HEMA Verzet tegen verkoop drinkwater Mega-kroegentocht kondigt nieuw leutjaar Sas van Gent aan 7.- 6.50/9.- Scouting zit verlegen om nieuw clubgebouw SPORT IN HET KORT POLITIE RAPPORT UITSLAGEN Met oog op Zeeuws-Belgische overeenkomst wijst Brabants statenlid op verdroging Eis anderhalf jaar voor ramkraken en autodiefstal Commissie omwonenden asielzoekerscentrum OPEL-0 wie meer wil. nu nu Ct pESTEM ZEELAND C3 Twee jaar cel voor heling Tholenaren EXAMENS Hoekenaar niet eens met afbraak huis Sint Nicolaas in Terneuzen 1994 X 51 pmt achter het stuur van emt u plaats in een oast tordt verstoord op het ummum van comfort. |niek zorgt ervoor dat de t voorbijtrekken. Hoog tere geluid dat uit het Ij den in de Astra GLS is leze unieke ervaring, staat nu al bij de Opel als u de motor start, i geldzaken. Prijzen incl. B.T.W. en specificatiewijzigingen voorbehouden. ALE rde ingen m Amsterdam GeMerlandplefn, Axel, Besl, Bladtl, Dongen, ft, Utrecht Hoog (altiarijne, Volendam, Vriezenveen en Wassenaar. Vrouwen van 35 jr en ouder willen direkt-sex. Bel ze zelf thuis op 06-9604 (75cpm) Direkt apart met ondeugen de vrouwen of meisjes thuis. Bel 06-9757 (75cpm) Direkt-TELEFOONSEX hete vrouwen wachten op jou. 06-320.330.91 (75cpm) EENZAME meisjes zoeken snel sexkontakt! Bel nu 06-9780 (75cpm) Doorschakelsex luister naar hete oproepen van vrou wen. Maak je keuze en de computer schakelt je direkt door naar haar huis. Dis creet! Bel 06-9668 75cpm DINSDAG 8 NOVEMBER 1994 Van onze correspondent gas van Gent - 'D'n elfden van d'n elfden', betekent voor carnavalvier- ders de start van een nieuw leu tjaar. Rond 11 november wordt ook meestal de nieuwe Prins Carnaval bekendgemaakt. In Sas van Gent, Betekoppenstad, is dit altijd op de zaterdag volgend op 11-11. Dit betekent dus dat het aanstaande zaterdag, 12 november weer zover is. Tot twee jaar geleden werd dit bal ieder jaar gehouden in de Vlaanderenhal. Vorig jaar besloten de Betekoppen eens iets anders te proberen. Dweilen langs de horeca-bedrijven, met muziek van diverse dweilbands. Zo lukt het vier dagen lang met carnaval, dus ook in november. De Mega-Kroegentocht was geboren. Zowel de Raad van Elf als de horeca ondernemers waren zeer tevreden over dit experiment, reden te meer om het ook dit jaar weer op dezelfde wijze te doen. De muzikale bijdrage zal dit keer geleverd worden door de dweilbands Moaventog, Toeternletoe, Tandsjen Bei, de Sasse Kadees en Komtatege. Vanaf 20.00 uur zullen zij de sterren van de hemel blazen en van café naar café trekken. Om elf over elf zal in de oude narrentempel 'De Reseda' de leutvorst voor 1994/1995 bekendgemaakt wor den. Vier leden hebben zich kandidaat ge steld voor dit ambt. Onder hen uiter aard Adelein de Block, die de afgelopen jaren met succes vier dagen per jaar de Betekoppenstad regeert. Maar ook zijn eerste minister Axelaar Brian Meesen, doet een gooi naar het ambt. Of zal Joop van der Vliet als een soort Heintje Davids terugkeren in het prinsenge waad. Zaterdag zullen de Betekoppen het weten. De eerste handelingen van de prins Carnaval is het installeren van de Plisie Goor en de Eerste Minister. Tevens zullen drie aspirant-leden aan hun kan didaatsjaar beginnen, te weten Eddy Hemelsoet, Marco van de Berg en Eddy Hillaert. Rond de klok van kwart voor twaalf zal tevens de nieuwe narrentem pel ingewijd worden en wordt de trek king verricht van de grote loterij. Tijd ens de Mega-Kroegentocht zal ver der de nieuwe carnavalsbutton gepre senteerd worden. Daarna zal deze te koop zijn bij de leden van de Ventjes en in diverse sasse horeca-bedrijven. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan de bouw van een eigen wa genbouwplaats voor de wagenbouwers vereniging De Ventjes. Deze vereniging nam vorig jaar de button verkoop over van De Betekoppen. Van onze verslaggever Goes/Bergen op Zoom - De voorgenomen verkoop van twee tot drie miljoen kuub, deels uit Brabant afkomstig, drinkwa ter door het Zeeuwse nutsbedrijf Deltan aan de Tussenge- meentelijke Maatschappij van Vlaanderen voor Waterbedeling (TMVW), stuit op verzet van de provincie Noord-Brabant. Volgens statenlid L. van der Kallen (Brabantse Onafhankelij ke Fracties) staat zo'n waterle- rerantie op gespannen voet met de strijd die het provinciebe stuur van Brabant voert tegen de verdroging van de Brabantse on dergrond. Deltan pompt met goedvinden van de provincie Noord-Brabant in putten bij Ossendrecht, Huij- bergen en Halsteren jaarlijks on geveer 18,5 miljoen kuub grond mater op. Deze pompstations lig- op of dicht tegen de Bra bantse Wal, uitgerekend een ge waar de verdroging de pro vincie ernstig zorgen baart. .Dat water gaat naar Midden- Zeeland. Daarnaast betrekken we water uit de Belgische pol dergebieden, oppervlaktewater uit de Biesbosch en water uit onze eigen spaarbekkens in Zeeuws-Vlaanderen. En daar bebben we een overcapaciteit van twee tot drie miljoen kuub waarvoor TMVW belangstelling leeft." De TMVW is geïnteres seerd in het Zeeuwse water om dat het goedkoper is dan het drinkwater dat ze tot nu toe betrekt uit Wallonië, ffoewel het exportwater niet di rect uit 'bedreigd gebied' komt, moeten GS van Noord-Brabant er volgens Van der Kallen conse- quensies aan verbinden. „Iedere provincie wordt op milieugebied geacht de eigen broek op te louden. Al het drinkwater dat de Deltan in Zeeland overhoudt, kan minder uit de Brabantse ffal worden opgepompt." Hij zal herover een brandbrief schrij ven aan GS van Noord-Brabant. Be provincie Noord-Brabant verleent Deltan concessie om water uit de Brabantse Wal op te pompen. De provincis is net als een handvol gemeenten op de Brabantse Wal aandeelhouder van Deltan. In die zin heeft de provincie iets te zeggen over de waterexport, hoewel de statuten van Deltan daarover niet echt duidelijk zijn. „In ieder geval buigt de Raad van Commissaris sen zich wel zo'n besluit van de directie," aldus een woordvoer der van de provincie Zeeland. In die RvC is de provincie Noord- Brabant niet vertegenwoordigd, maar de Brabantse Wal-gemeen- ten wel. Hoofd gas en water van Deltan, H. de Kraa, begrijpt de drukte niet zo best. „Het water uit de Brabantse Wal wordt als drink water ingezet in Midden-Zee land. Hij wijst erop dat de Deltan enige jaren geleden grondwater, dat voor industriële doeleinden werd gebruikt, heeft vervangen door gezuiverd oppervlaktewa ter. „In zes jaar tijd hebben we zo misschien wel 40 miljoen kuub grondwater bespaard en dat is toch niet onaanzienlijk." Volgens een woordvoerster van de Waterleidingmaatschappij Noord-West-Brabant uit Breda leert onderzoek dat het milieu effect van minder onttrekking van grondwater voor drinkwa- terdoeleinden minimaal is. „Een restrictie van 10 miljoen kuub levert slechts een 0,3 procent herstel van natuur- en land schapswaarden op." Bovendien kost vervanging van 10 miljoen kuub grondwater door opper vlaktewater 150 miljoen meer vanwege investeringen in zuive- rigsinstallaties. Bij het Waterwinbedrijf De Bra bantse Biesbosch zegt directie secretaris J. Volz dat de contrac ten met Deltan een doorverkoop van Biesbosch-water aan Vlaan deren niet in de weg staan. „Als er rek zit in de capaciteit van Deltan in Zeeuws-Vlaanderen kun je zeggen dat het een kwes tie van goed koopmanschap is die extra produktie te verko pen." Van onze rechtbankverslaggever Breda/VIissingen - Bestellingen bij postorderbedrijven heb ben de 27-jarige Bredanaar R.W. en zijn gezin in de proble men gebracht. De schulden liepen op tot 12.000 gulden en de deurwaarders stonden regelmatig bij W. voor de deur. W. kon die druk niet aan. to aan voldoende geld te ko men, trok W. samen met F. en N. »p inbrekerspad. W, gaf gisteren 'oor de Bredase rechtbank toe dat hij drie ramkraken heeft ge pleegd bij bedrijven in Breda, Gissingen en Goes, tien auto- efstallen in de regio Breda, een 'omnginbraak in Prinsenbeek de diefstal van kentekenpla- 'en in Breda. W. zit in de wao en rekt van de ww. Officier van justitie mr. H, van der Meijden laakte het grof ge- #,eld dat W. als chauffeur bij de 1 mmkraken heeft toegepast. Hij J Jees op het strafblad van de todanaar en eiste achttien maanden celstraf, daadsman mr. F. Gimbrère toeg een lagere en een deels (ADVERTENTIE) Zoekt u met oog op de toekomst een vestigingsplaats met oor voor uw plannen? Bedrijvenpark Handelspoort Voor inlichtingen: 01 150-75460. te u voorwaardelijke straf omdat het gezin W. de vader hard nodig heeft, onder andere door ziekte van het jongste kind. Namens zijn slechthorende cliënt las hij een brief voor waarin die spijt betuigde aan de gedupeerden en beloofde dat hij geen inbraken en diefstallen meer zal plegen. Vonnis op 21 november. Van onze rechtbankverslaggever Breda - De Bredase recht bank heeft twee Tholenaren voor gewoonte- en opzethe ling veroordeeld tot twee jaar celstraf waarvan een half jaar voorwaardelijk. De eis tegen de 24-jarige A.K. luidde drie jaar en tegen de 23-jarige J.S. 2,5 jaar, waar van een half jaar voorwaar delijk, en 25.000 gulden. De rechtbank wees het verweer af dat leden van het Schot-team van de politie in West-Brabant in bepaalde nachten de verdach ten niet gezien kunnen hebben. In het proces-verbaal bevestigen meerdere rechercheurs hun her kenning. De rechtbank vond de gevraagde boete niet terecht om dat de officier van justitie heeft laten weten dat hij de winst die de twee gemaakt hebben met de heling zal afromen. Het vervallen scoutinggebouw in Sas van Gent. Groep in Sas van Gent denkt al vier jaar aan nieuwbouw Van onze correspondent Sas van Gent - Het clubge bouw van de Lodewijkgroep in Sas van Gent is dringend aan vervanging toe. Reeds vier jaar denkt de groep al na over nieuwbouw of ver bouwing. De laatste mogelijkheid viel al rap af, gezien de toestand van het gebouw. De ruim dertig jaar oude voormalige bouwkeet aan de voet van de brugoprit, is zodanig versleten, dat er geen sprake kan zijn van opknappen of renoveren. Het verlanglijstje van de scou- ters omvat onder meer fatsoen lijk sanitair, een keuken met buffet en een gelijkvloerse ber ging. Daarnaast moeten uiter aard alle ruimtes voorzien zijn van verwarming. De locatie aan de rand van de stad is voor de scouting ideaal. Verschillende mogelijkheden zijn bekeken. Een onderkomen van steen bleek, gezien de kos ten van ruim twee ton, finan cieel niet haalbaar. Als alterna tief is gekozen voor houten ele- mentbouw, waarbij een casco wordt neergezet en door de scouters het gebouw verder wordt afgewerkt. Blijft er al mee al toch nog een prijskaart je over van 90.000. Een be drag dat men bij elkaar tracht te krijgen via het uitgeven van obligaties, acties, bijdragen van het bedrijfsleven en van de ge- Kapotte golfplaten over een verrot dak. meente Sas van Gent. Diverse acties hebben reeds plaatsge vonden, waaronder een kerst kaartenverkoop. Op het programma staan nog een collecte vanuit het Natio naal Jeugd Fonds (Jantje Be ton), een wafelverkoopactie en medio februari/maart 1995 een grote loterij. Ook verschillende bedrijven hebben reeds een bij drage verzorgd of toegezegd voor de nieuwbouw. Ook de Zusters Franciscanessen in Roosendaal deden een flinke duit in het zakje. Een verzoek voor een investeringssubsidie bij de gemeente Sas van Gent heeft tot op dit moment echter nog niet veel zoden aan de dijk gezet, maar men hoopt aan staande donderdag na de be spreking van de meerjarenbe- FOTO'S WIM KOOYMAN groting hierover meer informa tie te ontvangen. Daarnaast loopt de uitgave van de steunobligaties goed. Bijna de helft van de obligaties is reeds verkocht. Eenieder die de Lodewijkgroep financieel wil steunen kan informatie verkrij gen bij O. Inghels, Vier Am bachtenstraat 1 in Sas van Gent. BeVoBo-Hulst Hulst-Lybeert/Verstraeten is in de hoogste afdeling bij de vrou wen in het Hulsterse bedrijfs- volleybal zonder meer de meest verrassende ploeg van dit sei zoen. Toonde de ploeg van aan voerster Denise Herrewegh eer der al aan op de goede weg te zijn, afgelopen week gaf deze ploeg uit Kapellebrug dit nog maals duidelijk aan door met 2-1 van Rhodos te winnen. De inbreng van Vivian ie Feber was ook deze maal weer van gehalte. Eveneens opmerkelijk in deze klas was de zege van Van Waterschoot op Jong Mor- res. De formatie van aanvoer ster Jeanne Boënne won deze slag knap met 2-1. Bij de mannen liep vrijwel alles volgens de verwachtingen. Dat De Sterre in de slag met Smash 2000 een set pakte, mag als opmerkelijk aangemerkt wor den. Het speelde tevens in de kaart van koploper Broomche- mie dat er een puntje verder door uitliep. Uitslagen:Vrouwen:Eerste klas: Jong Morres-Van Waterschoot 1-2 (7-15, 15-12, 6-15), SC Morres-A-Markt 1-2 (9-15, 15-11, 9-15), Van Damme-Fer- ket en De Maat 2-1 (15-7, 15-5, 7-15), CVC-Jong Morres 2 2-1 (15-7, 13-15, 15-8), Ly beert/Verstraeten-Rhodos 2-1 (13-15, 15-10, 15-11). Tweede klas.Rhodos 2-Neelemans 1-2 (15-13, 11-15, 12-15), Rabo-SC Morres 3 (0-15, 0-15, 0-15), Janse- nius-Broomchemie 0-3 (6-15, 13-15, 6-15), CVC 2-Wentzler/Pauwels 0-3 (8-15, 8-15, 5-15), De Sterre-Jong Morres 3 2-1 (15-8, 14-15, 15-3). MannemEerste klas:De Troubadour- Broomchemie 0-3 (7-15, 5-15, 7-15), De Sterre-Smash 2000 1-2 (15-14. 10-15, 12-15), Rhodos-Broomchemie 2 1-2 (13-15, 15-10, 13-15) Tweede klas:'t Jagertje-Rijk 3-0 (15-7, 15-10, 15-5), Ambulo-Rijk 3-0 (15-13, 15-13, 15-11), Jong Morres- De Vos/Eggermont 3-0 (15-10, 15-10, 15-1). Standen:Vrouwen:Eerste klas:Zaman 5-15, Jong Morres 8-15, Rhodos 6-14, A-Markt 7-14, Lybeert/Verstraeten 6-13, Van Waterschoot 7-13, SC Mor res 2 6-9, Van Darame 7-9, Ferket en De Maat 7-8, SC Morres 8-7, Voor waarts 6-5, Jong Morres 2 6-4, CVC 7-3. Tweede klas.Neelemans 8-22, Rhodos 2 7-18, Wentzler/Pauwels 7-18, SC Morres 3 6-13, Broomchemie 6-11, Van Wesemael 6-11, 't Hoeksken 7-8. CVC 2 7-8, Jansenius 6-7, Ivens 6-5, De Sterre 5-4, Jong Morres 3 6-1, Rabo 7-0. Mannen.Eerste klas.Broomchemie 8-23, Smash 2000 8-18, Broomchemie 2 8-14, CVC/Doolaege 7-12, Luctor 7-9. Rhodos 8-9, De Sterre 8-5, De Troubodour 9-3. Tweede klas:Brandax 6-16, 't Jager tje 6-14, Jong Morres 7-14, Jansenius 6-13, De Vos/Eggermont 6-10, Am- bulo 5-5, Van Westen 4-3, Luctor 2 6-3, Rijk 5-2, ABN/Amro 3-1. Zaalvoetbal Sluis - In de eerste klasse van het West Zeeuws Vlaamse zaal voetbal moest ook La Porie d'Or zich neerleggen bij het meesterschap van Oud Sluis. Wat een topper had moeten worden eindigde in een 6-2 ze ge voor de Sluizenaren die riant aan de leiding blijven. In deze klasse is ABN/AMRO dit seizoen duidelijk de zwakke broeder. Ook tegen OBS/Er- asmus kon men de hatelijke nul niet wegwerken. Veteranen herstelde zich knap na de mis stap tegen de Block. Winst te gen Edah/Mijnders betekent dat ze op de derde plaats op de ranglijst komen postvatten. In de tweede klasse won Rode Leeuw verrassend van titelkan didaat Groosman/Pacojeans en komt Omnisport na de winst op Bon Ami op een punt van leider Boemerang. In de derde klasse wacht Chez Rene nog steeds op de eerste winst. Verlies tegen van de Sande betekent dat men met een schamel puntje rode lantaarndrager van het OREVO blijft. Dit terwijl Valentine over iedere tegenstander heen raast. Uitslagen: eerste klasse: ABN/AMRO - OBS/Er- asmus 3-11, Veteranen - Edah/Mijn ders 5-2, Oud Sluis - La Porte d'Or 6-2, Francke Sport - Traas 1-2. tweede klasse: Rode Leeuw - Groos man/Pacojeans 5-2, Meeusen - Sun set Boulevard 3-5, Omnisport - Bon Ami 3-1. derde klasse: WOD/St.Pierre - Rie- mens 3-2, Valentine - Jopie 13-3, van de Sande - Chez Rene 6-2. Standen: eerste klasse: Oud Sluis 6-11, Albert Heijn 6-9, Veteranen 6-8, Traas 5-7, La Porte d'Or 6-7, OBS/Erasmus 5-6, Francke Sport 5-4, Edah/Mijnders 6-4, Texaco/'t Krikje 5-2, de Block 5-2, ABN/AMRO 5-0. tweede klasse: Boemerang 5-9, Om nisport 5-8, Stekelinck 5-7, Sunset Boulevard 5-6, Groosman/Pacojeans 5-6, Bon Ami 5-5, Rode Leeuw 5-4, Meeusen 5-3, Deltan 3-2, de Zwart 3-0, Gemeente Oostburg 4-0. derde klasse: Valentine 4-8, Wiele waal 5-8, Opties 4-6, Telepost 5-6, Wolf 5-6, WOD/St.Pierre 4-5, van de Sande 5-4, van Looy 5-4, Riemens 5-2, Jopie 5-2, Chez Rene 5-1 Huisdieren vergiftigd Hulst - In het afgelopen week einde zijn twee huisdieren van een Hulsterse familie vergif tigd. Een van de dieren, een hond, overleefde het, een kat bezweek aan het vergif. Een dierenarts die werd geraad pleegd, kon niet vaststellen welk vergif de dieren hebben gegeten. Vermoedelijk hebben ze vergiftigd voedsel tot zich genomen in de buurt van de Liniestraat. Zakkenrollers Hulst - Twee Belgische vrou wen zijn zondagmiddag in Hulst het slachtoffer gewor den van zakkenrollerij. Een 54-jarige vrouw uit Zwijnd- recht kreeg een duw in haar rug toen ze winkelde in een zaak aan de Steenstraat. Even later kwam ze tot de ontdek king dat haar portemonnee verdwenen was. Daarin zat een bedrag van duizend Bel gische frank, en verder een bankpasje en enkele euro cheques. Een 43-jarige vrouw uit Lokeren overkwam het zelfde toen ze winkelde aan de Gentsestraat. Ze raakte haar portemonnee kwijt met daarin enkele duizenden Belgische franken. Busje weg Middelburg - Vanaf een ter rein van een garagebedrijf aan de Kanaalweg te Middelburg is in het afgelopen weekeinde een witte Volkswagen combi bus gestolen. Het voertuig was voorzien van het kenteken nummer ZK-60-TZ. Ook werd in het weekeinde vanaf een parkeerplaats aan het Ewis- land in de Zeeuwse hoofdstad een rode Opel GT Hatschback met als kentekennummer NK- 53-RJ ontvreemd. Laatstge noemd voertuig is eigendom van een inwoner uit Middel burg. Computer gestolen Middelburg - Bij een inbraak in een bedrijfskantoor aan de Nieuwe Kleverskerkseweg te Middelburg is in het afgelopen weekeinde een computer ter waarde van zes duizend gul den gestolen. Men verschafte zich toegang tot het pand door het vernielen van een ruit. Lier ontvreemd Terneuzen Een 30-jarige in woner uit Axel deed gisteren bij de politie in Terneuzen aangifte van diefstal van een lier, waarde 1500 gulden. Die werd, vermoedelijk in het af gelopen weekind, ontvreemd vanaf zijn auto-ambulance,die stond geparkeerd aan de Lan ge Reksestraat in Terneuzen. Computer gestolen Terneuzen - Zondagnacht is ingebroken in een bedrijf spand aan de Haarmanweg te Terneuzen. Vermist wordt een computer. Ook werd in dezelf de nacht ingebroken in een winkel aan de Noordstraat in Terneuzen. De 30-jarige fili aalhouder uit Axel mist een gering bedrag aan wisselgeld en enige sleutels. Vorkheftrucks gestolen Vlissingen - Gistermorgen werd ontdekt dat was inge broken in een loods van een houtbewerkingsbedrijf aan de Denemarkenweg in Vlissin- gen-0ost. Twee vorkheftrucks met een gezamelijke waarde van 200.000 gulden bleken te zijn gestolen. Dat moet ge beurd zijn tussen zondagmid dag vier uur en gistermorgen zes uur. Nijmegen - Katholieke Universiteit, doctoraal examen genees kunde: Vincent de Schepper, Hulst. Hogeschool Zeeland - Werner Stallaart, Vogelwaarde, commer ciële economie. Mireille Antheunis, St.-Jansteen en Ilse Hamelink, Terneuzen, economisch linguïstisch. BRIDGE K0ERSBAL Uitslagen vrije wedstrijd Bridge club IJzendijke: 1. ep. Lievens, 2. dd. van den Hout/de Man, 3. dh. van Damme/ van Looy, 4. dd. van Poelje/den Doelder, 4. ep. de Groene, einde bericht Aan de koersbalwedstrijd in het clubgebouw van de ouderenbond 'Rozenhof namen 26 personen deel. uitslag: 1. H. de Gucht - A. Weesepoel 2. E. Kint - R. van de Velde 3. T. de Waal - L. Ivens Van onze verslaggeefster Terneuzen - Er is een nieuwe omwonenden-commissie voor het asielzoekerscentrum Roosevelt in Terneuzen inge steld. Daarin zitten naast vier omwo nenden ook twee ambtenaren en de wethouder, mevrouw A. Sta- hl. De commissie heeft als taak het adviseren van gemeente, po litie en directie van het Roose- veltcentrum. Ze kwam gistera vond voor het eerst bij elkaar. De vorige commissie functio neerde niet naar wens zo bleek Van onze correspondent Den Haag/Terneuzen - Hoeke naar P. Boekhorst heeft gisteren bij de Raad van State de ge dwongen afbraak van de aan zijn woning in de Altenastraat gebouwde carport en serre aan gevochten. De gemeente Terneuzen stuurde Boekhorst een lastgeving om de carport en serre af te breken omdat woningen in het buiten gebied niet mogen worden uitge breid tot boven de 120 vierkante meter. Het huis van Boekhorst is 144 vierkante meter groot. Bovendien zouden carport en serre de fraaie architectuur van de voormalige burgemeesterswo- ning ontsieren. Daarom heeft de welstandscommissie carport en serre afgekeurd. Boekhorst zegt dat de gemeente onvoldoende op zijn belangen gelet heeft. De bewoners weerspreekt dat de serre en carport in de omgeving misstaan. De afdeling bestuursrechtspraak laat over enige tijd weten of Boekhorst de de carport en serre alsnog moet afbreken. op een bewonersbijeenkomst in augustus. Ideeën en adviezen werden niet met voldoende voortvarendheid aangepakt, zo was de mdruk. Daarom is ge zocht naar nieuwe mensen en een meer gestructureerde aan pak. Er wordt gezocht naar nog meer omwonenden die in de commis sie zitting willen nemen. Van onze correspondent Terneuzen - St. Nicolaas en zijn gevolg zetten op zaterdag 12 november weer vaste voet aan wal in Terneuzen. Om kwart voor twee wordt hij verwacht bij de voormalige veerhaven. Na zijn aankomst per sleepboot zal hij eerst zoveel mogelijk han den schudden van de aanwezige kinderen. Daarna wordt de Sint officieel ontvangen op de mu- ziekkiosk. Na het zingen van enkele st. Nicolaasliedjes volgt een rijtoer door Terneuzen. Op zijn tocht zal de Sint onder meer de Axelsestraat aandoen. De kinderen kunnen daar voor de Goedheiligman een tekening inleveren en zo meedingen naar leuke prijsjes. Eenmaal in de Noordstraat aangekomen krij gen de aanwezige kinderen een zakje snoep. De Sint heeft dit jaar ook weer voor Terneuzen gekozen om op 6 december zijn terugreis te aan vaarden. (ADVERTENTIE) Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21.00 Zo. 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDEZOUTDtJK 2-4. 4561 HP HULST telefoon 01140-12058. telefax 01140-10856

de Stem | 1994 | | pagina 15