Serviërs dreigen moslimbevolking Allie< Opluchting in Mozambique: Renamo-beweging doet toch mee Clinton garandeert veiligheid van Koeweit Weer diefstal kostbare dat nog! schilderijen in Zürich Solzjenitsyn leest politici Rusland de les Busondei westelijk bundelei Vanaf i DE STEM BUITENLAND Bombardementen op Sarajevo als regering offensief in Bihac niet staakt Navo mag eerder overgaan tot luchtaanvallen Bosnië Colombia vreest voor goudkoorts Doema eist wijziging regering BUITENLAND KORT 6Lief zijn voor mekaar' op kalme synode in Rome Onder meer ZATERDAG 29 OKTOBER 1994 f\l\ Maputo (rtr/afp) - In de Mo- zambikaanse hoofdstad Ma puto is gisteren opgelucht ge reageerd op het besluit van de voormalige rebellenbewe ging Renamo alsnog aan de eerste vrije verkiezingen deel te nemen. De nationale kies commissie besloot daarop de verkiezingen met een dag te verlengen tot vandaag. Renamo-leider Afonso Dhlaka- ma verscheen in een stembureau in de hoofdstad om zijn stem uit te brengen. „Mijn overwinning is dat er verkiezingen in Mozambi que plaatsvinden," zei hij. Kort tevoren had hij zijn oproep tot een boycot ingetrokken. Renamo had donderdag, op de eerste ver kiezingsdag, tot een boycot op geroepen wegens vermeende ver kiezingsfraude door het regeren de Frelimo. Internationale waar nemers denken dat Renamo in werkelijkheid een nederlaag bij de verkiezingen zag aankomen. Dhlakama herzag zijn besluit na overleg met Westerse en VN-ver- tegenwoordigers, die hem moes ten beloven klachten van de Re namo over onregelmatigheden uitputtend te zullen onderzoe ken. De Renamo-leider eiste ook dat de verkiezingen zouden wor den verlengd van twee tot vijf dagen, maar de kiescommissie (CNE) beperkte zich tot de wet telijke mogelijkheid één extra dag toe te voegen. Volgens waarnemers had de op roep tot een boycot weinig effect op de opkomst. „Leden van Re namo bleven op hun post in de stembureaus," aldus Jan Nico Scholten, voorzitter van de Ver eniging van Europese Parlemen-, tariërs voor Zuidelijk Afrika (AWEPA). „De hoge opkomst duidt erop dat alle Mozambika- nen erop gebrand zijn te stem men." Het meest voorkomende probleem was dat er soms wat geduw en getrek was in de lange rijen wachtenden. Ook de twee de verkiezingsdag verliep giste ren zonder ernstige incidenten. Landen in zuidelijk Afrika dreigden eerder deze week met militair ingrijpen om de vrede tijdens en na de verkiezingen te waarborgen. Ze dringen er bij het al 19 jaar lang regerende ex-marxistische Frelimo op aan dat er na de verkiezingen een regering van nationale eenheid komt, ongeacht de uitslagen. Hierdoor zou Renamo delen in de fel begeerde regeringsmacht. Frelimo, dat verwacht de verkie zingen te winnen, heeft dit tot dusverre geweigerd. Sarajevo (afp/rtr/dpa) - De Bosnische Serviërs, die in het noordwesten van Bosnië zware verliezen lijden, hebben ge dreigd met bombardementen op de burgerbevolking als het hoofdzakelijk uit moslims bestaande Bosnische regeringsleger zijn offensief niet staakt. Generaal Dragomir Milosevic, commandant van de Servische troepen bij Sarajevo, zei dat elke aanval vergolden zou worden met beschietingen op geselec teerde doelen in het moslimdeel van de Bosnische hoofdstad. De stafchef van de Servische strijdkrachten, generaal Manoljo Milovanovic, heeft in een brief aan Unprofor, de VN-vredes- macht in voormalig Joegoslavië, geëist dat zij druk uitoefent op de moslims om hun aanvallen in de regio van Bihac te staken en hun troepen terug te trekken tot het gebied dat zij voor 23 okto ber beheersten. Represailles „Anders zijn wij genoodzaakt represailles te treffen tegen de zones van waaruit de aanvallen zijn ondernomen." Hij doelde op de zes veilige zones, waaronder Sarajevo en Bihac, die door de VN zijn ingesteld ter bescher ming van de moslimbevolking en die eventueel met luchtsteun van de Navo worden verdedigd. In Bihac, in het uiterste westen van Bosnië, heeft het regerings leger volgens de VN zo'n 200 vierkante km terrein veroverd. De moslims hebben daarmee het grootste succes geboekt sinds het begin van de burgeroorlog, april 1992. Bovendien wisten zij giste ren in het zuiden van enclave nog eens 50 vierkante km extra te veroveren op de Serviërs. Ook de hoogvlakte van Grabez die de stad Bihac domineert en van waaruit de Servische artillerie geregeld de stad beschoot, is nu in moslim-handen. De woordvoerder van de blauw helmen in Bosnië, kolonel Spi- cer, zei geen direct antwoord te hebben op de dreigende woorden van de Bosnische Serviërs. „Maar als dat nodig mocht zijn kunnen wij een beroep te doen op de Navo." Ook Unprofor- commandant Michael Rose liet zich in die richting uit. Hij noemde het dreigement loos. „Maar als ze Sarajevo bestoken, weten ze wat ze kunnen ver wachten." Exodus Een hoge functionaris van de VN noemde de dreigementen een te ken van onmacht. „Het is duide lijk dat het moslim-offensief de Bosnische Serviërs heeft verrast. Zij zijn niet in staat een tegen aanval te lanceren." De successen van het Bosnische regeringsleger hebben een exo dus van ten minste 12.000 Servi sche burgers tot gevolg. Het me rendeel bevindt zich over de grens in het door Serviërs be heerste deel van Kroatië. Vol gens de VN hebben veel vluchte lingen een shock opgelopen. Den Haag (anp) - De Navo en de Verenigde Naties zijn het eens over verrruiming van de mogelijkheden voor luchtaan vallen door het bondgenootschap in Bosnië. De nieuwe secretaris-generaal van de Navo, Claes,heeft dit gisteren in Den Haag bevestigd op een bijeenkomst van zijn or- 'ganisatie. Het akkoord houdt in dat de Navo haar wens in ver vulling ziet gaan dat een even tuele luchtaanval tegen meerde re doelen tegelijk kan zijn ge richt. De Navo hoeft ook niet langer eerst een waarschuwing af te geven aan de strijdende partijen. De voorwaarde dat de VN eerst moet vragen om een luchtaanval blijft overeind. Claes zei dat de overeenkomst de Navo de kans biedt tot geloof waardig optreden in Bosnië. Waarnemers verwachten echter niet dat er veel verandert: het middel van de luchtaanval wordt niet gauw gehanteerd vanwege eventuele gevolgen voor de VN- troepen op de grond. Amerika heeft gisteren in de Veiligheidsraad de aangekondig de resolutie ingediend waarin wordt opgeroepen binnen zes maanden het wapenembargo te gen Bosnië op te heffen, tenzij de Bosnische Serviërs alsnog het in ternationale vredesakkoord ac cepteren. Acceptatie hiervan lijkt echter vrijwel uitgesloten omdat in ieder geval Rusland tegen is President Clinton gisteren bij zijn troepen in de woestijn van Koeweit. foto epa Koeweit - President Clinton heeft gis teren beloofd dat de Verenigde Staten nooit meer zullen toelaten dat Irak zijn buren, en dan met name Koeweit, bedreigt. Hij zei dit in een rede voor Amerikaanse en geallieerde troepen die in Koeweit zijn gelegerd nabij de grens met Irak. Tijdens zijn bezoek van zes uur aan Koe weit sprak Clinton tweeduizend militairen uit de VS, Groot-Brittannië, Koeweit en de Verenigde Arabische Emiraten toe. „We zullen niet toestaan dat Bagdad nog eens zijn buren bedreigt. Dat is geen dreige ment van ons, het is een belofte. En U bent hier, zodat wij aan deze belofte gehouden kunnen worden," zei Clinton op het gealli eerde steunpunt Liberty, 80 km van de Iraakse grens. „U bent hier zeer snel gekomen en Irak heeft de boodschap zeer snel begrepen," zei Clinton. De president doelde op de legering van de militairen die op 9 oktober begon toen dicht bij de grens met Koeweit Iraakse troepenbewegingen waren gecon stateerd. Hij verwacht dat een deel van de troepen met Kerstmis weer thuis kan zijn. Geflankeerd door twee Abrams-tanks riep de Amerikaanse president Irak opnieuw op alle resoluties van de VN-Veiligheidsraad na te leven en de eisen van de internatio nale gemeenschap te respecteren. Alleen dan kunnen de VN-sancties tegen Irak opgeheven worden, zodat het Iraakse volk weer een normaal leven kan leiden, zei Clinton. De Amerikaanse president was eerder in Koeweit-Stad ontvangen door de emir Ja- br al-Ahmad al-Sabah, die hem de hoogste onderscheiding van het emiraat verleende, de gouden Mubarak-medaille. In zijn speech bedankte de Amerikaan Koeweit voor zijn 'belangrijke bijdrage aan het vredesproces' in het Midden-Oosten door de weg te effenen voor het einde van de Arabische boycot van Israël. Clinton heeft zijn bezoek aan het Midden- Oosten gisteravond afgesloten met een kort bezoek aan Saudi-Arabië en een gesprek met koning Fahd. (ADVERTENTIE) Zondag 20.15 uur We zijn er weer Van onze correspondent Kees Elenbaas Moskou - De huidige maat schappij in Rusland is geen democratie, maar een oligar chie. Dat zei schrijver Alexandr Solzjenitsyn giste ren in een emotionele toe spraak tot de Doema, waarin hij zijn visie op het heden daagse Rusland gaf. Het was ongetwijfeld een histo risch moment toen de nobelprijs- winnaar en dissident onder ap plaus plaatsnam achter het spreekgestoelte van het Russi sche parlement. Met veel gevoel voor drama speelde de 75-jarige schrijver zijn rol als het geweten van Rusland. De imposante Solzjenitsyn, met het kalende hoofd, de lange grijze baard, het Mao-achtige uniformpak en de bevlogen manier van spreken hield de aandacht van de afge vaardigden tot het laatste mo ment gevangen. Maar de bijval voor zijn bood schap aan de politieke leiders van Rusland ebde, naarmate zijn toespraak vorderde, steeds meer weg. Want Solzjenitsyn spaarde niemand. Zijn toespraak was, zoals hij het zelf formuleerde, het resultaat van maanden rei zen door Rusland en gesprekken en briefwisselingen met 'het volk'. De boodschap die Solzjenitsyn heeft is inmiddels al bekend: Rusland verkeert in een diepe Een druk gebarende Solzjenitsyn, gisteren in de Russische Doema. - foto epa geestelijke en morele crisis. Het grootste probleem, aldus de schrijver, is de enorme afstand tussen de machthebbers in het centrum en het gewone volk. Dat volk verkeert in een shock-toe stand als gevolg van de vernede ringen die ze hebben ondergaan en hun gevoel van machteloos heid. Solzjenitsyn had geen goed woord over voor de democrati sche ontwikkelingen in Rusland. Volgens hem heeft de voormalige nomenklatoera zich meester ge maakt van alle sleutelposities, terwijl ze zichzelf afschilderen als democraten. „Dit is geen democratie, maar een oligarchie," zei Solzjenitsyn onder applaus uit de banken van de oppositie. Ook de economi sche hervormingen kunnen bij hem geen genade vinden: „Het marktmechanisme zal alles rege len, wordt nu gezegd. Dat is gevaarlijk, want die markt regelt niet de staatsorde en niet de moraal," aldus Solzjenitsyn. Als uitweg uit de crisis wil Solzje nitsyn teruggrijpen op het model van de 'Zemstvo', kleinschalige plattelandsparlementen uit het tsaristische Rusland van voor de revolutie, die de bevolking haar zeggenschap zou teruggeven. Solzjenitsyn vergeleek verschil lende keren de Doema's van voor de revolutie met de huidige Doe ma. Hij wreef de geachte afge vaardigden onder de neus dat de leden van de oude Doema genoe gen namen met een laag loon en geen extra voorrechten kregen van de overheid. „U geeft aan het volk niet het voorbeeld van matigheid en bescheidenheid," zei Solzjenitsyn. Als straf kreeg de schrijver aan het eind van zijn toespraak nauwelijks ap plaus. Tussen een haag van camera's schreed 'het geweten van Rus land' vervolgens over de rode loper de trappen in het gebouw van de Doema af. Na 20 jaar ballingschap in het buitenland heeft hij zijn boodschap voor de redding van Rusland in het par lement kunnen uitspreken. Maar of die boodschap nog wordt ge hoord valt te betwijfelen. Velen zien Solzjenitsyn als een belang rijk schrijver, die zich vooral met schrijven moet bezig hou den. Zürich (ap) - In het Zwitserse stad Zürich zijn een week gele den bij een particuliere verzame laar schilderijen ontvreemd van Rafaël, Van Dijck en Brouwer. Dit is pas bekend geworden na dat afgelopen weekeinde uit een galerie in Zuerich ook al zeven Picasso's waren gestolen, met een totale waarde van zo'n 75 miljoen gulden. De werken die uit de particuliere verzameling werden ontvreemd zijn 'De madonna met anjer' - een olieschildering op hout van de Italiaanse Renaissance-mees- ter Rafael; Portretten van een monnik en een oude vrouw van de 17de eeuwse zuid-Nederland- se schilder Antoon van Dyck; en 'Portret van eén boer' en een zelfportret van diens land- en tijdgenoot Adriaen Brouwer. De krant Neue Zürcher Zeitung zei gisteren te betwijfelen of met name de Rafaël wel origineel was. Een kunstkenner die door de krant werd opgevoerd, Bruno Meissner, zei dat de aanwezig heid van zo'n beroemd schilderij in Zürich alom bekend zou moe ten zijn. Bovendien hebben de eigenaars opgegeven dat het werk enkele honderdduizenden guldens waard is, terwijl een originele Rafaël miljoenen waard zou zijn, aldus de krant. Volgens de poli tie zijn alle gestolen schilderijen echt. Van de daders van beide dief stallen is nog geen spoor gevon den. Bogota (ap) - De Colombi aanse autoriteiten vrezen dat in hun land een goud koorts uitbreekt. Dit nu een Amerikaanse geoloog, Goff, heeft gemeld dat de vulkaan Galeras dagelijks een halve kilo goud de lucht in spuwt, waardoor 20 kilo per jaar op de hellingen terecht zou komen. Directeur Casas van het Mijnbouwcentrum van Co lombia voorziet dat er nu zwermen goudzoekers op het nieuwe Eldorado afko men. Volgens Casas zullen de goudzoekers bedrogen uitkomen: het goud komt in zulke kleine deeltjes tegelijk vrij dat het geen commer ciële waarde heeft. Moskou (afp/dpa) - Het Russische parlement, de Doema, heeft gisteren met absolute meerderheid een resolutie aangenomen die de activiteiten van de regering-Tsjernomyrdin 'onvoldoende' noemt. Aan president Jeltsin is gevraagd wijzigingen in de regering door te voeren. De resolutie vraagt Jeltsin 'te overwegen dat de regeringspolitiek niet voldoet aan de verwachtingen van de meerderheid van het volk' en om 'leden van de regering te vervangen'. 235 parlementsleden stemden voor, 58 tegen en twee onthielden zich. De president lijkt niet onder de indruk. Zijn woordvoerder zei dat de economische hervormingen gewoon worden doorgezet. VS willen snellere uitbreiding Navo Washington - De Amerikaanse regering overlegt met andere lidstaten van de Navo over een versnelling van de uitbreiding van het bondgenootschap met vroegere Oostblok-landen. Dit heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. In Washington is het besef gegroeid dat het systeem van Partnerschap voor Vrede niet voldoet. Het idee is vorig jaar gelanceerd met de bedoeling de Oostbloklanden een vorm van samenwerking te bieden, maar het heeft, erkennen de Amerika nen nu, 'weinig om het lijf'. De ex-Oostbloklanden zelf zien het als een twederangs-status en streven naar spoedig volledig lidmaatschap. Volgens de VS is de tijd gekomen om daarover nu met de andere Navo-landen te gaan praten. Opruimploeg gaat Russische olie te lijf Oesinsk - Schoonmakers zijn gisteren de Russiche toendra in het noordpoolgebied ingetrokken om de olie op te ruimen van wat volgens deskundigen een van de grootste milieurampen uit geschiedenis is. Er wordt een stuk pijpleiding van 52 km i vernieuwd en zoveel mogelijk olie zal worden opgeruimd. De pijpleiding zou sinds 1988 miljoenen liters olie de natuur in gelekt hebben. De schoonmaakploeg werd gisteren gehinderd door zware sneewuval. De ploeg verwijderde olie uit een zijtak van de rivier de Kolva, ten noorden van de stad Oesinsk. De olie wordt in vaten geschept, die vervolgens worden afgevoerd. Drugsmokkelaars in Engeland bestraft Manchester (rtr) - Twee Nederlanders van 30 en 49 jaar zijn in j Manchester veroordeeld tot zeven en twaalf jaar gevangenisstraf wegens drugsmokkel. Ze waren betrokken bij een transport van 17,5 ton cannabis met een waarde van ruim 160 miljoen gulden. Het was de grootste drugsvangst in de Britse geschiedenis. De Nederlanders waren met een Brits schip in november 1992 vertrokken uit de haven van Lowestoft. Op de Atlantische Oceaan namen ze de cannabis over van een Spaanse trawler. De Spaanse schipper van de trawler werd veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Frankrijk zet Turkse imam land uit Parijs - Frankrijk heeft gisteren een Turkse islamitische geeste lijke het land uitgezet. De man wordt ervan beschuldigd deel uit te maken van een in Duitsland' gevestigde fundamentalistische groep. Osman Sahin, voorzitter van de Islamitische Unie in Oost-Frankrijk en imam van de moskee in Sochaux, is 'op zijn werk in aan autofabriek opgepakt en op een vliegtuig naar Turkije gezet. Sahin is lid van de Federale Islamitische Staat van Anatolië, een in Duitsland gevestigde fundamentalistische beweging met contacten in Algerije. Vorige week werd de Marokkaanse imam van het Oostfranse Metz het land uitgezet. Brazilië wijst leden Greenpeace uit Den Haag - Brazilië heeft de 25 opvarenden van het milieuschip Greenpeace uitgewezen. Zij moeten het land voor zondag hebben verlaten. Volgens de politie aldaar hebben de medewer kers van de milieu-organisatie de wet overtreden door donder dag in Santarem te verhinderen dat het Oekraïense schip Kapitan Trubkin met een lading van 30.000 kubieke meter tropisch hout kon uitvaren. Greenpeace heeft protest tegen de uitwijzing aangetekend. Onder de opvarenden bevindt zich één Nederlander, de machinist. Volgens Greenpeace is de Trubkin geladen met illegaal gekapt hout. Een deel van de lading zou naar België of Nederland gaan. Touwtrekken om Euro-commissaris Italië Rome - Emma Bonino (46) van de Radicale Partij en de econoom Mario Monti (51) zijn gisteren door premier Berlusconi aange wezen als de Italiaanse commissarissen in de Europese Commis sie. Daarmee is de ploeg van de nieuwe voorzitter Jacques Santer rond, voor zover het dê huidige lidstaten betreft. Monti heeft eerder deze week al zijn voordracht aanvaard, terwijl aan de benoeming van Bonino wekenlang getouwtrek voorafging. Toen de regering na een negen uur durende zitting geen besluit kon nemen, besloot zij in de nacht van donderdag op vrijdag de beslissing aan de premier over te laten. De nieuwe Commissie komt vandaag in Luxemburg bijeen om de porte feuilleverdeling te bespreken. Eis 5 maanden tegen Paolo Berlusconi Rome - Antonio Di Pietro, de openbare aanklager van de rechtbank van Milaan, heeft vijf maanden gevangenisstraf en een boete van ruim duizend gulden geëist tegen Paolo Berlusco ni. De eis tegen de broer van de Italiaanse minister-president staat in verband met een geheime gift van 170.000 gulden aan de vroegere christendemocratische partij in het gewest Lombardije. Samen met Berlusconi jr. zijn tegen 26 andere personen straffen geëist van vijf "maanden tot vijf jaar. Het ging daarbij om steekpenningen die werden uitgedeeld aan plaatselijke politici en overheidsfunctionarissen in ruil voor opdrachten voor de aanleg van zuiveringsinstallaties. (ADVERTENTIE) VERVOLG VAN VOORPAGINA 'moederlijk gezicht van c I VERVOLG VAN VOORPAGINA Dit concilie heeft namelijk de beslissingsmacht in de kerk he lemaal vastgeklonken aan het sacrament van de wijding (tot diaken, priester of bisschop). Daardoor werd aan vrouwen el ke mogelijke beslissingsbevoegd heid onthouden. Die twee zaken moeten nu kerkrechtelijk weer van elkaar worden losgekoppeld. Dat kost tijd. De eenvoudigste weg: wijdingen openstellen voor vrouwen, zal men niet opgaan, aldus Dan- neels. De Vrouwelijke religieuzen heb ben meer resultaten geboekt dan erkenning van hun medebeslis singsrecht op alle kerkelijke ni veaus. De zeggenschap van de mannelijke orden over de vrou welijke tak - bijvoorbeeld van de generale overste van de Karme lieten of Norbertijnen over de orde van de zusters Karmelietes sen of Norbertinessen - is uit de tijd verklaard. Maar veel funda menteler is dat de synode het vrouw-zijn op zich als een waar de van de religieuzen heeft er kend. Die waarde is dat zij het 'moederlijk gezicht van de kerk' zijn. De emancipatie heeft ook op het stuk van de synodeprocedures voortgang geboekt. Mochten de officiële waarnemers tot nu toe nooit de synode toesprèken, op deze synode kregen ze voor het eerst ook spreektijd. Weliswaar maar zes minuten per persoon in plaats van acht zoals elke bis schop, want verschil moet er blijven. De 48 vrouwelijke religieuzen op de synode hebben van dat spree krecht massaal gebruik ge maakt. Op volgende synodes kan men de vrouwelijke deelnemers niet meer alleen maar toehoor der laten zijn, concludeerde een Vaticaanse official. De synode over de religieuzen is volgens Danneels een hele kalme synode geworden, zonder span ningen. „We zijn eigenlijk heel lief voor mekaar geweest, de religieuzen voor de bisschoppen en de bisschoppen voor de reli gieuzen. Niemand had goesting om met mekaar te gaan vech ten." In theologisch opzicht noemde de Belgische primaat de uitkomsten ronduit zwak. Den Haag - De Industrie FNV is furieus over del voorstellen van de we| vers in de kleinn (FWM). Die voorstellen staan volj buiten de realiteit, zeg! woordvoerder. De werkd willen een tweejarige cat] per saldo niets mag kosten. In de overeenkomst moet v FWM betreft sterk de nl liggen op verdere flexilr van de werknemers. C werknemers moeten gaan dienen in overeenstemmini hun arbeidsprestatie, tl moet in de cao een forse pi Van onze verslaggever Breda - Allied Domecq Arcen ook de koekfabril is met verschillende paiT van de Europese bakken Dat zegt woordvoerder C. I van Allied Domecq in Li Hij kan niet mededelen iif stadium de onderhandd verkeren. „Verschillende li ven hebben interesse geto deze activiteiten." I De verkoop van deze bet past in de strategie van 1 Domecq zich te conceren kernactiviteiten, gedestille retail. Hooimeijer is de bakkerij van Allied Domecq Nede Onder Hooimeijer vallen I brieken Baartmans in Rul Brink in Roosendaal, Kof Banketfabriek AHO in J.B. Bussink's Deventerk brieken, Haust-fabriek ii sterdam en Hooimeijer in 1 drecht. Totaal werken er bij deze 1 ken 560 mensen, van wiel honderd in Rucphen en Rl daal. Hooimeijer produceej dukten als Hille-bistf Van onze correspondente Rotterdam - De passal Zuid-Holland-Zuid mo| maar de sinds gisteren i Westnederland en Zuid klant voorop te stelle| Groep. Zo gaf algemeen-directeu van Vliet van de ZWN gisteren in Rotterdam de i bedrijfscultuur weer, waas de klant datgene leveren hebben beloofd'. Die klant kan in ieder) vanaf 6 november gebru: ken van een directe bus' ding van Waalwijk naar recht. Verder worden tv, staande busverbindingei comfortabeler materieel houden, namelijk de d! Breda - Utrecht en Oostei Utrecht. Dat hangt sami het nieuwe Interliner-s; dat dan wordt ingevoerd. „Het initiatief tot de genomen om de markt t bewerken. Dat kan het be uit één onderneming. De' werking biedt ons ook ee mogelijkheid om op vers de markten te operere doen we dan ook in he Van onze verslaggever Breda - Winkelend kend Nederland kr maandag een nieuwe mogelijkheid bij: Air Met een elektronisch pa nen klanten eenvoudig voor gratis vliegticki Center Parcs-huisje of je dierentuin of Efteling Maandenlang is er ge nig gedaan over de A spaaractie. Zondagavoi die stilte verbroken reclamespot op tv, geve een grootscheepse recla pagne op de radio ei krant. Vanaf maandag kan di ment terecht bij zo'n kels en tankstations die Miles meedoen. Air Miles is een initia ABN Amro, Albert Hei en Vroom Dreesma der het motto 'Hoe

de Stem | 1994 | | pagina 4