Algerije geschokt door aanslag Vredesakkoord verhevigt strijd in Angola A Akzo r O Franse minister Pasqua eist herziening Nederlands drugbeleid Regering en fundamentalisten geven elkaar de schuld van dood kinderen Nieuw moslim-offensief tegen Serviërs in Bosnië Quaker Oats verkoop Bon DE STEM BUITENLAND pESTEM Israël: Nieuwe nederzettingen bij Jordanië BINNENLAND KORl Wegtransport: Hogere lasten compenseren DONDERDAG 3 NOVEMBER 1994 Van onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Charles Pas qua wil de akkoorden van Schen- gen, over de controles aan de Euro pese binnengrenzen, pas in zijn land toepassen als 'de situatie aan de Nederlandse grens is genormali seerd'. Pasqua vindt dat de Neder landse regering 'terug moet komen op zijn standpunt' met betrekking tot de drugs. Dit verklaarde Pasqua tijdens het tradi tionele vragenuurtje in de Assemblée Nationale, de Franse Tweede Kamer. Volgens de minister is Frankrijk bereid om de Akkoorden van Schengen toe te passen. Dit houdt onder meer in dat de grenscontroles aan de binnengrenzen van negen leden van de Europese Unie, (de twaalf EU-landen min Groot-Brit- tannië, Ierland en Denemarken) worden opgeheven. Het verdrag had al op 1 januari 1993 van kracht moeten gaan, maar dat ging niet door, officieel omdat er grote pro blemen waren bij het opzetten van een computersysteem. Daarin zouden onder meer de gegevens van gestolen voorwer pen en gezochte personen uit de negen lidstaten worden verwerkt. De vertraging zou zijn opgetreden, om dat er moeilijkheden waren bij het maken van de computersoftware. Maar het was een publiek geheim dat enkele landen, onder welke Frankrijk, nog niet bereid waren om 'Schengen' werkelijk toe te passen. Volgens afspraak schafte Frankrijk wel zijn vaste controle aan de grens met onder meer België af, maar de zoge naamde vliegende douanebrigades zijn nog altijd zeer actief. Frankrijk meende onder meer dat het land een deel van de controles moest handhaven in verband met de grote instroom van illegale vreemdelingen, maar ook om de import van drugs uit onder meer Nederland tegen te gaan. Veel jongeren uit het noorden van Frankrijk trekken naar Nederland, om daar goedkope en kwalitatief goede drugs te kopen. Het liberale beleid van de Nederlandse overheid is de Fransen een doorn in het oog. Nog vorige week spraken de bewindslieden Kok en Van Mierlo met premier Balladur over de drugproblematiek. Na afloop verklaarde Van Mierlo, dat de Fransen minder star waren dan eerder was aangenomen. Het probleem, zo zei hij, 'was altijd gevoelig en is nu nog af en toe delicaat'. De bewindslieden spraken af dat er meer moest worden samengewerkt tus sen justitie en politie van beide landen, onder meer in het zogeheten 'Ha- zeldonk-overleg'. Blijkbaar gaat dat Charles Pasqua niet ver genoeg. Hij wil nu dat 'de Neder landse autoriteiten terugkomen op hun standpunten', en maakt daar blijkens zijn uitlatingen, een voorwaarde van om 'Schengen' toe te gaan passen. Het 'normaliseren' van de situatie aan de Nederlandse grens betekent in zijn ogen dat er weer op de een of andere manier douanecontroles worden ingesteld. „Er moet een minimum aan overeen komst zijn tussen de wetten van onze landen. En wat de drugproblematiek betreft, is er in Europa een groot pro bleem, en dat is Nederland. Bij ons zijn dealers zware criminelen." Algiers (afp) - De gruwelijke televisiebeelden van de aanslag waarbij dinsdag zes jeugdige padvinders om kwamen, heeft een golf van verontwaardiging onder de Algerijnen veroorzaakt. Zij vrezen een verdere escalatie van de niet aflatende stroom geweld die het land teistert. De staatstelevisie liet opnamen zien van de gedeeltelijk verkool de lichamen van de slachtoffers en zoemde langdurig in op lede maten die door de explosie wa ren afgerukt. „Het zijn monsters. Ze vallen nu zelfs kinderen aan," reageerde een Algerijn die verzocht zijn naam niet te vermelden. „Ik had in hun plaats willen sterven," zei een man op de plaats van de aanslag. In zijn hand droeg hij de witte schoentjes van één van de slachtoffers. Offensief Het was de eerste keer dat de strijd van de fundamentalisti sche moslims voor een islamiti sche staat zich op kinderen richtte. De vijf vermoorde pad vinders woonden een herdenking Jeruzalem (ap) - Een week na de ondertekening van het vredesverdrag met Jordanië heeft Israël gisteren plannen aangekondigd om twee nieu we nederzettingen in te rich ten in de Arava-woestijn die in de toekomst waarschijnlijk de belangrijkste verbinding zal vormen tussen de twee landen. Het Joodse Bureau, dat verant woordelijk is voor de Israëlische nederzettingenpolitiek, hoopt dat door een financiële injectie in het jaar 2000 vijfduizend Is raëliërs in de Arava-woestijn zullen wonen. Buiten de toeristische plaats Ei- lat wonen nu 5420 Israëliërs in de Arava-woestijn en de toe vloed van nieuwe kolonisten zal het aantal inwoners in de dorps gemeenschappen verdubbelen. „We denken dat Arava in tijden van vrede het centrale punt zal vormen tussen de drie landen, de belangrijkste doorvoerweg voor toerisme en transport," zei de directeur van het Joodse Bureau, Yehiel Leket. De operatie zal zowel met Israë lisch geld als met buitenlandse economische steun worden be kostigd. Volgens het vredesakkoord dat vorige week woensdag werd on dertekend, heeft Israël een deel van Arava en noordelijk Galilea aan Jordanië afgestaan, waarvan het grootste gedeelte gedurende ten minste 25 jaar aan Israël zal worden verpacht. Het plan voor ziet ook in de aanleg van wegen die het zuiden van Israël verbin den met Jordanië en Egypte. Een bom die in zijn auto was geplaatst, heeft gisteren de Pa lestijnse activist Hani Abed het leven gekost. De 35-jarige Abed is een van de leiders van de Islamitische Jihad, een organisa tie die net als de Harnas ageert tegen het autonomieverdrag van de PLO met Israël. De explosie deed zich voor toen Abed de kofferbak opende van zijn Peugeot 504, die hij had geparkeerd voor de school in Khan Younis waar hij les zou geven. Het openen van de kof ferbak deed kennelijk de bom ontsteken. Artsen zeiden dat Abed bij de explosie zijn linkerarm onder de elleboog verloor, een zware ver wonding aan zijn hoofd opliep en de meeste van zijn ribben brak. Abed overleed later in het ziekenhuis aan zijn verwondin gen. De Palestijnse politie stelde een onderzoek in. Het was het eerste incident van deze aard sinds de Palestijnen in mei dit jaar in de Gazastrook en de stad Jericho op de Westoever zelfbestuur kregen. bij van het begin van de onaf hankelijkheidsstrijd tegen- Frankrijk, toen een bom ontplof te die tussen de rijen kinderen was geplaatst. De Algerijnse veiligheidsdienst begon gisteren onmiddellijk met een offensief. Ze doodde in Al giers zeven aanhangers van ge wapende islamitische groeperin gen. De actie had plaatst in het cen trum van de hoofdstad Algiers, waar één van de groepen zich in een pand had verschanst. Vier leden werden dinsdag al door de regering omgebracht. Alleen al van donderdag tot en met maandag doodden Algerijn se veiligheidstroepen 261 leden van extremistische moslimgroe pen, meldde het Algerijnse dag blad Liberté dinsdag. In 1992 annuleerde de regering verkiezingen die op een overwin ning voor de moslim-fundamen talisten van het Islamitisch Red dingsfront (FIS) uitliepen. Sindsdien kwamen meer dan 10.000 mensen om in het geweld in Algerije. Schuld Zowel de veiligheidstroepen als de fundamentalisten,van,het Is lamitische Heilsfront FIS ont kennen beide elke schuld aan de aanslag en schuiven die toe aan de tegenpartij. „De gewapende strijd is er om ons te ontdoen van deze militaire junta," aldus Anwar Haddam, leider van de parlementaire de legatie van het FIS in het bui tenland. Hij verbond daaraan meteen de afwijzing van nieuwe presidentsverkiezingen. „Er zul len geen verkiezingen zijn in een dergelijke situatie." Een andere FIS-leider in bal lingschap, Rabah Kébir in Duitsland, verklaarde gisteren dat 'de overwinning van god nabij' is. Hij spoorde de Algerij nen aan in die wetenschap 'meer geduld en moed te hebben'. De regering op haar onder streepte gisteren haar vastbeslo tenheid de daders van de aan slag, 'een groepje individuen zonder scrupules', te bestrijden en te vernietigen. Ook de Franse televisie zond' gisteren de beelden uit over de gevolgen van de bomaanslag bij een herdenkingsdienst. Hierbij kwamen zes kinderen om het leven. Hier ligt een kind gewond en buiten bewustzijn op de grond. foto epa Sarajevo (rtr/afp) - Moslimtroepen heb ben gisteren opnieuw geprobeerd de Bosnische Serviërs uit het Noordwesten van Bosnië weg te jagen. In de buitenwijken van de stad Bosanska Krupa leverden zij gevechten met de Ser viërs. Zij slaagden er, net als dinsdag, niet in het plaatsje te veroveren. Ook op het front in Centraal-Bosnië maak ten de regeringstroepen geen spectaculaire vorderingen. Ondanks de steun van Kroati sche legereenheden staan de moslims nog te ver van Kupres om deze strategisch belang rijk stad in te kunnen nemen. Vanuit de omgeving van Sarajevo, waar de moslims de afgelopen week ook de aanval kozen, rukte het regeringsleger verder op naar het zuiden. De VN kunnen geen betrouwbaar overzicht van de strijd geven, omdat de Serviërs geen waarnemers in het strijdgebied toelaten. VN-medewerkers meldden wel dat de mos lims vanuit het noorden veld winnen rich ting Kupres. De Kroaten naderen vanuit het zuiden, waardoor de Servische verdediging in de tang zit. Veel Serviërs zijn bovendien vanuit Kupres weggehaald om te helpen bij de verdediging van het noordelijker gelegen Bosanska Krupa. Kupres beheerst een cen trale aanvoerlijn van hulpgoederen door Centraal-Bosnië. De Bosnische Kroaten en de moslims hebben van de zomer samen een federatie opgericht, maar stonden elkaar tot voor enkele maan den juist in Midden-Bosnië nog zwaar naar het leven. De bondgenoten hebben hun on derlinge strijd weliswaar gestaakt, maar tot een gezamenlijk militair optreden tegen hun beider vijand, de Serviërs, kwam het maar zelden. Blauwhelmen in het voormalige Joegoslavië maken zich ondertussen zorgen over de steun die de Serviërs rond Bosanska Krupa ontvangen van hun volksgenoten in Kroatië. Als de Kroatische Serviërs daadwerkelijk bij de strijd in Bosnië betrokken raken, dan is de kans groot dat het wankele bestand in hun eigen gebied in gevaar komt. De internationale contactgroep die een op lossing zoekt voor het conflict in Bosnië raakte woensdag door alle strijd verder verdeeld. De Verenigde Saten steunen de moslims, de Russen willen het offensief stop zetten. Van onze buitenlandredactie Luanda - Het vredesak koord voor Angola, waar over de afgelopen week overeenstemming is bereikt, heeft de strijd in het Afri kaanse land juist verhevigd. Het staakt-het-vuren gaat pas op 17 november in, twee etma len nadat president Dos Santos en rebellenleider Jonas Savimbi van Unita (Unie voor de totale bevrijding van Angola) het ak koord hebben ondertekend. Tot die tijd proberen beide partijen nog terreinwinst te boeken. Vooral het regeringsleger heeft er zin in, want het is aan de winnende hand. enkele dagen geleden heroverde het het olie centrum Soyo, normaal goed voor 25.000 vaten per dag op een totale Angolese produktie van 550.000 vaten. Het leger is nu bezig met een beslissend offensief op Huambo, het bol werk van Unita op de centrale hoogvlakte. Het leger heeft goede hoop dat nog voor 17 november in te nemen. De stad Longonjo op 56 km van Huambo is al gevallen, de voorstad Kalenga wordt nu belegerd en Caala werd gisteren gebombardeerd, terwijl in Hua mbo al commando's zijn gesig naleerd. Een eenzame militaire post in Angola. Tot het staakt-het-vuren op 17 november ingaat, willen de strijdende partijen nog zoveel mogelijk terreinwinst boeken. foto anp Unita dreigde gisteren het vre desoverleg af te breken als de luchtaanvallen doorgaan. Dat overleg gaat over technische details voor het bestand. Het afbreken van dat overleg, zou dus kunnen betekenen dat het staakt-het-vuren er niet komt. Unita verliest dan wel de vier ministersposten, zeven staatsse cretarissen, vier gouverneurs en zeven plaatsvervangers, de der tig burgemeesters en 5000 poli- tie-agenten, die zij in het vre desakkoord heeft bedongen. Bovendien dreigt zij alsnog door het regeringsleger onder de voet te worden gelopen. Dat regeringsleger wordt gehol pen door Zuidafrikanen, die eerder Unita aan een overwicht hielpen. Zuid-Afrika en het Westen herzagen hun steun aan Unita, nadat UNITA-leider Jo nas Savimbi in september 1992 de oorlog hervatte. Dat deed hij nadat hij door de internationale gemeenschap af gedwongen verkiezingen had verloren van Dos Santos' MPLA. Een tijdlang kon Savimbi zijn legertjes financie ren met diamanten die in zijn geboortestreek werden gevon den. Toen Zuidafrikanan ook die geldbron goeddeels droog legden en er steeds meer aan- wijzigingen kwamen dat Savimbi gewond is geraakt en erg ziek, schrompelde het Uni- ta-verzet in. Daardoor is er nu toch hoop dat er een einde komt aan een van de langste (18 jaar) burgeroor logen in Afrika, die zeker 1 miljoen doden heeft gekost en waar bij eens Oost (Warschau pact en Cubaanse bondgenoten) en West (Amerika en Zuid- Afrika) tegenover elkaar ston den. Kenya zet Nederlandse homo land uit Nairobi - De Kenyaanse autoriteiten hebben drie buitenlani homoseksuelen, onder wie een Nederlander, het land uitgezet De drie waren bezig met de voorbereiding van een international le conferentie voor homoseksuelen. Homoseksualiteit is Kenya verboden. De Nederlander werd vrijdag samen met een Amerikaan en e. Australiër, de wacht aangezegd. Hij moest het Afrikaanse lad binnen 48 uur verlaten. „Er is in Kenya geen plaats vol! homoseksualiteit, omdat die niet binnen onze morele opvattin! gen past en schadelijk is voor de jeugd," verklaarde de directe® van de immigratiedienst. Amsterdam (anp) - De Ne derlandse regering moet zich krachtig verzetten tegen de 'dreiging die vanuit Brussel uitgaat naar de echte choco lade, waarin geen andere vet ten dan cacaoboter verwerkt mogen worden. Zij dient een vuist te maken ïoor het behoud van de echte chocolade," zo staat in een op- toep van een groot aantal orga nisaties aan de regering. De op- roep dam d De ch| halt besta; van a in ch< 5 pro caobc| kome stelle Zuidpool besmeurd met 60.000 liter olie I BciirS toch toloiirg Buenos Aires - Op de Argentijnse basis Marambio in hJ Zuidpoolgebied is een'maand geleden ongeveer 60.000 litef dieselolie weggelekt. De olie heeft een gebied van 4000 vierkarj te meter vervuild. Volgens de Argentijnse regering kon worderl voorkomen dat de olie in de zee terechtkwam. Tegen het eind] van het jaar zou van de vervuiling niets meer te merken zijrl Tien kilometer van de basis is een pinguïnkolonie. Volgens dl krant Clarin wilde de regering de olievervuiling, die het gevolg! was van onachtzaamheid, verzwijgen. Paus terug naar bolwerk maffia Vaticaanstad - Paus Johannes Paulus II brengt dit weekenl voor het eerst sinds zijn openlijke aanval op de maffia, in me:| 1993, een bezoek aan Sicilië. Zijn dreiging met de eeuwig! verdoemenis voor maffiosi zette destijds het conflict tussen de| kerk en de georganiseerde misdaad op scherp. Tijdens zijn driedaags bezoek aan Catane en Syracuse beperk! de paus zich dit keer tot indirecte zinspelingen op het werk var,| de maffia, zeker tijdens zijn ontmoeting met de Siciliaam! bisschoppen. Het religieuze karakter van het bezoek staatl voorop, zeggen zijn medewerkers. Oostenrijk wil Waldheim bij feest VN New York - Oostenrijk zou het 'onjuist' vinden als de voormalij ge president Kurt Waldheim niet uitgenodigd wordt voor viering volgend jaar van het vijftigjarig bestaan van de Verenig! de Naties. Vóór zijn presidentschap was Waldheim van 1972 tot| 1981 secretaris-generaal van de volkerenorganisatie. W zijn later onthulde oorlogsverleden werd hij door de VS tol| persona non grata verklaard. Wenen zegt nog steeds niet 'alle bewijzen te hebben gezien' voorl de aantijgingen uit Washington, aldus Schallenberg. Het Ameri-I kaanse ministerie van Justitie beschuldigt Waldheim ervanl tijdens de Tweede Wereldoorlog als Duits officier betrokken tel zijn geweest bij de moord op burgers. Polen wil Arafat uitnodigen in Auschwitz Warschau - Polen is van plan om PLO-leider Yasser Arafat uill te nodigen bij de plechtigheden in Auschwitz ter gelegenheid] van de 50ste verjaardag van de bevrijding van het beruchte] nazi-concentratiekamp. Een woordvoerder van president Leek] Walesa zei dat Polen alle winnaars van de Nobelprijs voor de Vrede wil uitnodigen bij de herdenking in januari. Hij bevestig de dat ook Arafat tot de genodigden zal behoren. Arafat won de Nobelprijs voor de Vrede dit jaar samen met de Israëlische premier Yitzhak Rabin en diens minister van Buiten-1 landse Zaken, Shimon Peres. In een eerste reactie zei belangrijkste rabbijn in Polen een uitnodiging voor de PLO-lei-| der te verwelkomen indien dat bijdraagt aan de vrede. Schutter wilde Clinton vermoorden Washington - De justitiële autoriteiten in de Verenigde Stater! denken dat Francisco Duran, die zaterdag ongeveer dertig I schoten loste op het Witte Huis, toch president Bill Clintor. wilde doden. Zij overwegen hem daarom aan te klagen u poging tot moord.Justitie zou de aanklacht willen aanscherpen! op grond van bewijsmateriaal dat in de aanhangwagen var! Durans auto is gevonden. Ook een van Durans collega's die doorl de federale recherche FBI is ondervraagd, zou op een moordaan-J slag hebben gezinspeeld. In de aanhangwagen is een kaart gevonden met de woorderj 'dood de (pres)', hoewel de exacte spelling van de afkorting v het woord president niet kan worden vastgesteld. Veel met del hand geschreven aantekeningen die in de wagen werden gevon-f den, verwezen naar occulte zaken. Nieuw melkwegstelsel ontdekt New York - Onderzoekers van het Instituut voor Astronomie! van de Universiteit van Cambridge, in Engeland, hebben in 1 heelal een nieuw melkwegstelsel ontdekt. Het stelsel lag bijl wijze van spreken in onze achtertuin, verborgen achter de I langgerekte sterrennevel aan de hemel die door de oude Grieken de Melkweg werd genoemd. Het stelsel is ongeveer 10 miljoen lichtjaren van ons verwijderd, I zei onderzoeker Ofer Lahav. Een lichtjaar is de afstand die het I licht in een jaar aflegt, ongeveer 9,44 biljoen kilometer. Het] stelsel werd ontdekt, aldus de onderzoekers, door de radiogolven die het uitstuurt. Russische defensieminister onder druk Moskou - De Russische minister van Defensie Gratsjov moet aftreden. Dat heeft gisteren voorzitter Joesjtsjenkov van del commissie voor Defensie van de Doema, het Russische lagerhuis, f geëist. Dinsdag al ontsloeg president Jeltsin Gratsjovs plaats-1 vervanger generaal Boerlakov. Boerlakov en Gratsjov kwamen onder een spervuur van kritiek na de moord drie weken geleden op de journalist Cholodov. Die hield zich bezig met corruptie en illegale wapenverkopen binnen f het leger en stond op het punt nieuwe onthullingen te publice ren. Jeltsin nam Gratsjov echter in bescherming, mede wegens de steun van de minister van Defensie bij het neerslaan van de communistische opstand vorig jaar. (ADVERTENTIE) MITSUBISHI MOTORS Hier kunt u altijd op rekenen. Hierop maar tijdelijk. Hart Nibbrig Greeve B.V., importeur van Mitsubishi, bestaat 70 jaar. En om dat te vieren maken wij, als u vóór 13 november a.s. een nieuwe Mitsubishi personenauto koopt, duizend gulden op uw rekening over. Buiten uw overeenkomst met de dealer om. Daar kunt u in ieder geval op rekenen. Van onze redactie economie Arnhem - Akzo Nobel heeft in winstgroei van het eerste halfjaar v< door meer goederen te verkopen, werden vrijwel teniet gedaan door d Bovendien had het chemieconcern n| koers. jard, cent hogd streel reffej voor bel. op Ij dercj het ningj milj heef stigq rent daail uitt De winstverbetering van 322 miljoen gulden in het derde kwartaal, 35 procent meer dan in dezelfde periode van vorig jaar, werd op de negatief ge stemde beurs slecht ontvangen. Nadat de koers de afgelopen1 dagen met ongeveer een tientje was opgelopen; ontvingen de be leggers het kwartaalresultaat gisteren met een koersval van aanvankelijk ruim vier gulden. Bij het sluiten van de beurs deed een aandeel gisteren f 208 gul den tegen f 211,40 een dag eer- De nettowinst per aandeel be draagt tot dusver dit jaar ƒ12,54, tegenover ƒ9,20 vorig jaar na drie kwartalen. Financieel topman dr. S. Bergs- ma bevestigde gisteren de eerder uitgesproken verwachting dat het resultaat in de tweede helft van dit jaar gunstiger zal zijn dan dat in het tweede halfjaar van 1993. Het concern tekende toen in het vierde kwartaal voor een nettowinst (na aftrek van buiténgewone lasten) van ƒ173 miljoen. De nettowinst is na drie kwartalen opgelopen tot ƒ891 miljoen en zal over het hele jaar dus ruimschoots het miljard pas seren. Dollarkoers De omzet van Akzo Nobel was in het derde kwartaal met ƒ5,4 mil jard ongeveer vier procent hoger dan vorig jaar, rekening hou dend met een pmrekeningseffect van drie procent vanwege met name de lagere dollarkoers. Over negen maanden genomen is de omzet uitgekomen op ƒ16,8 mil- Den Haag - De Tweede Kamer moet ervoor zorgen dat de las tenverzwaringen voor de trans portsector worden gecompen seerd. Gebeurt dat niet dan ko men volgens Transport en Logis tiek Nederland (TLN) in 1995 weer honderden bedrijven in de rode cijfers terecht. De belangenorganisatie, die gis teren een oproep deed aan Twee de-Kamerleden, wil dat de mo torrijtuigenbelasting naar het Europese minimum wordt terug gebracht. De opbrengst van het Eurovignet, dat vrachtwagens volgend jaar raison van 1600 tot 2700 gulden per jaar moeten hebben, moet naar de sector worden teruggesluisd. T.l Bij elke Mitsubishi een importeursbonus van duizend gulden op de koop toe.- Deze jubileumbonus is verwerkt in de leasetarieven. Hart Nibbrig Greeve B.V., Sassenheim, 02522-661JL Mitsubishi Dealer Lease, 02522-20660. Dealeradressen vindt u in de Gouden Gids. Wijzigingen voorbehoudt I New York (anp) - Het Ameri drankenconcern Quaker Oats wc 2,85 miljard) eigenaar van de Beverage Corporation. In verban een aantal belangen af te stoten de dierenvoedselmerken Bonzo heeft het concern woensdag beke De aangekondigde transacties passen' volgens Quaker Oats in het streven naar aanpassing van het produktenpakket. Het con cern zal vermoedelijk de pro duktie van dierenvoedsel in ge heel Europa afstoten en wil ook af van de chocoladedivisie in Mexico. Quaker Oats is vooral bekend van havermout en andere graan- produkten. Die worden in Ne derland gemaakt in Rotterdam. De produktie van dierenvoeding in ons land heeft plaats in Etten- Leur (droogvoer) en IJmuiden (blikvoer). Quaker Oats is verder eigenaar van honingproducent Mellona in Zwijndrecht. De Europese activiteiten op het gebied van dierenvoedsel omvat-, ten ongeveer 2500 werknemers. Behalve in Nederland zijn er vestigingen in Frankrijk, Duits land, Italië en Groot-Brittannië.

de Stem | 1994 | | pagina 4