DE STEM Goede opslag redt Krajicek niet Dope-duif de klos met poeptest Man: Muntz heeft zicht op Europese golftour UITSLAGEN standen Delaitre bezorgt Nederlander eerste nederlaag in Antwerpen PSV-spelers: Spelbos, Advocaat of Stevens Vrouwender] 400 auto'S op voorraad! nESTEM Nijssen gaat dubbelen met Oosting Van Moorsel wil rentree maken Tuchtc ommissie buigt zich over vinger-incident Pioli aan de flood ontsnapt NPO begint zo snel mogelijk met dopingcontroles bij belangrijke vluchten DAMMEN SPORTPRIJSVRAGEN WIELRENNEN VOETBAL TENNIS SPORTNIEUWS KORT Tsjechië met acht 'buitenlanders' TUburg alsnog in voor Tour Twee doden bij marathon New York Kijkoperatie voor Wouters Schulte Bokaal weer voor Breukink Jaarlijks WBW-feest WATERPOLO HOCKEY Eric Vereecken lij staanvoerder TAFELTENNIS Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen NSJTWSI m vnKiiapjfj] DAHUASTRAAT 46 - MADE - TEL. 01626-83380 DINSDAG 8 NOVEMBER 1994 DEEl| Montpellier (anp) - Rolf Muntz heeft na twee ronden van het kwalificatietoernooi in Montpellier goede vooruit zichten op plaatsing voor de Europese golftour. Hij staat vijftiende met 142 slagen (72+70), 5 meer dan de Engel se leider Ryall. Ruud Bos en Joost Steenkamer konden zich gisteravond als res pectievelijk 128e en 143e zo goed als uitgeschakeld beschouwen. Steenkamer reisde gisteravond al af naar Nederland. Hij is eerste reserve voor de World Cup in Puerto Rico. Wanneer Muntz vandaag zeker is van deelname aan de vierde en beslissende ron de, zal hij zich bij Chris van der Velde in Gran Dorado voegen. „Het begint er goed uit te zien," sprak Muntz maandagavond monter. „Het was best redelijk weer om te spelen en ik ben niet stresserig of zo. Het loopt goed." Het noodweer in het Middel- landse-Zee-gebied noopte de or ganisatoren in het weekeinde het toernooi drastisch in te korten. De eerste ronde werd geannu leerd, tot groot verdriet van sommigen die toen goed speel den. „Het is bepaald niet eerlijk en, hoewel ik nu goed sta, mogen ze van mij het hele kwalificatie toernooi vervallen verklaren," aldus Muntz. „Kennelijk wil men per se die veertig kaarten uitdelen. Aan wie is niet belang rijk. Misschien ben ik er bij en dan heb ik geluk gehad. Maar ik had de kaart liever in een echt toernooi bevochten, met gelijke omstandigheden voor iedereen." Montpellier. Kwalificatie Europese Tour. Stand na 2 ronden: 1. Ryall (Eng) 137 slagen (71 66), 2. Andersson (Zwe), Lebouc (Fra), Rohjan (Noo) 139, 15. Muntz (Ned) 142 (72 70), 128 Bos (Ned) 152 (78 74), 143. Steenkamer (Ned) 154 (76 78). Braselton (VSt). Sarazen World Open, 3,3 miljoen gulden. Eindstand: 1. Els (ZAf) 273 slagen (67 73 68 65), 2. Funk (VSt) 276, 3. Calcavecchia (VSt), Sieckmann (VSt) 280, 5. Romero (Arg) 281, 6. Rocca (Ita), Roe (GBr), Haeggman (Zwe), McNulty (Zim) 282. Kalapua (Hawaii). Gene Sarazan In vitational, 1,7 miljoen gulden. Eindstand: 1. Couples (VSt) 279 sla gen, 2. Gilder (VSt) 281, 3. Lehman (VSt) 283, 4. Crenshaw en Glasson (VSt) 285. Van onze verslaggever Antwerpen - Na vier jaar gaat het dubbel Tom Nijs sen en Cyril Suk uit elkaar. De Tsjechische tennisser gaf drie weken geleden in Ostrava te kennen dat hij vanwege Davis-Cupbelan- gen voortaan wil dubbelen met zijn landgenoot Daniel Vacek. Nijssen heeft in zijn vriend Menno Oosting een nieuwe partner gevonden. Vanaf de Australian open vormen zij een koppel. Gisteren verloren Nijssen en Suk in de eerste ronde van het toernooi in Antwerpen met twee keer 6-7 van de Amerikaan O'Brien en de Australiër Stolle. De kwali ficatie voor het toernooi om de wereldtitel, over twee weken in Jakarta, kwam daardoor niet in gevaar. Nijssen en Suk waren een week eerder al zeker van deelneming, voor de vierde achtereenvolgende keer. De drie voorgaande malen ver loor het paar alle partijen. Boekei.- De kans dat Leon- tien van Moorsel volgend sei zoen terugkeert in de natio nale wielerselectie is de afge lopen weken flink gestegen. De 24-jarige Boekelse, die het afgelopen seizoen psychische problemen had, heeft over een rentree in de topsport positieve gesprekken gehad met bonds coach Frans van Diepen en diens voorganger Piet Hoekstra. Na een seizoen in de luwte heeft Van Moorsel weer zin in het wielrennen en zelfs in de weg wedstrijden. Het plan om te stoppen, lijkt uit haar hoofd ver dwenen. „Ik voel de prikkel weer, dat is het belangrijkste." „Ik wil graag weer voor de na tionale ploeg gaan rijden, maar dan moet er eerst over een paar zaken duidelijkheid komen. Ik woon nu nog bij mijn ouders, maar ben van plan zelfstandig te gaan wonen. Dan moet er toch geld in het laatje komen. Er moet dus een financiële basis zijn om terug te keren in de nationale selectie." Van onze verslaggever Léon Krijnen Antwerpen - Eind deze maand had hij een kleine skivakantie gepland in Sankt Moritz, maar Ri chard Krajicek liep gister avond al te langlaufen. Op de gifgroene vloer van het Antwerpse Sportpaleis liep hij al wat te mijmeren over witte sneeuw. Bewoog zich in de eerste ronde van het European Community Championship (ECC) over de baan alsof hij een paar met lood gevulde skiboots aan zijn voeten had, en werd prompt op een ne derlaag getrakteerd door Olivier Delaitre. Alleen dankzij het gegeven dat zijn opslag als enige wapen zijn normale niveau vertoonde, en door de 21 aces die daar het logische gevolg van waren, slaagde Krajicek erin om twee tie-breaks uit het vuur te peu ren. Waarin Delaitre, een op gra vel gepokte en gemazelde moda le broodtennisser, dankbaar ge bruik maakte van het haperende voetenwerk en de afzwaaiene fo rehands van zijn opponent en via 7-6 (7-4) en 7-6 (7-3) voor de eerste verrassing van het toer nooi zorgde. De Fransman, die dit jaar op Roland Garros zijn beste prestatie ooit boekte door de vierde ronde te bereiken, pas seerde de als derde geplaatste Hagenaar aan alle kanten. Delaitre boekte in hun eerste onderlinge ontmoeting een over winning met een bescheiden his torisch tintje. Hij kan zich erop beroepen de enige tennisser ter wereld te zijn die Krajicek op het schouwtoneel van de Ant werpse Sinjorenkermis een ne derlaag aan de broek heeft ge smeerd. Twee jaar geleden meld de Krajicek zich voor de eerste maal bij het ECC-toernooi, dat tot 1992 tien jaar lang het best betalende exhibitie-toernooi ter wereld was, waar ondermeer Ivan Lendl en John McEnroe niet onaanzienlijke gedeelten van hun fortuin bij elkaar mep ten. In november 1992 prijkte het ECC, van 'Europeans Champions Championship' intussen omge doopt tot 'European Community Championship', voor de eerste maal op de ATP-kalender. Kraji cek kwam, zag, en overwon. Veegde in de halve finales Jim Courier van de baan, versloeg in de finale Mark Woodforde en Richard Krajicek: „Het leek vanavond nergens op. stapte daarmee pardoes de top tien binnen. Hetgeen hem op de valreep ook nog een startbewijs voor de ATP-Championships in Frankfurt opleverde. Waar hij in zijn groep debuteerde met twee nederlagen tegen Courier en Ivanisevic en daarna een niet meer ter zake doende overwin ning op Michael Chang boekte. Vorig jaar kon Krajicek, aan het begin van een revalidatieperiode van vijf maanden, zijn titel aan de boorden van de Schelde niet verdedigen. Wel kwam hij op zondagmorgen opdagen bij een sessie handtekeningen uitdelen voor de Belgische jeugd. Hetgeen bijna het einde betekende van het Sportpaleis, dat door een horde van honderden gillende Vlaamse fans bijna afgebroken werd. In schril contrast met gis teren, toen welgeteld één meiske een mislukte poging deed om een krabbel te bemachtigen van de verslagen 'Kraai', die na de een uur en negenentwintig minuten geduurd hebbende zeperd maar één ding wilde: zo snel mogelijk weg wezen. Een kwartiertje later analyseer de hij zijn afgang op nuchtere wijze. „Ik had me een beter afscheid van het seizoen voor kunnen stellen," aldus een op merkelijk ontspannen Krajicek. „Het ging wel lekker de laatste weken, maar vanavond leek het nergens op. Ik was te traag, en mijn forehand en volley misten scherpte. Ik heb een paar scha mele kansjes gehad en die heb ik verprutst. Dan kan je het tegen een speler als Delaitre vergeten, daar moet je vanaf het begin bovenop zitten." Na zijn come-back in maart, die hij bekroonde met een prachtige overwinning in Barcelona, maakte Krajicek een seizoen door, dat net zo veel ups als downs kende. Toernooioverwin- ningen in Rosmalen en Sydney werden afgewisseld met vroeg tijdige eliminaties in de Grand Slams van Roland Garros, Wim bledon en Flushing Meadows. Nederland verloor in de kwartfi nales van de strijd om de Davis Cup in Rotterdam van Amerika, maar Krajicek versloeg Pete Sampras in een weergaloze pot, nadat hij eerst kansloos door Courier was gezeept en gescho ren. „Te weinig consistentie," gaf Krakjicek toe, „maar dat was voorspeld door mensen die er echt verstand van hebben. Na een afwezigheid van vijf maan den kun je niet acht maanden aan een stuk goed spelen. Dat schijnt onmogelijk te zijn. Dat heb ik dus wel gemerkt ook. Nou maar kijken wat ik er hier in het dubbelspel met Pat Rafter van FOTO DE STEM/BEN STEFFEN kan bakken. Daarna ga ik een weekje trainen in Monaco met mijn trainer Rohan Goetzke, en begin december ga ik weer lang laufen.' Dat is nog steeds onder deel van het revalidatieproces van mijn knieën, tweemaal per jaar een week of negen dagen langlaufen. Heerlijk, daar kom ik iedere keer weer herboren van terug..." Antwerpen. Mannen, 1,8 miljoen gul den. Eerste ronde: Delaitre (Fra) - Krajicek (Ned/4) 7-6 7-6, Bjorkman (Zwe) - Stoltenberg (Aus/5) 7-5 6-3, Furlan (Ita) - Carlsen (Den) 7-6 7-6, Krick- stein (VSt) - Javier Sanchez (Spa) 6-1 6-7 6-3, Rafter (Aus/6) - Tebbutt (Aus) 6-4 6-3. Dubbel, eerste ronde: O'Brien/Stolle (VSt/Aus) - Nijssen/Suk (Ned/Tsj) 7-6 7-6. Moskou. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Vacek (Tsj) - Muster (Oos/5) 6-2 7-6, Gaudenzi (Ita/8) - Karbacher (Dui) 6-2 6-4, Martin (VSt/2) - Holm (Zwe) 7-6 7-6, Adams (VSt) Hlasek (Zwi) 7-5 7-6. Buenos Aires. Mannen, 500.000 gulden. Eerste ronde: Carbonell (Spa) - Burillo (Spa) 6-2 6-3, Markus (Arg) - Hadad (Col) 6-1 6-2, Alami (Mar) - Spadea (VSt) 6-3 2-0 opgave, Dosedel (Tsj/4) - Browne (Arg) 4-6 6-4 6-4, Etlis (Arg) - Gumy (Arg) 7-6 6-1. Oakland. Vrouwen, 660.000 gulden. Finale: Sanchez Vicario (Spa/1) - Na- vratilova (VSt/2) 1-6 7-6 7-6. Oakland. Vrouwen. 660.000 gulden. Dubbelspel: finale: Navratilova/Gigi Fernandez (VSt/1) - Sanchez Vicario/ Davenport (Spa/VSt/3) 7-5 6-4. Montevideo. Mannen, 340.000 gulden. Dubbelspel, finale: Filippini/Mattar (Uru/Bra) - Emilio Sanchez/Casal (Spa/1) 7-6 6-4. Zeist - De Tuchtcommissie van de KNVB is een vooronderzoek gestart naar het vinger-incident tijdens de voetbalwedstrijd Utrecht-PSV. Daarbij verwond de Edwin Gorter van Utrecht zondagmiddag met zijn vinger PSV-debutant Björn van der Doelen aan diens rechteroog. De clubs van beide spelers hebben het verzoek gekregen hun kant van het verhaal op papier te zetten. Secretaris J. de Min verwacht dat de Tuchtcommissie eind deze week besluiten zal of én zo ja in welke mate Gorter gestraft wordt. Volgens de vorig jaar ge wijzigde KNVB-reglementen kan een speler niet uitsluitend op grond van tv-beelden veroor deeld worden. „Maar ze kunnen wel aanleiding zijn tot een voor onderzoek en daar zijn we in middels mee gestart," aldus De Min. Hij is nog in afwachting is van de rapporten van arbiter Luinge en de waarnemer, maar die hebben alle twee niets gecon stateerd. Florence (rtr) - Verdediger Ste- fano Pioli van de Italiaanse club Fiorentina is zondag tijdens de competitiewedstrijd voor de Se rie A tegen Bari aan de dood ontsnapt. Nadat aanvaller Igor Protti van Bari hem per ongeluk tegen het hoofd had geraakt met zijn schoen, kreeg Pioli een hart aanval en ademde niet meer. Door inderhaast toegepaste re animatie kwam de onfortuinlijke voetballer weer tot leven. Teamarts Marcello Manzuoli kwam als een van de eersten bij Pioli, die na de trap beweging loos in de doelmond lag. „Ik realiseerde me direct de ernst van de situatie," zei hij. „Pioli had een hartaanval, ik voelde geen polsslag en hij knarste zijn tanden. Het duurde twee minu ten voordat hij weer ademde. Het leek wel een eeuwigheid." De 29-jarige Pioli werd onmid dellijk naar een ziekenhuis ge bracht waar artsen een hersen schudding en geheugenverlies vaststelden. Pioli verklaarde zich niets van het incident te herinneren. Hij wist ook niet meer of Fiorentina in de Serie A of Serie B speelt. Den Haag (anp) - 'De doif ist tot' grapte Toon Hermans ja ren geleden. De duif is 'do ped' zou de versie anno 1994 van de grol kunnen zijn. De Nederlandse Postduivenhou- ders Organisatie (NPO) liet afgelopen weekeinde weten zo snel mogeljk te beginnen met dopingcontroles bij be langrijke wedvluchten. Net als in bijvoorbeeld de atle tiek en de paardesport gonst het na belangrijke wedstrijden van de geruchten over dopingge- bruik. Vogels zouden met behulp van verboden stimulantia tot on gekende vliegprestaties komen. Een in België ontwikkelde on derzoeksmethode maakt het nu mogelijk gerichte controles uit te voeren. Het verschil met de andere spor ten is dat niet de vloeibare maar de vaste ontlasting aan een on derzoek moet worden ontwor pen. De belangrijkste dope die moet worden opgespoord, is cor- ticosteroïde, een middel dat bij mensen wordt gebruikt om ont stekingen te stoppen. Volgens vi- ce-voorzitter F. Zwols zijn spo ren van het goedje tot vijf dagen na de misdaad nog in de dui- vepoep aan te tonen. „Door het gebruik van corticos- teroïde wordt de rui, het wisse len van de veren, tegengehou den," legt Zwols uit. „Het gevolg daarvan is dat de duif met 100 procent van zijn verendeken het luchtruim kiest in plaats van de gemiddelde 95 procent. En dat scheelt natuurlijk in de presta ties. De duiven vliegen niet zo zeer sneller, ze houden het lan ger vol en weten zich dan beter te oriënteren op hun route." Als via duivemest inderdaad het gebruik van doping kan worden aangetoond, wil de NPO zo snel mogelijk beginnen met controles. Zwols: „Je zou bij voorbeeld bij grote wedstrijden de eerste vijf kunnen nemen. Maar er moet dan wel een laboratorium komen en een mogelijkheid voor een contra-expertise, net als in de atletiek." Het gebruik van de 'verenver sterker' is volgens Zwols slechts beperkt mogelijk. „Het gaat om jonge duiven in de periode eind augustus/begin september, wan neer zij van veren wisselen," zegt hij. „Over andere doping is nog weinig bekend. In België is geëxperimenteerd met anabole steroïde. Ik weet niet wat dat voor effect op de vogels kan hebben." Vanzelfsprekend is het vergaren van grote sommen geld de be langrijkste drijfveer voor de ma lafide duivenmelkers om hun le vende have gedrogeerd op trans port te sturen. Het gaat dan vooral om de opbrengst bij ver koop van duiven die een belang rijke wedvlucht hebben gewon nen. Een treffend voorbeeld was in 1992 de spectaculaire verkoop van de 'Invincible Spirit', win naar van de internationale wed vlucht vanuit Barcelona. De vo gel bracht het recordbedrag van 3,5 ton op en werd per VIP- vlucht naar zijn nieuwe eigenaar in Engeland gebracht. „Zulke bedragen zijn in onze ogen waanzinnig," zegt Zwols. „Ik denk dat een dergelijk be drag met wedstrijden niet kan worden terugverdiend. Het zal meer te maken hebben met re clame. In plaats van tien minu ten reclametijd op tv, de publici teit rond de koop van de duif." Afgezien van de soms lucratieve handel in de vogels, is er het wekelijkse wedden, waarbij klei nere doch nog steeds aantrekke lijke bedragen kunnen worden gewonnen. Deelnemers kunnen net als bij de paardenraces voor spellen welke van de duiven het snelst in de til zijn teruggekeerd. Afhankelijk van de inzet, kan de winst oplopen tot 5000 gulden per weddenschap. Bij de Nederlandse Postduiven Organisatie in Veenendaal zijn 45.000 melkers aangesloten. Zwols schat dat Nederland tus sen de 10 en 14 miljoen duiven telt. „Net als binnen andere groeperingen, kent de dui vensport natuurlijk haar frau deurs," zegt de vice-voorzitter. „Dopinggebruik is fnuikend voor de sport." Den Haag. WK mannen. Tweede ronde: Wesselink (Ned) - Wiersma (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus) - Tsjizjov (Rus) 1-1, Clerc (Ned) - Durdyev (Tur) 1-1, Bur leson (Sur) - Koeperman (VSt) 1-1, Jansen (Ned) - Galasjov (Rus) 2-0, Baljakin (WRu) - Gantwarg (WRu) 1-1, Aman (Ivo) - N'Diaye (Sen) 1-1, Valneris (Let) - Cissé (Fra) 2-0, Merins (Dui) - Alias (Cur) 2-0, Milsjin (Oek) - Ba (Sen) 0-2. Stand: 1. Merins en Valneris 4 punten, 3. Ba, Baljakin, Jansen, Schwarzman en Wiersma 3,8. Bur leson, Clerc, Durdyev, Gantwarg, Koeperman, Milsjin en Tsjizjov 2, 15. Aman, N'Diaye en Wesselink 1, 18. Alias, Cissé en Galasjov 0. Lotto 44: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 5 winnaars, elk bruto 14.961,20; derde prijs: 113 winnaars, elk 993,00; vierde prijs: 5.121 winnaars, elk 21,90; vijfde prijs: 71.198 winnaars, elk 5,00 Cijferspel 44: zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: geen winnaar; vier cijfers goed: 34 win naars; drie cijfers goed: 248 win naars; twee cijfers goed: 2402 win naars. 146,98, 6 Navratilova 141,31, 7. Davenport (VSt) 124,08, 8. Date (Jap) 114,77, 9. Sabatini (Arg) 113,58, 10. Zvereva (WRu) 113,34, 17. Schultz 71,20, 48. Oremans 32,77, 54. Boogert 28,25, 94. Rottier 16,37, 108. Bollegraf 13,77, 117. Vis 13,05, 134. Muns-Jagerman 10,50, 136. Kamstra 10,34, 174. Nieman- tsverdriet 7,70, 179. Wegink 7,48. Mannen: 1. Sampras (VSt) 4841, 2. Agassi (VSt) 3065, 3. Becker (Dui) 2977, 4. Ivanisevic (Kro) 2977, 5. Bruguera (Spa) 2937, 6. Stich (Dui) 2835, 7. Chang (VSt) 2642, 8. Bera- sategui (Spa) 2532, 9. Edberg (Zwe) 2466, 10. Martin (VSt) 2307, 17. Krajicek 1407, 26. Eltingh 1090, 36. Haarhuis 879, 87. Siemerink 528, 180. Davids 228, 195. Schal ken 210. Parijs, wereldranglijst: 1. Romin- ger (Zwi) 2304 punten, 2. Indurain (Spa) 1880, 3. Chiappucci (Ita) 1642, 4. Berzin (Rus) 1445, 5. Fond- riest (Ita) 1242, 6. Museeuw (Bel) 1188, 7. Richard (Zwi) 1124, 8. Furlan (Ita) 1065, 9. Ekimov (Rus) 970, 10. Abdoesjaparov (Oez) 935, 30. Breukink (Ned) 556. Wereldranglijsten. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 355,25, 2. Sanchez-Vicario (Spa) 313,72, 3. Martinez (Spa) 200,86, 4. Novotna (Tsj) 162,59, 5. Pierce (Fra) 143,98, Engeland: Nottingham-Newcastle 0-0. Stand: Newcastle 14-33, Manch. United 13-28, Nottingham 14-28, Blackburn 13-27, Liverpool 12-26, Leeds 13-24, Chelsea 12-20, Nor wich 12-19, Manch. City 13-19, Arsenal 13-19, West Ham 13-17, Tottenham 13-17. Van onze verslaggever Eindhoven - Huub Stevens, Ron Spelbos of Dick Advo caat. Dat zijn de voornaamste kandidaten voor de opvol ging van PSV-trainer Aad de Mos. Genoemd drietal heeft de voorkeur van de spelergroep. Een delegatie uit de selectie - bestaande uit Jan Wouters, Arthur Numan, Peter Hoekstra en Luc Nilis - heeft het bestuur daarvan op de hoogte gebracht. De spelers hadden ook Eric Gerets op hun lijstje staan. Maar dat de oud-PSV-speler, nu trainer bij Lierse SK, in Eindhoven de technisch leids man wordt, lijkt onwaar schijnlijk omdat hij niet in het bezit is van de vereiste Neder landse trainersdiploma's. Dat de spelers Guus Hiddink uiteindelijk niet als kandidaat hebben voorgedragen, is min der opvallend dan het lijkt. Uit de huidige selectie kent alleen Edward Linskens de Achterhoekse trainer, onder wiens leiding PSV in 1988 voetbalhistorie schreef. Behal ve Hiddink werden onder an deren ook de namen van Wim Rijsbergen en Leo Beenhakker van het eerste lijstje ge schrapt. Stevens, Spelbos als bonds coach Advocaat hebben een doorlopend contract. Desal niettemin leeft onder de spe lers de overtuiging dat één van hen tijdens de winterstop als trainer van PSV wordt aange steld. Bondscoach Advocaat was al eerder kandidaattrainer bij PSV. De toenmalige voorzitter Jacques Ruts zag het destijds echter niet zitten in Advocaat, toen trainer van SW. Hij koos Bobby Robson als opvolger van Guus Hiddink. De PSV-spelers gaan er van uit dat hun voorkeur zwaar, zal doorwegen in de uiteinde lijke bestuursbeslissing. Voor al ook omdat de clubleiding zelf het genoemde drietal hoog op het verlanglijstje heeft, staan. Praag - Bondscoach Dusan Uhrin van Tsjechië heeft acht 'buitenlanders' en vijf spelers van Slavia Praag opgenomen in zijn selectie van zestien spelers voor de wedstrijd tegen Neder land. Het duel uit de kwalificatieronde voor het Europees kampioenschap voetbal wordt volgende week woensdag in het Feyenoord-stadion in Rotterdam gespeeld. De selectie: doel: Srnicek (Newcastle United), Stejskal (Slavia Praag); verdediging: Kubik (Nünrberg), Suchoparek (Slavia Praag), Latal (Schalke), Kotulek (Sigma Olomouc), Kozel (Slavia Praag); middenveld: Poborsky (Viktoria Zizkov), Kadlec (Kaiserslautern), Nemec (Schalke), Hapal (Lever- kusen), Berger (Slavia Praag), Bilek (Slavia Praag); aanval: Kuka (Kaiser slautern), Samec (Uion Cheb), Skuhravy (Genoa). Tilburg - De gemeente Tilburg wil in de nabije toekomst (gemikt wordt op 1996) alsnog gaan fungeren als etappeplaats van de Tour de France. Eind vorig jaar zagen B. en W. er vanaf zich officieel aan te melden, omdat de organisatie te duur zou zijn. Ook voorzag het college problemen met de huisvesting van de omvangrijke Tour-karavaan. Het huidig college, aangetreden in april van dit jaar, heeft goede hoop dat die problemen te overwinnen zijn en onderzoekt de haalbaarheid van het plan. New York - De 25e editie van de marathon van New York is zondag overschaduwd, doordat voor twee deelnemers de inspan ningen te veel bleken. Zij overleden aan een hartaanval. Een derde deelnemer werd met hartklachten naar een ziekenhuis vervoerd. Eindhoven - Jan Wouters van PSV ondergaat vandaag in het St. Anna Ziekenhuis in Geldrop een kijkoperatie aan de rechter knie. De 33-jarige middenvelder raakte vrijdag op de training geblesseerd. De oud-international vreesde voor een kapotte buitenmeniscus. Wouters werd maandag door clubarts Van den Hoogenband onderzocht. Een scan wees uit, dat de meniscus vrijwel zeker niet het probleem is. De arts constateerde wel beschadigd kraakbeen in het kniegewricht. Wouters ontbreekt in elk geval woensdag tegen MW. Eindhoven-trainer Rob Jacobs heeft drie van zijn spelers met onmiddellijke ingang buiten de groep van potentiële basisspe lers gezet. Silvio Diliberto, Huub Driessen en Frans Danen hebben te horen gekregen dat niet langer van hun diensten gebruik zal worden gemaakt. De eerste twee spelers mogen uitzien naar een andere club, voor Danen is het 'een voor twaalf'. Eindhoven staat op de laatste plaats in de eredivisie met twee punten uit elf wedstrijden. De tuchtcommissie van het betaalde voetbal legde de volgende schorsin- gen op: zes wedstrijden: Tebbenhoff (FC Den Haag/al één wedstrijd uitgezeten); twee wedstrijden: Lems (Dordrecht '90); één wedstrijd: Abma, Konterman (beiden Cambuur), Van Tiggelen (Dordrecht '90), Been (Excel sior), Veldwijk (Emmen), Van Twillert (GA Eagles), Vijfschaft (FC Gronin gen), Van Eekeres (Haarlem), Gerestein (Helmond Sport), Joordens (MVV), Overbeek, Schreuder (beiden RKC), Trost, Van Hoogdalem (beiden Roda JC), Koordes (Telstar), Grijpma (Veendam), Van de Looi (Vitesse), Molenaar (Volendam), Goelab (FC Zwolle). Den Bosch - Zonder één aansprekende overwinning heeft Erik Breukink maandag in Den Bosch de-Gerrit Schulte Bokaal voor de beste profrenner van 1994 uitgereikt gekregen. De Club van 48 beloonde de coureur eerder met deze trofee in 1987, 1990 en 1993. „Niet dat ik de prijs niet wil ontvangen, maar als ik het had mogen bepalen, was Jean Paul van Poppel winnaar geworden." Erik Breukink deed gisteren zijn best enthousiast te zijn bij zijn uitverkiezing tot wielrenner van het jaar. Zonder de toehoorders echt te overtuigen. „Ik ben blij met de prijs. Verder wil ik er geen woorden aan vuil maken." De Toboga beker voor de renner van de toekomst ging naar Max van Heeswijk. De Limburger tekende onlangs een profcontract bij de Motorolaploeg van Hennie Kuiper. Van Heeswijk zege vierde dit seizoen in vele internationale amateurwedstrijden. Bovendien was hij bij het WK amateurs in Sicilië met een dertiende plaats de beste Nederlander. Ingrid Haringa kreeg voor de tweede maal de Keetie van Oosten-Hage Bokaal. De politie-agente uit Hoofddorp prolon geerde op de baan in Palermo haar wereldtitel puntenkoers. Gouda - Ter opluistering van het 25-jarig bestaan houdt de Vereniging van Beroeps Wielrenners (VVBW) op 9 december in het Feyenoord-stadion een groots feest. De vakbond van de wielrenners, die 140 leden telt, gaat op die dag de beroepsren ner, amateur en wielrenster van het jaar huldigen. Het feest van de WBW wordt een jaarlijks terugkerend festijn. yan onze waterpolomedewerker Terneuzen - De mannen van Schelde zetten in de eerste klasse van het districtspolo de Zeeuwse derby in Goes tegen Ganze in winst om, waardoor ze uit hun laatste twee duels het maximum haalden en op weg zijn naar de middenmoot. Voor Ganze wordt het zoals verwacht een lastig seizoen. In de derde klasse KNZB blijven de mannen van Stormvogel na hun uitzege op Arethusa mede koploper (samen met Nayade). De vrouwen van Schelde en Stormvogel wonnen beiden hun duel in de eerste klasse van het Van onze hockeymedewerker Terneuzen - Rapide is alleer van de hockeycompetitie bij Hulster formatie aan de ove en doordat de concurrentie wetenschap dat Rapide et gespeeld dan de naaste bels voor de ploeg van trainer-coj Olympia behaalde via een 0-0-gelijk spel een zwaar be vochten punt tegen het hoog ge plaatste Hoekse Waard. Goes verloor geflatteerd met 0-3 van Goirle. In de vierde klasse C bij de vrouwen eindigde de derby tussen Rapide en Olympia onbe slist: 0-0. Het vrouwenteam van Goes ging wat ongelukkig on deruit (0-2) tegen Gilze-Rijen. MANNEN DERDE KLASSE D RAPIDE-SHOT 3-0 - Een goed en soepel spelend Rapide besliste het duel reeds in de eerste helft. Na acht minuten opende Joep Fassaert de score via een mooi ingestudeerde strafcorner. Twee minuten later liet Mark-Jan de Jonge 2-0 aantekenen. Na rust kwam Shot iets terug, kreeg een enkele kans, maar zag Rapide- Van onze sportmedewerker Goes - In de Zeeuwse veldrit- competitie is na twee wed strijden Eric Vereecken lijst aanvoerder bij de amateurs/ profs. Vereecken wordt op de voet gevolgd door Michel. Rommers en Wilfried Basti- aanse, die respectievelijk een en twee punten achterstand hebben op de koploper. Bij de junioren neemt de Bra bander Remco de Bruin de kop positie in en zijn provinciege- noot Camiel van de Berg doet dat bij de nieuwelingen. John Akkermans heeft zich van de leiding verzekerd bij de B-ama teurs, Patrick Tolhoek bij de ATB-ers en Huib Slabbekoorn heeft tot nu toe de meeste pun ten geïncasseerd bij de trimmers. TUSSENSTAND A-amateurs/profs: 1. E. Vereecken 33 punten, 2. M. Rommers 32, 3. W Bastiaanse 31, 4. P. Picavet 25, 5. D. Schout 19. Junioren: 1. R. de Bruin 33, 2 E Joosten 32, 3. D. Raadgever 29, 4. R. Kuijlen 25, 5. A. van Haaften 25. Nieuwelingen: 1. C. van de Berg 34. 2. D. de Dreu 30, 3. F. Verswijver 27. B-amateurs: 1. J Akkermans 34, 2 J. Louwrijssen 24, 3. P. Lauwrijsseni 1.5. ATB-ers: 1. P. Tolhoek 34, 2. A I Jongeneelen 32, 3. P. Hoondert 28, 4 R. Tolhoek 26, 5. L. Beijer 20. Trimmers: 1. H. Slabbekoorn 33, 2. R. Bijvank 31, 3. J. Minnaard 28, 4. D. Verhulst 25, 5. E. Koets 25. De derde wedstrijd wordt zaterdag in Wemeldinge verreden. Daarna volgen Vlissingen (26 november), Overslag (3 december), Hulst (10 december), Terneuzen (17 december) en Kruiningen (24 december). Van onze tafeltennismedewerker Terneuzen - Het Terneuzense Effect 1 is de serie terugwed strijden goed begonnen. In eigen huis leverde Effect een goede prestatie door het las tige Qutility/MZ 4 een 5-5-gelijk spel af te dwingen. Vooral in de aanvangsfase van de wedstrijd was de thuisclub goed op dreef. Een gretige Frank Bracke opende het duel sterk door Louis Martens met twee keer 21-19 te kloppen. Ondanks het daaropvolgende verlies van Ronnie de Jong ging Effect goed door. Winst van Peter Francke op Remco Dijkers en een benauwde zege van Fran cke en Bracke in het dubbelspel brachten de Terneuzenaren op een 3-1-voorsprong. De Middel burgers kwamen daarna echter goed terug. Het tweede verlies van Ronnie de Jong bracht de stand op 3-2. Qutility/MZ kwam

de Stem | 1994 | | pagina 8