Visserijmuseum voor de jeugd attractiever' Het Ledeltheater trekt er weer aan SPORT IN HET KORT ■^4 )E STEM ZEELAND Leiding dik tevreden met meer dan tienduizend bezoekers in Breskens: Debby privé Rosa Service 076-421370 (is grootste kruidenier jp de kleintjes letten. Vijf ambassadeurs aanwezig bij herdenking bevrijding Walcheren DONDERDAG 3 NOVEMBER 1994 C4 Ador-damestennis Hoek/De Braakman - In de Ador-dames-tenniscompetitie in recreatiegebied De Braak man deelden in poule F Nijsse en De Meppers via 2-2 de punten. Voor De Meppers wa ren Jette Clement en Jeanette de Bock succesvol met een 9-3-overwinning op Emmy Asselman/Janny Michielsen. Namens Nijsse brachten Rine- ke van de Hemel en Ada de Milliano de balans in even wicht dankzij een positievg 9-5-score tegen Anneke Wisse/ Corry IJsebaert. Uitslagen Poule B: Vijverboom-Verplanke 2-2, SJEF-Aardenburg 4-0. Poule C: Drive-Doesburg 4-0, De Keijzer-Wit-wit-wit 4-0. Poule D: TS Ador-Boskreek 1 4-0, Zeeland Supply-Verhelst 3-1. Poule E: Volnouders-Bondewel 4-0, TVS-Tegenstanders 4-0. Bedrijfstennis De Braakman Hoek/De Braakman - In de Ador-bedrijfstenniscompetitie in De Braakman was in poule D Erpelkappers met 7-5 te sterk voor ROB. In het heren- dubbel hielden Alex van Hurck/Guus d'Hert (ROB) en Lau Schreurs/Carlos Hoog- wijk (Erpelkappers) elkaar met 7-7 in evenwicht, terwijl in het damesdubbel Janny Er- pelink en Tilly Dierick met 11-6 wonnen van Annie Pie- ters/Jannie Faas. In de mixed partijen werden de punten ge lijkelijk over beide partijen verdeeld. Voor ROB was hier Mireille Lambert twee keer succesvol. Samen met Harold Albicher respectievelijk Guus d'Hert werd gewonnen van achtereenvolgens Ingrid Scheele/Lau Schreurs (9-6) en Janny Erpelink/Scheele (9-2). Voor Erpelkappers mocht Carlos Hoogwijk twee keer het zoet van de overwinning sma ken. Met Tilly Dierick en In grid Scheele aan zijn zijde bleef hij baas over achtereen volgens Annie Pieters/Alex van Hurck (11-2) en Jannie Dieleman/Harold Albicher (7-6). Uitslagen Poule D: ROB-Erpelkappers 5-7, Akba-Stropielekkers 2-10. Poule E: Rammelaars-Team'91 6-6, Wijland/Neels-Verschelling 6-6. Poule F; Gravelmixers-Sjans 12-0, Attent de Bart-Vooruit 1 8-4. Ador-tennis mannen In de Ador-herentenniscompe- titie besloot in poule D SGZ 1 het treffen met Wabeko in een voordelige eindscore van 10-2. In de singles zegevierden voor SGZ Eric Neve en Ed Bomme- lijn beiden met een ruime 10-2-score over Hylaire Ris- seeuw respectievelijk Mark Pattijn. Verder won Bert van Broekhoven met 7-4 van Ron- ny Naeyaert. Voor Wabeko slaagde Frank d'Haens erin iets terug te doen door Jan Irvish met 10-1 te verslaan. In de dubbels waren voor SGZ de combinaties Eric Neve/Bert van Broekhoven en Ed Bom- melijn/Jan Irvish succesvol dankzij scores van 11-4 en 11-8 op achtereenvolgens Mark Pattijn/Ronny Naeyaert en Frank d'Haens/Adrie Hen- drikse. Uitslagen Poule C: TS Ador-Cerestar 0-12, Cruson-Van Noorden 11-1. Poule D Wabeko-SGZ 1 2-10, De Kraker-Ador Sport 1 9-3. Damestennis Terneuzen Terneuzen - In de damesten- niscompetitie in het Terneu- zense Racketcentrum eindigde in poule vier het duel tussen De Meisjes en Van Kuylen- burg in 2-2-gelijkspel. Voor Van Kuylenburg wonnen Lies- beth van Seters en Ineke Bet- ke met 14-5 van Christianne Maas/Fransje Schreurs. Voor De Meisjes zegevierden Ingrid Scheele en Tilly Dierick met 19-2 over Ria Gelissen/Jeanet- te Termont. Uitslagen Poule 1: Boeye-Moerbeke 4-0, Racketjack-Tolhoek 4-0. Poule 2: Timmerman-Bergen Hene gouwen 4-0, Bakker-Van Buren 2-2. Poule 3: Leeuw-Dooms 4-0, Nou- wen-Van de Starre 2-2. Poule 4: De Meisjes-Van Kuylen burg 2-2, De Vin-Schepnet 4-0 Poule 5: Bommelijn-CIS 4-0, De Smit-De Wael 2-2. Tennis mannen Racketcentrum Terneuzen - In de Terneuzense tenniscompetitie voor mannen boekte in poule vier De Kort/ Deij de maximale 6-0-over- winning op IJsebaert/Peters. Paul de Kort versloeg met 7-5 Fons IJsebaert, terwijl Frank Deij met 9-7 te sterk bleek tegen Jan Peters. De dubbel- combinatie Paul de Kort/ Frank Deij bleef eveneens aan de positieve kant van de score via 11-5 tegen Fons IJsebaert/ Jan Peters. Uitslagen Poule 2: Schurink/Hiënsch-Nou- wen/Cobben 6-0. Poule 3: Audenaerd/De Vries-Geu- ze/Van den Akker 2-4. Poule 4: IJsebaert/Peters-De Kort/ Deij 0-6. Poule 5: Deij/Vogels-Strijdonk/Eps- kamp 2-4. Poule 6: Hoek/Haak-Neve/Rouw 2-4. Poule 7: Heyman/Filippo-Te Wies- ke/Harms 6-0, De Poot- er/Verschelling-Slegtenhorst/Lo- uweret 2-4. Poule 8: Veraart/Verschelling-Kr- oes/Verhage 4-2, De Reus/Roose- Leeuw/Van aalst 4-2. Poule 9: Wijland/Dobbelaar-Pieter- s/Herrebout 4-2, Simpelaar/Van de Peijl-Van Damme/De Graaf 6-0. Bedrijfstennis Terneuzen Terneuzen - In poule vier van de Terneuzense bedrijfstennis- competitie versloeg HCG 2 met royale 8-0-cijfers Akbvo. In de dubbels wonnen de com binaties D. Alers/P. Buysse (6-4) en N. Zoutendijk/M. de Reus (7-6) van J. van Schijn- del/D. Demiros en M. Demi- ros/P. Heiszier. In de mixed waren de combinaties D. Alers/N. Zoutendijk en P. Buysse/M. de Reus te sterk voor Demiros/Demiros (10-3) en J. van Schijndel/P. Heiszier (10-4). Uitslagen Poule 1: Botega-Trend 2-6, Smit-De Zeeuw 5-3. Poule 2: Los Amigos-Van Driel 6-2, Los Amigos-Paul en Perk 5-3, HCG 1-Electron 4-4 Poule 3: Van Kouteren-Kint 7-1, Broomchemie-Elopak 2-6. Poule 4. Arnen-Van Wijck 6-2, Akb- vo-HCG 2 0-8. Bedrijfstennis Hulst Hulst - In poule C van de Hulster bedrijfstenniscompe- titie was koploper Stuntmarkt 2 met 6-2 te sterk voor Nij- boer. In de enkelspelen boekte Ellen Picavet een mooie 6-4 overwinning op Jeanne Dob belaar, terwijl Eddy van Pa- melen eveneens een goede in druk achterliet door Wilfried de Roeck met 8-4 te verslaan. In het gemengd dubbelspel kon het Nijboer-koppel Jean ne Dobbelaar/Chris Jongelie iets terugdoen via een 10-3-score tegen Marleen Blanckaert/Bertram Kleppe. In het herendubbel stelden Bertram Kleppe en Eddy van Pamelen echter weer orde op zaken voor Stuntmarkt door met 7-5 te winnen van Wilf ried de Roeck/Chris Jongelie. In dezelfde poule won nieuw komer Van Damme met 6-2 van Ine Fassaert. Voor laatst genoemd team was alleen Paul de Blieck succesvol via een benauwde 7-6-zege op Carlo Cleyman. In het herendubbel kwam de combinatie Joep Fassaert sr./Paui de Blieck nog bijna langszij tegen Jef Neve/Carlo Cleyman, maar Fassaert sloeg op een cruciaal moment de simpelste smash uit. Uitslagen Poule B: Hans Anders-Reinaert 5-3, Kredietbank-Sloebers 6-2, Luctor- Electron 0-8, Messagie Goudgeel- Barco 2-6, Fermont Terneuzen-Pet- rus en Paulus 8-0 Poule C: Van Damme-Ine Fassaert 6-2, ING-Bank-Cretex 4-4, Van Buuren van Swaay-Fassaert 4-4, Stuntmarkt 2-Nijboer 6-2, Aquavia- CIS 2-6. Poule E: Cerestar-Roctus 2-6, Wa- beko-Stuntmarkt 3 6-2. Stand Poule B: Kredietbank 3-19, Barco en Electron 3-18, Reinaert 3-15, Fermont Terneuzen 2-12, Hans An ders 3-12, De Letter en Luctor 2-7, Messagie Goudgeel 3-6, Sloebers 3-4 en Petrus en Paulus 3-2. Poule C: Stuntmarkt 2 3-16, CIS 2-13, Fassaert 3-13, 'Nijboer, Van Buuren van Swaay en Van Damme allen 3-11, Aquavia en Ine Fassaert 3-10, ING-Bank 2-9, Stuntmarkt 1 2-8 en Cretex 3-8. Poule E (allen uit twee wedstrijden): Van Seumeren 14, Rabo Hulst 13, Roctus 12, Cerestar 10, Rabo Kloos- terzande en Wabeko 8, Van Wese- mael 6, Polydesign en Stuntmarkt 3 4, Eurogroen 1 Tennisschool Hulst Hulst - In het wedstrijdcircuit van de tennisschool Hulst boekte in de sterkste poule Eugène de Maagt opnieuw een knappe zege. Dit keer moest de als eerste geplaatste Pieter de Klerk via een 5-4-score eraan geloven. De Klerk was nochtans lang aan de winnen de hand geweest tegen De Maagt via tussenstanden van 2-0, 3-1 en 4-2 in het voordeel van 'de Klooriaan'. Vanaf dit moment echter begon de servi ce van Eugène, als vanouds een geducht wapen, te lopen als een trein. De Hulstenaar boog de 4-2-achterstand om in een 5-4-overwinning. In poule twee stak René de Maagt eveneens in een prima vorm. Uitslagen Mannen Poule 1: Pieter de Klerk-Jans Boes 7-7, George van Hoye-Pieter de Klerk 7-4, Eugène de Maagt-Pieter de Klerk 5-4. Poule 2: Peter van Remoortere-Jan- Joost van 't Veer 8-3, Dave Kuy- pers-René de Maagt 5-5, René de Maagt-Jan-Joost van 't Veer 7-2, Jan Maas-René de Maagt 10-2. Poule 3: Ronald de Kind-Edwin Sinke 11-3, Edwin Sinke-René Brouwer 12-4, Edwin Ringoot-Jos van Denderen 8-4. Vrouwen Poule 1: Maurena d'Hooghe-Trees Kint 10-2, Rita van de Berg-Arian- da Kerckhaert 8-5. Poule 2: Chris Biesbroeck-Karin Boes 7-3. Jeugd Poule 1: Koos Alberda-Davy de Ke- sel 17-1, Klaas Alberda-Veronique Verhaegen 5-2, Wendy de Kesel-Da- vy de Kesel 7-6. Poule 2: Eiso Alberda-Kim Boes 8-2, Niels Bogaert-Evelien de Mey 16-0, Bram van Hoof-Kim Boes 8-0. |,n onze correspondent Ijreskens - Het Visserijmuseum van Breskens Boet voor de jeugd wat attractiever worden. |0m dat tebereiken hebben twee studentes Ijn de Pedagogische Academie (pabo) van Ijliddelburg, Ellen Verduyn uit Breskens en Batasja de Ridder uit Terneuzen, een speur tocht bedacht. oerlingen van groep zeven van de openbare Itasisschool van Breskens hebben inmiddels als roefkonijnen' gefungeerd. Zij mochten aan de van de opdrachten kijken of het soepel Iwliep. In totaal zijn er zes vertrekpunten. Al Itandelend worden de attracties bekeken, zoals de Isammoet, de visserij, de uitgebreide haaietandcol- Itfctie en de maquettes. Behalve opzoekopdrachten zijn er ook een paar doe-opdrachten. Iedereen kan met een zelfgevouwen potvis naar huis gaan. Tevens kunnen op de knooptafel enkele speciale touwknopen aangeleerd worden. De twee studentes zitten in het vierde en laatste jaar van de pabo. De opdracht hebben zij uitge voerd in het kader van de buitenschoolse stage. Zij zijn er twee weken zeer intensief mee bezig geweest. Daarbij werden zij begeleid door de conservator van het museum, Els Clement. Die had zelf al eens een speurtocht gemaakt, maar was daar niet tevreden over. „Die speurtocht bestond alleen maar uit vragen. Ik was er niet tevreden over. Ik wilde wat leuks, wat speels. De meisjes hebben er leuke opdrachten in verwerkt, onder andere het kompasgebruik. Door het kom pas gaan ze kris, kras door het museum." De speurtocht is specifiek gemaakt voor de boven- bouwgroepen, zeven en acht. De twee studentes kregen al snel in de gaten dat er toch nog een paar moeilijkheden in zaten. Het vouwen van de potvis bleek lastig en bepaalde woorden waren voor de kinderen niet erg duidelijk. De groep zelf, die in tweeën was gesplitst vanwege de grootte, vond het wel leuk. Tussen de tien- en elfduizend bezoekers hebben afgelopen (zomer)maanden in Breskens een bezoek gebracht aan het Visserijmuseum boven de vismijn bezocht. De leiding van het museum is met dit resultaat dik tevreden. Dat aantal is slechts een kleine duizend lager dan normaal het geval is. Els Clement, conservator van het museum, spreekt dan ook van een goed sei zoen, ondanks de grote hitte. Vooral het naseizoen maakte veel goed. Het mu seum is nu per 31 oktober gesloten. Voor het nieuwe seizoen heeft het bestuur heel wat plannen op stapel staan. Intern worden enkele veranderingen doorgevoerd. De balie wordt ver plaatst naar de kantoorruimte waardoor het op pervlak van het museum wordt vergroot. Deze extra ruimte zal benut worden voor een grote expositie over de vijfentwintig jaar geleden aange spoelde potvis. In 1995 zal tevens het eerste lustrum gevierd worden. De plannen om een ruimte naast het museum erbij te trekken, gaan overigens niet meer door. „We krijgen dan misschien wel meer bezoekers, maar daar staat dan tegenover dat de gemeente Oostburg ook van ons verlangt dat we meebetalen in de huur. Dat heeft dan geen nut," vertelt Clement. „We hebben daarom, om in museumter men te spreken, gekozen voor collectiebehoud in plaats van uitbreiding." fcelijn- 06-0305. De artikelen In Intentie kunt u In alle AH-wlnkels Etialve de artikelen waar kleine Iblj staan Die artikelen kunt u [pen In AH winkels waar één van ïjes op de deur staat. Reclame- llden t/m zaterdag 5 november jng de voorraad strekt. "Direkt apart met gezellig® aantrekkelijke vrouwen Bel: 06-9.600 (75cpm) LIVE-sex! nymfomane vrouwtjes direct apart! Ook SM! geven hun adres en tel. nrs. Bel ons 06-34035080 (50cphm) Gratis niet commerciële sexadressen en nummers van vrouwen. Bel 046-752333 Mannen gezocht Vrouwen zoeken niet commercieel sexcontact Bel 046-752333 div. meisjes/ook escort 01654-3058 ass. welkom Escort bem. 24-uur service REAGEER! op de leukste j vrouwen, maak 'n snelle fcpraak. Bel 06-9696 75cpm 4ieuw! Sexdoorschakellijn: I l/rouwen willen direkt SEX, P6-9.750 (75cpmj Rijpe vrouwen zoeken jon hens voor een slippertje. p6-9760 (75cpm) AKTIEÜ! I/raag naar haar telefoonnr. Jhuis! Bel nu 06-97.95 |75cpm) Heerlijke vrouwen.. Zin in 'n WIP? bel de gewil lige dames direkt: 06-98.77 |75cpm) Rijpe vrouwèn willen SEX- <ONTAKT (niet commer- bieel) 06-9890 (75cpm) Zoek je rijpe vrouwen voor I bexkontakt? (niet-commer- cieel). 06-350.266.59 1gpm. IWaar wacht je op? Gewilli- Ige meid zoekt hete SEX-1 fafspraak. 06-9517 75cpm_ llHomokontakten: Zoek je 'n I llekkere hete jongen? Gay- dating: 06-95.18 75cpm |SM-Sexkontakten: Direkt lapart met meester of die- Inaar. Bel 06-95.37 75cpm [(altijd 50cpm) HOMO- I IdiRECT: 06-9538, heet! gay-sexcontact. Anoniem! iDoorschakelsex! Direkt Inaar de slaapkamer van llekkere rijpe vrouwen thuis: 106-9566 75cpm SEX met gewillige rijpe I Ivrouwen (niet commercieel) Ibel ze thuis 06-9567 75cprr I Blind Date via de telefoon. Afspraakjes met leuke mei den, bei: 06-95.95 75cpm IjlORGEN is het zover. La een opknapbeurt van lie gevel, schilderwerk in I je zaal en het oprichten Ivan een compleet nieuwe I trekinstallatie wordt het I Ledeltheater in Oostburg I heropend. Feestje, al- I jicht. Een speciaal I avondvullend program- I na laat het publiek delen linde vreugde. „Volle bak"weet programmeur I Nanda Oomen al. Ze 1 kijkt tevreden terug op I de verbouwing, maar er blijven nog wel wat wen- voor de toekomst. Door Ronald Verstraten DIANE EN Engelientje zijn nu al groot. Bijna veertig jaar gele iden, op vijftien juni 1955, legden de dochtertjes van burgemeester Hoekzema de eerste steen. Drie kart jaar later werd het Ledel- theater geopend. Een gebouw met de uitstraling en sfeer van de jaren vijftig. Vele jaren zou het dienst doen als bioscoop, maar ook als podium voor to neel, dans en muziek. De entree ruikt naar natte verf. Dat kan niet uit de ruimte zelf 'komen, want die werd twee jaar geleden al eens geschilderd. Keurig en tijdrovend om de lan delijke wandtaferelen heen. Nu zijn het de wanden van de bene denzaal die onder handen wor den genomen. Geschilderde I vleugels die het publiek omar men en het podium groter doen hjken dan het is. Na een uitstap- I jeterug in de originele kleuren: lfegeel, rood, paars. „Niet te don- „ker, niet te licht" zegt Nanda Oomen. Zij verzorgt de programmering en de publiciteit voor het Ledel. [,Bij Podium West, de cultuur stichting in West-Zeeuws- ~Viaanderen, zit ze op de secreta- ris-stoel. Even uitleggen. Het theater is eigendom van de ge meente en het wordt gerund door een beheersstichting. Die heelt Nanda en beheerder J. Pont in dienst. Wat er in het Ledel en op andere locaties in de regio aan podiumactiviteiten plaatsvindt, dat regelt Podium West. Stroom ..Bij sommige voorstellingen was het de laatste jaren wel eens behelpen. De stroomcapaciteit was dan onvoldoende. „Bijvoor beeld bij een optreden van ie mand als Tineke Schouten. Dan heb je heel veel licht nodig. We moesten dan gebruik maken van een hulp-aggregaat. De produk- öes vragen tegenwoordig steeds meer. We hadden gewoon niet -genoeg", vertelt Nanda. Dat is iu verleden tijd, want met de opknapbeurt werd ook meteen de elektriciteit aangepast. De belangrijkste en meteen ook duurste verbetering is die van de trekinstallatie. Kreunend onder de last der jaren bleek die vorig jaar niet meer geschikt om nog langer decors, film- en ander doek op te trekken. Het werd zelfs ronduit gevaarlijk zodat noodgedwongen een losse instal latie werd ingehuurd. Begin dit jaar werd besloten dat er een nieuwe moest komen. Die staat er nu, goed voor een flink deel 'an de ruim twee en een halve ^on^die de verbouwing heeft ge- De verwarming van het theater is ook verbeterd. Vooral loge-zit- ers zal dat genoegen doen, want aarin wilde het nog wel eens oud zijn. De grote beurt die het eater heeft gekregen, heeft dus u'x j een tenhnisch karakter gehad Niet helemaal trouwens, ant ook de gevel werd onder en genomen. Nieuwe vitri- asten. schilderwerk in het originele rood en wit. Aan het embleem van het thea- r. een wandsculptuur van de ussingse kunstenares Messer- U™ zijn ze n°g niet toege- ™en Het beeld verenigt alle K?Vn zich' die het theater em- as, muziek, toneel, film. Beheerder Pont trekt een doekje open op met de nieuwe trekinstallatie, onder toeziend oog van Nanda Oomen. Maar het is grijs en onopvallend. „We hebben de kunstenares, die tegenwoordig in Frankrijk woont, gevraagd of we het mochten schilderen. Ze heeft na lang aarzelen en onder bepaalde voorwaarden haar toestemming gegeven. We denken nu nog na over de kleuren, want zoiets blijft natuurlijk erg riskant", zegt Nanda. Stoelen Het ruim vierhonderd plaatsen tellende theater kan er weer even tegenaan. Sommige zaken laten echter nog wel wat te wen sen over. De stoelen bijvoor beeld. Karakteristiek, maar ze voldoen niet meer aan de eisen van de tijd. Nanda denkt in eerste instantie aan vervanging van de zitplaatsen op het bal kon. Daarnaast hebben de kleed kamers en toiletten volgens haar in de nabije toekomst ook een opknapbeurt nodig. Nieuwe filmprojectors staan ook op het verlanglijstje. „Ze zijn nog goed, maar als er iets kapot gaat, is er geen enkel onderdeel meer voor te krijgen. Ze zijn ten minste vijftig jaar oud, hebben nog in het noodtheater hierach ter gestaan. Mogelijk is het spul nog uit de oorlog gekomen", zegt Pont. Voorlopig doen ze het nog. En voor wie het wil weten, het komend weekeinde draait 'Four Weddings and a Funeral'. Dat moet dan op zaterdag en zondag, want vrijdagavond is het feest. Liep voor Paul Haenen de zaal vorige week al aardig vol (honderdzestig bezoekers), of voor het metal-festival Schedel pop (honderdveertig), voor de heropening geeft de plattegrond nauwelijks nog witte vlekken te zien. Met een drankje en hapje worden de bezoekers verwel komd en daarna neemt gastheer/ ceremoniemeester Adrie Ooster ling het heft in handen. Stemmingen Met luisterlied en anekdote voert hij het publiek mee naar een wereld waarin de stemmingen veelkleurig zijn. Scherts, ernst, ontroering en romantiek vullen Oostburg zal het wetenhet Ledel wordt heropend. zijn van piano-, accordeon- of geluidsbandbegeleiding voorzien palet. Gedreven en energiek staan vervolgens Ingrid Neve en haar dansgroep Release op de planken, met verschillende stij len binnen de jazz- en modernde dans. Na de pauze treedt het Hongaar se zigeunergezelschap Ando Drom op. Aanleunend tegen de muziek van de Balkan brengt het de karakteristieke muziek van de recent ingeweken zi- geunergroepen. Mooie stemmen, gitaar, mandoline. Lange vocale, opzwepende klanken zorgen voor dynamiek, terwijl lepel en melkkannen de contrabas ver vangen. En dat doen ze vijftien zangers, dansers en muzikanten sterk. De avond begint om 19.30 uur en is gratis toegankelijk. Kaarten kunnen worden gereser veerd op het gemeentehuis. Ze moeten een kwartier voor aan vang worden afgehaald in het theater. Voor de komende weken heeft Podium West in het Ledel theater optredens van The Ro senberg Trio, kindertheater Samba Salad en 't Kliekske op het programma staan. Vlissingen - Naast koningin Beatrix zijn de ambassadeurs Nothnagel van Zuid-Afrika, Bell van Canada, Miers van Groot-Brittannië, Willems van België en Langeland van Noorwegen komende zaterdag aanwezig bij de herdenking van de bevrijding van Walcheren. Ook minister Borst-Eilers (welzijn, volksgezondheid en sport) en de Canadese minister en onder-minister voor veteranenzaken zullen te gast zijn bij de herdenking in de Vlissingse St.-Jacobskerk en in het stadhuis van Vlissingen. In de kerk zullen het Scheldeloodsenkoor, organist Bram Beekman, de Pipes and Drums van de Calgary Highlanders en het Westkappels Dameskoor optreden. Na de dienst zal de koningin nog een half uurtje in de raadszaal van het stadhuis aanwezig zijn om met veteranen van de strijd om Walcheren te spreken.

de Stem | 1994 | | pagina 23