig gevraagd is wat meer van dat soort muziek te spelen", zo ver telt het bestuurslid van het co mité. Zelf loopt ze al een jaar of vijf niet meer mee bij de intocht. „Maar mijn mede-bestuursle den hebben het al vaker gecon stateerd. De harmonie is, dat geef ik ook toe, een belangrijk onderdeel van een evenement zoals de intocht. Bij het bin nenhalen van de Sint speel je echter sinterklaasmuziek. En niet alleen de muziek die de laatste jaren werd gespeeld", aldus Cools. Nog een keer rond de tafel gaan zitten met de harmonie heeft volgens haar voor dit jaar wei nig zin. „De intocht is aan staande zondag al. Dat is alle maal al geregeld. Dit jaar dus geen Semper Crescendo. De majorettes doen wel mee. Die lopen voorop met een eigen geluidswagen. Misschien dat we voor volgend jaar weer eens rond de tafel kunnen gaan zit ten en deze zaak doorspreken", aldus Cools. Voorzitter S. van Zomeren van Semper Crescendo is uitermate teleurgesteld over de hele zaak. „Maar we willen de Nieuw- Vossemeerse bevolking graag laten weten dat het aan ons niet ligt", aldus de voorzitter. Volgens hem speelt de harmo nie altijd sinterklaasliedjes tij dens de intocht. „Het kan zijn dat er vorig jaar, vanwege de kou en het feit dat daardoor enkele blaasinstrumenten niet goed werkten, de liedjes soms minder uit de verf kwamen. Ik weet zeker dat we genoeg sin terklaasliedjes speelden", aldus Van Zomeren. De voorzitter stelt dat ze dit, jaar simpelweg niet benaderd zijn. „Toen ik er zelf over belde kreeg ik dit verhaal te horen. We hebben nooit geen woorden gehad met het comité. Ik zou ook geen andere reden kunnen bedenken voor dit alles. Er is in hun bestuur gestemd. Sommi gen waren voor onze deelname, de meesten tegen. Het blijft een rare zaak. Ik ben er zondag gewoon bij als inwoner van Nieuw-Vossemeer. Semper Crescendo is niet welkom. En dat vinden een hoop mensen jammer", aldus Van Zomeren. Middelburg - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten Noord-Brabant het komend jaar uit de nood te helpen door in Zeeland hon derden tonnen Brabants groenafval te composteren. Brabant had daarom gevraagd omdat er in de provincie nog niet voldoende verwerkingscapaciteit is voor het gescheiden ingeza melde afval. De nieuwe Zeeuwse compostfabriek in het Sloe draait nog niet op volle toeren omdat nog met overal in Zee land het groenafval wordt inge zameld. Daarom is er nog ruimte voor het Brabantse afval. GS stellen wel dat de verwer king van het Zeeuwse groenafval niet in gevaar mag komen en dat de compostfabriek niet meer mag verwerken dan de afgespro ken 45.000 ton per jaar. Eind 1995 is er naar verwachting in Brabant zelf voldoende verwer kingscapaciteit. Van onze verslaggever Romain van Damme St. Maartensdijk - De gemeente raadsverkiezing heeft in Tholen niet voor een politieke aardverschuiving gezorgd. De SGP pakte een zetel winst (van 5 naar 6) en het CDA verloor een zetel (van 4 naar 3). De twee nieuwkomers, D66 en het AOV, behaalden ieder een zetel. De gemeenteraadsverkiezing was nodig omdat Sint Philipsland en Tholen op eigen verzoek vanaf 1 januari als de gemeente Tholen verder gaan. Tholen heeft dan acht kerkdorpen en ruim 22.500 inwoners. In vergelijking met vier jaar geleden was er sprake van een uitermate lage op komst. Deze keer was 67,6 procent van het aantal stemgerechtigden naar de stemlokalen gegaan. Vier jaar geleden was het opkomstpercentage in de ge meente Tholen 78,2 procent en in Sint Philipsland maar liefst 90,9 procent. Naast het CDA verloor ook de PvdA veel stemmen op het Zeeuwse eiland. Voor de PvdA had dat in de zetelverdeling overi gens geen gevolgen. Vandaar dat lijst trekker en wethouder P. van Schetsen een uitermate tevreden man was. „Meer dan tevreden. Als je naar de laatst gehouden kamerverkiezingen kijkt, moet je als Pv- dA'er wel zeer gelukkig zijn. De PvdA heeft toen klappen gekregen. We verlie zen dan wel stemmen, maar geen zetel." Een paar meter verderop in de overvolle trouwzaal van het eeuwenoude stadhuis in St. Maartensdijk kon CDA-lijsttrekker ing. K. Versluys zijn teleurstelling niet verbergen. „We hadden toch op vier ze tels gerekend. Ik vermoed dat veel stem men naar het AOV zijn gegaan." Dat AOV wist eigenlijk niet zo goed of het nu blij of toch lichtelijk teleurgesteld moest zijn. De partij die met een gratis verloting de nodige publiciteit kreeg, koos uiteindelijk voor blijdschap. „Om dat we toch in de raad zitten," zei lijsttrekker M. Schot. „Er werd gezegd, jullie halen wel drie zetels, maar je moet wel met beide benen op de grond blijven staan." „Ik ben vooral blij dat de ouderen van Tholen nu hun stem kunnen laten horen in de raad. We praten mee. Als we dat goed doen en iedereen is tevreden kunnen we over drie en een half jaar bij de volgende verkiezingen verder oogsten." Ook de andere nieuwkomer, D66, balan ceerde tussen blijdschap en teleurstelling. „We hadden toch op twee zetels gere kend," gaf lijsttrekker J. van den Donker toe. „Maar goed, we zitten in de raad en kunnen straks het college duidelijk ma ken hoe wij de zaken zien. Een wat ander geluid kan in deze gemeente absoluut geen kwaad." Dat andere geluid zal echter niet zo hard klinken. Ongetwijfeld wordt Tholen straks weer 'geregeerd' wordt door een zeer brede coalitie van SGP, PvdA en CDA. Die drie partijen vormden de afge lopen periode eveneens het college. Dat betekent dat deze partijen een ruime meerderheid in de raad hebben. Veertien van de negentien zetels. Zes van die zetels worden bemand door de SGP. „En we zijn zeer dankbaar dat we een zetel winst hebben," zei A. Aarn- oudse, secretaris van de partij. „Wij had den dit wel verwacht. Er werd gezegd, misschien zeven, maar we zijn altijd uitgegaan van zes. Het geeft aan dat we hier een zeer trouwe aanhang hebben. Dat stemt ons tevreden en dankbaar." In de sloot Aardenburg - Bij een .eenzij dig verkeersongeval is dinsdag een personenauto bestuurd door een 31-jarige automobi list uit Adegem aanzienlijk beschadigd. De man reed over de Bogaardstraat en moest in een scherpe bocht uitwijken voor een tegenligger, die over zijn rijstrook naderde. Om een botsing te voorkomen moest hij naar rechts uitwijken en kwam hij naast de weg en belandde tenslotte in een sloot. Hijzelf bleef ongedeerd. Onder invloed Hulst - De politie in Oost-, Zeeuws-Vlaanderen heeft gis ternacht een 54-jarige auto mobilist uit het Belgische Sint Gilles Waas bekeurd wegens het rijden onder invloed. Een ademanalysetest gaf als uit slag 905 microgram alcohol per uitgeademde liter lucht. De man kreeg een dagvaar ding uitgereikt en een rijver bod voor de tijd van elf uur. Een en ander kwam aan het licht toen de man op de Gent sestraat te Hulst een paaltje uit het trottoir had gereden. Dat werd geheel vernield ter wijl zijn personenauto daarbij aan de voorzijde werd bescha digd. Computer weg Terneuzen - Gisternacht is in gebroken in een bedrijf aan de Haarmanweg in Terneuzen. De 53-jarige eigenaar uit Hoek deed bij de politie aan gifte van vermissing van een computer. Bekeuringen hij snelheidscontrole Westdorpe/Zaamslag - Bij een door de politie gistermorgen tussen 7.45 en 9.30 uur op de provincialeweg N253 te West- dorpe gehouden snelheidscon trole zijn 14 bestuurders be keurd voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 70 kilometer per uur. Gecon troleerd werden 325 voertui gen en de hoogstgemeten snel heid bedroeg 122 kilometer per uur. Op rijksweg N61 bij Zaamslag stond de radarpost gistermorgen opgesteld tussen 10.15 en 12.00 uur. Hier pas seerden 413 voertuigen, waar van er 16 harder reden dan de toegestane snelheid van 80 ki lometer per uur, hoogstgeme ten snelheid 117 kilometer per uur. Bedrijfstennis Hulst Hulst - In de bedrijfstennis- competitie in Den Dullaert te Hulst veroverde De Boy de koppositie dankzij een 8-0-zege op Dagmarkt dat hierdoor samen met KCS de rode lantaarn in handen heeft. In de singles won Anita van Broeck met 10-3 van Wendy de Schepper, terwijl een sterk spelende Bennie de Boy met 7-4 Werner Crombeen terug wees. In de mixed bleken Ani ta van Broeck en Mare Leen- knegt met 10-3 te sterk voor Wendy de Schepper/Gino Roctus. In het herendubbel tenslotte versloeg de combina tie Bennie de Boy/Mare Leen- knegt met 8-4 Werner Crom- been/Gino Roctus. UITSLAGEN Poule A: Abab-Zaman Sport 0-8, Delforge-KCs 6-2, Jansenius-De Ruysscher 4-4. Dagmarkt-De Boy 0-8. Lybeert Verstraeten- Kojo 4-4. Poule D: HAS-Het Bonte Hert 6-2, V. en K.-Vael 6-2, De Plak- kers-Rabo Hulst 1 6-2, De Schnjver-Bellamy 4-4, Leeraert- Bleyko 4-4. Poule E: Rabo Kloosterzande- Wabeko 1-7, Eurogroen-Polyde- sign 6-2, Cerestar-Rabo Hulst 2 6-2, Stuntmarkt 3-Roctus 1-7, Van Seumeren-Van Wesemael Poule A (alle uit 3 wedstrijden) De Boy 20, Kojo, Lybeert Ver- straeten en Zaman Sport 17, Jansenius en Delforge 12, De Ruysscher 11, Abab 6, Dagmarkt en KCS 4. Poule D: HAS en V. en K. 3-18, Vael 3-14, Het Bonte Hert 3-13, Bleyko 2-10, De Schrijver 2-8, De Plakkers, Leeraert, Rabo Hulst 1 en Bellamy 3-8, Medico Fit 2-7. Poule E: (alle uit 3 wedstrijden): Van Seumeren 20, Roctus 19, Cerestar 16, Rabo Hulst 2 en Wabeko 15, Rabo Kloosterzande 9, Van Wesemael 8, Eurogroen 7, Polydesign 6, Stuntmarkt 3 5. Damestennis Terneuzen Terneuzen - Van de Zeijst boekte de maximale 4-0-score op Nouwen in poule 3 van de damestenniscompetitie in het Terneuzense Racketcentrum. Richy de Groot en Leny van Loo waren met 14-5 te sterk voor Janny Nouwen/Trudy Roth, terwijl Gerda van de Zeijst en Nelleke Wisse een benauwde 10-9-zege behaal den op Corry Klaeysen/Lien Hamelink. UITSLAGEN Poule 1: Baronie-Tolhoek 4-0, Van Doeselaar-Van Driel 4-0. Poule 2: Everling-Bergen Hene gouwen 4-0, De Keyzer-Van Bu ren 2-2. Poule 3: Nouwen-Van de Zeijst 0-4, Sponselee-Jansen 2-2 Poule 4: Loof-Van Kuylenburg 0-4, Schepnet-Dees 0-4. Poule 5: Vinke-Jearitoha 2-2, Kavelaars-De Waal 4-0. Bedrijfstennis Racketcentrum Terneuzen - ISM 2 versloeg in poule 3 van de Terneuzense bedrijf stenniscompetitie met 6-2 Van Kouteren. Beide dub bels gingen naar ISM 2 door dat de combinaties Emmy As- selman/Elly van Tatenhove en Daan van Tatenhove/Hans As- selman met 10-2 respectieve lijk 10-8 wonnen van Jeanette d'Hont/Els Louweret en Ben nie d'Hont/Johan Louweret. In het gemengd dubbelspel boekten Elly Asselman en Daan van Tatenhove een 10-4-overwinning op Jeanette d'Hont/Johan Louweret. Voor Van Kouteren redde het mixed-koppel Els Louweret/ Bennie d'Hont de eer door een ruime 11-4-zege op Elly van Tatenhove/Hans Asselman. UITSLAGEN Poule 1: Roctus-Trend 5-3. Poule 2: Paal en Perk-Van Driel 6-2. Poule 3: Van Kouteren-ISM 2 2-6. Poule 4: Arnen-Bachten Dieke 8-0. Tennis mannen Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor mannen in het Racketcentrum te Terneuzen won in poule 9 Van de Velde/ Visser met 6-0 van Broomche- mie. Sjaak van de Velde ver sloeg met 10-0 Ruud Mackaay, terwijl Lein de Visser zijn par tij via 7-4 in winst omzette tegen Jos Lourens. Verder bleef de dubbelcombinatie Lein de Visser/Sjaak van de Velde met 9-4 Jos Lourens/ Ruud Mackaay. UITSLAGEN Poule 1: Matthijssen/J Bleyen- berg-E. Bleyenberg/M. Jongsma 2-4, Kouwijzer/De Jonge-Mar- tens/Hamelink 6-0. Poule 2: Lokken/Van Amers- foort-De Rechter/De Waal 6-0, Schurink/Van der Sloot-Oppe- neer/Van Damme 4-2. Poule 3: Van Tiel/Van den Ak- ker-Heye/Antheunis 6-0, Geuze/ Van den Akker-Kool/Kegels 6-0. Poule 4: Korner/Van Doeselaar- Mol/Blokland 2-4. Poule 5: Roth/Juffermans-Witte/ Pieters 1-5. Poule 6: Michielsen/Bommelijn- -Aarts/Vennix 4-2. Poule 7: Van Doeselaar/De Jon- ge-Oostvogels/Van Duyse 0-6. Poule 8: De Schepper/Proost- Vantricht/De Kraker 4-2. Poule 9: Broomchemie-Van de Velde/Visser 0-6. Damestennis Cadzand - In de damestennis competitie te Cadzand eindig de het treffen in de sterkste poule tussen Christianne Dhont/Riny Schijve en Jetty Henry/Christianne Schouppe na een spannende strijd onbe slist: 10-10. In dezelfde poule kwamen Nicky Verleye en Ma- riëtte de Craemer via 12-6 gemakkelijk tot de volle winst ten koste van Marie-Anne Grosveld/Addy Musson/Mar- git Trapman. OVERIGE UITSLAGEN Poule B: Marian de Milliano/ Gien Verhagen-Fransien Smith/ Mab Pleijte 5-8. Poule C: Ineke Brakman/Ann^ van Hootegem-Heike Blaeske/ Maria Geselle 3-11. Poule D: Trees Neuhaus/Lilian Heyens-Karin de Lille/Corrie Zoeteweij 9-5. Poule E: Netty Louws/Elly Nie- zing/Suus de Kant-Lena Kools/ Matty Dees 10-0 (na 35 minuten wegens blessure gestaakt). Poule F: Vera Smits/Elsie Pol derman-Josephine ten Braak/ Gusta de Waard 12-5, Netty de Winter/Janny Hamelmk-Truus Campfens/Loda van Herk 16-2. Terneuzen - Peuterspeelzaal Doppejan en Steinerschool De Zonneschool in Terneuzen houden zaterdag 19 november van 11.00 tot 16.00 uur een herfstbazaar. Deze bazaar vindt zoals vanouds plaats in De Zonneschool aan de Handellaan. Er zijn stands met onder meer houten speelgoed, antroposofische boeken, natuurstenen en geneeskrachtige stenen. Verder zijn er biologische wijnen te koop, is er een pompoenenkraam en is er een stand met door de ouders zelf gemaakte popjes. Ook staan er stands van de Wereldwinkel en natuurvoedingswinkel Innatura. Voor de kinderen is een knutsellokaal ingericht. Ze kunnen onder begeleiding van ouders onder meer een muziekinstrumentje maken en pepernoten bakken. Ook kunnen de kinderen worden geschminkt. Om aan deze activiteiten deel te nemen, kan een activiteitenkaart worden gekocht.

de Stem | 1994 | | pagina 21