O |\W^ Chris Yerhage verdedigt toppositie Succes Leenhouts en Groosman 10% Jurgen de Maat heeft goed seizoen Wieier Trim Bond wil andere weg inslaan WIELER spatten UITSLAGEN standen deStem Derde nationale bridge titel voor jeugdige Zeeuws-Vlamingen sportnieuws KORT SPORT ZEELAND B3 XYuMM 69,00 onze atietiekmedewerker Axel-Terneuzen-Axel klassieker van Road Runners ATLETIEK BRIDGE Igoed hoeft- luur te zijn! dan >nze arti- in de cel is ƒ15,- >edkoper! fier zorgen? 236253/236255 beheersing D te koud? 236253/236255 e TV video et zwart beeld?? •236253/236255 elwerken D n de badkamer??? -236253/236255 Gebrek aan trainingsfaciliteiten belemmeren stap naar de top Derby Tovaal-Blue Diamonds RUGBY 994 DONDERDAG 3 NOVEMBER 1994 Van X -J" A Nijntje piep ƒ4,95 T Baby's orkest ƒ44,50 v Keyboard Zaamslag - Het begon voor (jris Verhage allemaal nog „laar een dik jaar geleden. De jl-jarige in de Zaamslagse geuzenhoek woonachtige bri jier bij de Zeeuws-Vlaam- v regiopolitie was en is een fflortfanaat. Voetbal, korfbal, volleybal en tennis beoefende en beoefent hij alvorens hij gennis maakte met de 'moe der der sporten', het hardlo pen. ^jjn vriend Willem van de Boo- 1 gaf hem de impuls, want jie ging de marathon van Rot terdam doen. Chris voelde er wel wat voor. „Ik had al jaren het sluimerend idee om eens een ma rathon te lopen. Liep af en toe wel eens een rondje in de Zaam slagse polders en maakte mijn debuut vorig jaar september in de 15 kilometer lange Terneu- zense Broodloop. Het debuut op de marathon van Rotterdam in april dit jaar werd goed ver teerd. Ik had er geen enkel dood moment waarvoor de insiders me gewaarschuwd hadden en voelde me een half uurtje nadat ik de 42 kilometer en 195 meter had gelo pen al weer topfit. In die gewel dige ambiance van de Rotterdam marathon liep ik naar een tijd van 3 uur en 18 minuten. De volgende was vlug gepland, want je hoeft tegenwoordig niet lang te zoeken om een marathon te kunnen lopen. Het werd Brus sel afgelopen zomer waar het parcours lastiger was dan in Rotterdam. Ik kon er net niet onder de magische tijd van 3 uur blijven. Het werd 3.00.15. Als alles een beetje naar wens ver loopt ben ik in april weer pre sent in Rotterdam en dan moet het onder die 3 uur kunnen. Zeker is, dat het virus me te pakken heeft. Je mag het gerust een vorm van verslaving noe men. Niet alleen de wedstrijden, maar ik vind het ook heerlijk om hier rond Zaamslag een rondje te lopen. Ik heb voor mezelf diverse rondjes uitgezet en pak ook wel eens de auto om aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust te trainen. Voor een marathon zit ik ruim over de honderd kilometer per week. Nu op zo'n zeventig kilo meter." Inmiddels heeft hij zich in het Zeeuws-Vlaamse trimloopgebeu- ren wel een vaste plaats verer ven. Een opvallende progressie aan de dag leggend klasseert hij zich regelmatig binnen de top tien. Het heeft hem bij de vetera nen A aan de leiding gebracht in de tussenstand van het Zeeuws- Vlaams kampioenschap. Een po sitie die hij komende zaterdag in Axel-Terneuzen-Axel verdedigt. Afgelopen zaterdag was hij ook present in de opening van het klassieke seizoen van SV Aloy, Stekene-Graauw. Als vijfde Zeeuws-Vlaming arriveerde hij in de Graauwse Dorpsstraat. Dit onder weersomstandigheden die hem uitstekend lagen. „Het had nog wel wat harder mogen rege nen. Ik vond het een heerlijke loop. Omdat we wind mee had den was het ieder voor zich op dat schitterende parcours door de bossen van Clinge." Of hij zijn zinnen gezet heeft op de Zeeuws-Vlaamse titel? „Het is geen hoofddoel, maar als ik ge spaard blijf van blessures blijf ik wel meedoen. Er komt nog een aantal leuke wedstrijden met Terneuzen-Graauw en Axel- Graauw." Eerst dus Axel-Terneuzen-Axel met zijn 20 kilometer de klassie ker van de Axelse Road Runners, die zaterdag om 15.00 uur bij de Axelse Markt van start gaat. In Axel zelf staat er nog een twee tal afwachtingslopen op het pro gramma. Dit met een drie en zeven kilometer op het menu. Voor de jeugd is er een loop over 1500 meter. Inschrijven in café Cambrinus. Van onze medewerker Fred Rabout Oostburg - In het bondsgebouw van de Nederlandse Bridge Bond, de Remise in Utrecht, pakten de 18-jarige Bart Leenhouts uit Oostburg en de één jaar jongere Bart Groosman uit Sluis hun derde nationale jeugdtitel bridge. Dit bij de viertallen met als companen het in het Zuid-Hollandse Lisse woonachtige duo Joost Vunderink en Joost Langeveld. ging het in elk geval een stuk gemakkelijker dan we verwacht hadden. Het kwartet bestaande uit Niek en Sjoert Brink, Sander Wijnen en Maarten Schollaert kennen we als onze broekzak, omdat we ze ook op de maande lijkse trainingsbijeenkomsten ontmoeten. Het ging vlotter dan verwacht, want na een 25-4 winst bereikten we de finale. Ook in die finale ging het vlotter dan de 19-11-uitslag doet ver moeden. Op één spel na was er geen vuiltje aan de lucht. Jam mer, want een maximale 25-0-score zat er wel in." Straks aan het eind van dit jaar scheiden de wegen van het duo zich. Beiden hebben de intentie om op een andere plaats in Ne derland te gaan studeren. Het bridgen blijft echter. „Tot ons twintigste zitten we nog in de jeugd. De maandelijkse trai ningsbijeenkomsten blijven, dus we gaan gewoon verder." VERTEREN IN DEZE RUBRIEK? 076-236255 iESCHERMING BREDA E O 076-241000 076-215744 Dedrijf heeft, zorg dan dat ie direct binnen handbereik rertentie onder deze rubriek. /EF1KOOP DE STEM tbeheersing bezig houdt, uw advertentie direct binnen n plaats een advertentie eze rubriek. VERKOOP DE STEM (reparateur, zorg dan dat tie direct binnen handbereik vertentie onder deze rubriek. VERKOOP DE STEM tegels, zorg dan dat itie direct binnen handbereik Ivertentie onder deze rubriek. IVERKOOP DE STEM Ppnieuw bridgesucces dus voor Zeeland, nadat Vincent Ra- jnondt een aantal weken geleden deel uitmaakte van de nationale equipe tijdens de wereldkampi oenschappen in de States. Alle maal jongens uit de 'school' van de enthousiaste wis- en natuur- kimdedocent Cees Sielhorst van scholengemeenschap 't Zwin uit Oostburg. Het is in dat schoolgebouw aan de Oostburg- 'se Nieuwstraat dat ze kennis maakten met de bridgesport. Be vrijdagmiddagen immers is toet daar met 'De Zwingeul' bridgen geblazen. Sielhorst en aijn ega Trudy werken daar aan le basis en 'iets wat goed is :omt snel', zei sportverslaggever ïwijlen Joris van den Berg des tijds. Ook de beide 'Barten' dus, ibezig als alles naar wens ver loopt met hun laatste VWO-jaar. (Het door het echtpaar Sielhorst igelegde fundament wordt in de jUtrechtse Remise verder uitge- ibouwd door bondstrainer Frans Borm, naar wie dit West- Zeeuws-Vlaamse duo iedere .maand een zondag toe trekt om 'er met de nationale jeugdselectie ,te trainen. Het begon allemaal in de derde lasse van hun VWO-opleiding. Sielhorst had weer een paar ta lentjes in huis. Bart Groosman: ■'„Ik kende wei de kaarten. Joke ren en pesten, je kent die spelle tjes wel. Bridge is wel van een jvat ander kaliber, maar ik had gelijk de smaak te pakken." Zijn 'partner Bart Leenhouts was on dertussen al met een andere 'denksport bezig. Hij was en is een niet onverdienstelijk schaker (zijn jongere broer Koen werd onlangs trouwens nationaal jeugdkampioen schaken). Voor hem was de stap wellicht ge makkelijker, want ook bij het schaken spelen kansberekening en geheugen een grote rol. leenhouts: „Er zijn raakvlak ken, maar ook verschillen. Bij het schaken mag je de gedane zetten voor een groot gedeelte v'ergeten. Je moet een aantal zet ten vooruit denken. Bij het bridge moet ook datgene wat gebeurd is, in het geheugen wor den opgeslagen. Voor beide spor ten is echter het nodige doorzet tingsvermogen vereist." Anderhalf jaar geleden werd de eerste nationale bridgetitel ge pakt. Dit bij de paren in Ensche de. Een half jaar later werd de tweede titel mee naar huis geno men toen men in Utrecht kam pioen bij de viertallen werd. Twee jaar terug mochten ze Ne derland al een keer vertegen woordigen in de Channel Trop hy, een jaarlijkse interland tus sen Frankrijk, België, Engeland en Nederland. Internationaal contact dus. Ze W'erden er met de nationale equipe derde. Vorig jaar misten ze de-nationale ploeg, omdat er' wegens gebrek aan tijd te weinig gespeeld was. Dit jaar hopen ze er rond de kerstdagen weer bij te zijn als de Channel Trophy in Frankrijk wordt gespeeld. Ze blikken ook al een beetje vooruit naar de Europese jeugdkampi oenschappen, die volgend jaar in Wales op de kalender staan. „We zullen ons dan nog wel eerst moeten plaatsen, want er zijn meer gegadigden." De jongste nationale titel werd overtuigend binnengehaald. Van de elf vier tallen speelden zij de voorronde 'n een poule van vijf. Van de vier gespeelde rondes werd er slechts een verloren. Leenhouts: „En dat tegen de Cousins, een viertal bestaande uit twee Friezen, een Tilburger en een jongen uit Baarle-Nassau. I raag me de namen niet. In elk geval kwamen we ze in de finale weer tegen. In de halve finale De succesvolle Zeeuws-Vlaamse bridgers Bart Leenhouts (links) en Bart Groosman. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Van onze medewerker Peter Snelders Kloosterzande - Fietscrosser Jurgen de Maat uit Klooster zande kan opnieuw terug blikken op een uitstekend seizoen. De start was eingszins aarzelend voor de 14-jarige mavo-scholier, maar toen hij eenmaal het juiste ritme te pakken had was hij niet meer uit de eerste rangen weg te slaan. Zijn fraaiste successen waren de tiende plaats tijdens het Europees kampioenschap en de tweede plaats in de nationale titelstrijd. Dat Jurgen de Maat - die kan rekenen op de onmisbare steun van zijn ouders en broer, die zelf ook nog in het metier actief was - niet zo sterk van start ging dit seizoen had zijn redenen. Hij zegt daarover: „Vorig jaar brak ik tijdens het crossen zowel mijn scheen- als mijn kuitbeen. Ik ben toen drie maanden uit de roula tie geweest. Eind vorig seizoen heb ik nog een enkele wedstrijd gereden, maar eigenlijk begon ik weer serieus te crossen bij aan vang van dit seizoen. Alleen mis te ik toen het ritme om al met de top mee te kunnen draaien. Niet alleen dat, ook was ik in het begin wat te voorzichtig. Die beenbreuk speelde duidelijk nog door mijn hoofd. Naarmate ik meer wedstrijden reed kreeg ik meer vorm en verdween ook die angst. Daarbij kwam dat ik niet op de trainingsbaan in Made, bij mijn vereniging The Flying De vils kon trainen, omdat die nog niet afgebouwd was." De angst om opnieuw met een noodlottige valpartij geconfron teerd te worden nam vastere vormen aan op het moment in mei toen hij weer onderuit ging. „Dat was in Frankrijk. Toen kwam ik lelijk terecht. Het is dan goed dat je een helm draagt. Mijn gezichtsbeschermer was fi naal aan stukken en ik was be hoorlijk dizzy. Men is toen nog met me naar het ziekenhuis ge gaan, omdat men dacht dat ik een hersenschudding had. Ge lukkig bleek het allemaal mee te vallen. Ik schrok wel op dat moment, maar ik moet zeggen dat ik me er toch vrij snel over heen zette." Zoals gezegd begon hij naarmate er wat wedstrijden in de benen zaten steeds beter te presteren. In het Franse Nogent-le-Roi werden de eerste tekenen van herstel zichtbaar via een zevende plaats in een sterk bezet deelne mersveld. Daarmee was hij de beste Nederlander. Enkele we ken later won hij in Baarn de vierde wedstrijd die meetelde voor het Nederlands kampioen schap. Door die zege begon hij weer een rol te spelen in de strijd om de titel. Half juli zette hij een fraaie prestatie neer in het Oos- tenrijkes Vosendorf. In een veld van 116 deelnemers uit alle lan den van Europa veroverde hij de tiende plaats. „Het scheelde maar een haar of hij had zich voor de finale ge kwalificeerd," aldus zijn vader. „Aanvankelijk zat hij in de halve finales in een reeks waarin hij zich normaal gezien voor de fi nale zou plaatsen. In laatste in stantie werden de reeksen gewij zigd en kwam hij in een veel sterkere terecht. Dat was jam mer. Ondanks die zwaardere concurrentie kwalificeerde hij zich buna. Het scheelde nog geen half wiel." Jurgen de Maat bleef daarna sterk rijden, maar in de finales van de wedstrijden die meetel den voor het NK lukte het niet altijd even goed. Voordat de laatste cross van die titelstrijd in Veldhoven werd afgewerkt stond hij op de derde plaats. Bijzonder gemotiveerd reed hij in Veldho ven naar winst en pakte het zilver, achter zijn 'eeuwige' con current Rudi Creemers uit Lim burg. „Die is steeds iets te sterk voor me. Ik kom hem ook tegen in het afdelingskampioenschap van Zuid-Nederland. Ook in die ti telstrijd werd ik tweede." Jurgen de Maat won in de strijd om dat afdelingskampioenschap drie wedstrijden. Dat was in Oss, Luiksgestel en Schijndel. Op zich is het niet zo vreemd dat de vooral in de cruise-klasse (24 inche-wielen) uitblinkende Jur gen de Maat de meerdere moet erkennen in Rudi Creemers. Hij zegt daarover: „Rudi heeft meer trainingsmogelijkheden dan mij. Ik moet me berperken tot twee trainingen per week op de baan in Made. Tussendoor oefen ik wel eens wat in het bos of op de zeedijk, maar dat zijn minder gunstige omstandighe den dan op de crossbaan. Zo'n baan heb je hier niet in de omge ving en vandaar dat mijn aantal trainingen beperkt blijft. Rudi traint vrijwel dagelijks. Het zal dus niet meevallen om de achter stand weg te werken. Het is niet anders. Ik kan maar moeilijk verlangen dat we dagelijks ver Jurgen de Maat, de talentvol le fietscrosser uit Kloosterzan de. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. weg naar een crossbaan rijden. Dat is niet op te brengen. Vol gend jaar ga ik er weer met frisse moed tegenaan. Ook dan stuit ik op Rudi Creemers, maar ik geef me op voorhand niet gewonnen." Graauw - De, prijzen van het C-ama- teurklassement en het Super Presti- geklassement van de trimmers wor den vrijdagavond 4 november uitge-' reikt. De organisatie van de feestavond in zaal SV Aloy in Graauw is in handen van de stichting Wieier Trim Bond. De deuren gaan om 20.00 uur open in de Dorpsstraat in Graauw. De bijeenkomst is naast het uitreiken van de prijzen van belang voor de trimmers zelf en de comités. „Want er staan veranderingen voor de deur," aldus het bestuur van de WTB. De stichting Wieier Trim Bond heeft op jaarbasis zo'n 25 wedstrijden op de ka lender staan. En tijdens alle wedstrijden wordt er een beroep gedaan op de leden van het bestuur. De druk op deze kleine groep is duidelijk te groot aan het worden en daarom wil de stichting Wieier Trim Bond tijdens de komende bestuursverga dering knopen doorhakken. Daarvoor is natuurlijk ook de toestemming en goed keuring nodig van de comités. Eigenlijk had die bestuursbijeenkomst al lang en breed achter de rug moeten zijn, maar om bepaalde redenen is dat nog niet gebeurd. „Jammer, want een feestavond in elkaar zetten moet je toch met elkaar bespreken. Blijkbaar vindt echter iedereen het nor maal dat alles door dezelfde mensen wordt gedaan. Dat moet echt veranderen. Zo niet dan houdt het op," aldus Ella Dieleman, secretaresse van de stichting. Het huidige bestuur staat onder leiding van Michel den Dunnen. Hij wordt geas sisteerd door onder andere Walter de Rijk uit Axel. Inmiddels hebben Ronald Smits, Honkie Pieters, Hans Moens en Fred Schirris te kennen gegeven wel interesse te hebben in een bestuursfunctie. „Met een 'andere opzet betekent dat, dat die renners ook wedstrijden kunnen rijden als ze dat willen. Want tot nu toe was dat de moeilijkheid. Wedstrijden rijden en tegelijkertijd jurylid zijn is niet mogelijl. Door de herstructurering kan dat wel en die nieuwe mannen hebben feeling met het wielrennen. Als iedereen dan ook een taak uitvoert, dan zal de trein beter op de rails staan dan nu het geval is." Voor 1995 wil de trimbond een aantal veranderingen doorvoeren. Zo wordt be keken of een jaarlicentie tot de mogelijk heden behoort. „Hierdoor krijgt de bond meer financiële armslag, want dat is noodzakelijk. Dit jaar is er meer dan 4000 gulden aan organisatiekosten uitgegeven. Deels om sommige comités te helpen en deels door de organisatie van eigen koer sen. Ik denk dat we daar vanaf moeten. Er moet weer de boer opgegaan worden om trimkoersen te laten verrijden. En echt, een trimkoers organiseren kost bijna niets. Tenminste als je van de wielersport houdt moet iedereen dat bea men. Koersen bij een andere bond kosten veel en veel meer geld." Het instellen van een jaarlicentie houdt in dat de afdracht per renner niet meer zou plaatsvinden. Den Dunnen: „In eerste instantie betekent dat, dat de comités duurder uit zouden komen, maar dat willen we eigenlijk niet. Daarom zijn we naarstig op zoek naar een aantal sponsors om de klassementen te sponsoren voor volgend jaar. Lukt dat, dan zijn de comi tés in elk geval al verlost van de honderd gulden klassementsafdracht. Zijn de co mités in staat eigen juryleden aan te wijzen, dan zijn ze daar ook geen geld aan kwijt. We moeten af van het huidige systeem dat bestuursleden gewoon alles .doen wat er maar te doen valt. Op die manier belast je de mensen teveel. Het is een probleem waar alle verenigingen mee kampen. Het zou raar zijn als dat bij ons anders zou gaan." In 1995 hoopt het bestuur weer te komen Bonte Hert Iaat zege glippen Goes - Bonte Hert heeft in het treffen met Parbo/Groenendijk de eerste zege van dit seizoen in de tweede divisie E van het landelijke zaalvoetbal laten glippen. In Goes kwam de equipe van coach Henk Maas, die door gebrek aan spelers tevens als wisselspeler moest optreden, voor pauze op 0-3 door rake inzetten van Arno Zwegers, Martin Voet en Steven Ockeloen. „Het liep tot dan perfect," merkte Henk Maas achteraf op. Zijn team kwam zelfs op 0-4, omdat een vijftal minuten na de doelwisseling Arno Zwegers opnieuw raak kegelde. „Daarna kregen we nog legio kansen, maar we kregen de bal niet meer in de touwen, terwijl Parbo/Groenendijk steeds meer naderbij kwam. Pal voor tijd werd het 4-4 en in de slotfase alsnog 5-4," aldus Maas, die baalde van deze nederlaag. Feestavond jubilerend GBC Groenendijk - De biljartvereniging GBC houdt vrijdag 4 novem ber een feestavond in café-zaal Molenhof in Groenendijk ter afsluiting van het nederiaagtoernooi dat de club hield ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. Aan dit nederiaagtoernooi, dat gewonnen werd door de biljart vereniging Den Ouden Arend uit St.-Jansteen, werd door in totaal 15 vereniging deelgenomen. De feestavond in Molenhof begint om 19,30 uur. Eerste wedstrijd Indoor Vlaanderen Axel - Voor de veertiende keer gaat zaterdag 5 november de springcompetitie Indoor Vlaanderen van start in manege Ma- grette van de familie Kosters nabij Axel. Deze springcompetitie over vier wedstrijden in totaal voor paarden en pony's heeft als organiserende vereniging de landelijke rijvereniging en pony club Graeve Jan. Voor dit hippisch springevenement zijn alle clubs in Zeeland uitgenodigd, alsmede combinaties uit West-Brabant en Belgisch Vlaanderen. Voor de eerste wedstrijd staan er bij de paarden en pony's zo'n zestigtal combinaties op de startlijsten. Om in aanmerking te komen voor de eindzege in Indoor Vlaanderen moet iedere combinatie tenminste drie van de vier wedstrijden deelnemen, maar zeker op de finaledag present zijn. Men moet behalve het klassieke ook steeds het alternative parcours rijden. Het programma begint om 10.00 uur met de pony's en het middagprogramma is gereserveerd voor de paarden, te beginnen met de B-klassers (aanvang 14.00 uur). Parcoursbouwer is Bram Wattel, de bekende ontwerper uit Vrouwenpolder. Juryleden zijn Paul Burm uit Kapellebrug, Patriek de Frel uit Koewacht, Christan de Feyter en Matty van Doorn, beiden uit Axel. Jeugdinterland tafeltennis Middelburg Middelburg - Het eerste grote evenement dat de Middelburgse tafeltennisvereniging 't Zand houdt in het kader van het 25-jarig jubileum van de club, is de jeugdinterland Nederland- België op vrijdag 4 november, 't Zand-speler Kalun Yu zal in deze wedstrijd voor eigen publiek in clublokaal 'De Zandkuil' proberen de nationale kleuren zo goed mogelijk te verdedigen. In de pauze van de interland zal de Nederlandse Bond voor Aangepaste Sporters (NEBAS) een demonstratie verzorgen. Door een wisseling van bondscoach bij de Belgische jeugdploeg kan België de gemaakte afspraken niet geheel nakomen. Als alternatief komt er in Middelburg een jeugdselectie van de Vlaamse Liga, die ook enkele spelers' van de Belgische ploeg herbergt, in actie. Bekendste speler van de Vlamingen is Kevin Vissers, de nummer 14 van de Europese juniorenranglijst. Naast de Vlaamse ploeg komt mogelijk nog een Luxemburgse jeugdse lectie naar Middelburg. Bij de Nederlandse jongens en meisjes zullen de beste vier in de betreffende leeftijdscategorieën (tot en met 15 jaar) aan bod komen. De Nederlandse selectie bestaat bij de jongens uit: Daan Sliepen (Westa), Barry Weijers (FVT), Michiel Janssen (Blue Star) en Kalun Yu ('t Zand). Coach is Pieke Franssen. Bij de meisjes komen in actie: Cathry Hof (VSB), Lea Kooy (DOV), Suzan Lenssens (Red Stars) en Jolanda Waterreus (Korenbeurs). Coach bij de meisjes is Luc Janssen. De wedstrijden in De Zandkuil beginnen om 17.00 uur en de zaal is open vanaf 16.00 uur. ERIC VEREECKEN uit Hulst legde in een B-veldrit in het Belgische Lochristi-Hijfte op een twaalfde plaats beslag. VOETAL A-JUNIOREN Derde divisie C: Terneuzen Al- Neptunes Al 5-1, Kapelle Al-EDS Al gestaakt, Internos Al-Xerxes Al 7-2, Halsteren Al-SC Feye- noord Al 3-3, Dauwendaele Al- Spartaan'20 Al 1-2, Oranje Wit A1-SWA1 1-4 Promotieklasse: Goes Al-Zierikzee Al 7-2, HW'24 Al-RCS Al 0-5, Terneuzen Al-Serooskerke Al 1-0, Walcheren Al-Arnemuiden Al 3-1. Groep A2: Noormannen Al-Veere Al 4-7. Groep A3: Nieuwland Al-Wissen- kerke Al 2-3, Dauwendaele A2- RCS A2 1-1. Groep A4: Duiveland Al-Wemel- dinge Al 1-6, Bruse Boys Al-Krab- bendijke Al 5-2. Groep A5: GPC Al-Jong Ambon Al 6-1, SSV'65 Al-Heinkenszand Al 3-1. Groep A7: Hontenisse Al-AZW Al 2-1, Terneuzense Boys Al-Aarden burg Al 5-0. B-JUNIOREN Derde divisie C: RBC Bl-DFC BI 3-1, LRC BI-SC Feyenoord BI 1-8, Middelburg Bl-Terneuzen BI 1-1, Zwart Wit'28 Bl-Excelsior'20 BI 3-3. Promotieklasse: Kapelle BI-Wal cheren BI 1-2, Vlissingen BI-Mid delburg B2 4-0, STEEN Bl-HW'24 BI 8-2, Breskens Bl-Kloetinge BI 3-2, Arnemuiden BI-Terneuzense Boys BI 1-5, Zierikzee Bl-Dau- wendaeleBl 1-1. Groep B2: DFS Bl-WIK'57 BI 7-1, Mevo Bl-ZSC BI 2-4 Groep B3: Krabbendijke Bl-Hoe- dekenskerke BI 18-0, Wolphaarts- dijk Bl-Apollo BI 3-3. Groep B4: Robur Bl-Patrijzen BI 2-3, Heinkenszand Bl-Zeeland Sport BI 2-12. Groep B5: SSV'65 Bl-Wemeldinge BI 1-5, 's-Heer Arendskerke Bl- Zierikzee B2 5-0. Groep B6: Oostkapelle Bl-Seroos- kerke BI 8-0, Meeuwen Bl-GPC BI 11-1. Groep B7: RCS B2-Colrjnsplaatse Boys BI 16-3, Arnemuiden B2-Wal- cheren B2 1-7, Dauwendaele B2- RCS B3 4-3. Groep B8: SDO Bl-Hoék BI 2-7, Terneuzen B3-HVV24 B2 2-3 Groep B9: Oostburg BI-Sluiskil BI 4-4, Hoofdplaat Bl-Terneuzen B2 2-5, Cadzand Bl-Aardenburg BI 2-3. Groep B10: Hontenisse Bl-Zaam- slag BI 2-3, Axel Bl-Corn Boys BI .0-7. tot een aantal klassementen. Mogelijk worden de koersen - inclusief de C-ama- teurwedstrijden - opgedeeld in klasse menten voor Oost- en voor West-Zeeuws- Vlaanderen. Dat zou eventueel ook gun stiger kunnen zijn voor het aantrekken van eventuele sponsors. Samenwerking met de KNWU, de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen, de stich ting Trimbelangen Midden-Zeeland en de WAOD staat op het lijstje van prioritei ten voor 1995. De trimbond heeft ook een verzoek inge diend om de echte nationale kampioen schappen te mogen houden. In november valt hierover een beslissing. Indien de wedstrijd op de datum van Hengstdijk mag verreden worden, dan wil Hengst dijk deze kampioenschappen best organi seren. Ook andere comités zijn benaderd of kunnen nog inschrijven. De C-amateurkoersen in Zeeuws-Vlaan- deren werden redelijk tot goed bezocht. John van der Klooster pakte door zijn overwiining in Cadzand de eerste plaats. Het Super Prestige-klassement bij de A/ B-trimmers werd gewonnen door Robert de Jonge. Hij klopte Ronald Smits. Bij de C-trimmers toonde Van de Bossche uit Zelzate zich de regelmatigste. Van onze rugbymedewerker Axel - In de derde klasse van de rugbycompetitie ontmoeten zondag aanstaande de twee Zeeuwse equipes elkaar in een rechtstreeks treffen. In Goes komen Tovaal en Blue Diamonds oog in oog te staan in een duel waarin voornamelijk' de 'eer' als inzet staat. Dit gevecht tussen de twee derdeklassers was voorheen veelal een ware veldslag. Stekeligheden over en weer waren vaak de basis van een keiharde partij waarin men elkaar niet schuwde. „Die wrevelig heden zijn glad gestreken," weet Levien de Groote, voorzitter van de Terneuzense rugbyclub. Zijn tegenstrever Hans Markusse, tevens speler van Tovaal, is het met die visie eens. „Er zijn in het verleden wat domme dingen gebeurd en gezegd," zegt hij erover. Voor hem is de kous af. Intussen is Tovaal zeven duels ongeslagen gebleven en moest tot nu toe nog maar twee penaltykicks incasseren. Het doelsaldo liep intussen op naar 284-6 en dat is veruit de beste score. Blue Diamonds verging het in de gespeelde zes duels minder voortvarend. De Terneuzenaren scoorden 69 punten, maar moesten er 109 toestaan. Het verschil in doelsaldo is dus fors. Hieruit valt tevens op te maken dat Blue Diamonds zondag is Goes niet als favoriet voor de zege van start gaat. Frank van de Vreede, trainer bij de Terneuzena ren, weet als geen ander dat de ploeg van zijn ex-coach Jean-Louis Legrand als superieur van start zal gaan. „Toch zullen we er tegen Tovaal in slagen als eerste dit seizoen een try te drukken," zegt hij met de wetenschap dat zijn ploeg zondag zonder meer op scherp zal staan.

de Stem | 1994 | | pagina 15