Leidsters houden minimumloon elegenheid TAMANJA ird SIRE Provincie steekt geld in een-loketfunctie ouderenzorg te Hulst DE STEM Nieuwe directeur RZVW krijgt alle vrijheid Buutreedners in Hulst zitten al vol inspiratie Meetlat geeft boer zicht op milieugevolgen DAG klapper DUIVEN sport lat B en W zijn niet van plan om subsidie peuterspeelzalen in Hulst te verhogen particulieren KORTING t t e v e e n [siaste ie verkoopsters DE STEM ZEELAND C2 editie zeeland Verkoopstand kinderpostzegels in stadskantoor 1994 X 68 ns, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving, ng, prestatie, examen, braham, enz. er kolom 1.09 incl. BTW, regel verplicht. Foto of formaat 35 x 40 mm BTW. Overige tarieven op g. Foto's worden niet eretourneerd. 36882 of geef uw tekst r plaatsing af bij één van en. Schriftelijke opgaven itend geaccepteerd indien es bekend zijn, ook indien taling bijgevoegd is. ons het recht voor teksten f van redenen te weigeren, itgever klachten bereiken egeven tekst behoudt de het recht voor om de naam -htgever bekend te maken. |ger gefeliciteerd. aluwe in Sluiskil, Priscilla Keyner ennard Doove in Dongen. ppa /lariska H.G. met je 6e verjaardag. Mama, Denis, Ligaya, opa en "mijn" oma. Buido, Dit meisje, verlegen en klein, zal vanaf vandaag Sara zijn. H.6. Lieve Oma Lindsay, Melissa, Lorenzo Getrouwd Edwin Mellema en Joyce Thijssen, 26 okt. 1994, Etten-Leur. B.V. is een sterk groeiende fili- formules Witteveen en Miss filialen Witteveen Karrestraat la Ginnekenstraat 125 te Breda an 30 tot 40 jaar, die flexibel ls verkoopster in deze modeza- teit en service essentieel zijn. nodebranche is vereist, ftelijke reactie is welkom bij: !e B.V. t.a.v. mevr. A. MjJller- 40 AJ Raamsdonksveer |d rustig inslapen. U kunt dement ongeneeslijk ziek worden. Het d is vaak onzeker. Wat gebeurt er 'ellicht zijn het vragen die u, of l bezig houden. Daarom is er nu lanngen en euthanasie. Vraag het aks. t boekje 'Tussen leven en dood m/v gefrankeerde envelop. Als bijdrage in de portokosten Adresseren aan: Postbus 978, 1000 AZ Amsicróim DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 yan onze verslaggever Hulst - De provincie is bereid bij te dragen in de startkos- ten van het project een-loket functie ouderenzorg in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Gedeputeerde A. Dijkwel zei dat gisteren tijdens een start bijeenkomst van het project in Hulst. „De provincie heeft er veel voor over dat dit goed van de grond komt", betoogde de gedeputeer de. „Wij willen meehelpen het schip van de kant te krijgen". Dijkwel wees er wel op dat in zijn ogen het project op termijn wel moet kunnen werken binnen de huidige zorgbudgetten. Het is de bedoeling dat er per 1 september volgend jaar een cen traal meldpunt komt voor hulp vragen van ouderen op het ter rein van wonen, zorg en welzijn. Vervolgens wordt dan via een onanfhankelijke indicatiestelling een gecoördineerd aanbod van zorg aangeboden. Dat betekent dat er een goede samenwerking moet zijn tussen de instellingen die zorg aanbie den. Dijkwel wees er op dat bij de komst van een een-loketfunc tie die samenwerking niet meer vrijblijvend kan zijn. „Dan moet je mekaar kunnen aanspreken. Een stukje autonomie inleveren. Maar je moet er iets voor terug krijgen, namelijk kwaliteitsver betering". Die kwaliteitsverbetering is dan vooral belang voor de hulpvra gende ouderen. Die worden op dit moment geconfronteerd met een veelheid van zorgaanbod, waarvoor men iedere keer weer ergens anders moet aankloppen. De een-loketfunctie moet daar een eind aan maken. Huipaan- vragen, zo schetste beoogd pro jectleider F. Witkam de toe komst, gaan eerst naar een 'inta- ker'. Die geeft een indicatie-ad vies dat op het bordje komt van een zorgteam. Daaruit komt dan een indicatie met betrekking tot het zorgaanbod. Vervolgens moet dat dan ook nog uitgevoerd worden door de verschillende in stellingen. Een stuurgroep onder voorzitter schap van wethouder P. Wee- maes van Hulst gaat nu aan de slag om het hele project uit te werken. Behalve de deelnemende instellingen en de provincie heb ben ook de zorgverzekeraars hun instemming betuigd met het pro ject. De gemeente Hontenisse kijkt de kat nog even uit de boom. Weemaes sprak gisteren de hoop uit dat de buurgemeente zich alsnog snel zal aansluiten. bijeenkomst van het project traal mei(jpUnt komt voor hujp. tie die samenwerking niet meer ergens anders moet aankloppen, worden door de verschillende in- de hoop uit dat ijl Hulst. vragen van ouderen op het ter- vrijblijvend kan zijn. „Dan moet De een-loketfunctie moet daar stellingen. zich alsnog sne Van onze verslaggever Hulst - Het tienjarig stappenplan om de salarissen van de leidsters van de Hulster peuterspeelzalen op het gewenste niveau te brengen wordt, als het aan B en W ligt, niet versneld. Dat blijkt uit het antwoord van B en W op de discussie in de commissie financiën. „We houden vooralsnog vast aan ons voorstel, tenzij de gemeente raad ons breed weet te overtui- verklaart burgemeester A. Kessen. Tijdens de vergadering van de commissie bleek vorige week dat zowat de gehele com missie wilde dat het stappenplan met minstens de helft werd ver- ld. Die uitspraak kwam er nadat een vertegenwoordigster van de stichting Peuterspeelza- Speelotlieek Hulst heeft dringend medewerkerstekort Van onze correspondente Hulst - De Speel-o-theek (SOT) Aap Noot Mies in Hulst heeft een dringend tekort aan medewerkers. Vrijwilligers kunnen zich melden tijdens de Open Dag die zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur plaats vindt in de nieuwe ruim te in de Nobelhorst- school. „De Open dag houden we samen met de Stichting Kinderopvang. Deze buiten schoolse aktiviteit heeft er een lokaal bijgekregen en daarom •zijn wij twee loka len opgeschoven. Dit houdt in dat de SOT een eigen ingang heeft. Nog steeds te bereiken via de parkeer ruimte naast den Dullaert. De wegwijzer wijst belang stellenden de goede rich ting," vertelt voorzitster Pa tricia Colsen. Vorig jaar had de SOT een flinke groep van vrijwilli gers, maar momenteel is de spoeling erg dun. Patricia Colsen (01140-15415) hoopt dat een aantal mensen op de open dag zich melden. „We hebben mensen nodig die helpen bij de uitleen van speelgoed, maar ook vrij willigers die kleine repara ties kunnen verrichten, de tweede hands kleding ver koop behartigen of gewoon een handje toesteken bij de vele aktiviteiten." Beide instanties zijn geves tigd m lokalen van de basis school de Nobelhorst in Hulst. De samenwerking is groot en daarom treden zij ook weer gezamenlijk naar buiten zaterdag 29 oktober. Redactie Terneuzen: Zuldlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie- chef), Frank van Cooten, Frank Oeij, Theo Giele, Rein van der Helm. Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puys- seleijr. Goes: Klokstraat 1tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 3751fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (Plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, el. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, 'el 076-236454. Telefoonnummers en openings tijden van overige afdelingen op Pagina A2. 17-10-94 len Groot Hulst daarvoor een warm pleidooi had gehouden. Er werd op gewezen dat de sala riskwestie al speelt sinds 1988 en dat er toen ook toezeggingen zijn gedaan. In hun reactie geven B en W dat grif toe, maar ze wijzen er wel op dat de gemeenteraad zelf het voorstel verwierp om de leidsters per 1 januari 1989 het minimumloon uit te betalen. In 1990 was het dan overigens wel zo ver, wat betekende dat de subsidie met zo'n 22.000 gulden werd verhoogd. De gemeente heeft destijds de voorwaarde gesteld dat de peu terspeelzalen moesten fuseren, zodat er zaken gedaan konden worden met een gesprekspart ner. Nadat de fusie in 1992 een feit was geworden is de subsidie grondslag opnieuw bezien. Dat resulteerde erin dat de subsidie werd opgetrokken tot 74.400 gulden. Opnieuw een flinke ver hoging van ongeveer 23.500 gul den. Het college wijst er op dat de stichting de gemeente in eerste instantie steeds heeft voorgehou den dat de extra kosten om te komen tot een volledige uitvoe ring van de cao sociaal cultureel werk 'slechts' 30.000 gulden zou den bedragen. „Bij indiening van concrete cijfers is gebleken dat de kosten zelfs ruim 52.000 gul den bedragen", aldus B en W. De gemeente heeft dat geld niet voorhanden en daarom willen B en W in tien jaarlijkse stappen naar dat niveau toe. Een vergelijking met de Kinder opvang, waar wel volgens de cao wordt betaald, is volgens het college niet reëel. „Aan deze stichting worden door het rijk kwaliteitseisen gesteld, aan de stichting Peuterspeelzalen Groot Hulst niet", aldus B en W. „In dien men van mening is dat de stichting Peuterspeelzalen Groot Hulst overeenkomstig de stich ting Kinderopvang moet worden gesubsidieerd, dient men zich te realiseren dat de raad uitdruk kelijk heeft besloten dat de sub sidie voor de stichting Kinderop vang niet meer mag bedragen dan de daarvoor bestemde rijks bijdrage". Voor peuterspeelzaal- werk is er helemaal geen rijks bijdrage. De zaak komt van avond aan de orde in de verga dering van de gemeenteraad. Aanvang 19.30 uur in het stad huis. Van onze correspondente Hulst - Ongeveer veertig vrij willigers beginnen woensdag 9 november met de verkoop van de nieuwe serie Kinder postzegels en een uitgebreide collectie wens- en nieuw jaarskaarten. Na de race op de voordeuren door basisschoolleerlingen, die een maand geleden de zegels en kaarten aan de man brachten, volgt nu de verkoop in stands. De opbrengst van de actie met het thema Samen Doen gaat naar kinderen in Nederland, Oost-Europa en de ontwikke lingslanden. De landelijke vrijwilligersactie van de Stichting Kinderpostze gels Nederland wordt voor de zeventigste maal georganiseerd. In Hulst zullen belangstellenden de verkoopstand in de hal van het postkantoor missen. De stand is dit jaar opgetrokken in de hal van het stadskantoor en daar kunnen van maandag tot en met vrijdag tussen 9.30 - 12.00 en 13.30 en 16.00 uur zegels en kaarten worden gekocht. Het plaatselijk comité wil ook een verkoopstand bemannen in de Blaauwe Hoeve op 5 en 6 november en op 9 december zijn ze present op de Kerstmarkt in Hulst. De kaarten zijn tevens verkrijg baar bij Galerie Esprit in Clinge, geopend van donderdag tot maandag van 13.30 tot 17.30 ï'riV- .TS-fc*:: Verstoorde arbeidsverhoudingen in de top of niet, de bouw gaat gewoon door, zoals deze blik in een nieuwe Axelse wijk laat zien. FOTOWIM KOOYMAN RZVW zet streep onder verleden na vernietigend rapport van adviesbureau Van onze verslaggever Frank Deij Axel - Voorzitter P. Everaert van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging (RZVW) spreidde giste ren illustratief zijn armen. Alsof hij daarmee alle bewijsmateriaal wilde le veren. „De nieuwe directeur krijgt van ons alle vrijheid. Het bestuur is er voor de grote lijnen. Weet u. Er gaan soms weken voorbij dat ik me hier laat zien. Ik ervaar dat als een bevrijding". Met de benoeming gisteren van secretaris C. Reinhoudt van de gemeente Sluis tot nieuwe directeur zette de woningbouwvereniging formeel een streep onder de affaire Goed- bloed. De oud-directeur moest in 1992 het veld ruimen na een vernietigend organisatie-on derzoek door het adviesbureau Moret, Ernst en Young. Een van de conclusies luidde dat arbeidsverhoudingen in de top van de orga nisatie volledig verziekt waren. Directeur Goedbloed en zijn drie adjuncts vochten elkaar bijna het kot uit maar ook de verhou ding tussen Goedbloed en het dagelijks be stuur (met name voorzitter P. Everaert) liet te wensen over. Moret en partners conclu deerden dat het dagelijkse bestuur zich zo veel met de dagelijkse gang van zaken bezig 'bemoeide dat er voor Goedbloed niet meer te werken viel. Schuldvraag Een en ander had niet alleen te maken met persoonlijke conflicten maar ook met de structuur van de vereniging. Moret en part ners verbaasden zich erover dat zowel het dagelijks bestuur als de directie verantwoor delijk zijn voor de dagelijkse leiding en dat de bevoegdheden en verantwoordelijkheden tussen het bestuur en directeur nergens zijn geregeld. De schuldvraag is nooit beant woord. Over het functioneren van Goed bloed, die zijn ontslag enige tijd aanvocht maar akkoord ging met een handdruk van 600.000 gulden, heeft het rapport zich niet uitgelaten. Ook Everaert heeft nooit willen zeggen waar nou precies de schoen wrong. Maar dat alles is nu volgens Everaert voor goed verleden tijd. De organisatie is veran derd. Er zijn nieuw statuten en ieders be voegdheden zijn afgebakend. Voor alle zui verheid heeft het bestuur zich ook terugge trokken uit de Bewoners Kontaktraad. Dat is nu louter een aangelegenheid van huur ders. Everaert heeft overigens nooit alle bevindingen van Moret en partners willen onderschrijven. Dat het bestuur zich te veel op het terrein van de directie begaf wilde er bij hem nooit in. Zo heeft hij ook altijd zeer kritisch gestaan tegenover de opmerking dat 'zijn' vereniging rijp was voor een fusie. Rust De Regionale heeft niemand nodig maakte Everaert gisteren met zo veel woorden dui delijk. „Fuseren doe je als je het financieel of organisatorisch niet kan bolwerken. Nou, dat is bij ons absoluut niet het geval. We zijn een gezonde vereniging (de Regionale heeft 50 miljoen guldens aan reserves Het is dan ook met een gerust hart dat Everaert volgend jaar, na een carrière van 33 jaar, afscheid neemt van de woningbouwvereni ging. Met hem vertrekt ook een derde hoofd rolspeler uit de roerige periode van enkele jaren geleden: adjunct-directeur A. Joossen. De kans dat de RZVW daarmee de rust bij de woningbouwvereniging terugkeert is groot. Of om met Joossen te spreken. „Dan is de oude garde verdwenen". Van onze correspondente Hulst - De Buutreedners zor gen nu al elf jaar voor enkele avondjes puur plezier in Hulst. Het festival in februari 1995 is al bijna rond en vol gens de radde praters zitten ze nu al vol inspiratie. Het Buutreednersfestival 1995 is op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19' februari in de grote zaal van den Dullaert in Hulst. De bestuursleden hebben de koppen al enkele keren bij el kaar gestoken. De organisatie voor de kaartverkoop klopt deze keer als een bus. „Vrijdag 11 november om 19.00 uur stipt start de kaartverkoop in de vergaderzaal naast de bar in den Dullaert. Zoals het de buutreedners betaamt wordt dit een ludiek gebeuren. De mensen die de moeite nemen om in de rij te staan maken kans op het winnen van leuke prijzen," ver klapt secretaris Evert Verwer. Om alle discussies over volgorde te voorkomen wordt er die avond een nummerapparaat ge plaatst zodat er niets mis kan gaan. Bovendien mogen er per persoon maximaal vier kaarten per avond verkocht worden. „Zo krijgen zoveel mogelijk mensen de kans om het festival te bezoe ken op de avond die zij prefere ren. Na het succesvolle festival 1994, waarin burgemeester A. Kessen, alias Antoine Bouteille de pre sentatie voor zijn rekening nam, hebben de buutreedners weer grootse plannen voor 1995. 't Ollands Meesterke (Arnold Coe- nen) komt, zoals hij zelf aankon digde vorig jaar, voorlopig niet meer in de ton. Wel blijft hij zich inzetten voor het festival en is nauw met de organisatie betrok ken. Naast de vaste bemanning (Sieske de Flierefluiter, Dolf Bordenveger, Suikerke en Kak kernest) is dit jaar de debutant van 1994 K. Dee (Jan de Ridder) weer van de partij en komt de stichting ook met een kakelvers talent op de proppen. De Stichting vraagt mensen die ook eens de stap willen wagen om in de ton voor het groot publiek te verschijnen om zich voor 5 november op te geven bij voorzitter Frans de Schepper (Vinkstraat Hulst) of secretaris Evert Verwer (Antoniusdreef, Sint Jansteen). De kaarten voor het festival kos ten 12,50 gulden. De Buutreed ners garanderen een gezellige avond waarbij de zorgen verge ten worden en tijdens welke er gewoon hardvochtig en hartver scheurend gelachen kan worden om inwoners en bestuurders van Hulst. Een flink deel van de opbrengst van het festival gaat naar goede doelen in de streek. Van onze verslaggever Biervliet - Een milieumeetlat, eigenlijk een registratieformulier, moet een boer aan het eind van het seizoen inzicht geven in de milieubelasting, veroorzaakt door gewas beschermingsmiddelen. De milieumeetlat komt binnenkort in ge bruik bij (rund)veehouders die meedoen aan een project 'geïntegreerde veehouderij', waaraan boeren in Zeeuws-Vlaanderen en op Waicheren/Zuid-Beveland meedoen. Doel is het optimaal inzetten van gewasbescher mingsmiddelen zonder dat de opbrengst fi nancieel nadelig uitvalt. „Elk middel heeft een werkzame stof die een bepaalde belasting voor het milieu met zich brengt. De boer „kan via het registratiefor mulier zien wat het nadelig effect op bodem en grondwater is van de door hem gebruikte middelen. Bekeken moet dan worden of hetzelfde resutlaat van gewasbescherming bereikbaar is met andere, minder milieu-be lastende middelen", zegt Mannus Westhuis van de Dienst Landbouw Voorlichting (DLV) Breda. Aan het project wordt, naast DLV, meege werkt door het Agrarisch Opleidings Cen trum Zeeland en het Zeeuws Rundvee Syn dicaat. Naast een aantal groepsbijeenkomsten over het toepassen van gewasbestrijdingsmddelen en meststoffen, zijn er in het project ook zogenaamde veldbijeenkomsten voorbereid waar graslandgebruik en mechanische on- kruidbestrijding bij maïs centraal staan. Het Zeeuwse project past volgens Westhuis in het een paar jaar geleden verschenen meerjarenplan Gewasbeschermingsmidde len. Hiermee wil het rijk bereiken dat het gebruik van deze middelen ten opzichte van 1990 met de helft wordt teruggedrongen. In welk jaar die vijftig procent reductie moet zijn bereikt, is in het midden gelaten. De deelnemers aan het project in Zeeuws- Vlaanderen krijgen op 1 november de nodige voorlichting tijdens een bijeenkomst in café De Landbouw in Biervliet. Aanvang 20 00 uur Nu alom in de pro vincie de zoge naamde gft-bakken hun intrede doen, kan het van nut zijn om enkele technische kanttekeningen-uit-ervaring bij dit voor velen nieuwe fe nomeen te plaatsen. In onze woonplaats kennen wij de gft-bak namelijk al lan ger. Behalve deze 'groene' bak op wieltjes hebben wij ook een verrijdbare zwarte bak, die dient voor alles wat niet in de groene bak mag, met uitzondering van chemi sche rommel (daar hebben wij een rode bak voor); glas, dat naar de container moet; even als papier, dat in weer een andere container thuis hoort. De groene en zwarte bakken worden om de beurt eens per twee weken opgehaald. Grof vuil kan op afroep bij ons worden weggehaald. Er is een kleine cursus afvalverwerking nodig om met het totale sys teem te kunnen omgaan. Nu moet ik allereerst het mis verstand uit de weg ruimen dat de nieuwe bakken het milieu ontlasten. Okee, er ko men geen eierschalen meer op de vuilstort terecht en er blijft op de een of andere manier compost over van on ze koffieprut en ons hegge- knipsel. Dat is mooi, maar wie doet er wat aan de herrie waarmee het in-, uit- en voorbijrijden van de bakken op hun knoer- harde wieltjes gepaard gaat? En let in een warme zomer ook eens op de vegetatie die in de 'groene' bak ontstaat als de inhoud twee weken in de warme zon heeft staan fer menteren! In onze gft-bak leefde tijdens de afgelopen hete zomer zoveel kruipend ongedierte, dat dit in staat moest worden geacht om zelf de bak te verrijden. De invoering van de gft-bak stuitte ten onzent op nog een apart probleem. Toen de leve ring van de bak per brief bij ons werd aangekondigd, dachten ze in de buurt dat letters 'gft' stonden voor Groene Flits-Trein'. „Wéér iets waar we niet op zijn voor bereid," werd er boos ge mompeld... Toen iedereen het door had kreeg je het wonderlijke ef fect van nostalgie bij de oude re straatbewoners. Die dach ten namelijk dat de schillen- man dankzij het paarse rege ringsbeleid in ere was hersteld en dat hij zijn veevoer voortaan - heel praktisch - in groene rolemmers wilde laten aanleveren. Een bejaard buurvrouwtje, bij wie de rolemmer pas later zou worden geplaatst, kwam op voorhand al lekkere korstjes brood en aardappelschillen in onze rolemmer deponeren. „Er zitten geen glasresten in, hoor!" sprak ze geruststel lend. „Die zijn gevaarlijk voor het vee!" Ze kende haar lesje, al was het er een van anno 1950. Rolberoerten Wat ook een vergeten aspect is, is de doodssteek die de grijze rolemmer voor het gil de der morgensterren bete kent. Konden deze vroeg op staande huisvuil-struiners tot voor kort met de hand voelen of een vuilniszak iets waarde vols bevatte - waarna een snelle incisie met een zakmes voldoende was om de buit te pakken - thans moeten ze een rolemmer op zijn kop zetten of er zelf diep induiken. Tenslotte - waar ze even niet aan hebben gedacht - dat is de bittere noodzaak de rolem mers periodiek te reinigen met water en zeep. Een rot klus, want wie de bodem wil bereiken moet zo diep duiken dat alleen zijn benen nog bo ven de emmer uitsteken. Klep dicht en je kan zo door naar Wijster of Nieuwdorp! In on ze stad is inmiddels een slim merik met een kleine tankwa gen op het toneel verschenen om dit typische gat in de markt te vullen... Hij heeft trouwens zijn eigen reini gingsrechten...! markten en beurzen VEERE 10e Zeeuwse botenbeurs - Voor iedereen een gebruikte zeiljacht, motorboot of openboot wil kopen of verkopen - Jachtwerf Oostwate ring Polredijk 13b - donderdag t/m maandag (gratis) theater TERNEUZEN Haarlems Toneel - Hidde Maas met De Val - Zuidlandtheater - 20.00 uur KLASSIEK MIDDELBURG Beiaardconcert - door stadsbeiaar- dier H.G. van Putten - Abdijplein - 12.00-13.00 uur (gratis) Mondriaan Suite - Concert van Leo Cuypers/piano - gebaseerd op de muziekkeuze van Piet Mondriaan - Kloveniersdoelen Achter de Houttui nen 30 - 20.30 uur - WK Stichting Nieuwe Muziek Zeeland tel. 01180-' 23650 (ƒ20) Festival Nieuwe Muziek - Gedu rende 5 weekends vinden er 12 concerten plaats met o.a. Leo Cuy- pers, ICP, Robert Ashley 'Aficionatio', Geoffrey Madge, Singcirde, Kees Wieringa, Fred Frith Just quitars, Marcel Worms, Jaap Blonk, Gerard Bouwhuis en Elisabeth Chojnacka - Kloveniersdoelen Achter de Houttui nen 30 - Informatie: 01180-23650 (ƒ20) Rigoletto van Verdi - door De Staatsopera van Tatarstan - Stads schouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur 55) diversen MIDDELBURG Monumentenwandeling - door Middelburg o.l.v. een VW-gids - VW Middelburg Markt 65a - 13.30 uur (ƒ5) VLISSINGEN Kookcafe - Intercultureel - Het Wol- tershuis -18.00 uur 5) ZAAMSLAG Katholieke Roadshow - informa tie-avond katholieken - Gerefor meerd Jeugdgebouw De Poort - Ter- neuzensestraat 4a - 19.45-21.45 uur KOEWACHT Café 't Hoekske - 13.30 uur schie ting voor bejaarden KLOOSTERZANDE Café de Kastanje -19.30 uur kaar ting LAMSWAARDE Café de Vier Jaargetijden - 13.30 uur schieting voor bejaarden CLINGE Malpertuus -13.30 uur KBO biljart' 15.00 uur KBO ouderengymnastiek HENGSTDIJK 't Jagershuis - 14.00 uur - vlees- kaarting GRAAUW Gemeenschapshuis - 13.45 uur - kaarting FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur True lies 't Beest 20.30 uur Lifetimes HULST De Koning van Engeland 20.00 uur True lies 20.00 uur The Specialist 20.00 uur Forrest Gump 20.00 uur The mask 20.00 uur Baby's day out MIDDELBURG Schuttershof 20.00 uur Four weddings and a fune ral VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur True lies 20.00 uur Forrest Gump 20.00 uur The mask 20.00 uur The specialist KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Clear and present danger 20.00 uur Forrest Gump 20.00 uur Natural born killers' 20.00 uur Max Sterk seizoen voor Van Deursen St.-Jansteen - Postduivenhou- der E. van Deursen kan bogen op een goed vliegseizoen 1994. Met twee asduifkampioenen op zijn hok en verder voorko mend in de kop van de eind standen in de verschillende categoriën, leverde het hem het generaal kampioenschap 1994 op bij de postduivenver eniging De Zwaluw in zijn woonplaats. Aangewezen kampioenschappen: Vitesse oude duiven: I.E. van Deur- sen, 2. B. Danckaert, 3. J. Looyer. Midfond oude duiven: 1. Ed. van Goethem, 2. E. van Deursen, 3. G. Dierinck. Dagfond oude duiven: 1 E. van Deursen, 2. Comb. Danckae- rt-Van Riel, 3. E. de Kind. Vitesse jonge duiven: 1. E. van Deursen 2 B. Danckaert, 3. Ed. van Goethem. Dagfond jonge duiven: 1 E. van Deursen, 2. A. van Daalen en zoon 3 Adrie Thijs. Najaars: 1. J. Verhey den. 2 R. Vermorken. 3 Adrie Thijs. Onaangewezen kampioenschappen Vitesse oude duiven: 1. E van Deur- B. Danckaert, 3. Ed. van Goethem. Midfond oude duiven: 1. Adrie Thijs, 2. Ed. van Goethem, 3 E. van Deursen. Dagfond oude dui ven: 1. Adrie Thijs, 2. E. van Deur sen, 3. Comb. Danckaert-Van Riel Vitesse jonge duiven: 1. E van Deursen, 2. Ed. van Goethem. 3. B. Danckaert. Dagfond jonge duiven: 1. Adrie Thijs, 2. Ed. van Goethem, tt' v,an Deursen. Najaars: 1. J Verheyden, 2. Adrie Thijs, 3 R Vermorken. Asduiven: Vitesse oud: E. van Deursen, Midfond oud: Ed van Goethem. Dagfond oud: E. van Deursen. Vitesse jong: A. van Daal- en en zoon. Dagfond jong: Adrie Ihijs. Najaars: J. Verheyden.

de Stem | 1994 | | pagina 19