ENT rs DE STEM Spanning terug in groep D [7/5 IRSA wo,- 'Ik was liever nu al aan de champagne gegaan' AC Milan leeft nog, Barcelona leeft zich uit UITSLAGEN standen ND Ajax weer gelijk tegen 'betonvlechters' van Austria Salzburg Koude douche voor fans van Manchester Teel iromen dagen préda is 'n klasse rijker KIA MOTORS spo4rxt4age i VAN EUROPA 0-45535 620-56666 B CHAMPIONS LEAGUE SPORTNIEUWS KORT Alternatieve honkballeague in VS Schorsing sterbasketballer Rodman Formule-1-debuut van Deletraz Palmeiras steunt opvliegerige Edmundo Topcricketer Kapil Dev zwaait af Ivember a.s. 'OPPELIERS i rebus succes dat woon- keboekt met In een aantal doen be- Ij de afslui- (ONALE jndanks de ïbegrijpelijk één keer i,.lRIEL UTOBEDRIJVEN lingerweg 91 reda, 076-206106 ■oor Steef Arts jisterdam - Zijn ogen ston- en dof. Zijn mondhoeken aar beneden. Jari Litmanen na afloop van de wed- njd tegen Austria Salzburg Uesbehalve de redder van :npunt. „Ik kijk terug op een élenioeilijk wedstrijd en kan Éj zijn, dat ik de zaken vijf nuten voor tijd nog heb nen rechttrekken," klonk [ët opgelucht. de 'Louis van Gaal-taal' be at er een scherp onderscheid jen kansen en mogelijkheden, inlangs kwam de Amsterdamse ifenmeester zelfs met een nieu we categorie: gecreëerde moge- jkheden, die weer een andere laats op de schaal innemen. Sport Gisteravond vielen slechts weinig voorbeelden uit dit assortiment waar te nemen. Ajax heeft er zeer verstandig aan gedaan om voor de thuiswedstrijden passepart outs uit te geven, waardoor het Olympisch stadion zelfs tegen de negatieve Oostenrijkers tot op de laatste plaats bezet was. Die toe schouwers kwamen voor een Ajax-show en die bleef uit. Slechts de laatste vijf minuten was er spektakel te zien. „En die laatste vijf minuten gaan we toch nog voor de winst. Dan lukt het wel om ze erop te druk ken," had ook Ronald de Boer ge constateerd. De middenvelder kon als één van de weinigen terugkijken op een redelijke wedstrijd, maar nam de volle verantwoordelijkheid op zich voor het moeizame verloop van de wedstrijd. „Ik moet voor rust gewoon sco ren. Ik sta alleen voor die keeper en dan moet je de bal er gewoon inknallen. Dan wordt het een he le andere wedstrijd, hoor. Ik zie die lui niet plotseling omschake len naar een aanvallender sys teem." Nu kon Salzburg volharden in zijn geliefkoosde spelletje. Met de lepe aanvaller Nikola Jurcevic als enige man op de Amsterdamse helft. Het leek alsof hij magneten in zijn schoenen had, waardoor elke bal naar voren automatisch in zijn voeten belandde. Zijn be waker Seedorf toonde zich dan ook een gepijnigd man. „Het was heel lastig spelen. Je moest er steeds bij balbezit vóór duiken en daarna er weer achter. Je leek wel een jojo. Ik vind het natuurlijk het voornaamste dat ik speel, maar ik zou toch wel naar een vaste positie willen, waarin ik kan doorgroeien." Maar terwijl de achttienjarige al- lrounder de oorzaak voor de ma tige vertoning bij het gebrek aan agressiviteit van middenveld en aanval zocht, wees Ronald de Boer met de beschuldigende vin ger naar Seedorf en Reiziger. „Er werd heel slecht gedekt. Als je die Jurcevic kort houdt, speel je hem uit de wedstrijd. En die goal mag natuurlijk ook nooit vallen. Eerst in de hoek met Rijkaard en daar na laat Reiziger zich bij de twee de paal aftroeven." Over de negatieve instelling wil de Jari Litmanen niet klagen. „Ik vond ze offensiever dan twee we ken geleden. En toen speelden ze thuis. Dan heb je de plicht de wedstrijd te maken. Hier in Am sterdam kan ik respecteren hoe ze gespeeld hebben. Twee weken geleden een puntje, nu weer. Ze zullen blij zijn in Oostenrijk." Minder vriendelijke woorden wa ren echter bestemd voor scheids rechter Leslie Mottram. De Schot trad niet op tegen het getraineer van de Oostenrijkers. Frank de Boer, die vanwege de schorsing van Danny Blind de aanvoerdersband droeg: „Ik weet niet wat het is, maar we hebben de laatste tijd steeds de scheids rechter tegen. Die man geeft voordeel als hij dat niet moet doen, en fluit steeds onze aanval lers af voor de meest onbenullige overtredingen." Ajax heeft met de misslag wel be reikt dat de twee resterende wed strijden nog spannend kunnen worden. Frank de Boer: „Het gaat om dat ene puntje. Ik was liever nu al aan de champagne gegaan. En dan hadden we straks tegen AEK en AC Milan kunnen laten zien wat we echt kunnen." loor Jaap van Essen Amsterdam - Voor de twee- Ie maal binnen veertien lagen moest Ajax gister- ivond de betonboor hante- enom een gaatje te maken de levende muur van Au- tria Salzburg uit Oosten- ijk. De Amsterdammers laagden er pas op het nip- iertje in een doorgang te reëren. De late treffer van itmanen was echter niet jenoeg voor de overwin- ling, omdat Kocijan na mens Salzburg één van de azensnelle uitvallen had 'erzilverd: 1-1. n groep D van de Champions ie is het door de resultaten 'an gisteren toch weer spannend eworden. De kans is zelfs groot lat toch pas op de laatste speel- lag duidelijk wordt welke clubs loorgaan in het uiterst lucratieve oemooi. Voor de UEFA is het te lopen dat Salzburg niet bij de erste twee ploegen in groep D (t, want van het voetbal dat ie Oostenrijkse kampioen speelt, aat met bepaald een wervende erking uit. Jtto Baric, de Kroatische trainer w Austria Salzburg, gaat door et leven met de bijnaam 'Otto forimal', maar houdt er een ui- erst nihilistische voetbalfiloso- ie op na. Het gebruikt zijn spe- ers als levende bouwstenen. Met legen van die stenen bouwt hij mi muur op de rand van het ei- [en strafschopgebied, tan de schoonheid van het spel, iet vermaken van de toeschou wers heeft Baric absoluut lak. ,Wat koop ik daar voor. Inder- Ajax had bijna doorlopend 'albezit, maar dat telt niet. Aan 'et einde van de twee wedstrij den hebben wij ook twee punten in alleen daar gaat het om." "isteravond scheelde het bijna nets, of Baric en zijn betonvlech- ■ers hadden met hun pretentielo- ie speelwijze zelfs nog meer dan ien punt en de bijbehorende pre- Jtie verdiend. n het Olympisch stadion liet Ba le dezelfde elf spelers opdraven als twee weken geleden. Boven dien waren de opdrachten het zelfde. Ajax werd het spelen on mogelijk gemaakt, al het andere was bijzaak. Topvorm Toch was er één belangrijk ver schil met de vorige wedstrijd, zijn naam was Nikola Jurcevic. De landgenoot van Baric was in Wenen als enige aanvaller welis waar nadrukkelijk aanwezig, maar zijn acties werden toen nog door een Ajax-defensie onder lei ding van Danny Blind in de kiem gesmoord. Gisteren ontbrak Blind wegens een schorsing en bovendien stak Jurcevic in een absolute topvorm. Daardoor was Salzburg in de uitbraken gisteren beduidend gevaarlijker dan veer tien dagen terug, toen de meeste pogingen tot een counter tot snel balverlies leidden. Terwijl Salzburg gisteravond be ter op dreef was, speelde Ajax duidelijk een slagje onder het normale niveau. Veel passes mis ten net dat beetje zuiverheid om de benodigde snelheid in het spel te houden, te veel passeeracties mislukten. Alleen Ronald de Boer onttrok zich aan de collectief mindere dag van zijn ploeggeno ten. Bij vrijwel alle min of meer ge slaagde aanvallen van Ajax was de middenvelder betrokken. Veel echte mogelijkheden om Otto Konrad onder vuur te nemen, kreeg de thuisploeg echter niet. De 4-5-1-formatie van Baric bleek hecht gemetseld te zijn. Kluivert kreeg wat kansjes, Ro nald de Boer rondde een goede aanval net niet af, dat was het wel ongeveer. „Tegen zo'n ploeg moeten je spit sen balvast zijn. Kluivert en Overmars waren dat vandaag niet," verklaarde Van Gaal, die Overmars in de pauze dan ook verving door Peter van Vossen. Kindersohotje In het eerste uur van de wedstrijd had Salzburg welgeteld twee maal met een 'kinderschotje' Van der Sar op de proef gesteld. De eerste de beste serieuze kans ging er echter meteen in. Het was de eenzame frontsoldaat Jurcevic die er op rechts vandoor ging en een voorzet afleverde, die bij Ko cijan belandde. De genaturalis eerde Kroaat verwerkte de bal tot de allereerste treffer van Sal zburg in de Champions League. Het onrecht was groot, maar stond wel degelijk duidelijk op het scorebord. Even leek Ajax in chaos ten onder te gaan, maar binnen een minuut of vijf hadden de Amsterdammers het moreel weer terug. De race tegen de klok leek echter verloren te worden, vooral ook omdat Litmanen te lang aarzelde met schieten, Fini- di George en Ronald de Boer te hoog mikten en Edgar Davids de paal trof. De eerste Eurpese ne derlaag van Ajax in eigen huis sinds 1988 (1-2 voor Sporting Lissabon) leek aanstaande. Met nog vijf minuten te gaan, vonden Ronald de Boer en Edgar Davids echter het gaatje, waar Litmanen zich doorheen wurm de. De Fin schoot zijn derde tref fer in de Champions League voorbij Konrad. Gezien het sco reverloop mocht Ajax tevreden zijn. De bezoekers waren al snel over de klap van de gelijkmaker heen en vierden na afloop uitge breid feest. De Ajacieden bekeken het Oos tenrijkse carnaval met gemengde gevoelens, maar ook met een ake lige wetenschap. Immers, zouden de twee duels tegen Salzburg in het kader van een gewone Euro pa Cup gespeeld zijn, dan was Ajax simpelweg uitgeschakeld. AJAX - AUSTRIA SALZBURG 1-1 (0-0). 62. Kocijan 0-1. 85 Litmanen 1-1. Scheidsrechter: Mottram (Sch), Toeschouwers: 40.000 AJAX: Van der Sar; Reiziger. Rijk aard, Seedorf en Frank de Boer; Ro nald de Boer, Litmanen en Davids; George. Kluivert (57. Kanu) en Over mars (46. Van Vossen). AUSTRIA SALZBURG: Konrad; Artner (82. Hasenhüttl). Feiersinger, FürstaUer, Lainer en Hiden, Winkl- hofer, Pfeifenberger, Kocijan en Mladenovic (75. Hütter); Jurcevic. Een schot van Edgar Davids wordt door Mladenovic geblok keerd. FOTO ANP Triest (rtr/anp) - AC Milan leeft nog in de Champions League. Maar ruim adem ha len in groep D kan de sukke- lende titelhouder nog lang ■net. De Italiaanse landskam pioen maakte woensdag avond in Triest een einde aan een droevige serie van zes wedstrijden zonder overwin- ring. Le ploeg van de absente Gullit versloeg AEK met 2-1, na een ™terstand van 0-1 bij de rust. }iMilan klom, mede dank zij "elate remise bij Ajax-Salzburg h-l), van de vierde naar de weede plaats, op basis van een eter doelsaldo. De kwartfinale gloort weer voor de miljoenen- P'°eg, die wegens het beruchte 'es-incident tegen Salzburg wee punten moest inleveren, arcelona mag ook weer dromen ven de laatste acht. De ploeg van Cruijff was in de kraker Manchester United, de er van groep A, veel te erk Met 4-0 revancheerde de Paanse landskampioen zich 'oor de weggegeven zege, twee eken geleden in Manchester (2- JDC Göteborg nam in groep A de verste plaats over van de Engelse ampioen, die naar de derde po- 1 'e zakte. De Zweedse club van Stefan Pettersson won met 1-0 bij Galatasaray. Het doelpunt kwam in de 86e minuut op naam van verdediger Mikael Nilsson. AC Milan stond in het verban ningsoord Triest onder hoog spanning. Een nederlaag in het Nereo Rocco-stadion zou de ach terstand op de concurrentie in groep D vrijwel onoverbrugbaar maken. Vice-voorzitter Adriano Galliam liet vooraf geen misverstand be staan over de grote belangen voor de titelhouder. „Als we worden uitgeschakeld, lopen we ruim twintig miljoen gulden mis. Dat verlies zou grote gevolgen hebben voor de toekomst van de club. Op alle posten moeten we dan de komende jaren flink kor ten." Trainer Capello kende in zijn se lectie opnieuw personele proble men. Boban was geschorst, Savi- cevic en Gullit haakten op het laatste moment geblesseerd af. Daardoor was de Fransman Desailly de enige buitenlander in het elftal, een vrij uniek feit bij het AC Milan van de laatste jaren. Met de pure verdediger Panucci op het middenveld had Capello, die aanvaller Lentini opofferde, toch nog een verras sing in zijn opstelling. Het bleek een gouden greep. Milan vertoonde in de eerste helft het vertrouwde beeld van de laatste weken. De verdedi ging was kwetsbaar en de aanval kon geen kansen afdwingen. De middenlinie liep er een beetje verloren bij. Massaro (schot) en Panucci (kopbal) misten voor rust twee halve kansen. Na ruim een kwartier kwam AEK op voorsprong. De voorma lige Joegoslavische international Savevski knalde raak uit een af geslagen hoekschop. Kort daar na ontsnapte Manolas aan de ro de kaart. De centrale verdediger speelde als laatste man de bal opzichtig met de hand. Hij kwam er met de gele kaart gena dig af. Zeven minuten voor tijd moest Manolas na zijn tweede gele kaart alsnog naar de kleed kamer. Na de pauze greep Panucci zijn kans. De verdediger scoorde zo wel in de 68e als in de 74e mi nuut met een kopbal. Maldini en Barcelona (rtr) - De inwoners van Lloret de Mar toonden woens dag een originele methode om de fans van Manchester United te kalmeren. De Engelsen kregen liters water over zich heen ge gooid. Zij verbleven aan de Costa Brava ter gelegenheid van de Champions League-wedstrijd in en tegen Barcelona. De supporters uit Manchester genoten van het nachtleven in bad plaats Lloret de Mar. In de vroege uurtjes van woensdag gebruik ten ze de straat als toneel voor hun enthousiasme. De autochto nen stelden de dronkemanstaferelen niet op prijs. De Engelse herrieschoppers kregen vanaf de balkons een gratis douche. De politie keek lachend toe. Ondanks vele telefoontjes werden geen arrestaties verricht. Albertini gaven daarbij de be slissende voorzetten. De verras sende wending in de wedstrijd had AEK aan zichzelf te danken. De Grieken vielen in de tweede helft ver terug.'Milan kon op nieuw weinig kansen scheppen en moest uiteindelijk Panucci meer dan dankbaar zijn. In een bomvol Nou Camp was Barcelona in het topduel met Manchester United, zonder Can tona (geschorst), Sharpe (gebles seerd) en doelman Schmeichel (vierde buitenlander), de betere ploeg. De ploeg van Johan Cruijff, die de Roemeen Hagi als vierde vreemdeling naar de tribune had verwezen, combineerde soepel en liet zich door de fysieke kracht van de Britten niet inti mideren. Bij de rust leidde 'Bar- ca' al met 2-0. Stoitsjkov scoorde uit een pass van Jordi Cruijff, Romario had met een fraaie solo succes. Na de pauze ging de Spaanse show onverminderd door. Stoitsjkov tekende in de 51e mi nuut voor 3-0. De aangeslagen Britten konden zich daarna enigszins herstellen. Doelpunten stond de Spaanse defensie echter niet toe. Ferrer gaf de zege voor de thuisploeg in de 87e mmuut extra glans: 4-0. In het duel tussen Bayern Mün- chen, opnieuw zonder de kwak kelende sterspeler Papin, en Spartak Moskou bleken de doel punten in de eerste helft goed koop. De Russen namen tot twee keer toe een voorsprong door treffers van Tichonov en Alenitsjev. Bayern kwam terug dank zij Nerlinger en Kuffour. Na de rust viel de produktie aan beide kan ten stil. Met vier punten uit evenzoveel wedstrijden maakt Bayern na Paris St. Germain de grootste kans op de kwartfinales. De Franse landskampioen bleef op nieuw zonder puntverlies. Dina- mo Kiev ging in Parijs met 1-0 ten onder. Als enige ploeg in de Champions League is St. Ger main al geplaatst voor de laatste acht. In groep C behielden Benfica en Hajduk Split de goede uitgangs positie. De Portugese kampioen hield Steaua Boekarest op 1-1, de Kroatische titelhouder hield het wanhopige Anderlecht in be dwang: 0-0. Daarmee staan Ben fica en Hajduk vier punten los van de concurrentie. Slechts een klein wonder kan Anderlecht of Steaua nog redden. DONDERDAG 3 NOVEMBER 1994 DEEL GROEP A Galatasaray (Tur) - Göteborg IF (Zwe) 0-1 (0-0). 86. Mikael Nilsson 0-1. Scheidsrechter: Krondl (Tsj). Toeschouwers: 30.000. Barcelona (Spa) - Manchester Uni ted (Eng) 4-0 (2-0). 9. Stoitsjkov 1- 0, 45 Romario 2-0, 51. Stoitsjkov 3- 0, 87. Ferrer 4-0. Scheidsrechter: Quiniou (Fra) Toeschouwers: 115.000. STAND Göteborg 4 3 0 1 6 6-5 Barcelona 4 2 1 1 5 9-5 Manchester United 4 12 14 6-8 Galatasararay 4 0 13 11-4 Programma: 23/11 Göteborg - Manchester United, Galatasaray - Barcelona. GROEP B Bayern München (Dui) - Spartak Moskou (Rus) 2-2 (2-2). 4. Tichonov 0-1, 29. Nerlinger 1-1, 32. Alenitsjev 1-2, 42. Kuffour 2-2. Scheidsrech ter: Van der Ende. Toeschouwers: 25.000. Paris St. Germain (Fra) - Dinamo Kiev (Oek) 1-0 (0-0). 68. Weah 1-0. Scheidsrechter: Cakar (Tur). Toe schouwers: 33.741. STAND Paris SG 4 4 0 0-8 7-2 Bayern München 4 12 14 4-5 Spartak Moskou 4 0 2 2 2 6-8 Dinamo Kiev 4 1 0 3 2 4-6 Programma: 23/11: Spartak Mos kou - Dinamo Kiev, Bayern Mün chen - Paris SG. GROEP C Steaua Boekarest (Roe) - Benfica (Por) 1-1 (1-0). 27. Panduru 1-0, 64. Helder 1-1. Scheidsrechter: Sundell (Zwe). Toeschouwers: 22.000. Anderlecht (Bel) - Hajduk Split (Kro) 0-0. Scheidsrechter: Merk (Dui). Toeschouwers: 21.000. STAND Benfica Hajduk Split Steaua Anderlecht 4 2 2 0 6 6-3 4 2 2 0 6 3-1 4 0 2 2 2 2-4 4 0 2 2 2 2-5 Programma: 23/11: Benfica - Haj duk, Steaua - Anderlecht. GROEP D Ajax (Ned) - Austria Salzburg (Oos) 1-1 (0-0). 62. Kocijan 0-1, 85. Lit manen 1-1. Scheidsrechter: Mot tram (Sch). Toeschouwers: 40.000. AC Milan (Ita) - AEK Athene (Gri) 2-1 (0-1). 16. Savevski 0-1, 68. Pa nucci 1-1, 74. Panucci 2-1. Scheids rechter: Sjoek (WRu). Toeschou wers: 33.000. STAND Ajax 4 2 2 0 6 5-2 AC Milan 4 2 1 1 3 5-3 Salzburg 4 0 3 1 3 1-4 AEK Athene 4 0 2 2 2 2-4 Programma: 23/11 AEK - Salz burg, Milan - Ajax. New York - In New York is de United Baseball League (UBL) ten doop gehouden. Het is een alternatief voor de Major League Base ball, die sedert 12 augustus stilligt door een staking. De UBL is opgericht door Dick Moss, een invloedrijke spelers agent, oud-congreslid Bob Mrazek en een groep van zakenlieden en gepensioneerde spelers. De League gaat in 1996 van start met tien clubs: acht in de VS, één in Canada en één in Mexico. „Wij willen concurreren met de Major League, zoals Ford concurreert met General Motors," aldus Moss. De UBL is de eerste rivaal van de Major League sinds de Federal League in 1914, die na twee seizoenen verdween. Moss zei dat het grootste probleem in het huidige honkbal de houding van de eige naren was. „Zij hebben een houding van 'de sport is van ons, de_ spelers zijn van ons en van tijd tot tijd moeten we dat laten zien'." Hij ontkende dat de oprichting van de UBL een politieke manoeu vre was om de spelersvakbond in hek slepende arbeidsconflict meer armslag te geven. „De UBL is een League voor het gezin," aldus Moss. „Vijftien procent van de stoelen in de stadions kost vijf dollar of minder." De clubs in de UBL willen hun selecties sa menstellen uit transfervrije spelers, topamateurs en buitenlandse talenten. San Antonio - Drie dagen voor de start van de Noordamerikaanse basketbalcompetitie hebben de San Antonio Spurs sterspeler Dennis Rodman voor onbepaalde tijd geschorst. De basketballer zou de club in diskrediet hebben gebracht. De 33-jarige sportman kreeg enkele weken geleden een boete van bijna 25.000 gulden, omdat hij herhaaldelijk te laat kwam voor wedstrijden en trainingen. Parijs - Jean-Denis Deletraz maakt deze maand zijn debuut in de Formule 1. De Zwitserse autocoureur (31) start in de Grote Prijs van Australië voor het Franse Larrousse-team. Rio de Janeiro - Edmundo, het enfant terrible van het Braziliaan se voetbal, heeft van zijn club Palmeiras geen kwaad te vrezen. De aanvaller, afgelopen zondag weer eens aanstichter van een rel, gaat volgens het bestuur vrijuit. Edmundo was de lont in het kruitvat van het duel tussen Palmei ras en Sao Paulo, waarin zes rode kaarten werden uitgedeeld. Hij ruziede met de voorzitter van de tegenpartij, zette een vliegende tackle in, sloeg twee spelers. „Hij werd geprovoceerd, wij steunen hem," liet het bestuur van Palmeiras weten. De competitiewedstrijd werd vijftien minuten stil gelegd, zodat de politie de gemoederen kon sussen. Edmundo was één van de zes spelers, die toen al van het veld waren gestuurd. Hij moet binnen kort voor de strafcommissie van de Braziliaanse voetbalbond ver schijnen. Voor Edmundo is dat een bekende weg. Hij werd vorig seizoen vijf keer op rood getrakteerd. Hij werd zelfs even voor vier maanden geschorst, omdat hij een scheidsrechter zou hebben ge slagen. Na protesten van Palmeiras werd de straf opgeheven. New Dehli - De beste bowler aller tijden, Kapii Dev uit India, heeft afscheid genomen van het topcricket. De 35-jarige captain kan zich vanwege een reeks van blessures niet meer met de beste spelers meten. Hij is met onmiddellijke ingang in dienst getreden van de Indiase staatstelevisie als cricketverslaggever. Kapil Dev, die in 1984 het honderdjarig bestaan van de Neder landse bond (KNCB) in Den Haag opluisterde, maakte zijn beslis sing woensdag bekend tijdens een emotionele persconferentie in New Dehli. „Ik stop als een zeer gelukkig man," sprak hij. „Ik heb nergens spijt van." RUGBY Ereklasse Uitslag: Haagsche - Eemland 50-0. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse lotto Trekking A: 8-13-36-39-40-41. Re servegetal: 4. Trekking B: 2-14-15-23-26-45. Re servegetal: 29. Spel 77 7 0 3 2 0 6 7 Super 6: 6 5 4 1 6 7. VOETBAL UJSFA-beker Tweede ronde, tweede wedstrijd: Odense BK (Den) - FC Kaiserslau- tern (Dui) 0-0 (1-1), Parma (Ita) - AIK Stockholm (Zwe) 2-0 (1-0), Ju- ventus (Ita) - Maritimo Funchal (Por) 2-1 (1-0). Geplaatst voor de derde ronde: Odense BK, Parma, Juventus. Engeland, competitie Uitslagen: Coventry City - Crystal Palace 1-4, Sheffield Wednesday - Blackburn Rovers 0-1, Southampton - Norwich City 1-1. Stand: Newcastle 12-29, Blackburn 13-27, Nottingham 12-27, Manches ter U 12-25, Liverpool 12-23, Leeds 13-21, Norwich 13-20, Chelsea 11- 19, Manchester C 12-18, Arsenal 12- 18, Tottenham 12-17, Crystal Palace 13-16, Southampton 13-16, Coventry 13-15, West Ham 13-14, Queen's Park 13-13, Sheffield W 13-13, Wim bledon 12-12, Aston Villa 12-10, Ips wich Town 13-10, Leicester 13-9, Everton 13-7. Tottenham krijgt aan het einde van het seizoen zes punten in mindering. VOLLEYBAL Mannen, eredivisie Uitslag: BOVO - Brevok 1-3 (15-13 7- 15 9-15 7-15). WIELRENNEN Grenoble, zesdaagse Eindstand: 1. Colotti/Woods (Fra/Aus) 253 punten, 2. op één ron de: Duclos-Lassalle/Bincoletto (Fra/Ita) 312, 3. Martinello/Cipoilini (Ita) 310, 4. Ruegg/Vetsch (Zwi) 238, 5. op vijf ronden: Moreau/Capelle (Fra) 209. ZEILEN Maui, wereldbeker plankzeilen, fina le Stand na zeven races: mannen: 1. Dunkerbeck (Spa), 2. Bringdal (Zwe), 3. Territehau (Fra); vrouwen: 1. Sensini (Ita), 2. Crisp (Aus), 3. Kendall (NZe). I

de Stem | 1994 | | pagina 9