Terneuzen verkocht vuile grond 'Het gaat absoluut goed draaien' Ond ond aan Waterschap De Drie Ambachten kondigt tariefsverhogingen aan Gemeente Aardenburg voert in januari container in voor gft POLITIE RAPPORT 'Consum< Groenlinks verwijt nalatigheid: 'Gemeente had grond eerst moeten onderzoeken' Oostburg springt te zuinig om met reserve-miljoenen Zeeuws Mondriaanjaar is doorslaand succes Raad Terneuzen achter plan college voor rioolheffing Sluise raad trekt geld uit voor automatisering DE STEM ZEELAND Optimisme over De Vlaanderenhal in Sas van Gent EXAMENS DE STEM Gevoel VRIJDAG 28 OKTOBER 1994 C3 Van onze verslaggever Terneuzen - De inwoners van Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen zijn vol gend jaar meer geld aan het water schap De Drie Ambachten kwijt. De ingezetenenomslag stijgt namelijk van 49,80 naar 72,61 gulden en de verontreinigingsheffing stijgt met vier gulden naar negentig gulden per vervuilingseenheid. Het dagelijks bestuur van het water schap kondigt de tarief stijgingen aan in de aanbiedingsbrief bij de begroting 1995. Deze stijgingen zijn nodig om het financiële huishoudboekje van het schap op peil te houden. „Ondanks de forse daling van de te betalen rijkshef fing is toch sprake van een stijging van het totaal aan te betalen belastingen. De oorzaak is gelegen in een meer dan dubbele raming inzake te betalen stort- kosten vanwege een forse tariefstijging en tevens een verwachte toename van de te storten tonnages maaistoffen en slib van de slibverwerkingsinstallatie," licht het dagelijks bestuur toe. Daarnaast heeft de stijging van de las ten volgens het dagelijks bestuur ook betrekking op de nieuwe wettelijke ver plichtingen met betrekking tot de arbo- wetgeving, onderhoudswerken aan we gen en zuiveringstechnische werken. Deze nieuwe wettelijke verplichtingen is aanleiding voor het dagelijks bestuur een dringend beroep op de algemene vergadering te doen de personeelsstop op te heffen. De algemene vergadering besloot vorig jaar een personeelsstop in te stellen om door efficiënter werken de tarieven binnen de perken te houden. Maar volgens het dagelijks bestuur is een personeelsuitbreiding met vijf for matieplaatsen noodzakelijk om de mi nimale taakuitoefening te kunnen waarborgen. Het dagelijks bestuur constateert in ieder geval dat de reorganisatie een zeer positief effect heeft gehad op het func tioneren van het waterschap. „Hierdoor wordt voldaan aan het vereiste om als openbaar lichaam en tevens dienstver lenend orgaan optimaal te functioneren in de samenleving." Hiermee wil het dagelijks bestuur richting de provincie ook aangeven dat er geen fusie tussen de Zeeuws-Vlaamse waterschappen hoeft te komen om efficiënter te wer ken. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen heeft een perceel grond aan het Mozarthof verkocht aan bouwbedrijf Imotec zonder te weten dat de grond vervuild is. De sectie Milieu van de gemeente startte namelijk pas een onderzoek naar de bodemgesteldheid nadat de gemeente het verkoopbesluit had genomen. Uit het onderzoek blijkt dat de grond vervuild is. Een tweede onderzoek, dat nu loopt, moet uitwijzen hoe ernstig die vervui ling is. De fractie van Groen Links kaartte deze zaak gisteravond aan tijdens de gemeenteraads vergadering. „Uit het eerste on derzoek blijkt dat het hele ter rein vervuild is. De gemeente is nalatig geweest door de grond niet eerst te onderzoeken voor dat het verkoopbesluit genomen werd," aldus A. van Himme. ■Volgens directeur W. de Winter van Imotec heeft de gemeente verzuimd. „Dat betreur ik in hoge mate. De gemeente had officieel eerst de grond moeten onderzoeken naar mogelijke ver vuiling voordat de grond wordt verkocht. Het gebeurt nu precies andersom. Ik weet nog niet wat de uitkomst van het tweede on derzoek is maar ik acht de mo gelijkheid niet uitgesloten dat grond moet worden gesaneerd en afgegraven. En dat kan een ver traging van de bouwactiviteiten inhouden. Kijk, de gemeente dacht wellicht dat het allemaal niet zo erg zou zijn maar het kan dus ook fout aflopen. Nogmaals, ik weet de uitkomst van het onderzoek nog niet en doe er dus vooralsnog niet al te dramatisch over. Wellicht moeten zowel pro jectontwikkelaars en gemeente nog wennen aan de aange scherpte milieuvoorschriften." Groen Links wil weten wat de juridische gevolgen zijn. „De grond moet zeker worden afge graven. In hoeverre kan de pro jectontwikkelaar de gemeente aansprakelijk stellen. Want de bouw loopt vertraging op. Hier door zijn ook de kopers gedu peerd. Hun tijdschema klopt niet meer en de rente van hun eerder afgesloten hypotheek kan stij gen. Daarnaast willen we weten wat de sanering op zich is en wat de financiële gevolgen hiervan zijn. Want als blijkt dat ook het grondwater vervuild is moet be maling Worden toegepast. Ook willen we weten wat de gevolgen voor de volksgezondheid zijn. Want ook de buurt is ongerust. Ze zagen hoe de gemeente mon sters nam en grondboringen deed." Gissen Van Himme kan nu alleen nog maar gissen naar de reden waar om de gemeente pas nu met het onderzoek is gestart. „De ge meente dacht wellicht dat het allemaal niet zo ernstig zou zijn en wilde de grond snel verkopen om snel over de opbrengst te beschikken. En juist daarom willen we ook weten wat er van die opbrengst overblijft als er gesaneerd moet worden." Wethouder K. van der Hoofd wilde gisteravond niet vooruit lopen op de bevindingen van het onderzoek „We moeten de resul taten afwachten. We zullen de betrokkenen zeker op de hoogte houden van de bevindingen". FOTO WIM KOOYMAN Henk Storm, hier in de geheel vernieuwde bar, ziet het zitten: 'Er is nu al een hoop belangstelling.' zijn dan pas zullen extra bezui nigingen noodzakelijk zijn, ove rigens niet alleen in de sector welzijn en cultuur." Ook A. Verhage (D66) voelde veel voor het PvdA-voorstel. „De mensen die niet in de gemeente Oostburg wonen, kunnen best extra worden belast." Maar de PvdA en D66 stonden alleen met hun voorstel. CDA, WD en D en T wilden nog niet zo ver gaan nu al extra belas tingverhogingen voor de toe komst vast te stellen. „Je moet de bevolking nog niet hiermee opschepen," aldus J. Provoost (WD). PvdA: 'Extra lasten automatisch naar bevolking' Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg springt te zuinig om met de opgebouwde riante reservepositie van twintig miljoen gulden. Daarom zou deze reservepot gebruikt kunnen worden om de vermindering van de rijksuitkering op te vangen. Dat is immers een betere keuze dan de door het college aangekon digde bezuinigingen in de sector welzijn en cultuur. Deze mening liet dé fractie "van de PvdA gisteravond tijdens de vergadering van de gemeente raad weten. Ook de fractie van Dorpsbelangen en Toerisme (D en T) noemt de reservepositie op zijn minst zeer riant. „Oostburg is een rijke gemeen te," aldus L. Wille (PvdA) als reactie op de gemeentebegroting 1995. „Nog niet zo lang geleden stelden we dat een reservepositie van vijftien miljoen voor een gemeente als Oostburg voldoen de is. Nu is de bodem opgetrok ken naar twintig miljoen waar door de extra lasten automatisch naar de bevolking worden ver legd." Volgens verantwoordelijk wet houder A. Roosendaal valt aan die reservepositie niet te tornen. „In vergelijking met soortgelijke gemeenten zitten we op een ge middelde. We zijn niet arm en niet rijk. De reservepositie moet hu eenmaal groeien omdat de totale begroting van de gemeen te ieder jaar stijgt." Naast de al aangekondigde rijks uitkering krijgt Oostburg de ko mende jaren nog een extra kor ting van drie miljoen gulden voor de kiezen. Wille toverde een oplossing tevoorschijn om de ei gen bevolking zo min mogelijk te laten bloeden voor deze korting. Hij stelde voor de toeristen meer te belasten. Zoals door een ver hoging van de woonforensenbe- lasting volgend jaar met twintig procent, een verhoging van de toeristenbelasting met vijf cent per overnachting en daarnaast een verhoging van de onroerend zaak belasting (ozb) met vijftien procent volgend jaar. „Door de ze maatregelen wordt het tekort teruggebracht naar een tekort van dik acht ton. Dit resterende tekort wordt naar onze mening opgevangen door de woonforen- senbelasting als gevolg van de bouw van meer recreatiewonin gen en een extra injectie uit de ozb. Mocht dat nog onvoldoende Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Henk Storm ziet het helemaal zitten. „Dit complex is zo uniek dat ik geen moment aan het succes twijfel. Er is nu al een hoop belangstelling. Uit heel het land, maar ook uit België." Zou het dan toch gaan lukken met De Vlaanderenhal in Sas van Gent? Storm, directeur van Hurricane Horeca Exploitatie bv, is ervan overtuigd. „In dit deel van Ne derland zijn wij de enige die zoiets grootschaligs kunnen bie den. Het gaat absoluut goed draaien." Alleen de naam Vlaanderenhal, die ziet hij niet zo zitten, omdat die 'zo vaak negatief in het nieuws is geweest'. Indoor Re creatie- en Partycentrum De Vlaanderen. Onder die noemer moet de voormalige textielfa briek aan het Vlaanderenplein naam en faam gaan maken. Opening De officiële opening gebeurt op 14 januari 1995. Dat belooft vol gens Storm 'een spectaculaire happening' te worden. Zowel voor de genodigden als voor het gewone publiek dat dan een kijkje kan nemen in het ver nieuwde feestcentrum. Vorig jaar rond deze tijd was er in de gemeenteraad een hevige discussie over de toekomst van het enorme complex. De zoveel ste eigenaar Verko bleek failliet, maar redding scheen vanuit het Rotterdamse nabij. De Vries Au tomaten zag wel brood in de noodlijdende hal. Als daar ten minste een gokautomaten-afde ling in kon komen. Gokkasten zouden de Vlaanderenhal in een winstgevende onderneming kun nen omtoveren. De gemeenteraad wilde de hal wel behouden maar liefst zonder die vermeende verderfelijke ap paraten. De stemmen staakten over de vergunningaanvraag voor de gokkasten. Maar uitein delijk gingen de principiële gok- bezwaren toch overboord en kon De Vries beginnen aan een in grijpende verbouwing. Wethouder L. Marquinie is na zijn politieke ommezwaai nu ra zend enthousiast. Hij is zeer op timistisch gestemd over de 're gionale uitstraling' die De Vlaanderen voor zijn gemeente gaat hebben. „De nieuwe men sen doen het heel goed." Recreatiecentrum Sinds een week of twee staan er op een dikke laag tapijt een stuk of vijftien fruitmachines te blin ken. Vooralsnog bijna onaange roerd. Maar daar moet een bin nenkort te starten publiciteitsof-' fensief verandering in brengen. Het nieuwe logo van het kolossa le recreatiecentrum is klaar. Want kolossaal blijft het. Vooral de evenementenhal, ondanks een nieuwe donkere sterrenhemel, een behoorlijk podium met cou lissen en kleedruimten. Jazzcafé en Brasserie moeten de karakte ristieke geveltjes langs de wan den nieuw élan geven. Zittend kunnen er zo'n 1.200 mensen in, staand wel 2.500. Maar de omvang maakt het nou juist zo aantrekkelijk, zegt Storm. „Bedrijven die een feest willen houden, kunnen we een grote variatie aan vermaak bie den. In de hal een show met buffet bijvoorbeeld of wat ze maar willen. Verder bowling, tennis, sauna, zonnebanken, Turks bad, gokken, biljarten, di verse bars." Restaurant Nieuw is het restaurant op de begane grond tussen de glim mende, marmeren entree en de vertrouwde bowlingbanen. „Niks culinairs, gewoon een eer lijke hap eten voor een betaalba re prijs", zegt Storm. Ook nieuw is de laser-game-ruimte op de eerste verdieping. Die moet nog helemaal worden gebouwd, maar belooft een- echte pu bliekstrekker te worden. „Net zoiets als paint-ball, maar dan indoor. Verf schieten mag je al leen buiten doen. Deelnemers aan laser-game beschieten el kaar in speciale pakken met la ser-stralen. Ben je geraakt gaat. de lichtvlek op je pak trillen. Echt leuk." Vertraging In augustus is Storm zo'n beetje gaan draaien met tennis, bow ling en een paar evenementen. Dat was later dan gepland, maar een flinke tegenvaller was de slechte staalconstructie onder de eerste verdieping van het ge bouw. Die was rot en moest vernieuwd worden. Dat gaf nog al wat vertraging. De gokhal heeft nu een weekend gedraaid, vertelt R. de Vries die dat ene onderdeel van De Vlaan deren zelf exploiteert. „We heb ben ons bewust terughoudend opgesteld omdat we niet de in druk wilden wekken dat het ons daar alleen om te doen is. Er hebben wat jongeren gesnookerd en zo, dat viel me al erg mee. Door de week is het nog stil, maar dat verandert vast als we de promotie-campagne volgende week beginnen." Van onze verslaggever Domburg - Het Mondriaanjaar in Zeeland is nu al een doorslaand succes. De exposities in Middelburg en Dom burg kennen meer dan tienduizend bezoekers, van het boek 'Mondriaan voor beginners' zijn er al 30.000 ver kocht en de internationale belangstelling voor Zeeland is groot. Dat deelde commissaris van de koningin Van Gelder mee tijdens de opening van een Mondriaansymposium in Domburg. Van Gelder deelde daarbij nogal wat sneren uit en speel de met zijn toespraak in op het door hem veronderstelde minderwaardigheidsgevoel van de Zeeuwen. Het succes van de Mondriaanacties noemde Van Gelder 'verve lend' voor sommigen 'omdat men nu de gebruikelijke stel- lingname ten aanzien van spraakmakende evenementen in Zeeland moet herzien'. Van Gelder: „Eeuwige dood doeners als 'dat lukt toch nooit in Zeeland' en 'daar krijg je niemand warm voor' zijn aan nuancering toe. Er kan dus wel wat in Zeeland, het Mondriaanjaar kan, de Zeeland Cultuurmaand kan, het Festival Nieuwe Muziek kan." In dat kader sleepte Van Gel der er ook weer de toltunnel onder de Westerschelde bij. Dat moet ook kunnen nu er zoveel blijkt te kunnen in Zee land, zo luidde zijn bood schap. Hij haalde ook nog even uit naar de ondernemers in de toeristische sector, waar wei nig sponsors voor het Mond riaanjaar uit zijn voortgeko men, terwijl men uit andere sectoren wel geld gaf. Van onze correspondent St. Kruis - De gemeenteraad van Aardenburg ging er gisteravond in St. Kruis mee akkoord om de gft-container (voor groente-, fruit- en tuinafval) in te voeren op 1 januari 1995. Grootste tegenstribbelaar was WD-raadslid J. Dees. Hij voorzag in de toekomst een te grote kostenstijging en wilde vasthouden aan de com- posteerbakken die in de gemeente al in gebruik zijn. Dees diende zelfs nog op de valreep een alternatief voorstel in. Hij wilde wel de rolcontainer blijven gebruiken maar daarnaast de mogelijkheid om een composteervat te gebruiken tegen een gereduceer de prijs. Tegen welk tarief en hoe de zaak georga niseerd moest worden, wist de liberaal nog niet precies te vertellen. Burgemeester E. Jongmans vond dan ook dat er teveel problemen waren op praktische uitvoerings- punten. „Ik heb wel begrip voor de reactie van Dees. Alleen had hij het voorstel wat concreter moeten aanpakken." Dees was een roepende in de woestijn. Hij verweet het college vooral dat de burger niet voldoende ingelicht werd omtrent de enorme prijsverhogin gen die er in de toekomst aan zitten te komen. Voor 1995 berekende hij ongeveer 400 gulden en voor 1996 zelfs een bedrag van 800 gulden met de invoering van de extra container. „Hoe moet je zoiets nu de burger verkopen? Zijn die calculaties die nu aangehouden worden dan uit de lucht gegrepen?" wilde hij weten. Dees verweet wethou der R. van de Wijnckel dat hij te veel naar de wet keek in plaats van naar de burgers. F. van Dongen (Gemeentebelangen) gooide nog olie op het vuurtje door te stellen dat de invoering wel wat overhaast gebeurde. Uiteraard had wethouder Van de Wijnckel zijn verdediging klaar. Hij vond dat Zeeland al laat was met de invoering van de gft-container. „Drie jaar geleden hebben we de zaak al bekeken. Op dit gebied lopen we achter in Nederland." Dat de tarieven in de toekomst sterk zouden stijgen, daarin moest hij Dees gelijk geven. „Maar ze zijn zeker niet uit de lucht gegrepen. Als we niet meedoen en alles straks naar Moerdijk moeten brengen, zijn we nog duurder uit." Raadslid W. ^Gijsef (Gemeentebelangen) opperde nog een duobak in te voeren. Van de Wijnckel legde uit dat een duobak een duur systeem van ophalen is. „De tarieven zijn nu honderd procent dekkend. Het is straks aan de nieuwe raad Sluis/ Aardenburg om eventueel de tarieven te verande ren." Politie pakt dronken rijder Axel - Vreemd rijgedrag van een 48-jarige automobilist uit Axel op de Markt in zijn woonplaats ontging woens dagavond de politie niet. De man reed vervolgens met hoge snelheid weg. Na een korte achtervolging door de politie bracht de man zijn voertuig op de Noordpolderstraat tot stil stand en maakte zich ijlings uit de voeten. Hij kon toch worden aangehouden, waarbij hij zich hevig verzettè. Ver dacht van het gebruik van alcohol werd hem op het poli tiebureau een bloedproef afge nomen. Die was positief en behalve een proces verbaal kwam het de man op een rij verbod voor de tijd van acht uur te staan. Ladder gestolen Axel - Gisternacht werd vanaf een bedrijfsauto, eigendom van een telecommunicatiebe drijf uit Breda een aluminium ladder ontvreemd. Een scha depost voor het bedrijf van 750. Het voertuig stond ge parkeerd aan de Mozartstraat te Axel. Portemonnee weg Axel - Woensdagavond werd vanuit een kleedruimte van een wijkcentrum aan de Wal- straat te Axel een portemon nee ontvreemd. De benadeel de, een 16-jarig meisje uit Axel, mist een gering geldbe drag en deed aangifte bij de politie in haar woonplaats. Bromfietsster gewond na val Middelburg - Bij een eenzijdig ongeval op de Schroeweg in Middelburg werd gistermor gen een 18-jarige bromfiets ster uit Vlissingen gewond. Per ambulance is ze overge bracht naar het streekzieken huis Walcheren in Vlissingen. Na behandeling aldaar kon ze naar huis worden vervoerd! Het ongeval gebeurde doordat! het wegdek ter plaatse door afgevallen bladeren glad was geworden waardoor ze slipte en kwam te vallen. Kentekens gestolen Philippine - In de nacht van 1 woensdag op donderdag zijn I van een op het erf van een woning aan Vergaertpolder te l Philippine geparkeerd staande personenauto de kenteken nummerplaten ontvreemd. Het I voertuig is eigendom van een 47-jarige inwoner uit Philip, pine, die aangifte deed. Autoruit vernield Terneuzen - Een 42-jarige in woner uit Terneuzen deed p teren bij de politie in zijn I woonplaats aangifte van ver nieling aan zijn personenauto. Onbekenden hadden van het I aan de Iepenlaan te Terneuzen geparkeerd voertuig de voor- ruit vernield. Botsing in Terneuzen Terneuzen - Bij een kop-1 staartbotsing werden gister morgen op de Frederik van Eedenstraat in Terneuzen twee personenauto's licht be schadigd. Een 25-jarige auto mobiliste uit Terneuzen zag te laat dat een voor haar rijdend voertuig, bestuurd door een 30-jarige plaatsgenote op een gegeven moment afremde. Niemand liep enig letsel op. Aanhangwagen gestolen Westdorpe - Vanaf een par keerplaats aan de Graaf Jans- dijk te Westdorpe is een eigen l gebouwde hondenaanhangwa gen ontvreemd, kentekennum-1 mer PJ-47-PB.Het voertuig is eigendom van een 33-jarige man uit Westdorpe die aangif te deed bij de politie in Oost-1 Zeeuws-Vlaanderen. Van onze correspondent Terneuzen - Terneuzenaars moeten volgend jaar rioolrechten betalen naar een gedifferentieerd schijventarief afhankelijk van het waterverbruik. Een motie van D66 om de heffing afhankelijk te maken van het verbruik per kubieke meter werd met vijf stemmen voor en negentien tegen door de gemeenteraad verworpen. De motie van D66 was ingegeven door de gedachte de kleinver bruiker te ontzien. J. van Mil: „Volgens het collegevoorstel wordt de klein verbruiker zwaar belast, terwijl de bewustwoor- ding om minder water te gaan gebruik miniem is. De burger betaalt reeds zes ton aan het innen van belastingen. Wij stel len dan ook voor de Deltan de rioolbelasting te laten heffen" Het amandement werd gesteund door Groen Links en was mede- ondertekend door de PvdA. Deze nam gisteravond echter afstand van de motie. E. Kerkhaert: „Wij zijn voor het gedifferentieerd ta rief. We wachten de evaluatie af na een jaar. Dan willen we ook graag concreet zien wat een prijs per kubieke meter verschil uit maakt. De SGP-fractie stemde tegen beide voorstellen. „De riolering is een basistaak en moet niet kostendekkend zijn. We zijn uit gegaan van een uniform tarief van 75 gulden het eerste jaar, oplopend tot 200 gulden." J. Leunis van GPV/RPF was eveneens tegen. „Waarom niet geld uit de saldi reserve halen voor het rioolfonds. De gemeente haalt er zelf 1,6 miljoen uit voor grote projecten. Waarom is twee ton voor een kerntaak dan niet mogelijk?" Bij de hoofdelijk stemming over het collegevoorstel stemden SGP, GPV/RPF, D66 en Groen- Links tegen, de overige waren voor waarmee het voorstel was aangenomen. Van onze correspondent Sluis - De Sluise raad ging gisteravond schoorvoetend over stag met het uittrekken van een krediet van 25.000 gulden voor de automatisering die nodig is om de systemen van de nieuwe fusiegemeente Sluis-Aardenburg op elkaar af te stemmen. Men vond de prijs te hoog. Met name J. Boogaard (PvdA) was van mening dat er tijdens de onderhandelingen over de prijs bij de leverancier te weinig was uitgesleept. Hij kreeg steun van de overige fracties waarbij H. Masclee van D66 opmerkte dat indien men het gemeenteljk ap paraat op een locatie had ge huisvest deze problematiek niet aan de orde was geweest. Ook Aardenburg draagt 25.000 gul den bij want de totale kosten zijn 50.000 gulden. Burgemeester M. Everaers gaf toe dat de prijs hoog was maar, stelde hij 'op basis van informa tie die we hebben ingewonnen kan de nieuwe apparatuur de toest der kritiek goed doorstaan'. De 330.000 gulden voor de aan leg van het fietspad langs de Hogeweg werd door allle fracties vrij positief begroet. Het enige negatieve in deze zaak zijn de al gekapte bomen langs de Hoge weg. „Het is gebeurd dus valt er weinig aan te veranderen. Het enige wat we er uit gesleept hebben is de belofte dat er nieu we zullen worden aangepant", gaf wethouder J. du Fosse als antwoord. Er bleef verontrusting over bo men nu er geruchten gaan dat ook de bomen tussen de Heille- kruising en de Kruisschans er aan zullen moeten geloven. Du Fosse kon de raad alleen maar meedelen dat hij dat kappen zo lang mogelijk zal proberen uit te stellen. „Ze zijn echter niet van ons dus hebben we weinig in breng". Terneuzen - ROC Wester schelde, afdeling bouw. Timmeren primair: G. Bies- haar, D. Dorsselaer, T. van Hoorickx, M. de Ritter, J. van de Wege. Metselen primair: G. Jansen, J. Kalivaart, R. Martens, E. Sinke. Timmeren voortgezet: M. Nijs- sen, E. Perdaen, E. de Wever. AVO: M. van Braak, W. Brak man, A. Coppejans (schoolcer- tificaat voor theorie), E. Per daen, M. Vink, E. de Wever. Assistent uitvoerder: M. Her man, P. Meloen, A. Verhelst. Door Hans van Alebeek Sinterklaas is niet dos staat alleen niet meer! speelgoedboeken. De V goedhandel heeft het rond Sinterklaas' al breid tot half oktober negeert de afbeelding 1 Sint daarbij categorisg huidige speelgoed! moeten immers lange| dan tot 5 december. Iedereen zonder de recla Na de Boekenweek, Platentiendaagse is Lingerie en wel van november. Het is dej deze week bewust te Niks pikant, erotiscl moet over zijn. Ondq gezien en besproken] Bodyfashion Promot Nederlandse bevolk' maar de andere helf| te luxe, te gewaagd. Door Jetty Ferwerda "Nederland moet uit de Het moet afgelopen zijn i preutse gedoe rondom de broek en aanverwante Het hoeft niet meteen te| op de acts van Madonna Chippendales en de Klein-reclames. Alhoewq hebben laten zien hoe moa pel, draagbaar en - vooruil leidelijk ondergoed kan zijl de gewoonste slip tot de f tigste kanten bh. I, Ooit gefantaseerd over de broek van de buurman? tegen een dat hij een witte boxershort of slip Dag in dag uit. Immers, procent van de Nederll kan het niet schelen waf ondergoed ze dragen, maar schoon is. En dan ko| snel uit op de gewone broek, het hemd en de kal bh. Niks bijzonders. 1 Terwijl de andere helft, onl leeftijd, geslacht en inkomJ ondergoed bewust kiest: ee| leidelijke kanten body vo| avondje uit, een ondersteu bh tijdens het sporten t katoenen boxer tijdens hetl En duur is mooi ondergo; lang niet m'eer. Marks &l Supermarkten reag<j Door Hein Sluijter Desupermarkten rea over het algemeen ver op een enquête-uitslag uit blijkt dat de const! de prijzen van de dage boodschappen niet kent! enkeling zegt niet ondi, indruk te zijn. De enquête van het recla: reau Benjamens, Van Doo: aan het licht gebracht da tweederde (69 procent) vijfhonderd ondervraagd! prijzen van wat, zij zojui: kocht hadden, niet wist ti men. De overige 31 proce: ook niet altijd precies het te vertellen maar kwam vaak heel dicht in de buurt] De vragen werden gesteli heel gewone artikelen zoa fie, thee, melk, suiker, frisi chips, wc-papier of mari De consument gokt er volg] enquêteurs niet alleen naast, maar denkt ook eens dat bepaalde artikele| duurder zijn dan in de lijkheid. Zo worden prijzei margarine, halvarine,- w: delen,- suiker en wc-papii ,te hoog ingeschat. Maar kele supermarktketens aan die uitkomst nauwelij] loof gehecht. Zo heeft Albert Heijn heel re ervaringen. Volgens woordvoerster letten de k wel degelijk op de prijzen op de schappen in de winl in advertenties. „Bij ons vl de prijzen duidelijk aange op het schap waar de art staan en bovendien verse we ook nog eens de kilopr strekking zoals die naar komt in de enquête dele niet." Een van de gevolgtrekk van het reclamebureau is klant meer op het gevoel Hij pikt datgene uit het as ment, waarvan hij dénkt d

de Stem | 1994 | | pagina 24