DESTEM Fouten defensie Hoek afgestraft I Slappe hap' Willem II geen partij voor Ajax TYPES SCOREN TECHNISCHE 15 NOVEMBER I-236882Ü 'AS WIND!' OP DE OPEN DAG Twee keer rood voor speler van Terneuzen ffitesflsfl Tony Rominger sloopt muur van 55 kilometer ^ADVERTENTIE!!! V 15 EERSTE KLASSE.B Dave Gijsel van Deinze naar Hoek Verlies of geen verlies, Jan Reker heeft schaapjes op het droge 'n Ouestie van Service 'Concentratie basis 8110068' 1994 x si /AN DOOREN Zh ISOLATIE B.V. Sport Showroom: Expeditieweg 10 14715 RM Rucphen Fax:01654-3510 IDOVO heeft in Zeeuws-Vlaanderen aan weinig kansen genoeg N |tje' niet het gewenste resultaat Stis herplaatsing aan Kleintjes (geen zaken- en han- ■n de vraagprijs), latst en niet het gewenste re ts bellen voor één gratis her- 18 dagen na de plaatsingsda- jitie plaatsvinden. |ivé/clubs/06 of in combinatie ln/-acties. lag 19 november 1994. ERGENS. ktekosten verzekering it zo dichtbij. ;en vrijblijvende offerte voor Polis. neer informatie over de Trias de Trias Zorg Plus Polis. Telefoon 's avonds Geboortedatum vrouw -zekeren kinderen /an onze verslaggever n Koomen Hoek - Hoek heeft zichzelf janig in de problemen ge- jracht zaterdagmiddag. team van trainer Dick Suitelaar ging met 2-3 on- jeruit tegen DOVO, waar- Joor Hoek momenteel de (oorlaatste plaats op de anglijst inneemt in de eer- ite klasse B van het KNVB- aterdagvoetbal. RESULTATEN. Je nederlaag was beslist niet no- want Hoek nam al in de :\veede minuut na de hervatting een 2-1-voorsprong, had het bes- ivan het spel op dat moment, jaar door uiterst zwak defensief rotreden kreeg het toch nog J- En het zag er allemaal zo leuk uit toor Hoek. Voor zo'n 850 toe- rhouwers speelde het in de eer- ae helft van dit sportieve duel - scheidsrechter Nagtegaal uit Schoonhoven kon zijn gele en ro le kaarten op zak houden en dat s bijna uniek tegenwoordig - at tractief. De eerste tien minuten toen weliswaar voor DOVO, de tegenstander uit Veenendaal waar .Hoek vorig jaar lang mee in titeldebat was, maar Hoek gaf puik partij met zijn sterkste op stelling aantreden, dus met Er- win Dek, Geert de Poorter, Mart van de Guchte en niet te vergeten Remco van Keeken. De eerste mogelijkheden waren voorDOVO. Paul Hertog zag zijn inzet op het nippertje gekeerd ioor Roek-doelman Jaap Pijnen burg, die eveneens goed ingreep een schot van Peter van de Top. In de negende minuut kreeg DOVO waar het op dat moment recht op had. Uit een voorzet van de beste speler aan Veenendaalse Hoek-aanvaller Remco van Keeken (tweede van rechts) wordt gefeliciteerd door zijn ploeggenoten (uiterst links Mike But), nadat hij zijn ploeg op een 2-1-voorsprong heeft geschoten. zijde, Freek Wittenrood, beland de de bal voor de voeten van Pe ter van de Top. Hij stond - onbe grijpelijk - vrij samen met Paul Hertog in het Hoek-strafschop- gebied en scoorde gemakkelijk 0- 1. Daarbij werd al aangetoond dat de Hoek-defensie absoluut het zwakste onderdeel vormde van de equipe van de veel ge plaagde trainer Dick Buitelaar. Het pleitte voor Hoek dat het zich niet gewonnen gaf. De kop jes gingen niet hangen, maar er werd goed terug gevochten. Vooral door de aanvallende im pulsen van Remco van Keeken, zonder meer de gevaarlijkste en meest creatieve pion in de Hoek- gelederen, Franky Standaert en Geertjan de Smet, kwam Hoek sterk terug. Na een voortreffelij ke combinatie tussen But, Stan daert en Van Keeken knalde laatstgenoemde in de dertiende minuut dik verdiend de gelijk maker in de touwen. In de rest van de eerste helft, waarin Hoek slechts bij vlagen het niveau van vorig seizoen haalde, maar er wel leuk werd gecombineerd, was Hoek beslist de betere ploeg. Het kreeg ook kansen via But, Van der Guchte, Van Keeken en Standaert, maar het slaagde er niet in ruimer af stand te nemen. Hoek kwam in de tweede minuut na rust in een comfortabele posi tie door een schitterend doelpunt van Remco van Keeken, 2-1. De spelbepaler en een van de weini- FOTO WIM KOOYMAN ge 'lichtpunten' van Hoek rondde een voorzet van Standaert op fraaie wijze af. In plaats van voor de nodige rust, zorgde deze treffer voor onrust in de Hoek-defensie. Zwakste spe ler in de Zeeuws-Vlaamse ach terhoede was zonder meer Erwin Dek, die geen enkele bal goed plaatste. In de malaise in de ach terste lijn van Hoek deelden Jos Kayser, zijn broer Leo en Dennis Magito volop mee. ZIE VERDER SPORT - B9 Van onze verslaggever Hoek - Dave Gijsel uit Deinze heeft overschrij ving naar Hoek aange vraagd en gekregen. Deze 22-jarige spits de buteert dinsdag 8 novem ber in het duel Hoek-Aal- ter. Een vriendschappelijke ontmoeting in de Loven- polder die om 19.30 uur begint. „Dave Gijsel staat bekend als goaltjedief en is een pure spits," zei Benny Langeraert over deze speler die 'werk loos' als voetballer was. Verder liet Langeraert we ten: „Gijsel toonde belangstel ling voor Hoek en is uit eigen beweging gekomen. Blijkt Dave Gijsel door te kunnen dringen tot de selec tie, dan is hij mogelijk zater dag in het bekerduel in en tegen Axel present en mag hij spelen, omdat Hoek mo menteel in Franky Standaert de enige 'buitenlander' in de gelederen heeft. Hoek mag er twee tegelijker tijd inzetten. Iets waarin men verruiming wil. Dinsdag komt dat ter sprake tijdens de vergadering van de KNVB-afdeling Zeeland in De Vroone te Kapelle, waarna dit voorstel tijdens de jaarvergadering in Zeist an onze verslaggever hris van Nijnatten Tilburg - Willem II was over klast, vond trainer Jan Reker ia het met 1-4 verloren duel met Ajax. Nou ja, duel? Be houdens de eerste vijf minu ien van de wedstrijd was er geen sprake van een echte krachtmeting. „Dit verlies staat op zich", zei Reker, raarmee hij eventueel doem denken in Tilburg de kop trachtte in te drukken. „Zoals Ajax is er echt maar een in Nederland," vertélde hij ook |aog. Binnen zestien minuten was het ndelijk dat Willem II de con- rontatie met Ajax niet kon win nen Meteen na het begin liep Stewart een paar keer dreigend up een paar passes van libero Hofstede richting Van der Sar, oaar daarna was het afgelopen aet de Brabanders. Van Vossen, Tijgelaten door Meijs, plaatste i" bal vanuit de punt van het strafschopgebied in de verste hoek. Doelman Jansen had tegen die poging geen verweer: 0-1. Even later rukte Finidi op, zag zijn voorzet op de paal getikt, waarna Litmanen simpel de tweede treffer maakte. Meteen na rust stopte keeper Jansen een strafschop van Finidi. Maar om dat geen enkele Tilburger alert op de rebound reageerde, trapte de Nigeriaan alsnog 0-3 binnen. Willem II deed na een uur iets te rug. Van Gastel schoot vanaf ruim twintig meter via een doel paal en de hand van Van der Sar fraai in. Van een offensief was echter geen sprake, terwijl de Amsterdammers toch echt opge brand waren, met de wedstrijd tegen Salzburg nog in hun benen. Ajax kreeg kansen bij de vleet en benutte er nog een van. Tien mi nuten voor tijd verslikte Van Gastel zich in Davids, die alleen op Jansen af rende en de eind stand op 1-4 bepaalde. Ajax was zelfs op halve kracht een maat te groot voor Willem II. Het maken van overtredingen ADVERTENTIE Open Dag bij INNOVAM in Nieuwegein voor jongeren met Interesse voor auto's vrachtwagens, dieselmotoren, fietsen, brom- en motorfietsen. Informatie over onze unieke opleiding en: werken en leren tegelijk! Verder: Auto van de Toekomst, mountain bike-racen, Maserati's op de testbank, een on gevallensimulator, proefritten met een ECO-auto en trikes, lig fietsen, rallywagens en nog veel meer. Ouders mogen ook mee. Meer info? Bel gratis 06 - 0226556, ook om je op te geven HAAL. T1EER UIT JÉ TECHNISCHE KNOBBELc mag geen doel op zich zijn, maar als er geen enkele gemaakt wordt, kan de wedstrijdinstelling weieens te wensen overlaten. Willem II maakte vrijwel geen overtredingen tegen Ajax. Bo vendien kreeg de thuisclub pas ver in de tweede helft zijn eerste hoekschop. Dergelijke statis tische gegevens duiden op een 'slappe hap'. De vraag is of Reker zijn ploeg nog wel kan motiveren. Vrij recent maakte hij immers wereldkundig dat hij na dit sei zoen opstapt bij Willem II. „Voor de spelers was het al lang duidelijk dat ik weg zou gaan. Deze club heeft een nieuwe, fris se kop voor de groep nodig," al dus de trainer. Maar gaat die 'ou we kop' dan nog wel lang genoeg mee? Ja, vindt Reker: „Er is niets aan mijn instelling veranderd. Wie niet optimaal presteert, wordt aangepakt." In de düg-out zat zo'n zondaar. Martin van Geel heet-ie. Hij weigerde na een blessureperiode met het tweede team mee te trainen en moest daarom even boeten. Reker zegt geestelijk en finan cieel onafhankelijk te zijn en hoeft, legde hij uit, daarom aan niemand concessies te doen om trent zijn aanpak. „Ik ben nog nooit ontslagen en hoef ook nooit bang te zijn voor ontslag. Vanuit die instelling ga ik altijd mijn ei gen gang. Dat weet het bestuur en dat weten de spelers. Tot het eind van dit seizoen ben ik de baas." De vraag waarop Reker zijn fi nanciële onafhankelijkheid ba- Danny Blind (rechts) complimenteert Edgar Davids na diens doelpunt. seert, beantwoordde hij opmer kelijk openhartig. „Ik ben 46 jaar, als ik nu zou willen stoppen met werken, dan kan ik me dat veroorloven. En dan kan ik mijn bourgondisch leven blijven lei den." Over hoe je zo'n status als trainer bereikt, deed Reker ook al niet moeilijk. „Het is goed als een trainer niet in zijn rats hoeft te zitten over een eventueel zenuw achtig bestuur. Dus moet je zor gen voor een spaarcent. Dat heb ik gedaan. Daarnaast kan ik, als ik wil, veel lezingen geven bij be drijven en dergelijke. Die gaan vooral over motivatie en dat soort zaken. <Ik beperk die spreekbeurten, omdat ik vooral met voethal bezig wil zijn. Maar binnenkort ga ik er drie doen, die leveren me per keer vierduizend gulden exclusief BTW op. Je moet eens aan Barry Hughes vra gen hoeveel geld je daarmee kan FOTO ANP verdienen." WILLEM II - AJAX 1-4 (0-2) 13. Van Vossen 1-0, 18. Litmanen 0-2, 49. Finidi 0-3 (strafschop), 59. Van Gastel 1-3, 80. Davids 1-4, Scheids rechter: Élankenstein. Toeschou wers: 13.500. WILLEM II: Jansen; Meijs, Smits, Hofstede en Latupeirissa; Van Gas tel, Van Hintum en Feskens; Ste wart, Van Arum (46. Sylla) en Laros, Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; Seedorf, Ronald de Boer (51. Kanu) en Da vids; Finidi, Litmanen (51. Kluivert) en Van Vossen. Van onze voetbalmedewerker Steenbergen - Benny van Leeuwen van voetbalvereni ging Terneuzen had gisteren de dubieuze eer om als voet baller twee keer in één wed strijd tegen een rode kaart aan te lopen. Van Leeuwen ontving tijdens de wedstrijd Steenbergen-Terneu- zen in de derde klasse D van het zondagamateurvoetbal al een ge le kaart wegens commentaar op scheidsrechter Wijsman uit Gel drop. Na het laatste fluitsignaal van het in 2-2-geëindigde duel bedankte Van Leeuwen de scheidsrechter met applaus voor zijn manier van leiding geven. De provocaties kwamen hem op een tweede gele, dus rode kaart te staan. Van Leeuwen ging hierna volledig door het lint en wilde de ADVERTENTIE U kunt zo bij ons binnenrijden voor 'n reparatie terwijl u wacht, of 'n gratis controle. Ma/vrijdag tot half 6 en zaterdags tot 1 uur. In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDA- VLBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 MAANDAG 7 NOVEMBER 1994 DEEL B Tony Rominger toont trots een bord met daarop zijn nieuwe re cord. FOTO EPA Van onze verslaggever Jan Seuren Bordeaux - Gefascineerd keken de Zwitserse fans naar het gro te elektronisch bord in de Velodrome Bordeaux le Lac. 'Wereld uurrecord verbeterd door Tony Rominger' stond er in grote ro de letters op te lezen. Met daaronder de nieuwe limiet van 55.291 kilometer. scheidsrechter te lijf gaan, het geen door de bestuurders van Steenbergen en Terneuzen werd verhinderd. Pas bij het invullen van het wed strijdformulier heeft Wijsman Van Leeuwen voor de tweede keer bestraft met een rode kaart wegens het bedreigen van de scheidsrechter (code 21). Wijs man; „Van Leeuwen heeft die ro de kaart niet gezien, omdat hij dan helemaal uit zijn dak zou zijn gegaan. Zijn eerste rode kaart werkte namelijk al als een rode lap op een stier." Een verbetering van zijn eigen record met 1459 meter. Het grootste verschil waarmee het werelduurrecord vanaf 1897 scherper werd gesteld. De sup porters konden er niet genoeg van krijgen. Zij scandeerden zijn naam, toen hij met de Zwitserse vlag een ereronde maakte. Ro minger werd vervolgens 'opge vangen' door een horde van foto grafen en radio- en tv-verslagge vers. Heuse bodyguards moesten er aan te pas komen om Romin ger te bevrijden, toen hij met zijn dochtertje Rachel (5'/; jaar) op de arm naar de ruimte stapte, waar Eddy Merckx, Laurent Fignon en Stephen Roche hem vervolgens feliciteerden. Veranderd Tony Rominger spotte zaterdag middag voor de tweede keer in twee weken met de logica. Ten opzichte van zijn eerste geslaag- de poging op 22 oktober op de zelfde wielerbaan was de fiets nauwelijks veranderd. De vóór- en achtervork waren enkele cen timeters korter gemaakt en er was een nieuw triathlonstuur ge monteerd. De fiets woog 6'/: kilo gram, 460 gram minder dan bij de vorige geslaagde poging. En opnieuw maakte Tony Rominger geen gebruik van aërodynamisch materiaal dat tot de records van Indurain, Boardman en Moser had geleid. De 33-jarige Zwitser was ner veus, toen hij aan de aanval op zijn eigen wereldrecord begon. Want er was een enorme golf van publiciteit aan de poging van za terdag vooraf gegaan. Rominger werd nauwelijks rust gegund. Zijn trainer Michele Ferrari had hem er vanaf het begin van vori ge week steeds op gewezen dat een limiet van 55,200 kilometer haalbaar was. Rominger had er weliswaar veel vertrouwen door gekregen, maar de druk werd er wel door vergroot. Vrijdagmiddag tijdens de laatste trainingen bleek echter dat de prognose van Ferrari geen groot spraak was geweest. Rominger haalde na een zware training van 45 minuten nog een gemiddelde van 60 kilometer in de laatste vier'minuten. Dat resultaat werd echter angst vallig geheim gehouden. Evenals het optimisme van het begelei dend team, dat zaterdag met een afstand van 54,600 rekening hield. Poging De klok in de wielerbaan gaf 14.35 uur aan, toen Tony Romin ger aan zijn poging begon. De Zwitser ging bijzonder snel van start. „De fout van het traag be gin van twee weken geleden wil de ik niet weer maken," ver klaarde Rominger later tijdens de persconferentie. Niets of nie mand kon hem in zijn race uit de concentratie halen. Alleen zijn zes maanden oude zoontje Robin leek plotseling voor problemen te zorgen. De baby begon op het middenterrein te huilen, toen Ro minger aan de tweede kilometer begon. Het kind werd echter on middellijk getroost door moeder Brigitte, want Rominger is zo gek op zijn twee kinderen dat hij zich onmiddellijk zorgen maakt als een van hen iets mankeert. Na negen kilometer bereikte To ny Rominger voor het eerst een gemiddelde snelheid van 55 kilo meter per uur, 55.025 om precies te zijn. De nummer één van de wereldranglijst bouwde de voor sprong op zijn eigen record (53,832) vervolgens elke ronde uit. De verkeerde tijdverschillen, die vijf keer op het elektronisch scorebord verschenen, konden de sfeer op en rond de wielerbaan niet meer temperen. Magisch Toen bleek dat Rominger in staat was de magische grens van 55 ki lometer te breken, werd zelfs zijn strenge trainer Michele Ferrari aangestoken door het enthou siasme van het publiek. Fotogra fen, die het een half uur eerder hadden gewaagd zich te dicht bij de baan te begeven en door'Fer rari eigenhandig werden verwij derd, mochten in de slotfase hun gang gaan. Over vermoeidheid of moeilijke momenten tijdens de eenzame ra ce tegen dé klok sprak Rominger tijdens de persconferentie met geen woord. „Het publiek heeft mij in de laatste 500 meter gehol pen de grens te breken," zei Ro minger. „Ik wilde voor de mensen iets terug doen, omdat zij de vori ge keer er niet bij waren. Maar ik wilde niemand voor een test laten betalen." Tony Rominger is ervan over tuigd dat het werelduurrecord nog scherper kan worden gesteld „Met aërodynamisch materiaal en als alles meezit, moet op grote hoogte 60 kilometer per uur haal baar zijn. Maar dan mag ook niets tegenzitten. Het enige ver schil met vorige keer is dat ik meer geconcentreerd was. Dat heeft mij tot deze prestatie ge bracht. Iedereen heeft gezegd dat ik alleen op grote hoogte in Mexi co of Ecuador het record van In durain (53,040) kon breken. Ik wilde bewijzen dat het ook in Bordeaux kon."

de Stem | 1994 | | pagina 13