'De Mos was niet te handhaven' Seizoen voorbij voor Jos Verstappen Ontslag voor Aad de Mos een bevrijding Becker heeft lol na winst op Stich 6De hele wereld zag zijn ontslag aankomen' UITSLAGEN STANDEN VI MASSIEF iKET. PSY-voorzitter Willem Maeyer: "Tijd was zijn grootste vijand' DE STEM SPORT F 99,50 P/M2 Heester Oranje verdient bijna zes miljoen Johnny Herbert vervangt Limburgers in Grote Prijzen Japan en Australië SPORTNIEUWS KORT 1994 X 74 ZATERDAG 29 OKTOBER 1994 B2 [T 22 MM toom, 01640-40377 U NC/K KHS 1994. Massief Deens Parket lA. haar radering r94 om I-Leur. 'adering hoofd- De Rabobank is een coöperatieve bank, met als doelstelling leden ondernemers te financie ren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een gekozen be stuur en de ledenverga deringen invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van leden en cliënten zwaar meetelt. Moutberg 3 m. garage, bedrijfsruimte, c.v. 120 m2 grondopp. Ind.: hal met trapopg. en toilet. L-woonk.; parketvl., witte kunstst. keuke ien. Op 1e verd.: overloop met aar zolder, waarop hobbykamer it. schrootjes afgetimmerd), 3 I parketvl. en 1 met dakkapel), gbad en v.w.-tafel. De woning is 'ubb. begl. en rolluiken. ƒ357.000.- k.k. Fatimastr. 48 houden vrijst. won. m. garage L-woonk., woonkeuken, portaal, en serre. 1e Verd.: 3 slpks., r m. 4e slpk., c.v.-ketel 1989. ƒ279.000.- k.k. l/asseurdreef 26 m. gar. op 312 m2. Ind.: hal m. toilet, woonk. m. open haard, (unstst. keukenblok, bijkeuk. 1e es. en badk. 2e Verd.: voorzolder ner. ƒ349.000.- k.k. ELAARDIJ O.G. EN HYPOTHEKEN 1711 NJ St Willebrord, tel. 01653-83251 4701 JV Roosendaal, tel 01650-40406^ Van onze verslaggever Eindhoven - PSV-aanvoerder Jan Wouters, die gisteroch tend als spreekbuis van de spelersgroep naar voren trad, noemde het ontslag van trai ner Aad de Mos geen verras sing. ,.De hele wereld zag het aankomen. Dat kon ook moeilijk anders met die te genvallende prestaties en het hele gedoe er omheen. Nee het bestuur heeft vooraf niet de mening van de spelers ge peild." Dat de druk op De Mos enorm groot was de laatste tijd, hadden de spelers ook op de trainingen gemerkt. „Maar wat wil je. Als je op zo'n manier belegerd wordt door supporters en door de pers. Dan gaat het plezier er wel van af," aldus Wouters. „Hoe wij als spelers over het ontslag van de trainer denken? Dat is niet relevant. Maar het is wel duidelijk dat de schuld niet alleen bij hem ligt. Iedereen treft blaam. Er is nooit één schuldige aan te wijzen voor een slechte periode. Dus wij moeten ons het ontslag van de trainer ook aan trekken. Na afloop van de training hiel den de spelers een onderling be raad. „De inhoud daarvan hou den we intern," aldus Wouters. „Maar we hebben elkaar er on dermeer op gewezen dat we de fouten bij onszelf moeten zoe ken. En daar dus ook aan moe ten werken. De geblesseerde Boudewijn Pa- hlplatz was niet bij die bespre king. In afwachting van de uit slag van zijn liesonderzoek stond hij aan het biljart. „Voor mij was het wel een verrassing ja. Ik vind het jammer dat De Mos weg is. Het heeft hem niet mee gezeten met al die blessures. Van mij had hij wat meer tijd mogen krijgen om het elftal op poten te zetten." Willy van der Kuylen werd ronduit onaangenaam verrast door het ontslag De Mos. „Ik had nog steeds de hoop en de verwachting dat Aad het kon afmaken. Maar je weet dat in de voetballerij gekke dingen kun nen gebeuren." vertelde de assis tent-trainer gistermiddag. Ook de door De Mos bij PSV binnengehaalde Van der Kuylen wil de schuld van de problemen niet bij zijn ontslagen baas leg gen. „De fout ligt niet bij één man. De oorzaak van de mindere prestaties moet gezocht worden bij de hele spelersgroep en bij het complete begeleidingsteam." Een oordeel over de nieuwe man, Kees Rijvers, wilde Van der Kuylen niet geven. „Ik heb nog onder hem getraind en dat ging uitstekend. Maar mijn functie is nu wel anders. Ik ben dus be nieuwd. Rijvers is een tijdje weg uit Nederland. Of hij nog vol doende binding heeft met het voetbal hier? Dat denk ik wel. Hij is regelmatig in Nederland. Drie of vier weken geleden heb ik nog met hem gesproken. Ik neem ook aan dat hij de veld- training voor zijn rekening gaat nemen. Rijvers heeft altijd aan gegeven dat graag te willen doen." Vanochtend heeft Van der Kuy len een gesprek met Kees Rij vers. De bedoeling is dat beiden in eerste instantie de selectie doornemen voor het duel van vanavond tegen FC Groningen. Bij PSV ontbreken door blessu res Van Mol, Pahlplatz, Hoekstra en Van der Gaag. Vink is weer fit. De selectie wordt gevormd door: Dirkx, Faber, Fuchs, Van der Leeg te, Linskens, Menzo, Meijer, Nilis, Numan, Paauwe, Prommayon, Ro- naldo, Valckx, Vink, Waterreus, Wouters en Zenden. Door Gerard Lukken Eindhoven - Het liep bij PSV niet zoals het moest, het vertrouwen dat het nog zou gaan lopen, ontbrak in alle geledingen en de onrust werd te groot. Dus was het onverantwoord om Aad de Mos nog langer te handhaven als trainer van PSV. Dat was de kern van het betoog dat PSV-voorzitter Willem Mae yer gisteren tijdens een perscon ferentie voor de verzamelde va derlandse sportpers hield Don derdagnacht rond 1.00 uur ging de kogel door de kerk. Na een bestuursvergadering, die al bezig was, toen Aad de Mos voor de tv verklaarde dat PSV nog alle ver trouwen in hem had. De trainers wens was blijkbaar de vader van zijn gedachte ge weest, Maandagavond al vroeg hij het bestuur of dat voltallig achter hem stond. Het antwoord bleef uit. Tot gisterochtend 9.00 uur Toen hoorde De Mos in het Philips Stadion dat hij zijn wens had gebaseerd op drijfzand. Het vertrouwen was op, zo ver nam hij. Hoe spijtig het bestuur dat ook vond. Na die moeilijke boodschap van voorzitter Mae yer belde manager Frank Arne- sen spoorslags 'good old' Kees Rijvers in zijn woning op lie d'Oleron, een eiland voor de kust van Bordeaux. De oud-trainer van PSV en Oranje werd bereid gevonden in Eindhoven als inte- rim-coach op te treden. „Tot het moment dat we een nieuwe trainer hebben gevon den." stelde Maeyer gisteren met nadruk. „De keuze voor Rijvers is logisch, omdat hij bij ons internationaal scout is. We heb ben nu rustig de tijd om een andere coach te vinden. Nee, we hebben nog niet over kandidaten gesproken. Daar beginnen we maandag mee. Hiddink? Hij is zeker een kandidaat, zoals er wel meer zijn." Ook de naam van Morten Olsen. de huidige trainer van FC Kóln en een vriend van Frank Arnesen, is al gevallen. Moeite Maeyer ontkende gisteren dat de nederlaag bij Willem II. afgelo pen woensdag, de druppel was die de emmer deed overlopen. „Die wedstrijd staat helemaal los van het ontslag van De Mos. Ook als we in Tilburg hadden gewonnen, dan was dit besluit genomen. Denk ik. Of het gedrag van de supporters een rol heeft gespeeld? Je bent natuurlijk on verstandig als je niet naar je klanten luistert. Maar de kritiek vanaf de tribunes is bepaald niet van doorslaggevende betekenis geweest." De voorzitter, die sinds zijn be noeming een jaar geleden toch de nodige mensen de laan uit stuurde, zei moeite te hebben gehad met het overbrengen van de boodschap aan De Mos. „Want laat daar geen misver- New York - De deelne mers aan het WK voetbal in de Verenigde Staten kunnen bij de afrekening 700.000 dollar per wed strijd tegemoet zien, te gen de huidige koers 1,155 miljoen gulden. Voor Oranje, dat in de kwartfinales werd uitge schakeld door de latere wereldkampioen Brazilië, betekent dat een totaal van 5,775 miljoen. Brazilië incasseert net als Italië vijf miljoen dollar, maar springt er financieel toch het best uit. De FIFA gaf de Zuidamerikanen donderdag tijdens de verga dering in New York ook de Fair Play Cup en riep Rom- ario en Bebeto c.s. tevens uit tot het attractiefste team van het toernooi. Behalve bekers leverden die onder scheidingen nog eens dik 3,5 ton op. stand over bestaan, wij hebben nog steeds grote waardering voor Aad de Mos. Als mens en als trainer. We hebben prettig met hem gewerkt. Maar het was onverantwoord nog langer door te gaan. Daarvoor waren de on rust en de onzekerheid te groot geworden. Zowel binnen de spe lersgroep als binnen de techni sche staf. Het spel werd slechter en er was geen zelfvertouwen. Als bestuur konden we er niet meer op vertrouwen dat we onze doelstelling zouden halen." ver klaarde Maeyer het ontslag. Weinig tijd De voorzitter erkende volmondig dat De Mos te weinig tijd was gegund om uit zijn selectie een goed elftal te formeren. „Maar dat is het dilemma van een top club. Tijd is je grootste vijand Er zijn nog meer oorzaken aan te geven voor de slechte resultaten Voor de één is dat het spelcon- cept, de ander heeft het over een slecht evenwicht. Hoe het ook zij, de slechte resultaten en de reacties daarop stonden een snelle verbetering in de weg." „Maar laten we eerlijk zijn. Voor een deel heeft De Mos het onge luk ook over zich afgeroepen- Een garantie voor succes, noem de hij zichzelf. Dat heeft hij niet kunnen waarmaken. Je moet constateren dat we de laatste vier maanden niet de ontwikke ling hebben doorgemaakt die we wensten. Op een bepaald mo ment moet je dan maatregelen nemen. En dat moment was nu aangebroken," aldus Maeyer. Hoewel manager Frank Arnesen naar buiten toe De Mos tot het laatst bleef steunen, stond hij volledig achter het ontslag van de trainer. En die opvatting was niet van vandaag of gisteren. „Ik ben natuurlijk niet blind." sprak Arnesen. verlegen met de situa tie. „Op een gegeven moment houdt het op. De problemen werden te groot en de tijd ging tegenwerken. Maar uiteraard was het mijn plicht om Aad tot het laatst toe te steunen. Ook de manager stak de hand in eigen boezem, zoals de spelers en de rest van de technische staf dat ook al deden. „We hebben allemaal schuld. Het ontslag van Aad is ook voor mij een neder laag. Maar Arnesen voelde zich niet geroepen om daaruit zijn consequenties te trekken. „Ik ben niet verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken Ook niet voor de opstelling of het systeem dat gekozen wordt. Dat was allemaal aan Aad." PSV-voorzitter Maeyer„Op een bepaald moment moetje maatregelen nemen. Dat moment was nu aangebroken. FOTO ANP Van onze verslaggever Eindhoven - Eigenlijk zou Aad de Mos het bestuur van PSV dankbaar moeten zijn. Het even pijnlijke als onvermijde lijke ontslag bespaart hem veel nieuwe ellende. Goed beschouwd zou je het zelfs een bevrijding voor de 47-jarige Hagenaar kunnen noemen. Want wie De Mos de laatste weken van dichtbij meemaakte en observeerde, zag' hem hopeloos worstelen met zichzelf en zijn omgeving. De topcoach die hij zo graag wilde zijn en die hij met zoveel 'talent' speelde, had afgedaan. Hij was een karika tuur van zichzelf. Na de breuk met PSV kan de tobbende trainer eindelijk weer op zoek naar zijn eigen ik. Op kosten van de Phi- lips-club, die vanwege een clausule ver plicht is het aflopende contract tot medio 1996 door te betalen (kosten ongeveer een miljoen gulden). Hoe slecht het met De Mos was gesteld, bleek donderdagavond in het RTL- sport programma Barend en Van Dorp. De PSV- coach, hartelijk bedankt voor zijn moedige komst naar de studio, maakte een verwarde indruk. Hij sprak zichzelf tegen, kwam slecht uit zijn woorden en was voortdurend de draad van zijn verhaal kwijt. Hij deed geen enkele poging tot bluf of humor. Het was duidelijk, hier zat een gekwelde en gekwetste voetbaltrainer, bij wie de geeste lijke veerkracht bijna volledig was verdwe nen. Het persoonlijke drama van De Mos heeft ongetwijfeld een rol gespeeld in de bestuur lijke besluitvorming. PSV-voorzitter Mae yer wilde na de midweekse nederlaag bij Willem II (2-1) niet veel kwijt. Maar wat hij zei, was dubbel interessant. „De Mos staat onder onmenselijke druk. Daaronder wil ik hem niet laten bezwijken." De voetbalwereld legde die opmerking van de PSV-voorman uit als een steunbetuiging aan de veelgeplaagde coach. Pas vrijdag, na het bericht over de scheiding, drong de diepere betekenis door. Het bestuur heeft De Mos tegen de boze buitenwereld in bescherming genomen en in feite uit zijn lijden verlost De voormalige Haagse volksjongen kon bij spelers, bestuursleden en publiek geen goed meer doen. Zelfs zijn relatie met de pers, die hij tijdens zijn roerige loopbaan altijd op maat be diende, was in het slop geraakt. 'Aadje' was de afgelopen dagen eenzaam en alleen in Eindhoven, de goedbedoelde woorden van manager Arnesen en hulptrainer Van der Kuylen ten spijt. Het bestuur, en met name penningmeester Harry van Raaij, was deels verantwoorde lijk voor de vogelvrije positie van De Mos. Anderhalve week geleden zette de schatbe waarder van PSV in een openhartig inter view zijn trainer onder hoogspanning. „Als we van Ajax en Willem II verliezen, weet ik het echt niet meer," liet Van Raaij zich ontvallen. Die opmerking ging een eigen leven leiden. Het vormde de inzet tot een brede maat schappelijke discussie. „Moet Aad eruit en wanneer gaat het gebeuren?" Over niets anders praatte men bij PSV. In het nieuwe nationale gezelschapsspel blonk het Emdhovense bestuur allerminst uit in durf en slagvaardigheid. In plaats van het heikele onderwerp dood te zwijgen of de kritische buitenwacht stevig van repliek te dienen, mocht iedereen zijn zegje doen over De Mos. Vooral manager Arnesen, eigenlijk veel te aardig voor een topfunctie in de jungle die betaald voetbal heet, maak te zich schuldig aan gebabbel. De Deen bestond het zelfs om na de wed strijd tegen Willem II rond middernacht een RTL-ploeg in de deuropening van zijn huis ginnegappend te woord te staan. „Óf Aad weg moet? Nee hoor," klonk het voor de zoveelste keer weinig overtuigend. Toch heeft de oud-trainer van Ajax, KV Mechelen en Anderlecht zijn derde ontslag voornamelijk aan zichzelf te wijten. De Mos heeft in zijn anderhalf jaar bij PSV een merkwaardig zigzag-beleid gevoerd. Al in zijn eerste seizoen, beëindigd met de derde plaats, leek het eerste elftal op een duiven til. Zo was je de nieuwe leider en zo was je reserve. Vrijwel niemand kreeg hoogte van De Mos' tactische plannen. Bij de enorme sanering van de A-selectie ging De Mos afgelopen zomer zeer onzorg vuldig te werk. Hij ruimde op, zonder aanzien des persoons. Ook bij de (peper dure) inkoop ging hij lukraak te werk. Daardoor zit PSV nu met een uiterst one venwichtige selectie. Te veel rasechte aan vallers, te weinig stoere verdedigers. Met een riskant 4-2-4-systeem trachtte De Mos in Nederland en Europa prestige terug te winnen. De onbezonnen speelwijze misluk te falikant. zoals ook zijn kinderachtige wisseltruc in de opstelling voor het duel met Ajax flopte. De Mos behoort niet langer tot het selecte gezelschap van internationale topcoaches. Toch zal hij, met de hulp van zijn zaak waarnemer Ger Lagendijk, wel weer bij een leuke club aan de slag komen. „Ik ben een garantie voor succes." zei De Mos bij zijn entree bij PSV. Die uitspraak kan hij uit zijn clichéboek schrappen. Van onze verslaggever Huub Paulissen Utrecht Voor Jos Verstap pen is het Formule-I-seizoen voorbij. Het Benetton-team maakte gisteren aan alle on zekerheid een einde door Jo hnny Herbert als vervanger van Verstappen aan te wijzen voor de Grote Prijzen van Japan en Australië. Volgens Benetton heeft de de gradatie - Verstappen zal ook niet door het Benetton-filiaal Li- gier worden ingezet - (nog) geen consequenties voor 1995, waarin de Limburger een contract voor minimaal zes races heeft. In de officiële lezing probeert het team met een smoes te ver bloemen dat de rijkwaliteiten van Herbert op dit moment ho ger wordt aangeslagen dan die van Verstappen. „Hij is onvol doende hersteld van de verwon dingen aan zijn nek," probeert Benetton het leed voor Verstap pen, die niets mankeert, naar de buitenwereld te verzachten. Feit is echter dat Herbert tijdens drie testdagen zo'n sterke indruk achterliet, dat 'wij in hem een sterke partner voor Michael Schumacher hebben gevonden om in de laatste twee races de wereldtitels bij de coureurs en constructeurs te veroveren,' al dus Benetton. Voor het eerst in zijn komeet achtige loopbaan krijgt Jos Ver stappen met serieuze tegenslag te maken. De coureur kreeg het nieuws gisteren van zijn mana ger Huub Rothengatter te horen op de autosportbeurs in de Jaar beurs in Utrecht. De Limburger hield na zijn bezoek eerder deze week aan de Benetton-fabriek in Engeland rekening met de maat regel, maar had toch grote moei te om een positieve draai te geven aan het pijnlijke einde van zijn eerste seizoen in de Formule I. „Het is natuurlijk even slikken als het moment daar is, maar ik heb de voorbije dagen al aange ven dat ik ergens begrip kan opbrengen voor de rijderswissel. Ik mag feitelijk niet klagen, want ik heb een seizoen achter de rug, waarvan ik vooraf alleen maar kon dromen. Tien Grote Prijzen, twee keer op het po dium, tien WK-punten, dat had toch zeker niemand verwacht, toen ik in januari een contract als testrijder tekende. Ik ga me nu volledig concentreren op vol gend jaar," reageerde Verstap pen, die de races in Japan en Australië als toeschouwer be zoekt. Benetton maakte de rijderswis sel pas gisteren bekend, de coup is echter al weken geleden voor bereid. Eerst werd geflirt met de Amerikaan Paul Tracy en toen dat op niets uitliep, werd de 30-jarige Brit Herbert bij Lotus losgeweekt. Voor de Grote Prijs van Europa werd Herbert nog bij Ligier geparkeerd, maar het was duidelijk een stok achter de deur voor Verstappen. Toen de Limburger zich na een serie uit stekende resultaten in Spanje een rampweekeinde permitteer de, kostte het hem de kop Opvallend is dat Verstappen niet in de Ligier van Johnny Herbert mag stappen. Het Franse team heeft Frank Lagorce, de nummer twee uit het kampioenschap For mule 3000, aangetrokken als tweede rijder naast Panis. „Jos heeft een contract met Be- netton en niet met Ligier," legt manager Huub Rothengatter uit. Dat contracten in de Formule 1 echter geen obstakel vormen, blijkt uit het feit dat Herbert bij Ligier heeft getekend en toch probleemloos naar Benetton kan switchen. Zowel bij Benetton als Ligier werd gisteren ontkend dat John ny Herbert ook volgend jaar plaats neemt naast Schumacher, die zijn verbintenis met Benet ton definitief een jaar verlengde. Een woordvoerder van de Franse renstal sluit zelfs niet uit dat Verstappen in de laatste Grote Prijs, Australië, toch nog aan de Maradona mag trainer zijn van FIFA Buenos Aires - Tot tranen geroerd was Diego Armando Marado na donderdag. Zijn verhouding met de wereldvoetbalfederatie (FIFA) was vol haat. Daar kwam plotseling een vleugje liefde bij. De geschorste voetballer kreeg toestemming trainer te worden. „Ditmaal heeft de FIFA humaner gehandeld dan ik verwacht te," zei Maradona voor de Argentijnse televisie. De oud-vedette vertoonde bij het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten zijn laatste kunststukjes en verdween vervolgens wegens do pegebruik door de achterdeur. Dit keer kan hij aan de slag bij eerste-divisieclub Deportivo Mandiyu. „Ik ben de FIFA dank baar. Ik ben blij weer op het veld te kunnen staan." Heimelijk was Maradona al drie weken coach van Mandiyu, degradatiekandidaat in de hoogste klasse. Met de schriftelijke toestemming van de FIFA in de hand. kan hij zich nu aanmelden voor een trainerscursus. Een rentree als actief voetballer sluit Maradona uit. „De speler in mij is al lang geleden begraven. Maar als trainer voel ik me als herboren." Fortuna Sittard heeft gisteren Ronald Hamming van FC Groningen gecontracteerd De 21-jarige spits is door Fortuna aangetrokken om de smalle selectie uit te breiden. Arnold Vanderlijde geridderd Sittard - Arnold Vanderlijde is bij zijn officiële afscheid als bokser benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Staatssecretaris Erica Terpstra van sport reikte de 31-jarige Limburger de versierselen gisteravond uit tijdens een afscheids feest in de Sittardse Stadsschouwburg. Vanderlijde behaalde drie keer brons bij Olympische Spelen, werd twee keer tweede bij wereldkampioenschappen, behaalde drie Europese titels en een bronzen medaille bij een EK en veroverde acht nationale titels. Arie Loef stopt met schaatsen Eindhoven - Een 24e plaats op de 500 en 22e op de 1.000 meter. Arie Loef maakte geen naam op de laatste Winterspelen in Noorwegen. En zal dat ook niet meer in eigen land doen Want nog voor de start van de eerste echte schaatswedstrijd (van avond om de City Bokaal in Utrecht) heeft de 25-jarige sprinter het bijltje erbij neergegooid. Loef stopt met schaatsen en geeft voorrang aan zijn studie aan de HTS in Tilburg. Kogelstoter Edwards vier jaar geschorst Monte Carlo - De internationale atletiekfederatie (IAAF) heeft de Britse kogelstoter Paul Edwards voor vier jaar geschorst. Edwards werd in augustus betrapt op het gebruik van spierver- sterkende middelen Stockholm (sid) - Met een zege op rivaal Michael Stich heeft Boris Becker zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi in Stockholm. Hij zorgde tevens voor ongewisheid bij Stich, die door de nederlaag nog lang niet zeker is van deelname aan de lucratieve ATP-finale in Frankfurt. Becker had behoorlijk veel ple zier na de 7-6 6-3 zege op zijn landgenoot. De beste tennissers van Duitsland ruziën de laatste jaren herhaaldelijk met elkaar. De onderlinge stand na tien par tijen is 7-3 in het voordeel van Becker. Stich was vorig jaar winnaar in Stockholm. Door zijn uitschake ling in de kwartfinales verliest hij 300 punten op de computer- lijst. Stich had weinig vreugde beleefd. „Een wedstrijd tegen Boris is altijd een soort psycho logische oorlog, dat is niet be paald mijn wereld. Ook het spel tegen hem bevredigt me nauwe lijks en levert weinig plezier op." Becker: „Ik denk dat Michael een beetje overgevoelig rea geert." Een andere vedette. André Agas si, beklaagde zich in de Zweedse hoofdstad juist over het gebrek aan rivaliteit tussen tennissers. De 24-jarige Amerikaan herin nerde zich de grote tweegevech ten uit zijn jeugd. Duels tussen McEnroe en Borg, Borg en Con nors of Connors en McEnroe. „Die wedstrijden fascineerden de toeschouwers. Daar zat alles in, soms zelfs haat." Tegenwoordig zijn er volgens Agassi te veel toernooien, som mige toppers komen elkaar vrij wel nooit meer tegen. Agassi zei dat hijzelf in maart voor het laatst tegen de nummer een van de wereld speelde. Dat is Sam pras. „En wanneer ik voor het laatst tegen Courier tenniste, kan ik me niet eens meer herin neren. Dat is in ieder geval meer dan twee jaar geleden. Het ont breekt gewoon aan spanning in het tennis." Stockholm. Mannen, 3,5 miljoen gul den. Kwartfinales: Becker (Dui/6) - Stich (Dui/3) 7-6 6-3, Sampras (VSt/1) - Larsson (Zwe) 6-1 6-4, Kafelnikov (Rus/11) - Bruguera (Spa/4) 6-7 6-4 6-2, Ivanisevic (Kro/2) - Agassi (VSt/9) 6-1 3-6 7-6. Santiago. Mannen, 400.000 gulden. Kwartfinales: Berasategui (Spa/1) - Burillo (Spa) 6-2 6-1, Meligeni (Bra) - Novacek (Ts]/4) 4-6 6-4 6-2, Frana (Arg) - Carbonell (Spa) 5-7 6-2 6-4, Clavet (Spa) - Markus (Arg) 6-4 6-3. Essen (Dui). Vrouwen, 350.000 gulden. Kwartfinales: Medvedeva (Oek) - Schultz (Ned/7) 6-3 7-5, Novotna (Tsj/2) - Appelmans (Bel/6) 6-4 6-3, Habsudova (Slw) - Hingis (Zwi) 6-3 2-6 6-2, Majoli (Kro) - Huber (Dui/3) 2-6 6-3 6-1. Boris Becker strekt zich volledig om een bal te halen, foto anp start komt. „De afspraak is dat als Benetton in Japan de con- structeurstitel wint, Herbert in Australië weer voor Ligier rijdt. Dan heb je best kans dat Ver stappen opnieuw voor Benetton uitkomt. Herbert is alleen uitge leend om Benetton aan het kam pioenschap te helpen, in 1995 rijdt hij weer voor ons." Kijkt Jos Verstappen met ver trouwen naar zijn toekomst bij Benetton, het thuisfront is min der gerust. Vader Frans Verstap pen vreest dat de verbanning naar de reservebank wel eens verstrekkende consequenties kan hebben. „Zeker, Jos is testrijder. Maar als je eenmaal in die auto zit, komt het hard aan als je weer moet uitstappen. Je zag het aankomen toen Benetton met al lerlei andere rijders bezig was. Deze ontwikkeling is heel ge vaarlijk voor de loopbaan van Jos. Contracten stellen in de Formule I niets voor en dit zou wel eens het einde van zijn For- mule-I-carrière kunnen zijn." GOLF San Francisco. Tour Championship. Stand na eerste ronde: 1 Frost (ZAf), Glasson (VSt), McCumber (VSt), Lowery (VSt) 66 (-5), 5. Fehr (VSt) 67, 6. Els (ZAf), Mickelsen (VSt) 68. Hyogo (Jap). Mannen, 3,3 miljoen gulden. Stand na tweede ronde: 1. Naomichi Ozaki (Jap) 134 slagen, 2. Kuramoto (Jap) 136, 3. Watts (VSt) 137, 4. Waldorf (VSt), Hamano (Jap) en Sugihara (Jap) 138 Sotogrande. Volvo Masters. Stand na tweede ronde: 1 Langer (Dui) 133 slagen, 2. Montgomerie (GBr) 134, 3. Jimenez (Spa) 135, 4. Ballesteros (Spa) 136, 5. Woosnam (GBr) 137 TAFELTENNIS Veldhoven. Landenwedstrijd Euro pese eerste divisie, mannen. NEDERLAND - GRIEKENLAND 4-2. Keen - Kordoutis 21-9 21-12, Vijverberg - Creanga 11-21 7-21, Heister - Cioca 20-22 21-23, Heis ter/Keen - Kordoutis/Creanga 21-19 21-14, Keen - Creanga 25-23 21-19, Heister - Kordoutis 21-14 21-11. VOETBAL FC ZWOLLE - EMMEN 4-0 (2-0). 28. Van der Vegt 1-0, 40. Plug 2-0, 56. Plug 3-0, 83. Reynders 4-0. Scheidsrechter: Van Veïuwen Toe schouwers: 3450, Gele kaart: Schel- levis (FC Zwolle), Uneken en Veld wijk (Emmen). Duitsland: Karlsruher SC - Bayer Uerdingen 2-1, VfL Bochum - Kaï- serslautern 0-2. Stand aan kop: Borussia Dortmund 10-16, Werder Bremen 10-15, Kai- serslautern 11-14, Karlsruher SC H-13. Frankrijk: Auxerre - Nice 3-0, Bas- tia - Lens 1-3, Caen - Rennes 5-1, Cannes - Le Havre 2-2, Lille - Martigues 1-0, Metz - St Etienne 1-0, Monaco - Sochaux 3-1, Nantes - Strasbourg 3-0, Pans SG - Mont- pellier 3-1. Stand aan kop: Nantes 15-33, Paris SG 15-27, Lyon 15-27, Lens 15-26, Auxerre 15-25 VOLLEYBAL Sao Paolo. WK vrouwen. Kwartfinales: Cuba - Duitsland 3-0 (15-9 15-5 15-5), Brazilië - Japan 3-0 (15-10 17-15 15-7). Uitslagen tafeltennis IJSHOCKEY Nationale beker: Tilburg - Geleen 3-4 (1-1 2-0 0-3).

de Stem | 1994 | | pagina 27