DE STEM Ajax ontspannen naar ruime zege VlxlcJlaoui gouden wissel NAC PSV nog dieper in de misère Chaotisch vertrek van Boogers naar Sparta EREDIVISIE EERSTE DIVISIE UITSLAGEN standen weren bij t condoom verzwakt standelingen Bredase ploeg speelt goede tweede helft in Volendam Breda is 'n klasse rijker KIA MOTORS VAN RIEL AUTOBEDRIJVEN Na nederlaag bij Willem ii; 2-1 UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEKEN UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEK TENNIS SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL RUGBY G 27 OKTOBER 1994 dooms meer bescherming dan alleen tegen seksueel over rate zwangerschappen, maar rrentie. dat condooms zeer gewoon zijn zeggen deskundigen dat Japan een voorsprong geniet in de strijd tegen aids. Toch hanteren de Japanse condoomproducenten aids niet als verkooppraatje; in Japan wordt slechts één suffige anti- aids campagne gevoerd. Jaarlijks gaan er ongeveer 550 miljoen condooms over de toonbank, alleen in de Vere nigde Staten worden er meer verkocht. Daarnaast exporte ren de Japanners nog eenzelf de aantal. Ze gaan er prat op dat niet de overheidregels. maar de kwaliteit van hun condooms de buitenlanders van de markt afhouden. „De Japanse consument stelt eisen die alleen door de Japanse producenten consequent nage leefd worden," meent Kaori Toriizuka van Okamoto In dustries Inc., Japans topfabri- kant. „Men eist een condoom dat erg dun en erg sterk is." Ondanks alle hindernissen probeert het Britse bedrijf London International Group al jaren vaste voet op de Ja panse markt te krijgen. Er is de afgelopen vijf jaar bijna 30 miljoen gulden geïnvesteerd in de ontwikkeling van een dun ner en sterker condoom, ge maakt van polyurethaan, ver klaart marketing-directeur Clive Kitchener. „Ik denkt dat dat goed gaat lopen in Japan," meent hij. Een andere reden waarom buitenlandse condooms het niet doen in Japan is volgens Kitchener de maat. Aziatische condooms zijn over het alge meen kleiner dan Westerse. Maar, condoomproducenten weten dat dit aan het verande ren is. Misschien ligt dat aan de gewijzigde eetgewoontes van de Japanners. „Van oudsher is er hier veel vraag naar kleinere condooms. Maar tegenwoordig zijn de jongere mannen, nou, groter gescha pen," zegt Toriizuka. Bezoek onze showdagen op 27, 28 en 29 oktober. 'bellen slagen er tegenwoordig ~n aan de regeringstroepen. Zij akt door onderlinge etnische meenschappen voor zich te winnen, wijzigde Machar de naam van SPLA-United in het Zuid-Soedanese Onafhanke- lijkheidsleger (SSIA). Machar wordt nu naar verluidt volle dig omringd door zijn Nuer- stamgenoten. Die stap is hem echter niet in dank afgenomen door andere rebellenleiders, onder wie SPLA-veteraan Awak, die be weert dat het SPLA-United nog steeds bestaat. Awak stelt dat Machar 'nu in de minder heid is en heeft besloten het armzalige overblijfsel van zijn groepering in een nieuwe be weging te transformeren in de naïeve hoop dat de publiciteit daaromheen zijn slinkende fondsen zou kunnen redden'. Volgens Awak heeft Machar net zo veel recht als anderen om het SPLA-United te verla ten. „Maar hij heeft niet het recht om dan te beweren dat andere leden die nog steeds trouw aan het SPLA-United zijn, hem moeten volgen," al dus Awak. In een recent interview' zei Garang, nog steeds de leider van de hoofdstroom van het SPLA, dat 'stamtwisten altijd hebben meegespeeld bij be vrijdingsoorlogen'. Garang waarschuwde dat be vrijding een lange en moeilijke strijd is vol opofferingen. „Slechts door de tijd heen wordt duidelijk wie de ware bevrijders zijn en wie de op portunisten die er onderweg bij neervallen." De scheuring in het SPLA in 1991 heeft Garang's groepe ring verzwakt en de Soedane- se strijdkrachten in de k?art gespeeld. Zij hebben de laatste maanden een reeks militaire zeges op de opstandelingen geboekt. Khartoum kondigde onlangs aan de rebellen op het slag veld te verpletteren, waardoor een vreedzame oplossing voor g de oorlog, die aan meer dan een miljoen mensen het leven heeft gekost en drie miljoen op de vlucht heeft doen slaan, steeds meer buiten bereik komt te liggen. Onlangs werden de vredesbe sprekingen in Nairobi door de Soedanese autoriteiten afge" broken omdat de rebellen ble ven vasthouden aan hun eis van zelfbeschikking voor zui delijk Soedan. Slingerweg 91 Breda, 076-206106 Uor Jaap van Essen ijisterdam Tussen alle se- .;eiize beslommeringen door jesenteerde Heerenveen zich jsteravond als een luchtig jssendoortje voor Ajax. De jmsterdammers hadden drie jagen na de topper bij PSV, jet binnen een week nog de litwedstrijd tegen NEC en het jiiel tegen Austria Salzburg jhet verschiet, wel behoefte jan een vriendelijke oppo- ieot. ie het moet gezegd, de Friese be- ijekers deden in De Meer weer jaditioneel hun uiterste best de javoriete gasten van Ajax te wor- jtn. Het werd een makkie voor Ijax, dat helemaal niet goed aeelde, maar zich niet buiten- iatig hoefde in te spannen om aar een 5-1-zege uit te lopen. Gisteravond zette Heerenveen de Smort deur weer eens uitnodigend ver open. Binnen een goed half uur was het al 3-0 door treffers van achtereenvolgens Frank Rijkaard (met welwillende medewerking van Carlo l'Ami) en tweemaal Ja- ri Litmanen. De Fin speelde gis teren zijn vijftigste competitie wedstrijd voor de Amsterdam mers en schroefde zijn totaal aan doelpunten op naar 29. Bij beide treffers van Litmanen was overigens Ronald de Boer nadrukkelijk betrokken. De man die zondag tegen PSV de absolu te uitblinker was als diepste spits, maakte gisteren weer plaats voor Patrick Kluivert. De Boer speelde dus met nummer zes op de rug en blonk met name in de eerste helft uit. Met speels ge mak creëerde hij op uitgerekend het slechtste stuk van het speel veld de ene na de andere opening. Heerenveen was met twintig te gentreffers al in het bezit van de meest gepasseerde defensie in de eredivisie. Gisteravond kreeg Ajax ongeveer eenzelfde aantal zuivere mogelijkheden. Een korte periode na de pauze leek het even of Ajax het welletjes vond en de handrem weer eens aantrok. Met John van den Brom voor Jari Lit manen deed Ajax het rustig aan. Maar omdat Heerenveen zich he lemaal geen raad wist met de ruimte die Ajax weggaf, gebeur de er lange tijd niets en nam de thuisploeg uiteindelijk zelf maar weer het heft in handen. Het hernieuwde offensief leverde wederom de een na de andere mogelijkheid op. Alleen Patrick Kluivert was in staat er iets mee te doen. De nieuwe topscorer deed na rust het kunstje van de oude topscorer na. Hij scoorde evenals Litmanen tweemaal. Eerst na een corner van Finidi George, vervolgens met een won derschone stiftbal na een passje van Ronald de Boer. Kluivert staat na de zeven competitieduels waarin hij meespeelde al op ne gen doelpunten. Tussendoor scoorde Oosterveer overigens fraai tegen met een af standsschot en schoot Polley op de paal. Het waren echter feiten met nauwelijks enige waarde, be halve dan statistische. Dezelfde statistieken tonen aan dat Ajax wel aan een zeer opmerkelijk sei zoen bezig is. Na acht duels staan de Amsterdammers met slechts één verliespunt aan kop, met nu al een riante voorsprong van res pectievelijk vier en vijf punten op de concurrenten voor de titel, Feyenoord en PSV. Louis van Gaal was na afloop overigens geen al te tevreden man. „Ajax was niet goed als elf tal. De individuele kwaliteiten hebben de doorslag gegeven." De technisch directeur directeur weet bovendien dat een fiks aan tal spelers met wat blessureleed rondloopt. Van Gaal somde op: „Jari Litmanen is een beetje ziek, Frank de Boer heeft het in zijn lies, Ronald de Boer kreeg last van zijn knie, Davids heeft al een tijd liesklachten en Danny Blind (die kort voor tijd uitviel, red.) heeft een enkelblessure. Maar voor de rest gaat het goed met Ajax." AJAX - HEERENVEEN 5-1 (3-0). 15. Rijkaard 1-0, 25. Litmanen 2-0, 33. Litmanen 3-0, 70. Kluivert 4-0, 74. Oosterveer 4-1, 90. Kluivert 5-1. Scheidsrechter: Schuurmans Toe schouwers: 19.000 Rode kaart: 79. Hansma (Heerenveen, twee keer geel). Gele kaart: Doesburg (Heeren veen). AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen (46. Van den Brom) en Davids (56. Seedorf); Geor ge, Kluivert en Van Vossen HEERENVEEN: l'Ami; Doesburg, Oosterveer, Hansma en Sier; Huizin- ga (69. Van Tuinen), Roelofsen (46. Schoenmakers), Echteld en De Vis ser; Polley en Regtop. Fan onze verslaggever Jacques Eestermans ïolendam - NAC blijft vooral elders in het land z'n punt jes pakken. In Volendam werd gisteravond tegen de plaatselijke FC via een gelijk spel van 1—1 het zesde aan het totaal van nu acht winstpunten toegevoegd. SAC-trainer Ron Spelbos was te mden met dat resultaat. Ener- ajds omdat hij vanwege blessu- 18 en een schorsing noodge dwongen met een experimentele defensie aan moest treden in het iille Veroniea-stadion, ander- ajds omdat hij zijn manschappen na rustv na een matige eerste helft, weer eens naar behoren had oen voetballen. „Ik durf zelfs te leggen dat we op basis van ons in de tweede helft hier een overwinning hadden verdiend," 'meende Spelbos oprecht. Dat was zeker geen grootspraak van de ïeenendaalse oefenmeester. Zijn elftal was na rust heer en meester over de steeds paniekeriger ope- rerende thuisclub, een euvel dat Volendam-trainer Wim Rijsber- dit seizoen al te vaak heeft geconstateerd bij zijn ploeg. Met Gerritsen op de linkerflank, Brusselers op rechts - in de eerste helft was de bezetting precies an- dereom - en Van Wonderen in de middenlinie - hij speelde voor rast samen met Janssen in het hart van de verdediging - ont wikkelde NAC zoveel druk, dat de gelijkmaker niet uit kon blij ven. Magistraal In de 68e minuut kwam die dan ook. Abdellaoui - een minuut eer der ingevallen voor Gerritsen - stoomde bij zijn allereerste bal contact via een magistrale rush op naar de achterlijn, trok de bal laag voor op Brusselers en diens .inzet rolde achter Volendam- doelman Zoetebier over de doel lijn: 1-1, NAC rook meer, maar stuitte in het verdere vervolg steeds op Zoetebier, veruit de heste man aan de zijde van de thuisclub. Tot twee keer toe ran selde hij een knap genomen vrije 'rap van Van Hooijdonk even taai uit de bovenhoek. Doel- puntmaker Brusselers had blijk baar zoveel ontzag voor de Vo- lendammer gekregen, dat hij tien minuten na zijn treffer nog een "rije kans verprutste. Molendam stelde daar bitter wei- lig tegenover. Pas vijf minuten 'oor het eindsignaal van de erg s'rak leidende Van Vliet was het log één keer gevaarlijk via een mooie combinatie van het Servi sche aanvalsduo Stefanovic/Vuk- ov, die pal voor NAC-doelman Karelse eindigde. Voor rust was dat anders ge weest. De defensie van NAC had toen heel wat meer te stellen met Serviërs. Dat begon al in de woede minuut. De Bredase ploeg had alle geluk van de wereld dat ne bal uit een vrije trap van Vuk ov op een meter of 35 voor het hoel via de vuisten van Karelse 'ogen de paal ketste. Het bleek slechts uitstel van executie, want ia dik een kwartier lag de bal wel "i de touwen. Dit keer was Vukov wel succesvol op aangeven van «efanovic, die een diepe bal van oe verder teleurstellende Steur °P het randje van buitenspel had opgepikt: 1-0. itkomst Het beste van het spel bleef in de eerste helft van Volendam, dat 'a een kopbal van Ooyer, de di recte tegenstander van de nog al- t]a met weinig vertrouwen spe ende Lammers, de voorsprong 'ina verdubbelde. De tenen van «tu brachten uitkomst, NAC ,™e daar niet meer dan een S°edgenomen vrije trap van Van Hooijdonk tegenover, maar de topscorer zag de bal net naast het doel van Zoetebier tegen de re clameborden spatten. De Breda- naars werkten weliswaar hard, maar de passes kwamen vaak niet aan, waardoor het met veel moeite veroverde balbezit in de meeste gevallen slechts van korte duur was. Na rust, die vanwege een on weersbuitje vijf minuten langer duurde dan normaal het geval is, speelde NAC zoals gezegd een heel andere partij. Geholpen door de onrust die snel in de Volen- dam-gelederen binnensloop, ging het op zoek naar de verdiende ge lijkmaker. En die werd gevonden. „Ach," stelde Spelbos na afloop laconiek, „ik had er ook gewoon op gerekend. We zijn het dit sei zoen immers gewend geraakt om een achterstand weg te werken. En dat heb ik de spelers in de rust ook voorgehouden." VOLENDAM-NAC 1-1 (1-0). 18. Vukov 1-0, 68. Brusselers 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 3500. Gele kaarten: Vukov Vol endam), Brusselers (NAC). VOLENDAM: Zoetebier; Ooyer, Bin ken, Molenaar, Wilson, Pastoor, Steur, Wasiman, Stefanovic, Vukov, S meets. NAC: Karelse; Gaasbeek, Janssen, Van Wonderen, Wilnis; Gerritsen (67. Abdellaoui), Lokhoff, Gesthui- zen, Brusselers; Van Hooijdonk, Lammers. Door Gerard Lukken Tilburg - „Nee, ik voel geen druk wat mijn situatie bij PSV betreft. We zijn goed be zig. Er kan in de toekomst lijn inkomen." Aldus Aad de Mos. Een merkwaardige uitspraak voor een topcoach die al elf wedstrijden achter de rug heeft, de beschikking heeft over topspelers, daar nog steeds geen team van heeft weten te formeren en gisteren in Tilburg tegen de tweede competitienederlaag opliep; 2-1. Natuurlijk. De steeds verder in de misère wegzakkende coach had nogal wat excuses waarmee hij het verlies tegen de Tilburgse tricolores kon relativeren. Zoals blessures, schorsingen en de se lectie van drie spelers voor de Nederlandse UEFA-jeugd. Des alniettemin was zijn spelerspo- tentieel in kwaliteit van hoger kaliber dan dat van zijn collega Jan Reker. Alleen, en dat is dus niet nieuw deze competitie, vormde de tegenstander een be ter voetballend geheel. De toenemende onzekerheid van de technische staf van PSV bleek uit de opstelling. Dinsdag werd nog getraind met Numan als linksachter en Meijer als linker vleugelaanvaller. Op die spelwij ze kwam De Mos in de periode tot gisteravond terug. Fuchs ver scheen links achterin, Meijer bleef aanvankelijk op de bank. Daardoor ontstond er een vier- mans-middenveld, dat de punt- spelers Ronaldo en Nilis in posi tie diende te brengen. Helaas voor PSV, in een van beide kan ten dun duel kwam het er niet van. „Na tien wedstrijden zie je dat we dat 4-2-4 systeem niet aan kunnen. We schakelen dus over op 4-4-2, met twee diepgaande middenvelders. Op die manier komen Nilis en Ronaldo ook be ter tot hun recht. Maar er is nog een hoop werk te doen. Het is na Stewart (7) wordt gecomplimenteerd door zijn ploeggenoten, nadat de Amerikaan Willem II een 1- 0-voorsprong heeft bezorgd. fotoanp twee nederlagen zaak de kalmte te bewaren. Natuurlijk is elke wedstrijd in deze fase voor ons moeilijk. Maar we moeten de za ken goed op een rijtje te zetten. En ik beheers dat. De tijd is mijn grootste vijand", aldus De Mos, die zei dinsdagavond nog van twee bestuursleden opbeurende telefoontjes te hebben gehad. Van de supporters hoeft hij die niet te verwachten. De Tilburgse politie moest er gisteren aan te pas komen om De Mos een onge schonden aftocht te garanderen. Over winnen sprak de PSV-trai- ner niet na afloop van de wed strijd tegen Willem II. „Maar", zo stelde hij, „we hebben hier wel een punt laten liggen. Ronaldo had ons dat punt moeten bezor gen. Hij was echter niet scherp genoeg." De Mos doelde daarbij op een rrftment in de 68e minuut toen de Braziliaan alleen op doel man Van Fessem afging maar de bal te ver vooruit speelde. Op dat moment stonden de Tilburgers op een verdiende 2-0 voorsprong. In de eerste helft had Stewart doeltreffend geprofiteerd van een tactische fout van libero Dirkx en een dekkingsfout van Fuchs. Stanley Menzo behoedde het jeugdige PSV toen voor een gro tere achterstand met goede red dingen op een schot van Feskens en een doorbraak van Sylla. Daar stond in het eerste speldeel alleen een kans voor Meijer (al in de 20e minuut ingevallen voor de aan zijn lies geblesseerde Pahlplatz) tegenover. De Limburger stuitte echter op Van Fessem, Willem U's derde doelman, die werd op getrommeld omdat Jansen plot seling aan zijn blinde darm geo pereerd moest worden en Brugel nog steeds herstellende is van een virusinfectie. Met de 18-jarige middenvelder Patrick Paauwe in een opvallend sterke rol trachtte PSV in de tweede helft die hatelijke achter stand ongedaan te maken. De Eindhovenaren kwamen wat fre quenter in de buurt van het Til burgse doel, maar de beste kan sen vielen aan de overzijde te no teren. Juist op het moment dat Willem II weg dreigde te zakken versier de Van Arum tussen drie PSV'ers een corner die door Meijs laag vliegend schitterend werd inge kopt. Chaotisch en vol frustratie zocht de ploeg van De Mos de aanval. Het leverde Erik Meijer een gele kaart op - na een onbe suisde tackle waardoor Bogers zich met een gapende wond in het ziekenhuis moest laten behande len - én een doelpunt. In de 70e minuut tikte hij eerst een voorzet van Numan op de lat, waarna de bal via het been van Meijs alsnog over de doellijn caramboleerde. Ondanks een goede invalbeurt op de linkervleugel van de pas 16- jarige Bouma kwam PSV niet verder. „Maar het engeltje van Van Breukelen zat wel bij ons op de lat vanavond", aldus Reker, die daarmee refereerde aan een kans voor Meijer en een inzet van Hofstede op de paal naast zijn ei gen doelman. „Het was een duel op het scherpst van de snede. Maar wij zijn thuis ijzersterk", overdreef Reker lichtelijk. „Daarom hebben wij van een ge handicapt PSV gewonnen." WILLEM II - PSV 2-1 (1-0). 25. Stewart 1-0, 61. Meijs 2-0, 70. Meijer 2-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 13.200. Gele kaart: Meijer, Numan (PSV). WILLEM II: Van Fessem; Smits, Hofstede, Bogers (66. Latupeiris- sa) en Van Hintum; Meijs, Feskens en Van Gastel; Stewart (90. Van Geel), Sylla en Van Arum. PSV: Menzo; Prommayon, Dirkx (83. Bouma), Valckx en Fuchs; Pa hlplatz (20. Meijer), Linskens, Paauwe en Numan; Nilis en Ro naldo. DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 DEEL B Van onze verslaggever Waalwijk - Marco Boogers stond gistermiddag in Waalwijk al klaar om met de RKC-selectie in de bus naar Groningen te stappen, toen hij vernam dat de transfer naar Sparta als nog rond was gekomen. Halsoverkop nam Boogers afscheid van zijn inmiddels ex-ploeggenoten en reisde af naar Rot terdam, om zich bij zijn nieuwe werkgever te melden voor de thuiswedstrijd tegen Dordrecht '90. Voor RKC kwam aldus op chaotische wijze een einde aan de onzekerheid omtrent de toe komst van zijn topscorer, die ook in de belangstelling stond van Heerenveen en Willem II. Zaakwaarnemer Peter Gerards wist zijn cliënt Marco Boogers gisteren nog net bijtijds te on derscheppen voor zijn vertrek naar Groningen. Dinsdagavond laat leek de transfer van Boo gers naar Sparta nog af te ket sen. Volgens Peter Gerards om dat RKC Boogers pas per 1 no vember, na de wedstrijden te gen FC Groningen en FC Utrecht, vrij wilde geven. Vol gens RKC waren de clubs er al lang uit, maar soebatte Boogers nog over de duur van het con tract. Uiteindelijk ging de 27- jarige aanvaller gisteren ak koord met een verbintenis die loopt tot aan het einde van het volgende seizoen. De transfer som bedraagt naar verluidt een miljoen gulden. „Natuurlijk word ik er zelf ook beter van, maar RKC zeker," zei Boogers over zijn vertrek uit Waalwijk. De Dordtenaar was aan zijn vierde seizoen bezig bij RKC, met een onderbreking van een jaartje Fortuna Sittard. Met de verkoop van Boogers werd een dreigend conflict met trainer Bert Jacobs in de kiem ge smoord. De oefenmeester vond dat de transferperikelen ten koste gingen van de prestaties van Boogers en zijn ploeggeno ten en dreigde zijn topscorer te gen FC Groningen op de bank te houden. „Als hij dat doet, vraagt hij om problemen," rea geerde Boogers gistermorgen, in de veronderstelling dat een transfer nog even op zich zou laten wachten. „Een speler voor wie je meer dan een mil joen gulden vraagt, zet je toch niet op de bank. De rest van het elftal brengt gemiddeld ten hoogste twee ton op. Dan ben je niet met het belang van RKC bezig, maar met het belang van Jacobs." Ton Lokhoff (rechts) heeft een goede mogelijkheid om NAC op 0-1 te zetten. Volendam-doelman Zoetebier zou zich evenwel in de baan van het schot werpen. foto martin mooij Willem II - PSV GA Eagles - Roda JC Sparta - Dordrecht Volendam - NAC MVV - Feyenoord Groningen - RKC Ajax - Heerenveen 2-1 0-4 3-1 1-1 1-4 3-1 5-1 8 7 1 0 15 27- 4 9 5 4 0 14 19- 7 8 4 4 0 12 19- 13 8 4 3 1 11 16- 7 8 4 2 2 10 20- 13 8 4 2 2 10 14- 11 9 4 2 3 10 17- 13 9 4 2 3 10 14- 11 9 2 4 3 8 14- 18 9 2 4 3 8 7- 13 10 3 2 5 8 14- 15 10 4 0 6 8 13- 25 9 2 3 4 7 14- 15 9 1 5 3 7 7- 11 8 2 2 4 6 10- 13 9 1 3 5 5 10- 18 9 1 3 5 5 8- 23 9 0 4 5 4 5- 18 Ajax Roda JC Twente Feyenoord PSV Utrecht MVV Willem II NAC Vitesse Sparta Heerenveen Groningen Volendam NEC RKC GA Eagles Dordrecht PROGRAMMA ZATERDAG: Dordrecht'90 - GA Eagles, PSV - FC Groningen. ZONDAG: Feyenoord - Volendam, NEC - Ajax, RKC - FC Utrecht, FC Twente - MW, Vitesse - Willem II. SPARTA - DORDBECHT'90 3-1 (1-0). 25. Boo gers 1-0,55. Van der Laan 2-0,67. Sandel 3-0, 84. Lems 3-1. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 2200. Gele kaart: Boogers (Sparta). SPARTA: Metgod; Veldman, De Bruin, Van den Berg en Gérard de Nooijer; Jalink, San- del, Fortes en Groenendijk (69. Pieren); Boo gers en Van der Laan. DORDRECHT'90: Gall; Atmodikoro, Wilster man, Van Tiggelen en Rook; Robbemond, Brogger, Van Wattum (69. Lems) en Valke; Breetveld (64. Koswal) en W ouden. GO AHEAD EAGLES - RODA JC 0-4 (0-1). 26. Iwan 0-1,48. Graef 0-2,62. Van Galen 0-3,87. Graef 0-4. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 5000. Gele kaart Heering an Valk (GA Eagles), Huiberts (Roda JC). GA EAGLES: Hiele; Hulshoff, Steinmann, Vlij- ter en Michels; Valk, Kammeron (60. Lefe- rink), Pothoven en Heering; De Gier en Rorije. RODA JC: Hesp; Senden, De Koek, Atteveld en Luypers; Doomernik, Van de Luer (79. Van den Heuvel) en Van Galen (70. Van Hoogda- lem); Iwan, Graef en Huiberts. FC GRONINGEN - RKC 3-1 (2-1). 22. Decheiver 0-1,23. Koeman 1-1,37. De Jong 2-1,60. Dick Schreuder 3-1. Scheidsrechter: Van der En- de. Toeschouwers: 11.025. FC GRONINGEN: Lodewijks; Boekweg, Veen- hof (30. Nuorela) en Gall; De Jong, Kooijman (70. Bombarda), Beerends en Boudesteyn; Dick Schreuder en Huizingh. RKC: Vonk; Hutten (77. Streppel), Werdekker (65. Petrovic), Brands en Van Haaren; Ten Hag, Muller en Alfred Schreuder; Van Aerde, Decheiver en Petta. AZ - Den Bosch 2-1 Fortuna 9 6 2 1 14 20- 6 VVV 9 5 3 1 13 26- 15 Cambuur 9 5 2 2 12 13- 9 TOP 9 5 1 3 11 16- 9 RBC 9 5 1 3 11 13- 12 Helmond Sp 9 5 1 3 11 18- 20 AZ 9 3 4 2 10 12- 8 Graafschap 9 4 2 3 10 19- 17 Zwolle 9 3 4 2 10 14- 12 Heracles 9 4 1 4 9 14- 11 Emmen 9 2 5 2 9 14- 13 Excelsior 9 4 1 4 9 19- 19 Den Haag 8 3 1 4 7 16- 15 Veendam 9 2 3 4 7 13- 17 Haarlem 9 2 3 4 7 17- 22 Telstar 8 1 2 5 4 10- 20 Den Bosch 9 1 2 6 4 12- 24 Eindhoven 9 0 2 7 2 2- 19 PROGRAMMA VRIJDAG: FC Zwolle - Emmen. i ZATERDAG: Cambuur - Excelsior, Fortuna S - AZ, De Graafschap - Haarlem, Heracles - FC Den Bosch, Telstar - Eindhoven, TOP Oss - W V, Veendam-RBC. ZONDAG: Den Haag - Helmond Sport AZ FC DEN BOSCH 2-1 (2-1). 18. Wijker 1-0, 26. Kremers 1-1, 30. Durmusoglu 2-1. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 2685. Gele kaart Wijker (AZ), Van Helmond, Koningstem (FC Den Bosch). Bijzonderheid: wedstrijd na een half uur voor vijf minuten onderbroken wegens onweer. p-, Stockholm. Mannen, 2,5 miljoen gul den. Tweede ronde: Sampras (VSt/1) - Va- cek (Tsj) 7-6 6-1, Ivanisevic (Kro/2) - Apell (Zwe) 6-7 7-5 6-4, Stich (Dui/3) - Enqvist (Zwe) 6-7 6-4 6-4, Bruguera (Spa/4) - Woodforde (Aus) 6-3 7-6, Edberg (Zwe/5) - Rehmann (Dui) 6-4 7-5, Martin (VSt/8) - Wheaton (VSt) 3-6 6-3 6-3, Agassi (VSt/9) - Kulti (Zwe) 0-6 7-5 6-3, Rosset (Zwi/15) - Bergström (Zwe) 6-4 6-4, Tsjesnokov (Rus) - Medvedev (Oek/12) 6-2 2-6 7- 5, Ferreira (ZAf/10) - Rafter (Aus) 3-6 6-2 6-1. Santiago de Chile. Mannen, 300.000 gulden. Eerste ronde: Berasategui (Spa/1) - Rios (Chl) 6-4 3-6 6-1, Burillo (Spa) - Voinea (Roe) 6-2 6-0, Miniussi (Arg) - Rodriguez (Arg) 6-4 7-6, Arrese (Spa) - Mancisidor (Spa) 6-2 6-4, Markus (Arg) - Alberto Costa (Spa/6) 6-2 6-4, Davin (Arg/7) - Ruah (Ven) 6-2 6-3, Emilio Sanchez (Spa) - Fontang (Fra) 6-1 6-2. Essen (Dui). Vrouwen, 660.000 gul den. Eerste ronde: Schultz (Ned/7) - Kam- stra (Ned) 7-6 6-3, Carlsson (Zwe) - Halard (Fra/8) 3-6 6-4 6-2, Reinach (ZAf) - Neiland (Let) 7-5 4-6 6-3, No- votna (Tsj/2) - Rittner (Dui) 7-5 6-4 Huber (Dui/3) - Basuki (Ind) 6-3 6-0; tweede ronde: Habsudova (Slw) - Carlsson (Zwe) 6-2 6-4, Appelmans (Bel) - Oremans (Ned) 6-0 7-5. AC Milan 2-1 (2-1) (duel zonder Ne derlanders) Inter verder, Torino - Foggia 2-1 (0-3) Foggia verder, Samp- doria - Fiorentina 1-1 (1-2) Fiorentina verder, Piacenza - Lazio 2-3 (2-3) La- zio verder, Cremonese - Napoli 0-1 (0- 3) Napoli verder, Roma - Genoa 3-0 (0-2) Roma verder, Reggiana - Juven- tus 2-1 (0-2) Reggiana verder. Engeland. League Cup, derde ronde: Aston Villa - Middlesbrough 1-0, Blackburn - Coventry 2-0, Brighton - Swindon 1-1, Newcastle - Manchester United 2-0, Notts County - Tottenham 3-0, Oldham - Arsenal 0-0, Port smouth - Derby 0-1, Sheffield Wed nesday - Southampton 1-0, Tranmere - Norwich 1-1, West Ham - Chelsea 1- 0, Wolverhampton - Nottingham Fo rest 2-3. Schotland. League Cup, halve finale: Celtic - Aberdeen 1-0 n.v. Celtic in fi nale tegen Raith. Duitsland. Achtste finales DFB-be- ker: 1860 München - Schalke 04 1-2 n.v Eén doelpunt van Mulder. Tallinn. Oefenwedstrijd. ESTLAND - FINLAND 0-7 (0-6). 5. Eriksson 0-1, 19. Ruhanen 0-2, 29. Sumiala 0-3, 32. Hjelm 0-4, 39. Hjelm 0-5, 40. Ruhanen 0-6, 85. Kolkka 0-7. Duitse lotto Trekking A: 8-23-35-42-43-46. Reser vegetal: 32. Trekking B: 10-12-15-23-26-28. Re servegetal: 38. Spiel 77: 7077454 Super 6: 607922 Italië, derde ronde beker return, tus sen haakjes eerste wedstrijd: Inter - Ereklasse.' DIOK-Delft 31-7.

de Stem | 1994 | | pagina 9