Dit moet niet te lang duren' Hoek maakt twee fatale fouten TYPES SCOREN DE STEM Feyenoord verontrust naar Bremen Chelsea wil John van Loen huren TECHNISCHE 15 NOVEMBER Kees Rijvers (68) wil zich in toekomst meer met jeugd PSV bezighouden Werkvergunning voor Glaucio is nog onzeker OP DE OPEN DAG B Carrell meldt zich af als stadionspeaker Eerste dopinggeval Wereld- ruiterspelen Rozenburg zeker van eerste periodetitel door 2-1-zege Sport MAANDAG 31 OKTOBER 1994 DEEL Van onze verslaggever Rotterdam - Feyenoord stuurt maandag een aangetekende brief naar Werder Bremen waarin het zijn grote zorgen uitspreekt over de gang van zaken rond de kaartverkoop van de Europese wedstrijd. De ontmoeting tussen beide ploegen in de tweede ronde van de toernooi van de beker winnaars vindt donderdag I plaats. Volgens de gebruikelijke regels heeft de Rotterdamse club, die een voorsprong van 1-0 gaat ver- dedigen, 3000 kaarten onder de eigen fans verspreid. De houders van deze tickets nemen in aparte, voor Nederlanders gereserveerde vakken plaats. Daarnaast zijn echter veel kaarten in de losse verkoop aan fans van Feyenoord verkocht. Bezitters daarvan ko men tussen de Duitse aanhangers terecht. Feyenoords voorzitter Van den Herik sprak zondag de vrees uit dat ruim duizend kaar ten op deze wijze in Rotterdam zijn terecht gekomen. Waar schijnlijk ligt dit aantal aanmer kelijk hoger. Manager Lemke van de Duitse topclub liet weten er van uit te gaan dat in totaal reeds 5000 biljetten in Nederlands be zit zijn. Daarnaast is het Weser- stadion vooralsnog lang niet uit verkocht. Er zijn nog 12.000 plaatsen vrij. Iedereen die in Bre men rondloopt, kan die voorals nog opkopen. Van Duitse kant loop het niet storm. In Bremen nemen ze aan dat de plaatselijke supporters angst hebben voor massale vechtpartijen. De sfeer rond de Nederlands/Duitse con frontatie is nu al grimmig te noe men. De brief die Van den Herik aan Werder stuurt, geldt ook als een signaal richting UEFA. Het bestuur van Feyenoord wil de Europese voetbalunie daarmee aantonen op tijd te hebben ge waarschuwd. „Meer kunnen we echter niet doen," zei de voorzit ter. „Wij zijn niet de organise rende vereniging. De verant woordelijkheid voor een ordente lijk verloop ligt aan hun kant." Van den Herik gaf toe dat de si tuatie dreigend is. „Wij hebben het op dit moment verder niet in de hand. Ik neem aan dat de ko mende dagen overleg plaatsvindt tussen Rotterdamse en Duitse politie. Vooralsnog proberen wij ons zo rustig mogelijk op te stel len, om geen aanleiding voor es calatie te geven. De laatste jaren hebben zich met onze supporters geen problemen voorgedaan. Ik hoop dat iedereen in Bremen goed met elkaar omgaat." Enigs zins verheugd heeft Feyenoord gereageerd op de mededeling dat quizmaster Rudi Carrell afziet van zijn voornemen op te treden als omroeper. „Het is voetbal, geen operette", zei Van den He rik. „Het is echter beslist niet zo dat wij geprotesteerd hebben te gen zijn aanwezigheid. Blijkbaar heeft Carrell in Bremen begrepen dat onze supporters niet op zijn komst zitten te wachten." Door Xavier Moonen Eindhoven - Vrijdagmorgen kreeg hij een telefoontje uit Eindhoven èn zaterdagavond al zat hij als opvolger van de ontslagen Aad de Mos op de bank tijdens de wedstrijd PSV-Groningen. Kees Rijvers, met zijn 68 jaar de oudste actieve trainer in de Nederlandse competitie, benadrukt dat het wat hem betreft een zeer tijdelijke zaak zal zijn. Na de winterstop hoopt hij weer terug te zijn op lie d'Ole- ron, het eiland voor de kust bij Bordeaux. En als het kan zelfs nog eerder. Want: „Dit moet echt niet te lang gaan duren." „Het bestuur van PSV heeft mij gevraagd, zodat het in alle rust naar een opvolger van Aad de Mos kan zoeken. Dat kon ik on mogelijk weigeren," aldus Rij vers zaterdag na afloop van de wedstrijd. „Voor De Mos is het een pijnlijke affaire. Maar de fei ten liggen nu eenmaal zo. Ik heb hem' vrijdag nog gebeld en hem uitgelegd waarom ik aan het ver zoek van het PSV-bestuur heb voldaan." Geen probleem Dat hij geen echte binding had met de selectie en met het vader landse voetbal in totaliteit, vond Rijvers geen probleem. „Ik heb PSV dit seizoen twee keer in actie gezien. Dat was in het begin van de competitie. Maar maakt dat wat uit? De groep ken ik van af stand. Ik heb vanochtend eerst gesproken met Van der Kuylen en Brandts. Wouters zat daar ook bij. We hebben de opstelling doorgenomen. Het is niet gebrui kelijk dat ik dat doe. In het verle den deed ik dat pas als de ploeg was opgebouwd. De komende week zal ik er behalve Wouters nog een speler bij betrekken." Het was allemaal weer wat on wennig voor de uit Breda afkom stige schoenmakerszoon. Voor aanvang van de wedstrijd werd hij omgeven door fotografen. „Ik wil dadelijk wel de aftrap kun- Bremen (dpa) - De Neder landse showmaster Rudi Carrell heeft zijn toezeg ging om donderdag tij dens het Europa-Cupduel Werder Bremen - Feyen oord als stadionspeaker op te treden, plotseling in getrokken. Carrell, die al jaren voor de Duitse tele visie werkt, liet via zijn impresariaat weten dat er over zijn optreden te veel negatieve berichtgeving in Nederlandss geweest. Volgens Carrell hebben de Nederlandse media gemeld dat hij met zijn optreden de Rotterdamse fans tot vecht partijen zou willen aanzetten. „Daardoor is voor mij de lol er wel vanaf," luidde zijn ver klaring. Carrell was door stadion speaker Christian Günther van Bremen gevraagd voor het duel de opstelling van de Nederlandse bekerhouder voor te lezen. „Omdat ik de wedstrijd toch zou bezoeken, vond ik het een leuke geste naar mijn landgenoten. Voor al omdat Feyenoord al jaren mijn favoriete club is." Manager Willi Lemke van Werder reageerde teleurge steld. „Ik vind het jammer, maar kan me zijn beslissing wel voorstellen. Ik heb geen respect voor de Nederlandse berichtgeving." Bremen heeft nog 12.000 kaarten over voor het duel, waarin Feyenoord een voor sprong van 1-0 verdedigt. nen zien hoor," bracht hij vanon der zijn traditionele pet uit, voor dat hij op een bankje plaatsnam tussen assistent-trainer Willy van der Kuylen en verzorger Mart van de Heuvel. Zenuwachtig Is het niveau van PSV hem tegen gevallen? „Ook al zit ik in Frank rijk, ik weet heus wel wat er hier aan de hand is. De problemen van PSV zijn mij bekend," aldus de vader van acht dochters. „De spanning en de onrust in de groep zijn erg groot. De ploeg is zenuw achtig. Maar dat is logisch als je twee keer op rij verloren hebt. Maar gezien de omstandigheden is er redelijk gepresteerd. We kwamen in de eerste helft for tuinlijk op voorsprong. Na de pauze hebben we orde op zaken kunnen stellen. Die vier doelpun ten zorgden voor rust. Maar er is nog veel werk te verrichten om deze ploeg weer een beetje op de rails te krijgen." Wordt u niet te oud om een top- ploeg te coachen? Rijvers lacht, maar ontkent. Zijn ambitie ligt echter duidelijk elders. „Ik hoop dat ik de komende jaren mee kan gaan denken over de ontwikke ling van jonge spelers tussen de 18 en de 23 jaar. Daar wil ik tijd en aandacht aan gaan besteden. Ze rijp maken voor het hoogste plan. De Mos heeft gemerkt dat het gevaarlijk is onvoorbereid te veel jonge spelers in te zetten. Al kon hij natuurlijk niet anders. Arnesen heeft me een paar maan den geleden al eens gevraagd daarover na te denken en wat dingen op papier te zetten." Maar stel nou dat het eerste team binnenkort gaat draaien als een trein. Zou hij dan toch niet als hoofdtrainer willen blijven? „Nee," klinkt het resoluut. „Ik wil leven zoals ik nu leef. Lekker relaxen in Frankrijk en om de drie maanden een week of drie in Eindhoven zijn. En dan scouten en meedenken over de toekomst van PSV. Want dat is mijn grote liefde. Maar eerst wil ik ervoor zorgen dat er weer rust komt in de hoofdmacht van PSV." New York - Het eerste do pinggeval bij de Wereld- ruiterspelen, afgelopen zomer in Den Haag, is of ficieel bekend. De Ameri kaanse schimmel Gem Twist blijkt tijdens twee veterinaire keuringen po sitief bevonden. Bij de 15-jarige merrie, bere den door de Amerikaanse amazone Leslie Lenehan, troffen artsen het middel Su matriptan aan. De verboden stof is een medicijn tegen mi graine. De Amerikaanse teamleiding trok het paard tijdens het evenement terug, toen zij op de hoogte was van de doping. Gem Twist won in 1988 met de Amerikaanse ruiter Greg Best twee zilveren medailles: individueel en met het team. Kees Rijvers: „Ik wil leven zoals ik nu leef. Lekker relaxen in Frankrijk en om de drie maanden een week of drie in Eindhoven zijn. En dan scouten en meedenken over de toekomst van PSV. Want dat is mijn grote liefde." foto anp Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Rozenburg - Met enig opti misme keerde Hoek in en te gen Rozenburg na de eerste helft terug op het veld. „Het was een typische 0-0-wed- strijd. Ik dacht toen zelfs nog aan een winstpartij," stelde Dick Buitelaar met teleurstel ling in zijn stem, nadat Hoek met 2-1 had verloren van Ro zenburg, dat de eerste perio detitel veroverde. Hoek ging de boot in door twee fatale missers in de defensie, die evenveel doepunten oplever- den. EERSTE KLASSE B Dick Buitelaar, die zaterdag vijf invallers in moest zetten, omdat zowel Geert de Poorter als Tony Coppens nog altijd geblesseerd is en Remco van Keeken, Erwin Dek en Mart van de Guchte een duel schorsing uit moesten zitten, had zijn team goed voorbereid op de confrontatie met koploper Ro zenburg. De speelwijze was voorspelbaar. De poort op slot houden en de counters van Rozenburg bestrij den door veel mensen achter de bal te houden, luidde de strate gie. Dit ten koste van aanvallers. Een tactiek die Hoek in de eerste helft goed afging. In de zeventiende minuut was Hoek zelfs dicht bij een voor sprong. Een kopbal van Jos Kay- ser, op een hoekschop van Geert- jan de Smet, werd op de doellijn gekeerd. Tot meer grote kansen kwam Hoek daarna in die eerste 45 mi nuten niet meer. Rozenburg kwam voor de pauze niet verder dan wat dreiging op het doel van doelman Jaap Pijnenburg. „We controleerden de wedstrijd," zei Buitelaar later. Een conclusie die met name gebaseerd was op de slotfase van de eerste helft toen Hoek de zaken duidelijk in handen had en soms langdurig de bal rond kon laten gaan. Na rust wisselde dat beeld totaal. Hoek kreeg na amper vijf minu- Een Hoek-speler wringt zich tussen twee voetballers van Rozenburg. foto john de pater ten een ijskoude douche te ver werken. De misser begon bij laat ste man Danny Magito, die op de as van het veld Jos Kayser aan speelde, in plaats van naar de zij kant uit te verdedigen. Kayser verlengde op zijn beurt de bal tot precies voor de voeten van een te genstander. John Quak, die in balbezit kwam, bedacht zich geen moment en speelde linea recta zijn vrijstaan de rechterspits Robby Vuik aan. Zijn voorzet werd in de ontstane chaos door Jason Pattiasina tot verbijstering van de wit-blauwen in eigen doel gewerkt: 0-1. „Logisch dat iedereen op zo'n moment op het verkeerde been staat. Rozenburg, dat nog geen wapenfeiten had laten zien, kreeg dit cadeau omdat de routine faal de," constateerde Buitelaar bit ter. Het gevolg van die 1-0 was dat de hele uitgestippelde tactiek als een kaartenhuis ineenzakte. Het gedisciplineerde voetbal werd chaotisch pogen de zaken recht te trekken. Met als enig resultaat het in de kaart spelen van Rozen burg. Nadat een kogel van Leo Kayser de lat had geschampt, werd de Hoek-veste onder vuur genomen door Ricardo Bos en Ruben Kor sten. Laatstgenoemde vond Pij nenburg op zijn weg. Uit de hoekschop, die hieruit ontstond, kopte de geheel vrijstaande Arie van Sintmaartensdijk 2-0 van dichtbij binnen. Foutje twee was daarmee een feit. Hoek raakte er, onder toeziend oog van amateurbondscoach Ron Groenewoud, ietwat door geïrri teerd. Mike But haalde zelfs zijn gram door Jojan van Dokkum iets te opzichtig, zinloos en onno dig hard aan te pakken. Geel was zijn loon, gevolgd door een wissel met Davy Maas, die hem goed verving. Nadat deze linkspoot doelman Perry Hoogstad al eens met een schot had getest, kopte hij pal Van onze verslaggever Rotterdam - Achter de schermen werkt Feyenoord druk aan een sterkere selectie op de langere termijn. Vrijwel zeker is daarin geen plaats voor John van Loen. De aanvaller, die al langer weet dat hij weg mag, staat in de be langstelling van Chelsea, dat de oud-international voor de rest van het seizoen wil lenen, met een optie tot koop. Een delega tie van de Londense club uit de Premier League was gisteren bij het duel van de Rotterdam mers tegen Volendam, waarin Van Loen een doelpunt maakte. De leiding van Feyenoord ging, met instemming van de techni sche staf, in op het voorstel van Chelsea. De afvaardiging uit Engeland vertrok uit de Kuip met de financiële voorwaarden die de Rotterdammers aan het vertrek van Van Loen verbin den. Voorzitter Van den Herik verwacht in het midden van de week antwoord uit Londen. Voor Van Loen dreigt bij Fey enoord vrijwel zeker een plaats op de bank. De positie van cen trale aanvaller is voorbestemd voor Larsson. Coach Van Hane- gen houdt de Zweed tot nu toe wat achter de hand, omdat deze de laatste twee jaar nauwelijks rust heeft gehad. In de Europe se duels, waarin Van Loen het seizoen begon met een schor sing van vier wedstrijden, maakte Larsson tot drie keer toe een zeer goede indruk. Van Loen is niet de enige Feye- noorder die zich mag verheugen op internationale belangstel ling. Queens Park Rangers, eveneens uit de Premier Lea gue, heeft zijn oog laten vallen op Orlando Trustfull. Over het vertrek van de verdediger valt echter niet te praten. Van den Herik: „Bij ons wordt hij gezien als een speler voor de toekomst. Hij mag niet weg." Ook de internationals Larsson, De Goey en Van Gobbel liggen goed in de markt. Met dit drie tal wil Feyenoord de lopende verbintenissen openbreken en verlengen. Van Gobbel staat tot het einde van dit seizoen onder contract, Larsson tot 1996, De Goey tot 1997. Feyenoord ver lengde het contract met de doelman vorig seizoen ook al tussentijds. Feyenoord hoopt eind deze week de Braziliaan Glaucio in de Kuip te ontvangen. De 18- jarige rechtermiddenvelder heeft al getekend bij de Rotter dammers. Van den Herik dient maandag bij de betrokken in stanties het verzoek in voor een werkvergunning voor de jeugd- international. Daarnaast wil de club Glau- cio's landgenoot Hugo, een bij Flamengo spelende jeugdinter- national van 20 jaar, vastleg gen. Financiële meningsver schillen dwarsbomen deze transfer nog. De onderhande lingen gaan deze week verder. Over een tussentijds vertrek van Dean Gorré, die de laatste weken niet meer bij de selectie van zestien zit, valt te praten. Algemeen wordt aangenomen dat de Hongaar Kiprich bezig is aan zijn afscheidstoernee bij Feyenoord. Van onze verslaggever Rotterdam - Het is onzeker of Feyenoord voor zijn nieuwe aankoop Glaucio een werkvergunning krijgt. Doordat de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal (SABV) haar ad viesfunctie voorlopig heeft opgeschort, gaat het Centraal Bureau Arbeidsvoorziening (CBA) de aanvraag van de Rot terdammers toetsen aan zijn eigen criteria. Die zijn aan merkelijk strenger dan die van de SABV. Twee maanden geleden ging het CBA akkoord met de regels die gelden voor het betaald voetbal. Die vormen een uit zondering op de algemeen gel dende richtlijnen voor sport. Zo moeten spelers van buiten de Europese Unie tussen de 18- 29 jaar oud zijn, bij zijn Neder landse club in de top-vijf zitten qua salaris en minimaal de helft van de interlands van de afgelopen twee jaar voor zijn land hebben meegedaan. De SABV mag een uitzondering hierop maken als zij van me ning is dat de speler een verrij king voor de competitie is; het CBA doet dat waarschijnlijk niet, maar hanteert strikt de regels. Voorzitter van Feyenoord, Jo- rien van den Herik, verwacht desondanks niet dat het zo'n vaart loopt. „Maandag dienen we bij het CBA de aanvraag voor een werkvergunning voor Glaucio in. Ik kan me niet voorstellen dat het centraal bu reau andere criteria hanteert dan de SABV. Mocht dat wel gebeuren, dan kunnen we tegen de uitspraak protest aanteke nen bij de rechtbank." Die procedure volgden eerder MW, Roda JC en AZ. Daar mogen respectievelijk de Nige- riaan Balarabe, de Pool Iwan en de Ghanees Aryee na de uit spraak van de rechter meespe len. Ruim twee weken geleden be sloten de leden van de Federa tie Betaald Voetbal Organisa ties (FBO), die de belangen van de 36 betaalde voetbalclubs be hartigt, dat de adviesfunctie weg moet bij de SABV. De Fe deratie wil voor die taak zelf een adviesorgaan oprichten. In reactie daarop schortte de SA BV vrijdag haar adviesfunctie op. In de wetenschap dat Fey enoord met de aanvraag van Glaucio zou komen. „We wach ten in spanning af hoe het CBA gaat beslissen," aldus Cees Pot, voorzitter van de SABV. ADVERTENTIE voor tijd 2-1 binnen uit een door Geertjan de Smet genomen hoek schop. Pal plaatse de Westdor- penaar een vrije trap haarzuiver naar Leo Kayser, die zijn kopbal door doelman Perry Hoogstad met moeite gekeerd zag worden. „Pech. Verduveld veel pech, waar Rozenburg geluk had," oordeelde een flink deel van het Hoek- kamp. Iets van waarheid school daar zaterdag zonder meer in. ROZENBURG-HOEK 2-1 (0-0). 51 Jason Pattiasina (eigen doel) 1-0, 63. Arie van Sintmaartensdijk 2-0, 87. Davy Maes 2-1. Scheidsrechter: Henk Gremmen. Toeschouwers: 600. Gele kaart: Mike But (Hoek). ROZENBURG: Perry Hoogstad, Ro- derik van Zevenbergen, Francisco da Silva, John Quak, Jojan van Dok kum, Ricardo Bos, Robby Vuik, Arie van Sintmaartensdijk, Ruben Kor sten, Ronald Vermeulen, Jan-Willem Breukel (75. Henk Kuipers), Erik van de Ridder. HOEK: Jaap Pijnenburg, Leo Kay ser, Danny Magito, Jos Kayser, Kurt Migom, Jason Pattiasina, Peter Lan- da, Franky Standaert, Mike But (77. Davy Maes), Antoine Thoen, Geert jan de Smet. Open Dag bij INNOVAM in Nieuwegein voor jongeren met interesse voor auto's vrachtwagens, dieselmotoren, fietsen, brom- en motorfietsen. Informatie over onze unieke opleiding en: werken en leren tegelijk! Verder: Auto van de Toekomst, mountain bike-racen, Maserati's op de testbank, een on gevallensimulator, proefritten met een ECO-auto en trikes, lig fietsen, rallywagens en nog veel meer. Ouders mogen ook mee. Meer info? Bel gratis 06 - 0226556, ook om je op te geven HAAL HEER UIT JE TECHNISCHE KNOBBEL: I

de Stem | 1994 | | pagina 13