Beslissing valt op laatste dag Moeskroen verrast Standard Luik RAGEN ws KORT Foreman rekent in één klap af met verleden Hill wint GP Japan door vergissing Schumacher 0GRAMMA 0PSC0RERS ROGRAMMA 1 OPSCQRERS j" pESTEM SPORT B3 Privileges in gevangenis helpen Simunek BELGIË DUITSLAND ITALIË ENGELAND SCHOTLAND FRANKRIJK SPANJE PORTUGAL SPORTNIEUWS KORT MBER 1994 B] H Hiele; Hulshoff, SteinmjL Verkuyl (46 Pothoven); \J^k' henning; Heering, De Gier 6(| god; Oe Bruin, Van den Beta -rardde Nooijer; Jalink, Grom ndel (31. Pieren); Fortes, ffoo. r Laan. n EN - VITESSE 1-1 (l-l).(Jn 38. Bombarda 1-1. SchekJs- Dijk. Toeschouwers: U.mq eenhof (Groningen), \lad% EN: Roorda; Boekweg, Veen- en Gal; Beerends, Huizmgh£n' chreuder (54. Kooyman), Efo^. H der Gouw; Sturing, Varrnle Van der Weerden; Laamjjs ECHT'90 4-0 (2-0). 8. Van 'flfe. Van Eijkeren 2-0, 66. (e.d.), 80. Van Eijkeren j^o. er: Schuurmans. Toescluim ele kaart Van Tiggelen, R00|< uis; Dikken, Van der Lin{jën tock; Van Diemen, Van Eijk^en Pothuizen (67. Verhoef Van Wanrooy) en Janssen. 90: Gall, Liefden (32. Koswal), Van Tiggelen en Rook; Robbe- er en Lems; Schaap, Van Wat- en Wouden. FC TWENTE 0-2 (0-1). 37. 46. Bosvelt 0-2. Scheidsrech- Toeschouwers: 3500. R0[je -lenaar (Volendam, 2x geel) astoor (Volendam), Karnebeek Zoetebier; Ooyer, Binken, Mo- ilson (53. Kromheer); Paster siman; Vukov (46. Den Oudërt)', n Smeets. fr, Boschker; Zwijnenberg, Hoog. st en Karnebeek; Bosvelt, Ö^e- r Avest; Ellerman (85. PlatvffeN ggink) en Vurens. 18 9/11 Roda JC - Willem II. AJJ* en, Vitesse - FC Utrecht, PSV- Volendam, NAC - Go Ahead DERDAG 10/11: Feyenoortf\- DAG 12/11: Dordrecht '90 - Kee- NDAG 13/11: FC Utrecht - FC rta - NEC. jax), Roelofsen (MW) 8, 3. Van NAC), Ronaldo IPSV), Graef Decheiver (RKC), Nilis (PSV) s (Roda JC), Dennis de Nooij8r ogers (RKC/Sparta), De Gier (Go s) 5. 112. ua m qe lot 3892. Gele kaart Haatreflfo tOj EXCELSIOR 0-2 (0-1). 25. -1,87 Marbus 0-2. Scheidsreclv Iten. Toeschouwers: 978. Gfefé gstem (Den Bosch), Been, VaS elsior). - VEENDAM 0-1 (0-0). 85. 0$ heidsrechter: Blom. Toeschouy Gele kaart Dos Santos, Vfctt uijcksloot (Eindhoven), Brptn» (Veendam). E GRAAFSCHAP 1-2 (1-0). 1SL Van Schijndel 1-1, 80. Victoria srechter: Bossen. Toeschouw Gele kaart: Veldwijk, Meijermaty mmen), Godee (De Graafschap)? CAMBUUR 2-2 (0-1). 37. Konter* Mrkela 0-2, 55. Usta 1-2, 75! Scheidsrechter: Van Vliet. Toe? 4500. Rode kaart 75. Kontermpq x geel). Gele kaart: Abma (Cany UQ PORT - HERACLES 2-2 (2-21. 34. Krüzen 1-1, 37 Velten tua 2-2. Scheidsrechter: Taka^sL Geresteinv elmond Sport), Van Guine (W«ü M HAAG 1-2 (1-0). 16. Van Oeveren der Laan 1-1, 85. Boereboóm' srechter: Van Egmond. Tofe" 2074. Ui "OLLE 0-1 (0-0). 60. Boere 0^ ter: De Graaf. Toeschouwer^ kaart: Berhalter, Plug, Goefab' 'Jft TELSTAR 2-3 (2-2). 7. FattouoQi. Zeeuw 2-0 (e.d.), 31. Van Ronn. strom 2-2, 63. Van Roon 2-3. hter: Uilenberg. Toeschouwers? kaart Van Eekeres (Haarlem), ak (Haarlem). r 1/11: FC Zwolle - AZ, ZATERDAtj Isior - Helmond Sport, Heracles' dam - Haarlem, Telstar - Emmei una Sittard, Cambuur - FC Dei Graafschap - VW, ZONDAI en Haag - Eindhoven. Heracles) 12,2. Huysen (Haarlem), 11, 4. Taihuttu (Helmond Sporf) der Weert (Fortuna Sittard), Va|i (FC Zwolle), Van Schijndel (De p) 8, 8. Dijkhuizen (Excelsior) 7, 3. Laan (FC Den Haag), Driesseé tsaers (AZ), Waterink (TOP) 6. J OTTO: 6-9-22-24-30-33. etal: 41. 2027048. al: 4. aument kans iuut in het Nederlands ende week in Oranje) garandeerd nog langer' n Willem II won. nds sinds zijn debuut in, ■noord) is zijn vrijwel Tsjechië, dat volgende j >eeld. oor Schuster ndscoach Vogts Bernd m. De voormalige spits zijn ploeggenoot na de SV. n de Duitse competitie )loeggenoot. „Bernd laat j is voor elk elftal een ploeg. Vogts moet hem i ;én of twee wedstrijdjes, J I 't alleen in de Bundesli- oernooi ervoer PSV dat i ip 20-jarige leeftijd, met rd, stelde zich vorig jaar bondscoach lijkt niet te j it ik meteen." MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 las Vegas (rtr/dpa) - Twintig jaar lang was hij 'de voorma lige wereldkampioen'. Zon dag sloeg hij in Las Vegas opnieuw toe. In de tiende ronde ging regerend bokskampioen in het zwaarge wicht, Michael Moorer, gestrekt. De 45-jarige George Foreman strekte zich uit en hief de han den ten hemel. Zijn gebed was verhoord: „Nu wil ik niemand meer horen over die verloren partij tegen Muhammad Ali." In één klap werd Foreman de oudste wereldkampioen ooit. En dat record wil hij dagelijks scherper stellen. „Vanaf nu weet de hele planeet dat dé atleet onder de atleten tussen de 45 en 55 jaar oud is. Ik ben het achtste wereldwonder." „Ik sla de kin van George tot moes", had de 26-jarige Moorer vooraf laten weten. En hij leek woord te gaan houden. De links handige titelverdediger bestook te Foreman met rake klappen, zijn voorsprong in punten was groot. „Er was niks aan de hand. Michael moest alleen blijven uit kijken voor die ene ram", blikte Moorers trainer Teddy Atlas na afloop terug. Foreman was de ring binnenge stapt op de keiharde dreunen van muziek van Sam Cooke. „If I had a Hammer", klonk het. De „bejaarde" beschikte over de „hammer", de dreun, die in het deuntje bezongen werd. Moorer maakte er in de tiende ronde, na 2 minuten en 3 seconden, kennis mee. De eerste stoot in de maag streek deed hem ineenkrimpen, de klap op de kin die volgde deed de rest. „Het was tot dan toe te gemak kelijk gegaan, ik verslapte. Die stoot zag ik niet aankomen en daarna zag ik ook twee minuten niets. Ik hoorde engeltjes voor me zingen", bekende Moorer ver na afloop. „Stom, maar het hoort bij het boksen. Ik zal met dit verlies moeten leren leven", aldus de man uit Detroit die zijn eerste nederlaag leed, tegenover 35 profzeges. Foreman nam het record van oudste bokskampioen over van Jersey Joe Walcott die in 1951 op 37-jarige leeftijd Ezzard Charles versloeg. Walcott ver speelde de titel een jaar later tegen Rocky Marciano. Precies twintig jaar geleden ver loor Foreman de wereldtitel tij dens een spraakmakend gevecht tegen Muhammad Ali in Zaïre. In Kinshasa was de titelverdedi ger huizenhoog favoriet, maar zijn zelfverzekerde teksten stoorden de mensen om hem heen. „Ik riep maar steeds dat ik Ali af zou maken. Dat viel niet goed bij religieuze groeperingen. Ik heb toen beloofd me stil te houden, maar dat haalde me helemaal uit mijn gewone doen. Ik was de weg kwijt, en vervol gens ook mijn titel." In 1977 trok Foreman zich, na een nederlaag tegen Jimmy Young, terug uit de bokssport. „Ik zat in de kleedkamer, met bloed aan hoofd en handen. God sprak me daar aan, Jezus Christus is toen In me ont waakt." Foreman werd predi kant, met zijn boksmiljoenen richtte hij een centrum op voor moeilijk opvoedbare kinderen. Tien jaar later maakte hij zijn rentree in de ring. Zijn prachtige staat van dienst, 72 overwinnin gen tegenover 2 nederlagen, leek in gevaar te komen toen hij eerst van Holyfield en vervolgens van Morrison verloor. Foreman moest bokspromotor Arum belo ven harder te werken. Na zeven tien maanden kreeg hij z'n her kansing. Hij sloeg toe. „Met die klap op de kin van Moorer heb ik met de geest van Muhammad Ali afgerekend. Nu ben ik geen ex-kampioen meer." Suzuka (anp/rtr/sid) - Mi chael Schumacher kan zich wel voor de kop slaan. Hoe verstrekkend de con sequenties van zijn vergis sing tijdens de Grote Prijs van Japan uiteindeüjk zijn, blijkt volgende week zondag in Adelaide. Daar vindt de laatste Grote Prijs van het seizoen plaats en valt de beslissing over de wereldtitel. Hill of Schu macher? Een verkeerde pitsstop-strategie kostte de Duitser zondag op het circuit van Suzuka de overwin ning in de chaotisch en ingekorte race. In het ergste geval ver speelde hij in Azië de wereldti tel. Rivaal Damon Hill profiteer de van de regiefout van Benet ton, dat verkeerd calculeerde met de tankinhoud. De Brit won met zijn Williams in de stromen de regen en verkleinde de ach terstand op Schumacher tot één punt. Als derde finishte de Fransman Jean Alesi in een Fer rari. De finale van het Formule-I-sei- zoen wordt ongemeen spannend. Voor het eerst sinds 1981 toen Nelson Piquet en Carlos Reute- mann tot de laatste race om het wereldkampioenschap streden. Piquet was dertien jaar geleden de beste. „Ik heb vandaag verloren door verkeerde tank- en pitsstops", zei een zuur kijkende Schuma cher. „Een inschattingsfout. Maar onder deze erbarmelijke omstandigheden leek het op een loterij. We hebben met twee stops gegokt en verloren. Ik had gehoopt in Japan de wereldtitel binnen te halen. Nu krijgen we een uiterst nerveus en spannend slot van het seizoen." Damon Hill reageerde voor zijn doen uitbundig. De normaal ge reserveerde Brit hoorde over zijn boordradio dat hij had gewon nen. „Ik had geen enkel idee hoe de situatie was. Dit was een ongelooflijke race. Ik draag deze overwinning op de familie van Ayrton Senna", zei een ontroer de Hill. „Het is wel jammer dat we niet rechtstreeks met elkaar hebben kunnen duelleren. Ik bleef via de radio op de hoogte van het verschil. Ik heb Schuma cher echter nauwelijks gezien." Wolkbreuken veroorzaakten chaos op het aalgladde wegdek van het circuit in Suzuka. Schu macher startte van poleposition - zijn zesde dit seizoen - vóór Hill. Achter de twee leiders ont stonden levensgevaarlijke situa ties. De mindere coureurs tolden over het asfalt, de wedstrijdlei ding aarzelde met ingrijpen. Zij gaf slechts het gele vlagsig- naal - inhaalverbod -, terwijl het circuit bij start en finish bezaaid was met wrakstukken. Het was een wonder dat zich geen ernsti ge ongelukken voordeden. De materiële schade liep echter in de miljoenen. Een baancommis saris brak een been toen Martin Brundle hem in de zandbak raakte. Pas in de derde ronde neutrali seerde de wedstrijdleiding de ra ce. Dertien ronden reed het veld in een optocht achter de veilig- heidsauto. Bij de herstart waren al elf coureurs, onder wie de vervanger van Jos Verstappen Johnny Herbert, uit koers. De wedstrijdleiding kreeg na afloop een lading kritiek over zich heen. De coureurs oordeelden dat te laat was ingegrepen. Na de nieuwe start werd de rode vlag getoond toen Brundle van de baan raakte. De race lag ongeveer een half uur stil. Schumacher maakte al na acht tien rondjes de eerste stop, Hill zeven ronden later. Op dat mo ment had de Brit een halve mi nuut voorsprong. Schumacher nam in de 37e ronde de eerste plaats weer over. In de veertigste ronde beging hij een inschat tingsfout. Hij ging opnieuw tan ken. Hill nam de kop weer over en stond de eerste plaats niet meer af. „Toen wist ik dat ik de race kon winnen", zei de Brit later. De afgelopen twintig jaar was slechts twee keer sprake van close-finish in de strijd om de wereldtitel. In 1981 duelleerden Reutemann en Piquet in de fina le race om de wereldtitel in Las Vegas. Piquet eindigde als vijfde en werd wereldkampioen, Reute mann viel uit. Spannender was het in 1974 toen de Braziliaan Emerson Fittipaldi en de Zwit ser Clay Regazzoni met hetzelfde aantal punten aan de slotrace begonnen. Fittipaldi eindigde in Watkins Glen als vierde en vero verde de wereldtitel omdat zijn concurrent geen punten scoorde. De vader van Damon Hill, de legendarische Graham Hill, ver overde in 1962 en 1968 ook pas in de laatste wedstrijd de titel. Damon Hill wil de prestatie van zijn vader, die bij een vliegtui gongeluk om het leven kwam, evenaren. „De slotrace wordt een echte thriller. Ik heb echter alle kansen. Schumacher heeft moreel een flinke klap moeten incasseren." Suzuka (Jap). Formule I 1 Hill (GBr) Williams 1.55.53,532, 2. Schu- macher (Dui) Benetton 3,365, 3. Alesi (Fra) Ferrari 52,045, 4 Man- sell (GBr) Williams 56,074, 5. Irvine (GBr) Jordan 1.42,107, 6. Frentzen (Dui) Sauber 1.59,863, 7. Hakkinen (Fin) McLaren 2.02,985, op één ron de: 8. Fittipaldi (Bra) Footwork, 9. Comas (Fra) Larrousse, 10. Salo (Fin) Lotus. Stand na 15 races: 1 Schumacher 92, 2. Hill 91, 3. Berger (Oos) Ferrari 35, 4. Hakkinen 26, 5. Alesi 23, 6. Barrichello (Bra) Jordan 16, 7. Coul- thard 14, 8. Brundle (GBr) McLaren .12, 9. Verstappen (Ned) Benetton 10, 10. Blundell (GBr) Tyrrell 8. Damin Hill laat de champag ne spuiten. foto anp Pilzen (anp) - Vergaande privileges in de gevange nis hebben de cyclocross loopbaan van Radomir Simunek overeind gehou den. De Tsjechische oud wereldkampioen won za terdag in Pilzen de eerste veldrit van het seizoen voor de Super Prestige Trofee. Simunek was na een uur de snelste sprinter in een kop groep van vijf coureurs. De Belg Janssens, vorig jaar winnaar, werd tweede, de Tsjech Elsnic derde. De Ne derlanders Wim de Vos en Richard Groenendaal bezet ten respectievelijk de vierde en vijfde plaats. Zij speel den hoofdrollen in de wed strijd. Radomir Simunek moest begin dit jaar een maanden lange celstraf uitzitten. Hij werd schuldig bevonden aan een verkeersongeluk met dodelijke afloop. Gra tieverzoeken werden voor president Havel afgewezen. Simunek moest zitten maar hij mocht dat doen na het wereldkampioenschap in Koksijde. Daar werd hij nog achtste. De gevangenis had voor Si munek open deuren. Hij mocht zo veel en zo vaak trainen als hij wilde. Toen het nieuwe seizoen begon, was hij klaar voor nieuwe triomfen èn - ook belangrijk voor de Tsjechische schat kist - grepen in de prijzen- potten met Westerse valuta. 1. Simunek (Tsj) 1.02.00, 2. Janssens (Bel), 3. Elsnic (Tsj), 4. De Vos (Ned), 5. Groenen daal (Ned), 6. Fort (Tsj) 0.40, 7. De Bie (Bel), 8. Lukes (Tsj), 9 Van der Poel (Ned), 10. Van den Abeele (Bel), 12. Pontoni (Ita), 15. Herygers (Bel). Brussel (anp) - Moeskroen stuntte afgelopen zaterdag in de tweede ronde om de Bel gische beker. De tweede klasser versloeg voor eigen publiek Standard Luik met 2-1. De medekoploper van de eerste klasse nam door een treffer van Bettagno afstand, maar liet zich verrassen door Moeskroen. Devreese en Baudry bogen de achterstand om in een dik verdiende zege. Anderlecht had de grootste moeite met Westerlo. De tweede klasser, getraind door de Neder lander Barry Hulshoff, hield tot diep in de tweede helft de lands kampioen van scoren af. Bosman brak de ban halverwege. De- gryse bepaalde in de slotfase de eindstand. Op dat moment speel de de Brusselse ploeg van Bos kamp met tien man. Doll was van het veld gestuurd. Uitslagen zestiende finales beker: Een dracht Aalst - Charleroi 4-2 n.v., FC Antwerp - Poederlee 2-0, Westerlo - Anderlecht 0-2, Oostende - RWDM 2-1 n.v., Beveren - FC Tielen 5-2 n.v. KV Mechelen - FC Denderleeuw 1-0, Lier- se - Overpelt 1-0, Sint Truiden - Ger minal Ekeren 0-0 Ekeren w.n.s., AA Gent - Racing Genk 2-2 AA Gent w.n.s., Lommei - Cercle Brugge 0-1 n.v., Deinze - Kortrijk 2-2 Deinze w.n.s, FC Kapellen - FC Seraing 0-4, Hemptine - Berlaar 4-6, Club Brugge - Club Luik 5-0, Moeskroen - Standard Luik 2-1, Lokeren - Lovendegem 2-2 Lokeren w.n.s. Nog slechts twee clubs blijven in de Bundesliga het toonaange vende duo Borussia Dortmund en Werder Bremen volgen. Dat zijn Borussia Mönchengladbach en Kaiserslautern. Mönchengladbach won bij Köln (1-3). Wynhoff, Kastenmaier en Herriich waren de doelpunten makers. Voor de geplaagde for matie van Morten Olsen, dit sei zoen al vier keer op eigen veld verslagen, scoorde de Oosten rijkse international Polster. Kai serslautern won op eigen veld vrij gelukkig van Freiburg, 3-2. Uitslagen: Kaiserslautern - SC Frei burg 3-2, 1860 München - MSV Duis burg 1-1, Hamburger SV - Leverkusen 1-2, Uerdmgen - Bayern München 1-1, Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 2-1, FC Koln - Borussia Mönchenglad bach 1-3, Schalke 04 - Karlsruher SC 0-0, VfB Stuttgart - Dresden 4-2 Stand: Borussia Dortmund 11-18, Werder Bremen 11-17, Bor. Mön chengladbach 12-16, Kaiserslautern 12-16, Leverkusen 12-15, VfB Stutt gart 12-15, Hamburger SV 12-14, SC Freiburg 12-14, Bayern München 12-14, Karlsruher SC 12-14, Eintracht Frankfurt 12-12, Schalke 04 12-11, Uerdingen 12-8, Dynamo Dresden 12-8, FC Köln 12-8, 1860 München 12-8, VfL Bochum 12-5, MSV Duis burg 12-3. Michel Kreek heeft een fraai debuut achter de rug bij Padova, de club die hem afgelopen dins dag kocht van Ajax. Hij maakte de openingstreffer tegen Brescia en zag zijn formatie de tweede overwinning van het seizoen boeken (2-0). De Amsterdammer, spelend als linkermiddenvelder, keek met vreugde terug op zijn eerste wedstrijd in de Serie A. „De hele transfer was voor mij ai een droom, maar dit maakt het alle maal nog mooier. Meteen scoren is natuurlijk prachtig. Ik denk dat we behoorlijk hebben ge speeld en verdiend hebben ge wonnen. Gezien de andere resul taten was de zege ook noodzake lijk." De speler keek niet om in wrok. „Ik ben hier niet om Ajax te bewijzen dat ik goed kan voet ballen. Ik wil het voor mezelf bewijzen. In Amsterdam heb ik laten zien over kwaliteiten te beschikken. Door omstandighe den ben ik buiten de ploeg ge raakt. In Italië wil ik laten zien wat mijn waarde is." Kreek scoorde twintig minuten voor het einde. Bij de voorberei ding was de Amerikaanse inter national Lalas betrokken. Kort voor tijd maakte Coppola Pado- va's tweede treffer. Hij verraste doelman Ballodta met een lob van 35 meter. Uitslagen: Cremonese - Sampdoria 2-0, Fiorentina - Bari 2-0, Foggia - Caglian 2-0, Genoa - Inter 2-1, AC Milan - Parma 1-1, Padova - Brescia 2-0, Reggiana - Lazio 0-0, AS Roma - Napoli 1-1, Torino - Juventus afgelast. Stand: Parma 9-20, Lazio 9-18, Fio rentina 9-18, Juventus 8-17, AS Roma 9-16, Foggra 9-16, Bari 9-13, Sampdo ria 9-12, Inter 9-12, Cagliari 9-12, AC Milan 9-12, Genoa 9-11, Torino 8-10, Napoli 9-10, Cremonese 9-9, Padova 9-8, Brescia 9-2, Reggiana 9-2. Newcastle United heeft zich her steld van twee opeenvolgende nederlagen, waarvan er één in het toernooi om de UEFA-beker tot uitschakeling leidde. De lijst aanvoerder van de Premier Lea gue versloeg zaterdag Queens Park Rangers, 2-1. Kitson, onlangs overgenomen van Derby County, maakte tegen QPR zijn eerste doelpunt voor Newcastle. De andere treffer van zaterdag kwam op naam van de veteraan Beardsley. Bij de for matie van trainer Keegan ont brak Cole. De topschutter was geblesseerd. Op twee punten, met een duel meergespeeld, volgt Blackburn, dat won van Tottenham (2-0). Wilcox en Shearer maakten de doelpunten, de laatste deed dat uit een strafschop. Tottenham speelde voor de eerste keer zon der de eerder in de week ontsla gen trainer Ardiles. Dat de ploeg uit Londen niet met groter ver schil verloor, dankte het aan de uitblinkende doelman Walker. Uitslagen: Blackburn - Tottenham 2-0, Crystal Palace - Ipswich 3-0, Leeds - Wimbledon 3-1, Liverpool - Notting ham 1-0, Manchester City - Southamp ton 3-3, Newcastle United - Queens Park Rangers 2-1, West Ham - Leices ter 1-0, Arsenal - Sheffield Wednesday 0-0, Aston Villa - Manchester United 1-2, Chelsea - Coventry 2-2. Stand: Newcastle 13-32, Blackburn 14-30, Manchester U 13-28, Notting ham 13-27, Liverpool 13-26, Leeds 14-24, Norwich 14-21, Chelsea 12-20, Manchester C 13-19, Arsenal 13-19, Crystal Palace 14-19, Tottenham 13-17, Southampton 14-17, West Ham 14-17, Coventry 14-16, Sheffield W 14-14, Queens Park R 14-13, Wimble don 13-12, Aston Villa 13-10, Ipswich 14-10, Leicester 14-9, Everton 14-8, Tottenham krijgt na het seizoen zes punten in mindering Uitslagen: Dundee United - Cel tic 2-2, Falkirk - Aberdeen 2-1, Hearts - Motherwell 1-2, Kil marnock - Hibernian 0-0, Glas gow Rangers - Partick 3-0. Stand: Glasgow Rangers 12-25, Motherwell 12-23, Hibernian 12-21, Falkirk 12-19, Celtic 12-17, Hearts 12-16, Dundee United 12-12, Aberdeen 12-11, Kilmarnock 12-10, Partick 12-8. Nantes heeft in Frankrijk zijn voorsprong vergroot. Zelf won de formatie van Metz, 3-1. Ach tervolger Paris SG speelde te leurstellend gelijk bij Martigues. De club uit de hoofdstad zag de achterstand op de leider oplopen tot acht punten. In het duel bij Martigues, dat wegens wangedrag van de sup porters uit Parijs twintig minu ten werd onderbroken, kwam de nummer twee na 19 minuten zelfs op achterstand. Bouquet scoorde voor de thuisclub. Nog voor de rust maakte Mboma ge lijk. Uitslagen: Nantes - Metz 3-1. Marti gues - Paris SG 1-0, Le Havre - Lyon 2-0, Lens - Monaco 0-0, Strasbourg - Cannes 1-2, St Etienne - Caen 2-0, Rennes - Nice 3-1, Sochaux - Bastia 1-3, Montpellier - Lille 1-0, Bordeaux - Auxerre 3-1. Stand: Nantes 16-36, Paris SG 16-28, Lens 16-27, Cannes 16-27, Lyon 16-27, Bordeaux 16-26, Auxerre 16-25, Stras bourg 16-24, St Etienne 16-23, Marti gues 16-23, Rennes 16-23, Monaco 16-20, Bastia 16-19, Le Havre 16-17, Metz 16-17, Lille 16-16, Sochaux 16-15, Caen 16-13, Montpellier 16-13, Nice 16-13. Deportivo la Coruna is terugge keerd aan de kop van de Spaan se ranglijst. Dat gebeurde na de overtuigende zege op Sociedad, 3-1. Zowel aanvallend als defensief maakte de nummer twee van vorig seizoen een uiterst solide indruk. De doelpunten kwamen op naam van aanvoerder Gonza lez, Bulgaar Kostadinov en mid denvelder Aldana. De Bosniër Kodro scoorde tegen. Barcelona bleef bij met een ma gere zege (1-0) in eigen huis op Real Oviedo. De Bulgaar Stoitsj- kov bewees andermaal zijn grote waarde voor de club van Johan Cruijff door in de 35e minuut te scoren. Hij deed dat uit een rechtstreekse vrije trap, op 25 meter van het doel. Real Madrid - Atletico Madrid 4-2 Valladolid - Sevilla 0-4, Deportivo la Coruna - Sociedad 3-1, Celta - Teneri- fe 3-2, Real Betis - Valencia 1-1 Logrones - Zaragoza 0-0, Albacete Compostela 1-3, Athletic Bilbao - Es- panol 1-3, Gijon - Santander 2-3, FC Barcelona - Oviedo 1-0. Stand: Deportivo 10-16, Zaragoza 10-15, Real Madrid 10-14, Barcelona 10-14, Espanol 10-12, Real Betis 10-12, Athletic Bilbao 10-12, Sevilla 10-1L Valencia 10-11, Compostela 10-11, Te- nerife 10-10, Celta Vigo 10-10, Gijon 10-9, Sociedad 10-7, Oviedo 10-7, Al bacete 10-7, Valladolid 10-7, Santan der 10-6, Atletico Madrid 10-5, Logro nes 10-4, Uitslagen: Uniao Madeira - Sporting 1-1, Tirsense - Maritimo Funohal 0-1, Sporting Braga - Salgueiros 2-1, Setu- bal - Amadora 0-0, Uniao Leiria - Belenenses 1-0, Benfica - Farense 2-1, Porto - Guimaraes 3-0, Gil Vicente - Chaves 2-0, Beira Mar - Boavista 3-1. Stand: Sporting 10-18, Porto 10-17, Benfica 9-13, Maritimo 9-12, Tirsense 10-12, Uniao Leiria 10-11, Braga 10-10, Boavista 10-10, Belenenses 10-9, Guimaraes 10-9, Chaves 10-9, Amadora 10-8, Beira Mar 10-8, Faren se 10-8, Funchal 10-7, Gil Vicente 10-7, Salgueiros 10-6, Setubal 10-4. John Ngugi vier jaar geschorst Monaco - John Ngugi, de olympische kampioen op de 5000 meter van Seoul en vijfvoudige wereldkampioen veldloop, is voor vier jaar geschorst. De arbitragecommissie van de Interna tionale Amateur Atletiek Federatie (LAAF) bepaalde zaterdag in Monaco dat de IAAF de Kenyaan terecht voor vier jaar had geschorst omdat hij op 13 februari 1993 een onaankondigde dopingcontrole had geweigerd. John Ngugi, onderofficier in het Kenyaanse leger, weigerde de controle met de argumentatie dat hij er zich alleen aan zou onderwerpen wanneer een militaire autoriteit daarbij aanwezig zou zijn. Volgens de atleet zouden de militaire wetten hem dat voorschrijven. Enkele dagen na de komst van de IAAF-contro- leur onderging Ngugi op eigen verzoek een controle, die negatief uitviel. Vrijdag verklaarde kolonel Eliud Imathiu namens het Kenyaan se leger: „John Ngugi is een internationaal atleet die gebonden is aan regels die over de gehele wereld gelden. Kenyaanse militairen dienen internationale wetten te respecteren." Aan vankelijk beloofde de Kenyaanse atletiekbond te zullen vechten om de onschuld van zijn atleet te bewijzen. Later trok hij die belofte in. Tweehonderdste doelpunt van Bovelander Brussel - Floris Jan Bovelander heeft zaterdag in de wedstrijd tegen België zijn 200e doelpunt gemaakt in het Nederlands hockey-elftal. Oranje won het duel, de tweede in het vierlanden- toernooi, in Brussel met 8-1. Bovelander werd topscorer met drie treffers. Bovelander produceerde zijn 200e doelpunt in zijn 218e inter land. De jubileumtreffer was de eerste van de drie, in de 20e minuut uit de eerste strafcorner. Zijn eerste doelpunt maakte hij in zijn zestiende interland op 11 april 1986 tegen Duitsland (1-2). Sindsdien scoorde hij gemiddeld 25 keer per jaar. Zijn 50e doelpunt viel op 20 augustus 1988 tegen Kenia (4-0), zijn 100e op 19 juni 1990 tegen Spanje (3-2) en zijn 150e op 23 juni 1992 tegen Japan (11-0). Absoluut topscorer werd hij niet. Dat is Paul Litjens die in 177 interlands 267 doelpunten maakte. Achter Bovelander staat Ties Kruize derde met 167 treffers in 202 interlands. Door de overwinning en het verlies van Spanje tegen Engeland (1-2) werd Nederland vrijwel zeker van de eindzege in het vierlandentoernooi. UITSLAGEN Brussel. Vierlandentoernooi mannen. Nederland - België 8-1 (5-1): 6. Delissen 1-0, 7. Klein Gebbink 2-0, 11. Erik van der Gracht 2-1 (sc), 20. Bovelander 3-1 (sc), 24. Van Wijk 4-1, 33. Bovelander 5-1 (sc), 44. Bovelander 6-1 (sc), 61. De Nooijer 7-1, 70. Eikelboom 8-1. Scheidsrechters: Ruiz (Spa), Jamson (Eng). Toeschouwers: 500. Strafcorners: Nederland 14, België 2. Nederland: Jansen (36. De Rooij); Del mee, Jazet, Poortenaar (55. Drenth) en Van Pelt; Brinkman (58. Eikelboom), Bovelander en Klein Gebbink; Veen (50. Buma), Delissen en Van Wijk (50. De Nooijer). België: Van Oost (36 Henet); Buisset, Gucassof, Van Hemelen en Chris van der Gracht; Danny van der Gracht, Coudron en Erik van der Gracht; Francois, De Chaffoy en Puissant. Vliegende wissel: Beunen. Nederland - Spanje 2-0 (1-0): 4. Van Wijk 1-0, 63. Veen 2-0. Scheidsrechters: Siebrecht (Dui), De Wolf (Bel). Toeschouwers: 500. Strafcorners: Nederland 3, Spanje 2. Nederland: Jansen; Van Pelt, Jazet, Poortenaar en Klein Gebbink; Brinkman, Delissen en Bovelander; Veen, De Nooijer (43. Eikel boom) en Van Wijk. Vliegende wissel: De Nooijer. Spanje: Jufresa; Amat, Ejarque, Malgosa en Usoz; Pujol, Escudi en Garcia-Maurino; Arnau, Freixa en Escarre. Engeland - Spanje 2-1 (1-1). 20. Laslett 1-0, 31. Arnau 11 (sc), 38. Russell Garcia 2-1 Engeland - België 4-0 (4-0). 9. Thompson 1-0, 12. Crutchley 2-0, 15. Thompson 3-0,17. Crutchley 4-0. Eindstand: 1. Nederland 3-6 (14-2), 2. Engeland 3-4 (7-5), 3. Spanje 3-2 (5-5), 4. België 3-0 (2-16). Conflict bij marathonschaatsers bijgelegd Alkmaar - Het conflict in de marathonwereld tussen de sectie van het betreffende schaatsonderdeel en de rijders en ploeglei ders is zaterdag voor de derde wedstrijd van de KNSB-Cup in Alkmaar bijgelegd. De rijders vonden dat de bestuurders te weinig naar hun wensen luisterden, te weinig oog hadden voor de belangen van de sporters. Afgesproken werd dat de betrokken partijen in de toekomst meer overleg zullen voeren, tenminste twee keer per jaar. „Door slechte communicatie zijn misverstanden ontstaan", verklaarde één van de ploegleiders, Frans Overdevest. „Voortaan zal meer naar de rijders worden geluisterd." Ook Hans Brandt, de in opspraak geraakte voorzitter van de sectie-marathon, was tevreden met de uitkomst van het overleg. „Het is een goede zaak dat we in de toekomst weer meer gaan praten." Boonstra wint Wintertriathlon Assen - Johan Boonstra heeft zaterdag in Assen de wintertria thlon gewonnen. De atleet uit Gasteren was over de 20 kilometer lopen, 100 kilometer fietsen en 40 kilometer schaatsen bijna tien minuten sneller dan Harco Schaafsma en Jan van Baar, die respectievelijk als tweede en derde de finish bereikten. Assen. Wintertriathlon (20 km lopen, 100 km fietsen, 40 km schaatsen). Mannen: 1. Boonstra (Gasteren) 5.08.54, 2. Schaafsma (Rijsnburg) 5.18,07, 3. Van Baar (Hensbroek) 5.18.24, 4. Moraal (Oegstgeest) 5.19.38, 5. Harm Kuper (Exloo) 5.33.46, 6. Haakman (Enkhuizen) 5.35.10, 7. Van de Ploeg (Leeuwarden) 5.37.02, 8. Arjen Kuper (Exloo) 5.38.50, 9. Stam (Egmond) 5.40.53, 10. Groot (Heerhugo- waard) 5.41.25. Vrouwen: 1. Klaver (Zwolle) 5.54.32. Eerste slalomwedstrijd afgelast Saas Fee - De eerste wereldbekerwedstrijd slalom in Saas Fee kan geen doorgang vinden. Nadat zaterdag de wedstrijd voor mannen afgelast werd, is zondagmorgen in het Zwitserse skidorp besloten ook de vrouwen wedstrijd niet door te laten gaan. In de nacht van zaterdag op zondag viel er in de Zwitserse Alpen een meter sneeuw. Het lawinegevaar maakte het onver antwoordelijk te starten. Zaterdag was een stormachtige wind de oorzaak van de afgelasting. Zowel de mannen als de vrouwen zagen hun seizoenstart daardoor drie weken uitgesteld. In het weekeinde van 26 en 27 november skiën de mannen in het Italiaanse Sestrière, de vrouwen gaan naar Park City in Amerika. Bulgaarse bokser in coma Sankt Gallen - De Bulgaarse profbokser Zvetan Todorov is zaterdagavond na een knock out in een wedstrijd in Sankt Gallen in coma geraakt. Todorov werd in de derde ronde van een partij over zes ronden tegen de Zwitserse middengewicht Marco Picariello uitgeteld. De Bulgaar kwam niet meer bij bewustzijn en werd in ernstige toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Daar werd een bloedprop in de hersenen vastgesteld. Todorov werd onmiddel lijk geopereerd. Volgens de behandelende artsen valt pas over twee tot drie dagen een prognose over de levenskansen van de Bulgaar te geven. Gelsdorf stapt op bij VfL Bochum Bochum - Jürgen Geldsdorf heeft zondag besloten met onmid dellijke ingang op te stappen als trainer van VfL Bochum. Hij verklaarde een betere toekomst voor de club niet in de weg te willen staan. Bochum, laag geklasseerd in de Bundesliga, is de tweede club uit de hoogste voetbalklasse die zijn oefenmeester kwijtraakt. Een paar dagen eerder was Lienen ontslagen bij MSV Duisburg. Gelsdorf is precies twee jaar in dienst geweest bij Bochum, dat de Nederlandse verdediger Reekers onder contract heeft. In zijn eerste seizoen degradeerde de trainer, het jaar erop promoveerde hij. In de huidige competitie haalde Bochum in twaalf wedstrij den pas vijf punten. Alleen Duisburg deed het slechter.

de Stem | 1994 | | pagina 15