ix2 Landbouwcursus groot succes 'Looft den Heer' bestaat honderd jaar lacht op landverraders kon van start ans SPORT IN HET KORT Grensoverschrijdende cursussen in Zeeuws Vlaanderen worden voortgezet DE STEM ZEELAND C4 A. Klaeys erelid KNBLO wandelkring Provincie gaat akkoord met fusies van scholen in Zeeuws-Vlaanderen Veel bezoekers op najaarsvergadering van ouderenbond x 58 s hebben gekregeil ebben we een veri t huis-aan-huis vet. ilipsland erbij heeft e Tholen straks acht „En geen van die is zijn identiteit kt," zegt de burge. aar hoeft Sint Phj. k niet bang voor te n Fliplander maak je aar. Zoals een inwo. venisse een inwoner 'sse blijft. Dat veran- 60-jarige L. Walpot P in Sint Philipsland er van. Hij is al 24 der in de ongeveer ers tellende gemeen- jn tegen," stelt hij n. „Bestuurlijk ge. e erop achteruit. En e faciliteiten zal het den. In Sint Philips. we het altijd keurig gekregen. Nee, in die ng zien we geen Tholen (straks 22.! denkt daar anders GP is wel voor een ing. Zoals de andere urgemeester H. van k verwacht dan ook blemen. „Want Sint heeft zelf gevraagd elijk was tot een fusie n zijn er dan ook De burgemeester: Philipsland wil dat er we wapen en de iets van het dorp hden is. Tholen wil dat dan staan die andere ook op de stoep. En tesecretaris van Sint die ontslagen zou "il dat hij ingepast de nieuwe gemeente, nige personele rimpel, n ontslagen vallen er ijen dingen morgen de gunsten van de et AOV, PvdA, D66. RPF/GPV, en CDA entien zetels verdelen, at we er bij zijn," zegt ot. „Ik geloof niet dat liciteit ons schade be- Misschien heeft het oed effect en halen we en dan verwacht." DINSDAG 8 NOVEMBER 1994 gehouden. IITSLUITEND VOOR 'ARTICULIEREN 3 ongewijzigde igen binnen 7 dagen De Stem is de 3° aatsing GRATIS, 1x gratis in de vs-Vlaamse Koerier. BTW voor plaatsing p zaterdag ategorie B Categorie C 12 58 14.45 16.77 19.27 20 .96 24 09 25 15 28.91 ƒ29.34 33.73 33.53 ƒ38.55 37 72 43.37 ƒ41 91 ƒ48.19 Van onze correspondente Halsteren - Tijdens de alge mene ledenvergadering van de KNBLO Wandelkring West-Brabant/Zeeland afge lopen zaterdag is A. Klaeys- Scherbeijn uit IJzendijke on derscheiden. Wandelkring- voorzitter L. Haverman speldde erelid mevrouw Klaeys in ontmoetingscen trum De Wittenhorst het zil veren Kringinsigne op. A. Klaeys-Scherbeijn ontving de onderscheiding voor haar be stuurlijke inzet voor de KNBLO- Wandelkring. Zij maakt vijftien jaar deel uit van het bestuur waarvan zeven jaar als secreta ris. De jaarvergadering van de KNBLO-Wandelkring West- Brabant/Zeeland in Halsteren kende met een honderdtal aan wezige leden een goede opkomst. Bi] de Kring zijn wandelvereni- gingen, comité's, stichtingen en individuele wandelaars aange sloten uit de regio West-Bra bant/Zeeland. De wandelkring bestaat dertig jaar. Tijdens een ontspanningsavond na het ver gadergedeelte werd pok een aan tal lustrumlopers van de Nij meegse Vierdaagse in het zonne tje gezet. Zo nam mevrouw M. van Waterschoot dit jaar voor de 45-ste keer deel aan de afstands mars in Nijmegen. Van onze verslaggever Middelburg - Het provinciaal bestuur gaat formeel akkoord met enkele grote fusies van scholen in het Zeeuws- Vlaamse voortgezet onder wijs. Het is de grootste schaalvergroting in het mid delbaar onderwijs in de regio sinds jaren. Zo mogen van Middelburg de scholen 't Zwin en Oostdijke in Oostburg samengaan, het Ter- neuzense Zeldenrustcollege mag fuseren met De Steelant en een fusie tussen de Hulster scholen Jansenius, De Rietvliet en Het Ravelijn krijgt van Middelburg eveneens de bestuurlijke zegen mee. Het betreft allemaal fusies die al in voorbereiding zijn en noodza kelijk worden geacht om aan opheffing wegens te weinig leer lingen te voorkomen. In Oost burg onstaat een scholenge meenschap met (prognose 1998) 1138 leerlingen terwijl de ophef fingsnorm dan 810 bedraagt. De nieuwe Scholengemeenschap in Terneuzen komt met 1433 leer lingen riant boven de ondergrens van 570 leerlingen te zitten en in Hulst onstaat een scholenblok met 1609 leerlingen en een op heffingsnorm van 810. ren onder nummer: ƒ12.95 af te schrijven Een repetitie van het Christelijk gemengd zangkoor. FOTO W1M KOOYMAN Christelijk gemengd zangkoor uit Nieuwvliet viert feest Van onze correspondent Nieuwvliet - Het Nieuwvliets christe lijk gemengd zangkoor 'Looft den Heer' viert in het weekeinde van 19 en 20 november het honderdjarig be staan. Dit eeuwfeest wil men in 'Sinte Pier' niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Toevallig of niet maar 20 november is de geboortedag van Wouter de Smit, de man die aan het eind van de negentiende eeuw in deze regio veel evangelisatiewerk heeft verricht en daarnaast de mensen bijeen- haalde om naast het belijden van het geloof te zingen en muziek te maken. Hi] was ondermeer de grondlegger van het muziekgezelschap Excelsior en het zang koor Looft den Heer. „Een enorm sociaal bewogen man was die Wouter de Smit", stelt Jo Cappon lid van de jubileumcommissie van het zangkoor. Hij heeft samen met de overige commissie- en bestuursleden m het verleden gegraven. Een verleden dat niet al te veel heeft prijsgegeven omdat er pas in 1953 is be gonnen met het maken van notulen: wat in de vooroorlogse jaren op schrift is gesteld is verloren gegaan in de oorlog, toen tij dens de bevrijding van West-Zeeuws- Vlaanderen het huis van Jannis Cappon door brand is verwoest. Men moet het dus hebben van de overlevering. „Het moet als volgt gegaan zijn", stelt Jo Cappon. „Wouter de Smit kwam tussen Cadzand en Potjes Jannis Cappon-Cijsouw (grootvader van Jo) tegen die tegen Wouter zei 'Je kunt wel eens een zangkoor oprich ten'. Wouter die totaal geen gevoel voor muziek had wou zich er wel achter scha ren. Mijn grootvader had een uitstekend muzikaal gehoor, maar kon geen noot lezen. Jacob de Bliek van de Mosseldijk is de derde naam die uit de beginjaren op duikt. Hij was al dirigent van Excelsior en was bereid om de eerste dirigent van het zangkoor te worden. Hij ging muziekles nemen bij Ludovicus van Rie in Sluis en bleef 25 jaar lang dirigent. Gestart werd er met een dertigtal leden en dat is vrij constant gebleven. Nu zitten we op 40 leden waarbij opvallend voor een zangkoor veel mannen (13 tegen 27 vrouwen)." De repetities in de beginjaren werden in het kerkgebouw in de Nieuwvlietse Dorps straat gehouden, nu in het kerkgebouw van de Vrij Evangelische Gemeente aan de Bavodijk. Wat dirigenten betreft was het na Jacob de Bliek een poosje sukkelen geblazen tot Jannis Cappon-de Bruijne (zoon van Jannis Cappon-Cijsouw) in 1929 het koor uit het dal haalde. Hij bleef tot na de oorlog. Anthony Benschap-Knook nam toen tot 1976 de dirigentenstok over. Via Sjaak Basting en Jan-Pieter van Driel kwam ben bij de huidige beroepsdirigent, de Belg Tony Venneman terecht. „We zingen mede dankzij hem andere liederen dan vroeger. Was het toen alles in het Nederlands, nu komen Frans, Engels en Latijn ook aan de orde", weet Ria Luteijn-de Smit, de huidige voorzitter en nakomeling van Wouter de Smit (hij was haar overgrootvader) te melden. Zij beti telt haar koor als 'van goed stemmenmate- riaal en bovenal gemoedelijk'. Optredens worden verzorgd in de regionale bejaardentehuizen en het Oostburgse zie kenhuis. Oudste lid An de Bliek met haar 67 jaar. Jongste lid Ellen Verduijn 21 jaar terwijl Riet Fenijn-Minderhoud en Suus Riemens-Minderhoud twee leden zijn die al ruim een halve eeuw mede het niveau van het koor bepalen. Naast Ria Luteijn-de Smit bestaat de be- stuursploeg van de eeuweling uit: Leen Minderhoud (secretaris), Wim Kruit (pen ningmeester), Carla Verduijn-Roest en Ad- dy Tazelaar-Basting. Hun feestweekend dat mede dankzij de financiële steun van het Anjerfonds kon worden opgezet wordt geopend op zaterdag 19 november met een concert in het Nederlands Hervormde kerkgebouw in Groede met medewerking van het kamerorkest Diverimento uit het Belgische Eeklo. Aanvang 19.30 uur. Aansluitend is er op dezelfde plaats de jubileumreceptie. De zondag is er om 10.00 uur een dankdienst in de NH kerk van Groede met medewer king van ds. Mietus. Begin november 1944, toen gro te delen van Zuid-Nederland waren bevrijd, kon de jacht op landverraders ter hand worden genomen. Want dat was tijdens de oorlogsjaren vla Radio Oran je al duidelijk geworden: na de bevrijding hoefden landverra ders en anderen die hand en spandiensten aan de vijand hadden verleend, op weinig me dedogen te rekenen. In Het Gemeenteblad voor Ter- neuzen van dinsdag 7 november 1944 gaf burgemeester Verlinde een kort overzicht van de nieu we strafbesluiten. Een daarvan had een erg grote reikwijdte. In het zogenaamde Tribunaalbe- sluit werd het mogelijk ge maakt ook mensen aan te pak ken, waarvan het gedrag tijdens de bezetting 'onverenigbaar was met vaderlandsche plichts betrachting, ook indien zij zich niet aan een bepaald misdrijf hebben schuldig gemaakt'. In het Koninklijk Besluit Bui tengewoon Strafrecht werd af gekondigd dat overtredingen met terugwerkende kracht tot het begin van de oorlog, straf baar waren. Een uitzonderlijke bepaling want nu kon niemand een beroep doen op artikel 1 van de strafwet dat bepaalde dat niemand strafbaar is aan een feit wanneer daarop bij wet geen straf was gesteld. Het ging daarbij om zaken als het bloot stellen van mensen aan opspo ring, vervolging, vrijheidsbero ving en andere maatregelen van de bezetter. Ook wie z dank zij het feit van de bezetting Straatbeeld in Oostburg, vlak na de bevrijding wederrechtelijk had weten te verrijken was strafbaar. Voor de bestraffing van deze zaken waren speciale rechtban ken in het leven geroepen. Bij zondere Gerechtshoven, waar van naast drie juristen, steeds twee militairen deel uitmaak ten. Nieuw was ook dat tegen het vonnis van deze hoven geen hoger beroep mogelijk was. Het Gemeenteblad van 7 no vember maakte voorts melding dat niemand, die het geteisterde Oostburg de afgelopen tijd had verlaten, er mocht terugkeren zonder toestemming van de burgemeester. „Bij overtreding volgt uitzetting", liet Verlinde namens zijn Oostburgse collega weten. De Krijgsverrichtingen gaven weer een chronologisch beeld van de strijd. Zaterdag 4 no vember werd er nog hevig ge vochten in de straten van Vlis- singen, waar de Duitsers in ho tel Brittannia hun hoofdkwar tier hadden. „De Duitschers werden echter overmeesterd en moesten zich overgeven. Een der laatsten was de bevelhebber van Vlissingen, Von Rheine, die een zenuwtoeval kreeg en hui lend in het Britsche hoofdkwar tier werd aangebracht". Op maandagmorgen 6 novem ber bleek Middelburg nog het laatste grote Duitse bolwerk op Walcheren. Geallieerde com mando's drongen 's middags de provinciehoofdstad binnen. Dinsdagmorgen kregen de Duitsers een ultimatum en dinsdagmiddag werd door radio Herrijzend Nederland, de nieuwsbron voor de redacteur van Het Gemeenteblad, gemeld dat Middelburg en Veere be vrijd waren. „Toen de Britsche troepen Mid delburg binnentrokken, juichte de bevolking, voor een deel zit tende op de daken van de hui zen aan onder water staande straten, de bevrijders toe en - zeide de omroeper - de verte genwoordigers van het Herrn- volk moesten dit machteloos toezien". 1500 Duitse soldaten werden in Middelburg krijgsge vangen gemaakt. Verslag werd ook uitgebracht van de bevrijding van Antwer pen, waarvan de haven redelijk intact in geallieerde handen viel. Nu de Duitsers van beide Schelde-oevers waren verdre ven, kon de bevoorrading van de geallieerde troepen sterk verbeteren. Maar daarvoor moest de Westerschelde wel vrij gemaakt worden. Daar werd door de geallieerden niet lang mee gewacht. Nadat de Duitse kanonnen op Walcheren tot zwijgen waren gebracht, begon de Engelse Navy direct met het opruimen van mijnen en ver sperringen in de zeearm. Ook werden gelijktijdig baggermo lens aan het werk gezet. „De vaart op Antwerpen kan binnen enkele weken tegemoet gezien worden". Wel twijfelde de redacteur van Het Gemeenteblad aan een spoedig einde van de oorlog. „Het klimaat en de weersom standigheden in West-Europa zijn minder geschikt voor een winter-offensief". Van onze verslaggever Schoondijke - De grens overschrijdende land- bouwcursussen van zes scholingsinstituten uit Zeeland en Oost- en West- Vlaanderen voor de land en tuinbouw zijn een suc ces. Het succes is dusdanig dat de cursussen deze winter worden voortgezet en dat voor volgend jaar aan een uitbreiding wordt gedacht. De instituten verzorgden in het kader van het Interreg-program- ma voor de Euregio Schelde- mond het afgelopen seizoen ge zamenlijk vijf landbouwcursus- sen. In totaal namen honderd vijftig cursisten deel. De grens overschrijdende cursussen wer den voor een belangrijk deel ge financierd uit de Euregio-pot. Subsidie Volgens projectleider C. Verdon- schot van het Innovatie- en Praktijkcentrum in Schoondijke hoeft er voor komend seizoen geen aanspraak meer gemaakt te worden op deze subsidie. „Het Euregio-project is ook afgelo pen. Maar omdat we elkaar be ter hebben leren kennen en we nu weten hoe de financiën tussen de verschillende scholingsinsti tuten over de grens lopen is er geen subsidie meer nodig. Het is nu financieel haalbaar. Door het Euregio-project zijn de bouwste nen gelegd voor samenwerking tussen de instituten op lange termijn. Dit komt ten goede aan de cursist die door de bundeling van expertise in de regio gebruik kan maken van een breder cur susaanbod." Van december 1993 tot en met maart 1994 zijn vier cursussen rondom de teelt en bewaring van aardappelen en een cursus volle- gronds-groenteteelt uitgevoerd. De cursussen waren grensover schrijdend van karakter. Zowel Belgische als Nederlandse do centen verzorgden de cursussen, de groepen waren internationaal van aard en cursusonderdelen werden over de grens gegeven. B elemmeringen In het project is allereerst een onderzoek gedaan naar de orga nisatie- en financieringsstruc tuur van het agrarisch cursuson derwijs in Nederland en België. Uit dit onderzoek bleek dat de huidige structuur en financie ring van cursussen in Nederland en België zeer verschillend zijn en daardoor voor de nodige grensbelemmeringen zorgen. Maar omdat de scholingsinstitu ten elkaar beter hebben leren kennen zijn deze belemmeringen opgelost. Uit een later gehouden evaluatie bleek dat de cursisten de inzet van expertise over de grens en het contact met buitenlandse collega's bijzonder op prijs stel den. In het project Uitwisseling van cursusfaciliteiten in land- en tuinbouw werkten samen het Agrarisch Opleidingscentrum Zeeland in Goes, het Innovatie- en Praktijkcentrum in Schoon dijke, het Infocentrum Akker bouw in Schoondijke, het Proef centrum voor Land- en Tuin bouw in Beitem-Roeselare, het Proefcentrum Groenteteelt in Kruishoutem en het Proefcen trum Aardappelteelt in Kruis houtem. Clinge - In grote getale waren de leden van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen dit weekend naar het gemeen schapscentrum Malpertuus ge komen om de najaarsvergade ring bij te wonen. Nadat voorzit ter O. Robaut de vergadering had geopend werden de jaar stukken behandeld. Na een op roep van de voorzitter kon het bestuur mevr. Rooms uit Hulst als nieuw bestuurslid welkom heten. Een luisterend oor was er zeker voor de uiteenzetting van voor zitter Rombaut over de begro ting 1995 waarin voor ieder lid 18,- is uitgetrokken voor een voorjaars- en najaarsgeschenk. Dok de toelichting over de Wet Voorzieningen Gehandicapten was voor de aanwezigen rele vant. Uit de toespraak van N. de Rijk van de Stichting Welzijn voor Ouderen Hulst die het minima beleid belichtte, klonken waar derende woorden voor de Ge meente Hulst. 'Er is steeds een luisterend oor voor de ouderen,' aldus N. de Rijk. De middag werd voortgezet met een gezellig samenzijn, een to neeluitvoering en een gezamen lijke koffiemaaltijd. Ador-tennis mannen Berckmoes^lO-lO, Karin de Lil- Hoek/De Braakman - In de Ador-herentenniscompetitie besloot in poule D SGZ 1 het treffen met Wabeko in een voordelige eindscore van 10-2. In de singles zegevierden voor SGZ Eric Neve en Ed Bomme- lijn beiden met een ruime 10-2-score over Hylaire Ris- seeuw respectievelijk Mark Pattijn. Verder won Bert van Broekhoven met 7-4 van Ron- ny Naeyaert. Voor Wabeko slaagde Frank d'Haens erin iets terug te doen door Jan Irvish met 10-1 te verslaan. In de dubbels waren voor SGZ de combinaties Eric Neve/Bert van Broekhoven en Ed Bom- melijn/Jan Irvish succesvol dankzij scores van 11-4 en 11-8 op achtereenvolgens Mark Pattijn/Ronny Naeyaert en Frank d'Haens/Adrie Hen- drikse. UITSLAGEN Poule C: TS Ador-Cerestar 0-12, Cruson-Van Noorden 11-1. Poule D: Wabeko-SGZ 1 2-10, De Kraker-Ador Sport 1 9-3. Damestennis Terneuzen Terneuzen - In de damesten- niscompetitie in het Terneu- zense Racketcentrum eindigde in poule vier het duel tussen De Meisjes en Van Kuylen- burg in een 2-2-gelijkspel. Voor Van Kuylenburg wonnen Liesbeth van Seters en Ineke Betke met 14-5 van Christian- ne Maas/Fransje Schreurs. Voor De Meisjes zegevierden Ingrid Scheele en Tilly Dierick met 19-2 over Ria Gelissen/ Jeanette Termont. UITSLAGEN Poule 1: Boeye-Moerbeke 4-0, Racketjack-Tolhoek 4-0. Poule 2: Timmerman-Bergen Henegouwen 4-0, Bakker-Van Buren 2-2. Poule 3: Leeuw-Dooms 4-0, Nouwen-Van de Starre 2-2. Poule 4: De Meisjes-Van Kuy lenburg 2-2, De Vin-Schepnet 4-0. Poule 5: Bommelijn-CIS 4-0, •De Smit-De Wael 2-2. Tennis mannen Racketcentrum Terneuzen - In de Terneuzense tenniscompetitie voor mannen boekte in poule vier De Kort/ Deij de maximale 6-0-over- winning op IJsebaert/Peters. Paul de Kort versloeg met 7-5 Fons IJsebaert, terwijl Frank Deij met 9-7 te sterk bleek tegen Jan Peters. De dubbel- combinatie Paul de Kort/ Frank Deij bleef eveneens aan de positieve kant van de score via 11-5 tegen Fons IJsebaert/ Jan Peters. UITSLAGEN Poule 2: Schurink/Hiensch- Nouwen/Cobben 6-0. Poule 3: Audenaerd/De Vries- Geuze/Van den Akker 2-4. Poule 4: IJsebaert/Peters-De Kort/Deij 0-6. Poule 5: Deij/Vogels-Strijdonk/ Epskamp 2-4. Poule 6: Hoek/Haak-Neve/ Rouw 2-4. Poule 7: Heyman/Filippo-Te Wieske/Harms 6-0, De Poote- r/V erschelling-Slegte- nhorst/Louweret 2-4. Poule 8: Veraart/Verschellin- g-Kroes/Verhage 4-2, De Reus/ Roose-Leeuw/Van aalst 4-2. Poule 9: Wijland/Dobbe- laar-Pieters/Herrebout 4-2, Simpelaar/Van de Peijl-Van Damme/De Graaf 6-0. Bedrijfstennis Terneuzen Terneuzen - In poule vier van de Terneuzense bedrijfstennis- competitie versloeg HCG 2 met royale 8-0-cijfers Akbvo. In de dubbels wonnen de com binaties D. Alers/P. Buysse en N. Zoutendijk/M. de Reus van J. van Schijndel/D. Demiros (6-4) en M. Demiros/P. Heisz ier (7-6). In de mixed waren de combinaties D. Alers/N. Zou tendijk en P. Buysse/M. de Reus te sterk voor Demiros/ Demiros (10-3) en J. van Schijndel/P. Heiszier (10-4). UITSLAGEN Poule 1: Botega-Trend 2-6, Smit-De Zeeuw 5-3. Poule 2: Los Amigos-Van Driel 6-2, Los Amigos-Paul en Perk 5-3, HCG 1-Electron 4-4. Poule 3: Van Kouteren-Kint 7-1, Broomchemie-Elopak 2-6. Poule 4: Arnen-Van Wijck 6-2, Akbvo-HCG 2 0-8. Damestennis Cadzand Cadzand - In de op één na hoogste poule van de da- mestenniscompetitie in de sporthal te Cadzand zijn Cari- ne Dekker en Chelly Pieters uitstekend van start gegaan met een 12-3-zege op Anita Maas/Jolanda Wisse. In poule D geraakten Rianne van Wan- rooy en Addy Carels via 9-8 met de hakken over de sloot met een 9-8-overwinning op Dina van Becelaere/Laura Standaert. OVERIGE UITSLAGEN Poule D: Trees Neuhaus/Lilian Heyens-Koos Vermeulen/Ellen le/Corrie Zoeteweij-Diane Gij sel/Kristien Uyttenhove 9-7 Poule E: Annie Mabelis/Marie- tje de Maillie-Netty Louws/Elly Niezing/Suus de Kant 6-9, Ine ke van Noord/Brigitte Standae- rt-Sary Jansen van Rosendaal/ Koos Doornebos/Leny Cats- burg 6-8. Ador-damestennis Hoek/De Braakman - In de Ador-dames-tenniscompetitie in recreatiegebied De Braak man deelden in poule F Nijsse ■en De Meppers via 2-2 de punten. Voor De Meppers wa ren Jette Clement en Jeanette de Bock succesvol met een 9-3-overwinning op Emmy Asselman/Janny Michielsen. Namens Nijsse brachten Rine- ke van de Hemel en Ada de Milliano de balans in even wicht dankzij een positieve 9-5-score tegen Anneke Wisse/ Corry IJsebaert. UITSLAGEN Poule B: Vijverboom-Verplanke 2-2, SJEF-Aardenburg 4-0. Poule C: Drive-Doesburg 4-0, De Keijzer-Wit-wit-wit 4-0. Poule D: TS Ador-Boskreek 1 4-0, Zeeland Supply-Verhelst 3-1. Poule E: Volhouders-Bondewel 4-0, TVS-Tegenstanders 4-0. Damestennis Hulst Hulst - In de op één na hoog ste poule van de damestennis- competitie in Den Dullaert te Hulst startte Eikenhof met een 5-3-zege op HAK. Voor Eiken hof was Wil de Baar twee keer succesvol. Samen met Lisette Deruyck respectievelijk J. de Bock werd gewonnen van Ma- bel en Ria Kint (5-4) en Elly van Meele/Lien Kint (9-4). Voor HAK konden Elly van Meele en Georgette Burm iets terugdoen dankzij een 8-4-overwinning op Annema- rie Begijn/J. de Bock. Het tref fen tussen Georgette Burm/ Mabel Kint en Lisette Deruy ck/Annemarie Begijn eindigde in een 7-7-gelijkspel na een aanvankelijke voorsprong van 7-4 voor eerstgenoemde com binatie. UITSLAGEN Poule A: Axel United-Deltour 4-4, Doorzetters-Dream 0-8. Poule B: Abeel-De Lelies 3-5, HAK-Eikenhof 3-5. Poule C: Acclivity-De Vlas bloem 4-4, Club '86-Graauwse Meppers 2-6. Poolbiljart kanaalzone Axel - In zowel de eerste als tweede divisie van de poolbil jartcompetitie van de kanaal zone is de spanning groot en het krachtsverschil minimaal. In de eerste divisie voert De Tukker uit Westdorpe met een wedstrijdpunt voorsprong de klassering aan en in de tweede divisie staan vier ploegen met zes punten op een gedeelde eerste plaats. UITSLAGEN Eerste divisie: PPP's-Dream Team 5-1, De Tukker-Ambasa- deur 2-4, De Gravin-De Ros kam 2-4. Tweede divisie: Zondags Ver- maak-Les Amies 5-1, De Kom buis-De Jeansbar 0-6, 't Zand- De Stooters 4-2. STAND NA DRIE RONDEN Eerste divisie: 1. De Tukker 6 punten, 2. PPP's 5, 3. Ambassa deur 5, 4. De Roskam 4, 5. Dream Team 2, 6. De Gravin 1 punt. Tweede divisie: 1. De Jeansbar 6 punten, 2. Zondags Vermaak 6, 3. Les Amies 6, 4. De Kom buis 6, 5. 't Zand 3, 6. De Stooters 0 punten. HAS Sas van Gent - Recreatief vol leybal Sas van Gent HAS speelde bij de mannen tegen Savok 2 een goede wedstrijd. De eerste set ging verloren met 15-10, maar in de tweede set nam HAS een verdiende 5-12 voorsprong. Savok knok te zich terug tot 9-12, maar dat was voor HAS het sein om direct door te pakken tot 9-15. Bij de vrouwen eindigde het onderlinge duel tussen de teams van Cerestar Benelux in een 2-1 overwinning voor Ce restar Benelux 1. Uitslagen: Vrouwen: eerste klasse: Cerestar Benelux 1-Ce- restar Benelux 2 2-1(15-7 17-15 4-12), Savok-Peters Cleaning 2-1(15-11 9-15 15-7), Zaamslag-Swagemakers 1-2(8-15 15-11 7-11), tweede klasse:Philippine-De Doorzet ters 1-2(14-16 10-15 10-3), Pe ters Cleaning 2-Philippine 2 0-3(4-15 4-15 11-15), Mannen: Savok 2-HAS 2-1(15-10 9-15 14-10) Gemengd: eerste klasse: Carioca-Super Cromheecke 1 0-3(6-15 12-15 3-15), C-Line- Rabobank 3-0(15-3 15-7 15-8), Garage Bode 2-Savok 1-2(11-15 15-13 8-9), tweede klasse: Caravans Knape/de Sterre-Super Cromheecke 3 3-0(15-6 15-8 14-12), Super Cromheecke 2-Garage Bode 1 1-2(9-15 7-15 15-4), Philippi ne 2-Gilderakkers 2-1(15-11 10-15 15-2) RVE Zeeland.

de Stem | 1994 | | pagina 17