Algerije brengt extremisten grote slag toe riekse Sex nertjes Hete nnet ing Boek: Diana is gebiologeerd door astrologie ex van chteren Enorme winst voorzien voor Republikeinen Mogelijk 800 doden door ramp in Egypte Serviërs vechten terug in noordwesten Bosnië RIJVEN TEN Oorlogsverklaring maffia na pausbezoek aan Sicilië L x 51 DE STEM BUITENLAND A4 Zonen B.V. 06-96.18 -320-320-06 -320-320-07 -320-320-08 en gezocht m6er a.s. rorce' een gehouden in: ncevitte (Breda .30 uur welkom 'zijn geen den. GARAGES, TINGEN Eft •- - OKHUTTEN IN BETON ÉN HOUT 112 FIS-aanhangers gedood 'Harnas wil met Israël praten' bouw rm zuid Reagan hield zich altijd groot Politie Duitsland pakt extreem rechtse groep aan BUITENLAND KORT MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 of deelneming in en N. Brabant C DORDRECHT tie-verzekerd!) g 50cpm) HOMO. 06-9538, heets contact. Anoniem! akelsex! DirèkJ e slaapkamer van rijpe vrouwen thuis- 75cpm ~ët gewillige ritoS I [niet - - uis liet comrriercieelli s 06-9567 75cpm" ate via de telefoon kjes met leuke mei- I: 06-95.95 75cpm "apart met gezelligi- rekkelijke vrouwen 9.600 (75cpm) x! nymfomans s direct apart! Ook! en hun adres en tel I I ons 06-34035080 EKSÜ Bel Marcha Nu 1gpm e van achter "Igpm illige meisjes 1gpm oet alles! f gpm ANTE dame 22 jr., cht privé, ma. t/m vr. u„ 01650-37159. uwen zoeken niet mercieel sexcontact Bel 046-752333 in, il||iP' ii"' ,iiPliii, UCTS buur len inters Ie en faxen lealer SZ Steehbèrgen IT670-665T6 met een zeer rustieke uitstraling j. Voor de zelfbouwer zijn bouw pakketten beschikbaar. De prijzen van Boha zijn vlijm scherp en inclusief betonvloer. Vraag onze kleurenbrochure aan met foto's, voorbeelden plus prijslijst. Eén telefoontje is genoeg. Een vrijblijvend bezoek aan onze showroom is natuurlijk ook mogelijk. ces 42-5674 TM Nuenen j ïterrein Eeneind II) •839106 of 445226 839273 Van onze correspondent Mare de Koninck Washington - De laatste en quête-resultaten in de Vere nigde Staten vóór de tussen tijdse verkiezingen van mor gen, wijzen op enorme winst voor de Republikeinse oppo sitiepartij. De meeste opiniepeilers houden het er nu op dat president Clin tons Democratische Partij haar absolute meerderheid in de Se- naat (de in Amerika zeer machti ge 'Eerste Kamer') zal verliezen aan de rechtse Republikeinen, die daardoor de president in diens laatste twee ambtsjaren in het Witte Huis politiek geheel zouden kunnen verlammen. Vorige week bleken Clinton en de Democraten volgens de en quêtes eindelijk enigszins de wind in de zeilen te krijgen, dank zij de solide economische groei in de VS en de recente successen van de president in de buitenlandse politiek. Maar in het uiterst wispelturige publieke gemoed waaraan Amerika de laatste tijd onderhevig is, lijkt de opleving van de Democraten al weer verdwenen. Sommige van de jongste peilin gen voorzien nu zelfs dat de Republikeinen ook in het Huis van Afgevaardigden ('Tweede Kamer') de meerderheid zullen veroveren. Thans is de verhou ding in de Senaat: 57 Democra ten en 43 Republikeinen. In het Huis: 256 Democraten en 178 Republikeinen. Tegelijk zijn er morgen ook regionale en lokale verkiezingen, waarin de Repu blikeinen veel burgemeesters- en gouverneursposten van Demo craten lijken te gaan overnemen. De Washington Post kwam gis teren op grond van eigen enquê tes met de volgende 'laatste' voorspelling van de uitslag. Se naat: 51 zetels voor de Republi keinen en 49 voor de Democra ten. Huis van Afgevaardigden: 214 Republikeinen en 221 De mocraten. Enquêteurs in Amerika hebben het tegenwoordig echter moeilij ker dan ooit, omdat politieke partijen veel minder dan voor heen op vaste kiezersblokken kunnen rekenen en steeds meer burgers tot het laatst onzeker blijven over hun keuze. Grote .verrassingen zijn dan ook moge lijk. Algiers (ap/afp/rtr) - Bij een grootschalig offensief tegen het moslim-extremisme hebben Algerijnse veiligheidstroepen de afgelopen vijf dagen 112 fundamentalisten gedood. Dit meld den de autoriteiten gisteren in Algiers. Het zijn de zwaarste gevechten tussen Algerijnse veiligheid stroepen en fundamentalistische guerrillastrijders sinds het begin van de botsingen in februari 1992. Volgens onofficiële schat tingen zijn de afgelopen twee Cairo - Harnas, de beweging van fundamentalistische Palestijnen, zegt samen met de PLO een dialoog te willen beginnen met Israël. Woordvoerder Zahhar van Harnas zei gisteren dat hij 'de Palestijnse nationale eenheid wil bewaren'. Zahhar leek de bereidheid tot dialoog afhanke lijk te stellen van vrijlating van Hamas-leden uit Israëlische ge vangenissen. (ADVERTENTIE) VAKBEURS VOOR DE TOTALE BOUWWERELD 8, 9, I 0 en II november 1994 Beursgebouw Eindhoven IOPENINGSTIJDEN 8 en 11 november. 9 en 10 november. II.00 - 18.00 uur 14.00 22.00 uur Voor moer informatie: Telefoon: 040 4224 7 7 VERVOLG VOORPAGINA President Clinton was een van de velen die Reagan lof toe zwaaiden voor zijn 'dappere' onthulling. „Het grijpt me erg aan," aldus Clinton. Veel waar nemers meenden al tijdens het presidentschap van Ronald Rea gan (1980-1988) te kunnen zien dat hij 'aanleg' had voor demen tie. Hoewel hij als oud-acteur een meester was in het inprenten en declameren van teksten, had hij altijd grote moeite de gegevens en informatie die zijn medewer kers hem gaven, te onthouden en begrijpen. Tal van 'blunders' tij dens bijvoorbeeld persconferen ties - en grappen daarover in media en bevolking - waren het gevolg. Toch maakte zijn 'vader lijke oerconservatisme' hem tot een van de meest geliefde presi denten die Amerika ooit heeft gehad. De laatste maanden is Reagan niet meer in het openbaar ver schenen. Reagan is eerder geope reerd geweest aan tumoren in de dikke darm en huidkanker aan de neus. Hij is vanaf jeugdige leeftijd al hardhorend en zeer bijziend. Niettemin heeft hij tot voor kort altijd het beeld van een ijzersterke man kunnen op houden. Reagans moeder leed eveneens aan 'Alzheimer'. Stuttgart (dpa) - Met een razzia door circa honderd agenten in de buurt van Stuttgart heeft de Duitse politie in de nacht van taterdag op zondag de oprich ting van een extreem-rechtse or ganisatie verhinderd. Al voor het begin van de opera- lie werden de voorzitter van de Liberale Duitse Arbeiderspartij, Friedhelm Busse, en een neo-na- zi uit Tubingen opgepakt. Busse en 195 in voorarrest genomen geestverwanten zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. De 65-jarige Busse had onder Beer vijftien exemplaren bij zich van Hitiers boek Mein Kampf. De bijeenkomst in de buurt van Stuttgart had tot doel een 'Stut- tgarter vriendenkring' op te richten als een samengaan van verschillende groepen rechtse extremisten en neo-nazi's. Bij de inval smeten de deelnemers aan be bijeenkomst flessen en glazen naar de agenten, waardoor er acht gewond raakten. maanden in Algerije meer dan 500 fundamentalisten gedood. De veiligheidstroepen zouden keihard optreden tegen van ex tremisme verdachte personen, zeker na de bomaanslag vorige week dinsdag op een kerkhof in Algiers waarbij vier kinderen om het leven kwamen. De spanning liep al op nadat president Liami- ne Zéroual een dag eerder het falen van de onderhandelingen met de leiders van het Islami tisch Reddingsfront (FIS) be kendmaakte. Het FIS werd verboden nadat de regering de verkiezingen in ja nuari 1992 afgelaste. De funda mentalisten stevenden toen af op een overwinning. In de hoofdstad Algiers werden acht fundamentalisten gedood in een villa in de arme voorstad Eucalyptus, waar de radicale moslims steeds meer aanhang verwerven. In Jijel, zo'n 300 ki lometer ten oosten van Algiers, werden twintig moslimstrijders gedood. De overige doden vielen bij verscheidene andere opera ties in andere delen van het land. De Algerijnse regering bekriti seerde een rapport van Amnesty International waarin zowel de fundamentalisten als de autori teiten de schuld krijgen van het 'op wrede wijze' doden van dui zenden burgers. Een woordvoer der zei dat 'wij het onacceptabel vinden dat acties door terroris ten gelijk worden gesteld met maatregelen die de staat neemt om zijn burgers en eigendommen te beschermen'. In het conflict tussen de funda mentalisten en de regering viel zaterdag opnieuw een Frans slachtoffer. De 27-jarige toerist Jean-Francois Marquette werd dood aangetroffen, nadat hij en kele dagen eerder was ontvoerd. Frankrijk heeft gisteren weer een islamitische geestelijke uit Algerije het land uitgezet. De autoriteiten vonden Nafa Zahar Eddine, imam in de noordooste lijke stad Metz, een gevaar voor de openbare orde. Hassan en zijn zusje dwalen rond tussen de puinhopen die van het Egyptische plaatsje Dronka resteren. De ramp hun ouders. kinderen verloren bij de FOTO EPA Cairo (rtr/afp) - De overstromingen in Egypte afgelopen week hebben aan mo gelijk 800 mensen het leven gekost. De meeste slachtoffers vielen in de zuidelij ke plaats Dronka na de ontploffing van een olie-opslagplaats. Met de berging van 13 lijken in Dronka is het dodental opgelopen tot 493, zo is in ziekenhuizen en veiligheidskringen verno men. Maar volgens de regeringskrant Al Ahram zouden er nog 200 lijken onder het puin en de modder liggen. Met name in het zuiden is het aantal slachtoffers moeilijk te bepalen, omdat er in het Nijldal duizenden gehuchten zijn zonder enige bestuursstruc tuur. Gevreesd wordt dat er epidemieën zullen uitbreken. Uit een vertrouwelijk verslag van de Egypti sche justitie blijkt dat de vier oliedepots die in Dronka vlamvatten en ontploften op een gevaarlijke lokatie stonden. De grond onder de tanks spoelde weg en er waren geen aarden wallen om ze te stutten. Inwoners van de stad klagen dat ze nog niets hebben gezien van de hulp die president Mubarak hen heeft toegezegd. Door de zware regenval zijn de graven van de Farao's bij Luxor en in het Dal der Koningen ondergelopen. Volgens de Organi satie voor het Beheer van Oudheden is men bezig water uit de monumenten te pompen, maar kan nadien nog de vochtigheid schade opleveren. Van onze correspondent Aart Heering Rome - Het pastorale bezoek dat de paus het afgelopen weekeinde aan Sicilië bracht, heeft aanleiding gegeven tot een dramatische uitwisseling van bedreigingen tussen de kerk en de maffia. „Wie zich schuldig maakt aan geweld en onderdrukking zal zich moeten verantwoorden te genover het Oordeel Gods," don derde Johannes Paulus II ten overstaan van 25.000 jongeren in de Oostsiciliaanse stad Catania. Maar ook Cosa Nostra is de uitdaging aangegaan met een se rie intimidaties tegen zogeheten 'anti-maffiapaters'. Het vierde bezoek van de paus aan Sicilië, dat een half jaar moest worden uitgesteld door de ongelukkige val die hij eerder dit jaar maakte, werd met grote ver wachting tegemoet gezien. De striemende woorden waarmee hij tijdens zijn voorlaatste be zoek aan Sicilië opriep tot verzet tegen de mafia, lagen nog vers in het geheugen. Ook ditmaal heeft Woytila zijn gehoor niet teleur gesteld. Tijdens preken in Catania en Siracusa herinnerde hij aan een Palermitaanse priester die een jaar geleden door de maffia werd vermoord. Hij riep de Siciliaanse geestelijkheid op om 'koste wat kost voor het goede te blijven strijden' en hield in vier toespra ken zijn gehoor voor dat de Sicilianen 'zich dienen te bevrij den van de mafia en andere duistere machten'. Een speciaal woord van steun richtte de paus aan de kapelaans van de Siciliaanse gevangenis sen. Daarmee gaf hij indirect antwoord op de niet mis te ver stane boodschap van de maffia aan het adres van Gino Sacchet- ti. Deze gevangeniskapelaan vond zaterdagochtend een lam met doorgesneden keel aan zijn voordeur vastgenageld. Een bord met het opschrift 'Ook jij zal zo aan je eind komen' maakte het dreigement compleet. Sacchetti is de derde priester binnen korte tijd die wordt geconfronteerd met dreigingen van de maffia. Van onze correspondent Bob van Huët Londen - De ongelukkige prinses Diana heeft een zelf moordpoging gedaan aan boord van een koninklijke jet. Ze sneed zich in de ar men en smeerde haar bloed tegen de vliegtuigwanden en over de stoelen voordat be manningsleden haar konden stoppen en troosten. De zelfverminking was een van de vele 'zelfmoordpogingen' die de prinses zou hebben gedaan en had plaats voordat zij en Charles besloten tot een schei ding van tafel en bed. Dat schrijft de Engelse journa list Andrew Morton in zijn laat ste boek over de prinses van Wales, getiteld: 'Diana: Haar Nieuwe Leven'. Exclusieve fragmenten uit het geruchtma kende vervolg op de bestseller 'Diana: Haar Ware verhaal' werden gisteren afgedrukt door de Sunday Times. Bij wijze van een lucratieve onpartijdigheid in het nationale huwelijkspro bleem publiceerde de zondags krant eerder fragmenten uit Charles' officiële biografie: 'Prins van Wales', geschreven door de tv-journalist Jonathan Dimbleby. Morton geldt min of meer als spreekbuis van de prinses, die haar vrienden opnieuw niet verbood met hem te spreken. In het eerste boek leverde dat ont hullingen op over het rampzali ge huwelijk, Charles' affaire met Camilla Parker-Bowles, Diana's ziekelijke vraatzucht en haar vijf 'zelfmoordpogin gen' - volgens Dimbleby kon den de opgelopen verwondin gen „meestal met een pleister" worden behandeld. Voor zover miljonair Andrew Morton als de gezaghebbende 'woordvoerder' van Diana en haar entourage kan worden be schouwd wordt wel duidelijk dat de prinses weinig geluk kende sinds het vorige boek. Geestelijk lijkt ze verre van stabiel. Ze is woest om het haar aangedane onrecht. Diana zou nog steeds lijden aan bulimia, een ziekelijk vraat zucht. Ze slikt het omstreden pepmiddel Prozac tegen haar vele depressies, die ze eveneens behandelt door 'reinigende darmspoelingen'. Ze bezoekt een therapeut voor speciale ses sies 'kwaadheid-ontlading', waarbij ze wordt aangemoedigd haar frustraties uit te schreeu wen en deze af te reageren op een stootzak voor boksers. De therapie zou zich inmiddels hebben ontwikkeld tot een hal ve bokstraining. Volgens Morton is de prinses geobsedeerd door astrologie, helderziendheid en tarotkaar ten. Middels verschillende me diums zoekt ze contact met do de vrienden als Barry Manna- kee, haar voormalige lijfwacht. Haar astrologen moeten ook de sterren lezen van Camilla Par ker-Bowles, minnares van haar man. Piekerend boven streekkaarten probeert Diana uit te vinden waar Camilla en Charles elkaar heimelijk willen ontmoeten. Te genover haar kinderen heeft Diana nooit Camilla genoemd als de reden van het mislukken van haar huwelijk, weet Mor ton. Volgens de tot nu toe goed geïnformeerde biograaf zou de prinses de relatie niet willen bemoeilijken voor het geval Ca milla straks de stiefmoeder van de prinsen William en Harry zou worden. In de uittreksels van Mortons boek wordt Diana opnieuw ge portretteerd als een eenzame, depressieve en verbitterde vrouw. Voor de Windsors was de schrik groot toen de populai re schoondochter dreigde naar Australië te emigreren, met haar zoons. Morton bevestigt ook Diana's telefoonverslaving en haar merkwaardige gewoon te de hoorn neer te leggen wan neer ze niet de gewenste ge sprekspartner aan de lijn krijgt. Veel vrouwen van haar vrien den raakten hierdoor geïrri teerd. Astrologen hebben de prinses verzekerd dat haar toekomst in Frankrijk ligt. Ze leert daarom Frans en bezoekt vaak het Franse buitenhuis van een vriendin. Volgens haar beste vrienden wil Diana hertrouwen met een denkbeeldige (rijke) Fransman en zou ze nog meer kinderen willen, bij voorkeur meisjes. Na haar spectaculaire terugtre den uit het voetlicht van de media zou de prinses weer een publieke rol zoeken als be schermvrouwe van het Britse Rode Kruis, dat volgend jaar jubileert. Koningin Elizabeth zou hiermee hebben ingestemd. Diana heeft met premier Major gesproken over andere functies als reizende Britse ambassadri ce. Major vond het een goed idee, aldus Morton, maar Buckingham Palace verwierp de suggestie omdat Charles be ter geschikt zou zijn voor der gelijk representatief werk. Prinses Diana, zoals zij zaterdag verscheen op een festival in Cardiff. F070 EPA Eiffeltoren na staking weer open Parijs - De Eiffeltoren in Parijs is zaterdagavond weer geopend voor het publiek. De belangrijkste toeristische attractie van de Franse hoofdstad was 32 uur gesloten geweest door een spontane staking van het personeel, dat betere werkomstandig heden eist. De 160 torenbedienden gingen weer aan het werk nadat een voorlopig akkoord met de directie was bereikt. Er is een project om een ondergrondse ontvangsthal te bouwen. Daardoor kunnen allerlei bijgebouwtjes verdwijnen en wordt het werk van de bedienden comfortabeler. De staking was bedoeld om vaart achter de uitvoering van het project te zetten dat nog een laatste bureaucratische horde moet nemen. Sinds zaterdagochtend wachtten toeristen in de regen om de toren te kunnen bezoeken. Japans bedrijf wil replica Titanic als hotel Londen - Een Japans bedrijf wil het beroemde passagiersschip Titanic exact nabouwen om er een drijvend hotel van te maken. Een bouwbedrijf in Noord-Ierland is al druk bezig met het tekenwerk, aldus een Engelse krant. De replica is op ware grootte en lijkt in alles op de echte Titanic, behalve dan dat er geen motoren inzitten. „Het is een afschuwelijk plan," reageerde de 82-jarige Millvina Dean, die in 1912 de ramp met de Titanic overleefde. Het gigantische passagiersschip zonk na een ijsberg te hebben geraakt op zijn eerste reis van Southampton naar New York. Meer dan 1500 mensen verdronken. Vernielingen in synagoge bij Parijs Parijs - In Garges-les-Gonesse, een voorstad van Parijs, zijn in de nacht van zaterdag op zondag grote vernielingen aangericht in een synagoge en een aangrenzend joods gemeenschapscen trum. De muren zijn beklad met antisemitische leuzen in het Frans en Arabisch. Volgens de politie waren er gezien de omvangrijke vernielingen meerdere daders. In het gebouw zijn het meubilair en diverse voorwerpen omvergeworpen en vernield. De daders hebben ook de ark met wetsrollen beschadigd. De teksten op de muur waren onderte kend met FIS, een verwijzing naar het verboden fundamentalis tische Islamitisch Reddingsfront in Algerije. Veldslag in Pakistan tegen radicalen Peshawar - Het Pakistaanse leger heeft zaterdag een stad en een vliegveld in het noorden van het land terugveroverd op de Tehrik Nifaz Sharia-i-Mohammadi (TNSM), een organisatie die de invoering eist van de sharia, de islamitische wet. Bij de operatie vielen zeker elf doden en meer dan twintig gewonden. Aanhangers van TNSM hadden woensdag en donderdag onge veer honderd vertegenwoordigers van de staat, onder wie rechters en politieagenten, gegijzeld en eisten de invoering van de sharia. Donderdag bezetten gewapende moslim-strijders het vliegveld Saidu Sharif vlakbij Mingora. Duizenden TNSM-aan- hangers blokkeerden zaterdag de straten van Mingora toen het Pakistaanse leger met gepantserde voertuigen de stad binnen rukte. Bom noopt tot evacuatie 15.000 mensen Ludwigshafen - In de Westduitse stad Ludwigshafen zijn zaterdag meer dan 15.000 mensen geëvacueerd terwijl een 1,8 ton zware Britse bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk werd gemaakt. Ook een autobahn moest drie kwartier lang worden afgesloten. De twee meter lange bom zat diep in de grond onder een akker. Zij werd ontdekt dankzij de nauwkeuri ge bestudering van geallieerde luchtfoto's. Wegens de chemische industrie die daar explosieven produceerde, was de stad tijdens de oorlog het doelwit van meer dan 120 geallieerde luchtaanval len. Arafat toch niet uitgenodigd in Polen Jeruzalem - Na joodse protesten ziet Polen af van het plan PLO-voorzitter Arafat uit te nodigen voor de viering in januari 1995 van de 50e verjaardag van de bevrijding van het nazi-con centratiekamp Auschwitz door het Rode Leger. Dat heeft de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Shimon Peres meegedeeld. „De Poolse autoriteiten hebben beslist dat alleen degenen die vóór dit jaar de Nobelprijs voor de Vrede hebben gekregen, naar Auschwitz zullen worden uitgenodigd," zei Peres. Arafat, Peres en premier Rabin ontvingen de prijs pas dit jaar. Joodse organisaties in Europa hadden gedreigd de Ausch- witz-herdenking te boycotten als Arafat zou komen. Bossi wil regering zonder fascisten Genua - Umberto Bossi, de leider van de Italiaanse coalitiepartij Lega Nord, wil onderzoeken of er een alternatief is voor de huidige regering onder premier Berlusconi. Op een congres van zijn federalistische partij heeft hij toestemming gevraagd, te bekijken of Italië ook kan worden geregeerd zonder de neo-fas- cisten. Aan een toekomstige 'federalistische en liberaal-democratische coalitie' kunnen in Bossi's ogen ook partijen meedoen die nu in de oppositie zijn. Hij maakt een uitzondering voor de ex-com munisten. Ondanks de dagelijkse ruzies in de coalitie verklaarde hij zich tegen nieuwe verkiezingen. Bushdie: 'Asielsteden' voor vervolgden Straatsburg - Steden in de hele wereld zouden zich aaneen moeten sluiten om als vluchtplaats te dienen voor schrijvers die aan vervolging blootstaan. Dit heeft Salman Rushdie gisteren gezegd op een bijeenkomst van het Internationale Parlement van Schrijvers in het Franse Straatsburg. De Britse auteur weet waar hij het over heeft. In 1989 sprak ayatollah Khomeini een doodvonnis over hem uit naar aanlei ding van zijn boek De Duivelsverzen. Met zijn oproep onder streept Rushdie het initiatief van de burgemeester van Straats burg, die een jaar geleden het idee van asielsteden lanceerde. Inmiddels hebben Berlijn, Helsinki, Lissabon en Amsterdam ingehaakt op het idee. Sarajevo (afp/dpa/rtr) - Er lijkt een kentering te zijn gekomen in de successen te velde die het Bosnische regeringsleger vorige week wist te boeken. Gisteren waren er aanwijzingen dat de Bosnische Serviërs onder Radovan Karadzic terugvechten in het noordwesten van Bosnië, waar het moslimbolwerk Bihac het doel zou kunnen worden van een Bosnisch-Servisch beleg. Ook in de buitenwijken van Sa rajevo spraken de wapens giste ren weer. Artillerieconfrontaties daar tussen Serviërs en moslims namen pas af nadat Navo-vlieg- tuigen waren opgestegen voor intimidatieviuchten op geringe hoogte. De Serviërs hebben gisteren vas te voet gekregen in Cukovi, op circa twintig kilometer van de stad Bihac. Naar hun zeggen kunnen zij artillerie installeren op de heuvel, waardoor ze in staat zijn een groot gedeelte van het omliggende gebied te beheer sen. Generaal Manojlo Milovanovic, de opperbevelhebber van de Bosnisch-Servische strijdkrach ten, heeft de Servische bevolking en militairen in de regio-Bihac opgeroepen tot een 'beslissende strijd' voor het heroveren van het totale gebied dat in het wes ten van Bosnië verloren is ge gaan in het offensief van het in meerderheid islamitische Bosni sche regeringsleger.

de Stem | 1994 | | pagina 5