Burgeroorlog dreigt in Algerije Onze Top 5 van deze week. 0 0 4Goe Noord-Rusland: gelekte olie drijft richting Barentsz-zee Lof van Nederlandse waarnemer voor Mozambique Russisch schip aan de grond bij Shetlands Londen ziet complot in 'degradatie' sir Brittan Westbrabai Laat uw Si Snel naar Ol Hoogte President en FIS-leiding beschuldigen elkaar dialoog te hebben laten stuklopen O Analisten hel A DE STEM BUITENLAND A4 Leger Bosnië zet opmars gestaag voort I BUITENLAND KORT DE STEM 's Lands grootste kruidenier blijft op ae kleintjes letten. DINSDAG 1 NOVEMBER 1994 Moskou (dpa) - De vorige week in Noord-Rusland uit een pijpleidng gelekte olie drijft volgens olie- en gasexpert Vladimir Samoiski toch richting Barentsz-zee. In tegenstelling tot wat tot nu toe is gezegd, is de olie reeds in de rivier de Petsjora aangekomen, aldus Samoiski. De expert voert samen met Greenpeace een onderzoek uit naar de situatie in het getroffen gebied ten noorden van Oesinsk, 1600 kilometer ten noorden van Moskou. Samoiski schat dat onge veer 200.000 ton olie uit de leiding is gestroomd. Woordvoerder Aleksandr Sjoevalov van het ministerie van Milieu verklaarde donderdag dat alleen een begrensd ge bied is getroffen en dat de oliestroom de Barentsz-zee niet zou bereiken. De grote angst van milieudeskundigen is dat de oliestroom via de rivier de Petsjora juist wèl in de zee terechtkomt wanneer straks het ijs smelt. Zo zou één van de meest kwetsbare ecosystemen ter wereld worden aangetast. Sjoevalov gaf toe dat de hoeveelheid olie in de zijrivier de Oessa van de Petsjora 'twee tot drie keer de toegesta ne norm overtreft'. Maar volgens hem wordt de ramp beperkt gehouden door dat het water nu door de naderende winter begint te bevriezen en dus niet meer stroomt. Tussen nu en de dooi in de lente wordt gewerkt aan de opruiming van de olie vlek, beloofde hij. Zo zouden vliegtui gen micro-organismen verspreiden die de olie opeten, zoals ook al een keer is gedaan in 1992 na een olielekkage bii Irkoetsk in Midden-Siberië. De Russische autoriteiten schatten dat er 14.000 ton is weggelekt, maar vol gens Amerikaanse bronnen gaat het mogelijk om 280.000 ton. In dat geval zou het qua omvang gaan om de op twee na grootste olieramp uit de ge schiedenis. De lekken in de pijpleiding begonnen rond 17 augustus. Op 6 september was de oliemaatschappij KomiNeft gedwon gen de pijpleiding te sluiten om noodre- paraties uit te voeren. Het ernstigste incident deed zich echter voor op 27 september: door zware regenval be zweek een aantal dijken, die inderhaast waren opgeworpen om de weggelekte olie op drie plaatsen tegen te houden. Volgens de Russische milieuactivist Vladimir Tsjoeprov, van het plaatselijke Comité voor het Behoud van de Petsjo ra, is de betrokken pijpleiding twintig jaar oud en volledig verroest. Ongeveer 8 10 procent van de olie die erdoor 'stroomt, zou ontsnappen uit talloze lek ken. Algiers (afp/rtr) - Het regime van de Noordafrikaanse staat Algerije bereidt zich voor op een totale burgeroor log. President Liamine Zeroual heeft in de aanhoudende strijd tegen de moslimfundamentalisten van het FIS, leger-stafchef Mohamed Lamari bevorderd tot 'super- gtafchef'. Lamari staat bekend als een 'ha vik'. In zijn nieuwe functie als 'generaal van het Algerijnse le gerkorps' staat hij in rang hoger dan Zeroual, die behalve presi dent ook minister van Defensie is. De door het leger gesteunde Ze roual zei zaterdag dat de politie ke dialoog met het FIS nergens toe heeft geleid. Hij beschuldig de de leiders van het Islamiti sche Bevrijdingsfront ervan te zijn doorgegaan met het stimule ren van terrorisme en extremis me. Zeroual kondigde gisteren ook aan dat het Algerijnse regime volgend jaar presidentsverkie zingen zal uitschrijven. Het' conflict bestaat al sinds ja nuari 1992 toen het erop leek dat het FIS de eerste vrije Algerijnse verkiezingen zou gaan winnen. De autoriteiten grepen in en an nuleerden het v'erkiezingsproces. Twee FIS-leiders, Abbas Madani en Ali Belhadj, zijn tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In september liet Zeroual ze onder huisarrest plaatsen om een dia loog te openen. Drie andere FIS- leiders werden zelfs in vrijheid gesteld. Sarajevo (rtr/afp) - Het grote offensief van het Bosnische regeringsleger lijkt na suc cessen in het westen van Bosnië nu ook te hebben ge leid tot terreinwinst ten zui den van Sarajevo. Het door moslims gedomineerde leger nadert de strategisch gele gen stad Tmovo, aldus de VN- vredesmacht in Sarajevo. Verovering van deze stad, die in handen is van de Bosnische Ser viërs, zou de toegang kunnen openen naar de omsingelde mos lim-enclaves Gorazde, Zepa en Srebrenica. „Ze hebben de stad weliswaar nog niet bereikt, maar onze waarnemers melden zware gevechten ten zuiden van de berg Igman en in de omgeving van Tmovo," aldus een VN- woordvoerder. Het regeringsleger heeft de afge lopen weken constant geknaagd aan deze Servische verdedi gingslinie, waarbij het de gede militariseerde zone rond Saraje vo gebruikt als uitvalbasis. Vooral het afgelopen weekend werden daarbij successen ge boekt. Door de r ,'aaiende gevechten hebben de VN-blauwhelmen nauwelijks meer toegang tot de omstreden gebieden. Daardoor kunnen zij het strijdtoneel alleen nog van grote afstand gadeslaan. Volgens Bosnische militairen is het de bedoeling de weg tussen Sarajevo en het 30 kilometer zuidelijker gelegen Tmovo af te sluiten en vervolgens Tmovo te veroveren. De strategische stad is tijdens de al twee en een half jaar durende oorlog meermalen gevallen in handen van de Ser viërs of de Bosniërs. Bosnisch-Servische militaire en politieke leiders, onder wie Ra dovan Karadzic, zijn naar Bosanski Petrovac getrokken. Karadzic, de president van de zelf uitgeroepen Servische repu bliek in Bosnië, verscheen daar voor het eerst sinds het begin van de oorlog in gevechtstenue. Hij kondigde voor later deze week een groot tegenoffensief aan. De VN bevestigden gisteren dat Servische Kroaten vanuit Kroa tië het gebied rond Bihac hebben gebombardeerd om hun bondge noten in Bosnië te steunen. Als de moslims erin slagen Bosanski Petrovac in te nemen, betekent dat dat de vitale aanvoerroute tussen de Kroatische en de Bosnische Serviërs zou worden afgesloten. In een verklaring van de presi dent wordt gesteld dat hoge functionarissen drie keer met Madani en Belhadj hebben ge sproken. Het tweetal weigerde zich uit te spreken tegen geweld. „Ondanks de pogingen van Ze roual bleven de standpunten tus sen de diverse partijen ver uiteen liggen." In de verklaring wordt gewezen op twee brieven die Belhadj naar de militanten heeft gestuurd met de opdracht het conflict op een hoger niveau te brengen. Hij riep zijn volgelingen op 'de gewapen de strijd voort te zetten'. De nieuwe 'super-legerleider' Lamari zei dit weekend dat zijn mannen de militante islamieten zullen bestrijden tot het einde, 'wélke de prijs en de offers ook mogen zijn'. President Zeroual zal vandaag het land toespreken ter gelegen heid van de 40-jarige onafhan kelijkheid. Eerder hadden velen verwacht dat dan een gebaar van verzoening zou worden ge maakt. De kans daarop lijkt nu verkeken, aldus Algerijnse dag bladcommentatoren. Kranten in Algiers schrijven dat nu eerder een verharding zal optreden en de militaire operaties worden verhevigd. Het FIS riep zondag in een ver klaring president Zeroual op tot een televisiedebat met zijn twee leiders dat rechtstreeks moet worden uitgezonden. Volgens het FIS misleidt de re gering het Algerijnse volk door te heweren dat voorzitter Abassi Madani en zijn plaatsvervanger Ali Benhadj hun beloftes niet zijn nagekomen. Het FIS verklaarde dat het voor president Zeroual beter is om af te treden 'als hij er niet in slaagt een oplossing te vinden voor de huidige crisis'. De benoeming van de crimineel Lamari wijst volgens de verklaring van het Islamitisch Bevrijdingsfront op 'een voortzetting van de politiek van repressie en moorden'. Volgens de Algerijnse autoritei ten zijn sinds het uitbreken van het conflict ten minste 10.000 mensen, onder wie, (buiten landse) burgers, leden van vei ligheidstroepen en extremis tische moslims, gedood. In Fran se bronnen wordt het aantal slachtoffers veel hoger geschat. Britse reddingswerkers hebben alle 155 opvarenden opgepikt van een Russisch fabrieksschip dat gisterochtend bij de noorde lijke Shetland-eilanden aan de grond, was gelopen. De 10.000 ton metende Pionersk liep tijdens stormachtig weer aan de grond ten zuiden van het plaatsje Lerwick. Een helikopter en een reddings boot waren snel ter plekke om 125 bemanningsleden van boord te halen. Pe Pionersk had 150 ton stookolie en 400 ton diesel aan boord. Toen bleek dat het schip olie lekte, zijn vervuilingsexperts ingeschakeld om te onderzoeken of er schade voor het milieu dreigt. FOTOEPA Van onze verslaggever Bob van Huët Londen - „Hij werd het slachtoffer van een politieke intrige die weinig te ma ken had met zijn gezaghebbende capaci teiten maar veel met Helmut Kohls behoefte iets recht te zetten met de Nederlanders, na Ruud Lubbers te heb ben geblokkeerd als voorzitter van de EU." De slecht verkropte teleurstelling van EU- commissaris Sir Leon Brittan over de porte feuilleverdeling in de Europese Commissie vond gisteren een echo in verschillende Brit se kranten. Bovenstaande conclusie trok gis teren The Times. Vooruitlopend op Sir Leons besluit deson danks op zijn goed betaalde Brusselse post te blijven schrijft de krant dat het voor premier Major zeer moeilijk zou zijn geweest de voor Tories niet onomstreden commissaris te her plaatsen in de nationale politiek. De Daily Telegraph opende met de kop 'Majors pleidooi schoot te kort om Brittans baan te redden'. „Londen had niet meer invloed (op de portefeuilleverdeling) dan de keizer van Patagonië op een van meneer Majors kabinetswijzigingen," aldus de krant. Onder de kop 'Hoe Sir Leons vleugels wer den afgeknipt' legde The Independent uit dat tijdens het lobbyen 'Kohls stem luider klonk dan Majors'. „De groeiende marginali satie van Groot-Brittannië in Europa kan nauwelijks hebben geholpen." Harde woorden in de oppositiekrant The Guardian die vindt dat premier Major de rekening heeft gekregen voor het aanhou dende Euro-onvriendelijke gehannes in de Conservatieve Partij. „Sir Leons lot was bezegeld toen Major de duim omlaag hield voor Dehaene. Je kunt niet tegelijk belhamel van de klas zijn én lievertje van de meester zonder vijanden te maken." De Financial Times plengde geen traan om Sir Leon en vond dat de portefeuilles be hoorlijk waren verdeeld: „Er is weinig twij fel dat de héér Van den Broek zijn vitale taak met groot enthousiame zal uitvoeren." De tabloids vonden nieuwe Brusselse regel geving over het transport van wormen voor alsnog interessanter dan de gekrenkte trots van Brittan. In een kort bericht schrijft de Daily Star dat 'de Nederlandse ex-premier Hans van den Broek' het begeerde baantje heeft gekregen. Een dubbele promotie, dus. Van onze verslaggever Utrecht - „Een indrukwek kende opkomst, negentig pro cent, uren rustig in de rij, plechtig en correct maar niet uitbundig feestelijk, zoals eerder in Zuid-Afrika." Zo beschrijft een Nederlandse waarnemer de verkiezingen in Mozambique. H. Zomer, direc teur van de Stichting Oecumeni sche Hulp in Utrecht, keerde als een van de eersten van de 2200 waarnemers terug naar huis. „Wij hebben stembureaus be zocht in de hoofdstad Maputo maar ook één aan een doodlo pende weg naar het Kruger-die- renpark in het noordwesten en andere in de rimboe in het zui den. Uren hotsebotsen op ver schrikkelijk slechte wegen in dat onmetelijke land." Analfabeten „Daarom verbaasde het me niks dat een stembureautje ergens in de wildernis donderdag, op de eerste dag van de verkiezingen, zijn stemspullen nog niet gehad. Maar verder waren er nauwe lijks problemen. Driemaal heb ik het meegemaakt dat de beman ning van een stembureau haar geduld verloor als een analfabete maar niet wilde begrijpen waar om zij niet geholpen mocht wor den bij het stemmen," verklaart Zomer. „De leden van het stembureau waren goed getraind, vijf dagen Een Mozdmbikaanse vrouw bestudeert een stembiljet bij de verkiezingen in Mozambique. Volgens de Nederlandse VN-waamemer Zomer kwam het meermaals voor dat analfabeten niet begrepen waarom niemand hen voorzei waar ze een kruisje moesten zetten. foto ap lang. En bij een probleem raad pleegden ze plechtig hun spelre- gelboek. Elk stembiljet werd door elk lid van het bureau en door elke partijwaarnemer ge controleerd. Ik heb het zelfs meegemaakt dat biljetten ongel dig werden verklaard omdat er een vlekje op zat." Boycot Opmerkelijk vond hij het dat partijwaarnemers van de vroege re rebellenbeweging Renamo ge woon bij de stembureaus bleven toen hun leider A. Dhlakama een boycot afkondigde. „Ik leid daar uit af dat er een scheiding is tussen de basis, die écht vrede wil, en de top die slechts uit is op eigenbelang. Toen Dhlakama onder druk van buurlanden en het Westen (ook de Nederlandse ambassade heeft daar een rol bij gespeeld, red.) zijn boycot liet varen, kwamen op de ingelaste derde verkie zingsdag toch nog twintig, vijf tig en bij één stembureau zelfs tweehonderd late stemmers op dagen. Waarschijnlijk dus Rena- mo-stemmers." Over de toekomst is Zomer opti mistisch en pessimistisch tege lijk. „Optimistisch omdat partij waarnemers elk stembiljet heb ben gecontroleerd en dus ge ruchten over fraude kunnen te genspreken. Renamo heeft daar om geen excuus om de wapens weer op te nemen en buurlanden zullen een herhaling van Angola trachten te voorkomen." „Pessimistisch omdat ik politici met hun eigen machtsspelletjes niet vertrouw en er nog te veel wapens in het land zijn." Van de persbureaus: De Mozambikaanse regerings partij Frelimo heeft bij de ver kiezingen een grote voorsprong genomen op de voormalige ver zetsbeweging Renamo. Volgens de gegevens van 400 van de 7444 stembureaus waarop de telling van de VN was gebaseerd had president Joaquim Chissa- no's Frelimo iets meer dan vijftig procent van de stemmen gekre gen, vergeleken met ongeveer 30 procent voor Renamo, aldus een bron bii de VN. De VN hadden nog geen bericht ontvangen van stembureaus in noordelijke gebieden die bekend staan als bolwerken van Rena mo. Volgens de bron kan de uitslag daar Frelimo echter nau welijks meer onder de vijftig procent brengen en daarmee een tweede ronde noodzakelijk ma ken. De officiële uitslag zal naar ver wachting pas later deze week bekend worden gemaakt door de Nationale Verkiezingscommissie. Slechte wegen en verbindingen maken het tellen tot een trage aangelegenheid. Indonesische vakbondsleider cel in Jakarta - Amosi Telaumbanua (34), een plaatselijk leider van de grootste onafhankelijke vakbond van Indonesië, SBSI, is giste ren door een rechtbank in Medan op Sumatra tot 15 maanden cel veroordeeld wegens opruiing. Hij zou in april duizenden arbeiders tot rellen hebben aangezet waarbij een Chinese zakenman werd gedood. Telaumbanua eiste voor de arbeiders hogere salarissen en het recht zich bij een vakbond van hun keuze aan te sluiten. Zijn advocaten gaan in hoger beroep. De arbeidsonrust in april ontaardde in rellen waarbij een Chinese zakenman werd gedood. Regeringspartij Colombia verliest Bogota - Bij gemeenteraadsverkiezingen in Colombia is de regerende Liberale Partij van de pas aangetreden president Ernesto Samper in alle grote steden verslagen. In de hoofdstad Bogota zegevierde de onafhankelijke kandidaat Antanas Moc- kus, voormalig voorzitter van de nationale universiteit en een politieke buitenstaander. Mockus heeft bijna geen geld uitgegeven aan zijn verkiezings campagne en had de kiezers nauwelijks een programma te bieden. Ook in Cali, Medellin, Barranquilla en Pasto moesten zittende liberale burgemeesters het veld ruimen. Cholera in Zuid-Itahë Bari - Het aantal cholera-gevallen in de Zuiditaliaanse stad Bari is maandag gestegen tot tien. Een van de twee nieuwe gevallen betrof iemand die bladgroente had gegeten, wat doet vermoeden dat plaatselijke akkers met besmet water zijn bevloeid. In voorgaande gevallen waren besmette rauwe schelp dieren de boosdoeners. .Intussen is minister van Volksgezondheid Raffaele Costa naar Bari gevlogen om de toestand met plaatselijke functionarissen te bespreken. Tot nog toe zijn er geen cholera-gevallen gemeld buiten Bari en directe omgeving. De visserij-industrie aan de Adriatische kust is door de onge rustheid over cholera zwaar getroffen en heeft de regering in Rome om steun gevraagd. Ruimteveer Atlantis op miheumissie Cape Canaveral - Het VS-ruimteveer Atlantis start donderdag vanaf Cape Canaveral een elfdaagse missie voor milieuwaame- mingen. Die worden uitgevoerd met het aardobservatielab Atlas, dat voor de derde maal aan boord van een veer gaat. De zeskoppige bemanning zal volgens het VS-ruimtevaartbureau Nasa vooral de verbanden bestuderen tussen de energie-uitstoot van de zon en de ontwikkeling van de ozonwaarden om onze planeet. Paus zegt opnieuw af wegens ziekte Vaticaanstad - Om gezondheidsredenen zal paus Johannes Paulus II vandaag, Allerheiligen, niet voorgaan in de traditione le herdenkingsdienst voor de gestorvenen op de Verano-begraaf- plaats in Rome. In zijn plaats zal kardinaal Camillo Ruini, vicaris van Rome, de eucharistieviering leiden. Tien dagen geleden was de paus ook al niet aanwezig bij de opening van het academisch jaar van de Vaticaanse universiteiten. De paus wil zich rustig voorbereiden op zijn reis naar Sicilië, van 4 tot 6 november. Vorige maand stelde hij zijn reis naar de Verenigde Staten uit. In april werd de paus aan de heup geopereerd. Officieel heet het dat het genezingsproces langer duurt dan was voorzien. Tijdens zijn bezoek op 10 september aan Zagreb zag de paus er als een zwakke, oude man uit. Saddam executeert 16 officieren Baghdad - De Iraakse president Saddam Hussein heeft onlangs 16 legerofficieren laten executeren omdat zij tijdens de laatste confrontatie met Koeweit bevelen van het militaire opperbevel in Bagdad in de wind hebben geslagen. Dat heeft een Iraakse oppositiegroep bekend gemaakt. De 16 officieren hadden klaar blijkelijk kritiek op de troepenbewegingen richting Koeweitse grens eerder in oktober. Volgens de opgave van het Iraakse Nationale Congres zou het gaan om hooggeplaatste officieren en functionarissen van de regerende Arabisch-Socialistische Baath-partij. Binnen het Iraakse legei zou grote ontevredenheid heersen over onder meer de voedselschaarste als gevolg van het VN-embargo tegen Irak. Termijn Van Eekelen niet verlengd Luxemburg - De ambtstermijn van secretaris-generaal Van Eekelen van de Westeuropese Unie wordt zo goed als zeker niet verlengd. Nederland, dat momenteel voorzitter is van de WEU, probeert volgende week een doorbraak te bewerkstelligen in de impasse rond zijn opvolging. Tot op heden zijn de WEU-lidstaten het nog niet eens geworden over een opvolger voor Van Eekelen. Er zijn verschillende kandidaten. De meest serieuze zijn de Portugees Cutilheiro en de Spaanse baron Crespo. Ook Italië heeft een kandidaat achter de hand. De Fransen zullen mogelijk deze week nog iemand nomineren. Ex-medewerker van Craxi opgepakt Rome - De voormalige naaste medewerker van de Italiaanse ex-premier Bettino Craxi, Ferdinando Mach di Palmstein, is in Parijs door de politie opgepakt. Na twee jaar van luxeballing schap in Zuid-Amerika, in Sankt Moritz, op Ibiza en op zijn zeewaardige jacht werd de smeergeldophaler van de Italiaanse socialisten in de kraag gevat toen bij een Parijse krantenkiosk de Italiaanse dagbladen kocht. Naar verwachting zal hij over twee weken worden uitgeleverd aan Italië, waar vijf verschillende arrestatiebevelen voor hem klaar liggen. (ADVERTENTIE) Ch Gepelde tomaten, blik 400 gram JZT 59 Ch Fries suikerbrood, pak 450 gram of Twentse i «n krentenwegge, pak 320 gram _2£5" Ch Pale sherry 887, medium dry, n qC very dry®®®®® of cream®®®,fles II. _&4fT Kleenex toiletpapier, pak 8 rollen, met pluche konijn* Nü Ch Goudse extra belegen kaas 48+, vers van 't mes of <i i rvn vacuüm verpakt kilo J&5Ö"IL^U Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 5 november a.s.. "Zolang de voorraad strekt- 8.95 Uw volle kristalspaarkaarten kunt u inleveren t/m 5 november a.s.! Van onze verslaggever Halsteren - Vier Westbrabad bedrijven (Remijsen Oosterhout Oosterhoutse Zoetwarenfabr Philip Morris in Bergen op en Jan de Rijk uit Hoeven) 1 bewijzen dat elektronisch ber tenverkeer de toekomst heeft kostenreducties en een snelle formatieuitwisseling. Dit zogeheten 'Editrans'-project is gezet door de regionale ontwikkelii maatschappij Rewin. Ook aan de ad re kant van de grens, in de Belgid Kempen, loopt een dergelijk prol Het totaal wordt met 640.000 gu' gesubsidieerd door de Europese Un Amsterdam/Londen (anp) prestaties van de chemieconce in het derde kwartaal is groot. „Het ziet er waanzinnig goed uit," aldus N. van Elzingen van Iris, het researchbureau van Ra bobank en Robeco. Ook de be leggers lijken vertrouwen te heb ben in de chemie: zo is de koers van Akzo Nobel sinds vorige week zo'n vijf procent gestegen. DSM heeft als producent van i bulkgoederen en grondstoffen - in het bijzonder in de petro- chemische industrie - flink kun nen profiteren van de grote vraag en het hogere prijsniveau. Beter „De grondstoffenindustrie heeft in het afgelopen kwartaal een sterke opgang doorgemaakt," meent Charles Brown van het effectenkantoor Goldman Sachs in Londen. „DSM zal een erg, erg sterke resultaatsverbetering laten zien. En het vierde kwar taal wordt nog beter." DSM is conjunctuurgevoeliger dan Akzo Nobel. Daarom zijn de uitslagen van het DSM-resultaat naar boven toe in betere jaren dan ook sterker. Analisten laten DSM in de pe riode juli-september tussen f 94 en f 129 miljoen netto verdienen tegen een verlies van f 36 mil joen (zonder buitengewone last van f 18 miljoen) in het derde ^wartaal van 1993. In het twee- 1 de kwartaal van dit jaar bedroeg het resultaat f 98 miljoen. Brown is met zijn raming van f 110 miljoen voor het derde kwartaal nog conservatief, zegt hij. Dat blijkt ook wanneer de ramingen van andere analisten erbij worden gehaald. Peter Schouten van MeesPierson voorziet zelfs een netto kwar taalwinst bij DSM van f 129 miljoen. „Ze hebben nogal ge profiteerd van de goede gang van zaken in de petrochemie. De prijzen voor hun produkten zijn sterker gestegen dan aanvanke lijk is verwacht." Bovendien is de zomerstilte van kortere duur geweest. Half augustus trok de vraag al weer aan. Verder heeft DSM te maken gehad met gun- ADVERTE I sPo Als u nu een tweejaarsdepositc (minimale inleg f 10.000,-) 1 vaste hoge rente van 6%. Van Lar als alle andere. Mee Bel gratis 06 - 022 19 8 FvanLan: Bankie van Lans Wanneer U toe Bent ^Stuur mij meer informatie over uw sj Naam1 Adres1 PostcodeWoonplaats Telefoon Stuur deze coupon in een envelop zonder po Afdeling Particulieren, Amwoordnummei

de Stem | 1994 | | pagina 4