o kort Akzo Nobel houdt winstgroei vast Lubbers officieel geen Oeso-kandidaat Chinese kool voor de winter Laat uw Spaargeld Snel naar Ongekende Hoogte Klimmen. Organisaties op de bres voor echte chocolade FNV-bond treurt niet om aflietsen overname Holec Quaker Oats denkt aan verkoop Bonzo en Felix Jk DE STEM ECONOMIE A! Beurs toch teleurgesteld na toename winst van 35 procent; koers valt guldens terug Wegtransport: Hogere lasten compenseren Geringe belang Patstelling Begeren Steun ECONOMIE KORT MBER 1994 Al land uit en drie buitenlandse r, het land uitgezet an een international oseksualiteit is en Amerikaan en een het Afrikaanse 1 a geen plaats voor nze morele opvattin, rklaarde de directeur 00 liter olie is Marambio in het ngeveer 60.000 liter led van 4000 vierkan- regering kon worden - am. Tegen het einde meer te merken zijn. 'nkolonie. Volgens de iling, die het gevolg ffia brengt dit weekend op de maffia, in mei ging met de eeuwige het conflict tussen de -rp. en Syracuse beperkt ingen op het werk van g met de Siciliaanse an het bezoek staat feest VN 'nden als de voormali- odigd wordt voor de staan van de Verenig- "aldheim van 1972 tot enorganisatie. Wegens rd hij door de VS tot te hebben gezien' voor allenberg. Het Ameri- digt Waldheim ervan s officier betrokken te in Auschwitz eider Yasser Arafat uit chwitz ter gelegenheid 'ing van het beruchte er van president Lech de Nobelprijs voor de n januari. Hij bevestig- ehoren. e dit jaar samen met de ;ns minister van Buiten eerste reactie zei de iging voor de PLO-lei- aan de vrede. oorden in de Verenigde Staten erdag ongeveer dertig president Bill Clinton aan te klagen wegens cht willen aanscherpen de aanhangwagen van urans collega's die door zou op een moordaan- onden met de woorden ing van de afkorting van astgesteld. Veel met de e wagen werden gevon- ekt tituut voor Astronomie ngeland, hebben in het ekt. Het stelsel lag bij verborgen achter de ie door de oude Grieken ren van ons verwijderd, ar is de afstand die het biljoen kilometer. Het ers, door de radiogolven onder druk Defensie Gratsjov moet r Joesjtsjenkov van de het Russische lagerhuis, Jeltsin Gratsjovs plaats een spervuur van kritiek journalist Cholodov. Die e wapenverkopen binnen onthullingen te publice- scherming, mede wegens bij het neerslaan van de DONDERDAG 3 NOVEMBER 1994 op rekenen. tijdelijk. \r van Mitsubishibestaat i, als u vóór 13 november ito koopt, duizend gulden nkomst met de dealer om. porteursbonus de koop toe*.- GreeveB.V., Sassenheim, 02522-6611) de Gouden Gids Wijzigingen voorbehouden Amsterdam (anp) - De Ne derlandse regering moet zich jjrachtig verzetten tegen de dreiging die vanuit Brussel uitgaat naar de echte choco lade, waarin geen andere vet- len dan cacaoboter verwerkt mogen worden. (Zij dient een vuist te maken Joor het behoud van de echte chocolade,zo staat in een op- toep van een groot aantal orga nisaties aan de regering. De op- roep is gistermiddag in Amster dam ondertekend. De dreiging uit Brussel die een halt moet worden toegeroepen, bestaat uit een concept-voorstel van de Europese Commissie om in chocola tot een maximum van 5 procent andere vetten dan ca caoboter toe te staan. Daarmee komen we op het hellend vlak, stellen onder andere De Haven van Amsterdam, Stichting Max Havelaar, Consumentenbond, Voedingsbond FNV, Novib en Cebemo. „Wie zegt dat het bij die 5 procent blijft. Is dit niet het begin van het einde van echte chocolade?" Er zijn blijkens de petitie alleen maar verliezers door de Brussel se plannen. De vraag naar ca caobonen uit de Derde Wereld zal teruglopen, terwijl een land als Ghana voor de helft van zijn exportinkomsten afhankelijk is van cacao. De haven van Am sterdam, 'de grootste cacaoha- ven ter wereld', ziet werkgele genheid verloren gaan. En ten slotte: „De consument is de du pe." Sjoemelen met de norm van 5 procent is mogelijk, zodat het voor de consument steeds moei lijker wordt te achterhalen wat hij eet. De boosdoeners zijn volgens de ondertekenaars Groot-Brittan- nië, Ierland en Denemarken. De ze landen hebben na hun toetre ding nagelaten hun nationale ea- cao-richtlijnen af te stemmen op die van de EU. En nu dreigt de situatie te ontstaan dat de rest van de EU zich moet aanpassen aan deze minderheid. De Stichting Max Havelaar, be kend van de Max Havelaar kof fie, weet dat de verschillende departementen verdeeld zijn over de chocolade-kwestie. Eco nomische Zaken steunt het Brus selse voorstel, terwijl Buiten landse Zaken en Ontwikkelings samenwerking tegen zijn. Land bouw en Volksgezondheid, Wel zijn en Sport aarzelen nog vol gens de stichting. Van onze redactie economie Arnhem - Akzo Nobel heeft in het derde kwartaal de winstgroei van het eerste halfjaar vol kunnen houden, vooral door meer goederen te verkopen. Hogere opbrengstprijzen werden vrijwel teniet gedaan door gestegen grondstofkosten. Bovendien had het chemieconcern nadeel van de lage dollar koers. De winstverbetering van 322 miljoen gulden in het derde kwartaal, 35 procent meer dan in dezelfde periode van vorig jaar, werd op de negatief ge stemde beurs slecht ontvangen. Nadat de koers de afgelopen1 dagen met ongeveer een tientje was opgelopen, ontvingen de be leggers het kwartaalresultaat gisteren met een koersval van aanvankelijk ruim vier gulden. Bij het sluiten van de beurs deed een aandeel gisteren f 208 gul den tegen f 211,40 een dag eer der. De nettowinst per aandeel be draagt tot dusver dit jaar ƒ12,54, tegenover ƒ9,20 vorig jaar na drie kwartalen. Financieel topman dr. S. Bergs- ma bevestigde gisteren de eerder uitgesproken verwachting dat het resultaat in de tweede helft van dit jaar gunstiger zal zijn dan dat in het tweede halfjaar van 1993. Het concern tekende toen in het vierde kwartaal voor een nettowinst (na aftrek van buitengewone lasten) van ƒ173 miljoen. De nettowinst is na drie kwartalen opgelopen tot ƒ891 miljoen en zal over het hele jaar dus ruimschoots het miljard pas- Dollarkoers De omzet van Akzo Nobel was in het derde kwartaal met 5,4 mil jard ongeveer vier procent hoger dan vorig jaar, rekening hou dend met een omrekeningseffect van drie procent vanwege met name de lagere dollarkoers. Over negen maanden genomen is de omzet uitgekomen op ƒ16,8 mil- Den Haag - De Tweede Kamer moet ervoor zorgen dat de las tenverzwaringen voor de trans portsector worden gecompen seerd. Gebeurt dat niet dan ko men volgens Transport en Logis tiek Nederland (TLN) in 1995 weer honderden bedrijven in de rode cijfers terecht. De belangenorganisatie, die gis teren een oproep deed aan Twee de-Kamerleden, wil dat de mo torrijtuigenbelasting naar het Europese minimum wordt terug gebracht. De opbrengst van het Eurovignet, dat vrachtwagens volgend jaar raison van 1600 tot 2700 gulden per jaar moeten hebben, moet naar de sector worden teruggesluisd. jard, een toename met zes pro cent die vooral voortkwam uit hogere volumes. Bergsma onder streepte gisteren dat het dolla reffect 'niet doorslaggevend' is voor de resultaten van Akzo No bel. Zou de dollar een jaar lang op het lage peil blijven van het derde kwartaal, dan scheelt dat het concern vanwege omreke- ningsverlies 'enkele tientallen miljoenen guldens'. Los daarvan heeft de dollarkoers een ongun stige uitwerking op de concur rentiepositie, maar het effect daarvan is moeilijk in bedragen uit te drukken. Bergsma nam gisteren duidelijk gas terug wat betreft de voorde len van het samenvoegen van de Nobel-bedrijven met de Akzo- organisatie. Eerder becijferde de Akzo-top het effect daarvan op 150 tot 200 miljoen en werd vastgesteld dat die 'synergie' sneller haar vruchten afwierp dan was verwacht. Inmiddels denkt Bergsma niet meer in con crete bedragen en gaat hij er van uit dat het grootste deel van de kostenbesparingen door de bun deling van activiteiten eerder in 1996 dan in 1995 zal worden geboekt. Akzo Nobel incasseert intussen wel de voordelen van een grotere inkoopmacht. Ook de halvering van de bemanning van het No- bel-hoofdkantoor in Stockholm en de verhuizing daarvan van hartje stad naar een produktie- vestiging aan.de rand van Stock holm helpt. Maar met het sa menvoegen van verkoopkanalen en distributienetten wil het Arn hemse concern minder bruusk te werk gaan dan eerst de bedoe ling was 'om geen brokken te maken'. Textielvezels Hoewel Akzo Nobel nog steeds verlies maakt op de produktie van textielvezels is de vezelgroep als geheel in het derde kwartaal nog juist (met een bedrijfsresul taat van een miljoen gulden op een omzet van ƒ868 miljoen) in de zwarte cijfers gebleven. Vorig jaar eindigde het derde kwartaal in een verlies van ƒ32 miljoen. Mede door het overdoen van 51 procent van de Duitse fabriek Kuagtextil aan Deggendorf en een modernisering en reorgani satie van die onderneming hoopt Akzo Nobel de verliespenode in textielvezels achter zich te heb ben gelaten. Grootste winstmaker van het concern blijft de Pharma groep. In het derde kwartaal was dit onderdeel o.m. Organon) met een omzet van ƒ958 miljoen goed voor een brutowinst van ƒ173 miljoen. De aangekondigde transacties passen volgens Quaker Oats in het streven naar aanpassing van het produktenpakket. Het con cern zal vermoedelijk de pro duktie van dierenvoedsel in ge heel Europa afstoten en wil ook af van de chocoladedivisie in Mexico. Quaker Oats is vooral bekend van havermout en andere graan- produkten. Die worden in Ne derland gemaakt in Rotterdam. De produktie van dierenvoeding tn ons land heeft plaats in Etten- Deur (droogvoer) en IJmuiden (blikvoer). Quaker Oats is verder ®8®naar van honingproducent Mellona in Zwijndrecht. De Europese activiteiten op het gebied van dierenvoedsel omvat ten ongeveer 2500 werknemers. Behalve in Nederland zijn er vestigingen in Frankrijk, Duits land, Italië en Groot-Brittannië. Eigenlijk moet hij de kolen in de gaten houden die wachten op transport naar de opslagschuren maar de bewaker heeft meer oog voor zijn krant. Het stadsbestuur van de Chinese hoofdstad Peking is begonnen om wintervoorraden aan te leggen. Doel is uiteindelijk 180 miljoen kilo aan voedsel op te slaan om zo de tien miljoen inwoners de winter door te helpen. FOTO EPA Hengelo (anp) - De Industrie bond FNV vindt het niet erg dat Stork heeft afgezien van de overname van het elektro technisch bedrijf Holec Inter national, onderdeel van het Begemann-concern. Stork was een van de spelers op het veld. We gaan nu door met de andere spelers," reageerde bestuurder N. Eektimmer man van de Industriebond FNV gisteren. Het ministerie van Economische Zaken had Stork juist verzocht de mogelijkheden van een over name te onderzoeken. Stork zag niets in zo'n transactie, omdat die geen extra impuls geeft aan de toekomstige ontwikkeling van Holec. „De voorstanders van zo'n over name hebben zich al snel rijk gerekend. Als Stork inderdaad Holec had overgenomen, dan zou zoiets wel degelijk gevolgen heb ben voor de werkgelegenheid," aldus Eektimmerman. Het heeft de bond ook niet verbaasd dat Stork niets ziet in een overname. Bij Holec International, geves tigd in Hengelo en Amersfoort, werken 1800 mensen. Volgens Eektimmerman waren bepaalde onderdelen van Holec de dupe geworden van een over name door Stork. Het zou dan vooral gaan om ondersteunende activiteiten, zoals toeleveranties, die ook door Stork kunnen wor den gedaan. De bond, de werknemers en de directie van Holec hebben een duidelijke voorkeur voor een to tale overname van het bedrijf, het liefst door een Nederlands bedrijf. „Daarmee hou je de identiteit en een volwaardige werkgelegenheid het beste in, stand." Moederbedrijf Begemann heeft Holec al enige tijd in de aanbie ding. Het concern hoopt op deze wijze zijn schulden te verminde ren en middelen te vergaren voor een geplande overname van de voormalige Oostduitse wagon bouwer Deutsche Wagonbau. Tot nu toe heeft zich slechts een serieuze kandidaat gemeld. Het gaat om het Italiaanse inge nieursbureau Ansaldo, dat slechts in één onderdeel (Hoog spanning) van Holec is geïnte resseerd. De bond en de onder nemingsraad vrezen dat een der gelijke transactie ten koste gaat van de overige onderdelen van het bedrijf. In het geruchtencircuit circule ren daarentegen meer namen. Zo zou AEG, dochterbedrijf van Daimler Benz, interesse hebben. New York (anp) - Het Amerikaanse levensmiddelen- en drankenconcern Quaker Oats wordt voor 1,7 miljard dollar (f 2,85 miljard) eigenaar van de drankenfabrikant Snapple Beverage Corporation. In verband daarmee overweegt Quaker een aantal belangen af te stoten, waaronder de produktie van de dierenvoedselmerken Bonzo en Felix in Nederland. Dit heeft het concern woensdag bekendgemaakt. Met de aankoop van Snapple wordt Quaker de op twee na grootste verkoper van non-alco holische dranken in de Verenig de Staten. Op het gebied van thee en sappen gaat het concern zelfs de eerste plaats innemen. Quaker is al eigenaar van de 'sportdrank' Gatorade. Snapple zag de omzet over de eerste negen maanden van dit jaar met maar liefst 43 procent groeien van 398 miljoen dollar tot 568 miljoen dollar. De netto winst daalde van 47,6 miljoen dollar tot 41 miljoen dollar. Quaker Oats is goed voor een jaaromzet van omstreeks 6,5 miljard dollar, waarvan 1,2 mil jard in Europa wordt behaald. De divisie dierenvoedsel is de grootste van Quaker Oats Euro pe met een jaaromzet van 0,8 miljard dollar. Door Aad Jongbloed Parijs - De Nederlandse re gering heeft voormalig pre mier Ruud Lubbers officieel nog niet kandidaat gesteld voor de functie van secreta ris-generaal van de Organi satie voor Economische Sa menwerking en Ontwikke ling (Oeso). Dat zal pas ge beuren als blijkt dat in de strijd die gaande is om de begeerde topbaan Lubbers een duidelijke kans maakt. De Oeso, een overlegorgaan van 25 industrielanden, werd kort na de oorlog opgericht voor de verdeling van de Marshall-hulp in Europa en ze doet nu voor namelijk onderzoek naar eco nomische groei en het scheppen van banen. Met regelmaat ver schijnen rapporten die de ver scheidene lidstaten waarschu wen voor economische tegen slagen of juist prijzen voor hun beleid. Met die rapporten wordt vervolgens niets of wei nig gedaan. Het geringe belang van de Oeso tijdens de 10 jaar waarin de eind september opgestapte se cretaris-generaal Jean-Claude Paye in functie was, werd vorig jaar nog benadrukt door de toenmalige minister van Finan ciën Kok, toen deze na een negatief rapport over de Neder landse economie schertsend zei: „Oeso, is dat niet een Grieks drankje?" De vage wat intellectualistische schemer waarin de Oeso zich bevindt is een doorn in het oog, van verscheidene Oeso-lidsta- ten, die vinden dat van de - re delijk kostbare - organisatie' meer verwacht mag worden; er zou een veel grotere stimulans van uit moeten gaan. Het is die kritiek, die ertoe heeft geleid dat er een felle strijd is ont brand om de functie van secre taris-generaal (350.000 gulden per jaar). Er zijn namelijk nog enkele functies te vergeven, die van secretaris-generaal van de WEU, de Westeuropese Unie (f 360.000 per jaar), nu bekleed door de Nederlander dr. Wim van Eekelen die niet mag aan blijven, en ook de WTO, de wereldhandelsorganisatie, moet een nieuwe een directeur-gene raal krijgen 150.000) als op volger van de Ierse Peter Sutherland. De huidige functionaris, de Fransman Jean-Claude Paye, die al twee termijnen -tien jaar- de post bekleedt, mag wat betreft de V.S., Japan, Au stralië en Nieuw-Zleeland niet aan een nieuwe periode begin nen, Zij scharen zich achter een Canadese kandidaat, de oud minister van Financiën Donald Johnston, die echter na een te leurstellende kennismakings ronde langs de hoofdsteden, weer niet op steun van Europe se lidstaten kan rekenen. Na vijf maanden van felle dis cussies tussen de permanente Oeso-vertegenwoordigers van de lidstaten is er sprake van een complete patstelling. Een Canadees-Frans voorstel om Paye nog twee jaar aan te laten blijven en daarna Johnston te benoemen werd door de meer derheid weggehoond. Inmiddels draait de diplomatie op volle toeren in een poging alternatieven op tafel te krij gen. Dat betekent een ingewik keld schaakspel met zetten en tegenzetten. Frankrijk dat graag met de president van de Europese Be weging Jean Frangois-Poncet leiding wil geven aan de WEU izou, als daartoe de kans was, niet langer een Fransman op de post bij de Oeso begeren. Maar ook Italië met Renate Ruggerio en Spanje met Enri que baron Crespo zijn uit op de functie van secretaris-generaal bij de WEU. Groot-Brittannië heeft nog altijd Nigel Lawson achter de hand voor de Oeso, maar Lawson krijgt van geen enkel ander land steun. Voor de baan van directeur-ge neraal van de WTO lopen (ook) Renato Ruggieo, voormalig Ita liaans minister van Handel, Rubens Ricupero, minister van Financiën van Brazilië en ex- president Carlos Salinas van Mexico zich warm. Een van de oplossingen zou zijn om Sutherland van de WTO over te hevelen naar de Oeso en dan de stoelendans om de func tie bij de WTO gemakkelijker te laten verlopen omdat een van de kandidaten daarvoor al tijd wel op een meerderheid kan rekenen. Maar helaas wordt Sutherland door de Oe- so-landen ook niet als ideale kandidaat beschouwd en dus dook vorige week plotseling de naam op van Ruud Lubbers, genoemd door de Britten die zeggen de kandidatuur van de Nederlander te willen steunen. Een van de voorwaarden voor de mogelijke benoeming van Lubbers is dat hij naast die van de V.S. de steun krijgt van de lidstaten van de Europese Unie, die dank zij een dictaat van bondskanselier Helmut Kohl - hij wilde Jean-Luc Dehaene en het werd Jacques Santer - Lubbers niet benoemden tot voorzitter van de Europese Commissie. Volgens een Neder landse diplomaat in Parijs lij ken de kaarten voor Lubbers nu niet ongunstig te liggen. „De V.S. zien in hem een man die de Oeso de nodige politieke visie kan bezorgen en ook binnen de EU is men geneigd zich voor hem uit te spreken." De tijd is echter nog niet rijp. Dat is de reden waarom de Nederlandse regering, bang op nieuw een zelfde afgang te be leven als tijdens de benoeming van een voorzitter van de Euro pese Commissie, nog geen offi ciële stappen heeft onderno men. Pas als in het diplomatie ke circuit blijkt dat de Oeso- functie voor Lubbers haalbaar is, zal minister van Buitenland se Zaken Hans van Mierlo for meel mededeling doen van Lubbers' kandidaatstelling. Biihrman-Ubens neemt Kuijl over Rijen - Bührmann-Ubbens Papier, een werkmaatschappij van KNP BT, neemt de Rijense groothandel Kuijl Verpakkingen over. De gesprekken daarover zijn in een afrondend stadium. Bij Kuijl, verkoper van verpakkingsmaterialen, werken 26 mensen.- De groothandel heeft vooral in het zuiden en westen van Nederland een sterke marktpositie. Bührmann-Ubbens wil Kuijl integreren in de business-unit Bührmann-Vromen. Bij dat bedrijf, gevestigd in Zutphen, werken 25 mensen. Bührmann-Vromen maakt gebruik van diensten (logistiek, administratie) van KNP BT. Kuijl, dat dit werk in eigen beheer heeft, kan daar na de overname ook gebruik van maken. Of dit gevolgen voor de werkgelegenheid bij Kuijl heeft, is niet bekend. Ex-Ravast weer genoteerd Amsterdam - De effectenbeurs in Amsterdam laat Capa City Realty, voorheen actief onder de naam Ravast, weer toe tot de officiële notering. De schorsing die Ravast eind 1992 als beleggingsinstelling aan de beurs ten deel viel, wordt met ingang van 4 november ongedaan gemaakt. Het prospectus voor de onderhandse plaatsing en een openbare emissie van gewone aandelen - beide goed voor f 60 miljoen - verschijnt vrijdag. Tot 14 juli verkeerde Ravast nog in surséance van betaling. Een groep vastgoedbeleggers onder leiding van Catella Holland, een deelneming van het Zweedse woonwarenhuisconcern Ikea, stel de geld beschikbaar voor de redding van Ravast. De komende jaren willen de investeerders Capa City laten uitgroeien tot een omvang van f 300 a f 600 miljoen. Runderslachters: 'Capaciteit verminderen' Den Haag - De Nederlandse runderslachterijen willen voor 1 april 1995 de totale slachtcapaciteit met 20 procent verminde ren. Daartoe wordt nog deze week een fonds opgericht. Dat heeft voorzitter R. Tazelaar van het Produktschap voor Vee en Vlees woensdag bekendgemaakt. De Nederlandse runderslachters zitten met een fiks overschot aan slachthaken: de capaciteit is groter dan de aanvoer van runderen. De bedrijfsresultaten staan daardoor zwaar onder druk. Om de rendementen te verbeteren wil de sector het aantal slachthaken op korte termijn met 250.000 terugbrengen tot ruim een miljoen. Direetieplan: Bolletje weg uit Tilburg Tilburg - De directie van beschuitfabrikant Bolletje wil haar Tilburgse vestiging aan de Ringbaan-Noord sluiten en de produktie naar de hoofdvestiging in Almelo overbrengen. Daar door komt de werkgelegenheid van de 41 vaste personeelsleden in Tilburg in gevaar. Bolletje sluit gedwongen ontslagen niet uit. Personeel, ondernemingsraad en vakbonden zijn gisteren inge licht over de voorgenomen sluiting van de Tilburgse vestiging. Daar worden roggebrood, geroosterd brood, biskwie, taai-taai en kruidnoten (een soort pepernoten) geproduceerd. Bolletje wil met de concentratie van de activiteiten in Almelo de productivi teit verbeteren en jaarlijks ruim één miljoen gulden besparen. PTT mag 'buzzer' op de markt brengen Den Haag - De PTT hoeft de introductie van de buzzer, een nieuw soort semafoon, niet uit te stellen. De president van de rechtbank in Den Haag, mr. A. van Delden wees gisteren de eis van het bedrijf Nimava Telecom af. Het bedrijf dat vooral op de zakelijke semafoonmarkt opereert voelt zich achtergesteld door PTT Telecom. Nimava zou niet zijn benaderd voor het op de markt brengen van de buzzer, een in felle kleuren uitgevoerde pieper die de PTT vooral aan jonge klanten denkt te slijten. Het apparaat is in het buitenland een ware rage. Van achterstelling door de PTT ten opzichte van andere producenten is volgens het vonnis geen sprake. Nimava is onvoldoende alert geweest en wil nu proberen tijd te winnen door te eisen de introductie van de buzzer uit te stellen. Voor de buzzer hoeft geen abonnementsgeld te worden betaald. Wel zijn de kosten voor het verzenden van een boodschap ten opzichte van de semafoon omhoog gegaan. Dat levert de PTT extra geld op. Werknemers werf: schip als onderpand Temse - De werknemers van Boelwerf Vlaanderen in Temse hebben gisteren ingestemd met het voorstel van de vakbonden om een in aanbouw zijnde gastanker niet verder af te werken. Zij willen het schip als onderpand gebruiken op het moment dat de werf failliet zou gaan. Bij de overname door de Bredase groep Begemann hebben de werknemers een zogenaamde afstandsver klaring van hun tegoeden ondertekend. Dat leverde Begemann 700 miljoen frank, ofwel 40 miljoen gulden, op. an de afstandsverklaring waren voorwaarden voor onder meer werkgelegenheid verbonden. Omdat die niet zijn uitgekomen, vinden de werknemers dat zij bij een faillissement alsnog recht hebben op die 700 miljoen. De bouw van de gastanker wordt nu niet voltooid om te voorkomen dat het schip juridisch opgeëist kan worden. Dat is de werknemers namelijk twee jaar geleden overkomen, toen zij ook een schip bezetten. (ADVERTENTIE) Als u nu een tweejaarsdeposito afsluit bij Van Lanschot (minimale inleg f 10.000,-) kunt u rekenen op een vaste hoge rente van 6%. Van Lanschot is immers geen bank als alle andere. Meer informatie? Bel gratis 06 - 022 19 87 of vul de bon in. F van Lanschot Bankiers van Lanschot. Wanneer U toe Bent aan een Bankier. Stuur mij meer informatie over uw spaaraanbieding. Naamm/v Adres PostcodeWoonplaats Telefoon Stuur deze coupon in een envelop zonder postzegel naar E van Lanschot Bankiers, Afdeling Particulieren, Antwoordnummer 289, 5200 VB 's-Hertogenbosch.

de Stem | 1994 | | pagina 5