Oplossing voor peuterleidsters S PAS NAT!" VVD-fractie in Axel heeft kritiek op aankoop van grond van NS DE STEM Derde prijs voor bakker Fred Dieleman Vrij williger sproj e c t Op Stap officieel van start 'Altijd een goede indruk...' DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN 6Ik kan mijn tijd voor Hulst beter gebruiken5 College en meerderheid raad Hulst vinden elkaar in compromis over salariëring Hulst bang voor toename van aantal coffeeshops DE STEM ZEELAND C2 50% 50% SPRINGVALE" Ruilbeurs voor platen en cd's 'Solidariteit, daar staat of valt het mee' t ^Xdr °mstrek2 kan hetJn de niet anders dan 9oed gaan. In Axel werden gisteren 65 nieuwe leden Axel Hulst Clinge Vogelwaarde Graauw Nieuw-Nainen A. Kessen over overleg gemeenten: VRIJDAG 28 OKTOBER 1994 reniging Hoek", Kreeksingel onao te Hoek; aB" „De Hoekse Rakkers", Molenplein sgebouw „De Rank", Zaagstraat ag; sgebouw „De Poort", Terneuzen a, Zaamslag; mmissie Opstandingskerk Ter ellamystraat 74 te Terneuzen- 's Hervormde Kerk Sluiskil 'ion; 3, Sluiskil. Ul" n kennisgeving ingevolge het Be propaan milieubeheer ingekomen r J. Dieleman, Spuikreekweg 3 tl het oprichten van een inrichtinn it oprichten betrekking heeft op het propaan aan vorenvermeld adres en kennisgeving ingevolge het Be- Ihandel milieubeheer ingekomen L.A.M. de Leeuw, Axelsestraat 34 n van het van toepassing worden d besluit op een reeds opgericht sbedrijf aan vorenvermeld adres de kennisgevingen liggen met in- andaag tot 26 november 1994 voor inzage in het gebouw van de sector keling en -beheer (sectie Milieu) t 7 te Terneuzen. De stukken kun- erkdag van 09.00 tot 12.00 uur en t 16.30 uur kosteloos worden inge- eester en wethouders van Temeu vereenkomstig het bepaalde in arti- 2, onder b van de Algemene Wet ht mede, dat op 17 oktober 1994 pjj vraag is ingekomen van Verbrugqe I B.V., Zwedenweg 1 te Terneuzen gunning ingevolge de Wet Milieube- het uitbreiden/wijzigen van de be richting met -twee opslagloodsen slag van papier op het perceel plaat- d Zwedenweg 1 te Terneuzen, ka kend gemeente Terneuzen, sectie F 1358, 1413 en 1696 (alle gedeelte- nemens de vergunning ingevolge de eheer te verlenen, onder het stellen hriften ter bescherming van het mi- g. de ontwerp-beschikking en an- e zijnde stukken liggen met inganq voor een ieder ter inzage in het ge- de sector Stadsontwikkeling en - tie Milieu), Herengracht 7 te Terneu- tot 26 november 1994 elke werkdaq ot 12.00 uur en van 13.30 tot 16 30 donderdag van 19.00 tot 22.00 uur. ie de stukken wensen in te zien od van 19.00 tot 22.00 uur wordt ver- an veoraf mededeling te doen (tel. 8). t kan tijdens de kantooruren een toelichting op de stukken worden ember 1994 kunnen gemotiveerde n schriftelijk bij het college van bur en wethouders worden ingediend bedenkingen indient, kan verzoeken nlijke gegevens niet bekend te ma- rom wordt verzocht (tel. 01150- rdt tot 26 november 1994 voorts ge- egeven om mondeling bedenkingen en en over de aanvraag van gedach- selen met het bestuursorgaan, de n eventuele overige aanwezigen, ht wordt er ten slotte op gevestigd, 'egenen die bedenkingen hebben in- P de bovenomschreven wijze en de enden, die aantonen dat zij daartoe ijs niet in staat zijn geweest, naar van de beschikking beroep kunnen ij de Afdeling bestuursrechtspraak d van State. ktober 1994. thouders van Terneuzen, secretaris, Th. J. de Brauwer. MV 15+ T NERGENS. landelijk fewaardeerd als fecialist, houdt |<ooppresentatie Pgelse Chester- Jhtstreeks, dus gste prijzen, aan lorden verkocht. 'door oplopen tot wel: Niet alleen de ook NU kopen en en betalen. Of in 12 nen RENTEVRIJ i met ons unieke arrangement. It U voor een sym- yan onze verslaggeefster \xeI - De WD van Axel vindt de manier waarop het college van B en \V de aankoop van NS-grond heeft geregeld 'niet bepaald een schoon- lieidsprijs waard'. pwars door Axel loopt nog de oude spoorlijn die Terneuzen vroeger met Clinge verbond. De NS willen van de grond af en hebben die aan de gemeente te koop aangeboden. Die koopt de grond binnen de bebouwde kom voor een kleine drie ton. De grond buiten de bebouwde kom is door bemiddeling van de Belangenvereniging Spoorweg Hul- sterseweg inmiddels aan diverse parti culiere belangstellenden verkocht. Ook het deel van de grond dat in de kern van Axel aan de Oudeweg ligt, een aantrekkelijk stuk, is al verkocht De kritiek van de WD dat de belangen vereniging 'in feite voortvarender had gehandeld dan de gemeente', vond wet houder A. van Waes slechts ten dele terecht „Wij zijn met onze neus op de feiten gedrukt. De NS mogen verkopen aan wie ze willen en hebben de gemeen te overgeslagen. Ik kan als portefeuille houder nou eenmaal niet even snel namens de raad beslissingen nemen." Volgens Van Waes was het gemeentelijk aandeel in de voortvarende aanpak van de belangenvereniging aanzienlijk. „De gemeentelijke afdelingen hebben zich voor 110 procent ingezet om de belan genvereniging met raad en daad bij te staan. Die inzet van onze kant mag ook wel eens gewaardeerd worden. Boven dien hebben we lang getwijfeld vanwe ge het risico dat we lopen. De NS kunnen namelijk niet aansprakelijk worden gesteld als de grond die we gekocht hebben vervuild blijkt te zijn. Daar wil ik de raad toch nog eens nadrukkelijk wijzen." De Axelse liberalen vinden het een slechte zaak dat het college nog geen ontwerpplannetjes heeft bedacht voor de nieuwe grond. Op de vraag daarnaar van WD'er J. Wijnacker kon Van Waes slechts antwoorden dat er 'hopelijk ui terlijk februari 1995 een visie ligt'. Kan onze verslaggever Hulst - Burgemeester en wethouders en een meerderheid van de Hulster gemeenteraad hebben elkaar gevonden in een tussenoplossing voor de salariëring van de peuter leidsters in de gemeente. Van het voorgestelde tienjarig stappenplan worden volgend jaar meteen twee stappen geno men. terwijl B en W voor de overige jaren hun uiterste best I zullen doen geld te vinden voor g meerdere versnelde stappen. Het college kwam met dit com promis nadat in de commissie vergadering al gebleken was dat de meeste partijen een periode van tien jaar om te komen tot salariëring volgens de cao so ciaal cultureel werk te lang von den. In totaal moet er structureel 52.000 gulden extra subsidie op tafel komen. Daarvoor zou dit en volgend jaar in totaal 17.500 gulden beschikbaar zijn. B en W kwamen gisteren echter met een extra stap, die het bedrag op 21.500 gulden brengt. „Volgend jaar is voor ons finan cieel nog te overzien", betoogde wethouder p. Weemaes (PvdA). „We willen graag meewerken, maar het moet nu eenmaal wel haalbaar zijn. Voor de andere jaren kunnen we een extra stap nu nog financieel niet aange ven". Het bleek dat Weemaes in feite tegen zijn zin het B en W-voor stel zat te verdedigen, want even later stemde hij voor een door zijn partij en D66 ingediende motie om nu al vast te leggen dat de salarissen uiterlijk in 1999 op het gewenste niveau zouden zit ten. De PvdA hield vast aan de motie omdat men de zaak duidelijk niet vertrouwde. „Op deze ma nier blijft de stichting Peuter speelzalen in onzekerheid", be toogde mevrouw A. Hegger. „Wij vinden dat die zaak nu geregeld moet worden. Wij willen dat er nu wordt beslist dat 1999^6- haald wordt". Dat vond ook Th. Blommaert (D66). „Als B en W nu beloven dat ze hun uiterste best zullen doen om geld te vinden om ook de volgende stappen versneld uit te voeren, dan snap ik niet waar om dat dan niet meteen kan worden vastgelegd", stelde Blommaert. Burgemeester A. Kessen meende dat het college met de tussenop lossing nog 'zeer coulant' was. Hij wees er op dat die dubbele stap volgend jaar alles bij elkaar de gemeente eenmalig 85.000 gulden kost. „We praten hier dus niet over een paar tientjes die over de toonbank gaan". Hij kon mevrouw Hegger echter niet overtuigen. Zij diende toch haar motie in. De PvdA kreeg daarbij enkel steun van D66 en P. Steijaert (Lijst Bruggeman) en dat betekende dat de motie met elf tegen vijf stemmen werd ver worpen. De massaal op de pu blieke tribune aanwezige peuter leidsters en stichtingbestuurders gingen met gemengde gevoelens naar huis. Ze kregen niet wat ze wilden, maar stonden toch ook niet met lege handen. Hulst - De kans is groot dat Hulst binnenkort opnieuw wordt geconfronteerd met de vestiging van twee horecapanden waarin wel eens drugs verhandeld zouden kunnen gaan worden. Dat bleek gisteren tijdens de raadsvergadering. Op dit moment liggen er twee aanvragen om een etablissement te beginnen. Volgende week heb ben de aanvragers een gesprek met de gemeente om te kijken of alle papieren kloppen. „Is dat het geval, dan moeten we ze toestemming geven te openen", zei burgemeester A. Kessen spij tig. „Alleen als er sprake is van verstoring van de openbare orde kunnen we optreden en de zaak sluiten". Nu al zijn er heel wat problemen met een zogenaamde 'coffees hop' in de Korte Nieuwstraat. Bewoners klagen daar over enor me overlast en bedrijven merken steeds meer dat hun klanten wegblijven. „Er moet zo hard mogelijk worden opgetreden", betoogde W. Kayser (WD). Kessen verklaarde dat de situa tie ook voor de gemeente een doorn in het oog is, maar dat op dit moment het handvat ont breekt er iets tegen te doen. EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Theo Giele, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puys- seleijr. Goes: Klokstraat 1tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op pagina A2. 17-10-94 Fred Dieleman is in zijn nopjes met zijn derde prijs. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Axel - Fred Dieleman (21) uit Axel heeft tijdens de Neder landse kampioenschappen brood- en banketbakken in Wageningen de derde prijs behaald in de categorie gezel len. Tijdens de wedstrijd moesten de deelnemers hun vakkennis tonen door het bakken van gevulde heren plaatkadetten (witte bolle tjes)- Het baksel van Fred Diele man werd door de jury gehono reerd met een derde plaats. De nog jonge Axelse bakker zit ruim twee jaar in het vak en werkt als gezel bij brood- en banketbakkerij Rich, van Rie in Hulst. Daar houdt hij zich voor namelijk bezig met het bakken van brood. Af en toe waagt hij zich ook eens aan banket. Fred Dieleman is bijzonder in zijn nopjes met zijn geleverde prestatie. „Een derde prijs op een Nederlands kampioenschap is toch niet niks", meent hij. „Voor mij is dat gewoon een fantastische ervaring". Het succes stimuleert hem extra om zich verder te bekwamen in het bakkersvak. Op dit moment volgt hij een opleiding tot eerste gezel. Daarna wil hij nog op voor het diploma patroon. Zijn deelname aan het Neder lands kampioenschap had Diele man te danken aan zijn prestatie tijdens de Jeugd Vakwedstrijden eerder dit jaar in Middelburg. Hij werd daar rayonkampioen brood en banket primaire oplei ding (gezel). „Maar wees gerust", aldus Kes sen, „er wordt volop gewerkt, aan juridische mogelijkheden om de zaak te sluiten. We doens ons best om zo snel mogelijk de overlast kwijt te geraken". Tijdens de raadsvergadering kwam toevallig ook het voorstel aan de orde om de baatbelasting vast te stellen voor de onderne mers rond de kerk. Dit vanwege het feit dat de gemeente hun omgeving flink heeft opgeknapt. „Als nu de klandizie terugloopt als gevolg van die coffeeshop", vroeg W. de Brouwer (Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen), „bent u dan bereid iets aan die baatbelasting te doen?". Kessen zei de opmerking van De Brouwer volledig te kunnen be grijpen, maar hief vervolgens met een hopeloos gebaar de ar men „Inkomsten en baatbelas ting staan los van elkaar, daar kan juridisch niets aan gedaan worden". Van onze correspondente Beveren - De Stichting Melo- maan houdt op 6 november in motel Beveren aan de Gent- seweg in Beveren een platen- en cd-beurs van 10.00 tot 17.00 uur. Jack van Audenaerde uit Sint Niklaas heeft met de mensen van Melomaan maanden van voorbe reiding achter de rug. „We heb ben representieve standhouders voor populaire muziek van ver schillende strekkingen. De beurs moet in de toekomst een begrip worden voor verzamelaars." De initiatieven op muzikaal vlak van Melomaan zijn gegroeid uit de contacten tussen verzame laars van vinyl en andere ge luidsdragers. Bezoeken aan bin nen- en buitenlandse beurzen, het samenstellen van infolijsten en adressen vormden de basis tot een samenwerking en het orga niseren van de eerste beurs van Melomaan. „Op de beurs is zeldzame muziek te vinden op het gebied van blues, funk, soul, rock, pop, punk en andere stromingen. We rekenen op een grote belangstel ling," aldus Van Audenaerde. Van onze verslaggeefster Axel - „Solidariteit, daar staat of valt dit project mee. Een woord dat tegenwoordig helaas een beetje ouderwets klinkt. Dat zei M, van Oyen, bestuurslid van de Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Axel gisteren in cultureel centrum De Halle bij de officiële start van het vrijwil- ligersproject Op Stap. Dat pro ject is bedoeld om de dagelijkse verzorgers van dementen of ge handicapten te ontlasten van hun taak. In heel Zeeuws-Vlaan deren zijn nu zestig vrijwilligers beschikbaar die op bestelling een middagje of ochtend komen oppassen op een bejaarde of ge handicapte. Van Oyen wees op het gevaar voor de vrijwilligers om als vuil nisvat van de zogeheten mantel zorg, dat is de zorg door naaste familie of vrienden, te worden beschouwd. „De druk op de di recte omgeving van een gehandi capte of een demente wordt steeds groter omdat de overheid de geldkraan steeds maar verder dicht draait. De vrijwilligers mogen daarvan niet de dupe worden", zo zei hij. J. Roels, hoofd gezinsverzorging Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, benadrukte het be lang van een goede afstemming tussen de professionele hulpver leners, het thuisfront en de vrij willigers. „Voorwaarden voor succes zijn het garanderen van de privacy van de hulpbehoeven de en het maken van goede af spraken. Afspraken die dus niet vrijblijvend zijn." Volgens L. Pauwels is het goed dat niet steeds dezelfde vrijwilli gers in een bepaald gezin komen. „Dan raakt de patiënt gehecht en dat kan een drama zijn." Zij sprak uit eigen ervaring omdat ze haar 98-jarige moeder ver zorgt, die bij haar en haar gezin inwoont. Ze was vol lof over het initiatief van de oppas-service. „Het geeft mij vrijheid." van de plaatselijke Jeugdnatuurwacht geïnstalleerd Een karwei dat burgemeester W. de Graaf met voldoening op zich nam tijdens een bijeenkomst in de St. Antoniusschool Het was de 24e keer dat jeugdnatuurwachters werden geïnstalleerd. Sedert 1970 meer dan ^rkon^evoorde^atuui^achfe'rs V°°rbeeld als ieu9dnatuurwachters laat altijd een goede indruk achteraldus de tekst van de FOTO WIM KOOIJMAN DIVERSEN HULST De Lieve -13.30 uur bieden De Lieve - 20.00 uur dansen SAS VAN GENT De Roselaer -14.00 uur kaarting CLINGE Café De Gouden Kroon - 14.00 uur, kaarting GRAAUW Gemeenschapshuis - 13.30 uur jo keren MARKTEN EN BEURZEN TERNEUZEN Galerie 99 - expositie keramiek - op afspraak HENGELEN - Hengelsport vereniging Geduld Overwint Alles (GOA) houdt morgen voor haar seniorleden een zo genaamde Matchhengelwed- strijd, meetellend voor het clubkampioenschap 1994. Ge vist wordt op het water van de Kleine Kreek te Axel, aanvang 13.30 uur. De prijsuitreiking is in het clublokaal, café Sonne- hoeck te Axel, REIS - De Katholieke Bond voor Ouderen afdeling Hulst houdt ter afsluiting van het zomerseizoen een middagje uit. De reis gaat naar het Bra bantse Hoogeloon, waar een koffietafel wacht. Na de mid dag wordt een showprogram ma bezocht, waar bekende liedjes van onder anderen Lou Bandy worden gezongen. De vertrektijden zijn om 09.30 uur bij De Statie, om 09.35 uur op de Grote Markt, om 09.45 uur bij de Dag- marktwinkel, om 09.50 uur bij De Blaauwe Hoeve en om 10.00 uur op het Europaplein. Rond 19.00 uur is men weer thuis. Belangstellenden kun nen zich maandag 7 november tussen 13.30 en 14.30 uur in dienstencentrum De Lieve op geven. De kosten bedragen 50 per persoon. VOORLICHTING - De stich ting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan- deren houdt vrijdag 4 novem ber om 14.00 uur een voorlich tingsmiddag in dienstencen trum De Lieve. De middag staat onder auspiciën van de Katholieke Bond voor Oude ren. Het thema gaat over in continentie. Men gaat in op de invloed van incontinentie op het dagelijks leven, oplossin gen, materiaal en waar men voor hulp terecht kan. Tijdens deze bijeenkomst wordt een videofilm vertoond en is een stand aanwezig met materiaal. OUD PAPIER - Morgen haalt de voetbalvereniging Clinge huis aan huis oud papier op. Vanaf 9.00 uur kan men het gebundeld klaarzetten. KVO - Tijdens de algemene ledenvergadering van het KVO afdeling Vogelwaarde is een aantal bestuurswijzigin gen doorgevoerd. Het bestuur bestaat nu uit mevr. T. van Beek-Mulders (voorzitster), mevr. M. Geus-Verrass (vice- voorzitster), mevr. M. Ver- eecken-Apers (secretaris), me vr, R, Kerckhaert-Versehueren (penningmeester) en mevr. T. Verschuren-Korstanje. DORPSRAAD - De Dorpsraad van Graauw, Paal en Zand berg houdt op donderdag. 10 november om 20.00 uur de algemene ledenvergadering in het gemeenschapshuis in Graauw. Het college van B en W van Hulst komt die avond op bezoek evenals het water schap Hulster Ambacht. Er wordt onder meer gesproken over de renovatie van de Dorpsstraat in Graauw die voor begin januari 1995 op de rol staat. NAJAARSCONCERT - Mor gen wordt er om 20.00 uur in lokaal De Scheldegalm een najaarsconcert gegeven. Me dewerking verlenen fanfare De Scheldezonen uit Nieuw- Namen o.l.v. Pierre van Hecke en het jeugdorkest The Young Ones uit Hulst o.l.v. Joop de Poorter. KAARTINGEN Hulst - Zaal De Lieve, 31 perso nen. Jokeren: 1. H. Kooien, Clinge, 2. R. D'Hooghe, 3. mevrouw Ver schuren, beiden Hulst Hulst - Bridgeclub Hulst, achtste wedstrijd competitie. Groep A: 1. echtpaar Biesbroeck, 2. Baggen- Mast, 3. Herman-Van de Dries. Groep B. 1. echtpaar De Cock, 2. De Kort-Atkins, 3. De Rijcke-Van Overmeiren. Groep C: 1. echtpaar Lammens, 2 Vroome-Kalmthout, 3. Seydlitz-Van Opstal. Groep D: 1. Hofman-Seton, 2. De Waele- Nijpels, 3. echtpaar Du Puy. Groep E 1. Remortel-De Winter, 2. De Ridder-Hegms, 3. Andeweg-De Koek. SCHIETINGEN Oudelande - Ons Genoegen, 28 schutters. Wip 1: eerste en tweede hoge vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; eerste zijvogel: P. Stoutha- mer, Zorgvhed; tweede zijvogel: K. Dirks, Edele Handboog; grootste aantal (8): J. Rijk, ADLM, vliegen de vogels: N. Schouwenaar, Julia na en C. de Jonge, Soranus 2. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Braam, Ons Genoegen; tweede hoge vogel: P. de Visser, Zorgvhed; eerste zijvo gel: J. Vermeire, tweede zijvogel: A. Schouwenaar, beiden Edele Handboog; grootste aantal (7): A. Moerdijk, Juliana Ovezande - Bar R2, Spes Nostra, 25 schutters. Wip 1: hoge vogel: W. Fijaars, Spes Nostra; eerste zijvo gel: J. Rentmeester, tweede zij vo gel: J. Boelens, beiden Willem Teil; eerste klep: J. van Steenbergen, Willem Teil; tweede klep: F. Koens, Spes Nostra; derde" klep. H. Boonman, Willem Teil; vliegende vogels; P. Nagelkerke, Doel naar Hoger en C. Breugelmans, grootste aantal (9): W de Jonge, beiden Spes Nostra. Wip 2: eerste hoge vogel: W. Fijaars, tweede hoge vo gel: J. Boelens, eerste zijvogel: J. Rentmeester, tweede zij vogel: C. Rentmeester, Willem Teil; derde zijvogel: F. Koens, vierde zijvogel: R. de Jonge, grootste aantal (7): M. de Jonge, Spes Nostra. Uitslagen van de schietingen tij dens de kermis in cafe Du Com merce te Heikant. Zaterdag: - aantal schutters: 35 - hoge vogel E. Cornelissen uit Kloosterzande - Ie zij vogel M. Hulshout uit Lamswaarde - 2e zijvogel T. d'Hondt uit Terhole - meeste vogels P. de Bot uit Heikant Zondag: - aantal schutters: 20 - hoge vogel H. de Vos uit Hei kant - Ie zijvogel H. de Vos uit Hei kant - 2e zijvogel A. de Vos uit Hei kant - meeste vogels T. d'Hoogh uit Heikant Maandag: - aantal schutters: 52 - hoge vogel E. v.d. Bosch uit Heikant - Ie zij vogelP. van Dorselaar uit St. Jansteen - 2e zijvogel H. de Vos uit Hei kant - meeste vogels T. de Bot uit Koewacht Dinsdag: - aantal schutters: 50 - hoge vogel G. Herrewegh uit Hulst - Ie zijvogel A. Nachtegaal uit Heikant - 2e zijvogel :v A. de Vos uit Hei kant - meeste vogels J. de Vadder uit Nieuw-Namen KOERSBAL Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 26 personen: 1. G. Corne- lissens/T. de Waal, 2. L. Ivens/W. Quaak, 3. A. Cornelissens/M. van der Hooft. Clinge - ANBO, 36 personen. Mat 1: 1. mevrouw Blommaert/G. de Witte, 2. mevrouw De Bot/W. Kempe. Mat 2: 1 mevrouw Eme- leer/P. van Broeck, 2 mevrouw Hoeijlandt/J. Heije Mat 3: 1. me vrouw Govaert/mevrouw Koole, 2. mevrouw Baaijens/C. Bertram. St.-Jansteen - KBO I.E. de Smet/ W de Windt, 2. A. van Remoorte- re/M. van Bunder, 3. T. Rombout/ M. Taelman. Van onze verslaggever Hulst - „Ik kan mi]n tijd wel beter gebruiken ten dienste van Hulst dan het overleg tussen de Zeeuws-Vlaamse gemeenten bij te wonen". Dat zei burgemeester A. Kessen van Hulst gisteren tijdens de raadsvergadering. Hij deed dit naar aanleiding van vragen door J. Steijaert (CDA), die de beweegredenen van de Hulster burgervader wilde we ten. „Ten eerste gaat het om een boterzachte samenwerking", al dus Kessen. „Het stelt weinig voor, er worden geen resultaten geboekt. Ten tweede is het geen democratisch orgaan. De voor zitter (burgemeester R. Barbé van Terneuzen, red.) stelt de agenda vast en alleen hij staat de pers te woord. Daar komt nog bij dat de verslagen in de pers niet kloppen met wat in de ver gadering is besproken. Ten derde is er ook al een overleg tussen de kleinere gemeenten dus valt het nut van een dergelijk B en W- overleg eigenlijk weg". Wat Kessen, en overigens het hele Hulster college van B en W, betreft komt er zo snel mogelijk een gemeentelijke herindeling, waarbij in Zeeuws-Vlaanderen dan nog drie gemeenten overblij ven. Waarvan Hulst er dan uiter aard één is.

de Stem | 1994 | | pagina 23