DE STEM Pleidooi uit Hulst voor meer snelheidscontroles 'Niet voorop lopen met milieu' m ;uws KORT Soete van 200 voor orse kaakslag Axelaar Discriminatie noopt tot verhuizing uit Biervliet Axelaar doet slechte zaken op rechtbank ïeeuws bedrijfsleven waarschuwt voor slechte concurrentie-positie 'ongelui gewond ongeval et bromfiets ACATURES Bent u de enthousiaste kwaliteits controleur die Emsta Meubelen B.V. zoekt Kijk morgen in DE STEM en maak werk van deze of een van de vele andere vacatures Mishandeld Asielzoeker (14) al twee weken zoek Boetes voor visserij 'Toezichthouders in Hulst geen kanonne vlees' Zeldzame heldenbok gesignaleerd Plattelandsvrouwen protesteren tegen sluiting NS-stations NOVEMBER 1994 B2 ltz verder is er donderdag niet in jenmstoernooi in het sportpa- Hagenaar verloor met 6-4 7,5 Ireld Pete Sampras. Brenda Id Quebec de volgende ronde Itse Zivec-Skulj. pk produceerde in zijn partij [kilometer per uur, de hardste li. Bovendien liet hij vijftien fierikaan. Het was echter niet Ireldranglijst te bedwingen Ivas voor Sampras voldoende hkken. Nadat Krajicek in de leakpunten overleefde, moest i. De Hagenaar kwam er niet 1 partij naar de Amerikaan, ■oor mij", zei Sampras. „Ik 1 heeft verslagen en goed kan twee of drie jaar geleden 1 ervaring raakte ik niet in vel te winnen." Eind oktober [jenover elkaar in de halve i in Hongkong. Toen won de |op een startbewijs voor het York behouden. Woensdag veer een stap in de goede [wereldranglijst versloeg in Maja Zivec-Skulj: 6-2 6-3. Med/16) 6-4 7-6. Mdui) 6-2 6-3, tweede ronde: Hy |(ZAf/8) - Jeyaseelan (Can) 4-6 6-2 i-2 4-6 6-2, tweede ronde: Sanchez l-enport (VSt/3) - Po (VSt) 5-7 6-3 b-4 6-2, Watanabe (VSt) - Smylie VRu) 6-4 6-2. ïrkocht kampioen Ajax zondag in een laatste kaarten, voor het Ipaciteit van het Tilburgse [d van Willem II zo vroeg jt promotieduel tegen Telstar lelegd voor de bouw van de ■hoofdgebouw en het overige Tlgend jaar moet het stadion yeer Desteny JZoer, Olympic Desteny, mag [dragen. De ruin, waarmee ze Tn afgelopen zomer in Den stichting Nederlands Olym- eeft de overeenkomst verbro- 1 firma van vader en dochter Inam vader Arend Jenny het zijn dochter, die daarmee het peelde. Broer Albert heeft nu euk met haar vader probeert lor terug te komen naar de pge paarden gekocht, die ze jje voormalige Sovjet-republiek |jden in de kwalificatiereeks afwerken in Turkije. De figen de Azeri hiertoe. groep 1 uit naar de Turkse braël is daar op 16 november december de volgende. De liever naar Moldavië waren luitgespeeld en verloren van pt: Huysen (Haarlem). Twee Eén wedstrijd: Iwan (Eoda E (FC Den Haag). conflict [s en hun ploegleiders liggen van de Koninklijke Neder- TSB). Met name voorzitter lem worden ongenuanceerde de rijders het feit dat geen ier worden gehouden. Daar- nog inspraak bij onder meer m de KNSB-Cup in Alkmaar tten om het conflict uit de >ssing wordt gevonden, sluit team van de oppermachtige uit. k dat minder sponsors geld Daardoor komt de individue- )egleiders halen het verstand et meer denken. Ploegentac- j deed zijn uitspraken tijdens mprogramma. racles jij de eerste-divisieclub SC es van technisch manager en ud-doelman, die sinds 1 juli de club uit Almelo, heeft dat leegedeeld. ïwege zijn activiteiten in het REEF Betoncentrale, onvol- >r zijn werkzaamheden bij orlopig terug zijn sportcarrière voorlopig Utrecht besloot donderdag- lee met onmiddellijke ingang eek beslag gelegd door Peter tweemansbob van Geurts te n ten behoeve van de loop- 'uweling in deze tak van de Spelen van Lillehammer te op z'n besluit terug, temeer had vernomen. Die meldde koopcontract in de hand als ;n liet het ding tot verbij ste- ;e week door de deurwaarder woon afleveren op Schiphol anada. Daar doet hij half ldbekerwedstrijd. Een week nerica Cup. Als remmer gaat ten mee, een atleet met een ;econden. Zeeland in onze verslaggever jst - Het Hulster raadslid de Vries wil een eind aan „scheefgroei in de aanpak j bestraffing van parkeer- isnelheidsovertreders. iutparkeerders worden volgens Ui veel feller op de huid geze- 5 dan snelheidsmaniakken. Hij udt dat een verkeerde ontwik keling. Het raadslid noemt het een onlogisch verschijnsel dat in Zeeuws-Vlaanderen, met hoge ongevallencijfers, iemand eerder en sneller wordt bestraft voor het verkeerd parkeren dan voor te hard rijden. Dit terwijl ver keerd parkeren maar zelden een verkeersslachtoffer eist. De Vries vindt ook de hoogte van de boetes niet in verhouding tot de zwaarte van de overtre ding staan. „Verkeerd parkeren levert een boete op welke nau welijks afwijkt van de boete voor 20 kilometer te hard rijden. Uiteraard kan worden opge merkt dat het parkeerbeleid een gemeentelijke aangelegenheid is en dat snelheidscontroles een taak is van het ministerie van Justitie. De burger ziet dit on derscheid niet zo. Die ziet de overheid aan het werk en stelt terecht vast dat tegen relatief ongevaarlijke verkeerd parkeer ders een stringenter en actiever afstraffingsbeleid wordt gevoerd dan tegen snelheidsduivels," schrijft hij in zijn algemene be schouwingen op de Hulster be groting voor volgend jaar. Het raadslid pleit voor meer snelheidscontroles en vindt dat Hulst het voortouw moet nemen om dat samen met de andere gemeenten voor elkaar te krij gen. Daarnaast acht De Vries het hard nodig om zoveel mogelijk verkeersremmende maatregelen te nemen in woonwijken. „Te vaak wordt bij die discussies schuil gegaan achter uitlatingen dat dit een mentaliteitskwestie van een aantal burgers is waar ionze verslaggever liddelburg - Het Zeeuwse bedrijfsleven waarschuwt de tovincie geen voortrekkersrol na te streven in het lilieubeleid. Tijdens een vergadering van de Provinciale jjmmissie Milieubeheer en Waterhuishouding zei de srtegenwoordiger van de Kamers van Koophandel dat ieland niet moet proberen het Rijk 'links of rechts in te alen'. e commissie besprak gisteren provinciale milieuprogram- a Kerend Tij II. De commissie, adviesorgaan van het pro- jciaal bestuur, was gevraagd aftekeningen te maken bij de Etwerptekst van dit program- a. De zinsnede 'ook hier geldt it de provincie eigen initiatief i: nemen en niet het landelijk leid hoeft af te wachten', had iaën de twee Zeeuwse Kamers Koophandel de wenkbrau- adoen fronsen. tamissie-lid Zabel verwoord- i de bedenkingen van de beide amers: „Nederland heeft al een urbeeldfunctie. Zeeland moet :et nog eens proberen over het :ksbeleid heen te gaan. Het edrijfsleven ziet dit als een be- amering." Zabel wees op de stra kosten die een verder- and milieubeleid met zich t. Kosten die ondernemers in een provincie met een minder ambitieus milieubeleid niet heb ben. Namens de Zeeuwse Milieu Fe deratie zei commissie-lid Van Mierlo geen problemen te heb ben met een voortrekkersrol van Zeeland. „De landelijke milieu doelstellingen, die buiten de dis cussie staan, worden al niet ge haald. Wat is er dan op tegen op te zien of je als provincie hier nog iets aan kan doen?" Zabel roemde de goede bedoelin gen van Van Mierlo, maar zei dat ''er ook nog iets is als de realiteit'. Commissie-voorzitter Ginjaar wist de partijen op een lijn te krijgen door te beloven naar een minder stellige formu lering te zoeken. „Laten zeggen, de provincie zou op bepaalde terreinen een nadere invulling aan het milieubeleid moeten ge ven. We maken er wel een mooi verhaaltje van." «onze verslaggever iraeuzen - De politierechtbank in Terneuzen zag 'gisteren »ral het agressievere volksdeel aan zich voorbijtrekken, m verschillende Zeeuws-Vlamingen werden straffen opge ld voor mishandeling en openlijke geweldpleging. IV. uit Axel opende de rij om- at hij in december van vorig ar een plaatsgenoot in het ge it had geslagen. De klap was aid aangekomen, want 's mans jaden kwamen door zijn wang aar buiten en zijn kaak was tik opgezwollen. Aanleiding ffi de relatie die het slachtoffer ad aangeknoopt met V.'s vrien- •a. Officier van justitie Van ®ijen eiste een boete van drie- fflderd gulden. Rekening hou- ad met V.'s inkomen deed po- terechter Zomer er honderd j-den vanaf. ■ader enige aanleiding werd verzekeringsagent in april Ml bij het binnentreden van S Terneuzens café tegen een azen deur geslagen. Vier hech ten boven het linkeroog, 'ik- en nekpijn en vernielde ding waren het resultaat. Wel F.S. uit Terneuzen later 'Ikende, hadden omstanders Wstigd dat hij de dader was zweest. De man had eerder die fde avond al een ander mis- adeld en diens T-shirt kapot- Mkken. was niet komen opdagen en speet Van Nooijen, die had feopt op een confrontatie tus- dader en slachtoffer. Nu ir'd zij het bewijs, althans in geval van de verzekerings- ifflt, niet overtuigend en vroeg tjspraak. Wel eiste zij vijfhon- ('"onze correspondent 'tskens - Bij een verkeersonge- Vop het fietspad gelegen langs :g A58 nabij Breskens zijn fJJ®sdagmiddag twee jonge rnsen gewond geraakt. Een ■jarige bromfietser uit Groede 1 een zware hersenschudding Zijn 16-jarige duo-passagie- tit Schoondijke een aantal 'feingen. Men werden per ambulance ,frgebracht naar een zieken- Het meisje kon na behan- ®ig worden ontslagen. Het ïeval gebeurde even voor zes derd gulden boete en twee we ken voorwaardelijke gevangenis straf, voor de mishandeling van de man met het kapotte T-shirt. Zomer vond echter dat er wel voldoende bewijs was. Zij ver oordeelde S. bij verstek voor beide feiten en legde, naast de geëiste straf, een schadevergoe ding op van vijftienhonderd gul den. Na discobezoek in Philippine, in mei van dit jaar, dachten vrien den van F.L. uit Hoek te hebben gezien dat iemand 'aan zijn auto zat'. Ze gingen achter de beoog de dader aan en ook L. ging zich ermee bemoeien. Wat er toen gebeurde wist hij gisteren niet precies meer, toegevend dat hij op de bewuste avond flink dron ken was. Omstanders hadden echter gezien dat hij het slacht offer met een mes had gestoken en later werden ook inderdaad flinke snijwonden geconstateerd. Hij had inmiddels de schade ver goed, inclusief duizend gulden smartegeld. De officier wilde het daarom laten bij een schuldig verklaring zonder straf, maar dat vond de politierechter te weinig. Zij legde een voorwaar delijke gevangenisstraf op van twee weken. (ADVERTENTIE) Moeder Samia met Samih en Mounir thuis op de bank. „Een zes kreeg hij. Dat kan toch niet?..." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Twee broertjes zitten sinds de herfstvakantie thuis Van onze verslaggeefster Biervliet - „De meneer heeft mij ge stompt. Een juffrouw heeft me ge krabd. Andere kinderen legden mijn beker in de poep. Zij kregen geen straf, ik wel." De zeven-jarige Samih vertelt het als een volwassene die zich bij zijn lot heeft neer gelegd. Zijn moeder Samia (39) is minder rustig. Ze is geen seconde zonder sigaret. Het ding trilt tussen haar vingers als ze hortend en stotend, zoekend naar de juiste Nederlandse woorden haar verhaal doet. Over de problemen om haar kinderen op een school naar haar keuze te krijgen. Over de moeizame integratie in de Nederlandse samenleving. Over discriminatie en racis me dus eigenlijk. Het is donderdagochtend 10.00 uur en de broertjes Samih van 7 en Mounir van 6, zitten thuis op de bank in Biervliet. Ze kijken naar de televisie. „Dit is voor kin deren van groep vijf en zes," roepen ze. Trots dat ze dat al kunnen volgen. Vorig jaar gingen de jongens naar De Komme in Biervliet, een katholieke school - een school 'met Maria' - waaraan moe der Samia, een vluchtelinge met A-status, sterk hecht. Op De Komme ontstonden echter problemen. „Mounir en Samih wa ren heel ongelukkig op die school. Ze werden gediscrimineerd, geslagen en ge schopt en de directeur deed niks om ze te helpen. Hier," laat ze rijtje woorden zien, „Samih had één fout in tien opgaven. 'Harlak' in plaats van 'haarlak', één foutje. Een zes kreeg hij. Dat kan toch niet?" Verongelijkt vertelt Samih zijn verhaal: „De meester zei tegen ons 'waar jullie vandaan komen is geen eten, daarom ko men jullie naar Nederland'. Ik zei dat er in De Bijbel iets heel anders stond over mijn land. Egypte had alles, veel regen en daarom ook veel eten. 'Hou je bek' zei hij toen." De school liet Samih testen omdat hij niet goed mee zou kunnen. De Zeeuws-Vlaamse centrale aanmeldings- en onderzoekscom missie voor het speciaal onderwijs advi seerde echter de jongen in het gewone basisonderwijs te houden. 'Verstandelijk en taalkundig goed ontwikkeld, een alerte, opmerkzame, spontane jongen. Misschien wel eens te intensief bezig om zich een plaats tussen leeftijdsgenoten te verwer ven. Extra steun van een leerkracht in sociaal opzicht is gewenst. Hij heeft stevi ge leiding nodig.' De jeugdarts van de GGD concludeerde vorig jaar dat verandering van woon- en schoolomgeving, verhuizen naar een grote re gemeente, 'dringend nodig' zou zijn. „Anders nemen de huidige problemen al leen maar toe." Samia wilde in de grote vakantie verhui zen om van de problemen af te komen. Liefst naar een grote stad als Amsterdam of Rotterdam. Maar dat lukte op korte termijn niet, ondanks een urgentieverkla ring van haar huisarts. Die schreef in zijn 'aanbevelingsbrief' dat moeder en haar twee kinderen 'niet geaccepteerd werden in de kleine dorpsgemeenschap van Bier vliet'. Na de vakantie meldden de jongetjes zich dus weer bij De Komme. Op 16 augustus, de tweede dag na de grote vakantie, seinde de directeur van De Komme de Kinderbe scherming in Middelburg in. „De kinderen werden mishandeld," motiveert plaatsver vangend directeur R. Huisman nu. Door wie en hoe wil hij niet zeggen. „Het was in ieder geval merkbaar aan het gedrag. Wij denken dat het het beste voor de kinderen is dat ze naar een andere school gaan. Waarom vraagt u? Dat zeg ik niet. Ik heb al genoeg gezegd." Geen enkele katholieke school in de buurt wil of kan op dit moment de kinderen aannemen. De Kinderbescherming heeft de moeder namelijk verteld dat de kinderen beter niet bij elkaar in de klas kunnen zitten. Maar bijna alle katholieke scholen werken met combinatieklassen. Allebei naar een andere school in Terneuzen ziet moeder niet zitten. Zelf zit ze ook op school, bij het Regionaal Onderwijscen trum, en de kinderen dagelijks op twee verschillende plekken ophalen is als al leenstaande zonder auto onhandig en tijd rovend. Volgens G. Veen, plaatsvervangend direc teur van de Kinderbescherming, ligt een deel" van de problemen bij de moeder zelf. „Zij kent ons advies, was het daar aanvan kelijk mee eens, maar is nu ineens van gedachten veranderd." Volgens Veen is de school 'zeer zorgvuldig met de problema tiek omgegaan' en zijn de leerkrachten van De Komme 'heel betrokken'. „Er is gepro beerd de kinderen, ondanks een achter standspositie toch zo veel mogelijk bij het onderwijs te betrekken. Positieve discrimi natie dus." Op de aard van de vermeende mishande ling wil hij niet ingaan om privacy-rede- nen. „Een deel van de problemen vloeit voort uit het dominerende gedrag van het jongste kind tegenover het oudste. Van daar ons advies ze afzonderlijk in groepen onder te brengen." Leerplichtambtenaar R. Groothaert uit Terneuzen 'kent het geval'. „Een moeilijke zaak waarmee de gemeente zich in princi pe niet bemoeit. We houden in de gaten wat er gebeurt. Mevrouw wil per se een katholieke school. Tja. Je kunt niet ver wachten van scholen dat ze omwille van haar twee kinderen de groepen gaan split sen. Als ze aan haar eisen vast houdt, heeft ze pen probleem. Zij is verplicht haar kinderen onderwijs te laten volgen." In het uiterste geval kan Samia een proces verbaal krijgen wegens schoolverzuim. Groothaert verwacht niet dat het zover komt, als ze tenminste bereid is concessies te doen. Veen van de Kinderbescherming steunt die opvatting. „Zij is het die moet meewerken aan een oplossing. Misschien begrijpt ze niet alles, ze heeft tenslotte een taalachterstand." Op dit moment ziet de moeder van Mounir en Samih geen andere oplossing voor haar probleem dan verhuizen naar een grote stad, weg van het beklemmende Biervliet. Het Maatschappelijk Werk in Oostburg is voorzichtig. Cijfers van discriminatie-pro blemen zijn er niet. Specifieke maatschap pelijke problemen van vluchtelingen in Zeeuws-Vlaamse dorpjes? „Het is niet be wezen dat buitenlandse mensen in kleine gemeenschappen minder goed geaccep teerd worden dan in grote steden", zegt teamhoofd H. Martens. „Vluchtelingen ko men met dezelfde problemen als andere mensen. Er springt niks uit, behalve taal problemen. Tja, integratie is natuurlijk redelijk moeilijk." VRIJDAG 4 NOVEMBER 1994 DEEL 1 toch niets aan te veranderen is. Dit is een dooddoener van de bovenste plank. Dat is gewoon de gemakkelijkste weg zoeken." „We zouden, die gedachtengang volgend, dan ook onze handen moeten aftrekken van de bestrij ding van criminaliteit en vanda lisme." Want ook die misstanden zijn volgens De Vries toe te schrijven aan mentaliteit. Van onze verslaggever Axel - Een bocht naar links in de Buitenweg in Axel was J.V. uit die plaats in augustus net één teveel. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt en reed zijn auto tegen een gevel. De auto was total-loss en de politie kreeg lucht van overmatig alcoholgebruik. De daaropvolgende test wees inderdaad een ademalcoholgehalte aan van 825 microgram, bijna vier keer zoveel als is toegestaan. V. had er gisteren op de politierecht bank in Terneuzen geen excuus voor en aanvaardde gelaten de consequenties. Nu had hij zich nog een voordeeltje kunnen doen, door gretig in te gaan op het aanbod van officier van justitie Van Nooijen, om deel te nemen aan de Alcohol Verkeerscursus, en zodoende zijn straf te verlichten. „Liever niet," was echter zijn antwoord. De reden: „Een paar kennissen van me hebben die cursus gevolgd. Wat ik ervan hoor, is dat je er een hele dag zit en dat ze van alles vertellen wat je eigenlijk al weet." Het was de officier duidelijk dat ze niet verder hoefde aan te dringen. Desondanks toonde ze zich mild, Want in plaats van de volgens tarief gebruikelijke boete van zeventienhonderdvijftig gulden, vroeg ze 'slechts' duizend, plus een rijverbod van negen maanden. Geen probleem, hij had zijn rijbewijs niet echt nodig. En die boete hoefde niet in termijnen. Dat geld kon hij wel in een keer betalen, gaf V. te kennen. Waarmee hij opnieuw slechte zaken deed, want politierechter Zomer verhoogde prompt de boete naar vijftienhonderd gulden en legde de gevraagde rijontzegging op. Van onze verslaggever Middelburg - De politie Walcheren is op zoek naar de verblijfplaats van de 14-jarige Kawa Ghafoeri. De jongen vertrok al op 20 oktobeij uit het asielzoekerscentrum aan de Kruitmolenstraat in Middelburg en is sindsdien niet teruggekeerd. Kawa heeft volgens de politie psychische problemen en hij verkeert in een labiele toestand. De nacht van 20 op 21 oktober heeft hij doorgebracht bij zijn oma in het Limburgse Echt. De politie houdt er rekening mee dat de jongen naar Duitsland is gegaan, waar mogelijk zijn vader verblijft. Zijn moeder woont in het asielzoekerscentrum in Middelburg. Kawa is geboren in Afghanistan. Hij ziet er ouder uit dan zijn 14-jarige leeftijd. Hij is ruim 1.80 lang, heeft een slank postuur, zwart haar en bruine ogen. Hij spreekt alleen Afghaans. De jongen was bij zijn vertrek gekleed in een veelkleurige ruitjas, zwarte ribbroek, blauwe trui en zwarte sportschoenen. i mm Van onze correspondent Middelburg - De gezamenlijke rechtbanken en gerechtshoven in Nederland hebben in de eerste zes maanden van dit jaar de vaderlandse visserij met 139 vonnissen veroordeeld tot in to taal bijna zeven miljoen gulden boete, waarvan 60 duizend gul den voorwaardelijk. Aan transacties werd voor een bedrag van 150 duizend gulden binnengehaald en een dikke tachtigduizend gulden aan vis werd verbeurd verklaard. Het totale boetebedrag dat de Ne derlandse vissers in 1993 kregen opgelegd bedroeg 3.344.219 gul den. Dat de eerste helft van dit jaar er zo uit springt komt door de grootschalige ontduiking van de visserijwetgeving in Urk, waarvoor het gerechtshof in Arnhem forse boetes uitdeelde. Van onze verslaggever Hulst - Langdurige werklo zen die in Hulst zijn aange steld voor lichte politietaken, zoals parkeercontrole en het regelen van verkeer, mogen niet als kanonnevlees dienen voor knokploegen. Het Hulster raadslid F. de Vries vraagt zich in zijn algemene be schouwingen af in hoeverre het verantwoord is om deze mensen, toezichthouders, in de avondu ren langs de cafés te laten sur veilleren. In Hulst is het 's nachts een paar keer tot massale vechtpartijen gekomen. De Vries vindt het met zoveel woorden eigenlijk te ver voeren om de toezichthouders aan dat soort risico's bloot te stellen. „Zeker in de wetenschap dat op tijdstippen waarop het uitgaans leven zich manifesteert en, zoals in het verleden ook is gebleken uit de hand kan lopen, er slechts een beperkt aantal politiemen sen actief is in heel Zeeuws- Vlaanderen," aldus De Vries. Hij heeft overigens sowieso geen hoge pet op van het hele project. „Los van de doelstelling tot reïn tegratie van kansarme werklo zen, hetgeen lovenswaardig ge noemd mag worden, is de hoofd doelstelling van de invoering van dit project een lapmiddel ter gedeeltelijke compensatie van een qua omvang tekort schietend politie-apparaat. Veel meer dan een aanvulling op de parkeer controle, verkeersregulatie en in zeer beperkte mate toezicht op het uitgaansleven levert dit pro ject niet op," zegt hij. Van onze verslaggever Hulst/Mauritsfort - De in- sektenwerkgroep van na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut heeft een in Nederland zeldzame hel denbok, familie van de bok tor gesignaleerd. Ad Klaessen uit Mauritsfort ontdekte het beestje, een goede zes centimer groot met sprieten langer dan zijn eigen lichaam, bij het klie ven van een partijtje hout afkomstig uit de Ardennen. De kever is waarschijnlijk meegereisd. In het stuk hout waren de gangen die de ke ver had gemaakt duidelijk te zien. Volgens Joop de Bakker, coördinator van de werk groep, is het insekt heel zeldzaam maar komt ze ook in Nederland voor. „Wij hebben de heldenbok hier alleen nog nooit gezien," zei hij. Van onze verslaggever I Goes - 'Wij zijn boos' staat boven het aanplakbiljet waarmee de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen protes teert tegen de voorgenomen sluiting van de NS-stations in Rilland Bath, Krabbendij- ke, Kapelle en Arnemuiden. De bond telt in Zeeland meer dan drieduizend leden. Het be stuur roept zijn leden op te pro testeren bij de hoofddirectie van de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht. De NS wil de vier kleinere sta tions op het traject Vlissingen- Bergen op Zoom volgend jaar sluiten. Voor de 'plattelands vrouwen' is het vervallen van een goed bereikbare treinverbin-j ding onaanvaardbaar. „Op deze manier vergt het wo nen op het platteland het bezit van een auto. Ouderen, de jeugd en vaak vrouwen zijn hier de dupe van. Tevens zijn wij voor stander van het terugdringen van het autogebruik, wat door dit plan zeker niet zal lukken," zo schrijft het bestuur in een brief, waarin Provinciale Staten, de Zeeuwse Vrouwenraad, de Zeeuwse Milieufederatie en de Zeeuwse gemeenten langs de spoorlijn van de actie op de hoogte worden gesteld. De bond vraagt deze instanties de actie te steunen en ook te protesteren bij de NS.

de Stem | 1994 | | pagina 9